» »

Poceni in dober rekuperator

Poceni in dober rekuperator

Gambino ::

Koliko pa se voha soseda, ki kuri vse živo recimo preko rekuperacije. Se vse sfiltrira in imaš svež zrak v bajti?

floyd1 ::

Malo se gotovo zavoha. Spet pa je zelo odvisno, kje imaš zajem zraka.
Ampak, ko sosed zakuri, je čez 20 minut verjetno že OK (razen če kuri plastiko ali mokra drva), v Mariboru pa je zadnjič smrdelo po plastiki nekaj ur. Non-stop.

teoo ::

Gambino je izjavil:

Koliko pa se voha soseda, ki kuri vse živo recimo preko rekuperacije. Se vse sfiltrira in imaš svež zrak v bajti?


Smrdi. Lahko montiraš 3rd party ogljeni filter, ki pobere smrad.
defying gravity

floyd1 ::

Vsega verjetno ne?

matobeli ::

Bistveno več kot pa okno na kip :)

floyd1 ::

Ko zunaj smrdi okna res ne odpiram. Verjetno pa se najdejo tudi tako neumni. Ima tudi rekuperator tako logiko? 8-)

matobeli ::

komot ga sprogramiraš da v nedeljo od 7h do 17h ne lufta. Lahko ga tudi povežeš na primerna tipala ki bodo določila kdaj se sploh splača luftat.

Velik bolš kot pa pozabit odprto okno ko greš na šiht, zunaj pa -5.

floyd1 ::

Ja, kot pri vsaki stvari so prednosti in slabosti. Saj če bi zdaj trgal hišo, bi verjetno pripravil vsaj preboje skozi plate. Roko na srce pa zaenkrat rekuperator v bajti še najmanj pogrešam.

matobeli ::

ja, bajte nimajo tega problema, stanovanja pa precej.

Rekuperator ::

Tisti, ki ste v lokalni rekuperator dodali 3rd party ogljeni filter, ste ga dali pred ali za rekuperacijsko enoto?
Sem našel enega, ga moram še izrezati v krog, ampak že vidim, da je pri robovih rahlo drobljiv oziroma se malenkost cufa. Če ga dam na notranjo stran, torej proti ventilatorju, ni možno da bi kej vase potegnil in se kaj zapletel?
Filter, ki ga sami notri dodate, kako pritrdite na rekuperacijski valj? Ali samo "stoji" not?
Pa še to, kok so ti ogljeni filtri ponavadi debeli? Sem kupil enega ki ima cca 5-6mm debeline, kar se mi zdi dokaj malo...

floyd1 ::

Naši ogljeni filtri za napo (notranje kroženje) so bili ca 5cm debeli in so kar solidno opravljali svoje delo. Je bila neka razlika z ali brez. Vprašanje pa je, kako tak filter vpliva na pretok zraka, glasnost... Sicer imaš v SLO tovarno "Prima filtertehnika", ki ti naredi kakršenkoli filter, tudi po tvojem načrtu, imajo pa že tudi sami ogromno različnih modelov. Nekaj let nazaj smo naročali v firmi "custom made" filtre in sploh ni bila tako huda cena, originalni so bili 4x dražji. Če bi vas več šlo v nakup enakih cevnih rekuperatorjev, bi se splačalo pozanimati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Rekuperator ::

5 CM? Tiskarska napaka? :)

damirj79 ::

matobeli je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Potem pač res ne rabiš zapraviti 3000€+ zato, da boš to isto sranje noter dobil, kapiš? Seveda placebo efekt ostaja, če si že zapravil 10000€ je valda boljše, tvoj TRR je sigurno bolj čist.


Nehaj že neumnosti govorit.


Težak. Rekuperator in prezračevanje je modna muha zadnjih 5, mogoče 10let. Vsi se zavedamo prednosti rekuperacije, ampak ima tudi nekaj slabosti, med drugim tudi to z uravnavanjem vlažnosti.

floyd1 ::

Rekuperator je izjavil:

5 CM? Tiskarska napaka? :)

Ne, ni napaka. No - mogoče kak cm manj, je že kar dolgo nazaj, kar sem to uporabljal. Ampak več kot 10 mm zagotovo.;)

matobeli ::

damirj79 je izjavil:

matobeli je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Potem pač res ne rabiš zapraviti 3000€+ zato, da boš to isto sranje noter dobil, kapiš? Seveda placebo efekt ostaja, če si že zapravil 10000€ je valda boljše, tvoj TRR je sigurno bolj čist.


Nehaj že neumnosti govorit.


Težak. Rekuperator in prezračevanje je modna muha zadnjih 5, mogoče 10let. Vsi se zavedamo prednosti rekuperacije, ampak ima tudi nekaj slabosti, med drugim tudi to z uravnavanjem vlažnosti.


Smartphoni tud. Pa se ne govori o tem da lahko sam fiksnega furaš kot resno alternativo.

Vlažnost? Pa da slišmo cvetko.

Rekuperator ::

Hej, kako je ponavadi priklop pri teh rekuperatorjih? Moraš kabel od začetka do konca priskrbeti sam, ali je kabel že zraven? Namreč sam bom montiral.
Če je kabel zraven, je zaključek "odsekan", torej za vezavo na dozo, ali ima na koncu vtikač?
RAzmišljam zdaj že v naprej, kako bom zvezal... ker bom vse nadometno, bi tudi na koncu najraje kar tako, da v vtičnico vklopim. Itak bom imel vse to skrito za omaro (vtičnica je za omaro). Ima kdo tako? Se mi zdi tako še najbolj praktično, če je treba kdaj na hitro izklopiti... (nevihta ali kaj...)

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

če ni pa zmnotiraš, no biggie.

sloxl8 ::

Blauberg ima na koncu šuko vtikač. Sam sem ga po montaži odrezal in vmes namestil podometno stikalo, da lahko rekuperator "fizično", ne samo s touch gumbi, izklopim.

davorkat ::

Rekuperator je izjavil:



Aerauliqa Quantum Next
257€+16€ poštnina = 273€ (+~150€ montaža)

Ima brushless EC motor, nizki decibili, sicer slabše vračanje toplote (70-82%, glede na pretok), pretok 20-60m3/h, 5 stopenj, daljinec, lep dizajn, italijanski proizvajalec, premer cevi 150mm, odlične ocene na Amazonu, izgleda dobro grajen, letnik 2018
6/4.5/3.5/2.5/2 W - 60/50/40/30/20 m3/h - 29/24/20/14/10 dB(A) – 70/72/74/78/82%
Največji minus: slabše vračanje toplote pri večjem pretoku
https://www.amazon.de/QUANTUM-NEXT-Aera...



Pozdravljeni,

mene tudi zanima ta rekuperator AERAULIQA Quantum NEXT, ga kdo že ima? Zanima me glasnost, ker bi ga imel v spalnici.

Zanima me tudi glede montaže ker nameravam montirat sam, mora bit luknja v zidu naravnost ali rahli naklon?

Lp Davor

matobeli ::

zmerej more bit malo naklona, ponavad napisano v navodilih za montažo, tako da ti kondenz teče ven, oziroma če kaj not prileti od dežja...

so pa večinoma rekuperatorji preglasni za spanje, naštimaš da ti začne enkrat ponoč ko že spiš pa ni težav.

Rekuperator ::

davorkat je izjavil:

Rekuperator je izjavil:



Aerauliqa Quantum Next
257EUR+16EUR poštnina = 273EUR (+~150EUR montaža)

Ima brushless EC motor, nizki decibili, sicer slabše vračanje toplote (70-82%, glede na pretok), pretok 20-60m3/h, 5 stopenj, daljinec, lep dizajn, italijanski proizvajalec, premer cevi 150mm, odlične ocene na Amazonu, izgleda dobro grajen, letnik 2018
6/4.5/3.5/2.5/2 W - 60/50/40/30/20 m3/h - 29/24/20/14/10 dB(A) – 70/72/74/78/82%
Največji minus: slabše vračanje toplote pri večjem pretoku
https://www.amazon.de/QUANTUM-NEXT-Aera...



Pozdravljeni,

mene tudi zanima ta rekuperator AERAULIQA Quantum NEXT, ga kdo že ima? Zanima me glasnost, ker bi ga imel v spalnici.

Zanima me tudi glede montaže ker nameravam montirat sam, mora bit luknja v zidu naravnost ali rahli naklon?

Lp Davor


Živjo!

Tegale imam zdaj nekaj časa sam. Sem zelo zadovoljen, sploh glede na ceno.
Že vizualno deluje zelo soliden, dobro grajen, tudi funkcij ima čez glavo dovolj.
Glede glasnosti: na prvi stopnji ga imaš komot v spalnici. Sam ga imam sicer v dnevnem prostoru na drugi stopnji, kar se že malo sliši, a nemoteče (sploh čez dan, ko so še drugi hrupi, je nemoteče). Na prvi pa je praktično neslišen.
Kar sem pa opazil, in verjetno velja za vse lokalne rekuperatorje, je pa to, da se sedaj po preboju stene bistveno bolj slišijo zunanji zvoki (avtomobili ipd). Ventilator sam je drugače praktično neslišen, če že pri drugi in višjih stopnjah slišiš pretok zraka + kar je zunanjega zvoka... Torej nemoteč zvok, nobenega brnenja, brenčanja, cviljenja ipd.

Zgodovina sprememb…

davorkat ::

Hvala za info. Zanima me še, če si zadovoljen s prezračevanjem, če v redu zamenja zrak?

Koliko razumem imaš samo enega? Si montiral sam?

Lp

davorkat ::

Še eno vprašanje glede subvencije eko sklada, je pogoj za subvencijo tudi vgradnja prezračevalnega sistema s strani prodajalca?

Rekuperator ::

Glede eko sklada ne vem, nisem uveljavljal. Niti ne vem, če konkretni model je na listi.

Sicer pa da, montiral sem sam (simpl, sestavljanka kot ostala gospodinjska elektronika). Če bi imel siporeks ali opečnato steno, bi se še preboja lotil sam.

S prezračevanjem sem zadovoljen. Razlika se zelo občuti. Še posebej to opazim, ko pridem od zunaj v stanovanje in nikoli več ne rečem "uf, kako zatohel zrak". Prav tako zjutraj - po celi noči je zrak frišen, neiztrošen, a neohlajen.
Bi si pa morda vseeno v bližnji prihodnosti omislil še drug rekuperator za spalnico. Sicer zrak med prostori malo prehaja, a do spalnice po mojem ne pride zadosti. Če se odločim za to, ju bom imel verjetno nepovezana, ker se mi ne zdi, da bi se pri mojem tlorisu bistveno poznalo, če bi delovala sinhronizirano, v spalnici vsekakor zgolj na 1. stopnji, v dnevnem prostoru na 2. stopnji.
Ker sem montiral v že vseljeno stanovanje, sem se za le eno enoto odločil predvsem zato, da se zazihram, da zadeva ni preglasna in da ne bi po nepotrebnem montiral dve, če bi bila slučajno že ena dovolj... Zdej za sam rekuperator vem, da me v spalnici na 1. stopnji ne bi motil, bi me pa znal motiti morebiten zunanji hrup, sploh razni nočni prdeči motoristi ipd. Trenutno imam namreč v spalnici zaradi dobrih oken čisto tišino. Tako da če že je pomislek glede spalnice, je bolj v to smer...

Skratka, sem zelo zadovoljen z investicijo.

reku94 ::

Tisti, ki ste si že namestili lokalne rekuperatorje v stanovanje, kaj menite glede "energetske učinkovitosti "vračanja toplote"? Nekateri oglašujejo do 97% izkoristek, drugi manj, vse do 74%. Koliko se kaj ta razlika pozna v realnosti?

Zanima me še mnenje glede:

https://www.emundia.si/blauberg-lokalni...

in pa:

https://www.ideo.si/prezracevalni_siste...

Razlika v ceni je kar precejšnja.. Ima še kdo drug težave z blauberg rekuperatorji, kar se tiče kondenza? In pa glede Quantum next rekuperatorja... ali je dovolj tih?

LP

T743 ::

Pri meni v praksi ne opazim razlike, prostori se ne podhladijo preko noči. Mogoče cca 0,5°C. Čez palec bi rekel, da je izkoristek najmanj čez 80%, še bolje je pa pri vlagi, ki sedaj ne gre več preko 62-65%, kar je bil tudi poglavitni razlog za nakup. Težav s kondenzom pa tudi ni, oziroma na fasadi se ne pozna, da bi po njej kaj teklo ali kapljalo.Pa zrak je vedno svež in nezatohel.Imam pa znamko Vents fi luknje 160mm.
Večinoma mi lavfa ves čas tudi v spalnici na prvi stopnji, včasih ga sicer zaslišim a ga ni problem izklopiti, kar preko Harmony hub-a.(moram še ustvariti rutino, da ga bo izklapljalo hkrati ko ugasnem TV, oziroma ga bom dal na wifi vtičnico in tam nastavil ustrezen urnik)
Imam montirana dva a bi pri delovanju le na prvi stopnji bil povsem dovolj tudi en sam.

DePalmo ::

Če lahko malce vskočim z nevmesno. Kako je pa s smradom od zunaj? Imajo ti rekuperatorji kakšen senzor ki zaznajo da zunaj ni svež zrak in ustavijo izmenjavanje zraka, ali ti pač v hiši oz. stanovanju smrdi?

PrimoZ_ ::

Dve vprašanji:
1) So Lunos zares dobri ali samo najbolje oglaševani ?
2) So ti lokalni montirani v steno sploh primerljivi s centralnim rekuperatorjem ? Meni se zdijo bolj kot igrača in malo dvomim v sposobnost rekuperacije, še bolj pa to koliko filtrirajo zunanji zrak.

Lonsarg ::

Pri lokalnih niti ni tak problem ucinek, ampak to so preglasni za spalnico (bodiso zivis z hrupom bodisi ugasnes ponoci ko bi ravno najbolj rabil), da ga ne smes imeti v kopalnici (tam moras navaden ventilator montirat ki gre samo ven), da za razliko od centralnega ne more nadomestiti napo, da rabis v kuhinji dva izmenicna da zrak ne gre ven iz kuhinje, pa se kaj manjsega bi se naslo.

Kot nek dodatek zgolj za kriticne vlazne prostore bi ga dal, za profi "svez zrak vedno po celi bajti" pa zaradi zgoraj nastetih minusuv znajo prevec motit da bi bli vredni investicije in razbijanja.

blabla80 ::

Feedback glede Lunosa:

živim v tujini in oddajam stanovanje katerega imam v Sloveniji. Ker se je po obnovi fasade v bloku začel pojavljati problem z plesnijo nad okni v stanovanju sem se odločil za zračenje z rekuperacijo - vzel sem Lunosovo rešitev na ključ. Če se ne motim so bile cene omenjene v tej temi. Imam 2 sobno stanovanje (+ kuhinja & kopalnica), tako da je bilo treba vgraditi 3 naprave + enega izhodnega v kopalnici. Vrata sob v stanovanju morajo biti tako da ni 100% diht - tako da zrak ki da zrak iz sob čez hodnik pride do kopalnice kjer ga izhodni ventilator potegne ven.

Če se ne motim me je investicija stala cca. 3000 EUR. Vsaj v tistem letu je bilo možno dobiti subvencijo eko sklada (verjetno zaradi rekuperacije) tako da me je na koncu to stalo cca 2000 EUR. Račun od investicije sem uveljavil pri stroških pri napovedi dohodnine od dajanja stanovanja v najem - kar mi je prihranilo še par sto eur - na tak način me je dejanska investicija stala cca 1.8k eur.

Lunosovi monterji so bili vredu in delo opravili čisto. Od takrat naprej je problem z plesnijo rešen. Najemniki pravijo da zračniki/ventilatorji niso preglasni.
Tako da sem z Lunosovim sistemom zadovoljen in mi ni žal da sem se odločil za investicijo.

Če se me motim gre pri meni za lunos rekuperacijo e2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blabla80 ()

schrack ::

V pritličju imam rekuperatorje Lunos e2. Sedaj mi manjka še rekuperacija v mansardi, kjer bi potreboval 3 rekuperatorje in kopalniški ventilator. Lunos je predrag. tudi sam se nagibam k cenejši opciji
AERAULIQA Quantum NEXT. v tej temi je en zadovoljen uporabnik. Ga ima mogoče še kdo? Ni preveč review-ov za prebrat.

barakus ::

Kako je z vlago pri teh rekuperatorjih? Ali imajo kaksen mehanizem vracanja vlage v prostor?

KraitPay ::

Ohranja ti T v prostoru. Kaj to pomeni to za relativno vlago v prostoru verjetno veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

matobeli ::

Pri vsakem piše če imajo mehanizem vračanja vlage. Mitsubishi ima "papirnat" izmenjevalec ki omogoča prehod vlage.

Če imaš suh zrak pozimi je to kar must have.

Lonsarg ::

Za poleti je dokaj vseeno, ker niti ena niti druga ne omogoča ok vlage brez klime. Za pozimi je pa kar fajn imet entalpijskega ki izmenjuje vlago ker ti manj osuši (izjema so kaka vlažna področja). Pri meni navadni neentalpijski osuši pozimi toliko da imam cirka 3 mesece okoli 40% vlage, torej ja ene 3 mesece je kar občutit, vmes za kak teden je padlo vse do 35%.

Kvinta ::

Plus tega pozimio ti vleče not hladn zrak pa čeprav vsi prodajalci trdijo ,da se vrača topl celo 17 stopimj so meni trdili zaradi tiste keramike notri pa ni tak sem v živo vido največ 5 stopinj piha not torej mrzlo ;((
A.C.A.B

Lonsarg ::

Uradne številke so sicer najbrž res napihnjene ampak še tako slaba rekurperacija ob najslabšoh pogojih bo vsaj realnih 50% toplote ujela. 50% pomeni da če je notri 20 stopinji in zunaj 0 stopinj da bo pihalo z 10 stopinj.

matobeli ::

Seveda v primerjavi z luftanjem preko oken. Eni tega pozimi ne počnejo in redijo vrtičke za omarami, pa jim je vseeno.

Gambino ::

Obstaja mogoče klima, ki dovaja svež zrak in obenem tudi vlaži?

matobeli ::

samo tiste za centralno prezračevanje. vlaži pa toliko kot se navlaži od iz izhodnega zraka.

floyd1 ::

matobeli je izjavil:

Seveda v primerjavi z luftanjem preko oken. Eni tega pozimi ne počnejo in redijo vrtičke za omarami, pa jim je vseeno.

Kar je bedarija. Sploh pri masivnih gradnjah. 70 ton ogretega materiala, pol pa se sekirajo za npr. slabo 1 tono zraka. Pljunek v morje. Jaz pozimi večkrat naredim prepih za 10 min. in se pol po 5 minutah, ko vse zaprem, sploh več ne pozna pri temperaturi.

KraitPay ::

Se je kdo poglobil v samo delova je teh stvari?

Kako zadeva ve, da mora vleči zrak ven in ne obratno? Primer, cigareti v stanovanju. Ali pa če kadiš zunaj, da ne potegne zraka notri?
Ima stvar kakšno logiko?

matobeli ::

Eni imajo eni nimajo. Tisti ki imajo jih lahko povežeš z drugim na nasprotnem koncu hiše da se sinhronizirata in delata "prepih". Drugače pa delujejo nekako x-min not x-min ven.
Vgrajenega senzorja za dim pa seveda nimajo. Lahko pa ti to dodatno zrihta kakšna firma ki se ukvarja z avtomatiko, ampak ne bo ravno zastonj.

Kvinta ::

Lonsarg je izjavil:

Uradne številke so sicer najbrž res napihnjene ampak še tako slaba rekurperacija ob najslabšoh pogojih bo vsaj realnih 50% toplote ujela. 50% pomeni da če je notri 20 stopinji in zunaj 0 stopinj da bo pihalo z 10 stopinj.


Mi smo merli pozimi v stanovanju je blo 22 stopinj not je vleklo med 5 in 6 stopinj merjeno z precej dobrim inštrumentom....te zadeve so zelo površno narjene....raje okna odpiram pa mam en dober razvlaževalnik ki ne stane več kot 150€.....je pa vrjetno res da če maš v stanovanju 30+ pol ti vleče not 10 stopinj ja al pa več samo mi nismo na tej valovni dolžini.

Kako zadeva ve, da mora vleči zrak ven in ne obratno


Programirano je tak da vleče 1 min ven in 1 min noter full zapleteno :))
A.C.A.B

grahovc ::

A je še kdo zmontiral to aeroliquo next?
Zadovoljni?

some11 ::

Razmišljam o nakupu tega rekuperatorja. Pri spodnjem mi je všeč, da lahko ensotavno dodam enote ter jih kontroliram z glavno enoto.

https://www.elteh.si/trgovina/stenski-r...

davorkat ::

Jaz imam sveže zmontirano 4 x aeroliqua quantum next 150 + 1 x aeroliqua ventilator v kopalnici. Zaenkrat zelo zadovoljen. V spalnici ponoči laufa na 1. stopnji, čez dan na 2. stopnji, ostali 3-je laufajo skos na 2. stopnji (izmenjava 30 m3/h). Glede hrupa, na 1. stopnji praktično neslišen. Zrak je v hiši super, temperatura v hiši je enaka kot prej (nisem še preverjal če toplotna bolj dela :) ) investicija skupno cca. 1400EUR, odpiramo zelo redko (npr. ko se kuha), ko pridemo v hišo je zrak OK (pred tem je bilo obvezno najprej luftanje celotne hiše - nova hiša, ki zelo tesni) skratka zelo zadovoljni.
Centralnega sistema že pri gradnji hiše nisem hotel zaradi nesnage v ceveh, ki se bi skozi leta nabrala in posledično vdihavanja kontaminiranega zraka in ga tudi zdaj nebi dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davorkat ()

Lonsarg ::

Centralni najbrž ima kake minuse, ampak minus ki si ga ti omenil (nesnaga v ceveh) je FUD.

davorkat ::

Pod nesnago sem mislil vlago, plesen...ipd. Verjetno po 10 letih cca 100m cevi ne bo najbolj čistih, sploh na kakih pregibih, ovinkih ipd. :) lahko pa verjameš v nasprotno...

Rekuperator ::

davorkat je izjavil:

Jaz imam sveže zmontirano 4 x aeroliqua quantum next 150 + 1 x aeroliqua ventilator v kopalnici. Zaenkrat zelo zadovoljen. V spalnici ponoči laufa na 1. stopnji, čez dan na 2. stopnji, ostali 3-je laufajo skos na 2. stopnji (izmenjava 30 m3/h). Glede hrupa, na 1. stopnji praktično neslišen. Zrak je v hiši super, temperatura v hiši je enaka kot prej (nisem še preverjal če toplotna bolj dela :) ) investicija skupno cca. 1400EUR, odpiramo zelo redko (npr. ko se kuha), ko pridemo v hišo je zrak OK (pred tem je bilo obvezno najprej luftanje celotne hiše - nova hiša, ki zelo tesni) skratka zelo zadovoljni.
Centralnega sistema že pri gradnji hiše nisem hotel zaradi nesnage v ceveh, ki se bi skozi leta nabrala in posledično vdihavanja kontaminiranega zraka in ga tudi zdaj nebi dal.


Razmišljam o nakupu še drugega quantuma, da bi delala povezano. Med prostori ni vrat, tako da bi se, upam, ustvarjal malo močnejši tok zraka, torej tudi čez hodnik (2 rekuperatorja za čez 3 prostore). Zdaj sicer ta edini opravi ogromno (zelo občuten efekt, same pohvale, nobenega minusa), a morda ne seže še v druge prostore tako kot bi želel. Imel sem ga večino časa na 2. stopnji, zadnje čase celo na 3. (kar se že malo sliši, a me ne moti - še večji efekt svežega zraka mi prevlada). Zdaj razmišljam, da bi tega drugega v spalnici imel na 1., prvega pa na 2.

Vprašanje: Minimalno kako debel električni kabel mora biti med rekuperatorjema? Poštemal bi v stena/strop kot, ki je betonski, tako da tanjše kot bi bilo, manj štemanja in smetenja. Rabim 2 ali 3 žilnega? Premer žice oz. kabla? Razdalja med napravama bi bila cca. 7m.

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prezračevalni sistem z rekuperacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
928597 (1106) bomber111
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223587 (2963) edi123
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34865083 (5280) edi123
»

protiprašna mrežica za okno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423161 (2357)          
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210966 (9686) fosil

Več podobnih tem