» »

Gospodarska kriza 2018

Gospodarska kriza 2018

Temo vidijo: vsi
««
30 / 76
»»

Mr.B ::

Na srečo so vse pogodbe z delodajalcem napisane v bruto znesku.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dice7 ::

Se malo pa bo imela avstrija tako nizke davke na dohodek, kot slovenija, in bo po mnenju gruntfurmicha uvedla komunizem

jype ::

Drži, počasi bo Avstrija druga Slovenija.

jernejl ::

dice7 je izjavil:

Se malo pa bo imela avstrija tako nizke davke na dohodek, kot slovenija

Tisti, ki delajo v Avstriji in pri nas doplačujejo davek na dohodek, ker je ta pri nas višji, se s tabo zagotovo strinjajo.

jype ::

jernejl je izjavil:

Tisti, ki delajo v Avstriji in pri nas doplačujejo davek na dohodek, ker je ta pri nas višji, se s tabo zagotovo strinjajo.
Zakaj se pa ne preselijo v Avstrijo?

jernejl ::

jype je izjavil:

jernejl je izjavil:

Tisti, ki delajo v Avstriji in pri nas doplačujejo davek na dohodek, ker je ta pri nas višji, se s tabo zagotovo strinjajo.
Zakaj se pa ne preselijo v Avstrijo?

Saj se selijo, zmeraj več jih gre tja.

jype ::

jernejl je izjavil:

Saj se selijo, zmeraj več jih gre tja.
OK, potem ni nobenega problema, itak so še vedno v isti državi, le zanje primernejše delovno okolje je tam.

Vazelin ::

Zanimiv je ta svetovni gospodarski čudež:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Jutri seja ECB-ja: se morda vrača program QE?

:))

Zanima me, kakšno bi bilo gospodarstvo, če gremo na pred 2008 stimuluse...

kow ::

Ne vem kaj je s temi ECB-jevci. Kaksna majhna recesija, ne bi bil noben problem. Nobene potrebe ni po stimulusu.

Vazelin ::

Jah očitno je. Verjetno se bojijo kaj hujšeg, če je spet to v igri...

Mene malo skrbi kaj če pride do hude krize, ko bo QE na polno spet v igri. Kaj bodo potem naredili, ko nimajo več manevrskega prostora? Deep shit

Cr00k ::

jernejl je izjavil:

jype je izjavil:

jernejl je izjavil:

Tisti, ki delajo v Avstriji in pri nas doplačujejo davek na dohodek, ker je ta pri nas višji, se s tabo zagotovo strinjajo.
Zakaj se pa ne preselijo v Avstrijo?

Saj se selijo, zmeraj več jih gre tja.


And yet, po večini ostajajo davčni rezidenti Slovenije, ker je bolj komot.

Jaz sem bil skoraj 4leta v Avstriji in sočasno nerezident v Slo... sem se vrnil nazaj, z največjim veseljem :)

kow ::

Vazelin je izjavil:

Jah očitno je. Verjetno se bojijo kaj hujšeg, če je spet to v igri...

Mene malo skrbi kaj če pride do hude krize, ko bo QE na polno spet v igri. Kaj bodo potem naredili, ko nimajo več manevrskega prostora? Deep shit


Hja, in kako bo se vec QE pomagalo? Da bo se huje udarilo cez 2 leti?

jype ::

kow je izjavil:

Hja, in kako bo se vec QE pomagalo? Da bo se huje udarilo cez 2 leti?
Prav imaš. Bogatim se pobere večino premoženja in se ga investira v javne programe, ki revnim omogočijo, da zgradijo svetlejšo prihodnost za vse.

sivistol ::

jype je izjavil:

kow je izjavil:

Hja, in kako bo se vec QE pomagalo? Da bo se huje udarilo cez 2 leti?
Prav imaš. Bogatim se pobere večino premoženja in se ga investira v javne programe, ki revnim omogočijo, da zgradijo svetlejšo prihodnost za vse.


ti boš prvi ane ?

jype ::

sivistol je izjavil:

ti boš prvi ane ?
Ne, prvi bo Anton Abram, jaz bom nekje na polovici.

avani ::

A veš, to je tista od nassim taleb: it is easier to macro bullshit than to micro bullshit :). Lažje je krizo napovedovat in govoriti o stanju na kitajskem, brexit, ipd.

Vazelin ::

when corrected topic title?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Vazelin je izjavil:

when corrected topic title?
Saj je pravilen. V 2018 je bila negativna rast borznih tečajev.

Smrekar1 ::

NMH je izjavil:


+ Nobenih dokazov ni, da je šlo za ruski vdor.


Že samo javno dostopni dokazi dokažejo, da je šlo za Ruski vdor.

https://www.vice.com/en_us/article/4xa5...

Assange je jasno zanikal, da je dobil informacije s strani Rusov.


Assange je pomagal pobegniti vohunu Snowdnu.

https://www.theguardian.com/media/2015/...

Rusija je imela načrt kako Assanga spraviti iz Ekvadorske ambasade in mu podeliti 'azil' v Rusiji.

https://www.theguardian.com/world/2018/...

Assange je agent FSB, vedno bil. Če zanika laže ali niti ne ve kaj je.

Cr00k ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

when corrected topic title?
Saj je pravilen. V 2018 je bila negativna rast borznih tečajev.


Pomoje Vazelin bolj na besedo Godpodarska cilja... :)

jype ::

Dvomim, če ne bi ga to skrbelo že od prej.

NMH ::

Smrekar1 je izjavil:

Že samo javno dostopni dokazi dokažejo, da je šlo za Ruski vdor.
https://www.vice.com/en_us/article/4xa5...


Javno dostopni (nepotrejni, fake) podatki so vredno popolnoma nič, ko zadeva pride na sodišče.

Demokrati so ravno prejšni teden izgubili tožbo. Sodnik je bil nastavljen za časa Clintona, da mi ne boš bluzil o pristranskosti.
Judge dismisses DNC hacking lawsuit against Trump team, says claims 'entirely divorced from the facts'



Mueller je tudi izpadel kot popolni bedak, ki sploh ni vedel kaj je napisano v njegovem poročilu. Nobenih novih obtožnic ni in ne bo. V glavnem vse drugače, kot si pisaril mesece nazaj, ker pač nimaš pojma.


Assange je pomagal pobegniti vohunu Snowdnu.
https://www.theguardian.com/media/2015/...
Rusija je imela načrt kako Assanga spraviti iz Ekvadorske ambasade in mu podeliti 'azil' v Rusiji.
https://www.theguardian.com/world/2018/...
Assange je agent FSB, vedno bil. Če zanika laže ali niti ne ve kaj je.


Enkrat se boš moral vprašat, zakaj si padel tako nizko, da omenjaš nepotrjene stvari brez kakšrnihkoli konkretnih dokazov.

Aquafriend ::

Zelel sem sodelovat ampak tole temo bom ignoriral ker nismo v letu 2018

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

kow ::

Purist, a? Jemljes naslove tem dobesedno. Ni cudno, da si odprl temo z naslovom: "samo nekaj mesecev nas loci od MOREBITNE financne krize". Jo bomo lahko uporabljali za vedno.

Smrekar1 ::

NMH je izjavil:


Demokrati so ravno prejšni teden izgubili tožbo. Sodnik je bil nastavljen za časa Clintona, da mi ne boš bluzil o pristranskosti.


A federal judge in frank terms Tuesday dismissed a lawsuit by the Democratic National Committee (DNC) against key members of the Trump campaign and WikiLeaks over hacked DNC documents, saying they "did not participate in any wrongdoing in obtaining the materials in the first place" and therefore bore no legal liability for disseminating the information.

Zavrenjena tožba proti nekaj članom Trumpove kampanje in WikiLeaksa, kjer obrazložitev pravi, da ti niso sodelovali pri prvotnem vdoru dokazuje, da vdora ni naredil FSB.

Zanimiva 'logika', vredna Trumplandije.

Mueller je tudi izpadel kot popolni bedak, ki sploh ni vedel kaj je napisano v njegovem poročilu. Nobenih novih obtožnic ni in ne bo. V glavnem vse drugače, kot si pisaril mesece nazaj, ker pač nimaš pojma.


Daj, citiraj tisto kar te je motilo. Bo šlo? :D

Enkrat se boš moral vprašat, zakaj si padel tako nizko, da omenjaš nepotrjene stvari brez kakšrnihkoli konkretnih dokazov.


Poskusi klikniti na kakšno od citiranih povezav. Bo šlo? :)

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FTad ::

Cr00k je izjavil:

jernejl je izjavil:

jype je izjavil:

jernejl je izjavil:

Tisti, ki delajo v Avstriji in pri nas doplačujejo davek na dohodek, ker je ta pri nas višji, se s tabo zagotovo strinjajo.
Zakaj se pa ne preselijo v Avstrijo?

Saj se selijo, zmeraj več jih gre tja.


And yet, po večini ostajajo davčni rezidenti Slovenije, ker je bolj komot.

Jaz sem bil skoraj 4leta v Avstriji in sočasno nerezident v Slo... sem se vrnil nazaj, z največjim veseljem :)


zakaj si se tako odlocil? Sam sem ze 3 leta davcni rezident samo v At, pa ne vidim razloga za vrnitev.

NMH ::

Smrekar1 je izjavil:


A federal judge in frank terms Tuesday dismissed a lawsuit by the Democratic National Committee (DNC) against key members of the Trump campaign and WikiLeaks over hacked DNC documents, saying they "did not participate in any wrongdoing in obtaining the materials in the first place" and therefore bore no legal liability for disseminating the information.
Zavrenjena tožba proti nekaj članom Trumpove kampanje in WikiLeaksa, kjer obrazložitev pravi, da ti niso sodelovali pri prvotnem vdoru dokazuje, da vdora ni naredil FSB.
Zanimiva 'logika', vredna Trumplandije


Smrekarlandije je vredna predvsem tožba DNCja. Kaj so ga pohali v vodstvu Demokratov, da so šli s tako tožbo sploh ven. In smrekarlandije so vredne tudi teorije zarote o ruski kolaboraciji s Trumpom.

Smrekar1 ::

NMH je izjavil:


Smrekarlandije je vredna predvsem tožba DNCja. Kaj so ga pohali v vodstvu Demokratov, da so šli s tako tožbo sploh ven. In smrekarlandije so vredne tudi teorije zarote o ruski kolaboraciji s Trumpom.


Rusi so Trumpu aktivno pomagali, to je lepo opisal g.Mlinar v svojem poročilu. Edino kar je zaenkrat še nedokazano je ali je kateri član Trumpove ekipe zavestno sprejel njihovo pomoč. To je zaenkrat nedokazano, ampak poročilo tudi omenja kar deset (10) primerov poskusov zlorabe položaja za prikrivanje dokazov, tako nikakor ni ovrženo.

Trump je sicer javno že povedal, da bi za naslednje volitve sprejel pomoč iz tujine, če bi jo kdo ponudil.
https://eu.usatoday.com/story/opinion/2...

V tej situaciji lahko sum ovržejo samo še kakšni avtentični dokumenti iz Kremlja in Lubjanke, kjer bi bilo jasno napisano, da so pomoč sicer ponudili, a so jo Trumpovci zavrnili. Karkoli manj od tega dvoma ne more več oprati. Še to bi bilo vprašljivo, ker o tem niso poročali ustreznim inštancam in niso naredili ničesar, da bi to ustavili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Cr00k ::

FTad je izjavil:

zakaj si se tako odlocil? Sam sem ze 3 leta davcni rezident samo v At, pa ne vidim razloga za vrnitev.

Več razlogov, predvsem pa odnosi, zaprtost, večvrednost... uglavnem avstrijci, vsaj na koroškem, so eni navadni primitivni kmeti. Potem sledijo stroški, kjer nisi nič na boljšem, tudi če imaš nekoliko višjo plačo tam... sploh kakšen avto, nova, kasko zavarovanje,... prispevek za ORF :)))) Živel sem tudi nekje pol leta od tega na dunaju, pa tudi ni skoraj nič drugače. No podzemna je top :)

Veliko prijateljev in punco sem imel v Sloveniji in sem iskal možnosti da se vrnem. Dobil še nekoliko boljšo ponudbo in razknjižil vse v Avstriji. To je moja zgodba, drugi imate drugačno. Vsi se pa lahko strinjamo, da se nikjer ne cedi med in mleko.

NMH ::

Smrekar1 je izjavil:


Rusi so Trumpu aktivno pomagali, to je lepo opisal g.Mlinar v svojem poročilu. Edino kar je zaenkrat še nedokazano je ali je kateri član Trumpove ekipe zavestno sprejel njihovo pomoč. To je zaenkrat nedokazano, ampak poročilo tudi omenja kar deset (10) primerov poskusov zlorabe položaja za prikrivanje dokazov, tako nikakor ni ovrženo.


Napiši teh deset primerov poskusov, pa boš nekaj ugotovil. Da gre za eno in isto stvar napisano na 10 različnih načinov.

To je zaenkrat nedokazano,


Ne samo da je nedokazano in nikoli ne bo, to je popolna bedarija.

Trump je sicer javno že povedal, da bi za naslednje volitve sprejel pomoč iz tujine, če bi jo kdo ponudil.
https://eu.usatoday.com/story/opinion/2...


Trump je to napisal zato, ker se nihče ne obregne na stvari, ki jih je počel Biden s Kitajci za časa svojega mandata.
Joe Biden took his son Hunter on official trip to China

Škandal, ki bi moral bit 100x večji od Trumpovega, pa nihče v medijih ni niti trznil.

V tej situaciji lahko sum ovržejo samo še kakšni avtentični dokumenti iz Kremlja in Lubjanke, kjer bi bilo jasno napisano, da so pomoč sicer ponudili, a so jo Trumpovci zavrnili. Karkoli manj od tega dvoma ne more več oprati. Še to bi bilo vprašljivo, ker o tem niso poročali ustreznim inštancam in niso naredili ničesar, da bi to ustavili.


Ti si zelo vešč pravnega jezika, pa tako narobe stvari razumeš. Polega tega je jasno, da delaš v javni upravi in med delovnim časom, namesto, da bi počel stvari, ki jih imaš navedene v pogodbi o zaposlitvi ure in ure prebiješ na nekem forumu. Vse skupaj mesece, če seštejemo obseg vseh odgovorov. Kaj če bi ti prišel na forum po delovnem času, ne samo med 7 in 15? A?

fikus_ ::

Ne, popoldne mu žena ne pusti, da bi visel na internetu! :))

Mr.B ::

Smrekar1 je izjavil:

NMH je izjavil:


Smrekarlandije je vredna predvsem tožba DNCja. Kaj so ga pohali v vodstvu Demokratov, da so šli s tako tožbo sploh ven. In smrekarlandije so vredne tudi teorije zarote o ruski kolaboraciji s Trumpom.


Rusi so Trumpu aktivno pomagali, to je lepo opisal g.Mlinar v svojem poročilu. Edino kar je zaenkrat še nedokazano je ali je kateri član Trumpove ekipe zavestno sprejel njihovo pomoč. To je zaenkrat nedokazano, ampak poročilo tudi omenja kar deset (10) primerov poskusov zlorabe položaja za prikrivanje dokazov, tako nikakor ni ovrženo.

Trump je sicer javno že povedal, da bi za naslednje volitve sprejel pomoč iz tujine, če bi jo kdo ponudil.
https://eu.usatoday.com/story/opinion/2...

V tej situaciji lahko sum ovržejo samo še kakšni avtentični dokumenti iz Kremlja in Lubjanke, kjer bi bilo jasno napisano, da so pomoč sicer ponudili, a so jo Trumpovci zavrnili. Karkoli manj od tega dvoma ne more več oprati. Še to bi bilo vprašljivo, ker o tem niso poročali ustreznim inštancam in niso naredili ničesar, da bi to ustavili.

Ne trumpa so hastavili tvoji, boljsega kandidata za samodestrukcijo nebi mogli najti rusi. Razlika je v finesah.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

NMH ::

Mr.B je izjavil:

Ne trumpa so hastavili tvoji, boljsega kandidata za samodestrukcijo nebi mogli najti rusi. Razlika je v finesah.


Samodestrukcijo česa ali koga? ZDA gre zelo zelo dobro.
Precej bolje kot pa EU. Bil bi že čas, da zamenjamo naše politike.

Mr.B ::

NMH je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ne trumpa so hastavili tvoji, boljsega kandidata za samodestrukcijo nebi mogli najti rusi. Razlika je v finesah.


Samodestrukcijo česa ali koga? ZDA gre zelo zelo dobro.
Precej bolje kot pa EU. Bil bi že čas, da zamenjamo naše politike.

Ameriki gre prfektno. Samo povej zakaj pokojninski sklad drzi najvecji dolg ameriske drzave.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

NMH je izjavil:


Napiši teh deset primerov poskusov, pa boš nekaj ugotovil. Da gre za eno in isto stvar napisano na 10 različnih načinov.


Če nekoga 10x poskusiš ubiti na 10 različnih načinov si kriv 10 poskusov umora.

Ne samo da je nedokazano in nikoli ne bo, to je popolna bedarija.


Res je, popolna bedarija je, da je nedokazano. Kar verjetno je, da bo nekoč nekdo začivkal.

Trump je to napisal zato, ker se nihče ne obregne na stvari, ki jih je počel Biden s Kitajci za časa svojega mandata.

Joe Biden took his son Hunter on official trip to China

Škandal, ki bi moral bit 100x večji od Trumpovega, pa nihče v medijih ni niti trznil.


Po tvoje je zloraba javnih sredstev 100x večji škandal od veleizdaje?

Čudni standardi, ampak ok.

NMH ::

Mr.B je izjavil:

NMH je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ne trumpa so hastavili tvoji, boljsega kandidata za samodestrukcijo nebi mogli najti rusi. Razlika je v finesah.


Samodestrukcijo česa ali koga? ZDA gre zelo zelo dobro.
Precej bolje kot pa EU. Bil bi že čas, da zamenjamo naše politike.

Ameriki gre prfektno. Samo povej zakaj pokojninski sklad drzi najvecji dolg ameriske drzave.


Edino vprašanje, ki ga imam, je to, da ne vem zakaj bi jaz zapravljal čas s tvojim bluzenjem. Poleg tega še insinuiraš, da je ta dolg (če je sploh resničen) nastal pod Trumpom.

Mr.B ::

NMH je izjavil:

Mr.B je izjavil:

NMH je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ne trumpa so hastavili tvoji, boljsega kandidata za samodestrukcijo nebi mogli najti rusi. Razlika je v finesah.


Samodestrukcijo česa ali koga? ZDA gre zelo zelo dobro.
Precej bolje kot pa EU. Bil bi že čas, da zamenjamo naše politike.

Ameriki gre prfektno. Samo povej zakaj pokojninski sklad drzi najvecji dolg ameriske drzave.


Edino vprašanje, ki ga imam, je to, da ne vem zakaj bi jaz zapravljal čas s tvojim bluzenjem. Poleg tega še insinuiraš, da je ta dolg (če je sploh resničen) nastal pod Trumpom.

Se 1x najvecji kupec ameriskega dolga je ameriski pokojninski sklad.
Ostalo so tvoje bluzenje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

D3m ::

Bomo videli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Prav imaš. Bogatim se pobere večino premoženja in se ga investira v javne programe, ki revnim omogočijo, da zgradijo svetlejšo prihodnost za vse.
hmmm, le kje sem to že slišal...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

hmmm, le kje sem to že slišal...
Tule:

Norway
Switzerland
Australia
Ireland
Germany
Iceland
Hong Kong
Sweden
Singapore
Netherlands
Denmark
Canada

Zheegec ::

gruntfürmich je izjavil:

jype je izjavil:

Prav imaš. Bogatim se pobere večino premoženja in se ga investira v javne programe, ki revnim omogočijo, da zgradijo svetlejšo prihodnost za vse.
hmmm, le kje sem to že slišal...

Amerika od 1935 do ~1980, oziroma drugače povedano, zlata leta za gospodarsko rast v Ameriki? Drži.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aquafriend ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

hmmm, le kje sem to že slišal...
Tule:

Norway
Switzerland
Australia
Ireland
Germany
Iceland
Hong Kong
Sweden
Singapore
Netherlands
Denmark
Canada


dokler je mentaliteta vecine ljudi v teh drzavah taksna, da jim je pod castjo izkoriscat taksen sistem...bo taksen sistem laufal. Ce bo prislo prevec taksnih, ki zelijo samo izkoriscat taksen sistem se bo sistem podrl, ker ga dolgorocno ni mozno podpirat. Edino upanje je, da bodo potomci bolj prizanesljivi sistemu. Tudi to se lahko izjalovi, ce bo sprememba razmerja donatorji/izkoriscevalci prevec drasticna.

Smrekar1 ::

Zheegec je izjavil:


Amerika od 1935 do ~1980, oziroma drugače povedano, zlata leta za gospodarsko rast v Ameriki? Drži.


Ne. V tistem času so bogatim pobrali zajeten del prihodkov in jih investirali levo in desno. Konec tega zlatega obdobja je bil okoli leta 1976, ne 1980, ko je gospodarstvo ZDA viselo na tanki nitki.

Jype zagovarja obsežne nacionalizacije, kar je občutno drugače od visoko obdavčenih prihodkov.

jype je izjavil:

Tule:

Norway
Switzerland
Australia
Ireland
Germany
Iceland
Hong Kong
Sweden
Singapore
Netherlands
Denmark
Canada


Katere od teh držav so bogatim pobrale premoženje in ga uspešno investirale v javno dobro?

Morda četrtina ene, reklo se ji je DDR.



Za vtis:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Vazelin ::

Problem pri nas je ker je precej visoka obdavčitev zelo kmalu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zheegec ::

Ne. V tistem času so bogatim pobrali zajeten del prihodkov in jih investirali levo in desno. Konec tega zlatega obdobja je bil okoli leta 1976, ne 1980, ko je gospodarstvo ZDA viselo na tanki nitki.

Visoki davki na prihodke in visoka gospodarska rast sta obstajala istočasno skoraj ~40 let. Ja, škoda da je bilo konec tega zlatega obdobja, ampak nekateri ga hočemo prinesti nazaj in pa prinesti tudi v naše konce. Zato rabimo bistveno višje davke.

Jype zagovarja obsežne nacionalizacije, kar je občutno drugače od visoko obdavčenih prihodkov.

To je sicer ločeno vprašanje od vprašanja davkov, ampak se strinjam. Problem večine zahodnih držav je, da ima država relativno nizek delež domačega gospodarstva. Namesto, da se zgledujemo po državah, ki imajo v lasti relativno majhen delež domačega gospodarstva (na primer po Venezueli), bi se morali zgledovati po državah, ki imajo v lasti relativno visok delež domačega gospodarstva (na primer po Norveški).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ZaphodBB ::

Vsaka podobnost z nekaterimi člani tega foruma je naključna...

"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

A. Smith ::

Zheegec je izjavil:


Jype zagovarja obsežne nacionalizacije, kar je občutno drugače od visoko obdavčenih prihodkov.

To je sicer ločeno vprašanje od vprašanja davkov, ampak se strinjam. Problem večine zahodnih držav je, da ima država relativno nizek delež domačega gospodarstva. Namesto, da se zgledujemo po državah, ki imajo v lasti relativno majhen delež domačega gospodarstva (na primer po Venezueli), bi se morali zgledovati po državah, ki imajo v lasti relativno visok delež domačega gospodarstva (na primer po Norveški).



A Singapur pa Švica imata tudi visoka deleža domačega gospodarstva? Pribaltske države, višegrajske države?

Norveška izganja industrijo in povečuje ribilov. Dobesedno se strelja v koleno, ampak si to lahko privošči, ker ima toliko rezerve. Sicer pa je bila njena prednost pridobljena v preteklih desetletjih, kjer so bile razmere zelo drugačne in s takimi prijemi v sedanjih, mnogo bolj konkurenčnih pogojih, ne bi mogli uspeti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Vazelin ::

Norvežani so itak dvolični. Doma furajo električna vozila, ne marajo onesnaževanja, revežem prodajajo nafto:) Namesto da bi milijarde investirali v razvoj tehnologij za el. vozila in potem tudi revežem omoogčili čisto okolje. Precej nonšalantno :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
30 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4207 208 209 210 )

Oddelek: Problemi človeštva
10474904327 (6389) Mr.B
»

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - oseb (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24531466 (913) Mr.B
»

ZDA zamikajo uvedbo carin s Kitajsko za nekatere tehnične izdelke

Oddelek: Novice / NWO
426713 (4239) Mr.B
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135448 (29873) GregiB

Več podobnih tem