» »

Poračun plina - nov cenik

Poračun plina - nov cenik

OnlyFans ::

V tem tednu so mi prišli popisat števec porabe plina. Pogledal sem v spletno aplikacijo ponudnika in ugotovil, da so mi prej pavšalno obračunavali neko mesečno uporabo, po popisu števca pa so mi sedaj v avgustu izračunali 300m2 porabe. V resnici je bil ta plin seveda porabljen pozimi, saj se poleti ne ogrevam.

Težava nastopi, ker se je plin z 1. julijem podražil za več kot 100%. Računa še nisem dobil, vendar predvidevam, da bo plin obračunan po novi tarifi, čeprav je bil realno porabljan po stari, kar pomeni, da bom zimsko porabo plina verjetno preplačal za nekaj 100 evrov.

Kakšne so možnosti, da ugovarjam računu? Ali ponudnik ni dolžan ob spremembi tarife popisat števca ali vsaj obvestit uporabnika, da bi števec popisal sam?

kriptobog ::

Verjetno imajo pogoje poslovanja tako spisane, da jim to omogoca. Verjetno lahko stanje stevca porocas sproti in ti obracunajo sproti. V nasprotnem primeru pa pac tako kot so ti zdaj.

MadMen ::

Vsi večji distrubuterji imajo možnost, da preko spleta oddajaš svojo porabo, torej kje se je pri tebi zataknilo?

Magic1 ::

Meni tudi ni jasno, kako nisi prej razmišljal. Sej je bilo jasno, da bo šla cena le gor in boš več plačal. Sej zdej bomo še ugotovili, da je pri najdražjem dobavitelju.
Magic

FoxKnox ::

Vsak račun, tudi poračun se obračuna po trenutno veljavnem ceniku, saj drugače niti ne gre.Seveda bo račun sedaj krepko višji.Temu se izogneš, če vsakomesečno javljaš dejansko porabo po kateri ti vsakič izdajo račun. To velja za elektriko, plin ,vodo.....Če tega ne prakticiraš potem padeš v tako situacijo, sploh letos ko cene divjajo.

CopiumRovte ::

Že zdavnaj bi lahko stopili v korak s časem in imeli števce, ki avtomatsko poročajo, ampak pri nas jim to ustreza, ker veliko ljudi pač pozabi vsak mesec oddajat stanje, kar je povsem razumljivo.

kixs ::

Za elektriko sem cca 10 let mesecno oddajal stanje. Pred nekaj leti so stevec zamenjali in zdaj ni vec potrebno. Ne vem pa, ce sem enkrat samkrat v tem casu pozabil oddati.

CopiumRovte ::

kixs je izjavil:

Za elektriko sem cca 10 let mesecno oddajal stanje. Pred nekaj leti so stevec zamenjali in zdaj ni vec potrebno. Ne vem pa, ce sem enkrat samkrat v tem casu pozabil oddati.


Ja lej, si bolj take sorte človk. Pedantneš, ki rad vse popiše in spravlja račune v ločene kategorije itd.. Si pač tak človek, ki mu je pisano na koži delo v raznih uradih itd... Eni pač taki nismo.

kixs ::

Imam svoje care... :lol:

jotunn2 ::

CopiumRovte je izjavil:

Ja lej, si bolj take sorte človk. Pedantneš, ki rad vse popiše in spravlja račune v ločene kategorije itd.. Si pač tak človek, ki mu je pisano na koži delo v raznih uradih itd... Eni pač taki nismo.

No saj za tiste, ki niste taki, da bi uspeli enkrat mesecno oddati stanje pa obstaja sistem, da se enkrat letno naredi poracun. Samo ne potem jokat, da si celo zimo poceni plina placal avgusta, ko je pac trenutno stvar precej drazja.

Unchancy ::

CopiumRovte je izjavil:

Že zdavnaj bi lahko stopili v korak s časem in imeli števce, ki avtomatsko poročajo, ampak pri nas jim to ustreza, ker veliko ljudi pač pozabi vsak mesec oddajat stanje, kar je povsem razumljivo.

Točno tole. Kot pravi ameriški pregovor: Full me once, shame on you, full me twice, shame on me.
Dinozavre, ki ne zmorejo daljinskega odčitavanja, se zamenja.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

jotunn2 ::

Unchancy je izjavil:

Dinozavre, ki ne zmorejo daljinskega odčitavanja, se zamenja.

Ti ni cisto jasno kako stvar deluje, kajne? Lokalnega distributerja plina ali elektrike bos ti zamenjal s kom? S pecjo na drva?

kriptobog ::

CopiumRovte je izjavil:

Že zdavnaj bi lahko stopili v korak s časem in imeli števce, ki avtomatsko poročajo, ampak pri nas jim to ustreza, ker veliko ljudi pač pozabi vsak mesec oddajat stanje, kar je povsem razumljivo.


Jih imamo. Jaz sem ga imel za elektriko in je daljinsko porocanje prikldno crknilo po 3 mesecih od vselitve. So ga menjali pa se vedno ne deluje. Jaz pa lepo vsak mesec odcitam stanje in sporocim preko portala, da ne bo konec leta presenecenj s poracuni.

Unchancy ::

jotunn2 je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Dinozavre, ki ne zmorejo daljinskega odčitavanja, se zamenja.

Ti ni cisto jasno kako stvar deluje, kajne? Lokalnega distributerja plina ali elektrike bos ti zamenjal s kom? S pecjo na drva?

S toplotno črpalko/klimo? Elektro distributerji imajo v glavnem daljinsko odčitavanje… Aja, pa kamin na drva je itak pametno imeti (pa tudi vzdušje je prijetno). Veliko je načinov, kako se zmanjša strošek za plin.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

cias ::

Unchancy je izjavil:

Aja, pa kamin na drva je itak pametno imeti (pa tudi vzdušje je prijetno). Veliko je načinov, kako se zmanjša strošek za plin.


Tako je, v bloku lahko izpuh potegneš kar skozi okno.

Unchancy ::

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Aja, pa kamin na drva je itak pametno imeti (pa tudi vzdušje je prijetno). Veliko je načinov, kako se zmanjša strošek za plin.


Tako je, v bloku lahko izpuh potegneš kar skozi okno.

Potem imaš pač klimo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

jotunn2 ::

Unchancy je izjavil:

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Aja, pa kamin na drva je itak pametno imeti (pa tudi vzdušje je prijetno). Veliko je načinov, kako se zmanjša strošek za plin.


Tako je, v bloku lahko izpuh potegneš kar skozi okno.

Potem imaš pač klimo.

Aha ok... sicer se strinjam da je opcija, da namesto mesecnega odcitavanja stevca, ki ti vzame tocno 5 sekund, investiras v 4-5 klim za v stanovanje, plus kamin z dimnikom v kuhinjsko napo :)), ampak ravno nek strasen intelektualni presezek tvoja resitev vseeno ni, se strinjas? ;)

Unchancy ::

jotunn2 je izjavil:

Unchancy je izjavil:

cias je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Aja, pa kamin na drva je itak pametno imeti (pa tudi vzdušje je prijetno). Veliko je načinov, kako se zmanjša strošek za plin.


Tako je, v bloku lahko izpuh potegneš kar skozi okno.

Potem imaš pač klimo.

Aha ok... sicer se strinjam da je opcija, da namesto mesecnega odcitavanja stevca, ki ti vzame tocno 5 sekund, investiras v 4-5 klim za v stanovanje, plus kamin z dimnikom v kuhinjsko napo :)), ampak ravno nek strasen intelektualni presezek tvoja resitev vseeno ni, se strinjas? ;)

Eh, klima je že v stanovanju, ravno tako kamin. Saj nismo loleki, da bi se poleti kuhali in pozimi po želji ne bi uživali ob prijetnem prasketanju ognja.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

jotunn2 ::

V vsaki sobi oz. centralna (ja v stanovanju v bloku sigurno)? Ker za toploto je malce bolj odvisno od tega, ce imas vir v vsaki sobi ali zgolj v eni. Da ne govorim, da ogrevanje s klimo ni pretirano vrhunska stvar. Ampak ja, vsekakor boljse kot se zajebavati z odcitavanjem stevca enkrat mesecno. No pa saj konec koncev niti to ni treba. Pustis in ti naredijo poracun enkrat letno... sami od sebe. Vseeno te bo prislo ceneje kot tvoja genialna resitev ;)

kuglvinkl ::

Zajebavat z odcitavanjem? Dej nam opisi ta krizev pot, prosim.
Your focus determines your reallity

jotunn2 ::

kuglvinkl je izjavil:

Zajebavat z odcitavanjem? Dej nam opisi ta krizev pot, prosim.

Ne vem, bos moral Unchancya vprasat, kaksna jeba je to, glede na to, da bi namesto odcitavanja stevca enkrat mesecno, instaliral kamin v blok, ter klime v vsako sobo, samo da bi se losal tega zajebanega opravila, ki vsaj meni vzame celih 5sec mesecno... s tem da niti ne zivim na lokaciji, kjer moram odcitati stevec.

fikus_ ::

Pri nekaterih je težava v doslednosti in pozabljivosti ter potem iščejo izgovore, zakaj ni dobro mesečno odčitavanje in poročanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

laguna1 ::

Pa koliko vem, si lahko nastaviš opomnik in ti pošljejo mail ali sms na tvoj nastavljen datum....

jotunn2 ::

Ja Geni ti tudi to posilja, ceprav je dan danes to za vecino vsaj polpismenih ljudi dokaj preprosto narediti tudi brez tega... en mesecno ponavljajoc se opomnik v telefonski koledar pa je stvar resena. Ampak kot sem napisal prej, ce je komu to pretezko, si lahko ali a. poinstalira klime v vsako sobo v stanovanju ter kamin sredi dnevne sobe z dimnikov v kuhinjsko napo, b. kupi hiso, kjer bo lahko kuril na drva, ali c. pusti da mu ponudnik plina/elektrike odcita stevec enkrat letno in naredi poracun.

Unchancy ::

Veš kako ti bom napisal, v osnovi gre vedno za ta sistem, da se upošteva neka povprečna poraba in se naredi poračun. Ker večinoma se dobaviteljem plina ne splača vsak mesec pošiljati svojih ljudi fizično odčitavat števcev in po drugi strani uporabniki to pozabimo početi (razen kakšnih penzičev, ki rabijo takšna opravila, da jim ni dolgčas) in je to večinoma ok, ker cene običajno ne nihajo preveč.
Zdaj če se zaradi tega očitno nategneš, ker se cene vmes zelo poveča, ti si pa zelo povečal tudi porabo v času, ko je bila cena še nižja in ti izvedejo poračun po zanje najbolj ugodni in zate najbolj neugodni varianti, da se ti dejansko finančno pozna, potem boš pač preračunal in ukrepal morda malo bolj slabe volje kot bi sicer, ker tudi njim je jasno, kaj počnejo in da so ti s tem zaračunali preveč.

Če je cena plina zelo visoka, potem te bo to udarilo po žepu tudi naslednjo zimo in lahko stroške z več uporabe prej omenjenih rešitev delno znižaš. Seveda ne boš šel montirat peči na drva in spuščat dima iz nje skozi napo, če živiš v takšne sorte bloku, itak pa večina tudi v blokih klimo že ima. Uporabi obstoječo klimo kot del ogrevanja dnevne sobe in s tem zmanjšaj stroške ogrevanja. Niso vse rešitve digitalne (on/off), lahko spreminjaš delež udeležbe posameznih energentov - kot je najbolj ugodno z vidika cene kot udobja.
Pri meni je tako, da imam daljinsko odčitavanje na dveh od treh lokacij, vsepovsod pa možnost tudi ogrevanja na drva in klimo. Je pa seveda day to day bolj udobno pritisniti na gumb kot kuriti.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eko sklad - ogrevanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411807 (1415) c3p0

Priprave na mrzlo zimo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
57960147 (34155) CetnikVlado
»

Cenejše ogrevanje na elektriko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
599241 (5962) mancini
»

Delilnikih toplote in stroški odčitavanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17338116 (21102) Uporabnix
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017692 (5061) letmein

Več podobnih tem