» »

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - osebne izkušnje

Kako prebroditi gospodarsko krizo/recesijo - vaši nasveti iz 2008 za 2022/2023 - osebne izkušnje

1
...
3 4
5
»

TezkoDihanje ::

cias je izjavil:

Dobro so vas oprali na Poptv. Kmalu boste na ulicah paradirali s kljukasto zastavo in se drli Slava Ukrajini. Samo da ne bi kdo rekel Slava Palestini, tisto ni košer.

Fak, kva si opran. Pepček kot ti, če bi bil kaj sposoben, bi zaslužil tistih par 100€ v letu več. Ne pa da zapravljaš svoj čas s širjenjem ruske propagande. In nikjer ne piše, da Putin ne bidvignil cene plina, ko bi dobil vse in še več glede teritorialnih zahtev.

Smešno da to izjavi pepček ki se dere da moramo Ukrajini dati vse

Ukrajina hoče samo tisto, kar je po mednarodnem pravu NJENO.

D3m ::

Aha...torej Putin dviguje cene :P

Upam, da nam dvigne tudi plače. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

TezkoDihanje ::

D3m je izjavil:

Aha...torej Putin dviguje cene :P

Upam, da nam dvigne tudi plače. :)


Aha, dead cat bounce, dementni.

D3m ::

Kaj zdaj. Dviguje ali ne dviguje? :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

TezkoDihanje ::

D3m je izjavil:

Kaj zdaj. Dviguje ali ne dviguje? :D


Kot pričakovano nimaš pameti, da bi mal razmislu.

Mr.B ::

TezkoDihanje je izjavil:

D3m je izjavil:

Kaj zdaj. Dviguje ali ne dviguje? :D


Kot pričakovano nimaš pameti, da bi mal razmislu.

Kolikor vem nam Putin dviguje cene.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

murrieta ::

kow je izjavil:

https://www.lynalden.com/money-printing/


Ne sprejmem, tole je ZDA vir, dolar je itak sfukan do kraja, pa ZDA zlate rezerve tudi. In mi je jasno, da ZDA ne zaupajo lastni centralni banki, saj je privatno podjetje. V EU imamo pac malo drugacne standarde.

Ampak kot morda ste (ali pa tudi ne), Slovenija ni eksteritorialna drzava ZDA ampak je drzava EU.

Mene zanima euro. In zanima me ali od neodvisnega novinarskega vira ali pa uradnega, predvsem pa od NE-ameriskega.

To, da neko investicijsko podjetje nabija o doprintanju denarja je konflikt interesov in mu ni za zaupati nic na to temo.

Verjetno se boste vsi strinjali, da so razlike med razlicnimi valutami in kako se dela z njimi, pac ni vseeno ali je to bolivar ali dolar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mato989 ::

murrieta je izjavil:

kow je izjavil:

https://www.lynalden.com/money-printing/


Ne sprejmem, tole je ZDA vir, dolar je itak sfukan do kraja, pa ZDA zlate rezerve tudi. In mi je jasno, da ZDA ne zaupajo lastni centralni banki, saj je privatno podjetje. V EU imamo pac malo drugacne standarde.

Ampak kot morda ste (ali pa tudi ne), Slovenija ni eksteritorialna drzava ZDA ampak je drzava EU.

Mene zanima euro. In zanima me ali od neodvisnega novinarskega vira ali pa uradnega, predvsem pa od NE-ameriskega.

To, da neko investicijsko podjetje nabija o doprintanju denarja je konflikt interesov in mu ni za zaupati nic na to temo.

Verjetno se boste vsi strinjali, da so razlike med razlicnimi valutami in kako se dela z njimi, pac ni vseeno ali je to bolivar ali dolar.



Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

kow je izjavil:

https://www.lynalden.com/money-printing/


Ne sprejmem, tole je ZDA vir, dolar je itak sfukan do kraja, pa ZDA zlate rezerve tudi. In mi je jasno, da ZDA ne zaupajo lastni centralni banki, saj je privatno podjetje. V EU imamo pac malo drugacne standarde.

Ampak kot morda ste (ali pa tudi ne), Slovenija ni eksteritorialna drzava ZDA ampak je drzava EU.

Mene zanima euro. In zanima me ali od neodvisnega novinarskega vira ali pa uradnega, predvsem pa od NE-ameriskega.

To, da neko investicijsko podjetje nabija o doprintanju denarja je konflikt interesov in mu ni za zaupati nic na to temo.

Verjetno se boste vsi strinjali, da so razlike med razlicnimi valutami in kako se dela z njimi, pac ni vseeno ali je to bolivar ali dolar.



Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ma nemoj, daj mi vir prosim, kje si teh 20% nasel? Pac spet nekaj bulshitiras in se delas pametnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

D3m ::

Mr.B je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

D3m je izjavil:

Kaj zdaj. Dviguje ali ne dviguje? :D


Kot pričakovano nimaš pameti, da bi mal razmislu.

Kolikor vem nam Putin dviguje cene.


Aja jaz sem pa mislil, da nam dvigujejo borze s surovinami.

My bad. :D

Upam, da nam dvigne tudi plače. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

murrieta ::

Mr.B je izjavil:

Kolikor vem nam Putin dviguje cene.


Nic nam jih Putin ne dviguje, sami si jih, ker smo tako veliki kreteni, da nocemo kupovati od njega poceni surovin.

Mato989 ::

murrieta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

kow je izjavil:

https://www.lynalden.com/money-printing/


Ne sprejmem, tole je ZDA vir, dolar je itak sfukan do kraja, pa ZDA zlate rezerve tudi. In mi je jasno, da ZDA ne zaupajo lastni centralni banki, saj je privatno podjetje. V EU imamo pac malo drugacne standarde.

Ampak kot morda ste (ali pa tudi ne), Slovenija ni eksteritorialna drzava ZDA ampak je drzava EU.

Mene zanima euro. In zanima me ali od neodvisnega novinarskega vira ali pa uradnega, predvsem pa od NE-ameriskega.

To, da neko investicijsko podjetje nabija o doprintanju denarja je konflikt interesov in mu ni za zaupati nic na to temo.

Verjetno se boste vsi strinjali, da so razlike med razlicnimi valutami in kako se dela z njimi, pac ni vseeno ali je to bolivar ali dolar.



Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ma nemoj, daj mi vir prosim, kje si teh 20% nasel? Pac spet nekaj bulshitiras in se delas pametnega.


26.maja 2021 torej dobro leto nazaj si dobil za 1 EUR 1,22 dolarja

https://www.xe.com/currencycharts/?from...

Danes je 1:1 oz. še slabše... koliko je to če ne cca 20% v dobrem letu dni?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Mato989 je izjavil:


Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ti pa nam razlozi, kje je krivda ECB, da Evropejci nocejo rudnikov in umazane industrije?

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ti pa nam razlozi, kje je krivda ECB, da Evropejci nocejo rudnikov in umazane industrije?


To nima veze... če ECB ne bi šopala denarja v obtok ne bi EUR izgubil toliko vrednosti, simpl...

To da pa nočejo Evropejci karkoli pa kar tišina, Evropejcev nihče ni ničesar vprašal, tako kot nas niso vprašali ali hočemo banat Ruse ali ne in plin in nafto... prvo dajmo referendume po celem EU ali želimo Evropejci podpirat Ukrajino ali Rusijo oz. ali želimo nižje ali višje cene plina in nafte... in pol naj jebene opice v EU tako delajo v dobrobit in odločtivah NARODOV EUja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Saj si imel volitve. Pa bi izvolil levicarje - oni imajo nek fetis na ruski imperializem.
ECB (sedaj) ne more narediti nic, lahko samo sprozi recesijo. Morali bi jo ze zdavnaj, se strinjam. Samo potem bi pa jokal, da je recesija. Mimogrede, ECB ze nekaj mesece upocasnjuje "tiskanje" denarja.

Glede referendumov, mene tudi ni nihce vprasal, zakaj ce se NATO zapelje v Ukrajino? Kje je bil referendum? Ce nisi opazil, imamo drzavni zbor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Saj si imel volitve. Pa bi izvolil levicarje - oni imajo nek fetis na ruski imperializem.


Debilno prikazovanje kot da volitve rešijo vse... Ljudje naj odločamo o posameznih pomembnih vprašanjih, ne se skoz skrivat za temi kvazi demokratičnimi volitvami... In kaj pol če je Golob rekel da ne bo PCTja pred volitvami zdaj pa bo? Vsak lahko reče karkoli želi, zato pa rabimo zavezujoč referendum in voljo ljudstva pri takih pomembnih vprašanjih kot je to ali pomoč Ukrajini ali raje cenejše dobrine... naj narod odloči.


Saj smo tudi odločili kot narod da Šarca več nočemo gledat v politiki preko volitev zdaj pa mi tip kot komedijant nabija o vojski...
ECB (sedaj) ne more narediti nic, lahko samo sprozi recesijo. Morali bi jo ze zdavnaj, se strinjam. Samo potem bi pa jokal, da je recesija. Mimogrede, ECB ze nekaj mesece upocasnjuje "tiskanje" denarja.


Wow upočasnjujejo, kako lepo od njih, briga mene za to, jaz imam 8%+ inflacijo, krivda pa gre izključno politiki ECB... in degenom v EUju ki so delili denar vsevprek brez logike in kot da bo konec sveta letos...

Kot bi jaz rekel, da pretepam počasneje enega na ulici zato sem postal dober in ne morem storit več =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Zdaj se pa odloci. Je krivda izkljucno na ECB ali so krivi tudi degeni v EU? Logika ti ravno ne gre, a?

Saj naceloma se strinjava, samo mi je neverjetno kako naiven si kako deluje politika in ekonomski sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

kow je izjavil:

https://www.lynalden.com/money-printing/


Ne sprejmem, tole je ZDA vir, dolar je itak sfukan do kraja, pa ZDA zlate rezerve tudi. In mi je jasno, da ZDA ne zaupajo lastni centralni banki, saj je privatno podjetje. V EU imamo pac malo drugacne standarde.

Ampak kot morda ste (ali pa tudi ne), Slovenija ni eksteritorialna drzava ZDA ampak je drzava EU.

Mene zanima euro. In zanima me ali od neodvisnega novinarskega vira ali pa uradnega, predvsem pa od NE-ameriskega.

To, da neko investicijsko podjetje nabija o doprintanju denarja je konflikt interesov in mu ni za zaupati nic na to temo.

Verjetno se boste vsi strinjali, da so razlike med razlicnimi valutami in kako se dela z njimi, pac ni vseeno ali je to bolivar ali dolar.



Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ma nemoj, daj mi vir prosim, kje si teh 20% nasel? Pac spet nekaj bulshitiras in se delas pametnega.


26.maja 2021 torej dobro leto nazaj si dobil za 1 EUR 1,22 dolarja

https://www.xe.com/currencycharts/?from...

Danes je 1:1 oz. še slabše... koliko je to če ne cca 20% v dobrem letu dni?


Tole zdaj je umetno stanje, ki so ga zakuhali americani, tako, da so sprli med sabo Rusijo in EU. In profitirajo na racun tega in idiotov, ki navijajo za vojno v Ukrajini.

Se en dokaz vec, da so vojno v Ukrajini zakuhali americani. Ko bo EU nehala srati z ukrepi proti Rusiji, se bo lepo razmerje popravilo nazaj.

Nima cela zadeva nobene veze s tiskanjem denarja ampak gre za gospodarsko sabotazo ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Zdaj se pa odloci. Je krivda izkljucno na ECB ali so krivi tudi degeni v EU? Logika ti ravno ne gre, a?

Saj naceloma se strinjava, samo mi je neverjetno kako naiven si kako deluje politika in ekonomski sistem.


Krivda za vrednost EURA napram dolarju je izključno v politiki in delovanju ECBja... logično. Če pa ne izključno pa veliko večinsko oz. čez 90%...

Krivda za to da pa bo mene stalo ogrevanje na plin namesto XY EUR, XY x2 ali x3 pa je veliko večinsko če ne izključno v politiki EUja do Rusije... EU naj razmišlja kaj je dobro za ljudi EUja ne kaj je dobro za Ukrajince... to mene moti... Če sem jaz voditelj in vodim neke ljudi ali neko zvezo in imam na voljo da umre nekdo v državi ki ni del moje zveze ki jo vodim, ali pa da trpi na tisoče ljudi v zvezi ki jo vodim je logično kaj je potrebno izbrat, blagostanje te zveze... torej EUja... tega se pač degeni ne zavedate dovolj.

EU naj skrbi za sebe in svoje ljudi imamo dovolj dela za 1.000 let.

Tole zdaj je umetno stanje, ki so ga zakuhali americani, tako, da so sprli med sabo Rusijo in EU. In profitirajo na racun tega in idiotov, ki navijajo za vojno v Ukrajini.

Se en dokaz vec, da so vojno v Ukrajini zakuhali americani. Ko bo EU nehala srati z ukrepi proti Rusiji, se bo lepo razmerje popravilo nazaj.

Nima cela zadeva nobene veze s tiskanjem denarja ampak gre za gospodarsko sabotazo ZDA.


To mene ne zanima, meni kot državljanu EUja je pomembno samo to da je moj denar proti dolarju izgubil 20% cca... to je katastrofalno, EU pa namesto da bi se ukvarjala kako meni kot davkoplačevalcu EUja zrihtat poceni plin se ukvarja z življenji TUJCEV ki niso v EUju in to me strašno moti, sploh ko je na račun moje kupne moči in me o tem nihče ni nič vprašal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Zdaj se pa odloci. Je krivda izkljucno na ECB ali so krivi tudi degeni v EU? Logika ti ravno ne gre, a?

Saj naceloma se strinjava, samo mi je neverjetno kako naiven si kako deluje politika in ekonomski sistem.


Krivda za vrednost EURA napram dolarju je izključno v politiki in delovanju ECBja... logično. Če pa ne izključno pa veliko večinsko oz. čez 90%...

Krivda za to da pa bo mene stalo ogrevanje na plin namesto XY EUR, XY x2 ali x3 pa je veliko večinsko če ne izključno v politiki EUja do Rusije... EU naj razmišlja kaj je dobro za ljudi EUja ne kaj je dobro za Ukrajince... to mene moti... Če sem jaz voditelj in vodim neke ljudi ali neko zvezo in imam na voljo da umre nekdo v državi ki ni del moje zveze ki jo vodim, ali pa da trpi na tisoče ljudi v zvezi ki jo vodim je logično kaj je potrebno izbrat, blagostanje te zveze... torej EUja... tega se pač degeni ne zavedate dovolj.

EU naj skrbi za sebe in svoje ljudi imamo dovolj dela za 1.000 let.


Tule se bova pa strinjala, za koji kurac si moramo v EU kvariti gospodarstvu za neko drzavico v picki materini. Z Rusi bi se kvecemu morali bolj gospodarsko povezat.

nirburu ::

Odgovor je tako enostaven samo sprijazniti se morate!
Ker EU je del Agende 2030 in ta predvideva drastične družbene spremembe.

Zakaj vam je to tako težko sprejeti mi ni jasno.
Vse kar so naše "vodje" dosedaj naredili je bilo v našo škodo in njihovo korist, pa še vedno ne želite vrjeti, da delajo v svojo korist oz. korist njihovih sponzorjev. Pa tako prekleto očitno je.

Mogoče rabite res spustit temperaturo v stanovanju na 17C. Le takrat boste zaviti v deko imeli čas kontemplirati kdo vas je nafukal. Ker očitno sedaj je preležerno, da bi vrjeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Saj si imel volitve. Pa bi izvolil levicarje - oni imajo nek fetis na ruski imperializem.


Vse ok drugače danes pri tebi? Koliko sem nazadnje preveril, imamo levo vlado, prav tako je cela EU v levo usmerjena trenutno

Malidelničar ::

Sej če vas šibak EUR moti si naredite košarico valut, del pretopiš v USD, del v AUD, del v CAD, del v franke, del v funte.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

nirburu je izjavil:

Zakaj vam je to tako težko sprejeti mi ni jasno.
Vse kar so naše "vodje" dosedaj naredili je bilo v našo škodo in njihovo korist, pa še vedno ne želite vrjeti, da delajo v svojo korist oz. korist njihovih sponzorjev. Pa tako prekleto očitno je.


Razsvetli nas, ker smo mi prebutasti za tako globoke razmisleke...
Kdo so konkretno te vodje?
Kakšna je naša škoda?
Kakšna je njihova korist?

fikus_ ::

Niburu povsod išče in vidi zarote, tako da .....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Slopek ::

Nirburu samo več stvari pogleda in prisluhne pravim ljudem. Vi pač ne in zato je stanje tako....
Zakaj zaboga si ne preberete kakšne Klausove knjige, poslušate njegove govore? Vse boste izvedeli iz prve roke in ne bo vam potrebno prebirati opozorilnih postov Vostoka;)

Mr.B ::

murrieta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

kow je izjavil:

https://www.lynalden.com/money-printing/


Ne sprejmem, tole je ZDA vir, dolar je itak sfukan do kraja, pa ZDA zlate rezerve tudi. In mi je jasno, da ZDA ne zaupajo lastni centralni banki, saj je privatno podjetje. V EU imamo pac malo drugacne standarde.

Ampak kot morda ste (ali pa tudi ne), Slovenija ni eksteritorialna drzava ZDA ampak je drzava EU.

Mene zanima euro. In zanima me ali od neodvisnega novinarskega vira ali pa uradnega, predvsem pa od NE-ameriskega.

To, da neko investicijsko podjetje nabija o doprintanju denarja je konflikt interesov in mu ni za zaupati nic na to temo.

Verjetno se boste vsi strinjali, da so razlike med razlicnimi valutami in kako se dela z njimi, pac ni vseeno ali je to bolivar ali dolar.



Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ma nemoj, daj mi vir prosim, kje si teh 20% nasel? Pac spet nekaj bulshitiras in se delas pametnega.

Skrbet te mora da je Euro padel za 31% napram Rublu.

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Torej nam razloži, če je FED fucked up in printanje dolarja, kako fucked up mora bit ECB in EU če nam vrednost valute proti USDju strmoglavlja za 20%...


Ti pa nam razlozi, kje je krivda ECB, da Evropejci nocejo rudnikov in umazane industrije?

Ja od kje pa misliš da bodo dobili denar ? za to da se fura potrošniška gonilna sila. Sej nič ne proizvajamo. In Glavna storitev Zahoda je Storitev, ki si jo računamo samemu sebi kot storitev. Kako pa misliš da to dela brez printanja.

kow je izjavil:

Saj si imel volitve. Pa bi izvolil levicarje - oni imajo nek fetis na ruski imperializem.
ECB (sedaj) ne more narediti nic, lahko samo sprozi recesijo. Morali bi jo ze zdavnaj, se strinjam. Samo potem bi pa jokal, da je recesija. Mimogrede, ECB ze nekaj mesece upocasnjuje "tiskanje" denarja.

Glede referendumov, mene tudi ni nihce vprasal, zakaj ce se NATO zapelje v Ukrajino? Kje je bil referendum? Ce nisi opazil, imamo drzavni zbor.

Še en , ki misli da se je problem z ukrajino začel Februarja 2022.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

fikus_ ::

Slopek je izjavil:

Nirburu samo več stvari pogleda in prisluhne pravim ljudem. Vi pač ne in zato je stanje tako....
Zakaj zaboga si ne preberete kakšne Klausove knjige, poslušate njegove govore? Vse boste izvedeli iz prve roke in ne bo vam potrebno prebirati opozorilnih postov Vostoka;)


Sta že 2 v klubu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darkolord ::

murrieta je izjavil:

Tule se bova pa strinjala, za koji kurac si moramo v EU kvariti gospodarstvu za neko drzavico v picki materini. Z Rusi bi se kvecemu morali bolj gospodarsko povezat.
Sploh se gre za "neko drzavico v picki materini", ampak za Rusijo.

Dokler niso napadli Ukrajine, je gospodarska povezava z Rusi čisto lepo laufala.

Ruski plan je bil pa takle:
1. Rusi v 82 minutah zavzamejo Ukrajino
2. EU in ZDA se osmešita, ker samo nemo gledata (rottweiler ki laja, nima pa zob)
3. Kitajska to vidi in v nekaj minutah zavzame Tajvan. EU in ZDA spet samo gledata in žugata s prstom.
4. Rusija, Ukrajina in Belorusija se skonektajo v eno in povežejo s Kitajsko
5. Ta skupek držav ima potem kovine, nafto, plin, polprevodnike in še in še
6. če se priključi še Brazilija, dobijo še letalsko industrijo; isto še ostale države, ki se sedaj počutijo kaj bolj odrinjene
7. ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TezkoDihanje ::

Tko je šlo pa vse v kurac, in zdaj razni Kitajci, Iranci in ostala banda gleda Putina in si misli: Bizgec a boš uštimu?! :))

Zgodovina sprememb…

kow ::

darkolord je izjavil:


Dokler niso napadli Ukrajine, je gospodarska povezava z Rusi čisto lepo laufala.


Rusi so Ukrajino napadli leta 2014. Nekaj malega sankcij je sicer bilo - ocitno veliko premalo.

Malidelničar ::

Kaj je za vas "bolje" hitri panični crash in nato močan pullback v roku enega leta - to je bil recimo COVID crash (sem bral tu na Slo-Tech-u reakcije, eni so kar imeli "muda" že konec marca/aprila 2020, vsa čast), ali padajoči trend več let (3-5 let)? Kaj bi lahko bolje izkoristili (glede ugodnega nakupa nepremičnin, delnic, naložbenih kovin, zemlje itd.)? Ker finta krize v Sloveniji leta 2008 je bilo ravno to, da se ni umirila po prvem šoku recimo leta 2009-2010 in je šlo še dol s še več slabimi novicami. Dno je bilo 2012 nato pa res odboj šele 2015. V vsem trem času pa huda psihološka vojna kako upravljat svoje premoženje.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

eno je korekcija na borzi, drugo pa prava recesija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

pangro ::

Malidelničar je izjavil:



Ne vem meni se zdijo tech-stocks že previsoko.
Ampak mogoče drugo vprašanje: Kateri pa je bil tehnološki cikel pred letom 2009? Ali bi ga označil, da se je začel že v osemdesetih letih, torej bi šlo v grobem za obdobje 1980-2009 kar da skoraj 30 let? In kot glavne firme recimo IBM, Dell, Cisco Systems?
Se mi pa zdi, da bodo v ciklu navzdol po mojem mnenju kot dobra naložba definitivno kakšne 'consumer-staple' oz. potrošniške dobrine, delnice tipa Johnson&Johnson, Colgate&Palmolive itd. Moj cilj je da izberem nekaj dobrih kvalitetnih konservativnih delnic in jih držim vsaj deset let skozi 'downturn', tu bi se dalo veliko profitirati.
Osebno mi bo zanimivo opazovati ali bodo Slovenci med recesijo premoženje razpršili v tujini tudi preko tujih brokerjev, ali pa bodo recimo ostali pri domačih vzajemcih. Definitivno pa pričakujem tudi nove nategunske zadeve ala MLM, ki se vedno pojavijo, tu bo potrebno biti previden.
Mentalno se v času recesije vedno poveča ta želja po 'get rich quick' in ljudje tu ne vidijo zadev kot priložnosti za postavitev novih trdnih temeljev za dolgoročno rast.


Ja verjetno so se leta 1987,90,98 tudi investitorjem zdele zadeve previsoko pa je bik rjovel naprej pa so bile to hude korekcije ki so v trge vlive dvom in strah.
prejšnji tehnološki ciklus je pa trajal tam od 1974-2000 če je kriterij da je recimo nasdaq ovrednoten v dolarju, ovrednoten v surovinah pa je ciklus bil 1980-2000 ker so surovine ravno 1980 našle svoj vrh v tistem paničnem kupovanju njih. To se pravi 26 let oz 20 let.
Današnji pa traja od 2009 ovrednoten v dolarju v surovinah pa odvisno v kateri nafta 2008- zlato 2011- to se pravi če ponovimo vajo iz prejšnjega 26 let bi tole lahko trajal do leta 2035 vmes pa seveda trg "is climbing wall of worry". Možno da je tole sedaj samo nek covid war spike v inflaciji in ko bomo nazaj pogledali si bomo rekli fak kaj nisem več kupil. Seveda nas ne sme nič uspavati surovine so naredile določene preboje ki nakazujejo na preobrat, glede na zgodovino bi bilo to malce nenavadno pa vseeno bom videl kako bo ko bodo surovine v fazi strahu (zdaj so ravno iz faze pohlepa) za kater nakupe se bom odločil in koliko.
Johnson&Johnson, Colgate&Palmolive znajo bit dobra izbira pa vseeno mislim da v primeru surovinskega ciklusa bodo recimo delnice kot so exxon (nafta() outperformale prve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

Malidelničar ::

Zakaj v primeru gospodarske krize vsi vidijo samo crash oz kolaps trga (navpični graf navzdol) in ne stagnacijo razvlečeno na daljše obdobje z kakšnim 'dead cat bounce' vmes?
Kakšna je recimo vaša psihološka reakcija na to - kako ste reagirali ob COVID crashih marca 2020 (ste jih v bistvu pričakovali, vas je zagrabila panika, da bodo vsi trgi skantali 'na nulo', ste v paniki vse pobrali ven oz. poizkušali prodati na vrhu)?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

nirburu ::

bbbbbb2015 je izjavil:

nirburu je izjavil:

Zakaj vam je to tako težko sprejeti mi ni jasno.
Vse kar so naše "vodje" dosedaj naredili je bilo v našo škodo in njihovo korist, pa še vedno ne želite vrjeti, da delajo v svojo korist oz. korist njihovih sponzorjev. Pa tako prekleto očitno je.


Razsvetli nas, ker smo mi prebutasti za tako globoke razmisleke...
Kdo so konkretno te vodje?
Kakšna je naša škoda?
Kakšna je njihova korist?


Kdo so, sem že 100x povedal.
Naša škoda je padec standarda in svobode.
Njihova je premoženjski profit in moč.

1+1 ...

fikus_ je izjavil:

Niburu povsod išče in vidi zarote, tako da .....


Ja, ker so očitne. Zakaj jih vi nočete pa ne vem. Tupi ali trmasti.

darkolord je izjavil:

murrieta je izjavil:

Tule se bova pa strinjala, za koji kurac si moramo v EU kvariti gospodarstvu za neko drzavico v picki materini. Z Rusi bi se kvecemu morali bolj gospodarsko povezat.
Sploh se gre za "neko drzavico v picki materini", ampak za Rusijo.

Dokler niso napadli Ukrajine, je gospodarska povezava z Rusi čisto lepo laufala.

Ruski plan je bil pa takle:
1. Rusi v 82 minutah zavzamejo Ukrajino
2. EU in ZDA se osmešita, ker samo nemo gledata (rottweiler ki laja, nima pa zob)
3. Kitajska to vidi in v nekaj minutah zavzame Tajvan. EU in ZDA spet samo gledata in žugata s prstom.
4. Rusija, Ukrajina in Belorusija se skonektajo v eno in povežejo s Kitajsko
5. Ta skupek držav ima potem kovine, nafto, plin, polprevodnike in še in še
6. če se priključi še Brazilija, dobijo še letalsko industrijo; isto še ostale države, ki se sedaj počutijo kaj bolj odrinjene
7. ...


Za nekoga, ki brez sramu okliče druge za teoretike zarot, si pogumno izmišljuješ arbitrarne zgodbe.

Malidelničar je izjavil:

Zakaj v primeru gospodarske krize vsi vidijo samo crash oz kolaps trga (navpični graf navzdol) in ne stagnacijo razvlečeno na daljše obdobje z kakšnim 'dead cat bounce' vmes?
Kakšna je recimo vaša psihološka reakcija na to - kako ste reagirali ob COVID crashih marca 2020 (ste jih v bistvu pričakovali, vas je zagrabila panika, da bodo vsi trgi skantali 'na nulo', ste v paniki vse pobrali ven oz. poizkušali prodati na vrhu)?


Razmisli tako. Koliko bogatunov ima od zadnjih dveh kriz ogromno škodo, ali sploh škodo?

Malidelničar ::

Da naredimo eno osvežitev: Kaj menite, se je situacija za morebitno krizo l. 2024 spremenila, ali nasveti ostajajo isti?

Glede na to, da se je ta tema začela davnega junija 2022, so se od takrat faktorji spremenili, ste pivotirali od svojih kriznih priprav? Je krizni outlook še slabši/boljši kot 2022?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Bitcoin je rekorden, kakšna kriza?
Quack !

gruntfürmich ::

vsi zahodni indexi podirajo rekorde...

potrebno je biti pazljiv da pravi čas izstopiš, če meniš da je to vse balon.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Lahko pa "ni" balon in bo inflacija zopet podivjala. Samo jaz ne vidim kako bo še karkoli v javnem sektorju delovalo. Že zdaj se dogajajo štrajki, kako bo šele potem. Ljudje bodo ob visoki inflaciji logično zahtevali višje plače, država pa že za trenutne nima...
Magic

Mato989 ::

JS je treba pač ukinit pa bo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mailer ::

LeQuack je izjavil:

Bitcoin je rekorden, kakšna kriza?
/s
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

joez7 ::

Moje izkušnje.
Čimprej pospraviti dolgove proč.
Izdelati tabelo nujnih stroškov (in videti kaj ni tako nujno)
Trošiti samo toliko ali maj kot je prihodkov.
(pričakovati brezposelnost, vsaj začasno.... bolniška)
Pa brez panike :)

pangro ::

za naslednjo desetletje se zdaj skoz kupuje mehiko skoz in skoz in skoz

ameriške obrestne mere bodo dale dokončen odgovor na vsa vprašanja, tech ciklus, surovinski ciklus, kiza ali ne kriza samo da se znormalizirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

Mr.B ::

pangro je izjavil:

za naslednjo desetletje se zdaj skoz kupuje mehiko skoz in skoz in skoz

ameriške obrestne mere bodo dale dokončen odgovor na vsa vprašanja, tech ciklus, surovinski ciklus, kiza ali ne kriza samo da se znormalizirajo.

Trgovska primanjkljaj med Kitajsko in Mehiko je rekorden. Še nikoli niso tako dobro poslovali. Enako je tudi med Kitajsko in Vietnamom.

Je pa prodajanje MAGA skupini, ne samo omejena za Ameriko, da več ne kupujejo iz kitajske in so jo dali na finger enako kot Republikanski slogan v Texasu, da volite Republikance, če hočete da se sranje pri njih v Tekasu spremeni. Namig Replublikanci os v Texasu na oblasti že 27 let.


PS: če se spominte MAGA izpade otroške delovne sile na Kitajskem. No sedaj je to OK.

The 16 plaintiffs included representatives of five children who were killed in cobalt mining operations.
But the appeals court said buying cobalt in the global supply chain did not amount to "participation in a venture" under a federal law protecting children and other victims of human trafficking and forced labor.
Circuit Judge Neomi Rao said the plaintiffs had legal standing to seek damages, but did not show the five companies had anything more than a buyer-seller relationship with suppliers, or had power to stop the use of child labor
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Današnji ocvirek...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Besede, kot je recesija, so se umaknile z dnevnega reda (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47748197 (319) Mr.B
»

Inflacija 2021/2022 (strani: 1 2 3 4208 209 210 211 )

Oddelek: Problemi človeštva
10534929712 (6152) Mr.B
»

Finančna kriza 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80194138 (17606) Mr.B

Več podobnih tem