» »

Etoro in davki

Etoro in davki

deejay2 ::

Živjo.

A je kdo tukaj, ki uporablja spletno stran Etoro in če ja, kako plačuješ davek na dobiček državi, če uporabljaš to stran? Ta stran me zelo zanima, ker lahko v njej kopiraš trgovanje profesionalcev in na ta način prideš do cca 100% donosa na leto. Samo je pa ena težava. Naša davčna zahteva, da ji ob izplačilu dobička plačaš davek. Povedati ji moraš, s čim vse si trgoval na Etoru, koliko časa in za kakšno vrednost. To je pa težko, če kopiraš nekega profesionalca, saj je teh trgovanj na letni ravni ogroooooomno. In ročno vse napisat naši davčni bi bilo dolgotrajno. Sicer bojda lahko naši davčni pošlješ vsa trgovanja v xml datoteki (to izvoziš iz spletne strani), samo Etoro ne omogoča, da si vsa trgovanja izvoziš v xml datoteki.

deejay2 ::

Nobenga ne zanima 100% profit in ni nikol vlagal v Etoru podobne tržnice? Zanimivo.

xyd1 ::

Kot posameznik je trgovanje kriptovalut NEobdavčeno.
Kot posameznik je rudarjenje kriptovalut obdavčeno.

Na etoro ne moreš rudariti,... kje tiči problem?

Ali si sp? doo? Potemtakem moraš obdavčiti, ampak na tvojem mestu ne bi spraševal laikov tukaj, ampak računovodstvo.

deejay2 ::

Upal sem, da je kdo tukaj, ki uporablja Etoro in pač ve, kako plačati davek na dobiček.

To, da je trgovanje kriptovalut neobdavčeno vem. Ampak pri kopiranju drugih na Etoru NE gre samo za kriptovalute. Ti ljudje trgujejo z različnimi stvarmi (delnice, kriptovalute, običajne valute, zlato).

anketar ::

deejay2 je izjavil:

Živjo.

To je pa težko, če kopiraš nekega profesionalca, saj je teh trgovanj na letni ravni ogroooooomno. In ročno vse napisat naši davčni bi bilo dolgotrajno.


jah mal si ga popušil načeloma morš vse napisat, pejt na furs pa tm osebno razlož kaj si delu pa ti bodo svetoval

tomazic89 ::

Osebno skusam kopirati le tiste, ki trgujejo z FIAT (torej valutami). Na to ni davka in ni potrebno prijavljati FURS-u. Je pa bedno, ker dosti dobrih traderjev trguje le z delnicami. Sicer pa ima tudi etoro export: https://accountstat.etoro.com. Tole jim das na davcno, pa bodo rekli FU in se ne bodo ukvarjali s teboj =). Jaz imam cca 160 strani reporta za prejsnje leto.

anketar ::

nice if true

deejay2 ::

tomazic89 tale link mi ne dela. Kje v Etoru točno pa naredil export? A si se kaj pozanimal glede tega, a moraš imeti odprt sp ali kaj podobnega, da lahko legalno trguješ na Etoro?

anketar nič ga nisem popušil, ker za zdaj še nič denarja nisem vložil v Etoro.

tomazic89 ::

Verjetno ti ne dela, ker nisi prijavljen in registriran. Sicer pa na portfoli-u klinkes ikonico za 'history' in imas na desni pod ikonico za nastavitve (gear wheel) moznost 'Account Statement'. Ta te pelje na tisti url, ki sem ga prej nalimal.
Lahko si fizicna oseba, moras pa v vsakem primeru predloziti osebni dokument ob registraciji.

deejay2 ::

Imam virtualni račun odprt in sem našel ta izpisek. Ampak ne vem, kako se ta spisek izvozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deejay2 ()

tomazic89 ::

Sem preveril, Virtual Portfolio nima te opcije.. najbrz z namenom ;)

Zgodovina sprememb…

deejay2 ::

V kakšni datoteki pa se lahko pri portfoliu s pravim denarjem izvozi pretekla trgovanja? Če v xml, potem je to to, kar naša davčna zahteva in rabi. Meni so rekli, da skopirana trgovanja na papirju ne želijo, ampak želijo xml datoteko, ki jo enostavno lahko uvozijo v nek njihov program.

tomazic89 ::

Podpira .xls in .pdf export-a. Jaz bi jim dal .xls, pa naj naredijo z njo kar hocejo.

deejay2 ::

A pa si ziher da teli tvoji traderji ne trejdajo tudi kdaj kakih delnic? :) Dvomim da so vsi 100% striktni in trgujejo non stop samo z valutami.

Dober dan ::

Jaz sem se danes malo poglobil v tale Etoro in čakam na aktivacijo računa. Zanima me, če je kdo pripravljen dati kakšen nasvet, karkoli, glede na to da sem začetnik nasploh. Kaj, pa če dobiček nakažem na Paypal, je to možno?

NikoN51 ::

Kdor rabi pomoč lahko pomagam pri xml-u. Moj mail: NikoN51@protonmail.com

BorutO ::

Eno vprašanje ... a so na etoroju zvišali pred kratkim minimalni limit iz 200 na 1000 dolarjev?!

05pOxP-1 ::

BorutO je izjavil:

Eno vprašanje ... a so na etoroju zvišali pred kratkim minimalni limit iz 200 na 1000 dolarjev?!

limit česa?

battersea ::

Lep pozdrav vsem.
V 2020 sem začel s trgovanjem v eToro in sedajle gledam tole zgodovino trgovanja. Ogromna reč, ker sem vmes kopiral nekaj trejderjev.
Moje vprašanje: kaj narediti ob vnosu v Doh-KDVP in D-IFI, ko so trejderji in jaz zapirali pozicije malo "random"?
Npr. prvi nakup v 2020 neke delnice je še kar v eToru (neprodano), naslednja dva nakupa pa sta bila prodana (delno ali v celoti). Ker prvi nakup vpliva na FIFO prodajno ceno, ga je po moje treba vnesti.
V sami History datoteki se v zavihku Transaction Report ta prvi nakup nahaja (le vrednostno), v Closed Positions pa ne.
Kako torej?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

fifo pokrije tvoje vrpašanje v celoti. Ne razumem sploh dileme tbh.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

battersea ::

Mogoče sem slabo razložil. Če je odprta pozicija starejšega datuma kot zaprta, v Transaction Report zavihku ni količine in cene za ta nakup, ki pa ga je zaradi FIFO metode treba vnesti v eDavke.
Torej je edini način ročni vnos iz eTora samega, kjer pa se ta 2 podatka nahajata.

Ruby91 ::

Zdravo.

Tudi jaz bi imela nekaj vprašanj z izpolnjevanjem obrazca v edavkih.

Če grem po vrsti:
1. Ste v edavkih uporabili "nov prazen dokument"?
2. Vsako transakcijo vpišem pod PLVP?
3. Za trgovalno kodo lahko uporabim "Position ID"?
4. Se način pridobitve smatra kot "nakup" (torej opcija B)?
5. Valute preračunam po ECB na dan, ko sta bila nakup/prodaja opravljena?

Ponesreči sem imela eno transakcijo CFD (ostalo je vse real in vse +). Trajala je nekaj sekund (kar FURS verjetno ne zanima), naredila pa sem nekaj centov minusa. To transkacijo vpišem pod PLVPSHORT?

Če vse to pretipkam na roke potem ne rabim dodat xml oblike?

Hvala, lp

NikoN51 ::

KOnvertiram iz trading212 in etoro v zapis primeren za davčno
Kontakt :NikoN51@protonmail.com

L.p.
Niko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181113 (4332) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784682 (2465) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144436 (9139) Thomxy
»

eToro nasveti

Oddelek: Loža
175790 (4062) urosz
»

eToro

Oddelek: Loža
3819294 (4756) Picajzl

Več podobnih tem