» »

eToro nasveti

eToro nasveti

j1k ::

Živjo odpiram temo, ki bi bila namenjena izmenjavanju informacij oz, da si pomagamo pri vseh stvareh na platformi eToro.

Zanima me v katera podjetja trenutno vlagate v svojem portfoliju?

Srečno vsem!

j1k ::

Katere traderje kaj kopirate, če sploh jih :)?

vv17 ::

živjo. hočem vložiti v copytrading na etoru pa me zanima zakaj nemorem naložit denarja prek kartice (banka nkbm). vsakic napiše declined pa mam dost visok limit pa vse. kdo ve rešitev? najlepša hvala

CaqKa ::

j1k je izjavil:

Katere traderje kaj kopirate, če sploh jih :)?

Nobenih.
Samo podjetja. Mogoče bom šel v etf sp500, ali pa celotnega trga.
Podjetja izbiram glede na to, katera smatram da bodo čez 5-10 let še vedno obstajala in delala dobiček. Recimo Tesla in Amazon.
Nekaj tudi takih za katera smatram da bodo šele čez nekaj let sploh začela delat dobiček. Recimo Virgin galactic.

fopi ::

Mene zanima kako je kaj z davki pa etorro. A se tukaj tudi mora poročati o vseh trajdih in ali je to izvedljivo ali je samo ko das notri in vzames ven?

sandmat ::

etoro je ultra predrag in shady za resno tradanje. V teh časih, ko vse raste +50%, priporočam revolut in se lahko neomejeno sami igrate z nakupi.

l0wc4 ::

vv17 je izjavil:

živjo. hočem vložiti v copytrading na etoru pa me zanima zakaj nemorem naložit denarja prek kartice (banka nkbm). vsakic napiše declined pa mam dost visok limit pa vse. kdo ve rešitev? najlepša hvala


jaz lahko naložim max 500 EUR, ne glede na to koliko limita za online plačevanje imam, vse kar je nad 500 EUR je declined, nisem pa raziskoval zakaj.

sandmat je izjavil:

etoro je ultra predrag in shady za resno tradanje. V teh časih, ko vse raste +50%, priporočam revolut in se lahko neomejeno sami igrate z nakupi.


Kaj pa imata etoro in revolut skupnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l0wc4 ()

sandmat ::

l0wc4 je izjavil:



Kaj pa imata etoro in revolut skupnega?


trading? :D

l0wc4 ::

A ni revolut samo kartica?

sandmat ::

Ne, tudi trading account lahko odpreš. 5 transakcij mesečno zastonj (po spominu, preveri tos)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

l0wc4 ::

sandmat je izjavil:

Ne, tudi trading account lahko odpreš. 5 transakcij mesečno zastonj (po spominu, preveri tos)


Hvala, bom preveril.

CaqKa ::

fopi je izjavil:

Mene zanima kako je kaj z davki pa etorro. A se tukaj tudi mora poročati o vseh trajdih in ali je to izvedljivo ali je samo ko das notri in vzames ven?

davek na kapitalske dobičke velja. 27,5% od donosa plačaš za vsak nakup in prodajo, ki sta donosni. Pri negativnem donosu noče država nič nazaj vrnit, ali pa ti upoštevat.

odgovor je da moreš za vse "trejde". to je pogojeno z državno zakonodajo ne z platformo. še vedno kupuješ delnice in podobno.

CaqKa ::

sandmat je izjavil:

etoro je ultra predrag in shady za resno tradanje. V teh časih, ko vse raste +50%, priporočam revolut in se lahko neomejeno sami igrate z nakupi.

Kar tako pavšalno reči to enostavno ni res.
Na etoro daš deposit. Meni so stran vzeli, kolikor pač je menjava v USD. Ker z USD trejdaš.
Ko greš withdraw je bilo nazadnje 25€ za withdraw. model je torej fiksen in nastane pri dvigu. Pomeni motivacija je da ko dviguješ, da dviguješ manjkrat in v čimvečjih zneskih.

na revolutu imaš v brezplačni varianta 3 nakupe ali prodaje brez provizije, nato si kasirajo po 1$ za nakup ali prodajo. Ker je cifra 3, je dejansko to zelo slaba varianta za trejdanje, sploh tiste, ki ciljajo na kakšrnikoli daytrading.
Povsem dovolj pa je, če šparaš za penzijo in vsak mesec nakupiš/dokupiš 3 delnice.
Pri dvigu moraš počakat 3 delovne dni da imaš denar spet na voljo za dvig.
Če imaš premium varianto za 15€ mesečno, potem imaš načeloma na voljo malo več opcij za trejdanje, ker lahko neomejeno število delnic kupuješ brez provizije. Lahko jih tudi prodajaš brez provizije. Še vedno si omejen da ne moreš delat daytradinga, ker lahko v enem dnevu narediš samo tri trgovanja. pomeni lahko enkrat kupiš, enkrat prodaš, nato pa lahko še enkrat kupiš, potem pa naslednje tri dni s tisto delnico nič več.

Nabor delnic na revolutu je malo bolj obširen, dokaj omejen na ameriško borzo.
na etoro imaš pa tudi v neki okrnjeni verziji na voljo tudi evropski in azijski trg. Hkrati je na etoro fajn da imaš tudi etfe in indexe lahko kupuješ.

Machete ::

CaqKa je izjavil:

fopi je izjavil:

Mene zanima kako je kaj z davki pa etorro. A se tukaj tudi mora poročati o vseh trajdih in ali je to izvedljivo ali je samo ko das notri in vzames ven?

davek na kapitalske dobičke velja. 27,5% od donosa plačaš za vsak nakup in prodajo, ki sta donosni. Pri negativnem donosu noče država nič nazaj vrnit, ali pa ti upoštevat.

odgovor je da moreš za vse "trejde". to je pogojeno z državno zakonodajo ne z platformo. še vedno kupuješ delnice in podobno.

Jaz razumem, da se realiziran P/L sešteje in plačaš od pozitivne razlike? In še to če imaš več kot 10 trejdov. Ima pa furs dokaj slaba navodila za naturščke Buffete. Pomoje spisana nekje 15 let nazaj. Še študiram vsak dan malo, kaj jim je treba dostavit sploh. IBK ima sicer krasne in jasne izvlečke, samo ne vem, če sprejme furs kar komplet izvleček, prav tako niti ne bi, da vidijo portfolijo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

CaqKa ::

Machete je izjavil:

CaqKa je izjavil:

fopi je izjavil:

Mene zanima kako je kaj z davki pa etorro. A se tukaj tudi mora poročati o vseh trajdih in ali je to izvedljivo ali je samo ko das notri in vzames ven?

davek na kapitalske dobičke velja. 27,5% od donosa plačaš za vsak nakup in prodajo, ki sta donosni. Pri negativnem donosu noče država nič nazaj vrnit, ali pa ti upoštevat.

odgovor je da moreš za vse "trejde". to je pogojeno z državno zakonodajo ne z platformo. še vedno kupuješ delnice in podobno.

Jaz razumem, da se realiziran P/L sešteje in plačaš od pozitivne razlike? In še to če imaš več kot 10 trejdov. Ima pa furs dokaj slaba navodila za naturščke Buffete. Pomoje spisana nekje 15 let nazaj. Še študiram vsak dan malo, kaj jim je treba dostavit sploh. IBK ima sicer krasne in jasne izvlečke, samo ne vem, če sprejme furs kar komplet izvleček, prav tako niti ne bi, da vidijo portfolijo?

Hmm glede na tole novico ki sem jo našel imaš celo prav: https://www.zurnal24.si/slovenija/kako-...
morem še nek bolj točen dokument najt kako točno se to naredi.

BorutO ::

Da ne odpiram nove teme ... katera je najboljša stran za trgovanje z zlatom in delnicami podjetij, po možnosti v slovenskem jeziku (ni pa nujno)? Rad bi vložil v zlato in teslo, in da bi mi čim manj denarja vzeli, ko bi hotel narediti dvig. Imam etoro, preizkušam virtualno različico ... je kar dober, ampak berem, da radi vzamejo kar lepo cifro pri dvigu denarja.

Jaz bi rad vsak mesec dal od 100-200 eur v delnico - bolj se nagibam na teslo, ker zelo hitro rase in glede na to, da električni avti vedno bolj prodirajo v svet avtomobilnosti (tesla izdeluje tudi že električne tovornjake, ki še niso na prodaj), in da bodo teslini avti vedno cenejši, bodo ti avti z leti šli za med. Ta firma bo še naprej zelo povečevala dobiček. In glde na to, da je Tesla bila že tik pred bankrotom leta 2008 in je Musk vložil v firmo že več kot 100 mio svojega denarja, pomeni, da bo naredil vse, da ta firma ne bo bankrotirala ... torej, se zelo splača v njo investirati. Isto bi v spacex investiral, ampak mislim, da z delnicami ne poslujejo v odprtem trgu? Pri bitcoinih sem zamudil, ko sem jih mislil kupiti, zdaj več ne bom vlagal v njih, razen, če pade nazaj pod 10.000 eur.

CaqKa ::

BorutO je izjavil:

Da ne odpiram nove teme ... katera je najboljša stran za trgovanje z zlatom in delnicami podjetij, po možnosti v slovenskem jeziku (ni pa nujno)? Rad bi vložil v zlato in teslo, in da bi mi čim manj denarja vzeli, ko bi hotel narediti dvig. Imam etoro, preizkušam virtualno različico ... je kar dober, ampak berem, da radi vzamejo kar lepo cifro pri dvigu denarja.

Jaz bi rad vsak mesec dal od 100-200 eur v delnico - bolj se nagibam na teslo, ker zelo hitro rase in glede na to, da električni avti vedno bolj prodirajo v svet avtomobilnosti (tesla izdeluje tudi že električne tovornjake, ki še niso na prodaj), in da bodo teslini avti vedno cenejši, bodo ti avti z leti šli za med. Ta firma bo še naprej zelo povečevala dobiček. In glde na to, da je Tesla bila že tik pred bankrotom leta 2008 in je Musk vložil v firmo že več kot 100 mio svojega denarja, pomeni, da bo naredil vse, da ta firma ne bo bankrotirala ... torej, se zelo splača v njo investirati. Isto bi v spacex investiral, ampak mislim, da z delnicami ne poslujejo v odprtem trgu? Pri bitcoinih sem zamudil, ko sem jih mislil kupiti, zdaj več ne bom vlagal v njih, razen, če pade nazaj pod 10.000 eur.

včeraj ob 17.39 sem napisal koliko kasira etoro pri dvigu. preberi si zapis.
Zlato se kupi fizično na zlatarni celje ali pa pri moro.si. v tem primeru ne plačaš davka pri nakupu in ko prodaš ni davka na kapitalski dobiček.
Zlato ni smiselno za trgovanje. Zlato je inštrument ohranjanja kupne moči in nosi tvojo kupno moč skozi čas. EUR ali pa USD tega ne delata ker imata večprocentno letno inflacijo.
Delnice Tesle ne rastejo samo zaradi industrije električne mobilnosti. Za znamko Tesla se namreč skriva tudi izdelava baterij. To je podoben skrit bonbonček v Tesli, kot je Amazon web services v delnici Amazona. Mislim da Tesline delnice imajo skorajda vse platforme. Za ziher vem da sta na Revolutu in na etoro.
znamka e-avtomoilov katerih delnica je letos fajn narasla je NIO. Njih na etoro nisem našel, so pa na Revolutu.
Kar se tiče spacex, kot si že sam ugotovil niso na javnem trgu.
Imaš pa nekaj podobnega, to je virgin galactic. ticker je SPCE. Delnico se da kupit na revolutu.

urosz ::

a sem samo jaz lesen ali ima dejansko eTorro ful slabe filtre? hočem recimo brskati po Accumulated ETF-ih in enostavno to ni mogoče.

kje vi pridobivate informacije o ETH-ih?

ETF*-ih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752180841 (4060) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784608 (2391) wajdouc
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227231 (1492) NikoN51
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511572 (7206) Sparkxl

Več podobnih tem