» »

Formula 1 2018

Formula 1 2018

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 25
»»

broken/link ::

Nova sezona je pred vrati, danes bo potrjen še zadnji dirkač (williams naj bi potrdil Sirotkina), tako da je čas za novo temo.

Dirkaška zasedba (vir: wikipedia)


Koledar dirk (vir: wikipedia)


Barvne oznake gum (Vir: wikipedia)


Nekaj sprememb v letu 2018 (mogoče sem kaj pozabil, glavne spremembe pa so):
- McLaren bo uporabljal Renaultove motorje
- Toro Rosso bo uporabljal Hondine motorje
- obvezna uporaba HALOja
- prepoved t.i. shark finov in dodatnih t-krilc
- na sezono se lahko uporabi 3 nove komponente ICE, MGU-H in TC, ter samo 2 komponenti MGU-K, ES in CE
- dodatne zamejitve kurjenja olja skupaj z bencinom (max 0.6/100km)
- izpopolnjen pravilnik kaznovanja zaradi takšnih in drugačnih kazni.
- 2 nove zmesi gum: hypersoft (pink) in superhard (oranžna)
- Pirelliju bo dovoljeno, da bo izbral 3 različne trdote gum za vsako dirko. Do sedaj je lahko izbral tri trdote, ki so si sledile (recimo: ultrasoft, supersoft, soft). Sedaj bo lahko izbral gume, ki se po trdoti razlikuje za max 2 stopnji (skrajni primer: ultrasoft, soft, hard ali malo manj skrajni primer: ultrasoft, soft, medium)
- predsezonska testiranja bomo spremljali samo še 7dni
- medsezonska testiranja se selijo v Barcelono (2017 so bila v Bahrainu)

DamijanD ::

Si predstavljate Fonzija, če bi letos Honda imela superioren motor? :D:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Ganon ::

DamijanD je izjavil:

Si predstavljate Fonzija, če bi letos Honda imela superioren motor? :D:))


Si ne, ker je pred njimi še eno slabo leto. Že zdaj so glasni, da je pravilo treh motorjev nepotrebno. Pravijo tudi, da imajo rezervni plan, če se bo spet zalomilo. Uporabili bodo lanski motor. Tragikomedija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

DamijanD ::

Tudi meni se tako zdi - ampak: Red Bull's Helmut Marko tips Honda to surprise in 2018

_commandos_ ::

Kvyat bo ferrarijev testni šofer
https://twitter.com/ScuderiaFerrari/sta...

Matevz96 ::

DamijanD je izjavil:

Si predstavljate Fonzija, če bi letos Honda imela superioren motor? :D:))


Glede na to, da ima nos za menjavo ekipe v najslabšem možnem času...
#hooldthedoor

MostWanted ::

williams martini racing a tile bojo za gorivo tankali martinije [:))

PrimozR ::

Pa saj je Martini partner že od 2015, ko se je začela hibridna era...

Ganon ::

Formula 1 fans promised all-new TV experience in 2018 season

"There is a huge emphasis on digital, as we know, but last year was about testing things out.

"For this year there are products in place, like a new F1 App, OTT platforms (Over The Top/streaming) and they have brought in David Hill, one of the great TV sports innovators, to oversee the graphics package and the way the race is televised.


Boste plačali za ogled dirk? Če bo v stilu NBA League Pass, potem imajo moj denar.

Alexius Heristalski ::

PrimozR je izjavil:

Pa saj je Martini partner že od 2015, ko se je začela hibridna era...

2014.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

billy ::

Ganon je izjavil:

Formula 1 fans promised all-new TV experience in 2018 season

"There is a huge emphasis on digital, as we know, but last year was about testing things out.

"For this year there are products in place, like a new F1 App, OTT platforms (Over The Top/streaming) and they have brought in David Hill, one of the great TV sports innovators, to oversee the graphics package and the way the race is televised.


Boste plačali za ogled dirk? Če bo v stilu NBA League Pass, potem imajo moj denar.


Ne

AvtoR ::

Za tako F1 kot je sedaj, ne!

PrimozR ::

Alexius Heristalski je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Pa saj je Martini partner že od 2015, ko se je začela hibridna era...

2014.

Celo tako ja. Mater kam gre ta čas...

Ganon ::

Tole se je znašlo na enem od forumov. Mnenja?





pirlo ::

Za 180e na leto lahko odjeb***

springfield ::

Ce gledas, da te Sky F1 pride GBP 18 na mesec, s tem da moras imeti se osnovni paket za GBP 10 na mesec, niti ni tako drago. Saj verjetno nisi pricakoval, da bo 20EUR za celo leto, ne?

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

springfield je izjavil:

Ce gledas, da te Sky F1 pride GBP 18 na mesec, s tem da moras imeti se osnovni paket za GBP 10 na mesec, niti ni tako drago. Saj verjetno nisi pricakoval, da bo 20EUR za celo leto, ne?


Če bo šlo tako naprej, sploh s telimi motorji in kaznimi, bojo prišli še na skoraj zastonj, edino če res mislijo, da jih bo elita gledala. Trenutna vrednost f1 je samo zaradi zgodovine.
////

brez-imenko ::

Nazadnje sem gledal formulo kakšno leto nazaj pa še to menda po ilegalni poti, ker drugega brezplačnega medija, ki bi zadovoljivo deloval nisem našel. Menda je bil nek dodatek iz Kodia. Gledal sem vglavnem tiste posnetke od clasičnih zgodovinskih dirkalnikov pa kakšen dokumentarc. Današnja formuka je za moje pojme strel v koleno. Ce bi se že radi šli ekologe potem potem so se zadeve kot vedno začeli na napačnem koncu. To da so naredili dirkalnike varne za vožnjo nimam kaj rečt ampak to so naredili šele po mnogih letih iz usajanja dirkačev. Agregati, ki jim direktivo postavljajo neka FIA bi bili primerni za v naše vsakdanje avtiče. Pri dirkalnikih bi morali biti 1,6 litrski turbo polnjeni 12 valniki gnani na LPG. Delat bi se morali serijsko, ker bi pogosto prihajalo do strojeloma, včasih so bili agregati dragi ravno zaradi tega ter v nekih sezonah celo imeli posebej motor za kvalifikacije, danes so kvečjemu zaradi razvoja.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

broken/link ::

uradna novica s sveta F1 - grid girls se poslavljajo, ker je "v nasprotju z modernimi družbenimi normami."
https://portal-f1.si/2018/01/uradno-dek...

McMallar ::

Kaj pa "špalir" na zmagovalnem odru?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

          ::

broken/link je izjavil:

uradna novica s sveta F1 - grid girls se poslavljajo, ker je "v nasprotju z modernimi družbenimi normami."
https://portal-f1.si/2018/01/uradno-dek...


Kaj bo naslednje? Uvedba ženske kvote? Ali pa pravilo, da mora biti v vsakem moštvu vsaj en voznik homoseksualec?

Jst ::

Grid girls: a se niso lani nekje pritožile? Ni šlo sicer za F1 - izkazalo se je, da so med "navadnimi modeli" bile tudi razne študentke in ph.d., ki so bile z veseljem zraven. Ne spomnim se točno; možno, da je šlo za fake news. :/

Za F1 sem slišal žensko, ki je dobesedno izjavila, da bi morali v F1 "naučiti tudi ženske voziti." Kar bom napisal bom obžaloval, ampak "odkar so Američani kupili F1..."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

billy ::

Meni je čisto vseeno za grid girls, če so ali niso. To nima čisto nobene veze z dogajanjem med dirko. Sicer mi je šlo na živce, kako so letos kazali/snemanje prihoda top3 do odra in kako so vmes šli mimo nekih deklin ki so jim ploskale, etc...kot da bi ne vem kdo bili, to je bil res mimo.

Američani pač delajo show, če vejo kaj, potem je to kako iz nič narediti show, bodo že tako spedenali, da bo zadeva prinesla mucho dineros. Njim.

no comment ::

Namesto da kažeš grid girls lahko kažeš reklamo za Boring Flamethrower... Gridovke moraš zapovrh še plačat! WTF, JAZ plačam, da so ONE na TV?! F'ck this!

Jst ::

Jep, uporabiš Elon Musk Boring Flamethrower: Elon Musk sells all 20,000 Boring Company 'flamethrowers

Da popestriš zadevo. Namesto šampanjca, Mad Max style. :D
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darksamurai ::

no comment je izjavil:

Namesto da kažeš grid girls lahko kažeš reklamo za Boring Flamethrower... Gridovke moraš zapovrh še plačat! WTF, JAZ plačam, da so ONE na TV?! F'ck this!


Točno tako! Zakaj bi plačeval za lepa dekleta, če pa lahko plačuješ za ogled reklam! We want to pay for more commercials! :))

b3D_950 ::

itak je grid zabasan z ljudmi, da se ni vidi nič, razn brundla.:P
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ganon ::

Ste si ogledali Amazonov dokumentarec o McLarnovi lanski sezoni? Štiri epizode, vsega skupaj za dve uri. Več kot priporočam.

http://www.imdb.com/title/tt7841526/

Tilen88 ::

galimim ::

 Williams FW41

Williams FW41

Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: galimim ()

Matevz96 ::

galimim je izjavil:

 Williams FW41

Williams FW41



Prosim naj nekdo reče, da to ni končna barvna podoba...
#hooldthedoor

AvtoR ::

Novi dirkalniki imajo perut samo malo pristriženo, še vedno obstaja v okrnjeni obliki.
Glede Halo, pa mislim, halo?

McClane ::

Ganon je izjavil:

Ste si ogledali Amazonov dokumentarec o McLarnovi lanski sezoni? Štiri epizode, vsega skupaj za dve uri. Več kot priporočam.

http://www.imdb.com/title/tt7841526/



pogledal včeraj..Odličen dokumentarec, prav manjka se takih stvari ki prikažejo dogajanje v ozadju. Prav vidiš kako neposrečeno je bilo sodelovanje med Hondo in Mclarnom, nobene usklajenosti in Alonsovo frustracijo na prvem testiranju, ko je takoj videl da bo spet ena sezona šla po zlu.
Upam da nadaljujejo s to serijo še po drugih ekipah ali dirkačih.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Ganon ::

McClane je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ste si ogledali Amazonov dokumentarec o McLarnovi lanski sezoni? Štiri epizode, vsega skupaj za dve uri. Več kot priporočam.

http://www.imdb.com/title/tt7841526/



pogledal včeraj..Odličen dokumentarec, prav manjka se takih stvari ki prikažejo dogajanje v ozadju. Prav vidiš kako neposrečeno je bilo sodelovanje med Hondo in Mclarnom, nobene usklajenosti in Alonsovo frustracijo na prvem testiranju, ko je takoj videl da bo spet ena sezona šla po zlu.
Upam da nadaljujejo s to serijo še po drugih ekipah ali dirkačih.


Japonci so bili videti izgubljeni. Takrat, ko so prvič poskušali zagnati motor in jim to ni uspelo, je vladalo prav nerodno vzdušje. Obrazi McLarnovih inženirjev so vse povedali.

Renault je že prestal test in zarohnel v zadku novega dirkalnika.

Tilen88 ::

PrimozR ::

Kar divji dizajn, grafično in aerodinamično.

Nikec3 ::

Glede Halo, pa mislim, halo?

Ko vidim ta "Halo" moja blažja oblika OCD naenkrat postane izrazitejša. :8) Groza!
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Tilen88 ::



Zvok, ki je prikazan tistih par sekund, kar ni švoh napram prejšnim letom,.. me zanima kako bodo zveneli pod obrati

broken/link ::

Ganon ::

Pričakujemo lahko obilico oranžne barve. Nazaj h koreninam! :D



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

BorutK-73 ::

Red Bulls v Silverstonu.

broken/link ::

PrimozR ::

Renault relativno klasično, ampak Sauber me je pa kar presenetil s sidepodi. Majhne odprtine za hladilnike, komaj kaj večje od RB-jevih.

Jst ::

Sauber mi je zelo všeč. Edino, kar me moti, je zelo ozek zadnji spojler.

Renault je z barvnimi linijami lepo poskrbel za estetiko in mi je všeč, vendar mi je trenutno Sauber še najbolj "jezen" - dokler še ostale ekipe ne predstavijo "live" dirkalnikov, ne samo renderjev.

Sezona 2018 se začenja...

Sedaj sem začel razmišljati, če naj plačam tistih 200 EUR (tam nekje imam v glavi) za all access video streaming... Trenutno se nagibam na "Da", vendar moram prvo pregledati, če podpirajo 4K, HDR, splošno kvaliteto in dodatke/bonbončke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pirlo ::

Je že ta plačljiv live streaming na voljo?

Ganon ::

pirlo je izjavil:

Je že ta plačljiv live streaming na voljo?


Ne.

roCkY ::

Sam bom verjetno probal tole to sezono. Bakrontiral ravno ne bom zatradi teh €. Ne bom vzel WEC in WRC, ki sem jih imal zadnje 2-3 leta. Če se bo še vedno s par kliki našel soliden strem, je vprašanje, če bo smiselna uradna verzija. Odvisno kaj točno bodo ponudili. Če bo morda prvi vikend testno dostopen ali za neko zmerno ceno se bo laže odločiti, kot naročiti celo sezono na blef pred začetkom.

billy ::

Imajo app ki laufa na android TV? ker vse drugo ni uporabno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Ganon ::

billy je izjavil:

Imajo app ki laufa na android TV? ker vse drugo ni uporabno...


Storitev sploh še ni bila predstavljena.

Bi pa ogled prvega dirkaškega vikenda lahko bil brezplačen, da vidimo, kako vse skupaj deluje.
««
«
1 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616167565 (102125)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172445 (104004) broken/link
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430363444 (219039) BT52
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272466 (167934) ABX

Več podobnih tem