» »

Nezavedno pobegnil iz kraja nesreče

Nezavedno pobegnil iz kraja nesreče

1
2
»

imagodei ::

Obup, spet en kup moraliziranja in zlivanja gnojnice po človeku, ki je prišel po nasvet. Tipično slovensko si vsi takoj predstavljamo največjega možnega kriminalca, starega znanca policije, ki išče način, kako se izogniti pravični kazni. Noro. Človek ne ve več, a naj na forum hodi samo še prepirat se o politiki in diskutirat z jypetom, če je OK, da kolesarji s specialkami divjajo in na vse možne načine kršijo prometne predpise v mestu, vozniki avtomobilov pa morajo trepetati pred njim. Ko pa človek vpraša za konkreten nasvet, tudi tehnične narave (remember, slo-TECH), pa je debate nenavadno hitro konec oziroma se sprevrže v raznorazna moraliziranja...
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

Magic1 je izjavil:

Seveda je treba folk po prstih. Preveč se je razpasla kultura voznikov, ki nič ne "vidijo" in se preprosto odpeljejo. Zadnjič je en dedi podrajsal na parkirišči cel bok sosednjega avtomobila. Prvo je ene pet minut naokoli gledal, če ga je kdo videl, potem je pa odpeljal. Na srečo so parkirišča pod video nadzorom in bo še fajn kazen za pobeg dobil.



To si si zamislil samo ti. Nekdo, ki ima namen pobegniti ne gleda 5 minut okoli ampak odpelje TAKOJ. Na registraciji avtomobila, pa ne piše telefonska številka lastnika avtomobila.

Kar bi lahko "dedi" naredil je da bi pustil listek s telefonsko številko za brisalcem. Ampak ti tega verjetno ne veš.. ker ga nisi gledal celih 5 minut. Ali pač?

Magic1 ::

Da, sem tri avte zraven ravno čakal. Dedi si je fajn ogledal kaj je naredil, potem pa se je odpeljal brez da bi listek pustil. Prišel je, naredil škodo in potem odpeljal, brez da bi šel v trgovino. Nekaj ga je odvrnilo od nakupov.:| V izogib izgubi dveh razredov pri zavarovalnici je spizdil. Naredil je pa škode za debelega jurja lastniku drugega avta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

AndrejS ::

Meglenko z serijsko številko avta. Prvič slišim za kaj takega

xda develope ::

DINAMIK je izjavil:

rene123123 je izjavil:

Popolnoma priznavam krivdo in bi jo tudi v tistem momentu ce bi vedel da je zarnica vun padla in ne iscem izgovor "sej ni blo nic"... ni mi pa vseeno za 1200€ pa 18pik katerih nebi dobil če bi takrat vedel za nastalo skodo.

Pa kdo ti je rekel da je kazen 1200 eur?

Če je vse res.., kar si napisal zgoraj je kazen 500 eur...,ter polovička, 250eur...,točk ni! So ti napisali nalog??

http://www.poravnava.si/kaksne-so-posle...

DINAMIK ::

xda develope je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

rene123123 je izjavil:

Popolnoma priznavam krivdo in bi jo tudi v tistem momentu ce bi vedel da je zarnica vun padla in ne iscem izgovor "sej ni blo nic"... ni mi pa vseeno za 1200€ pa 18pik katerih nebi dobil če bi takrat vedel za nastalo skodo.

Pa kdo ti je rekel da je kazen 1200 eur?

Če je vse res.., kar si napisal zgoraj je kazen 500 eur...,ter polovička, 250eur...,točk ni! So ti napisali nalog??

http://www.poravnava.si/kaksne-so-posle...
Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek neposredni udeleženec prometne nesreče, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega odstavka tega člena
3. odstavek (110. člen: Dolžnostna ravnanja ob prometni nesreči)
(3) Neposredni udeleženec prometne nesreče, ki je zapustil mesto prometne nesreče, mora nemudoma obvestiti upravičenca do podatkov iz prejšnjega odstavka ali policijo, da je bil udeležen v prometni nesreči, posredovati podatke o kraju in ostalih okoliščinah nesreče, svoje podatke, registrsko številko vozila in navesti kraj, kjer se nahaja, ter omogočiti naknadno ugotavljanje dejstev.

Vse piše pa tukaj,če komu ni jasno ...https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/110-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

Mare2 ::

AndrejS je izjavil:

Meglenko z serijsko številko avta. Prvič slišim za kaj takega


Ta celotna zgodba je malo zlagana, tako deluje vse skupaj. No, mi se pač le pogovarjamo... :)

bambam20 ::

AndrejS je izjavil:

Meglenko z serijsko številko avta. Prvič slišim za kaj takega



Bo bolj pravilno, da je nekdo, ki tam živeč prepisal številko tablice in zadevo prijavil na policijo. Vse skupaj je bilo lažje, ker se je našla tudi meglenka na njivi.

Zdaj kaj se ga tukaj dejansko obtožuje ne vem, ker ni bilo nihče dejansko poškodovan.

Za pobeg iz kraja nesreče bi pa že morale biti resne okoliščine oz. moraš kot voznik vedet za povzročeno škodo.

ZDaj se boš pa še vožnja po njivi smtrala za prometno nesrečo.

Magic1 je izjavil:

V izogib izgubi dveh razredov pri zavarovalnici je spizdil.


A zdaj po novem je izguba samo samo dveh razredov. 3 leta nazaj je bila izguba 3 razredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Mare2 ::

bambam20 je izjavil:



A zdaj po novem je izguba samo samo dveh razredov. 3 leta nazaj je bila izguba 3 razredi.


Pri večina je 3. Seveda obstoja tudi pri vsaj eni za dva. :)

bambam20 ::

Mare2 je izjavil:

bambam20 je izjavil:



A zdaj po novem je izguba samo samo dveh razredov. 3 leta nazaj je bila izguba 3 razredi.


Pri večina je 3. Seveda obstoja tudi pri vsaj eni za dva. :)


A tako.

Floralys ::

GrX je izjavil:

Da mladega fanta nočna tako izmuči, da za volanom zaspi se mi zdi skoraj sramotno. Kot mulec sem pred mnogimi leti delal v tovarni in nočne so žgali tudi tisti ki so bili stari 40 in 50 let pa so se zjutraj po službi vsi brez problema odpeljali domov. Da sploh ne omenjam časov divjega žuranja in popolnoma treznih voženj iz drugega konca Slovenije ob 7,8 zjutraj..


Bravo!

Pika na i ::

Floralys je izjavil:

GrX je izjavil:

Da mladega fanta nočna tako izmuči, da za volanom zaspi se mi zdi skoraj sramotno. Kot mulec sem pred mnogimi leti delal v tovarni in nočne so žgali tudi tisti ki so bili stari 40 in 50 let pa so se zjutraj po službi vsi brez problema odpeljali domov. Da sploh ne omenjam časov divjega žuranja in popolnoma treznih voženj iz drugega konca Slovenije ob 7,8 zjutraj..


Bravo!

Kaj pa je z vama?
Prvič slišim, da moraš, za spanje za volanom, doseči neko starost.
In kakšna neumnost je to, da mlad človek ne sme bit utrujen?

kokos25 ::

Slika kandelabra + slika avtomobila + na sliki pod cesto sledi gum...halo, ta avto (sicer ga je že brisal) ni bil zaleten v ta kandelaber (poškodbe se ne ujemajo z njegovim pričanjem) na sliki, težko ali nemogoče bi prišel nazaj na cesto,...fant nabija in išče pozornost, verjetno želi, da mu na 1919 nakažemo za bencin...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Unknown_001 ::

kokos25 je izjavil:

Slika kandelabra + slika avtomobila + na sliki pod cesto sledi gum...halo, ta avto (sicer ga je že brisal) ni bil zaleten v ta kandelaber (poškodbe se ne ujemajo z njegovim pričanjem) na sliki, težko ali nemogoče bi prišel nazaj na cesto,...fant nabija in išče pozornost, verjetno želi, da mu na 1919 nakažemo za bencin...


Čudna štorija.

Če bi se v kandelaber zakajlal bi avto mel spredn konc fajn razbit ne sam tok da sta maska in odbijač odpadla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

Pika na i je izjavil:

Floralys je izjavil:

GrX je izjavil:

Da mladega fanta nočna tako izmuči, da za volanom zaspi se mi zdi skoraj sramotno. Kot mulec sem pred mnogimi leti delal v tovarni in nočne so žgali tudi tisti ki so bili stari 40 in 50 let pa so se zjutraj po službi vsi brez problema odpeljali domov. Da sploh ne omenjam časov divjega žuranja in popolnoma treznih voženj iz drugega konca Slovenije ob 7,8 zjutraj..


Bravo!

Kaj pa je z vama?
Prvič slišim, da moraš, za spanje za volanom, doseči neko starost.
In kakšna neumnost je to, da mlad človek ne sme bit utrujen?


lahko je utrujen samo ne sme pa tok utrujen vozit da zaspi za volanom.

renehlade praviš da si zaspal in se zbudil šele na njivi kako veš, da nisi katalaber zadel?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

Floralys je izjavil:

GrX je izjavil:

Da mladega fanta nočna tako izmuči, da za volanom zaspi se mi zdi skoraj sramotno. Kot mulec sem pred mnogimi leti delal v tovarni in nočne so žgali tudi tisti ki so bili stari 40 in 50 let pa so se zjutraj po službi vsi brez problema odpeljali domov. Da sploh ne omenjam časov divjega žuranja in popolnoma treznih voženj iz drugega konca Slovenije ob 7,8 zjutraj..


Bravo!

Kaj pa je z vama?
Prvič slišim, da moraš, za spanje za volanom, doseči neko starost.
In kakšna neumnost je to, da mlad človek ne sme bit utrujen?


Mah pust kmetavzarje. Grx ni za drugo kot za zajebavat folk, ker se mu je kurac slučajno dvignu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

donvito ::

Magic1 je izjavil:

Seveda je treba folk po prstih. Preveč se je razpasla kultura voznikov, ki nič ne "vidijo" in se preprosto odpeljejo. Zadnjič je en dedi podrajsal na parkirišči cel bok sosednjega avtomobila. Prvo je ene pet minut naokoli gledal, če ga je kdo videl, potem je pa odpeljal. Na srečo so parkirišča pod video nadzorom in bo še fajn kazen za pobeg dobil.

Magic1 je izjavil:

Da, sem tri avte zraven ravno čakal. Dedi si je fajn ogledal kaj je naredil, potem pa se je odpeljal brez da bi listek pustil. Prišel je, naredil škodo in potem odpeljal, brez da bi šel v trgovino. Nekaj ga je odvrnilo od nakupov.:| V izogib izgubi dveh razredov pri zavarovalnici je spizdil. Naredil je pa škode za debelega jurja lastniku drugega avta.

Mi lahko poveš kaj si storil ti, zakaj nisi zapisal registrske in poklical policije in povedal, kar si videl. Aja, saj res, ni se zgodilo tebi, kaj ti mar? Si ti potem kaj boljši, oz. bi jo tudi ti ucvrl v takem primeru?
Kot strokovnjak si pa takoj ocenil koliko je škode.

Kaj pa, če bi nekdo pretepal otroka, ti bi pa opazoval tri avtomobile stran in si mislil, saj je pod video nadzorom, bo že dobil fajn kazen.

Massacra ::

xda develope je izjavil:

DINAMIK je izjavil:

rene123123 je izjavil:

Popolnoma priznavam krivdo in bi jo tudi v tistem momentu ce bi vedel da je zarnica vun padla in ne iscem izgovor "sej ni blo nic"... ni mi pa vseeno za 1200€ pa 18pik katerih nebi dobil če bi takrat vedel za nastalo skodo.

Pa kdo ti je rekel da je kazen 1200 eur?

Če je vse res.., kar si napisal zgoraj je kazen 500 eur...,ter polovička, 250eur...,točk ni! So ti napisali nalog??

http://www.poravnava.si/kaksne-so-posle...


Pa kakšen pobeg? Od česa? Razrite njive in osebni lastnini povzročene škode?

Za kakšno prometno nesrečo je šlo v tem primeru?

Dajte nehajte nabijat in iskat odgovore tam, kjer jih ni mogoče najti!

Zletel je s ceste. Poškodoval nobeno tujo lastnino in nobenega človeka.

Vse ostalo je le nakladanje tukaj prisotnih moralistov...

bambam20 ::

Zgodba ima toliko lukenj kot kakšen sir.

Datum registracije OP-ja

08.01.2018 22:13:47

Mhm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Massacra ::

bambam20 je izjavil:

Zgodba ima toliko lukenj kot kakšen sir.

Datum registracije OP-ja

08.01.2018 22:13:47

Mhm.


Saj, takšne teme niso glih nek presežek dobrega znanja in praks.

Je pa vseeno op deloval kar "nerodno zmeden", kar kaže na emocionalno vzdraženost.

Vse skup - tudi op-jeva razlaga okoliščin, je luknjava.

Morda je pa kak analitik in želi zmeriti "neko vrednost" pišočih v takšnih temah? :))

noraguta ::

Vse zanikej. Lohk je bil kdo drug s tvojim avtom.. Itak se ne spominiš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bambam20 ::

noraguta je izjavil:

Vse zanikej. Lohk je bil kdo drug s tvojim avtom.. Itak se ne spominiš.


Itak je avto vezan na lastnika. Če se po tvoje ne javi nekdo drug, dobi pa kazen lastnik vozila.

Massacra ::

bambam20 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Vse zanikej. Lohk je bil kdo drug s tvojim avtom.. Itak se ne spominiš.


Itak je avto vezan na lastnika. Če se po tvoje ne javi nekdo drug, dobi pa kazen lastnik vozila.


Izjava ne drži!

Mare2 ::

Massacra je izjavil:

bambam20 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Vse zanikej. Lohk je bil kdo drug s tvojim avtom.. Itak se ne spominiš.


Itak je avto vezan na lastnika. Če se po tvoje ne javi nekdo drug, dobi pa kazen lastnik vozila.


Izjava ne drži!


Res je, čisto mimo je vsekal. :)

r3dkv1c4 ::

Problem je, da se op nicesar ne spomni.....zato so ga pa obiskali policaji, da mu osvezijo spomin.


:se ostalo je brezpredmetno.

Mare2 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Problem je, da se op nicesar ne spomni.....zato so ga pa obiskali policaji, da mu osvezijo spomin.


Bi bio zanimivo izvedet, o čem je sanjal. Zagotovo je imel lepe sanje. :)

St235 ::

bambam20 je izjavil:



Zdaj kaj se ga tukaj dejansko obtožuje ne vem, ker ni bilo nihče dejansko poškodovan.

Obtozuje se ga, da je povzrocil skodo tretji osebi in zapustil kraj nesrece, brez da bi zagotovil kontaktne podatke, kot veleva zakon. Ce bi to storil v primeru nesrece II kategorije (poskodbe) bi bile sankcije dosti huje.

Za pobeg iz kraja nesreče bi pa že morale biti resne okoliščine oz. moraš kot voznik vedet za povzročeno škodo.


Nic od navedenega ni res. To ali ti kot voznik ves da si nekaj poskodoval nima nikakrne veze, kaj so pa resne okoliscine pa tako ali tako samo ti ves. Dejstva so enostavna - ce povzrocis prometno nesreco si dolzan oskodovancem zagotoviti svoje podatke.

ZDaj se boš pa še vožnja po njivi smtrala za prometno nesrečo.

Odvisno zakaj se vozis po njivi in ali je pri tem tretji osebi nastala skoda. Od tega je odvisno ali gre za prometno nesreco, voznjo po naravnem okolju, unicevanje tuje lastnine ali pa zolj opravljanje kmetijske dejavnosti.

Massacra je izjavil:

bambam20 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Vse zanikej. Lohk je bil kdo drug s tvojim avtom.. Itak se ne spominiš.


Itak je avto vezan na lastnika. Če se po tvoje ne javi nekdo drug, dobi pa kazen lastnik vozila.


Izjava ne drži!

Izjava v danem kontekstu se kar drzi. Ce bo voznik trdil, da se ne spomni ali je vozil bo kar lepo dobil kazen v skladu z 8. clenim ZPrCP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

next3steps ::

imagodei je izjavil:

Obup, spet en kup moraliziranja in zlivanja gnojnice po človeku, ki je prišel po nasvet. Tipično slovensko si vsi takoj predstavljamo največjega možnega kriminalca, starega znanca policije, ki išče način, kako se izogniti pravični kazni. Noro. Človek ne ve več, a naj na forum hodi samo še prepirat se o politiki in diskutirat z jypetom, če je OK, da kolesarji s specialkami divjajo in na vse možne načine kršijo prometne predpise v mestu, vozniki avtomobilov pa morajo trepetati pred njim. Ko pa človek vpraša za konkreten nasvet, tudi tehnične narave (remember, slo-TECH), pa je debate nenavadno hitro konec oziroma se sprevrže v raznorazna moraliziranja...

Je odgovor že dobil.
Se da v tem primeru kaj narediti?
Ne, ker je policaj kršitev že dokumentiral.
Njegovo plačilu lastniku kandelavra nima veze s tem, kaj je palicaj spisal.
Če mu se kdo s tem ne strinja in želi dalje bluziti po ne potrebnem, vas portal Partis.si vabi medse
Če bi se z lastnikom poravnal že prej, bi pri policijo samo dejanje lahko zanikal ali se rahlo zlagal. Kandelaver gre namreč poškodovati tudi brez, da poletiš s ceste
.
V tem primeru bi se modrim in njih modre barve kazni lahko morda izognil.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

next3steps je izjavil:


želi dalje bluziti po ne potrebnem, vas portal Partis.si vabi medse


Partis tega ne dovoljuje, ker je resen portal.

FiReFTW ::

Jaz te nebi samo denarno kaznoval, v zapor bi te vrgel za kak mesec da se spraviš k pameti.
Če si tak neodgovoren da veš kdaj si preveč zaspan da bi vozil pol si nevaren za vse v okolici, nevem koliko ljudi je že umrlo zarad takih kot si ti.
Pol pa še eni v tej temi bluzijo zakaj ga eni karajo, ni čuda da je z tako mentaliteto toliko nesreč pa smrtnih žrtev.

bambam20 ::

FiReFTW je izjavil:


Če si tak neodgovoren da veš kdaj si preveč zaspan da bi vozil pol si nevaren za vse v okolici, nevem koliko ljudi je že umrlo zarad takih kot si ti.


Seveda ne veš. Ti bom jaz povedal. Malo.

Stari89 ::

Čeprav se mi zdi, da je to trol tema, bom vseeno pristavil svoj lonček z mnenjem.

OP se je razletu, se zgodi. Ker druge škode, razen na svojem avtu, ni videl, se je odpeljal. Morda je tist moment naredil napako, morda ni, že drugi veste.

Za kozlat pa se mi zdi, da se OP zgovarjaš na nezavednost in zavračaš odgovornost. Da si se sploh usedel za volan v takem stanju, se mi zdi totalno sramotno. Smrtno ne ogrožaš samo svoje varnosti, ampak tudi varnost čisto vsakega v prometu, ki mu prideš naproti. Poceni si jo odnesel, saj si tist trenutek pred sebe fasal kandelaber namesto človeka. Takim kot si ti, bi za vedno prepovedal vozit. Z javnim ponižanjem bi iz tebe naredil primer, da se še kakemu kekcu ne posveti kaj podobnega. Prevzemi odgovornost.

IL_DIAVOLO ::

Nekaterim se je cez teden ocitno nabralo frustracij.

noraguta ::

Stari89 je izjavil:

Čeprav se mi zdi, da je to trol tema, bom vseeno pristavil svoj lonček z mnenjem.

OP se je razletu, se zgodi. Ker druge škode, razen na svojem avtu, ni videl, se je odpeljal. Morda je tist moment naredil napako, morda ni, že drugi veste.

Za kozlat pa se mi zdi, da se OP zgovarjaš na nezavednost in zavračaš odgovornost. Da si se sploh usedel za volan v takem stanju, se mi zdi totalno sramotno. Smrtno ne ogrožaš samo svoje varnosti, ampak tudi varnost čisto vsakega v prometu, ki mu prideš naproti. Poceni si jo odnesel, saj si tist trenutek pred sebe fasal kandelaber namesto človeka. Takim kot si ti, bi za vedno prepovedal vozit. Z javnim ponižanjem bi iz tebe naredil primer, da se še kakemu kekcu ne posveti kaj podobnega. Prevzemi odgovornost.

Se pač ne spomne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nesreča na parkirišču (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35569898 (42440) imagodei

Izsiljevanje za pretekli dogodek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15333174 (27586) zee
»

Popraskan avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10222330 (13783) St235
»

Policija - kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20132056 (25223) St235
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817834 (14474) Keyser Soze

Več podobnih tem