» »

Popraskan avto

Popraskan avto

«
1
2 3

Fifty ::

Nisem vedel kam naj dam temo, pa sem se kar za tule odločil. Zadeva je taka, nekaj dni nazaj sem dobil klic policije, da me je neka oseba prijavila, ker sem ji popraskal avto, da si je zapisala registrsko št. in razložila celetno zadevo. Sam o tem, do klica policije, nisem vedel ničesar, potem pa pogledam na avtu, in res se vidi praska na zadnjem delu. Kaj sedaj? Kaj če me je ta oseba zadela na parkirišču in potem poklicala policijo, kot da sem jo jaz zadel (tej osebi se baje pozna na sprednjem delu). Sicer je pri meni zelo majhna praska, taka da sklepam da tudi tam ni dosti, tako da škoda ne bi smela biti velika, ampak vseeno me je klic policije zelo presenetil, sicer sam nisem bil dosegljiv, tako da me bodo obiskali ponovno, vendar bi se mi zdelo krivično, da bi izpadlo kot da sem jaz kriv. Velja tu pravilo, da kdor prej pokliče ima tudi potem prav oz. mu bolj verjamejo? S policijo nimam do sedaj nikakršnih izkušenj, tako da je to zame kar precejšen šok. Mi lahko prosim svetujete kko in kaj ter kaj se mi lahko zgodi v najslabšem primeru (kot da to že ni dovolj :S).

Hvala za pomoč in LP

jype ::

Policiji povej, kar si napisal semle.

Vsaj po mojih izkušnjah so policisti prijazni do kulturnih sogovornikov in jim dovolj ustrezno razložijo reči.

Niso pa odvetniki, zato se, če misliš da se boš moral pritožiti, obrni na odvetnika.

Fifty ::

Oseba je tudi dejala, da sem jo zadel na hitri cesti ko je bila kolona, da sem šel vzratno in jo zadel. Vendar jaz se ne spomnim da bi kdajkoli na hitri cesti peljal vzratno, še manj pa da bi pri tem koga zadel. Če bi koga zadel in bi za to vedel bi se vsekakor prvo pomenil s soudeležencom, no sedaj že malo preveč pišem, ampak šok naredi svoje.

Hvala za odgovor in lp

jype ::

Pojdi na policijsko postajo in povej, da na hitri cesti v življenju še nisi vozil vzvratno.

Več itak ne veš.

misek ::

En takšen podoben primer poznam. Oseba A je na parkirišču trgovine oplazila drugi avto osebe B, vendar tega ni opazila. Oseba B si je zapisala registersko številko in poklicala policijo. Policija je zaključila, da je šlo za pobeg. A je moral plačati neko kazen, B-ju pa je dal kupon.

Phil ::

Mogoče bo to neumno vprašanje, ampak a si edini voznik svojega avta?

Fifty ::

ja, sem edini voznik tega avta ja.

Saj to je problem, kako sedaj dokazati, da nisem vedel oz. da ovržem pobeg, ki ga ni bilo če pride do takšnega suma oz. zaključka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty ()

cyber_killer ::

Ko se z avtomobilom samo dotakneš drugega avtomobila se sliši močan zvok, kaj šele, da bi ga res butnil.

Ti samo vpraši, kaj se bo zgodilo, če boš ti jutri prijavil en tak primer.

PINki ::

Če je dizel kot moj nič ne slišiš. Sem rahlo oplazil betonsko ploščo, še slišal nisem pa sem bil pozoren da ne bi zadel lol pa sem zadel.

jype ::

Obstaja tudi možnost, da se je prijavitelj dogodka zaletel vate na parkirišču in potem naumil takšno zgodbo.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Obstaja tudi možnost, da se je prijavitelj dogodka zaletel vate na parkirišču in potem naumil takšno zgodbo.

No shit, Sherlock...
In kaj piše v prvem postu, tam nekje na sredini?

jype ::

Shit, Sherlock!

Se mi je zdelo, da sem v tej temi to enkrat že prebral, pa nisem našel, ampak prvi post sem pa izpustil.

donvito ::

Fifty je izjavil:

Oseba je tudi dejala, da sem jo zadel na hitri cesti ko je bila kolona, da sem šel vzratno in jo zadel. Vendar jaz se ne spomnim da bi kdajkoli na hitri cesti peljal vzratno, še manj pa da bi pri tem koga zadel. Če bi koga zadel in bi za to vedel bi se vsekakor prvo pomenil s soudeležencom, no sedaj že malo preveč pišem, ampak šok naredi svoje.

Hvala za odgovor in lp


Boš pa že vedel, če si tisti dan bil na hitri cesti in si stal kje v koloni.

Fifty je izjavil:

Kaj če me je ta oseba zadela na parkirišču in potem poklicala policijo, kot da sem jo jaz zadel (tej osebi se baje pozna na sprednjem delu). Sicer je pri meni zelo majhna praska, taka da sklepam da tudi tam ni dosti, tako da škoda ne bi smela biti velika, ampak vseeno me je klic policije zelo presenetil, sicer sam nisem bil dosegljiv, tako da me bodo obiskali ponovno, vendar bi se mi zdelo krivično, da bi izpadlo kot da sem jaz kriv. Velja tu pravilo, da kdor prej pokliče ima tudi potem prav oz. mu bolj verjamejo?

Hvala za pomoč in LP


Potem najbrž ne bi vedela, da si bil ti tisti dan nekje na hitri cesti, se ti ne zdi.

blaz_ ::

Fifty je izjavil:

Oseba je tudi dejala, da sem jo zadel na hitri cesti ko je bila kolona, da sem šel vzratno in jo zadel. Vendar jaz se ne spomnim da bi kdajkoli na hitri cesti peljal vzratno, še manj pa da bi pri tem koga zadel. Če bi koga zadel in bi za to vedel bi se vsekakor prvo pomenil s soudeležencom, no sedaj že malo preveč pišem, ampak šok naredi svoje.

Hvala za odgovor in lp


Malo za razmišljanje, kar me moti pri tej zgodbi.

1) Če si jo ti ka0 zadev na hitri cesti, ko je bila kolona, bi moral verjetno stati na mestu, ne? Zakaj, potem ta oseba ni takrat to uštimala? Sej če je bila kolona, kako bi pa ti sploh lahko pobegnu?
2) Če prav razumem imaš ti opraskan avto od zadaj on pa od spredaj. Torej, če bi moral izbirat med:
- na hitri cesti si ti v koloni rinu nazaj oz.
- on se ni uspev ustavit v času
hmm... ne vem no
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz_ ()

Fifty ::

donvito je izjavil:

Boš pa že vedel, če si tisti dan bil na hitri cesti in si stal kje v koloni.

Seveda to vse drži, samo da bi imel pa s kom bližnje srečanje, pa vsekakor ne.

Fifty je izjavil:

Potem najbrž ne bi vedela, da si bil ti tisti dan nekje na hitri cesti, se ti ne zdi.

Am, izgovor ali pa morda sreča? Velika verjetnost je, da če hočeš priti tja kjer je to bilo, moraš po tisti cesti. Problem je v tem, da če te kdo zadene ali pa če ti koga zadeneš, pa za to ve samo druga oseba (govorim za skoraj mikroskopske praske), v veliki večini izpade potem krivec tisti, ki je prijavljen, pa tudi če ni kriv.

Lahko prosim kdo napiše do kakšnih komplikacij lahko vse pride, ker s tem nimam izkušenj, lp

mat xxl ::

Jaz bi šel na Policijo in pojasnil, tako, kot si tu, ni izključeno, kar je bolj logično, da je on tebe od zadaj zadel, morda si pa ti šel gledati in ko si videl, da ni nič si mu dal z roko znak, češ OK, ker ni šel z avta, ko te je on malo butnil, sedaj pa tako sranje, kao da si šel ti še v rikverc, kaka predrznost .....

MrBrdo ::

Mislim da v takem primeru kjer se ne da zmenit in ni nobene priče, se upošteva deljena krivda in mora vsak popravit pač svojo škodo... Po možnosti pa še oba dobita kakšno kazen, če sta bila v kakšnem prekršku. Poleg tega imaš pa dober argument če si bil v koloni, zakaj ni že takrat uredil, saj tako ali tako nebi mogel pobegnit. Če boš kaj sprejel boš pa verjetno dobil še kakšno visoko kazen za vzvratno vožnjo po hitri cesti.
MrBrdo

knesz ::

MrBrdo je izjavil:

Mislim da v takem primeru kjer se ne da zmenit in ni nobene priče, se upošteva deljena krivda in mora vsak popravit pač svojo škodo... Po možnosti pa še oba dobita kakšno kazen, če sta bila v kakšnem prekršku. Poleg tega imaš pa dober argument če si bil v koloni, zakaj ni že takrat uredil, saj tako ali tako nebi mogel pobegnit. Če boš kaj sprejel boš pa verjetno dobil še kakšno visoko kazen za vzvratno vožnjo po hitri cesti.

Pa saj če je bil v koloni, je potem verjetno veliknajst prič?

genius11 ::

Če si ga ti res zadel, potem boš plačal kazen 250 evrov (že polovička) in dal kupon, če pa se je on to izmislil, pa bo nekega dne sam najebal, ker je danes to zelo kaznivo, včasih vem, so se nastavljal, da se je nekdo v rit zaletel, so popravl sami in dobro potegnil odškodninio + za telesne bolečine....včasih je to bilo popularno.

Fifty ::

genius11 je izjavil:

Če si ga ti res zadel, potem boš plačal kazen 250 evrov (že polovička) in dal kupon, če pa se je on to izmislil, pa bo nekega dne sam najebal, ker je danes to zelo kaznivo, včasih vem, so se nastavljal, da se je nekdo v rit zaletel, so popravl sami in dobro potegnil odškodninio + za telesne bolečine....včasih je to bilo popularno.


Ne razumem tega glede polovičke, tako da prosim za razlago. Zakaj pa ravno 250 evrov? Kako sedaj dokazati, kdo je kriv, predvidevam da vse kar je, je to da ima ta oseba mojo registrsko, jaz pa nimam ničesar, kako potem kaj dokazati? V avtu pa smo bili 4, pa nihče ne ve o tem nič, da bi prišlo do kakšnega kontakta.

Nerdor ::

Fifty: hitro poprvi praske, magar s kako polirpasto, fejs drgn s bombažno krpo, speri vodo, in praske bo mora zginit. Če ne gre, pelji ličarju, da ti praske popravi in čao. Zrihtaj si alibi. Če te policija gnjavi, jih vprašaj, kdaj naj bi se to zgodilo. Ker oseba se zmišljuje dogodek in bo na blef udarila s časom, povej policiji, kje si bil ozr. priredi zgodbo, da si bil v tistem času službeno v Mariboru, medtem, ko se je to domnevno zgodilo v Lj. Najdi kolega, ki lahko potredi, da si bil ti v času nastanka trka, čisto na drugem koncu, kot oseba trdi. Policija, bo preganjala prijavitelja za krivično prijavo. Pač, spobijaj zgdobo. Če oseba trdi, da se je to zgodilo ob 8h zjutraj, in če ne hodiš v službo, naj tvoja mama in oče pričata, da si spal v svoji sobi 10h. Pač, ni se moglo zogoditi, ker se časovno dogodka ne ujemata. Namreč, sumljivo mi je to, da ti policisti ne omenjajo čas in kraj dogodka. Ker to nikakor nebi smeli sprejeti, kot dejstvo in podati prijavo zopr tebe.
... for lifetime!

Fifty ::

Nerdor je izjavil:

Fifty: hitro poprvi praske, magar s kako polirpasto, fejs drgn s bombažno krpo, speri vodo, in praske bo mora zginit. Če ne gre, pelji ličarju, da ti praske popravi in čao. Zrihtaj si alibi. Če te policija gnjavi, jih vprašaj, kdaj naj bi se to zgodilo. Ker oseba se zmišljuje dogodek in bo na blef udarila s časom, povej policiji, kje si bil ozr. priredi zgodbo, da si bil v tistem času službeno v Mariboru, medtem, ko se je to domnevno zgodilo v Lj. Najdi kolega, ki lahko potredi, da si bil ti v času nastanka trka, čisto na drugem koncu, kot oseba trdi. Policija, bo preganjala prijavitelja za krivično prijavo. Pač, spobijaj zgdobo. Če oseba trdi, da se je to zgodilo ob 8h zjutraj, in če ne hodiš v službo, naj tvoja mama in oče pričata, da si spal v svoji sobi 10h. Pač, ni se moglo zogoditi, ker se časovno dogodka ne ujemata. Namreč, sumljivo mi je to, da ti policisti ne omenjajo čas in kraj dogodka. Ker to nikakor nebi smeli sprejeti, kot dejstvo in podati prijavo zopr tebe.


Sicer je baje policaj (nisem bil prisoten) izjavil, da se je to zgodilo v kraju v katerem sem dejansko takrat bil, vendar so mi okoliščine domnevnega kontakta popolnoma neznane in tudi praska je komaj vidna, tako da recimo da me je res oseba zadela od zadaj, pa se sam tega ne spominjam, kaj storiti v tem primeru? Če bi vedel da se je kaj zgodilo, bi ustavil in to nemudoma razčistil, ker pa nisem vedel za situacijo, sem pač peljal naprej. Je možno da mi sedaj lahko grozi pobeg, ker me je oseba prijavila, jaz je pa nisem prijavil, ker ne vem ne za tip avtomobila, kaj šele za registrsko? Pri vsem skupaj je pa najbolj smešna obtožba vzvratne vožnje na hitri cesti. Kako lahko to oseba sploh dokaže? Je tu samo moja beseda proti njeni? Mogoče prisotnost prič?

genius11 ::

Fifty je izjavil:

genius11 je izjavil:

Če si ga ti res zadel, potem boš plačal kazen 250 evrov (že polovička) in dal kupon, če pa se je on to izmislil, pa bo nekega dne sam najebal, ker je danes to zelo kaznivo, včasih vem, so se nastavljal, da se je nekdo v rit zaletel, so popravl sami in dobro potegnil odškodninio + za telesne bolečine....včasih je to bilo popularno.


Ne razumem tega glede polovičke, tako da prosim za razlago. Zakaj pa ravno 250 evrov? Kako sedaj dokazati, kdo je kriv, predvidevam da vse kar je, je to da ima ta oseba mojo registrsko, jaz pa nimam ničesar, kako potem kaj dokazati? V avtu pa smo bili 4, pa nihče ne ve o tem nič, da bi prišlo do kakšnega kontakta.



, če bo kdo komu lagal bo tisti najbolj naje*al, ker danes zavarovalnico oguljufat ne moreš, sicer pa je goljufanje kaznivo.

Če si pobegnil iz kraja nesreče, vsaj tako naj bi zgledalo iz druge strani je kazen 500 evrov s tem, d aplačaš polovičko, toplo ti priporočam, d ajih plačaš, če bo tako daleč prišla zgodba, ker na koncu jih boš 800 evrov.

Alencica ::

Kaj so pa policaji rekli, ko si z njimi govoril po tel?

Fifty ::

Alencica je izjavil:

Kaj so pa policaji rekli, ko si z njimi govoril po tel?

zaenkrat z njimi direktno še nisem govoril, jutri baje pride policaj ter me bo zaslišal, poročam potem kko pa kaj. Sicer pa ne vem, kko naj stvar izpeljem, pač oseba je baje rekla da sem peljal vzvratno, tako da policaj sedaj misli da sem res peljal vzvratno, seveda bom to zanikal, vendar komu bo policaj verjel? Osebi ki je to prijavila ali meni, ko bom to zanikal? Kaj se zgodi v takem primeru? Po drugi strani je pa res kot pravi genius11, da plačam začetno minimalno kazen, ker če kasneje ne morem ničesar dokazati bom imel samo še večji strošek, tako da sem zdaj v dilemi - se pravi, narediti po resnici ter tvegati višjo kazen, ali "požreti" teh 250€ (kar pa ni malo)?

Pariah ::

Če nisi nič kriv, kaj češ pol plačevat? Ker, če boš takoj pristal na plačilo, je to v bistvu priznanje krivde. Nisi bil ti in in pika. Pa mislim, da lahko zahtevaš soočenje z osebo, ki te obtožuje; vsaj včasih je bilo tko.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pariah ()

Fifty ::

Pariah je izjavil:

Če nisi nič kriv, kaj češ pol plačevat? Ker, če boš takoj pristal na plačilo, je to v bistvu priznanje krivde. Nisi bil ti in in pika. Pa mislim, da lahko zahtevaš soočenje z osebo, ki te obtožuje; vsaj včasih je bilo tko.

to razumem, vendar je bolje vrabec v roki kot golob na strehi, pa čeprav nisem kriv, glede na to da je druga oseba poklicala policijo jaz pa ne, mislim da lahko s tem nastanejo problemi. Pač, po vsej verjetnosti se bo izkazalo da nihče ne prevzema odgovornosti za krivdo, kaj potem sledi v tem primeru? Delitev krivde oz. stroškov?

Pariah ::

Glej v končni fazi je tvoja beseda proti njegovi/njeni. Jaz bi na tvojem mestu jutri policaju vložil prijavo za krivo/lažno ovadbo, pa naj se pol j**e tista oseba, ki te je prijavila.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

sverde21 ::

A ni ponavadi tako, da če pelješ vzvratno gledaš nazaj oz. v ogledala, torej če si kaj takšnega počel (in še na hitri cesti) se boš hitro spomnil, ker fora je da na hitri cesti se praviloma naj nebi vozilo vzvratno. Dosti verjeten scenarij je, da se ti je zgodilo kaj podobnega kot meni v centru LJ; se peljem po tivolski in se prestavim iz desnega na levi pas (za Celovško) in se ustavim za kolono in držim bremzo... v ogledalu gledam BMWja, ki se za mano prestavi desni pas, vendar ker se je malce pozno spomnil menjati pas, mi je malce preveč v rit pripeljal... OK si mislim, tale je mal zmešan k mi tko u rit leze... in ko kolona odpelje spustim bremzo in hkrati spuščam sklopko, avto dobi malce pospeška naprej... ok mogoče sem čudno sklopko spustil in potem lastnik prilaufa za mano... mi nakaže naj odprem okno ter mi razloži da me je malce pritisnil, da kolikor vidi se nič ne pozna in mi izroči svojo vizitko, v primeru da bo kaj.. naj pokličem. Na srečo ni bolo nič, ampak point tele zgodbice je, da mogoče si imel podobno dogodivščino (torej te je nekdo odzadaj ne da bi vedel za to), s to razliko, da lastnik avtomobila za tabo ni bil toliko prijazen, ampak je raje kot da bi priznal svojo napako tebe obtožil, da si vzvratno peljal...

Torej ko policaj pride, ga vprašaj tudi kdaj in kje se naj bi to zgodilo, mogoče maš alibi, pa glede na to da bi se naj to zgodilo na hitri cesti te mogoče lahko tudi kake kamere rešijo ali pa ti dokažejo krivdo :)
<?php echo `w`; ?>

kremenko1 ::

Mislim bolj kot berem manj razumem situacijo.A si bil na AC ali ne ,si stal v koloni ali ne in tretje si vozil vzvratno ali ne.Tri kratke odgovore prosim, potem pa lahko naprej razglabljamo.

Fifty ::

kremenko1 je izjavil:

Mislim bolj kot berem manj razumem situacijo.A si bil na AC ali ne ,si stal v koloni ali ne in tretje si vozil vzvratno ali ne.Tri kratke odgovore prosim, potem pa lahko naprej razglabljamo.


Dogodek se naj bi zgodil na hitri cesti, kjer je bila kolona, vsekakor pa nisem vozil vzvratno.

kixs ::

Pa si je tisti clovek zapomnil samo reg. stevilko ali tudi znamko in barvo avta? Se njegov opis avta ujema s tvojim avtom?

lp

Fifty ::

Zaenkrat imam informacijo samo o prijavi registrske, ne pa tudi tipa vozila.

energetik ::

Ne vem zakaj tako kompliciranje. To boš pa ja jasno vedel ali si vozil na hitri cesti vzvratno ali ne (jaz v 12 letih vožnje še nisem). Če nisi, potem to povej policaju in še, da nisi ničesar čutil. Če je potrebno, pokliči še svoje 4 kolege kot priče. To, da te je on prijavil, še ne pomeni, da bodo policaji njemu bolj verjeli kot tebi.

Fifty ::

torej, policist me zaenkrat še ni obiskal, sem pa danes dobil po pošti od zavarovalnice prijavo škodnega primera iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti. Ker o tem ne vem kaj dosti, vas prosim za nadaljno pomoč. Predvidevam, da če ta obrazec izpolniš potem priznaš svojo krivdo, mar ne (ker je pod 3. točko treba opisati dogodek prometne nesreče). Ker s tem dogodkom nisem seznanjen oz. ne vem da bi do te nesreče prišlo, verjetno potem tega obrazca ne izpolnim, ne? Sam sem mislil poslati pritožbo na to prijavo in navesti, da z dogodkom nisem seznanjen, bo to ok? Kaj potem sledi v tem primeru?

Hvala za odgovore

zavajon ::

Meni se je pred leti zgodil podoben primer. Od zavarovalnice sem dobil pošto, da sem nekomu z ogledalom podrsal avto, bla... bla..., s fotko avta. Vendar sem imel srečo, ker sem lahko ugotovil, da moje ogledalo ni niti približno ni višini rajse, pa če imam gume ful polne ali prazne. To sem odpisal zavarovalnici, potem se mi niso več oglasili.

telexdell ::

Fifty je izjavil:

torej, policist me zaenkrat še ni obiskal, sem pa danes dobil po pošti od zavarovalnice prijavo škodnega primera iz zavarovanja avtomobilske odgovornosti. Ker o tem ne vem kaj dosti, vas prosim za nadaljno pomoč. Predvidevam, da če ta obrazec izpolniš potem priznaš svojo krivdo, mar ne (ker je pod 3. točko treba opisati dogodek prometne nesreče). Ker s tem dogodkom nisem seznanjen oz. ne vem da bi do te nesreče prišlo, verjetno potem tega obrazca ne izpolnim, ne? Sam sem mislil poslati pritožbo na to prijavo in navesti, da z dogodkom nisem seznanjen, bo to ok? Kaj potem sledi v tem primeru?

Hvala za odgovore

Ne vem kaj kopliciraš? Izpolni prijavo in opiši situacijo kot si ju tu na forumu. Torej, da nimaš pojma o kakšni nesreči je govora. Da še nikoli v življenju niti pomislil nisi, kaj šele da bi vozil vzvratno po hitri cesti. Zakaj te domnevni oškodovanec ni kontaktiral že v trenutku nastanka domnevne nesreče, saj ste stali v koloni... Lahko priložiš tudi fotografije zadnjega dela avtomobila in navedeš svoje prijatelje v avtu kot priče.
V vsakem primeru je tvoja beseda proti njegovi. Iz sledi na avtomobilih pa se bo težko ugotovil, ali si ti vozil vzvratno ali pa se ti je drugi zaletel v zadek avtomobila.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Fifty ::

Torej, par dni nazaj sta me obiskala policistka in policist :). Malo sem bil sicer nervozen, vendar dovolj pri sebi da sem objasnil zadevo še njima. Potem sta pogledala tudi praske na avtu, jih izmerila, podal sem izjavo in to je bilo vse. Kaj lahko pričakujem sedaj?

Mehmed ::

Zakaj ampak resno zakaj ce ves da nisi zagresil nesrece, pa se je nekdo zlagal da si jo, ga ne ovadis?
A se ne znas podpisat na zapisnik pa ti je nerodno pred policaji?
Isto za zavarovalnico, a si jim povedal, da nimas pojma o cem se gre pa da jih nateguje un?
Al pa pustimo to pa mi bistveno stvar povej. Katera pomirjevala zres, da si tako apaticen. Ker to stvar moram probat.

St235 ::

v taki situaciji dostikrat zmaga tist, ki je bolj glasen. Če bo oseba ustrajala, se kaj hitro zna zgodit da boš fasal kazen, če boš apatično spremljal zadevo.

Bias ::

Mehmed je izjavil:

Zakaj ampak resno zakaj ce ves da nisi zagresil nesrece, pa se je nekdo zlagal da si jo, ga ne ovadis?
A se ne znas podpisat na zapisnik pa ti je nerodno pred policaji?
Isto za zavarovalnico, a si jim povedal, da nimas pojma o cem se gre pa da jih nateguje un?
Al pa pustimo to pa mi bistveno stvar povej. Katera pomirjevala zres, da si tako apaticen. Ker to stvar moram probat.


Točno tako :)))

ameba ::

Fifty, če nisi kriv peit do policajev, mej pristop in reč kaj se to grete, ker debil bi hotu nazaj lest na hitri cesti, kaj si to un zmišljuje, postav se zase. ?
Nauš plaču kazni zarad NE storjenega dejanja.
Razn če si zgubljen voznik in se ne zavedaš kaj delaš med vožnjo in da je možnost, da si se v koga zaletu, pa se tega ne spomneš ker si bil v šoku, to morš pa sam vedt .....

Fifty ::

Zanimivi odgovori :)

Torej, pomirjeval ne jemljem, nimam pa ravno vsakodnevnih izkušenj s policijo oz. je to moja prvo izkušnja, to je verjetno razlog zakaj nervoza, ki pa je kmalu minila.
Trenutno pa nimam ravno veliko časa, da bi se ukvarjal s tem ker sem zadnje času precej v tujini, tako da pač storim kar je potrebno, se pravi da sem sporočil zavarovalnici, da sem dobil prijavo in jim povedal svoje stališče, druga stvar pa da sem policiji dal izjavo, da se situacije ne spomnim oz. da s tem vozilom še nikoli nisem bil udeležn v prometno nesrečo ter da sem edini voznik tega vozila, tako da do sedaj je to, to.

mihec87 ::

Nebi bilo bolje da rečeš da veš oz si prepričan da nisi tam peljal vzvratno ter tudi ne veš zakaj naj bi..?
Ker tole ne spomnim se,se da razumeti na več načinov.

amigo_no1 ::

Vse se da razumeti na več načinov.

mat xxl ::

Žal pozabljaš, da se stvari razsojajo na podlagi pričevanj, torej nasprotnik na polno laže ti poveš resnico, rezultat bo nekje v sredi verjeli mu ne bodo vsega, nekaj pa, boš kriv.

Varianta 2, on laže na polno, tudi ti se postaviš zase in poveš, da te je on malo butnil od zadaj in ga ovadiš, na koncu bo razsodba pravična vsak plača svojo škodo.

Žal je tako, da ne boš potem upal in si domišljal, da lahko nekdo pravično razsodi !

Žal je pravica mnogokrat slepa !

Avenger ::

mat xxl je izjavil:

Žal pozabljaš, da se stvari razsojajo na podlagi pričevanj, torej nasprotnik na polno laže ti poveš resnico, rezultat bo nekje v sredi verjeli mu ne bodo vsega, nekaj pa, boš kriv.


Hahaha, ja debilno, ampak res točno tko je v praksi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Kaj pa imaš za povedati takega ?

Če bi ga butnil, bi se to poznalo tudi na tvojem avtomobilu. Očitno tega ni in model tudi nima kaj bluziti da si ga zadel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Sicer zdaj nisem bral celotne teme, ampak logika mi pravi takole.

Dokazat ti ne more nič. Sicer te je tista oseba prva prijavila k policiji, ampak nista na kraju dogodka, da bi se dalo določit, kdo je storil neumnost. Tako je le tvoja beseda proti njegovi, dokazov o krivdi enega ali drugega ni. Razen, če ima kdo priče.

Mehmed ::

Mja, samo postavi se v kozo policaja. Ima enega, ki pravi da je bilo tako, pa drugega, ki tega ne zanika, ampak pravi da se ne spomni da bi bilo. Ni najbolj fajn.
Ne spomnim se da bi je precej medlo, tak odgovor dobis ponavadi ko nekdo ne izkljucuje moznosti. Zato ti res toplo priporocam v bodoce odlocen ne oz. ne, nisem se vozil vzvratno na hitri cesti, zakaj bi to pocel, kako si to predstavljate pa verjetno bi kdo opazil to zacevsi s sopotniki pa ostalimi na cesti.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13416140 (11999) BRBR
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320655 (14270) krepki

Prometna nesreča na enosmerni cesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9113784 (10999) Mavrik
»

Očetova prometna nesreča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7614816 (12245) St235
»

Zahteva za sodno varstvo - prometna nesreča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18440662 (36189) floyd1

Več podobnih tem