» »

kateri kvaliteten nožek kupiti?

kateri kvaliteten nožek kupiti?

Temo vidijo: vsi

SmeskoSnezak ::

Iscem en tak kvaliteten multi-funkcijski nozek za taborjenje in majhna popravila.



Obstaja kaj boljsega ali podobnega v slovenskih trgovinah?
Ali je bolje kupiti kaj prek spleta?
Za priporocila se zelo zahvaljujem.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

Mah v sloveniji boš dobil ali znamke ali pa random kitajca.

Leatherman je recimo znamka, kvalitetno orodje, ampak košta 100eur.

Lahko pa direkt iz kitajske naročiš kakšnega bolj priznanega, npr Ganzo, za kakšnih 10-20eur pa bo deloval vsaj 50% tolk dobro kot Leatherman.

Če v resnici iščeš nož z nekaj orodja in ne rabiš klešč je pa seveda tukaj victorinox oziroma po domače švicarski nož, odlična kvaliteta za denar, multitooli so relativno slabi noži. Še vedno se pa bolj splača iz ebaya naročit.

pierch ::

BTW: Leathermane sem zadjnič opazil v Merkurju, niso pa poceni - skoraj duplo kot sem jaz dal ne eBayu. Ganzota imam tudi, ampak recimo da so za silo. Najbolj bi pograjal vsa rezila, torej nož, žago in šilo. Ostalo je pa OK. Če pa ne rabiš klešč je Victorinox boljša izbira IMHO.
Pierch

perci ::

Sej ma tudi victorinox varianto s kombinirkami.

Ga imam. Nikoli ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

SmeskoSnezak ::

Kaj pa potem priporocate za taborjenje, za v naravo in podobno? Ne zelim nositi ogromno stvari v "lazjem" nahrbtniku.
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

https://www.victorinox.com/global/en/Pr...

Če ne piješ vina lahko vzameš kombinacijo kjer je križni izvijač namesto odpirača za buteljke.

pierch ::

Tega sem nazadnje dobil na eBayu iz Nemčije za 30EUR (Sicer z Bosch logom). Pri nas so čez 50EUR. Hotel sem škarje, ker nam pridejo dostikrat prav na morju, hribih, etc. BTW: odpirač je super za kake vozle ;)
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

perci ::

Jst imam Ranger Grip 178 https://www.victorinox.com/global/en/Pr...
Fajn mi je, ker ima nož zatič, da se ti po pomoti ne zloži in odreže prste, ko kaj s špico telovadiš.

pierch ::

To jih ima tudi večina Victorinoxov v 111mm velikosti ne samo 130mm.
Pierch

perci ::

aha, nisem vedel. Kje pa je release gumb? pri rangerju je na grbu...

pierch ::

Ni gumba, ampak Liner lock.
Pierch

borisk ::

samo za info, na AE sem par dni nazaj naročil tole:
Eafengrow EF64 (ja, precej neposrečeno ime)




Nož je presentljivo dobro narejen, ima zelo lep finišk (stone wash), rezilo lepo centrirano, edino zaponka je malce velika. vzel sem različico z klasično dropdown konico, imajo pa tudi praktično isti nož z tanto konico.

PS, ne gledat cene, pred 11.11 vsi dvignejo ceno, da so s popusti za 11.11. na isti ceni kot prej, moj je prišel 10,5€, trajalo pa je samo 6 delovnih dni da je prišel

simon2704 ::

borisk je izjavil:

samo za info, na AE sem par dni nazaj naročil tole:
Eafengrow EF64 (ja, precej neposrečeno ime)




Nož je presentljivo dobro narejen, ima zelo lep finišk (stone wash), rezilo lepo centrirano, edino zaponka je malce velika. vzel sem različico z klasično dropdown konico, imajo pa tudi praktično isti nož z tanto konico.

PS, ne gledat cene, pred 11.11 vsi dvignejo ceno, da so s popusti za 11.11. na isti ceni kot prej, moj je prišel 10,5EUR, trajalo pa je samo 6 delovnih dni da je prišel


Zgleda kot Ganzo fh11, žal pa Eafengrow ni iskren pri jeklu, D2 za 10 EUR ? ne bi rekel, prej 5cr15mov ali 8cr13mov, poglej tale test (pri 18 minuti):


Zgodovina sprememb…

borisk ::

ne vem, D2 stane cca 3-4€ na kilo, na kitajskem še kaj manj, iz ene kile jih lahko nardijo 10kom...
Naslednjič ko bo v firmi ga prislonim

simon2704 ::

borisk je izjavil:

ne vem, D2 stane cca 3-4€ na kilo, na kitajskem še kaj manj, iz ene kile jih lahko nardijo 10kom...
Naslednjič ko bo v firmi ga prislonim



zanimivo, boš pokazal rezultat? sem mislil, da te naprave za analizo jekla stanejo med 15k-20k EUR; vseeno mislim, da gre za proizvajalca sumljive kakovosti

Okapi ::

:)) Olympus je eden najuglednejših in najboljših izdelovalcev medicinske diagnostične in znanstvene merilne opreme na svetu.

borisk ::

verjetno je mislil proizvajalca noža

hunter01 ::

Rad bi en nožek, ki bi ležal v avtu v predalu. Občasno so kakšni primeri, da bi prav prišel, ne bi pa bila neka pogosta raba. Kakšno nepričakovano gobarjenje, kakšna vejica za odrezat, ali pa tudi kakšna hrana za narezat... Kaj priporočate? Če je kakšna 11.11 akcija nekje v rangu 10-15€ ? Se dobi kaj spodobnega?

Klamzi ::

Naprimer Opinel n8 ali Bahco.

koyotee ::

Jaz pa si ogledujem tegale https://knife-depot.com/products/knife-..., dosedaj sem imel samo kitajske Ganzo in podobne za okoli 20€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Raptor F16 ::

Potreboval bom večnamenski žepni nož za v naravo. Primeren za rezanje vrvi, "odsekat" kakšno vejo, našpičit količek... nujno mora biti zložljiv... Mogoče bi bil že švicarski dovolj...
Je kaj pametnega v rangu okoli 50-100 EUR ?

Pa prosim brez tistih groznih kovinskih ročajev z ostrimi robovi. Naj bo stvar vsaj malo ergonomična un udobna za prijet.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Okapi ::

Vsak pipec je za to dovolj dober. Večino delajo v različnih velikostih, da si izbereš najboljši kompromis med priročnostjo prenašanja in kako debelo vejo boš lahko "odsekal". Opineli so odlični, jih imam par (št. 8, najbolj univerzalna velikost, za moj okus).



No, za veje je koristno imeti takega z žago. "Švicarji" so v redu. Vzameš primerno velikega, z osnovnim naborom rezil. Jaz imam takega (samo da je zelen).



Alternativa so zložljiva "orodja". Imam tudi Leathermana.;)



Na taborjenje vzamem švicarja, na kakšno potovanje v bolj eksotične kraje pa zraven še par opinelov, ki jih potem tam uporabim za darila.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Raptor F16 ::

Ogledanega imam trenutno tega:

LEATHERMAN - Carter C33TX
https://www.rojal.si/si/shop/dodatna-op...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagatronix ::

Osebno sem dokaj pristas Spyderco, ceprav imam tudi nekaj Victorinox svicarjev.

koyotee ::

 Kershaw Blur

Kershaw Blur



Po raznih Ganzo in Sanrenmu sem si privoščil nekaj malo boljšega. Obstaja vekiko kombinacij tega noža z različnimi jekli in seracijami na rezilu. Ta je iz 14C28N Sangvik jekla.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Samael ::

O, super. Naj ti dobro služi.

Dizajn Kershaw nožkov mi je bil že od nekdaj všeč, pa tudi lastim si jih nekaj, vendar nobenega iz 14C28N Sandvik jekla.

Tole je pa meni eden ljubših mini Kershaw Dividend - po tem ko je Kershaw večino proizvodnje selil na kitajsko še vedno US made.



Imam sicer tudi, mislim da enega, iz 14C28N jekla, vendar ni Kershaw ampak RUIKE P128-SF (subsidiary of Fenixlight inc.), ki pa mi zaradi same teže in nekoliko neposrečenega flipper mehanizma (ročaj ima preveč pritiska na sam nož pri odpiranju) ni ne vem kako ljub. Ima pa lepo "harpoon" dizajn rezilo :)

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Rok Woot ::

Moj najljubši je takle (od teh ki jih imam):



Nasploh uporaben, vendar mi ga je škoda, tako da bom nekje naročil še repliko.

Seveda pa moraš povedati za kaj ga rabiš. Skoraj vsakemu pride prav kak preklopni pipec, Če pa hočeš nož za resno delo, mora imeti pač fiksen ročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Okapi ::

Temu se uradno reče bodalo in je pri nas z zakonom prepovedano (če nisi registriran zbiratelj orožja). Če ga vidi policaj, bo zaplenjen plus nekaj sto evrov kazni.

Rok Woot ::

Ja kako ga bo že videl policaj? Tistega policaja, ki ga sredi Kočevja srečam, nebo nič rekel. Če pa s tem po mestu hodiš, pa naj te kar zaprejo ...

Pa celo bolho imaš bajonetov, ki so večinoma bodala, pa jih lepo mirno prodajajo ...

Kvinta ::

Ko ti medved skoči iza čoška ti tako bodalo ne pomaga nič8-)
A.C.A.B

Rok Woot ::

Ja valda da ne, sej ni mišljen zato, niti za ljudi.

Splo pa ko ti medved skoči iza čoška, bo zelo verjetno zbežal ali pa se repenčil :)

Če pa skoči iza čoška pa te useka, pol je pa itaq vseen kaj maš sabo al pa kaj delaš, še dobro da so večinoma zelo prijazni.

matobeli ::

Rok Woot je izjavil:


Pa celo bolho imaš bajonetov, ki so večinoma bodala, pa jih lepo mirno prodajajo ...


Ja, ker so bajoneti in ne bodala. Predvsem pa konica bajoneta praviloma ni brušena. če je že na daleč morda podobna bodalu.

Bodalo je kot orodje tudi zelo nepraktično in glede na to da v kočevju ni ravno veliko azijcev z ak47 je vseeno če bi imel samo enga bachota

chort ::

Zadnjih 15 let ves čas vlačim s seboj Leatherman Wave II, ki je sicer ok, ni pa perfekten. Zamerim mu vse tiste uščipe v dlan med delom s kleščami, ni ravno ergonomski itd. Pa s celim bit-kitom je še kar težek (kar je fino, ko praznim ruzak pred odhodom na letališče vsakih par tednov, ni šans da ga sfališ).
Nekje po predalih se valja Wenger pipec, ki je dobro služil 10 let pred Waveom.
V avtomobilih, delavnici, itd je približno 6 komadov Bahco (MoraKniv) delavniških hecov, ki so ok za ta denar, niso pa nič posebnega po kvaliteti.
Trenutno iščem mačeto za v avto, pa vedno kak dober multitool za EDC.

Raptor F16 ::

matobeli je izjavil:



Bodalo je kot orodje tudi zelo nepraktično in glede na to da v kočevju ni ravno veliko azijcev z ak47 je vseeno če bi imel samo enga bachota


Eh, pusti bodala... za azijce s kalašniki so Američani bencin obogatili z benzenom in v njem raztopili polistiren... je pa po ženevski konvenciji to danes prepovedano. Zakaj ? Ker nimaš nadzora ali bo nastradal civilist ali oborožen sovražnik. Zaradi tega so npr. pohodne mine prepovedane, če imajo vžigalnik na daljinski prožilec pa dovoljene. :P

Malo off ampak če je koga slučajno zanimalo...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Kvinta ::

Trenutno iščem mačeto za v avto


V avtu se vozi štil od krampa kaj boš z mačeto ?
A.C.A.B

r00k ::

Je ganzo fh11 dober nakup za slabih 25€ ? Ali obstaja kaj boljšega za ta denar.

vostok_1 ::

Kvinta je izjavil:

Trenutno iščem mačeto za v avto


V avtu se vozi štil od krampa kaj boš z mačeto ?


Sedel 10 let v čuzi, kja pa drugega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

chort ::

V avtu se vozi štil od krampa kaj boš z mačeto ?

Ne živimo vsi v civilizaciji, tle so zakon skrhana rezila, dokazov se pa znebiš v prvem breznu ;)
Sekire so sicer ok za v avto (fiskars x7, malo mehko jeklo), ampak sitne za krčenje poti in vejanje, zato mačeta.

Sedel 10 let v čuzi, kja pa drugega.

Ah kje. Če ne najdem brezna, bodo pa medvedi, volkovi in krokarji uredili brisanje dokaznega gradiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Samael ::

r00k je izjavil:

Je ganzo fh11 dober nakup za slabih 25EUR ? Ali obstaja kaj boljšega za ta denar.

V tem cenovnem razredu je edina "boljša" stvar, ki mi ta moment pade na pamet kakšen Tangram-ovih pipcev, ki se dobijo tudi na aliju. Tangram je namreč budget brand Kizerja in ti se na svoj posel spoznajo. Za razliko ostalih kitajskih generikov v tem cenovnem rangu, boš tu vedel, da je jeklo v opisu res to, kar oglašujejo, ne pa recimo generični D2, ki to ni.

Na splošno pa nekaj res blazno boljšega ni za pričakovati, ker karkoli bo boljše (mislim preverjena "znamka" z boljšim jeklom), bo zraven tudi vsaj še poštnina. Je pa nekaj podobnih, enakovrednih in izmed teh mi je kakšen Sanrenmu iz stare "land" serije al kakorkoli se pač že Sanrenmu danes imenujejo, bolj všeč, kot dotični Ganzo (ampak to je samo stvar estetike).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Zimonem ::

V hofru majo dobre po 5e.

Kvinta ::

Eni preveč filme gledate Indijanec Jonas al kak je že oni bil .... :))
A.C.A.B

Okapi ::

That's a knife.;)

Samael ::

And those ;-)





Ontario Rtak II (srednji na sliki zgoraj) definitivno zmaga. Je pa dokaj težak :)

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

radmansdorf ::

Obujam staro temo. Potrebujem preklopni nož za v nahrbtnik. Nekaj s čimer lahko namažem pašteto, olupim kakšno vejo ali uporabim za samoobrambo pred pošastmi. Kaj je best buy v teh časih, recimo do 20EUR? Ne rabi biti multitool.

Zgodovina sprememb…

radmansdorf ::

Imam bolj močne roke, zato kakšni s tankim ročajem ne pridejo v poštev. Ganzo Firebird je ok?

Naročeno. 22,22€. Zastonj poštnina.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

perci je izjavil:

Sej ma tudi victorinox varianto s kombinirkami.

Ga imam. Nikoli ne uporabljam.


Ker je roko na srce prevelik. Jaz sem za v vojsko vzel Spartana za 22 EUR. 8cm dolg glavni nož, pipec dost kompakten da ga stalno nosim po žepih ima pa kombinirano čisto vse kar pač rabiš. Karkoli več je že skoraj navlaka.

Če sem že kdaj rabil klešče sem vedno vzel tiste iz škatle za orodje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

matobeli ::

Tisti s klešam so čisto neudobni za držat, pa glede na velikost rezila čisto preveliki.

Verjetno si bom letos nabavil tegale:
Ranger Wood 55



Imam trenutno takega, pa "rabim" še enega malo bolj šik.

koyotee ::

Victorinox ni ne tič ne miš, neka napol uporabna hobi zadeva, za odrezat poli salamo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

vnetidebater ::

Victorinox SPIRIT je top šit.
seveda je fajn imeti tudi Leathermana Wave.

Leatherman Wave je bolj orodje za v gozd, Victorinox pa bolj za hišna opravila. Sta pa oba uporabna v vseh primerih kjer rabiš multitool.

Zgodovina sprememb…

chort ::

Multitool je pač multitool, zato sta teža in ergonomija podrejena kompaktnosti in količini orodij. Seveda je rezanje z Leatherman Wave težje, kot z Opinelom ali Victorinox večjo serijo. Kljub temu pa sam niti pomislim ne, da bi vsakodnevno s seboj jemal nož namesto Wavea, ker mi je slednji preprosto prevečkrat rešil rit s svojo vsestranskostjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noz, ki si ga kupis enkrat (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19922703 (2737) Okapi
»

brusilec nožev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713370 (2845) barakus
»

Kuhinjski noz iz Kitajske Ali...

Oddelek: Loža
294962 (2133) AgiZ
»

Kvalitetni noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5424700 (17901) krneki0001

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16150778 (45938) dzinks63

Več podobnih tem