» »

Noz, ki si ga kupis enkrat

Noz, ki si ga kupis enkrat

1 2
3
4 5

Moe_Lester ::

Za v kuhinjo je Victorinox Fibrox daleč najboljša izbira, če dejansko kuhaš. Tudi na testih je vedno visoko.

Imam oba, Victrorinoxa in enega WMF. Victorinox je tanjši, lažje ga je nabrusiti, da reže kot britev zaradi manjšega kota. Trpežen je dovolj, Jaz ga brusim mogoče enkrat do 2x na mesec s tem, da kuham 2 do 3 obroke na dan + vikend podvigi. Plastičen ročaj sicer ne izgleda fancy kot kak bambus, oreh itd. Ampak ga dam brez slabe vesti v pomivalca.

WMF je debelejši, težji, ročaj je po parih letih začel odpadali. Osebno mi ni všeč, ga skoraj nikoli ne uporabljam. Več kovine ne pomeni avtomatično boljšega noža.

Imam še nekaj nožev višjega cenovnega razreda (200€+) pa so večinoma na magnetu za okras, 99% časa je v pogonu Victorinox.

koyotee ::

Nožev se ne daje v pomivalca, lol.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vanich ::

koyotee je izjavil:

Nožev se ne daje v pomivalca, lol.


To mi vemo, samo je pa to potrebno dopovedati še ženi in otrokom. Njim noži ne pomenijo nič.

Kapitan Jack ::

Okapi je izjavil:

Pri nas bo to vsak policist opredelil kot po zakonu prepovedan "drugi predmeti, ki so prirejeni za napad".

A ti bo sodnik verjel, da je namenjen rezanju salame, bo pa treba še videti.;)

Meni bi to bilo vseeno, ce bi se moral bati za svojo varnost in bi mi to rezilo pomagalo pri moji osebni zasciti.

Kaj ti pa bo sodnik? V zapor poslal?

Okapi ::

Ne, za to ne greš v zapor, ampak plačaš globo in "hladno orožje" ti zaplenijo. Pa potem imaš lahko probleme, če hočeš dobiti dovoljenje za posedovanje (športnega, lovskega) orožja.

Z globo 3.000 do 5.000 eurov se za prekršek kaznuje posameznik, ki nosi orožje kategorije A, B in C, za katerega nima ustrezne orožne listine ali potrdila o prijavi orožja (deveti odstavek 8. člena in 10. člen).

Za prekršek iz prejšnjega odstavka se izreče tudi stranska sankcija odvzema orožja. Stranska sankcija se izreče tudi, če orožje ni storilčeva last.

Moe_Lester ::

koyotee je izjavil:

Nožev se ne daje v pomivalca, lol.


Ker...?

matobeli ::

Ker rabi svoj plac da se ne drgne kašna skodelica vanj, glih da bi ga brusil vsak teden tudi nobenmu ni v interesu. Pol maš pa izbiro, 3 skodelice ali en nož ki ga je itak najlažje umit izmed vse posode. Tistih lepših z lesenim ročajem pa sploh ne, ker bodo hitro tisti navadni z ne tako lepim lesnenim ročajem.

Samael ::

The biggest misconception about cleaning knives is that they can be washed in the same manner as other kitchen utensils, says Viola Wüsthof, CEO of knife company Wüsthof. "A dishwasher can be detrimental to the quality of your knife," she says. "They are often too abrasive, and based on the type of detergent used, the process can cause rust or corrosion."

Tali Ovadia, owner of The Whole Bowl, agrees that the dishwasher is rough on knives. "You might as well stick your knife in a washing machine!" she says. "The wash cycle can bang your knife around and compromise its sharp edge. A rogue knife can also cut up the plastic coating on your dishwasher shelves and expose the metal undercoat to rust."
Vir: https://www.marthastewart.com/7591633/w...


Virov je ogromno, sem za citat namenoma izbral tega, kjer piše zraven Wüsthof :P

First, there's the heat and humidity to contend with. You probably don't love to be hot and wet; your knife doesn't either.

"The high temperature and moisture of the dishwasher can seriously damage both the steel and the handle," explains Moses. This is especially true if your blade is carbon steel (more likely to rust) or has a wood handle. (You don't put your wooden spoon in the dishwasher, right?).

Next, there's the turbulence. (Again, do you like to be jostled about?)

"The water jets in the dishwasher can cause the knife to knock into whatever else you have it in the dishwasher with, and can damage the edge," says Moses. "It's a good way to ruin a knife quickly." And, by the way, ceramic knives are at an even greater risk, because they are so brittle. One cycle can chip the blade or snap it in two.

Then there's the detergents, which can be just as dangerous as the machine itself, causing knives to dull or discolor.

Finally, your knives aside, there's the matter of everything else that goes in the dishwasher, including your fingers when you're unloading. Your knives can scratch cups, plates, and even the actual machine. Point them down, they can damage utensil baskets; point them up and you risk an injury.

Vir: https://www.thekitchn.com/this-is-what-...


itd...
Samael != Samuel

koyotee ::

Moe_Lester je izjavil:

koyotee je izjavil:

Nožev se ne daje v pomivalca, lol.


Ker...?


“The high temperature and moisture of the dishwasher can seriously damage both the steel and the handle,” explains Moses. This is especially true if your blade is carbon steel (more likely to rust) or has a wood handle. (You don’t put your wooden spoon in the dishwasher, right?).

Next, there’s the turbulence. (Again, do you like to be jostled about?)

“The water jets in the dishwasher can cause the knife to knock into whatever else you have it in the dishwasher with, and can damage the edge,” says Moses. “It’s a good way to ruin a knife quickly.” And, by the way, ceramic knives are at an even greater risk, because they are so brittle. One cycle can chip the blade or snap it in two.

Then there’s the detergents, which can be just as dangerous as the machine itself, causing knives to dull or discolor.

Finally, your knives aside, there’s the matter of everything else that goes in the dishwasher, including your fingers when you’re unloading. Your knives can scratch cups, plates, and even the actual machine. Point them down, they can damage utensil baskets; point them up and you risk an injury.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kapitan Jack ::

Okapi je izjavil:

Ne, za to ne greš v zapor, ampak plačaš globo in "hladno orožje" ti zaplenijo. Pa potem imaš lahko probleme, če hočeš dobiti dovoljenje za posedovanje (športnega, lovskega) orožja.

Z globo 3.000 do 5.000 eurov se za prekršek kaznuje posameznik, ki nosi orožje kategorije A, B in C, za katerega nima ustrezne orožne listine ali potrdila o prijavi orožja (deveti odstavek 8. člena in 10. člen).

Za prekršek iz prejšnjega odstavka se izreče tudi stranska sankcija odvzema orožja. Stranska sankcija se izreče tudi, če orožje ni storilčeva last.

Ja, to je lahko potem problem. Problem je tudi takrat, ko te nekdo hoce stihnit, ti pa se nimas s cim obranit, ker - beri to kar si postal.

Dejansko ga bolj najebe tisti, ki ima vse po crki zakona.

Moe_Lester ::

"The high temperature and moisture of the dishwasher can seriously damage both the steel and the handle," explains Moses. This is especially true if your blade is carbon steel (more likely to rust) or has a wood handle. (You don't put your wooden spoon in the dishwasher, right?).


No, tole je bullshit, ki je bil testiran in ovržen.

"Visoka temperatura" celih 70-80 stopinj pač ne vpliva na jeklo. Voda, ki šprica po rezilu tudi ne.

Plastičen ročaj Victorinoxa pa tudi brez problemov zdrži takšnmo temperaturo. Nožev za 300€ z lesenim ročajem seveda ne dam v pomivalca.

Edino kar dejansko poškoduje nož v pomivalcu je premetavanje ob druge predmete. To enostavno rešiš tako, da daš nož v zato namenjen prostor.

matobeli ::

Alpa ta dedicated del za nož odstraniš da lahko daš več druge bolj nasty posode notr, nož pa spucaš pod pipo k dec :D

Samael ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ja, to je lahko potem problem. Problem je tudi takrat, ko te nekdo hoce stihnit, ti pa se nimas s cim obranit, ker - beri to kar si postal.

Kolikokrat na teden se ti pa to zgodi?

Veš, z nožem v roki si v takšnih primerih na zelo zelo spolzkih tleh. Kje je med meja biti res napaden, smrtna grožnja ali pa zgolj neprilika. Zamisli si pijanega človeka, ki skoči vate... boš potegnil nož in ga zabodel, nekomu ki v trenutku nerazsodnosti naredi napako vzel očeta, sina...? Tega ti v življenju ni treba. Ne nosi pri sebi noža z namenom ubraniti se.
Pri neoklevanju, hitri uporabi lahko narediš življensko napako. Pri oklevanju pa ravno tako in je bolje, da ga sploh ne vlečeš iz žepa.

Če se v okolju, kjer živiš, počutiš res tako zelo ogroženega, so v prosti prodaji učinkovitejša pa hkrati manj usodna sredstva za samozaščito. Ne, nisem mislil kondoma. Recimo, še vedno ne tako zelo nedolžen solzilec dobiš v prosti prodaji že za nekih 10 - 15 eur. Tudi tu gre lahko marsikaj narobe, ampak če ga boš kdaj prisiljen uporabiti, je veliko večja verjetnost, da boš noč za tem mirno spal, kakor pa bi po uporabi noža.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Moe_Lester je izjavil:

No, tole je bullshit, ki je bil testiran in ovržen.
"Visoka temperatura" celih 70-80 stopinj pač ne vpliva na jeklo. Voda, ki šprica po rezilu tudi ne.

Veš kako je s tem. Lahko se okleneš petih virov, ki te prepričejo da ne ali pa petdesetih, ki te prepričujejo da. Ali pa za ene pol leta porineš kamen v morje pa zatem pogledaš gladke robove.
Ja, vem, da nož ni v pomivalnem stroju pol leta, je pa lahko na dnevni ravni ter pod večjih pritiskom vode in kemikalij.
Sem pa vedel kam ciljaš v momentu, ko si tisto vprašal :)
Mislim si, da je verjetno v dolgih letih obstoja tudi Wüsthof (vir zgoraj) naredil kakšne teste, pa nazaj prejemal nože, ki so bili obrabljeni ali uničeni pod takšnimi ali drugačnimi pogoji, pa vedo stvar ali dve o tem več kot kakšen youtube test-blogger, ane.
Samael != Samuel

matobeli ::

Za visokoogljična jekla je logično da jih ni zdravo izpostavljat močnejšim detergentom ker so pač lahko korozivna, še proizvajalc napiše da jih je fino čimprej splaknit po uporabi ker ima že sama hrana kisline notri. Ampak ponavad so to boljši noži ki jih itak ne peremo v stroju.

Na slabmu rostfreju (kakšni pocen piskri) pa občasno vidiš kakšno rjasto piko, ampak noži iz takega materjala so itak trash in prav dolgo kakorkoli ne držijo ostrine.

Dober rostfrej bo pa zdržal. Sploh če poliraš. Grem stavit da za 99% obrabe ni kriv stroj ampak žene ki jih zmečejo najprej v pomivalno korito in potem še v stroj.

Moe_Lester ::

Mislim si, da je verjetno v dolgih letih obstoja tudi Wüsthof (vir zgoraj) naredil kakšne teste, pa nazaj prejemal nože, ki so bili obrabljeni ali uničeni pod takšnimi ali drugačnimi pogoji, pa vedo stvar ali dve o tem več kot kakšen youtube test-blogger, ane.


Niso samo youtube test-bloggerji delali testov. Ampak ok, kakor vam paše. Jaz občasno vržem nož v pomivalca in se ne sekiram. Tale Victorinox na sliki je star že cca. 4 leta, pa še vedno reže paradižnik pod lastno težo, kot to radi demonstrirajo oglasi za razne high end japonske nože.

Pa ne samo to. Z njim včasih režem celo kakšno stvar na kovinskem pladnju ali krožniku, režem kosti in hrustanec, sekljam zmzrnjen peteršilj, če mi ga na balkomu zmanjka...

Vzdržujem ga pa tako ali tako redno, po štrajherju potegnem praktično pred vsakim rezanjem pa enkrat na cca. 2 meseca ga brusim.

Če mi jutri pade narazen bom za 35€ kupil novega in z njim delal enako.

Okapi ::

Ljudje kupijo drag "survival" nož za primer zombi apokalipse, potem si ga pa ne upajo v pomivalca dati.>:D

Jasno da ročno izdelanega japonskega noža z lesenim ročajem ne boš dajal v pomivalni stroj, čisto tako, za vsak slučaj, in ker ga ni težko na roke pomiti.

Ampak delovni kuhinjski nož za 30-50 evrov je pa popolnoma nesmiselno čuvati, kot bi bil 10x dražji.

Mimogrede, jaz s svojim japonskim nožem (ki sem ga dobil za darilo) niti režem ne (oziroma to počnem samo takrat, ko pridejo gostje, da se z njim važim;) ), ker vse dovolj dobro zrežem z Victorinoxom.

Samael ::

Saj jaz to čisto razumem. Saj nož sam po sebi ne bo spustil dušo po enem ... ali desetih pranjih, cena pa tudi ni nekaj huda, da bi se človek nekaj pretirano sekiral tudi če ima pomivanje v stroju na dolgi rok kakšen negativen vpliv ali pa je treba kaj večkrat potegniti čez brus, itd.
Jaz se tudi za vsak nož ne zajebavam s kamni, čeprav je lahko zabavno oz. pomirjujoče opravilo - pač tam kjer mi tako ustreza.

edit. (če bo dodatni post prilimalo k predhodnemu)
@Okapi, saj nihče ni rekel, da si ga ne upa dati, ampak da ga ne želi dati. To je razlika. Ker imajo radi svoj nož in ker kot praviš, jim ga ni težko na roke pomiti. Če pa že... pa tudi ne bo konec sveta. Samo debatiramo :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Haha, jaz pri naši izbiri nožev začenjam vzorec videvat :))



Japonc ni nič posebnega (še kar soliden), ampak švajcer je pa z mano že čez 10let in prvi in edini kuhinjski nož ki sem si ga kupil (Tojiro je bil darilo) in če bo šlo tako naprej bo ostalo tako.

twom ::

Pomivalni stroj obrusi kozarce, kar lahko vidite v bifejih in restavracijah. Domnevam, da to naredijo delčki zemljin in detergenta, ki so v curku vode.

Domnevam, da se isto kot kozarcem dogaja tudi nožem.

Sicer pa, če nekateri pravite da ne škoduje, zakaj potem tisti nož za 300+ EUR ne gre v pomivalca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Moe_Lester ::

Zaradi lesenega ročaja.

Magic1 ::

Vsaka stvar škoduje. Vprašanje je le v kakšni meri. Dober nož za 35€ je namenjen redni uporabi in se ga ne špara v mejah normale. Ne boš šel sekat nekaj trdega, da odščipneš rezilo. Sploh če si nož sam brusiš, hitro ugotoviš česa se raje ne počne.
Drugače sem se jaz navadil nož takoj umit, obrisat in pospravit. Kjerkoli drugje povzroča nevarnost, če že vse ostalo zanemarimo.
Magic

WizzardOfOZ ::

Magic1 je izjavil:

Drugače sem se jaz navadil nož takoj umit, obrisat in pospravit. Kjerkoli drugje povzroča nevarnost, če že vse ostalo zanemarimo.


Jap, to je najbol pametna zadeva. Tudi jaz to počnem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

twom je izjavil:

Pomivalni stroj obrusi kozarce, kar lahko vidite v bifejih in restavracijah.


Narobe domnevaš. Kozarci se trkajo med sabo. Pa 10x na dan so not.

Okapi ::

twom je izjavil:

Pomivalni stroj obrusi kozarce, kar lahko vidite v bifejih in restavracijah. Domnevam, da to naredijo delčki zemljin in detergenta, ki so v curku vode.

Domnevam, da se isto kot kozarcem dogaja tudi nožem.

Sicer pa, če nekateri pravite da ne škoduje, zakaj potem tisti nož za 300+ EUR ne gre v pomivalca?

Saj nihče ne pravi, da nima nobenega negativnega vpliva. Zaradi tega nekateri z noži za 300+ evrov tudi režemo ne. Ker rezanje škodi nožu. Tudi brušenje z najboljšim kamnom nožu škodi.

Magic1 ::

Jaz sem dal brusilec MK2 na tracker, da ga nabavim ko bo okoli 100€. Sem prelen, da bi vsak mesec brusil nož na roke:))
Magic

WizzardOfOZ ::

matobeli je izjavil:

twom je izjavil:

Pomivalni stroj obrusi kozarce, kar lahko vidite v bifejih in restavracijah.


Narobe domnevaš. Kozarci se trkajo med sabo. Pa 10x na dan so not.


Na notranji strani ne. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Samael ::

Ko smo ravno pri kuhinjskih, a je kdo zadnja leta kupoval kaj od K.Dicka? Desetletja nazaj so bili kar "a thing" med profesionalnimi kuharji, ne cenovno ne kakovostno nič kaj zaostajali za recimo za Wusthofom, zadnja leta se pa ne sliši kaj dosti o njih. Tisto masivno trdo jeklo je bilo "neuničljivo".

Gledam pa na amazon.de, da se je cena precej približala splošni populaciji in marsikateri model dobiš že za neverjetnih 30 eur. Ja, vem da tu ne gre ravno za njihove flagshipe, pa da imajo tudi modele za 500€ in več, pa vseeno ... če je verjeti odtisu na rezilu so še vedno narejeni v Nemčiji (in ne na Kitajskem, kot bi pričakoval na prvo žogo).
Ne da ga ravno potrebujem, se pa vseno poigravam z mislijo oz. me mika iz firbca, kakšno zadevo dobiš pri njih dandanes za 30 eur. V mislih imam tole:

Samael != Samuel

Samael ::

Zgoraj sem se zatipkal. F.Dicka (what a name!) sem mislil.
Samael != Samuel

phys ::

matobeli je izjavil:

twom je izjavil:

Pomivalni stroj obrusi kozarce, kar lahko vidite v bifejih in restavracijah.


Narobe domnevaš. Kozarci se trkajo med sabo. Pa 10x na dan so not.


Ni cist res. V najvecji meri gre za “korozijo stekla”, kjer natrijeve (in kalijeve) ione v stekleni strukturi nadomestijo vodikovi, kar vodi do nastanka t.i. natrijevih kanalov, ki izgledajo kot mikro razpoke stekla, zato se na njih svetloba siplje v vse smeri in steklo potem izgleda mlecno. Seveda pa mehansko trkanje med kozarci zadevo poslabsa.

matobeli ::

Maš prav, zanimiva zadeva.

Če še koga zanima:
https://www.winterhalter.com/si-sl/gast...

APPluk ::

Ima kdo mogoče Opinel kuhinjske nože?
Se mi zdijo kr ugodni; ker njihovi žepni noži so res britve
https://www.opinel.com/en/couteaux-de-c...
https://www.opinel.com/en/couteaux-de-c...

Samael ::

Jaz imam enega.
Opinel N°218 Chief Intempora. Starejši model, novejši Intempora ima vizuelno rahlo bolj dolgočasen ročaj. In ko omenjam ročaj (full tang, kot se spodobi), je ta po mojem edina če lahko temu rečem šibkost tega noža - podobno kot pri naprimer večini japonskih nožev, je ozek ročaj precej neergonomičen, ampak za razliko japonskih z lesenim, je tu ročaj trda, gladka plastika - kar je razlog, da pri meni ni videl preveč uporabe.
Jeklo je Sandvik 12C27, takšno splošno all-around jeklo, ki ne rjavi, ni ga težko brusiti, povsem solidno, čeprav bi na samo velikost noža danes verjetno še malce boljše izpadla nadgradnja na 14C28N jeklo.

Torej če sprašuješ, če je okej - za ceno od 50 do 60 eur je povsem soliden, kaj več pa ne bi dal zanj. Na drugem linku, ki si ga prilepil, so noži iz Intempora serije, kot je moj.

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

b4d ::

Evo da si temo oznacim, pa se dve besedi:

Nazadnje sem nabavil Higonokami Kuro-Uchi 65mm za pakete rezat.
Drugace najvec uporabljam Opinel 8 carbon, Opinel 6 inox olive, Victorinox Spartan.

Vsake toliko najdem kaksnega legendarnega za navadne ljudi pa nabavim :)
b4d.sablun.org

uomostolto ::

Po definiciji "Noz, ki si ga kupis enkrat" bi bil: Glock Feldmesser. Kot prvo prilično neuporaben, ker je debel bajonetni nož, če pa ga uporabljaš pa neuničljiv.

Skratka nož, ki ga kupiš enkrat, če ga ne izgubiš.

matobeli ::

Niti ni tako zelo neuporaben kot recimo AK ali M9 bajoneti, zgleda debel, ampak ni bistveno debelejši od nekega debelejšega kuhinjskega . Čisto dober za bushcraft, pa odličen etui ima. Čeprav bojda deluje se mi zdi da žage spadajo samo na rambotov nož, tko da moraš met seveda unega brez.

Za salamo maš pa itak pipec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

WizzardOfOZ ::

Za veje rezat tista žaga pride zelo prav, če navadne žage nimaš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Okapi ::

Vejo lahko tudi odsekaš. Tista žaga na vrhu ti samo onemogoči, da bi tam podprl nož pri kakšnem bolj natančnem opravilu.

matobeli ::

Sej pravim, baje da dela. Težko pa probam ker mam unga brez.

Odkar so tiste zložljive žage v vsakmu merkurju je itak tist boljša izbira.

Ali pa celo tista na večjem švicarju.

WizzardOfOZ ::

Okapi je izjavil:

Vejo lahko tudi odsekaš. Tista žaga na vrhu ti samo onemogoči, da bi tam podprl nož pri kakšnem bolj natančnem opravilu.


Ja, se strinjam. Je potem že boljše da je žaga na polovici rezila.

Ampak ta nož vseeno ni namenjen nekim natančnim opravilom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Samael je izjavil:

Ko smo ravno pri kuhinjskih, a je kdo zadnja leta kupoval kaj od K.Dicka? Desetletja nazaj so bili kar "a thing" med profesionalnimi kuharji, ne cenovno ne kakovostno nič kaj zaostajali za recimo za Wusthofom, zadnja leta se pa ne sliši kaj dosti o njih. Tisto masivno trdo jeklo je bilo "neuničljivo".

Gledam pa na amazon.de, da se je cena precej približala splošni populaciji in marsikateri model dobiš že za neverjetnih 30 eur. Ja, vem da tu ne gre ravno za njihove flagshipe, pa da imajo tudi modele za 500€ in več, pa vseeno ... če je verjeti odtisu na rezilu so še vedno narejeni v Nemčiji (in ne na Kitajskem, kot bi pričakoval na prvo žogo).
Ne da ga ravno potrebujem, se pa vseno poigravam z mislijo oz. me mika iz firbca, kakšno zadevo dobiš pri njih dandanes za 30 eur. V mislih imam tole:


Dick in victorinox najdeš v vsaki mesarijo. Oboje štancano iz pleha ampak zadeva funkcionira. Imam kompleta od obeh. Poceni in dobra zadeva bolj za uporabo kot občudovanje.

uomostolto ::

matobeli je izjavil:

Niti ni tako zelo neuporaben kot recimo AK ali M9 bajoneti, zgleda debel, ampak ni bistveno debelejši od nekega debelejšega kuhinjskega . Čisto dober za bushcraft, pa odličen etui ima. Čeprav bojda deluje se mi zdi da žage spadajo samo na rambotov nož, tko da moraš met seveda unega brez.

Za salamo maš pa itak pipec.


Se hecaš? Debelina je menda 5mm. :D Je pa res, da je optimum za preživeti, posebej, ker mu zadaj lahko odpreš držalo, natakneš palico in ima še luknjico, da jo fiksiraš. Zgradiš hišo iz lesa in uporabiš kot kopje za loviti medvede. :)

Na vak način pa ne bo kaj dosti obrabljen, tudi po vsem tem.

Jaz bi drugače definitivno z žago, ker ti morda riba prej ostane na njemu, ko lovis s kopjem, ker ko režeš hlod in po njemu tolčes, se manj izmika itn.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Kopje ... kot Cold Steel Bushman. Tudi neuničjiva zadeva iz enega samega kosa jekla. Se mi zdi, da ga nekdo na tem forumu celo ima.
Samael != Samuel

BRBR ::

skul crusher, brez tega ni nož (-:
rambo
Never underestimate the power of idiots in large groups.

m0LN4r ::

Decki jaz imam nek noz iz lidla, Monogram po obliki kot nakiri.

Brusim ze vseskup na novo, pod novim kotom ze 10 ur na 400 kamnu.

Bi res moral na 120 oz. 200? To ne gre nikamor.
Sem ze dalec prisel, ampak ce grem na 400 naprej bo trajalo se vsaj 10 ur da dobim vse dol.

Sicer je ze oster, ampak tu pa tam je se kak viden clip 0,x milimetra, ki bi jih rad ven dobil.

PS: Mogoce pa popizdim pa nabavim masino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

po mojem si ga ti že 10ur na novo brusil, ampak ne opaziš napredka ker vsakič brusiš pod drugim kotom in ga sproti 'okrušiš' ker je zanič jeklo.
kamen bi moral biti 2000+. sploh pri teh pocenskih nožih ki so mehki kot maslo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

Kot je isti, brusim z nastavkom, ki je fiks.
Napredek se tudi vidi, tam je vedno mal svetlejse, v bistvu se kr lepo vidi, ampak sele cez kako uro vidim kake pol milimetra.

gruntfürmich je izjavil:

po mojem si ga ti že 10ur na novo brusil, ampak ne opaziš napredka ker vsakič brusiš pod drugim kotom in ga sproti 'okrušiš' ker je zanič jeklo.
kamen bi moral biti 2000+. sploh pri teh pocenskih nožih ki so mehki kot maslo.

Na 3000 sem ga vceraj poliral eno uro ob strani, prakticno se ni zgodilo nic.

Mogoce pa ni tako mehko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

uomostolto ::

gruntfürmich je izjavil:

po mojem si ga ti že 10ur na novo brusil, ampak ne opaziš napredka ker vsakič brusiš pod drugim kotom in ga sproti 'okrušiš' ker je zanič jeklo.
kamen bi moral biti 2000+. sploh pri teh pocenskih nožih ki so mehki kot maslo.


Jaz sem že videl nože iz 8Cr14MoV ali pa 440c pod 15€ iz Kitajske. Si mislim, da bi Lidl znal ta jekla imeti pod 10€. To so že zelo trda jekla, morda celo optimum.

m0LN4r ::

Bil je 50€ v neki Akciji.

Ja nic narocil sem kamen 120/280 pa da vidimo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Okapi ::

Jaz imam tudi Monogram. Je bil set treh različnih "japonskih" nožev, ampak se mi zdi, da v Hoferju.
Jeklo je čisto solidno X45 CrMoV 15.


Slika je z neta.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuhinjski noz iz Kitajske Ali...

Oddelek: Loža
295027 (2198) AgiZ
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812464 (9990) BorutO

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151320 (46480) dzinks63
»

Solingen noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7130377 (16928) Okapi

Več podobnih tem