» »

brusilec nožev

brusilec nožev

«
1
2 3

turist1 ::

kje kupiti dober brusilec nožev? V bauhasu nisem našel.... pa ne tiste male topshop, ki so neuporabni... Verjetno obstaja kak električni brusilec? videl sem ene za brušenje sekir in kos, kamen je okrogel a tisto verjetno ni za nože? kje bi kaj takega za nože dobil, pa da ni predrago? kakšna ganulacija kamna mora biti ipd... kak nasvet? rad bi imel svoj brusilec in ne nosil drugam brusit nožev.
hvala

Ganon ::

Kakšna elektrika, kaj manjka navadnemu brusu? Še vsak nož sem nabrusil z njim.

Baja ::

^
pa ne cakati da rata top

kuglvinkl ::

Ganon je izjavil:

Kakšna elektrika, kaj manjka navadnemu brusu? Še vsak nož sem nabrusil z njim.



S tem se samo ravna, me pa brusi. Za brusenje so kamni, ali dedicated brusilci s kamni.

Ce me spomin ne vara, je moj kamen na eni strani 400, na drugi pa 2000.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Spxy ::

Ganon ::

kuglvinkl je izjavil:

S tem se samo ravna, me pa brusi.


Čudno, da proizvajalci tega ne omenjajo. Doma smo ga očitno desetletja napačno uporabljali. Še bolj pa je čudno dejstvo, da imamo nabrušene, ostre nože.

Map ::

To je ravnalna palica, ki ne brusi, ampak rob samo poravna. Ponavadi se uporablja med brušenji, da na hitro popraviš ostrino, vsake nekaj mesecev je pa vseeno treba uporabit kamne za dobro nabrušene nože.

korenje3 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kakšna elektrika, kaj manjka navadnemu brusu? Še vsak nož sem nabrusil z njim.



S tem se samo ravna, me pa brusi. Za brusenje so kamni, ali dedicated brusilci s kamni.

Ce me spomin ne vara, je moj kamen na eni strani 400, na drugi pa 2000.


S tem se hona. Namenjeno je mehkim nožem. Pri uporabi nastanejo svaljki jekla, ki se odstranijo iz površine. Pri honanju nožev s trdim jeklom to orodje polomi ukrivljeno špico (temu amaterju rečejo ravnanje).

Obstaja podobno orodje, ki ima brus (diamantna zrna) na površini. To pa je dejasnko namenjeno brušenju nožev s trdim jeklom (>52 hrc).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

turist1 ::

hvala,
@spyx tega sem gledal ,a sklepam da bi tudi kak Obi al Merkur al še kdo moral imeti kaj podobnega? se mi zdijo dragi tile "po meri" seti, zgledajo bolj darilni... za tak denar bi pričakoval električnega, če obstaja :) ja nekaj nožev imam že topih, tako da tudi ne vem če je ta kamen pravi....

TheBlueOne ::

Meni je tisti predrag. Praviloma dobis kamen dosti ceneje, ni pa nekih blaznih razlik. Kamen je optimalen, ce so nozi topi. Gledaj pa, da je cim vecji, je potem dosti lazje brusit.

Elektricni ti nabrusijo hitreje, samo ne tako lepo.

V glavnem jaz uporablajm samo navadni kamen, so cisto dovolj ostri. Svoj cas, ko pa sem raziskoval okoli tega, pa sem se vzel nekaj v tem stilu:

https://www.amazon.de/Sharpener-Profess...

Nabrusi perfektno, ampak je toliko manj prakticno od kamna, da ti samo lezi v omari.

Amdforce ::

Dr drill

OK.d ::

LPOK.d

Blaz90 ::

OZZY ::

Spxy je izjavil:

Set za brušenje


tole dobiš iz amazona pol cenej. ALi pa dobiš za cc 67 eur TOLE . To sem nabavil za fotra in se dobro obnese. Zase sem nabavil sicer posamezna brusna kamna in ravnalo pa prav tako dobro funkcionira.. Ne rabiš dajat duplo za isti šmoren.
Go with the flow.

OK.d ::

Nabavi kaj takega, jaz sem pred leti nabavil nekaj poceni v Hofru in brusim z njim celo keramične nože.
https://www.amazon.de/-/en/LACOR-Electr...
LPOK.d

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:

Meni je tisti predrag. Praviloma dobis kamen dosti ceneje, ni pa nekih blaznih razlik. Kamen je optimalen, ce so nozi topi. Gledaj pa, da je cim vecji, je potem dosti lazje brusit.

Elektricni ti nabrusijo hitreje, samo ne tako lepo.

V glavnem jaz uporablajm samo navadni kamen, so cisto dovolj ostri. Svoj cas, ko pa sem raziskoval okoli tega, pa sem se vzel nekaj v tem stilu:

https://www.amazon.de/Sharpener-Profess...

Nabrusi perfektno, ampak je toliko manj prakticno od kamna, da ti samo lezi v omari.


Brusi pa so lahko iz Zreč (Comet).
Imamo dobro (vrhunsko) robo doma.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

firbec ::

Priporočam https://www.amazon.de/-/en/Sharp-Guided...
če mi ga rata uničit,nabavim takoj enakega.
Vsak ki misli da ni sposoben nabrusiti noža,mu bo s tem z lahkoto uspelo.

Spura ::

Jst imam https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B... ampak mi je 1500 grita mal prevec, ker se zelo dolgo dela, da nabrusis, ce bi se enkrat kupoval bi vzel 1000 grit kamen.

Ti pa ni treba imet kakih finishing kamnov (4000+ grit kamni, ki jih vidis v telih setih), razen ce res hoces spolirano. Je pa kr zahtevno tole brusit z dost pritiska pa hkrati kot drzat, te kr zacne roka bolet. Za elektricne bruse sem slisal da so uredu ampak da precej vec materiala pobirajo dol z rezila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

DePalmo ::

Sam se še odločam da bi probal tole: https://www.amazon.de/-/en/Sharp-09DX00... - testi po netu so obetavni.

Sem probal kar nekaj brusilcev od ročnih, električnih, kamnov, palic za honanje in nič ni nabrusilo da bi bilo res ostro. Enkrat sem jih celo peljal ključavničarju da mi jih nabrusi, tisto je šele bila žalost. Mogoče sem pa le jaz preveč tečen, ker zame je dobro nabrušen nož tisti ki se ga bojiš uporabiti. In vsi električni ki so bili predstavljeni v tej temi ne delajo dobro, kar poglejte YT recenzije kjer se nekateri celo matrajo da bi odrezal navadni papir.

TehDucky ::

Jaz imam kamen iz aliexpress za cca 20 eur, diamanten na kovinski ploščici 400/1000 grit. Imam nože za cca 20-30 eurov, torej nič profi, ampak z njimi normalno režem.
Na morje sem za 2 tedna vzel en nož, prej sem ga ene 5 minut brusil, polovico na 400, polovičko na 1000 in ga uporabljal kot edini nož, razen za kruh. Ko sem prišel domov, sem malo potegil s štrajherjom pa sem paradižnik še vedno odrezal v eni potezi. Pa to govorim o nožu za 20 eur.
Pa imam tudi 3000 vodobrusni kamen, pa ga ne uporabljam več, ker je 1000 čez glavo če ujameš ta prav kot, pa še 15-30min prej ga moram v vodo dati, potem se mi pa še 1 cel dan suši.

TheBlueOne ::

Blaz90 je izjavil:

Priporočam tega:
https://www.brusenje-nozev.eu/izdelek/b...



Ravno ta ni OK. Slabo vpenja.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zimonem ::

TehDucky je izjavil:

Jaz imam kamen iz aliexpress za cca 20 eur, diamanten na kovinski ploščici 400/1000 grit. Imam nože za cca 20-30 eurov, torej nič profi, ampak z njimi normalno režem.
Na morje sem za 2 tedna vzel en nož, prej sem ga ene 5 minut brusil, polovico na 400, polovičko na 1000 in ga uporabljal kot edini nož, razen za kruh. Ko sem prišel domov, sem malo potegil s štrajherjom pa sem paradižnik še vedno odrezal v eni potezi. Pa to govorim o nožu za 20 eur.
Pa imam tudi 3000 vodobrusni kamen, pa ga ne uporabljam več, ker je 1000 čez glavo če ujameš ta prav kot, pa še 15-30min prej ga moram v vodo dati, potem se mi pa še 1 cel dan suši.

Precej blizu mojimm izkušnjam. Sploh pa kaj je profi nož. Chef je profi, mesar pa ravno tako. Jaz tja do 800 na diamantne plošče potem pa štrajhar. Če je res debel nož pa zjeban do ameba , ga dam pa komu za začetek na tračnega pa potem dodelam.

FireSnake ::

DePalmo je izjavil:

Sam se še odločam da bi probal tole: https://www.amazon.de/-/en/Sharp-09DX00... - testi po netu so obetavni.

Sem probal kar nekaj brusilcev od ročnih, električnih, kamnov, palic za honanje in nič ni nabrusilo da bi bilo res ostro. Enkrat sem jih celo peljal ključavničarju da mi jih nabrusi, tisto je šele bila žalost. Mogoče sem pa le jaz preveč tečen, ker zame je dobro nabrušen nož tisti ki se ga bojiš uporabiti. In vsi električni ki so bili predstavljeni v tej temi ne delajo dobro, kar poglejte YT recenzije kjer se nekateri celo matrajo da bi odrezal navadni papir.


Kje pa potem kupiš trakove?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koyotee ::

Ja na amazonu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gruntfürmich ::

če že imate kakšen stabilni brusilnik doma, bi jaz kupil mehki kolut in po potrebi noter vtrl polirno pasto.
to imam sam že dolgo v planu.

https://tesi.si/vse_kategorije/orodja/p...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Naročil zdaj tole:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
kot smo se zgoraj pogovarjali.
Zraven še nekaj trakov.

S tem, da se zadeva da dobiti tudi pri nas:
https://hisa-nozev.si/sl/Brusi-in-bruse...

Tudi trakovi:
https://www.info4d.com/a2-54-1025/boker...

Tako, da bom v prihodnje trake zagotovo kupoval pri nas (in nože brusil sam).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DePalmo ::

Poročaj kako se ti obnese, jaz se še vedno nisem opogumil za nakup, ampak sem vzel Ruixin Pro 3. Kamni ki so prišli zraven niso nič vredni ker sem jih že uničil, nato sem naročil diamantne, pa mi tudi ne da željenega rezultata. Nož sicer je oster (odreže časopisni papir brez težav), ni pa "razor sharp".

gruntfürmich ::

po mojem bo to super zadeva. edino traki morajo biti zelo fini. pa da se pazi da na kakšen mestu ne pobrusiš preveč.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

starfotr ::

Brusilca ne morete kupiti, lahko ga samo najamete.

Brusilnik pa lahko kupiš.

Samael ::

DePalmo je izjavil:

Nož sicer je oster (odreže časopisni papir brez težav), ni pa "razor sharp".

Verjetno zato, ker je nabrušen dokaj pravilno, torej na nek 20 stopinjski kot - in bo posledično v stiku z desko držal ostrino dlje, kot bi jo ozka, razvlečena nitka. Le redka (običajno azijska) rezila v našem delu sveta se brusijo na 15 stopinj.
Samael != Samuel

Avenger ::

starfotr je izjavil:

Brusilca ne morete kupiti, lahko ga samo najamete.

Brusilnik pa lahko kupiš.


:))

Jaz sem nabavil 3 dobre brusne kamne. S tem moraš imet potrpljenje, da se naučiš pravilno brusit, kjer je kritično pomembno, da brusiš čim bolj pod istim kotom - torej ne da enkrat potegneš pod kotom 15°, potem 12°, potem 20° itd. ampak da je čim manjše odstopanje med vsemi potegi po kamnih.

Brušenje s trakom sem probal le omejeno, ker nimam brusilnika namenjenega temu, ampak je hitro jasno, da moraš bit hudo pazljiv, da ne odbrusiš prehitro preveč in neenakomerno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

FireSnake ::

DePalmo je izjavil:

Poročaj kako se ti obnese, jaz se še vedno nisem opogumil za nakup, ampak sem vzel Ruixin Pro 3. Kamni ki so prišli zraven niso nič vredni ker sem jih že uničil, nato sem naročil diamantne, pa mi tudi ne da željenega rezultata. Nož sicer je oster (odreže časopisni papir brez težav), ni pa "razor sharp".


Vsekakor bom poročal. Tudi sam sem čakal en čas. Zdaj se je pa neki denar obrnil in sem šel malo po nakupih.
Trakove sem tudi naročil, predvsem tiste najbolj fine.
Gledam pa še, če bi se dalo naročiti usnje za poliranje. Ampak, za poliranje bom verjetno kupil navadno mašino, nekaj takega:



Za bruse: poskusi Comet Zreče, imajo brusov, da jih prodajajo :)

gruntfürmich je izjavil:

po mojem bo to super zadeva. edino traki morajo biti zelo fini. pa da se pazi da na kakšen mestu ne pobrusiš preveč.


Ja, fine trakove sem posebej naročil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

link_up ::

Meni tale palca zelo dobro sluzi...seveda za kuhinjske noze...teli brusniki, ki jih dajete so za macete ali sekire?

https://www.xxxlesnina.si/p/wmf-brusile...
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

DePalmo ::

FireSnake je izjavil:

Gledam pa še, če bi se dalo naročiti usnje za poliranje. Ampak, za poliranje bom verjetno kupil navadno mašino, nekaj takega:

A ni tole malo prehudo? Ker pri meni je bilo zanimivo da sem nož spoliral da se je (nabrušen) rob svetil, odrezal pa nisem nič. Seveda sem vmes probal ostrino in nož je bil oster.
Nato sem ponovil vajo brušenja da je nož spet bil oster in čez usnje res nalahno potegnil, da sem samo odstranil rob od brušenja (burr) in je rezal zelo dobro. Kakršnokoli drugo poliranje, je ostrino samo poslabšalo.

Kolikor sem gledal YT, nebi smel zajebat s poliranjem, a očitno nekaj sem.

broken/link ::

link_up je izjavil:

Meni tale palca zelo dobro sluzi...seveda za kuhinjske noze...teli brusniki, ki jih dajete so za macete ali sekire?

https://www.xxxlesnina.si/p/wmf-brusile...

rad bi videl, kako s to palico *nabrusiš* nož.

link_up ::

broken/link je izjavil:

link_up je izjavil:

Meni tale palca zelo dobro sluzi...seveda za kuhinjske noze...teli brusniki, ki jih dajete so za macete ali sekire?

https://www.xxxlesnina.si/p/wmf-brusile...

rad bi videl, kako s to palico *nabrusiš* nož.


das eno zraven drugega za pol ure? ali kako si predstavljas, da bi se brusilo s tem?
In and Out

PARTyZAN ::

Mi temu rečemo ravnalna palica.

Honing steel @ Wikipedia
https://www.bonappetit.com/story/honing...

S tem se ne brusi noža, je pa super orodje, če bi rad manjkrat drajsal po kamnu. Uide ti pa še vedno ne :)

Colt1911 ::

Ali po domače štrajher.

Drugače pa

gruntfürmich ::

za kolutni brus bi jaz raje kupil kolo iz filca za poliranje. imam to v planu, ker imam takšen kolutni brus. da bi pa z trdnim kolutom poliral rezilo pa se mi zdi da je kar neudobno.
na ta kolut iz filca se še lahko vtre polirna pasta noter, da je malce bolj abrazivno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Samael ::

Avenger je izjavil:

Jaz sem nabavil 3 dobre brusne kamne. S tem moraš imet potrpljenje, da se naučiš pravilno brusit, kjer je kritično pomembno, da brusiš čim bolj pod istim kotom - torej ne da enkrat potegneš pod kotom 15°, potem 12°, potem 20° itd. ampak da je čim manjše odstopanje med vsemi potegi po kamnih.


Še en večji problem opažam (oz. sem opažal v preteklosti) pri brušenju rezil s kamnom.
Da tudi če pravilno zadaneš kot (danes je to precej lažje, ker obstajajo nastavki, tako da nož drsi v vsakem primeru pod željenim kotom) nož neverjetno hitro zafuraš tako, da sredinski del rezila po nekaj brušenjih na kamnu postane vbočen. To se zgodi mimogrede, pa če je človek še tako pozoren in potem ni druge kot popoln reprofiling rezila.
Za pravilno brušenje nožev na kamnu je potrebno neverjetno veliko potrpežljivosti, pa tudi prakse, tako da jih jaz zaradi cool efekta ne svetujem več nikomur - razen če se rad igraš (v tem delu je lahko nekaj terapevtsko pomirjujočega :-) z zavedanjem, da boš mogoče kakšno rezilo po nekaj brušenjih tudi "pokvaril".
Samael != Samuel

nejcek74 ::

ja, za kamen rabis cas. Jaz se ponavadi spomnim, da moram nabrusit noz med kuhanjem, zato sem presaltal na tole:


Ni veö problema s kotom, potegnes ene parkrat po ta najbolj finem in je. Je za japonske noze (originalno "Global"), torej relativno mehko jeklo, 15°, obojestransko, čeprav sem preoblikoval tudi par evropskih, ki so mi se ostali. Sem pa ugotovil, da moram brusit precej nezno, tako da se mi zdi, da moraš tudi za one zgornje strojne brusilke imet kar občutek.
A te mašine kupujete za kuhinjske noze, al za ostale?

FireSnake ::

DePalmo je izjavil:

Poročaj kako se ti obnese, jaz se še vedno nisem opogumil za nakup, ampak sem vzel Ruixin Pro 3. Kamni ki so prišli zraven niso nič vredni ker sem jih že uničil, nato sem naročil diamantne, pa mi tudi ne da željenega rezultata. Nož sicer je oster (odreže časopisni papir brez težav), ni pa "razor sharp".


No, končna verzija: zadevo dobil in je zakon. Nož si nabrusim, da brije.
Tisti, ki prej ni nikoli brusil nožev se mora malo privaditi. Ampak, če je volja ne bi smelo biti pretežko. Paziti je treba, da brusimo pod enakim kotom.

Drugače pa: poslali so mi malo rabljeno mašino (bi rekel, da si je eden nabrusil 4 nože).
In jim pišem, če je to normalno? Sem mislil, da sem spregledal in za nizko ceno prodajajo rabljeno robo.
So se mi takoj opravičili. Rekli, da je direktor v USA in naj počakam en dan na odgovor.
Drugi dan pošljejo, da bodo poslali novo mašino (sem že bentil, da bom staro gor pošiljal) in rekli, da staro pa naj kar obdržim.
Tako imam zdaj dve.
In zdaj razmišljam katero naj prodam, ker je rabljena res minimalno rabljena in bi najraje prodal novo.

Dobil paket z opravičilom:
https://file.si/VRLz

Na koncu: imam zadevo skoraj zastonj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DePalmo ::

Lepa! Koliko bi rad zaslužil na novem (ali rabljenem) stroju?

FireSnake ::

Na koncu, kaj Bog da naj vzame: rabljen šel za gešenk k očetu.
(v nasprotnem primeru bi ga dal za 100, mogoče 110)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DePalmo ::

Škoda. Naj vama dobro služita!

FireSnake ::

Upam, da bo, hvala.
Koliko sem probal na mojih Swibotih se zadeva super obnese (imam tudi nože doma narejene, pa brijejo).
Foter je bil pa tudi navdušen.
Zdaj, če kdo okleva iz te trgovine iz Nemčije je zadeva veliko cenejša kot drugje. Kdor bo kupil mu zagotovo ne bo žal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Scaramouche3 ::

Kaj je dobro za škarje za lase?

FireSnake ::

Komot (3:34):
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koyotee ::

Sem nabavil mk2, in ja, noži režejo bolj kot novi, nabrusijo se brez problema. Si sploh ne predstavljam da bi se mučil s kakimi kamni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noz, ki si ga kupis enkrat (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20024084 (1200) gruntfürmich
»

Kateri brusni kamen za brušenje nožev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11639981 (11199) gruntfürmich
»

Noži (kuhinjski, ne katane) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418120 (9306) UganiKdo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812444 (9970) BorutO

Več podobnih tem