» »

kateri kvaliteten nožek kupiti?

kateri kvaliteten nožek kupiti?

Temo vidijo: vsi

vnetidebater ::

Za dnevno rabo s sabo nosim Victorinox Spirit ali pa Leatherman Wave.

Za takrat ko rabim nož za rezanje salame pa imam Victorinox Picknicer.

Dolga leta sem s sabo vedno nosil Victorinox Huntsman, fantastičen nožek ki pa so ga pri meni nadomestili multitooli.

Opinel so fantastični vendar je tam problem da boš moral en tip rezila močno paziti da ne bo zarjavel, drugi tip rezila pa se bo hitro skrhal (pozabil sem katere kovine uporablja opinel).
Če imaš voljo in čas paziti na nožek so Opinel top. Za karkoli drugega pa kupi Leathermana ali pa Victorinox.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

koyotee je izjavil:

Victorinox ni ne tič ne miš, neka napol uporabna hobi zadeva, za odrezat poli salamo.

Treba povedat da ne samo poli salamo. Lahko odpre tudi buteljko in piksno pasulja.

Sploh tole z buteljko je kar mal zoprna zadeva če zbereš napačno orodje. Boženedaj da je zadnja.

Zimonem ::

Ko vidiš mkajvarje ki z filipsom šarijo pob pz vijakih pustimo šele velikost. Z žagco naredijo škodo v vrednosti dvakratnika samega orodja, in z kleščami poberejo vogale matičnih vijakov veš, koliko je ura.

Mkgajverji za sfukat vse kar se da.

chort ::

Zimonem je izjavil:

Ko vidiš mkajvarje ki z filipsom šarijo pob pz vijakih pustimo šele velikost. Z žagco naredijo škodo v vrednosti dvakratnika samega orodja, in z kleščami poberejo vogale matičnih vijakov veš, koliko je ura.

Mkgajverji za sfukat vse kar se da.

Jp, to frustracijo pa popolnoma štekam in se pod njo podpišem. Kreativne (zl/up)orabe orodij ne povezujem nujno z mestnimi pezdeti, ker je vseprisotna tudi v moji vukojebini.
Multitool je zame predvsem rezervno orodje, čeprav sem eden redkih bedakov, ki s sabo po svetu nosi cel bit-kit.

Zimonem ::

Tukaj oporekam. V vukojebini imaš na voljo kar pač je, pa multitoola nisem videl. V mestu sem ga pa prevečkrat.pa je vse relativno blizu.
Biti, ključi, etc her vse danes potrošnja roba. Sploh bite pogubiš za tren oka. Od kar so pa baterijska udarna orodja jih pa pa sicer uničiš, prej al slej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

V žepu je vedno gerber metolius. Star kar nekaj let, ampak še vedno uporaben.

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

chort ::

Zimonem je izjavil:

Tukaj oporekam. V vukojebini imaš na voljo kar pač je, pa multitoola nisem videl. V mestu sem ga pa prevečkrat.pa je vse relativno blizu.
Biti, ključi, etc her vse danes potrošnja roba. Sploh bite pogubiš za tren oka. Od kar so pa baterijska udarna orodja jih pa pa sicer uničiš, prej al slej.

V moji vukojebini (gozdna pristava, 15km od zadnje vasi, kjer se res jebejo volkovi, medvedje in risi) je v vsakem od 3 gospodinjstev (gostilničar, lovski čuvaj, jaz) zagotovo vsaj po en Leatherman v redni zlorabi, poleg vsega ostalega (ne)primernega orodja in stvari ki so pač tisti trenutek pri roki seveda.
Z bit kitom sem mislil Leathermanov pobrušen 1/4" bit kit, ki ga s seboj vlačim že vsaj 12 let. K dolgoživosti verjetno pomaga tudi manjko ročice in ne preveč zaupanje vzbujajoč centralni spoj multitoola, je pa prešraufal že vse živo, od motorjev, avtomobilov, ROV-jev, motornih sani, serverjev, ladij, itd. Upam si rečt, da je posledično kak šrauf ohranil celo glavo ;) Da se razumemo, definitivno ne bi segel po multitoolu, če bi imel na voljo škatlo z orodjem (ki je itak vedno v avtu).



Dober fiksen nož (ne preklopen) zame zagotovo ima svoje mesto tako v škatli z orodjem kot v avtomobilu (običajno poceni a zadosten Bahco ali pa kak od njegovih MoraKniv sestric), za pešačenje ga pa redko dam v žep, saj mi 99% potreb po rezilu pokrijeta Wave in, po potrebi, ravno še prenosna Fiskars X7. Preklopnike sem pa nekaj časa lomil, izgubljal in podarjal, dokler mi nista ostala samo še dva upokojena Wengerjeva švicarja.

WizzardOfOZ ::

za v avto je Gerber LMF2.

x7 je mal premajhna x10 je boljša pa ne dost večja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Za server še razumem (pa še to ne ker so luknje/dostop dostikrat preveč globoke), ampak čolnov in ladji ziher ne šraufaš lethermanom ampak z gedoram.

Sem imel vse sorte orodja po rokah, pa se vedno izkaže da je specializirano orodje edina možna zadeva. Multitool maš pa za odpirat pakete in vezice ščipat.

WizzardOfOZ ::

če res ni nič drugega bo rudi miltitool dober. da bi ga moral pa vsakodnevno uporabljat je pa bedarija. raje kupiš dedicated orodje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuall ::

jaz sem kupil 2 zelo lahka nožka iz ene kitajske trgovine za 1EUR. čist super sta za vsakodnevno rezanje moje solate (jo odrežem, ne spulim, da bo še enkrat zrastla, če bo sreča). sem pa s tem nožkom rezal tudi druge stvari, npr travo okoli te solate, vrvico pri drevesu pa ker je v bistvu tanek kot britvica se je zlomil. mau debelejši bi lahko bil. je pa tako lahek, da ga imam v žepu stalno in ga ne čutim. večje nerodje itak ne bi nosil s sabo. pač samo za rezanje solate ga nosim s seboj. ker solato jem vsak dan (na koncu preden grem domov skočim na njivo po njo za večerjo, da jem pač 100% mlado, svežo in bio solato) rabim imet s seboj en nožek. solato trgat je dokaj smotano, čeprav če zdej pomislim bi jo lahko tudi strgal, nožka ne rabim, bi pa trajalo mau dlje.
bi pa bilo dokaj uporabno za odpirat razne pakete tudi tak nožek, zdej jih ponavadi s prsti. pa za rezat pašno vrvico je tudi prav prišel nožek, tak da je kar pametno imet en tak zelo LAHEK nožek ves čas v žepu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Ben Dover ::

Za vsak slučaj, če srečaš kakšno solato. Mega troll :))

koyotee ::

Moj EDC
 Kershaw blur

Kershaw blur

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

WizzardOfOZ je izjavil:

če res ni nič drugega bo rudi miltitool dober.


Ok ja, poči x cev, lahko snameš objemko (klešče ali PH) in popraviš. Ponavadi rabiš vsaj še ducktape.

Ampak če vzameš eno tamalo račno z 5 nastavki za metrične vijake, enim podaljškom in adapterjem za bitse ter par bitsov in še ene klešče po izbiri, si skoraj na enaki velikosti (vsaj kar se tiče avta), popraviš pa lahko bistveno več.

Multitool bi vzel na backpacking ali za na bajk. Pa še to manjka odpirač za buteljke, bajk ma pa nek svoj multitool.

vnetidebater ::

matobeli je izjavil:


Ampak če vzameš eno tamalo račno z 5 nastavki za metrične vijake, enim podaljškom in adapterjem za bitse ter par bitsov in še ene klešče po izbiri, si skoraj na enaki velikosti (vsaj kar se tiče avta), popraviš pa lahko bistveno več.


tu se ne gre za "popravit celi svet" in da tovoriš s sabo celo garažo orodja v avtu ker boš "mogoče moral popraviti jedrsko elektrarno". Tu se gre za to da ko greš nekam imaš s sabo osnovne kombinirke, izvijače in nož s katerimi lahko vse osnovne probleme rešiš.
Od tega da si narežeš sadje do tega da pri starih starših nekaj hitro privijačiš brez da bi iskal kje zavraga je pozabljivi dedek pustil orodje.

vnetidebater ::

Kakorkoli, temu se reče žirovniška pot pa če se na trepalnice vržeš :D XD
(Žirovniška pot se sicer reče zaradi Žirovniške planine ampak nima veze).

Sej je vse ena neprekinjena vas od Žirovnice pa do Vrbe. Ajde Begunje so potem tam nekje "hudo daleč" naprej.

In ja, komot avto parkiraš v Žirovnici in hodiš mimo Valvazorja do Stola. Sicer boš zjeban ampak se da. :)

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

No sej to sem mislil, lenuhi se peljejo do Valvasorja. :))

Okapi ::

Brez wengerja v žepu na Šri Lanki ne bi mogli požagati drevesne praproti, in videti, kako zanimivo "deblo" ima.;)

matobeli ::

Zdej bo treba sam še za kleše najt en podobno kvaliteten primer.

Moj predlog je glorified ščipalnik vezic.

chort ::

matobeli je izjavil:

Zdej bo treba sam še za kleše najt en podobno kvaliteten primer.

Moj predlog je glorified ščipalnik vezic.

Vezice gredo (vsaj zame) z nožem lepše. Razcepke so kar dober use case. Pa 1cm pletenica, s katero sem budalo zaklenil čelade na krmilo motorja sredi makije na Cresu - sicer sem rezal žičko po žičko, ampak po 20 min preklinjanja sva se odpeljala.

GrX ::

Pa kakšne avtomobile in kolesa vozite, da potrebujete multitoolse vedno ob sebi?

Imam avto, motor in kolo, pa se mi še ni zgodilo, da bi potreboval multitool. Vsako moje vozilo ima namensko orodje, ki je majhno, lahko in vsekakor služi svojemu namenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

matobeli ::

Kaj pa so "razcepke"?

Samael ::

Ah, to je tako. Načeloma ne rabiš. Dokler pač rabiš oz. pride prav. In takrat, če ti ne predstavlja prevelike nadlege imeti s seboj, je pač kul če imaš.
Ni pa zdaj, da te bo kdo prepričeval da imej, kot tudi nima smisla nekoga prepričevati, da je brezveze da ima. Vsakdo ve zase najbolje.
Se pa tudi kdaj zgodi, da pomagaš, zmagoslavno v situaciji potegneš iz žepa in posodiš komu drugemu, ki se v danem momentu iz tega ali onega razloga znajde v zadregi.
Skratka, vsakomur svoje.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Profesor za obrambo na gimnaziji Poljane je rekel, fant brez pipca ni fant.

Najboljše pipce je mogoče prepoznati po imenu.;)

pierch ::

Najboljši nož/orodje je tisto, ki ga imaš pri roki ko ga potrebuješ in ne nekje doma. Kaj imaš pri roki pa je odvisno od situacije :)
Pierch

chort ::

matobeli je izjavil:

Kaj pa so "razcepke"?

Tole

Zimonem ::

Zakrivljen žebelj ponavadi na vasi. Al pa šplena po domače.

m3k ::

EDC ???

Colt1911 ::

Kolekcija pomlad-poletje 2022
https://www.reddit.com/r/ak47/comments/...

Samael ::

m3k je izjavil:

EDC ???

A to resno sprašuješ? :)
Kot EDC, ki ga lahko v trenutku potrebe potegneš iz žepa, odpreš paket, brez da bi pritegnil zoprno pozornost okolice? Kot EDC ki ga med opravkom lahko spustiš na površino in nato primeš brez da bi se ti vmes vse skupaj narazen razcvetelo? Kot EDC, ki ga lahko brez razlaganja in drame posodiš nekomu drugemu zraven? Itd...

Reate zna narediti dober pipec, ampak tale je kvečjemu novelty, nekaj kar je kul imeti, ne pa dejansko v EDC uporabi.
Samael != Samuel

Gagatronix ::

Pustimo ob strani dejstvo, da je nosnja gravity nozev skoraj univerzalno prepovedana.

matobeli ::

V sloveniji ni, kaj majo prepovedan v nemčiji je pa druga zadeva.

WizzardOfOZ ::

V Sloveniji je tak nož stvar tolmačenja vsakega policaja posebaj. Lahko se spravi pisat kak nalog, če te dobi z njim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Ja itak da, k nimajo pojma oziroma se mu zdi da bi že moralo bit nekaj narobe če se s sabljico pripasano sprehodim ob ljubljanici.

Ampak to bi se zgodilo 1x, pol pa nikoli več. Komandirji nimajo radi če se napake ponavljajo.

Razen če so v času čelavega kaj zaostrili.

VladarP ::



Nož, ki je vedno z mano Crkt OFFBEAT 7730. Na prste ene roke lahko nastejem, kolikokrat sem bil zunaj od 15 leta brez noža. Mi prav pride, ker dnevno odprem po 50 škatel in paketov, ki mi jih dostavljajo dostavne službe.


V Sloveniji so dovoljeni vsi noži, ki niso brušeni z obeh strani(bodala) ne glede na dolžino. Seveda, če nosite katano in je nekdo uznemirjen, boste dobili plačilni nalog za kršenje ZJRM.
Akhmat sila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

mailer ::

Katere eu trgovine priporočate za nakupe in da pošiljajo k nam direktno?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

StevicaM ::

Gerber Strongarm!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

WizzardOfOZ ::

StevicaM je izjavil:

Gerber Strongarm!


Gerber LMF2 mi je osebno bolj všeč. Sicer je malo težak, ampak za en teden preživetja v naravi se čisto dobro obnese.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

PacificBlue ::

Med poletjem sem kupil Spear&Jackson nož, je bila neka akcija na Petrolu. Nisem ga pa se uporabljal, je pa kar konkretno bodalo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

koyotee ::

Kershaw blur.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

PacificBlue je izjavil:

Med poletjem sem kupil Spear&Jackson nož, je bila neka akcija na Petrolu. Nisem ga pa se uporabljal, je pa kar konkretno bodalo.


Petrol in kvaliteten nožek nekako ne gresta skupaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

StevicaM ::

PacificBlue je izjavil:

Med poletjem sem kupil Spear&Jackson nož, je bila neka akcija na Petrolu. Nisem ga pa se uporabljal, je pa kar konkretno bodalo.



Ce bi kupil opinel ali kaj od morakniva, bi blo ceneje in kvalitetneje kot ta kos zelezja na petrolu.

mailer je izjavil:

Katere eu trgovine priporočate za nakupe in da pošiljajo k nam direktno?




Spodaj ti prilagam link, kjer mas vse noze priznanih proizvajalcev. Stacuna se nahaja v Franciji. Kle mi kolekcionarji nozev kupujemo =D


https://www.coutellerie-tourangelle.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

Okapi ::

Ali pa v tej nizozemski.
https://www.knivesandtools.com

PacificBlue ::

StevicaM je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Med poletjem sem kupil Spear&Jackson nož, je bila neka akcija na Petrolu. Nisem ga pa se uporabljal, je pa kar konkretno bodalo.



Ce bi kupil opinel ali kaj od morakniva, bi blo ceneje in kvalitetneje kot ta kos zelezja na petrolu.

mailer je izjavil:

Katere eu trgovine priporočate za nakupe in da pošiljajo k nam direktno?




Spodaj ti prilagam link, kjer mas vse noze priznanih proizvajalcev. Stacuna se nahaja v Franciji. Kle mi kolekcionarji nozev kupujemo =D


https://www.coutellerie-tourangelle.com/


Za njega sem dal okoli 20eur, ker sem ga dobil za 75% ceneje. Primerno teži železovja.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

hunter01 ::

Kako pa kaj ostrite svoje nože? Kamen? Ali samo brusne palice oz "štrajhar"?

Doma imam en star štrajhar in se mi zdi, da je za določene nože ok, za druge pa kot da ne bi kaj dost učinkoval? Je to možno?

matobeli ::

Seveda ne učinkuje, štrajher ni brus ampak samo štrajher, za vzdrževat ostrino in popravit rob bolj ali manj.

Jaz mam Lansky komplet kamnov, kar zadovolen, ampak bom šel verjetno kmal na kaj bolj "profi".

koyotee ::

https://www.amazon.de/-/en/Sharp-09DX00...

Mogoče tole za božička :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

StevicaM ::

hunter01 je izjavil:

Kako pa kaj ostrite svoje nože? Kamen? Ali samo brusne palice oz "štrajhar"?

Doma imam en star štrajhar in se mi zdi, da je za določene nože ok, za druge pa kot da ne bi kaj dost učinkoval? Je to možno?



Kupi si kamne na aliexpresu, uzgi youtube tutorial pa doma nek star kuhinjski noz in vezbaj.

hunter01 ::

Imam doma 1000/3000 kamen, nov zapakiran, že leta, samo nekako se ne spravim k temu, da bi se na enem starem nožu poigral za začetek.

mailer ::

koyotee je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/Sharp-09DX00...

Mogoče tole za božička :)
Raje kakšno bolj kvaliteten neelektričen brusilec v tem stilu do cca 100€ (lahko tudi več) bom tudi kupil. Želja, da se da vpet klasično velik brusilni kamen in da imaš vsaj 3 ali 4 primerne granulacije nekje od 500 pa do 3000. Mislim, da bo dovolj za domačo uporabo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noz, ki si ga kupis enkrat (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19922641 (2675) Okapi
»

brusilec nožev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713357 (2832) barakus
»

Kuhinjski noz iz Kitajske Ali...

Oddelek: Loža
294960 (2131) AgiZ
»

Kvalitetni noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5424690 (17891) krneki0001

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16150766 (45926) dzinks63

Več podobnih tem