» »

brusilec nožev

brusilec nožev

1 2
3
»

TheBlueOne ::

Meni taki niso ok, se mi zdi, da so premehki.

Jaz sem vzel tega, sem pa kasneje ugotovil, da je nek nemski top shop produkt:

https://www.amazon.de/Mediashop-Bavaria...

Vzel zaradi menda tegale YT testa, ki ga je kar dobro ocenil.



Se pa zavedam, da to ni brusilec in seveda imamo tudi klasicne kamne za recimo enkrat na mesec ali dva. Samo tale Bavarian Edge naredi kar cudo v zelo hitrem casu.

nejc_nejc ::

ali ima kdo tega:
Graef CC105

joco000 ::

Bavarian Edge naredi kar cudo v zelo hitrem casu


Sem imel in ti v kratkem času nože pobere, preveč kovine odlušči ob vsakem potegu,meni je nož vidno izginjal :) tako da ne priporočam teh bližnjic...

pero50 ::

https://www.aliexpress.com/item/1005004...

Doma ne morem več normalno narezat čebule, in mi je dopizdilo, tako da sem naročil tole z diamantnimi brusi za 35€

FireSnake ::

DePalmo je izjavil:

Original video: 2m 51s dalje. Brusil sem točno tako in dobil ven skrhan nož, pa sem probal večkrat. In če se dobro spremlja, se vidi da se jermen ukrivi pod silo noža.

Tukaj je še en video: - brusi isto kot v videu zgoraj, a mi je dalo za mislit da se mogoče nož porine pregloboko v vodila in da zato pride ven skrhan. Čeprav temu možakarju na koncu vseeno uspe nabrusit nož, meni ga ni.

Ne najdem pa videa kjer govori o tem da se nož samo nasloni na jermene in da se ga drži med rumenimi oznakami, ne da se ga vleče po vodilih. Ko sem naredil točno to, sem končno imel prave rezultate.



Za worksharp: jaz se držim teh navodil


Rezultat so zelo ostri noži, reže papir.
Ni pa čisto tako dobro kot, ko mi ga nabrusi kovač. Ampak, se še malo učim in so rezultati vedno boljši.

Jaz sem glede ostrine zelo razvajen, pa sem zadovoljen.
Tako, da s tem ne gre zgrešiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DePalmo ::

pero50 je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/1005004...

Doma ne morem več normalno narezat čebule, in mi je dopizdilo, tako da sem naročil tole z diamantnimi brusi za 35€

Jaz tudi, nato sem vrgel stran in kupil WorkSharp MK2. Po nekaj treninga, mi noži odrežejo časopisni papir (na navadnem A4 ne probavam, ker je papir pretrd in ga bo tudi skrhan odrezal) in tudi zdržijo nekaj časa. Vmes jih malo pohonam in mi jih ni potrebno nabrusit na vsake dva tedna, zdržijo precej dlje.

Razlog da sem vrgel tistole zgoraj stran je, da sem potreboval nekje 2 uri in pol za 5 nožev. Z MK2 rabim nekje 10-15 minut za 5 nožev, pa si vzamem čas.

Twixz ::

Načeloma sem proti namiznim brusilcem ampak tegale sem pa moral sprobat in je neverjeten.
Edina stvar zaradi katere sem se odločil sploh kupiti je bila da moraš dodati vodo pod brusilni valj preden brusiš. Rezultati so res top.

Aja, pa še LINK

barakus ::

Tega prodaja ikea za drobiž
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noz, ki si ga kupis enkrat (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20024160 (1276) gruntfürmich
»

Kateri brusni kamen za brušenje nožev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11640001 (11219) gruntfürmich
»

Noži (kuhinjski, ne katane) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418154 (9340) UganiKdo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812464 (9990) BorutO

Več podobnih tem