Prijavi se z GoogleID

» »

kateri kvaliteten nožek kupiti?

kateri kvaliteten nožek kupiti?

Temo vidijo: vsi
strani: 1 2 3 »

SmeskoSnezak ::

Iscem en tak kvaliteten multi-funkcijski nozek za taborjenje in majhna popravila.

Obstaja kaj boljsega ali podobnega v slovenskih trgovinah?
Ali je bolje kupiti kaj prek spleta?
Za priporocila se zelo zahvaljujem.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

Mah v sloveniji boš dobil ali znamke ali pa random kitajca.

Leatherman je recimo znamka, kvalitetno orodje, ampak košta 100eur.

Lahko pa direkt iz kitajske naročiš kakšnega bolj priznanega, npr Ganzo, za kakšnih 10-20eur pa bo deloval vsaj 50% tolk dobro kot Leatherman.

Če v resnici iščeš nož z nekaj orodja in ne rabiš klešč je pa seveda tukaj victorinox oziroma po domače švicarski nož, odlična kvaliteta za denar, multitooli so relativno slabi noži. Še vedno se pa bolj splača iz ebaya naročit.

pierch ::

BTW: Leathermane sem zadjnič opazil v Merkurju, niso pa poceni - skoraj duplo kot sem jaz dal ne eBayu. Ganzota imam tudi, ampak recimo da so za silo. Najbolj bi pograjal vsa rezila, torej nož, žago in šilo. Ostalo je pa OK. Če pa ne rabiš klešč je Victorinox boljša izbira IMHO.
Pierch

perci ::

Sej ma tudi victorinox varianto s kombinirkami.

Ga imam. Nikoli ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: perci ()

SmeskoSnezak ::

Kaj pa potem priporocate za taborjenje, za v naravo in podobno? Ne zelim nositi ogromno stvari v "lazjem" nahrbtniku.
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

https://www.victorinox.com/global/en/Pr...

Če ne piješ vina lahko vzameš kombinacijo kjer je križni izvijač namesto odpirača za buteljke.

Tega sem nazadnje dobil na eBayu iz Nemčije za 30EUR (Sicer z Bosch logom). Pri nas so čez 50EUR. Hotel sem škarje, ker nam pridejo dostikrat prav na morju, hribih, etc. BTW: odpirač je super za kake vozle ;)
Pierch

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: pierch ()

Jst imam Ranger Grip 178 https://www.victorinox.com/global/en/Pr...
Fajn mi je, ker ima nož zatič, da se ti po pomoti ne zloži in odreže prste, ko kaj s špico telovadiš.

To jih ima tudi večina Victorinoxov v 111mm velikosti ne samo 130mm.
Pierch

aha, nisem vedel. Kje pa je release gumb? pri rangerju je na grbu...

Ni gumba, ampak Liner lock.
Pierch

borisk ::

samo za info, na AE sem par dni nazaj naročil tole:
Eafengrow EF64 (ja, precej neposrečeno ime)

Nož je presentljivo dobro narejen, ima zelo lep finišk (stone wash), rezilo lepo centrirano, edino zaponka je malce velika. vzel sem različico z klasično dropdown konico, imajo pa tudi praktično isti nož z tanto konico.

PS, ne gledat cene, pred 11.11 vsi dvignejo ceno, da so s popusti za 11.11. na isti ceni kot prej, moj je prišel 10,5€, trajalo pa je samo 6 delovnih dni da je prišel

simon2704 ::

borisk je izjavil:

samo za info, na AE sem par dni nazaj naročil tole:
Eafengrow EF64 (ja, precej neposrečeno ime)

Nož je presentljivo dobro narejen, ima zelo lep finišk (stone wash), rezilo lepo centrirano, edino zaponka je malce velika. vzel sem različico z klasično dropdown konico, imajo pa tudi praktično isti nož z tanto konico.

PS, ne gledat cene, pred 11.11 vsi dvignejo ceno, da so s popusti za 11.11. na isti ceni kot prej, moj je prišel 10,5EUR, trajalo pa je samo 6 delovnih dni da je prišel

Zgleda kot Ganzo fh11, žal pa Eafengrow ni iskren pri jeklu, D2 za 10 EUR ? ne bi rekel, prej 5cr15mov ali 8cr13mov, poglej tale test (pri 18 minuti):

Zgodovina sprememb…

• spremenil: simon2704 ()

ne vem, D2 stane cca 3-4€ na kilo, na kitajskem še kaj manj, iz ene kile jih lahko nardijo 10kom...
Naslednjič ko bo v firmi ga prislonim

simon2704 ::

borisk je izjavil:

ne vem, D2 stane cca 3-4€ na kilo, na kitajskem še kaj manj, iz ene kile jih lahko nardijo 10kom...
Naslednjič ko bo v firmi ga prislonim

zanimivo, boš pokazal rezultat? sem mislil, da te naprave za analizo jekla stanejo med 15k-20k EUR; vseeno mislim, da gre za proizvajalca sumljive kakovosti

Okapi ::

:)) Olympus je eden najuglednejših in najboljših izdelovalcev medicinske diagnostične in znanstvene merilne opreme na svetu.

verjetno je mislil proizvajalca noža

hunter01 ::

Rad bi en nožek, ki bi ležal v avtu v predalu. Občasno so kakšni primeri, da bi prav prišel, ne bi pa bila neka pogosta raba. Kakšno nepričakovano gobarjenje, kakšna vejica za odrezat, ali pa tudi kakšna hrana za narezat... Kaj priporočate? Če je kakšna 11.11 akcija nekje v rangu 10-15€ ? Se dobi kaj spodobnega?

Klamzi ::

Naprimer Opinel n8 ali Bahco.
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
782879 (405) BorutO
»

Kuhinjski noz iz Kitajske Ali...

282167 (1109) TheBlueOne
»

Noži (kuhinjski, ne katane)

313264 (2391) shotalick
»

Kvalitetni noži (strani: 1 2 )

5415264 (8465) krneki0001

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

16132816 (27976) dzinks63

Več podobnih tem