» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
51 / 56
»»

49106 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ko ti bo jasno, da je država elita+kapital, ti bo jasno tudi kaj drugega.


To je protiustavno.

solatko ::

Messiah - Kaj je protiustavno?
To je realnost!
Delo krepa človeka

LeQuack ::

V Sparu so spet začeli umikati košarice, tako da predvidevam da se nam kmalu obeta spet zaprtje trgovin ob Nedeljah, prednost upokojencem itd.
Quack !

LeQuack ::

Evo poslanci so izkoristili paniko in kot napovedno spet zaprtje ob Nedeljah:
https://www.rtvslo.si/slovenija/poslanc...

Karantena očitno ni daleč.
Quack !

SeMiNeSanja ::

Poslanci so ene navadne populistične ovce, ki mislijo, da si bodo pridobili kakšne točke, če bodo glasovali za zaprtje ob nedeljah. Pri tem pa so si izbrali najmanj ugoden čas za tak poseg.

Prikupili se bodo izključno prodajalcem in njihovim družinam - tistim, ki so na referendumu leteli glasovati. Tepci mislijo, da je to bil reprezentativen vzorec.
Kako zelo je 'večina' za zaprtje, pa takointako vidiš vsako nedeljo pred trgovskimi središči!

Nasprotniki odprtju pa kot ene usrane reve prikimavajo, ker jih je sram priznati, kako zelo jim ugaja nakupovanje ob koncu tedna. Ta sram gre celo tako daleč, da niti takrat, ko jih v nedeljo ustavijo pred trgovskim centrom, ne upajo stati za svojim početjem. Kar čudežno je to pri vseh po vrsti 'prvič v življenju', čista izjema in naključje. Seveda! Malo Morgen.

Najslabši čas pa zato, ker bi si v teh časih morali želeti, da se ljudje čim bolj enakomerno razporedijo na čim več dni/ur po trgovinah - ne pa da jih natlačiš vse med delovnik, da se bo ja čim bolj učinkovito okuževalo, ko se bodo z maskami izpod nosa prerivali ob policah, skrinjah,.....
Omejevanje odprtosti trgovin v teh časih je bedarija brez primere.

In potem to še Mesec na veliko promovira? Resno? Pa kdo temu samopromotorju odkupi 'skrb' za kogarkoli drugega, kakor za samega sebe?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

c3p0 ::

Kdo se bo pa zdaj zavzel za kinooperaterje, črpalkarje (dovolj je odprtih le par dežurnih pump), gostince? Delavce za tekočimi trakovi še večjih korporacij? Same nenujne službe.

Nihče, ker jih ni dovolj. Populizem in gnila SLO všečkasta politika.

facepalm ::

Bolj enakopraven bi bil dvig postavke na dela prost dan, na vsaj 300%, v vseh branzah. Pa naj delavce posiljajo delat tisti, ki si to lahko privoscijo.

LeQuack ::

facepalm je izjavil:

Bolj enakopraven bi bil dvig postavke na dela prost dan, na vsaj 300%, v vseh branzah. Pa naj delavce posiljajo delat tisti, ki si to lahko privoscijo.


Vsekakor, ampak to ne prinaša političnih točk, če pa nekaj prepoveš potem je pa znak zaščitnika ljudstva. Čeprav pro drugi strani so zaradi virusa zdaj šli ene 50 let nazaj v človeških pravicah.
Quack !

MrStein ::

Katere pravice po novem nimaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

Trgovine bodo zaprte v Nedeljo:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

PS: Izjeme so trgovine do 200m2, ker baje tam zaposleni ne rabijo počitka ob Nedeljah.
Poleg tega so izjeme tudi trgovine kjer delajo samo študenti in upokojenci, ker njih se lahko prosto izkorišča. Posledice bodo seveda, da se bo redne prodajalce odpuščalo na veliko in zaposlovalo študente.
Quack !

BlackDeath ::

"Prav tako bodo lahko ob nedeljah in dela prostih dneh odprte preostale manjše prodajalne s površino do 200 kvadratnih metrov, če bodo delo v njih opravljali nosilci trgovinske dejavnosti oziroma njihovi zastopniki, lahko pa tudi dijaki, študenti in upokojenci."

Hehe :D ne vem kdo bo sicer to nadziral ampak me je nasmejalo.

Kar se tiče izkoriščanja študentov pa te lahko šokiram, da se njih se že sedaj izkorišča. Porabi se jih takrat in tam ko drugi ne želijo delat, ker so tako ali tako začasna delovna sila. Zato jim delo ob nedeljah/praznikih ne bo nič tuje. Plačaš jim minimalca, zaposliš/odpustiš v hipu, ne daješ jim dodatkov, niti malice, prevoza, dopusta ali regresa.
Če to ni izkoriščanje potem ne vem kaj je.

Me pa čudi, da glede na trenutno stanje NIJZ ni dal kakšnega komentarja. Nenazadnje manj odprtih trgovin pomeni večjo gnečo v odprtih. Razen, če zapreš vse.

starfotr ::

Posledice bodo seveda, da se bo redne prodajalce odpuščalo na veliko in zaposlovalo študente.


Kje ti živiš? Že sedaj ne dobijo folka za delat in da bi še odpuščali... Delajo samo stare trgovke in po novem bosanci, romuni, bolgari... Wtf ti ni jasno?

Folka v trgovski branži ni. Ravno zaradi razmer, ki vladajo tam in zaradi plačila.

In tudi zaradi tega, ker so nekaj časa nazaj povsem izničili poklic trgovca in lahko dela to delo vsak lolek. Ne vem v tem trenutku kako se temu že reče, deregulacija mogoče.

Tako, da kvečjemu bodo s tem dobili več kadra, ne pa manj. In mogoče se bodo tudi pumpe preimenovale v trgovine, saj je postala obstranska dejavnost prodaja goriv. Ali bo tako, kot Amazon, še vedno logistika, ko pride do pravic delavcev.

solatko ::

Me prav zanima, kaj bo na to dejalo US.
Delo krepa človeka

feryz ::

Nič, ker je politično telo.
Je pa to pokazatelj, da politika lahko naredi karkoli.
Od neoliberalnega kapitalizma je torej ostal le neoliberalizem.

Btw, je.e se meni, ali so trgovine odprte v nedeljo ali zaprte. Že prej sem šel težko v štacuno, odkar so maske, se mi dobesedno gnusijo. V nedeljo ali v ponedeljek.
Sem pa odločno proti temu, da Janezek in Lukec dirigirata lastnikom, kaj smejo početi s svojo lastnino.

Horas ::

bedarija! najbol so lobirali verniki in cerku
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

BuDi79 ::

Horas je izjavil:

bedarija! najbol so lobirali verniki in cerku
Kako če je to projekt sindikatov Levice in SD ?

HappyPills ::

Petrol dosega dvojno zmago ta mesec. Deregulacija plus nedeljski monopol. Nice.

MrStein ::

HappyPills je izjavil:

Petrol dosega dvojno zmago ta mesec. Deregulacija plus nedeljski monopol. Nice.

Dobro je imeti veze na pravih mestih! ;)

Horas je izjavil:

bedarija! najbol so lobirali verniki in cerku

Očitno so zelo dobri v tem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Slopek ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...
Sindikati zadovoljni, trgovinska zbornica pa napoveduje odpuščanja

Ampak sindikat pravi, da ni panike in da je trgovcev še premalo:
Generalnega sekretarja sindikata Rožiča pa ne skrbi, da bo prišlo do odpuščanj. Kot pravi Rožič, je že sedaj v panogi premalo zaposlenih. S spremembami se bo lažje organiziralo delovnik, tudi presežnih ur bo manj, ocenjuje."Upam, da zakon ne bo šel na ustavno sodišče," je dodal.

BlackDeath ::

HappyPills je izjavil:

Petrol dosega dvojno zmago ta mesec. Deregulacija plus nedeljski monopol. Nice.


Niti ne. Petrol ni edini, pa tudi dosti manjših trgovin bo še vedno odprtih.
Če pa želiš plačati za liter mleka 5€ potem pa kar na Petrol ja:))

MrStein ::

LeQuack je izjavil:

Trgovine bodo zaprte v Nedeljo:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

PS: Izjeme so trgovine do 200m2, ker baje tam zaposleni ne rabijo počitka ob Nedeljah.
Poleg tega so izjeme tudi trgovine kjer delajo samo študenti in upokojenci, ker njih se lahko prosto izkorišča.

Saj to je vedno. "Všečni" zakoni, na račun "drugorazrednih".

"Tile (naši) potrebujejo počitek!"
"Tile (vaši) pa so ološ in jim počitek ne pripada!"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

LeQuack je izjavil:

Evo poslanci so izkoristili paniko in kot napovedno spet zaprtje ob Nedeljah:
https://www.rtvslo.si/slovenija/poslanc...

Karantena očitno ni daleč.


Edino pravilno. Če nam je korona kaj pokazala, nam je pokazala to, da ni treba biti vsak dan v trgovini (in da se da pisarniška dela narediti od doma).
Trgovcem vsekakor privoščim, da imajo vsaj nedeljo zase in/ali za svojo družino.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


DOLOČENIM Trgovcem vsekakor privoščim, da imajo vsaj nedeljo zase in/ali za svojo družino.


fixed...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

feryz ::

kot vse v tej državi. Eni (v tem primeru trgovci) so bolj enaki kot drugi.
Zakon bi moral biti spisan v kontekstu, da je prepovedano vsako ne nujno delo ob nedeljah. Potem pa spisek nujnih del v uredbi. Župnik in maša zagotovo ne spadata med nujna opravila ob nedeljah.

HappyPills ::

Mal je čudna ta scena. Se pravi bo nek Janez sp. fural štacuno v kateri bodo delale upokojene trgovke in ali trovke študente. In te nimajo družin? Mislim osebno mi je vseeno za nedelje, saj itak vse ufuravam preko spar online ta pa že tko ne vozi ob nedeljah. Za mleko mam pa 300m stran mlekomat 24h/7.
Plus še vedno ne razumem zakaj mora tehnična pomoč operaterjev delat 24/7.

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:


DOLOČENIM Trgovcem vsekakor privoščim, da imajo vsaj nedeljo zase in/ali za svojo družino.


fixed...


Večini.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

BlackDeath ::

HappyPills je izjavil:

Plus še vedno ne razumem zakaj mora tehnična pomoč operaterjev delat 24/7.


A se ti zabavaš al sam norca delaš?

HappyPills ::

Da resno me zanima. Seveda izvzeta podjetja s primernimi support pogodbami.
Zakaj pa rabi mamca sredi noči nastavitve za outlook pa mi ni jasno.

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

Da resno me zanima. Seveda izvzeta podjetja s primernimi support pogodbami.
Zakaj pa rabi mamca sredi noči nastavitve za outlook pa mi ni jasno.


Saj nimajo vsi operaterji 24/7. Drugače pa telekomunikacijske storitve malo težko uporabljaš na zalogo, plačaš jih tudi za v nedeljo in če jih v nedeljo zaradi izpada ne moreš uporabljati... Boš zamenjal operaterja. Zahteval vračilo dela naročnine. Zahteval odškodnino zaradi škode, ki je nastala zaradi šlamparije operaterja.

Drugače je pa tole tema o odprtosti trgovin, zakaj je treba tukaj mešati druge poklice? A ker morajo medicinske sestre in zdravniki dežurati, naj vsi dežuramo ponoči in ob nedeljah, da bomo vsi enaki v sranju? A ni boljše izboljševati pogoje vsem - pa četudi ne vsem naenkrat - kot pa vse držati umetno v isti mizeriji?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

plačaš jih tudi za v nedeljo in če jih v nedeljo zaradi izpada ne moreš uporabljati

Če je izpadlo je izpadlo, ne rabiš nekoga ne telefonu, da ti pove, da je izpadlo. Modema ti pa tako ne bojo prišli zamenjat v nedeljo zvečer.

zmaugy ::

Ko sem še gledal TV so mi nekajkrat resetirali vse skupaj na daljavo, da je delalo. Ni bilo dovolj, da sem sam izklapljal naprave doma.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Telbanc ::

Ustanovitev demografskega sklada, dolgotrajna oskrba, zaprtje trgovin ob nedeljah. Ekonomske raćunice pri zaprtju trgovin v nedeljo ni, sploh ob meji ne.

To po moje kaže, da se ta vlada pospešeno pripravlja na mandat 2022 - 2026. Da o tem mandatu sploh ne govorimo. In nič drugega.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

sunshine403 ::

Utk je izjavil:

Če je izpadlo je izpadlo, ne rabiš nekoga ne telefonu, da ti pove, da je izpadlo. Modema ti pa tako ne bojo prišli zamenjat v nedeljo zvečer.

Bodo ce imas SLA ;)

solatko ::

zmaugy - Jaz privoščim vsem, ki morajo delat ob nedeljah in praznikih, da bi bili v nedeljo doma, torej zapremo čisto vse, razen policije, gasilcev, zdravstvenih ustanov in varnostnikov.
Gostilne, kinodvorane, črpalke, muzeji,... res niso življensko pomembne zadeve in naj zaposleni lepo počivajo in se ukvarjajo z družinami, tisto, kar pa mora bit pa 200%-ni dodatek za delo ob nedeljah in 300%-ni za delo ob praznikih.

Internet in TV nista življensko pomembni zadevi in komot počakaš do ponedeljka ali torka.

logi - Tudi,če jih je premalo, se da delo tako razporedit, da se jih nekaj odpusti in ostale dodatno obremeni. Računaj, da bodo morali pripeljati ves dohodek, ki so ga ustvarili ob nedeljah, med tednom, veliko pa se bo odločilo za trgovce čez mejo, kateri nimajo tako bedastih politikov, ki bi jim določali odpiralni čas.
Trgovcev bo vsekakor preveč.
Delo krepa človeka

Utk ::

Kdo bo šel v tujino? Tisti ob avstrijski meji? Ali hrvaški? Kjer bojo tudi morda zaprli.

Miki N ::

Eh vi Pravičniki pravični ...

Izgleda da vas bodo od izkoriščanih v nedeljo servisirale samo še kurbe. >:D

Smurf ::

Jaz sem najveckrat 1x na teden v trgovini, ampak ponavadi ravno v nedeljo, ko imam najvec casa. Tako, da iz moje strani je to definitivno slaba odlocitev.

Se mi pa zdi, da bo v prihodnosti tudi po tem trgu posegel Amazon, ki ti bo dostavil hrano v nekaj urah, kadarkoli. Takrat se bomo seveda cudili, zakaj Mercator ne obstaja vec.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

zmaugy - Jaz privoščim vsem, ki morajo delat ob nedeljah in praznikih, da bi bili v nedeljo doma, torej zapremo čisto vse, razen policije, gasilcev, zdravstvenih ustanov in varnostnikov.
Gostilne, kinodvorane, črpalke, muzeji,... res niso življensko pomembne zadeve in naj zaposleni lepo počivajo in se ukvarjajo z družinami, tisto, kar pa mora bit pa 200%-ni dodatek za delo ob nedeljah in 300%-ni za delo ob praznikih.

Internet in TV nista življensko pomembni zadevi in komot počakaš do ponedeljka ali torka.

logi - Tudi,če jih je premalo, se da delo tako razporedit, da se jih nekaj odpusti in ostale dodatno obremeni. Računaj, da bodo morali pripeljati ves dohodek, ki so ga ustvarili ob nedeljah, med tednom, veliko pa se bo odločilo za trgovce čez mejo, kateri nimajo tako bedastih politikov, ki bi jim določali odpiralni čas.
Trgovcev bo vsekakor preveč.


Pa kdo bo sel v avstrijo po 2 zemljici... Penzici so hodli po 2 zemljici v spar v nedeljo.... V nedeljo je najslabsi promet na uro in na dan... Morda je v lj kaj bolje.

Nedelje ima 70 postov odprto zaradi pogodbe s centri ne pq zaradi zelje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

No v raznih Bauhausih je nedelja kar živahna. Saj to je ... trgovine se včasih razlikujejo med seboj skoraj kot da bi šlo čisto za drugo branžo.

Apofis ::

BlackDeath je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Plus še vedno ne razumem zakaj mora tehnična pomoč operaterjev delat 24/7.


A se ti zabavaš al sam norca delaš?

Ej, za 1500 eur min tud jst z veseljem delam v nedeljo, za niti jurja pak ne...

solatko ::

Utk - Italija ima vse trgovine odprte v nedeljo, večina tistih, ki niso odprte 7 dni, je zaprto v ponedeljek.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Miki N je izjavil:

No v raznih Bauhausih je nedelja kar živahna. Saj to je ... trgovine se včasih razlikujejo med seboj skoraj kot da bi šlo čisto za drugo branžo.


Ja ker neumni ne zmorejo malo postudirat kaj rabijo ne bo skode za zo noben ne bo sel v avstrijo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Zivim v drzavi, kjer so trgovine in trgovski centri ob nedeljah ze leta in leta zaprti.

Zadeva funkcionira, nihce ni propadel zaradi tega. Celo obratno,
- pekarne so ob nedeljah veliko bolj obiskane, seveda je pojem pekarna tu nekaj povsem drugega (predstavljajte si to kot pekarna + kafic + moznost kvalitetnega zajtrkovanja in druzenja), zaradi pozitivnega obiska ob nedeljah imajo lahko med tednom en fan zaprto ali skrajsane delovne case za svoje delavce, ki so lahko med tedno v zameno prej doma.
- kafici imajo vecji promet kot med tednom, ljudje ne letijo po trgovinah, ampak grejo rajsi na kavico, gastronomija v nedeljo cveti in krpa manjko prometa med delovnikom
- manj avtomobilskega prometa v nedeljo v blizini trgovin ob cestah, recimo da dam en primer, predstavljajte si, da v nedeljo ne leti vsak bumbar v Europark ali Merkator Center, prazna parkirisca
- ljudje gredo namesto v trgovine rajsi naravo, vec koristijo turizem, to kaj "nujno" rabijo v nedeljo, se nabavi ze prej

Jaz nevem kje je problem, zadeva kot receno preverjeno deluje na severu in nima nobenih negativnih posledic, samo navadit se bi blo treba na drugacno razmisljanje, da ni treba v nedeljo letet po eno kislo smetano, kokakolo ali kaj jaz vem.
Nedelje naj pozitivno izkoristi turizem in gastronomija, ne pa da so v nedeljo gostilne mrtve, ker ljudje letajo po trgovinah rajsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Smurf je izjavil:

Jaz sem najveckrat 1x na teden v trgovini, ampak ponavadi ravno v nedeljo, ko imam najvec casa. Tako, da iz moje strani je to definitivno slaba odlocitev.

Se mi pa zdi, da bo v prihodnosti tudi po tem trgu posegel Amazon, ki ti bo dostavil hrano v nekaj urah, kadarkoli. Takrat se bomo seveda cudili, zakaj Mercator ne obstaja vec.
Ja ampak glej zdej, jaz ko sem sel iz Slovenije gor, sem bil tudi vajen tocno tega, da pac gres v nedeljo v trgovino, ker nimas nic bolsega za delat in ker imas cajt.
Zdaj pa mi na kraj pameti ne pade iti v nedeljo v trgovino, ampak so se nasle stvari, ki so v nedeljo bolj zanimive za pocet, pa magari gledat v luft je boljse, kot pa it v trgovino.
To da pa med tednom ni casa je jamranje, sem na zacetku tudi tako mislil, pa se tistih 30 minut, dobra ura vedno najde. Zdaj grem v ponedeljek zjutraj pred sluzbo ali med malico ali zena po sluzbi in nabaviva v pol ure vse kaj rabiva.

Pac se ponovim, sem dal obe izkusnji skozi in sem za to, da so trgovine v nedeljo zaprte. Za tiste budale, ki pa rabijo nujno eno smetano pa kokakolo pa naj grejo v zato namenjene 24/7 trgovine ali pa tankstello in placajo dvojno ceno.

PS: Se na prost dan ali v soboto se mi ne da vec v trgovino, sem se navadil da to oprabim pred, med ali po sluzbi in to hitro in efektivno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

Ja ampak glej zdej, jaz ko sem sel iz Slovenije gor, sem bil tudi vajen tocno tega, da pac gres v nedeljo v trgovino, ker nimas nic bolsega za delat in ker imas cajt.
Zdaj pa mi na kraj pameti ne pade iti v nedeljo v trgovino, ampak so se nasle stvari, ki so v nedeljo bolj zanimive za pocet, pa magari gledat v luft je boljse, kot pa it v trgovino.

Ti si imel ravno obraten problem od mene. Meni se ne zgodi, da nimam nic boljsega za poceti. V trgovino ne hodim, ker imam cas, ampak zato, ker je nujno zlo.

MrStein ::

Ideja, da folk hodi v trgovino iz dolgčasa je res hecna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:


- pekarne so ob nedeljah veliko bolj obiskane, seveda je pojem pekarna tu nekaj povsem drugega (predstavljajte si to kot pekarna + kafic + moznost kvalitetnega zajtrkovanja in druzenja), zaradi pozitivnega obiska ob nedeljah imajo lahko med tednom en fan zaprto ali skrajsane delovne case za svoje delavce, ki so lahko med tedno v zameno prej doma.

To imas drugace tudi v Sloveniji.

m0LN4r je izjavil:


- kafici imajo vecji promet kot med tednom, ljudje ne letijo po trgovinah, ampak grejo rajsi na kavico, gastronomija v nedeljo cveti in krpa manjko prometa med delovnikom

Jaz grem z veseljem na kavico tudi v nedeljo, vmes pa skocim se v trgovino, ko sem blizu, ker je casovno najbolj optimalno.

m0LN4r je izjavil:


- manj avtomobilskega prometa v nedeljo v blizini trgovin ob cestah, recimo da dam en primer, predstavljajte si, da v nedeljo ne leti vsak bumbar v Europark ali Merkator Center, prazna parkirisca
- ljudje gredo namesto v trgovine rajsi naravo, vec koristijo turizem, to kaj "nujno" rabijo v nedeljo, se nabavi ze prej

Meni se zdi to, da je vec ljudi v naravi minus. Optimalno mi je, da so cimbolj "prerazporejeni" in nikjer ni guzve.

Horas ::

najbol smršno mi je ko so pod argument govoril da trgovke delajo vse nedelje in so vzeli to kot da ena trgovka dela vse 4 nedelje na mesec! idiotizrm na kubik! 1-2 če dela ena delavka saj se pa menjavajo in še všeč jim jebilo vsaj 3 ki jih poznam, špar in hofer tako pravijo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

solatko je izjavil:

Utk - Italija ima vse trgovine odprte v nedeljo, večina tistih, ki niso odprte 7 dni, je zaprto v ponedeljek.

In za koga razen za Novo Gorico in morda Sežano (še to dvomim) je to pomembno?

m0LN4r ::

Ja ze to je jasno, ampak v nedeljo it v trgovino je bolj na komot, kot med tem ko delas, takrat se ti mudi domov ali pa kaj drugega. V nedeljo pa imas na razpolago cel dan in pac gres, ker med tednom nisi in ves, da je naslednji dan spet ponedeljek.
Meni se zdi to, da je vec ljudi v naravi minus. Optimalno mi je, da so cimbolj "prerazporejeni" in nikjer ni guzve.
Sem si tudi mislil, pa ni opaziti neke guzve v gozdu. V naravi je bistveno vec prostora, kot v naguzvani stacuni.

MrStein je izjavil:

Ideja, da folk hodi v trgovino iz dolgčasa je res hecna.
Ni to misljeno pravi dolgcas, ampak bolj v smislu, da ti hitreje mine cas in se grejo spancirat po trgovskem centru. Malo opazuj ljudi okoli sebe v nedeljo v trgovini, kako se spancirajo. Al pa mamco, k je v nedeljo hotla pect pa je pozabla na pecilni prasek in zmanjkalo moke. Al pa se pajdasi spomnijo, da ga grejo malo piknikirat, ampak noben nima doma ne cevapov ne za pit. In tako naprej.

Ce 40x vecji narod to lahko fura brez problema, mi ni jasno kak ne more to en narod velikosti Münchna prezivet.
To je tako kot, ni ga lepsga ko se v nedeljo ne vozijo tovornjaki. Na zacetku je malo cudno, pol se pa navadis in ko potem slucajno naletis na sleperja v nedeljo si samo WTF norc.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
51 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263321 (2616) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314863 (4230) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913051 (11166) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929210 (22586) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139304 (8118) MadMicka

Več podobnih tem