» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
9 / 56
»»

Unknown_001 ::

No šit šerlok. Jaz sem pa vedno mislil, da se na šiht hodi za hobi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

No šit šerlok. Jaz sem pa vedno mislil, da se na šiht hodi za hobi.



Ziher hodi kdo na šiht za hobi... ampak to ni bistveno. Skratka faššizem ti omejuje košnjo ponoči... če se s sosedom kdo ne zmore zmenit naj da odpoved svoji bajti jo proda in gre drugam... to svetuješ delavcu :) Dejansko podpiraš fašizem čeprav si baje proti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Unknown_001 ::

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

No šit šerlok. Jaz sem pa vedno mislil, da se na šiht hodi za hobi.



Ziher hodi kdo na šiht za hobi... ampak to ni bistveno. Skratka faššizem ti omejuje košnjo ponoči... če se s sosedom kdo ne zmore zmenit naj da odpoved svoji bajti jo proda in gre drugam... to svetuješ delavcu :) Dejansko podpiraš fašizem čeprav si baje proti :)


I give up, you're retarded.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

49106 ::

next3steps je izjavil:

Vi želite ukinjati pravice, zatorej je na vaš, da podate argumente ?
Sorry, ampak tole me pa oreng pogreje, ko se folk spravi na debilitet izjave "kaj si pa razmišlajl, ko si ga dal notri"!

V takem primeru prodaš bajto, avtomobil, kupiš krtijo, s katero se istotako lahko pelješ, podaš zahteva za nadomestilo za brezposelnost, v tistih nekaj mesecih poiščeš drugo službo.


Lahko prodaš tudi jahto, če jo maš! Kaj pa vsi tisti, ki so iz nižjega razreda in si lastijo kvečjemu kripo?

Je nekako klasika, da Slovenceljne živijo od danes na jutri. Jaz v vsakem primeru razmišljam, kje bom našel drugo službo in kako bom živel, če je ne bom takoj dobil.


Popolnoma te razumem, če nimaš kruha, pač ješ potico. Predsodimo, da izbiro imajo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.


In večina ki gre na referendum določi SMISELNOST pravil... to je osnovno načelo demokracije... Ne ti, ne jaz... in večina volivcev referenduma je že 14 let nazaj določilo da je zaprtje trgovin v NEDELJO... SMISELNO pravilo...

nurmaln ::

49106 je izjavil:


Lahko prodaš tudi jahto, če jo maš! Kaj pa vsi tisti, ki so iz nižjega razreda in si lastijo kvečjemu kripo?

Bori se naprej, delaj, rasti, uči se novih stvari, raztrgaj se, delaj dva šihta, whatever it takes, da svojim otrokom omogočiš boljše izhodišče kot si ga imel sam.
No ali pa prepričaj ljudi da jim vse pripada in je edini razlog da nečesa nimajo to, da so jim stvari pokradli grdi kapitalisti. -> Uvedi socializem. -> Pobij nekaj deset milionov ljudi. -> Čakaj da se socializem sesede od znotraj. -> Repeat until funny.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Unknown_001 ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.


In večina ki gre na referendum določi SMISELNOST pravil... to je osnovno načelo demokracije... Ne ti, ne jaz... in večina volivcev referenduma je že 14 let nazaj določilo da je zaprtje trgovin v NEDELJO... SMISELNO pravilo...


Demokracija je sistem kjer imata dva idiota moč preglasovati enega pametnega. Zdaj pa razumi. Če teli poslanci tako enostavno pritisnejo na vas s takimi poceni forami potem ni za pričakovat, da je odločitev racionalna. Če imam svojo trgovino jo imam vso pravico imet odprto 24/7 seveda nikogar ne silim da dela. Gre lahko drugam. Kako se bom znašel je moj problem. Če bo treba bom pa sam za šalterjem keš obračal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.


In večina ki gre na referendum določi SMISELNOST pravil... to je osnovno načelo demokracije... Ne ti, ne jaz... in večina volivcev referenduma je že 14 let nazaj določilo da je zaprtje trgovin v NEDELJO... SMISELNO pravilo...


Demokracija je sistem kjer imata dva idiota moč preglasovati enega pametnega. Zdaj pa razumi. Če teli poslanci tako enostavno pritisnejo na vas s takimi poceni forami potem ni za pričakovat, da je odločitev racionalna. Če imam svojo trgovino jo imam vso pravico imet odprto 24/7 seveda nikogar ne silim da dela. Gre lahko drugam. Kako se bom znašel je moj problem. Če bo treba bom pa sam za šalterjem keš obračal.


Ne vem koliko si star, ampak ko je odločal en (Beri Partija) pa spet ni bilo prav :) Saj pravim če kupim svojo zemljo imam vso pravico na njej delat 24/7, ampak fašistična država mi prepoveduje ker sosed ne zmore zgradit dovolj izolirane bajte da ga to ne bi motlo :)

In ti to podpiraš, samo kot primer tvoje dvoličnosti!

Ampak karkoli midva rečeva je brezpredmetno, upajmo da bo lahko ljudstvo odločilo. Dejansko bi blo najbolj smiselno da bi o tem glasovali le ljudje ki imajo pogodbe PRODAJALCA... pa da vidimo kaj menijo o tem, grem stavit da bi blo 80%+ za zaprtje :)

Unknown_001 ::

Ti lahko delaš na svoji zemlji, če z delom v nočnih urah ne kališ javnega reda in miru.

Torej če imaš tiho električno kosilnico ni problema.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pecorin ::

Ampak karkoli midva rečeva je brezpredmetno, upajmo da bo lahko ljudstvo odločilo. Dejansko bi blo najbolj smiselno da bi o tem glasovali le ljudje ki imajo pogodbe PRODAJALCA... pa da vidimo kaj menijo o tem, grem stavit da bi blo 80%+ za zaprtje :)


Tisti že glasujejo. Če bi jih tako zelo motilo, bi odšli delat kaj drugega. Izgleda, da jih delo v nedeljo ne moti zadosti.

Unknown_001 ::

pecorin je izjavil:

Ampak karkoli midva rečeva je brezpredmetno, upajmo da bo lahko ljudstvo odločilo. Dejansko bi blo najbolj smiselno da bi o tem glasovali le ljudje ki imajo pogodbe PRODAJALCA... pa da vidimo kaj menijo o tem, grem stavit da bi blo 80%+ za zaprtje :)


Tisti že glasujejo. Če bi jih tako zelo motilo, bi odšli delat kaj drugega. Izgleda, da jih delo v nedeljo ne moti zadosti.

Točno.
Za isti ali boljši denar lahko delaš v fabrki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

pecorin je izjavil:

Ampak karkoli midva rečeva je brezpredmetno, upajmo da bo lahko ljudstvo odločilo. Dejansko bi blo najbolj smiselno da bi o tem glasovali le ljudje ki imajo pogodbe PRODAJALCA... pa da vidimo kaj menijo o tem, grem stavit da bi blo 80%+ za zaprtje :)


Tisti že glasujejo. Če bi jih tako zelo motilo, bi odšli delat kaj drugega. Izgleda, da jih delo v nedeljo ne moti zadosti.


Enako bi lahko rekli ko se je dvignila minimalna plača... takrat so kot kaže vsi s "tihim" glasovanjem bili proti, ker so delali prej pač za 400 in nekaj € :)

Zanimiva logika!

pecorin ::

Naj si potem naredijo sindikat in se pogajajo z delodajalcem. Ne pa da se za take neumnosti dela referendum.

Po večih opozorilih, da mi je malica v službi ogabna, se ni spremenilo nič. Gremo na referendum in vprašajmo celo državo kaj si o tem misli.

Mato989 ::

pecorin je izjavil:

Naj si potem naredijo sindikat in se pogajajo z delodajalcem. Ne pa da se za take neumnosti dela referendum.

Po večih opozorilih, da mi je malica v službi ogabna, se ni spremenilo nič. Gremo na referendum in vprašajmo celo državo kaj si o tem misli.


Če zbereš za to 40.000 podpisov potem vsekakor... kot kaže jih trgovci lahko :)

49106 ::

nurmaln je izjavil:

49106 je izjavil:


Lahko prodaš tudi jahto, če jo maš! Kaj pa vsi tisti, ki so iz nižjega razreda in si lastijo kvečjemu kripo?

Bori se naprej, delaj, rasti, uči se novih stvari, raztrgaj se, delaj dva šihta, whatever it takes, da svojim otrokom omogočiš boljše izhodišče kot si ga imel sam.
No ali pa prepričaj ljudi da jim vse pripada in je edini razlog da nečesa nimajo to, da so jim stvari pokradli grdi kapitalisti. -> Uvedi socializem. -> Pobij nekaj deset milionov ljudi. -> Čakaj da se socializem sesede od znotraj. -> Repeat until funny.


Seveda se boriš, alternative ni. Drugi šiht je opcija, je pa odvisno tudi od tega, koliko te prvi delodajalec ponuca. Delo trgovke je lahko enostavno. Lahko je tudi zelo stresno, če ima tečnega šefa, povrh pa še tečne stranke.

Zakaj socializem, a ni boljše, če jim daš zasebno lastnino, zaradi katere se bodo zasužnjili, pa še sami se bojo pobil med seboj. Ipak smo ferengiji, ne pa federacija.

Unknown_001 je izjavil:

pecorin je izjavil:

Ampak karkoli midva rečeva je brezpredmetno, upajmo da bo lahko ljudstvo odločilo. Dejansko bi blo najbolj smiselno da bi o tem glasovali le ljudje ki imajo pogodbe PRODAJALCA... pa da vidimo kaj menijo o tem, grem stavit da bi blo 80%+ za zaprtje :)


Tisti že glasujejo. Če bi jih tako zelo motilo, bi odšli delat kaj drugega. Izgleda, da jih delo v nedeljo ne moti zadosti.

Točno.
Za isti ali boljši denar lahko delaš v fabrki.


Da vidim, če sem ti sledil. Trgovka noče delati ob nedeljah, zato zamenja službo, v kateri mora delat ob nedeljah?

Unknown_001 ::

Ali pa naj se pritoži. Ampak hitreje zamenjati delodajalca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pecorin ::

Mato989 je izjavil:

pecorin je izjavil:

Naj si potem naredijo sindikat in se pogajajo z delodajalcem. Ne pa da se za take neumnosti dela referendum.

Po večih opozorilih, da mi je malica v službi ogabna, se ni spremenilo nič. Gremo na referendum in vprašajmo celo državo kaj si o tem misli.


Če zbereš za to 40.000 podpisov potem vsekakor... kot kaže jih trgovci lahko :)


In kako se je to končalo? Zdaj več ne delajo ob nedeljah in so srečni? :)

Unknown_001 ::

Ueeee jst bi se ob 12ih ustajal djmo referendum narest!!! /s off
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

Preveč je neumen. Misli, da sedaj ljudi, ki delajo 6 dni, podjetja silijo v nadure 7. Dan. On bi 7. Dan skenslal in misli, da ljudje,ki delajo v 5 dni ne bodo risiljeni delati 6. Dan.
Ker baje se nedelja krpa. Potem se pa sobota ne bo, kao. Ker če bi delodajalec mislil zaposliti dovolj ljudi, da ne bi bilo nadur, jih tudi bi. Sedaj pa kao ne bo več nadur.....
Se mi zdi, da njegove misli kažejo že na bolezensko stanje.

solatko ::

Mato989 - V normalni demokraciji, volitve, na katerih ni 50%-ov + 1 volilec, niso veljavne. Če misliš, da se z referendumi povsod tako igrajo, kot se pri nas SDS, se hudičevo motiš, saj mora v večini držav, kompletne stroške za neuspeli referendum, nositi pobudnik, pri nas pa bi lahko kar nekaj otrok letovalo vsako leto, že, če bi jim razdelili denar, ki se porabi za referendume.

Dejansko bi moralo biti tako, da predsedniške ali katere koli volitve, nebi veljale, če ni vsaj 50%-ne udeležbe, saj je to znak, da kandidati ali tema na referendumu, ne spodbudi dovolj volilcev.

Ti na veliko mešaš zakone, ki omejujejo pravice posameznikov, da ne škodijo drugim, kamor spadajo vsi hišni redi, prepoved hrupa po 22-ti uri (če prav je izjema RKC in njihovo posiljevanje z zvonenjem), delovni čas trgovin pa ne moti nikogar, glede same izvedbe dela pa je to stvar trgovcev in delavcev v trgovini.

Recimo eLeclerc ima ob nedeljah in praznikih, večinoma zaposlene študente, katerim je še kako v interesu, da zaslužijo kak €, sicer pa vsaka trgovska veriga to rešuje na način, kot jim ga dopuščajo zaposleni.

Ne morete pa desničarji zaščitit delavce namesto sindikatov, temveč imate zadaj čisto druge namene in to je populizem, saj vas ne briga, če bo določeno število zaposlenih, zaradi ukinitve nedeljskega dela, ostalo na cesti (pri najboljšem sosedu sigurno).
Delo krepa človeka

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:


Seveda, na žalost je to verjetno res... zato pa mora bit pobuda nepopulistična ampak učinkovita...

Nedeljsko delo mora bit 500% urne postavke... in praznično tudi... potem pa naj majo ustavo gor pa dol... lahko majo odprto, nardit mormo tako ceno dela da se ne splača :)

Predlagam, da v nedeljo zavarovalnice ne krijejo nenujnih medicinskih primerov. Veliko ljudi pride v nedeljo ali soboto v nočnih urah na urgenco z nekimi banalnimi zadevami, ki lahko počakajo do ponedeljka. Ali še slabše bolelo jih je že v sredo ampak se jim ni dalo do zdravnika pa pridejo v nedeljo ob dveh zjutraj težit na urgenco.

Če država zahteva 500% plačilo za trgovce mora tudi sama javnim uslužbencem v nedeljo zagotoviti 500% urno postavko.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.


In večina ki gre na referendum določi SMISELNOST pravil... to je osnovno načelo demokracije... Ne ti, ne jaz... in večina volivcev referenduma je že 14 let nazaj določilo da je zaprtje trgovin v NEDELJO... SMISELNO pravilo...

Volilna udeležba je bila takrat cca. 22%, od tega je cca. 54% volilcev glasovalo za zaprtje. Vsega skupaj dobrih 10% volilnih upravičencev. Ni ravno večina, kaj?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Kar je najbolj bolano pri predlogu je dejstvo, da je vseskupaj ljudem predstavljeno kot da bodo delali en dan manj. Prst v rit je tole in nič drugega. Tako poceni fore svet še ni videl. S tem da efektivne razlike ne naredi. Delavec bo tako še vedbo oddelal isto, le da ne bo smel sam odločati kdaj bo koristil prost dan. To si lahko umisli le idiot ki onanira nad uvajanjem totalitarizma.

What comes next? Zakonsko obvezen obisk cerkve, ker v nedeljo je gospodov dan in je običajno da se gre k maši ?

Morebiti zakonsko obvezna goveja župa na nedeljskem kosilu, ker se jo običajno je ?

...

Budale, idioti, debili na 5. dimenzijo !!!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

49106 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.


In večina ki gre na referendum določi SMISELNOST pravil... to je osnovno načelo demokracije... Ne ti, ne jaz... in večina volivcev referenduma je že 14 let nazaj določilo da je zaprtje trgovin v NEDELJO... SMISELNO pravilo...

Volilna udeležba je bila takrat cca. 22%, od tega je cca. 54% volilcev glasovalo za zaprtje. Vsega skupaj dobrih 10% volilnih upravičencev. Ni ravno večina, kaj?


Zmagala je večina tistih, ki jim je bilo vsaj toliko mar, da so se spravili na volišče.

Unknown_001 je izjavil:

Kar je najbolj bolano pri predlogu je dejstvo, da je vseskupaj ljudem predstavljeno kot da bodo delali en dan manj.


Ja, kako pa naj predstavijo, če maš en delovni dan manj? Pristranski si že zaradi RKC, morda pa tudi, ker delaš v fabrk. Če bi želel biti nesramen, bi ti napisal, da bi moral upoštevati formulo prejšnjih nasvetov in se ob morebitenem sprejetju zakona prekvalificraš v trgovca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

#000000 ::

Ok, zakaj je tak problem met štacune odprte tudi v nedeljo, pa sej ni zime, kere so rentabilne pač dober punkt, naj bodo, druge pač ne, kdo bo delal pa naj se sam odloči.

Da se mene vpraša bi cela JU delal tudi te dneve, ne sicer cel dan ampak vsaj do 15 ure v nedeljo v soboto pa do 6tih, zakaj morajo delat samo pon do pet do 12 ure dejansko. Banke enako.

LeQuack ::

Unknown_001 je izjavil:

Plače so nizke, ker se v Sloveniji dela najbolj podn posle, ki se švabotom ne splačajo delat. In ker se ne ustvari veliko dodane vrednosti tudi plača ne more bit 2 jurja po glavi. Dajte že razumet da denar ne pade z lufta.

Prodajalke bodo kmalu zamenjali avtomati kot so merkatorjeve hitre blagajne. To je šiht ki je obsojen na propad.


Se pravi prodajalec na blagajni v recimo Hofer trgovini pri nas dela 2x ali 3x manj kot ekvivalent v Nemčiji boš rekel? Ker razmerje med plačami je tako.
Quack !

Unknown_001 ::

LeQuack je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Plače so nizke, ker se v Sloveniji dela najbolj podn posle, ki se švabotom ne splačajo delat. In ker se ne ustvari veliko dodane vrednosti tudi plača ne more bit 2 jurja po glavi. Dajte že razumet da denar ne pade z lufta.

Prodajalke bodo kmalu zamenjali avtomati kot so merkatorjeve hitre blagajne. To je šiht ki je obsojen na propad.


Se pravi prodajalec na blagajni v recimo Hofer trgovini pri nas dela 2x ali 3x manj kot ekvivalent v Nemčiji boš rekel? Ker razmerje med plačami je tako.


O teh stvareh se pregovarjaš z delodajalcem, ne pa z državo kjer fehtaš za referendum.

Pa če se prav spomnim sem videl, v Hoferju ponujajo 900EUR v avstriji je pa plača okol jurja. Torej... prosim daj konkretne številke ne pa izmišljene pavšalne ocene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Preberte si če koga zanima, kakšna meka je v tujini pa boste videli koliko ste res prikrajšani. Isto sranje je povsod sam kar slovenci znamo daleč največ jamrat.

http://www.parents.at/forum/archive/ind...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Zaprejo v soboto večinoma ob 18h, v nedeljo pa ne odpirajo trgovin.

Unknown_001 ::

49106 je izjavil:


Ja, kako pa naj predstavijo, če maš en delovni dan manj? Pristranski si že zaradi RKC, morda pa tudi, ker delaš v fabrk. Če bi želel biti nesramen, bi ti napisal, da bi moral upoštevati formulo prejšnjih nasvetov in se ob morebitenem sprejetju zakona prekvalificraš v trgovca.


Pusti ti RKC pri miru zdele.

S prekvalificiranjem v trgovca ne profitiram ama baš nič. Torej, če meni ustreza vzet prost dan na soboto, imam tam na izbiro samo nedeljo. Vzemi ali pusti varianta.

In sedaj ti nalagam da utemeljiš zakaj bi prepovedal delo v nedeljo? Če ga boš že trgovcem, moraš potem tudi ostalim. Razen če so posebna kasta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ahac ::

Ja, kako pa naj predstavijo, če maš en delovni dan manj?

En delovni dan manj pomeni zmanjšan obseg dela. Edina posledica bodo odpovedi...

Torej imaš prav.. nekateri bodo res delal manj in sicer čisto nič. Kdor bo ostal, bo delal enako kot zdaj.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jaz podpiram pravila dokler so smiselna.


In večina ki gre na referendum določi SMISELNOST pravil... to je osnovno načelo demokracije... Ne ti, ne jaz... in večina volivcev referenduma je že 14 let nazaj določilo da je zaprtje trgovin v NEDELJO... SMISELNO pravilo...

Volilna udeležba je bila takrat cca. 22%, od tega je cca. 54% volilcev glasovalo za zaprtje. Vsega skupaj dobrih 10% volilnih upravičencev. Ni ravno večina, kaj?


Štejejo samo tisti ki pridejo volit... kdo je kriv tistim ki niso šli? Torej so prepustli odločanje tistim ki so šli.

To relativiziranje volitev s tistimi ki niso prišli je brezveze... oni so se zavestno odločli da bodo drugim prepustli odločanje in večina od ODLOČAJOČIH je bila ZA zaprtje...

solatko je izjavil:

Mato989 - V normalni demokraciji, volitve, na katerih ni 50%-ov + 1 volilec, niso veljavne. Če misliš, da se z referendumi povsod tako igrajo, kot se pri nas SDS, se hudičevo motiš, saj mora v večini držav, kompletne stroške za neuspeli referendum, nositi pobudnik, pri nas pa bi lahko kar nekaj otrok letovalo vsako leto, že, če bi jim razdelili denar, ki se porabi za referendume.

Dejansko bi moralo biti tako, da predsedniške ali katere koli volitve, nebi veljale, če ni vsaj 50%-ne udeležbe, saj je to znak, da kandidati ali tema na referendumu, ne spodbudi dovolj volilcev.

Ti na veliko mešaš zakone, ki omejujejo pravice posameznikov, da ne škodijo drugim, kamor spadajo vsi hišni redi, prepoved hrupa po 22-ti uri (če prav je izjema RKC in njihovo posiljevanje z zvonenjem), delovni čas trgovin pa ne moti nikogar, glede same izvedbe dela pa je to stvar trgovcev in delavcev v trgovini.

Recimo eLeclerc ima ob nedeljah in praznikih, večinoma zaposlene študente, katerim je še kako v interesu, da zaslužijo kak €, sicer pa vsaka trgovska veriga to rešuje na način, kot jim ga dopuščajo zaposleni.

Ne morete pa desničarji zaščitit delavce namesto sindikatov, temveč imate zadaj čisto druge namene in to je populizem, saj vas ne briga, če bo določeno število zaposlenih, zaradi ukinitve nedeljskega dela, ostalo na cesti (pri najboljšem sosedu sigurno).


Naštej mi torej vse te "normalne" demokracije po Svetu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mato, https://en.m.wikipedia.org/wiki/Compuls...


Dosti jih je v Evropi v tem trenutku... si se že preselil v DR Congo... ali pa Grčijo... HAHA same bogatunske države s pravo demokracijo :)

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Mato, https://en.m.wikipedia.org/wiki/Compuls...


Dosti jih je v Evropi v tem trenutku... si se že preselil v DR Congo... ali pa Grčijo... HAHA same bogatunske države s pravo demokracijo :)


Švica je zraven. Uuuuuuuuuuuuu... Dežela demokracije.. V resnici pa same omejitve.

m0LN4r ::


Demokracija je sistem kjer imata dva idiota moč preglasovati enega pametnega.

Se bo vsaj vecina imela fajn v tem primeru idiota, pameten se bo pa ze znajdu da izkoristi idiota vseeno.

Unknown_001 je izjavil:

Ti lahko delaš na svoji zemlji, če z delom v nočnih urah ne kališ javnega reda in miru.

Torej če imaš tiho električno kosilnico ni problema.

To bi pa rad videl, da bi ti v njemacki ob polnoci ko je srmtna tisina v vasi zalaufal mojo elektricno kosilnico. Bi videl kmalu policaje pred vrati.
Razen ce mislis, da so elektricne kosilnice ponoci neslisne in motece. Zvecer je bistveno manj hrupa okolice, ste pa vsaka tudi tisja stvar izpade zelo glasna.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:


Demokracija je sistem kjer imata dva idiota moč preglasovati enega pametnega.

Se bo vsaj vecina imela fajn v tem primeru idiota, pameten se bo pa ze znajdu da izkoristi idiota vseeno.

Unknown_001 je izjavil:

Ti lahko delaš na svoji zemlji, če z delom v nočnih urah ne kališ javnega reda in miru.

Torej če imaš tiho električno kosilnico ni problema.

To bi pa rad videl, da bi ti v njemacki ob polnoci ko je srmtna tisina v vasi zalaufal mojo elektricno kosilnico. Bi videl kmalu policaje pred vrati.
Razen ce mislis, da so elektricne kosilnice ponoci neslisne in motece. Zvecer je bistveno manj hrupa okolice, ste pa vsaka tudi tisja stvar izpade zelo glasna.


Ta dva idiota se bota imela fajn samo na dan potrditve njune pogruntavščine. Čez čas bosta pa jamrala da ne moreta prostih dni razporejat ali pa jima bo že vseeno.


Glede kosilnice... ok tvoj point je bil da se mi pohvališ da imaš hrupno električno kosilnico? Moj point je bil enostavo ta da č3 s svojim delom ne motim okolice lahko to delam brez problema. Elekteična kosilnica je bil le metaforičen problem. Če je dovolj tiha ti brez problema z njo delaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrStein ::

solatko je izjavil:

... pri nas pa bi lahko kar nekaj otrok letovalo vsako leto, že, če bi jim razdelili denar, ki se porabi za referendume.

Referendumov imamo manj kot enega na leto.
Strošek vsakega je nekje 2 EUR na glavo (davkoplačevalca).
Torej nekje 17 centov na mesec (2 EUR deljeno 12 mesecev).

Povprečen davkoplačevalec plača mesečno 500 EUR davka (iz plače, plus še 400 EUR delodajalec), iz ostanka plača še 22% DDV, kar je zaokroženo 200 EUR. Skupaj 1100 EUR. Zakaj te ravno tistih 16 centov od tega jurja boli? Zakaj bi ravno za tiste cente otroci letovali, ne za katerega od drugih?

solatko je izjavil:

prepoved hrupa po 22-ti uri (če prav je izjema RKC in njihovo posiljevanje z zvonenjem)

Ni izjema.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

49106 ::

ahac je izjavil:

Ja, kako pa naj predstavijo, če maš en delovni dan manj?

En delovni dan manj pomeni zmanjšan obseg dela. Edina posledica bodo odpovedi...

Torej imaš prav.. nekateri bodo res delal manj in sicer čisto nič. Kdor bo ostal, bo delal enako kot zdaj.


Kako se bo obseg dela zmanjšal? Še vedno boš imel iste potrošnike, z isto kupno močjo, ki bodo zapravili enako kot prej. Zmotno je misliti, da bodo ljudje ob nedeljah postili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Unknown_001 ::

Štajn, tud če gre za mal denarja ne moreš ti z denarjem razmetavat. Kje je meja kjer še lahko pogledamo stran? Ok, zate 16 centov, za nekoga 10 EUR za mene pa 0.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

A veš koliko EUR gre za podobne odločitve vsak mesec v parlamentu?

Sicer pa ja. Slovenac bo jamral za 17 centov (ki jih vsak dan pusti na pultu...) bo pa tiho za 1000, 1000000 ali 1000000000 EUR (uf kako dolge številke, saj si jih sploh ne moreš predstavljati)

https://xkcd.com/1894/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

Pa sem kje napisal, da je to prav?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

xmetallic ::

49106 je izjavil:


Ja, kako pa naj predstavijo, če maš en delovni dan manj? Pristranski si že zaradi RKC, morda pa tudi, ker delaš v fabrk. Če bi želel biti nesramen, bi ti napisal, da bi moral upoštevati formulo prejšnjih nasvetov in se ob morebitenem sprejetju zakona prekvalificraš v trgovca.

Ne bodo delali en dan manj. Trgovci delajo 6 dni v tednu. Brez nedelje bodo ravno tako delali 6 dni v tednu. S to razliko, da bi delodajalec moral odpustit nekaj trgovcev, ker bi imel preveč ljudi. Si pa res optimist če misliš, da bo delodajalec plačeval trgovcem 6 delovnih dni delali jih bodo pa dejansko 5.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

49106 je izjavil:


Ja, kako pa naj predstavijo, če maš en delovni dan manj? Pristranski si že zaradi RKC, morda pa tudi, ker delaš v fabrk. Če bi želel biti nesramen, bi ti napisal, da bi moral upoštevati formulo prejšnjih nasvetov in se ob morebitenem sprejetju zakona prekvalificraš v trgovca.

Ne bodo delali en dan manj. Trgovci delajo 6 dni v tednu. Brez nedelje bodo ravno tako delali 6 dni v tednu. S to razliko, da bi delodajalec moral odpustit nekaj trgovcev, ker bi imel preveč ljudi. Si pa res optimist če misliš, da bo delodajalec plačeval trgovcem 6 delovnih dni delali jih bodo pa dejansko 5.


Delodajalci NE PLAČUJEJO, po dleovnih dneh ampak po urah... ti morš oddelat 40ur/teden... ali je to razdeljeno na 6 ali na 5 dni, je stvar notranje organizacije...

Trgovci NE BODO imeli preveč ljudi... večina trgovin danes IŠČE ljudi, torej imajo manjko ljudi :) Kvečjemu bodo manj iskali ljudi če ob nedeljah zaprejo.

pecorin ::

Ne skrbi, bomo potem naredili še en referendum za par miljonov in celo državo vprašali, če smejo trgovine odpustiti delavce, ke ni več toliko delovnih ur.

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Delodajalci NE PLAČUJEJO, po dleovnih dneh ampak po urah... ti morš oddelat 40ur/teden... ali je to razdeljeno na 6 ali na 5 dni, je stvar notranje organizacije...

Trgovci NE BODO imeli preveč ljudi... večina trgovin danes IŠČE ljudi, torej imajo manjko ljudi :) Kvečjemu bodo manj iskali ljudi če ob nedeljah zaprejo.

40ur na teden = 5 dni * 8 ur. Na teden delodajalec od delavca sme zahtevati največ 56 ur dela. Kar ti ne razumeš je, da če trgovina preneha obratovati ob nedeljah bo nekje treba ali prenesti te ure noter, ali delavcem od plače vzeti te ure, ki jih ne bodo oddelali. Prva opcija je neizvedljiva, ker delodajalec ne bo plačeval v trgovini 6 trgovcev namesto trenutnih 4 na izmeno, samo zato da bi trgovci noter prenesli ure. Ostane torej le druga možnost = toliko ur manj izplačanih, ali odpuščanje.

Vsak pa sam ve a raje dela v nedeljo in domov prinese 120EUR več ali raje doma šteje zvezde.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Delodajalci NE PLAČUJEJO, po dleovnih dneh ampak po urah... ti morš oddelat 40ur/teden... ali je to razdeljeno na 6 ali na 5 dni, je stvar notranje organizacije...

Trgovci NE BODO imeli preveč ljudi... večina trgovin danes IŠČE ljudi, torej imajo manjko ljudi :) Kvečjemu bodo manj iskali ljudi če ob nedeljah zaprejo.

40ur na teden = 5 dni * 8 ur. Na teden delodajalec od delavca sme zahtevati največ 56 ur dela. Kar ti ne razumeš je, da če trgovina preneha obratovati ob nedeljah bo nekje treba ali prenesti te ure noter, ali delavcem od plače vzeti te ure, ki jih ne bodo oddelali. Prva opcija je neizvedljiva, ker delodajalec ne bo plačeval v trgovini 6 trgovcev namesto trenutnih 4 na izmeno, samo zato da bi trgovci noter prenesli ure. Ostane torej le druga možnost = toliko ur manj izplačanih, ali odpuščanje.

Vsak pa sam ve a raje dela v nedeljo in domov prinese 120EUR več ali raje doma šteje zvezde.


Ko je firma v kateri sem trneutno začela delat nedelje je imela pred tem ENAKO število zaposlenih kot po tem... torej bomo šli enostavno na stanje pred nedlejskim delom polnih izmen, namesto da vsak teden 2 dni manjkata 2 ki delata v nedeljo in morata bit doma :)

Simpl.

In še 1x, večina TRGOVIN ima trenutno POMANJKANJE DELOVNE SILE... torej če zaprejo ob nedeljah se komaj stanje NORMALIZIRA.

Kaj tebi tu ni jasno. Nobena srednja trgovina ni zaposlovala ljudi zato ker so začeli delat v nedeljo 4-6 ur... ker to ni smiselno!

next3steps ::

Ja, niso. So jim dali nadure za delati. Ker se to za delodajalca splača, če ima neumnega delavca. Če ti odvzameš nedeljo, bo delodajalec odpustil nekaj ljudi, in ostali bodo istotako fural nadure - spet, ker se to splača.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Ja, niso. So jim dali nadure za delati. Ker se to za delodajalca splača, če ima neumnega delavca. Če ti odvzameš nedeljo, bo delodajalec odpustil nekaj ljudi, in ostali bodo istotako fural nadure - spet, ker se to splača.


Prav, ampak ne bo nadur v nedeljo, bodo pač v soboto... bolje za vse sčasoma :)
««
9 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263443 (2738) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314955 (4322) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913276 (11391) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929612 (22988) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139455 (8269) MadMicka

Več podobnih tem