» »

A1 Slovenija

A1 Slovenija

d4vid ::

Jaz imam neomejeno GB na A1 Go L :P Pride prav, ko je treba kaj dol potegnit, pa je DSL prepocasen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

A-242 ::

MrNighthawk je izjavil:

Bryn je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Bryn je izjavil:

Ker to postavlja tiste ponudnike, ki so del paketov v boljši položaj glede na ostale, ki niso, torej je kršeno načelo nevtralnosti.


Bodo pa morali tudi ostali ponudniki slediti temu.


Samo da pojasnim, druge ponudnike vsebin in ne ponudnike mobilnih storitev.

Predstavljaj si, da imaš novo podjetje, ki bi rado konkuriralo Netlfixu. Netflix plača EUR1.000.000 (znesek sem si izmislil) A1, da jih A1 da v paket kjer bodo uporabniki imeli neomejene podatke če uporabljajo Netflix. Novo podjetje bi moralo ravno tako plačat A1, da bi lahko imelo enake pogoje ali pa je v precej slabšem položaju.


Kapitalizem :)


Ne kapitalizem ampak navadne goljufive piNde, ki krsijo EU zakonodajo. Slej ko prej jih bo nekdo prijavil.

Glede uporabnikov pa, ki se jih tukaj ni se nihce dotaknil, se bom koncentriral samo na tehnicni del stroke (ki so recimo nezaposljiv kader, ki nima blage veze kaj dela - vprasanje na interviewu - si na A1? Da. Se tipkamo preko emaila. Hvala, da ste se oglasili), tehnoloski revezi, ki padajo na brande. Ergo, tudi A1 je za nekaj uporaben - izlocevati tehnicni plevel.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

A-242 ::

Mimogrede, se sploh ne gre za ceno storitve ampak kako zelo se je clovek pripravljen prostituirat v zameno za malo nizjo ceno.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

__Devil__ ::

Mene pa zanima, če ima kdo tukaj A1 domači net, torej internet doma preko ruterja v katerem je SIM kartica na 4G/LTE omrežju in imaš izbrano višjo hitrost paketa (+5€ - 40/5mb namesto 20/5mb), ali je razlika v hitrosti, prenosih opazna? Saj imamo samo 2 oz. večinoma 3 črtice signala pa me zanima, če se splača vzet višjo hitrost? Čeprav mislim, da plačujemo ~35€ skupaj s TV paketom, hitrost pa je še iz leta 2015/2018, ko smo prvič vzeli/podaljšali pogodbo, zato se bom najbrž moral it osebno pozanimat in vprašat, če se lahko obnovi celotna naročnina, tako, da tudi dejansko dobimo to hitrost, ki jo plačujemo.

Problem je samo, da šteka ob večernih urah, ko so vsi gor, kljub temu, da je signal (3 črtice). Tako, da večinoma še Youtube ne dela na 360p ali 240p. 720p dela samo ponoči, ko ni nobenega gor oz. niso baze zasedene, tudi iger se ne da igrati preko spleta zaradi ping-a zato raje uporabim dostopno točko preko telefona (Telemach 4G) in takoj deluje odlično brez zatikanja in lagganja. No saj mogoče pa se nam drugo leto nasmehne sreča in bo Projekt Rune izkopal optiko, saj jim že raste dolga brada počasi.

Voluharr ::

Doma imamo sicer verzijo 20/5 malenkost bolši sprejem, sicer z zunanjimi antenamim a vseeno ne gre na 100%.

V kolikor še nimate, bi priporočal namestitev zunanjih anten.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

juve91 ::

Podarim kodo za -30% popust na mesečno naročnino za dve leti. Kontakt v zs.

__Devil__ ::

@Voluhar: Katere antene se morajo kupit za Huawei modem, ki smo ga dobili ob naročnini na A1 Domači net? Model je podoben Huawei B535 modelu. Katero se splača vzet najcenejšo in ali bi to res povečalo signal za 2 črtici?

Voluharr ::

__Devil__ je izjavil:

@Voluhar: Katere antene se morajo kupit za Huawei modem, ki smo ga dobili ob naročnini na A1 Domači net? Model je podoben Huawei B535 modelu. Katero se splača vzet najcenejšo in ali bi to res povečalo signal za 2 črtici?

Če bi povečalo signal za 2 črtici ne vem, vsekakor bi pa ga.
Imam sicer isti router, baza ni vidna in lovim odboj, uporablja pa dve yagi antene, eno navpično drugo vodoravni.
Za LTE pa je bolj pravilno ena za 45° v levo in druga v desno ter vertikalni razmik pol metra.
Naprimer kaj takega: https://www.wlan-sat.com/antena-dual-lt...

Če pa direktno vidiš anteno imam pa še enega Mikrotika viška, mislim da ravno tega: https://mikrotik.com/product/lhg_lte_kit
Sicer je montiran, je pa izven uporabe.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

HulkHogan ::

Če se ne motim je HOT mobil na A1 omrežju? Če se ni kaj spremenili?

nerro32 ::

Drži, HOT je na A1.

hojnikb ::

Neumno vprašanje; a A1 še zaklepa telefone na svoje omrežje?
#brezpodpisa

Dimnik ::

Ne, pravkar kupil telefon kupljen pri A1 in imam telemach, mislim da je že kar nekaj časa, da ne sme bit telefon zaklenjen

hojnikb ::

Odlično! Pol nebo panike :)
#brezpodpisa

starfotr ::

To velja samo za telekom, da ne smejo zaklepat. Vendar hvala bogu tudi drugi ne zaklepajo več. A1 oz. simobil je nekaj zaklepal iphone, tuš mislim, da je zaklepal modeme. Upam, da so opustili to.

MrStein ::

Ko se je uvedla ta sprememba, je (takrat še) SiMobil na veliko odklepal že prodane telefone. Dvomim, da so to kar tako iz dobrote srca delali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Odklene ti jih še sedaj, če je zaklenjen. Prostovoljno so se odločili za ta korak. Edino Iphone so imeli zaklenjene, po pol leta so ti ga odklenili, če si hotel. Kar je sicer neumnost, da so sploh zaklepali, vendar tako je.

Sicer pa lahko prilepiš kak link, ki nakazuje, da je za vse obvezno prodajat odklenjene telefone. Obvezno je samo za telekom.

Filipko ::

Naj mi nekdo prosim razloži smisel te reklame. Internet takoj - brez čakanja na priklop. Potem realnost pa 2 mes čakanja - seveda po podpisu pogodbe. A to jim študenti s schnell kurs tečajem marketinga pišejo oglase?
 A1 INTERNET

A1 INTERNET

modelno1 ::

Malo čudno je sestavljen tekst, se strinjam, sem in tja manjka kakšna vejica, ampak dovolj jasno, da se trditev "na voljo takoj" nanaša na brezžični paket in ne na fiksnega.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MrStein ::

Še komu pošiljajo SMS o eRačunu dan potem, ko je že plačan?

Včeraj dobim email o eRačunu, plačam, danes zjutraj pa SMS o istem eRačunu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

chort ::

__Devil__ je izjavil:

@Voluhar: Katere antene se morajo kupit za Huawei modem, ki smo ga dobili ob naročnini na A1 Domači net? Model je podoben Huawei B535 modelu. Katero se splača vzet najcenejšo in ali bi to res povečalo signal za 2 črtici?

Od LTE oddajnika sem oddaljen 30 km, uporabljam pa tole anteno. Draga, ampak optimizirana za našo ruralno LTE frekvenco - 800 MHz in s 15 dBi pri te frekvenci (ostale so ponavadi wide band, in prikazujejo dobitek samo za visoke (2600 MHz) frekvence, kjer ga je najlaže dobiti). Po zelo dolgem iskanju je bilo to najboljše, kar sem našel na tržišču (doma je še 5-6 drugih anten s katerimi sem poskušal prej).
Uporabljal sem jo tako z Huawei routerjem kot trenutni z Mikrotik LTAP Mini. Pri obeh je pomembno tudi, da uporabiš dober in čimkrajši kabel, sam sem trenutno na 2 m, plan pa je da bi naredil samo pigtaile, ko bom modem premaknil na zadno stran antene.
Dosegam hitrosti 30/1 Mbps (v paketu Domači NET 3 - 40/5 Mbps), še najbolj zaradi relativno nizke lokacije antene in ker se mi je pred anteno razrastla skupina državnih smrečic. Ključ do hitrosi in stabilnosti je, da jo postaviš čim višje, in da v prvih nekaj deset metrih ni ovir.

strom_15 ::

chort je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

@Voluhar: Katere antene se morajo kupit za Huawei modem, ki smo ga dobili ob naročnini na A1 Domači net? Model je podoben Huawei B535 modelu. Katero se splača vzet najcenejšo in ali bi to res povečalo signal za 2 črtici?

Od LTE oddajnika sem oddaljen 30 km, uporabljam pa tole anteno. Draga, ampak optimizirana za našo ruralno LTE frekvenco - 800 MHz in s 15 dBi pri te frekvenci (ostale so ponavadi wide band, in prikazujejo dobitek samo za visoke (2600 MHz) frekvence, kjer ga je najlaže dobiti). Po zelo dolgem iskanju je bilo to najboljše, kar sem našel na tržišču (doma je še 5-6 drugih anten s katerimi sem poskušal prej).
Uporabljal sem jo tako z Huawei routerjem kot trenutni z Mikrotik LTAP Mini. Pri obeh je pomembno tudi, da uporabiš dober in čimkrajši kabel, sam sem trenutno na 2 m, plan pa je da bi naredil samo pigtaile, ko bom modem premaknil na zadno stran antene.
Dosegam hitrosti 30/1 Mbps (v paketu Domači NET 3 - 40/5 Mbps), še najbolj zaradi relativno nizke lokacije antene in ker se mi je pred anteno razrastla skupina državnih smrečic. Ključ do hitrosi in stabilnosti je, da jo postaviš čim višje, in da v prvih nekaj deset metrih ni ovir.


Težko verjamem, da ti lovi signal 30 Km od oddajnika. Še posebej ker je teren razgiban

chort ::

strom_15 je izjavil:

chort je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

@Voluhar: Katere antene se morajo kupit za Huawei modem, ki smo ga dobili ob naročnini na A1 Domači net? Model je podoben Huawei B535 modelu. Katero se splača vzet najcenejšo in ali bi to res povečalo signal za 2 črtici?

Od LTE oddajnika sem oddaljen 30 km, uporabljam pa tole anteno. Draga, ampak optimizirana za našo ruralno LTE frekvenco - 800 MHz in s 15 dBi pri te frekvenci (ostale so ponavadi wide band, in prikazujejo dobitek samo za visoke (2600 MHz) frekvence, kjer ga je najlaže dobiti). Po zelo dolgem iskanju je bilo to najboljše, kar sem našel na tržišču (doma je še 5-6 drugih anten s katerimi sem poskušal prej).
Uporabljal sem jo tako z Huawei routerjem kot trenutni z Mikrotik LTAP Mini. Pri obeh je pomembno tudi, da uporabiš dober in čimkrajši kabel, sam sem trenutno na 2 m, plan pa je da bi naredil samo pigtaile, ko bom modem premaknil na zadno stran antene.
Dosegam hitrosti 30/1 Mbps (v paketu Domači NET 3 - 40/5 Mbps), še najbolj zaradi relativno nizke lokacije antene in ker se mi je pred anteno razrastla skupina državnih smrečic. Ključ do hitrosi in stabilnosti je, da jo postaviš čim višje, in da v prvih nekaj deset metrih ni ovir.


Težko verjamem, da ti lovi signal 30 Km od oddajnika. Še posebej ker je teren razgiban

Tudi jaz sem težko verjel, a je to dejstvo. Precej pomaga da sem nad 1000m nadmorske višine, na vidni liniji med anteno in oddajnikom so le krošnje dreves na vrhu hriba cca 4 km od antene, v fresnelovi coni pa seveda zaradi frekvence in oddaljenosti še marsikaj drugega.

sheldon ::

Je že kdo opazil ali A1 Fix net paket priotizira internetne storitve, če doplačaš za višjo hitrost 500/100 Mb/s paket?

Speedtest.net pokaže pravilno hitrost, ostali večinoma zelo različno in precej manj.

MrStein ::

Te dni je internet obremenjen in boš pogosto videl manjšo hitrost. Tako da ne takoj jamrat. Sploh ene storitve so obremenjene.

Imam 100/100 povezavo in mi (zdajle):
Speedtest.com pokaže 100/100 z slovenskim strežnikom
Speedtest.com z enim ameriškim strežnikom: 100 dol / 20 gor
fast.com test: 100/100 (pokaže sicer 64 za upload, ampak po žici gre 100)


download ISO fajla iz Kanade: 30-50 Mbps
download ISO fajla iz Nemčije: 100 Mbps
download ISO fajla iz Koreje: začne z 30, potem se dvigne na 60 Mbps
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

Obujam temo. Kako se kaj obnese A1? Internet, televizija?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vinkop ::

Mare2 je izjavil:

Obujam temo. Kako se kaj obnese A1? Internet, televizija?

Internet in mobilni zadovoljen zelo, IPTV-ja nimam, ker ga ne potrebujem

Tene ::

Top vse že 4 leto.

Anonimnež ::

Pozdravljeni,

imam težave pri prehodu na novi paket pri A1 ter večji problem še z novim boxom.
Dobri 2 leti smo imeli kombo L paket ter imamo eno sobo cca. 100 m kablov oddaljeno. Tam je bil prvo switch, nato iz switch TV box, ter wi-fi router. Vse to je brez težav delovalo. Sedaj smo prešli na nov paket ter zraven prejeli nov xlore tv box. Ta sedaj onemogoči delovanje wi-fi routerja. Tudi če s kablom povežem switch in PC, internet ne deluje.
Problem je, da nimam tako enostavno možnosti potegnoti novi UTP, ki bi bil posebej za npr. wi-fi.

Kakšno rešitev razen, da grem nazaj na stari box mi priporočate? Obstaja kakšna nastavitev na modemu od A1?

Tene ::

Jaz sem se kablov znebil in nabavil Devolo el. set, ki ga tudi prodajajo. Deluje vse preko el. kablov. Seveda mora biti enofazni sistem.

Anonimnež ::

Anonimnež je izjavil:

Pozdravljeni,

imam težave pri prehodu na novi paket pri A1 ter večji problem še z novim boxom.
Dobri 2 leti smo imeli kombo L paket ter imamo eno sobo cca. 100 m kablov oddaljeno. Tam je bil prvo switch, nato iz switch TV box, ter wi-fi router. Vse to je brez težav delovalo. Sedaj smo prešli na nov paket ter zraven prejeli nov xlore tv box. Ta sedaj onemogoči delovanje wi-fi routerja. Tudi če s kablom povežem switch in PC, internet ne deluje.
Problem je, da nimam tako enostavno možnosti potegnoti novi UTP, ki bi bil posebej za npr. wi-fi.

Kakšno rešitev razen, da grem nazaj na stari box mi priporočate? Obstaja kakšna nastavitev na modemu od A1?


Je možno porabit in ločit v enem UTP kablu signal za TV in signal za NET?
 https://static.slo-tech.com/36672.jpg

https://static.slo-tech.com/36672.jpg



Očitno pri A1 ne gre več urediti port kot trunk in ga porabiti za TV in NET.

MrStein ::

Lahko, samo bo šlo max 100 Mbps (za vsakega). (sicer verjetno dovolj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sbawe64 ::

Zakaj nebi več šlo ?
2020 is new 1984
Corona World order

MrStein ::

Ker za več rabiš vse žičke, ne pa le polovico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Mene so včeraj priklopili na A1 - optika
Opažam pa danes, da se mi omrežje restartuje vsakih nekaj ur. predvsem sem opazil, da mi VPN povezava mrkne na PC.
Tehniku sem sicer naročil da mi njihov router nastavi na bridge, router pa imam svoj(Mikrotik) kjer se povezujem s pomočjo PPPoe.
Na Telemachu teh težav nisem imel.
Ali ima A1 kako foro?

MrStein ::

Podoben problem sem imel jaz.
GPON fora. Dobiš pakete drugih uporabnikov, med drugimi paket za terminacijo pppoe povezave in ti ruter prekine.
To je sicer bug, ker ne bi smel upoštevati paketa, ki je namenjen drugemu uporabniku.

Poglej v logu , kaj točno se zgodi.

Sicer malo verjetno, da ima mikrotik ta bug, ampak nikoli ne veš. Je updatan?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Enak problem so imeli moji starši. Telekom GPON optika + Telemach.

Če je lastni ruter delal PPPoE povezavo, je le to pogosto prekinjalo. Na koncu sem rekel, naj dajo svoj modem nazaj "kot ruter" in lastno opramo uporabljam zgolj kot wifi AP in deluje (zaenkrat) brez težav.

"ruter" je TP-Link Deco M4

miko22 ::

Čuden je ta A1.
no-ip se mi več ne refreša na Mikrotiku(skripta). Na Telemachu je delalo ok.
Rešive ne poznam :(
Sploh ne vem kje naj začnem iskati.

starfotr ::

Uporabi https://www.duckdns.org/install.jsp in si generiraj zadeve za mikrotika.

miko22 ::

starfotr je izjavil:

Uporabi https://www.duckdns.org/install.jsp in si generiraj zadeve za mikrotika.

Saj pa no-ip čist lepo deloval zadnjih nekaj let, le sedaj ko sem šel na A1, ne deluje. Mikrotik torej ni kriv.

Veron ::

Če so to vsi problemi, ki jih imaš pri A1, si še vredu 8-)

__Devil__ ::

Tudi jaz težko najdem "no latency" gameplay, vedno lag v igri, ker igram preko hotspota, težko je najti stabilen signal, čeprav imam 3-4 črtice. Moti me le to, da mi na telefonu samo preskakuje na 2G omrežje, čeprav sem nastavil na LTE only in poskusil tudi s programom "Force 4G/LTE" ampak ne pomaga nič :/.

miko22 ::

Veron je izjavil:

Če so to vsi problemi, ki jih imaš pri A1, si še vredu 8-)

Ne boš verjel, ampak so to resni problemi. Ne morem se povezati domov preko VPN povezave.

widj3098dj32 ::

miko22 je izjavil:

Veron je izjavil:

Če so to vsi problemi, ki jih imaš pri A1, si še vredu 8-)

Ne boš verjel, ampak so to resni problemi. Ne morem se povezati domov preko VPN povezave.

Zelo resni ja. Drugace ima mikrotik svoj DDNS servis. Kupi si domeno in naredi CNAME na tisti zapis, ce zelis enostavnejse ime.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

miko22 je izjavil:

Mene so včeraj priklopili na A1 - optika
Opažam pa danes, da se mi omrežje restartuje vsakih nekaj ur. predvsem sem opazil, da mi VPN povezava mrkne na PC.
Tehniku sem sicer naročil da mi njihov router nastavi na bridge, router pa imam svoj(Mikrotik) kjer se povezujem s pomočjo PPPoe.
Na Telemachu teh težav nisem imel.
Ali ima A1 kako foro?

To je preko Telekom optike?

Gre za bug v Linux jedru : https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cg...
Ker ima mikrotik OS baziran na linux-u (in precej starem, če prav vidim), je možno, da ima nepopravljeno.
Pobaraj jih o tem (v linku je tudi povezava na popravek, izdan je bil za večino podprtih vej Linux maja 2020).

Sicer če imaš pred mikrotikom vezano še njihov ruter, potem mogoče ne gre za ta problem. Kot rečeno, brez neke bo9lj podrobne diagnostike bo težko ugotoviti, kaj se v resnici dogaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

miko22 ::

Ja, preko Telekom optike.
Vse skup čudno napeljali. Naprej prišel telekomovec, da mi je prinesel mali Innbox, kateri ne vem čemu služi(na napajanju), nato pa A1 fant, katerega sem komaj prepričal, da mi nastavi njihov router na bridge. Glede na to da se povezujem z PPPoE v njihovo omrežje, sploh potrebujem njihov router? Ali bi lahko direkt priklopil moj Mikrotik?
Nisem ravno doma v omrežju, osnovo znam, toda kaj bolj zatehevnega kot iskati te napake pa mi je že težko.

MrStein ::

Telekom prinese ONT ("pretvornik" iz optičnega kabla v ethernet).

V bridge ti sicer lahko nastavijo na daljino, samo email jim pošlješ. Ga nazaj v "normalni" način tudi enako lahko prestavijo.

Brez njihovega ruterja gre tudi. Brez ONT pa le, če ima mikrotik priklop za optični kabel.

Jaz imam brez njihovega ruterja. Torej ONT + moj ruter. (njihov ruter v normalnem, torej ne bridge načinu - vprašanje če to kaj vpliva, ampak sem raje rekel za "default" način, da jim kaj ne gre navzkriž).

PPPoE promet gre po VLAN-u, ID je ... zdaj ne vem na pamet, poguglaj, je že bilo večkrat omenjeno.


PS: Zanimivost: WiFi preko mojega ruterja in preko njihovega:

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Telekom prinese ONT ("pretvornik" iz optičnega kabla v ethernet).

V bridge ti sicer lahko nastavijo na daljino, samo email jim pošlješ. Ga nazaj v "normalni" način tudi enako lahko prestavijo.

Brez njihovega ruterja gre tudi. Brez ONT pa le, če ima mikrotik priklop za optični kabel.

Jaz imam brez njihovega ruterja. Torej ONT + moj ruter. (njihov ruter v normalnem, torej ne bridge načinu - vprašanje če to kaj vpliva, ampak sem raje rekel za "default" način, da jim kaj ne gre navzkriž).

PPPoE promet gre po VLAN-u, ID je ... zdaj ne vem na pamet, poguglaj, je že bilo večkrat omenjeno.


PS: Zanimivost: WiFi preko mojega ruterja in preko njihovega:




Pa se da zrihtat, da bi bila hitrost tudi preko tvojega routerja ista?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Da bi bila okoli 20 Mbps ? Verjetno ja, samo zakaj bi? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

A so na A1 spreminjali kaj kvaliteto slike na TV? Že nekaj časa opažam, da je kar težko met prižgana 2 TVja... Prej je delalo, občasno celo 3 na enkrat, na ADSL 10/1. Sedaj komaj en, pri dveh že šteka slika in je praktično negledljivo.

miko22 ::

MrStein je izjavil:

Telekom prinese ONT ("pretvornik" iz optičnega kabla v ethernet).

V bridge ti sicer lahko nastavijo na daljino, samo email jim pošlješ. Ga nazaj v "normalni" način tudi enako lahko prestavijo.

Brez njihovega ruterja gre tudi. Brez ONT pa le, če ima mikrotik priklop za optični kabel.

Jaz imam brez njihovega ruterja. Torej ONT + moj ruter. (njihov ruter v normalnem, torej ne bridge načinu - vprašanje če to kaj vpliva, ampak sem raje rekel za "default" način, da jim kaj ne gre navzkriž).

PPPoE promet gre po VLAN-u, ID je ... zdaj ne vem na pamet, poguglaj, je že bilo večkrat omenjeno.


PS: Zanimivost: WiFi preko mojega ruterja in preko njihovega:



Torej lahko izklopim njihov router pa priklopim direkt mojega? Moram jim kaj javit? kaj posebej nastavit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1014173334 (779) Reaper
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557066 (5172) starfotr
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
723128698 (4984) d4vid
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677467 (19872) Tilen
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051916 (27255) brez-imenko

Več podobnih tem