» »

A1 Slovenija

A1 Slovenija

Bryn ::

strom_15 je izjavil:

Bryn je izjavil:

Ker to postavlja tiste ponudnike, ki so del paketov v boljši položaj glede na ostale, ki niso, torej je kršeno načelo nevtralnosti.


Bodo pa morali tudi ostali ponudniki slediti temu.


Samo da pojasnim, druge ponudnike vsebin in ne ponudnike mobilnih storitev.

Predstavljaj si, da imaš novo podjetje, ki bi rado konkuriralo Netlfixu. Netflix plača €1.000.000 (znesek sem si izmislil) A1, da jih A1 da v paket kjer bodo uporabniki imeli neomejene podatke če uporabljajo Netflix. Novo podjetje bi moralo ravno tako plačat A1, da bi lahko imelo enake pogoje ali pa je v precej slabšem položaju.

MrNighthawk ::

Bryn je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Bryn je izjavil:

Ker to postavlja tiste ponudnike, ki so del paketov v boljši položaj glede na ostale, ki niso, torej je kršeno načelo nevtralnosti.


Bodo pa morali tudi ostali ponudniki slediti temu.


Samo da pojasnim, druge ponudnike vsebin in ne ponudnike mobilnih storitev.

Predstavljaj si, da imaš novo podjetje, ki bi rado konkuriralo Netlfixu. Netflix plača €1.000.000 (znesek sem si izmislil) A1, da jih A1 da v paket kjer bodo uporabniki imeli neomejene podatke če uporabljajo Netflix. Novo podjetje bi moralo ravno tako plačat A1, da bi lahko imelo enake pogoje ali pa je v precej slabšem položaju.


Kapitalizem :)

bambam20 ::

Opcija ne vključuje naročnin na aplikacije.


To pomeni, da moraš še dodatno plačevati mesečno naročnino za Netflix?

starfotr ::

A si mislil, da boš za nekaj eur dobil še vse naročnine?

To je podobna nebuloza, kot bi ljudje poletni čas, ker najbrž mislijo, da bo poletje tudi pozimi.

bambam20 ::

starfotr je izjavil:

A si mislil, da boš za nekaj eur dobil še vse naročnine?

To je podobna nebuloza, kot bi ljudje poletni čas, ker najbrž mislijo, da bo poletje tudi pozimi.



Ne, ne. Samo vidim, da piše pod paketi, da je potrebno še doplačat za naročnino. Mogoče koristno za nekoga, ki se vozi vsak dan kakšno uro ali več v službo z vlakom.

starfotr ::

Koristno je že sedaj, samo, da je ceneje in manj omeujujoče. Danes je v paketih ogromno podatkov, ki jih ne skuriš kar tako.

Horejšio ::

Men je tole sumljivo. Storitve, ki jih sami določijo so cenejše od ostalih na netu. Mal dvomim, da je tole vse po EU zakonodaji. Dejmo preverit.

starfotr ::

EU zakonodaja je drek od zakonodaje. Hoteli so brezplačni roaming, zato so morali operaterjem dati neke druge odpustke. Tako so naredili ohlapno zakonodajo kar se tiče nevtralnosti. Mi smo imeli dosti boljšo lokalno zakonodajo, vendar, ker smo hlapci, smo jo povozili s to skorumpirano in za korporacije dobro evropsko.

Vedeti je treba, da je vsak dan n lobistov tam gor, v "hramu evropske demokracije" in da hodijo s takimi in drugačnimi zahtevami ter imajo kovčke z denarjem, da gre to skozi.

strom_15 ::

Brezskrbno in varno brskanje po spletu z A1 Protekt


Ste vedeli, da se kar četrtina vseh mobilnih naprav vsak mesec srečuje z grožnjo? Zato so pri A1 Slovenija za brezskrbno in varno brskanje po spletu pripravili oblačno storitev, ki nevarnostim onemogoča stik z vašo mobilno napravo. A1 Protekt je ugodna rešitev, ki za popolno varnost ne zahteva dodatnih aplikacij in programske opreme. Do zaščite vaše mobilne naprave vas loči le en klik. Prvi mesec uporabe je storitev brezplačna, nato pa stane le 1,49 € na mesec.

Nevarnosti pretijo na vsakem koraku, tudi za mobilne naprave, zato je pametno poskrbeti za preventivo. A1 svojim uporabnikom ponuja možnost, kot je pri nas še ne poznamo. Na trgu sicer obstaja veliko varnostnih (protivirusnih) programov in storitev, vendar večina zahteva interakcijo s strankami. A1 Protekt pa je varnostna storitev v oblaku, ki deluje na omrežju ponudnika (mobilno omrežje A1), kar pomeni, da blokira nevarne strani oziroma aplikacije, še preden pridejo do naprave.

»Svojim uporabnikom želimo ponuditi kar najboljšo uporabniško izkušnjo, ki jim poleg zabave in najboljše tehnologije zagotavlja tudi varnost. A1 Protekt je inovacija podjetja Secucloud, ki za aktivacijo ne zahteva naprednega tehničnega znanja, saj si jo uporabnik lahko aktivira z enim samim klikom. Je celovita storitev, ki z uporabo najsodobnejše tehnologije za preprečevanje nevarnosti na spletu prepoznava lažno identiteto, zlonamerno programsko kodo in ščiti pred vdori. A1 Protekt deluje znotraj omrežja A1 ne glede na to, katero vrsto mobilne naprave uporabljate in kakšen je njen operacijski sistem, uporabnike pa varuje takrat, ko imajo vklopljen prenos podatkov in brskajo po mobilnem omrežju A1,« je o novi storitvi povedal Rajko Glamočanin, produktni vodja v A1 Slovenija.

Storitev ni namenjena le uporabnikom, ki preživijo veliko časa na spletu in imajo največ možnosti za potencialne grožnje, temveč vsem, ki želijo biti zaščiteni. Po spletu lahko varno brskate že za 1,49 € mesečno. Prvi mesec uporabe je storitev brezplačna.

A1 Protekt enostavno aktivirate sami v aplikaciji Moj A1, pošljete SMS na 4040 s ključno besedo »A1 Protekt« ali pokličete Skupino za podporo uporabnikom na 040 40 40 40, kjer vam bodo svetovalci pomagali pri aktivaciji storitve. Lahko pa se oglasite na najbližjem prodajnem mestu A1, kjer vam bodo z veseljem pomagali in odgovorili na morebitna vprašanja. Priskrbite si A1 Protekt in poskrbite, da bo varnost tudi pri uporabi mobilnega telefona na prvem mestu.

Več informacij o storitvi A1 Protekt: www.a1.si/A1-Protekt

starfotr ::

Moram reči, da so inovativni.

Zdi se mi pa tudi, da vsi te produkti so taki, kot njihovo "upravljanje z naročniškim razmerjem" v preteklosti. Želijo še več denarja s temi prijemi.

quadro933 ::

Ma sploh ne vem kaj vsi komplicirate. Men je čist vseen za te dodatne opcije. Za to ceno pa dobiš precej dobr paket. Pejte rajš mal ven na sprehod, pa mal manj v telefone glejte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadro933 ()

RockFan ::

Opozoril bi morebitne nove uporabnike na A1 naj, se odločijo za drugega orperaterja, ravnokar zaključujem najbol stresno uporabniško razmerje mojega živjenja. Narobe je šlo vse kar je lahko, od priklopa, storitev, spremembe paketov, napačne položnice, dvojne položnice, in stroški po prekinitvi razmerja. Se okvarjati z vsemi napakami ki pridejo od A1 je kot da bi imel poleg službe še eno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: SloLord ()

strom_15 ::

A1 Slovenija z brezplačnim prenosom podatkov za vse, ki si bodo 28.3.2019 v ZDA v živo ogledali tekmo slovenskih NBA zvezdnikov

http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0...

AnjaNja ::

Rock fan, jaz sem bila 15 let pri SiMobilu / A1, sedaj pa druga njihova ponudba BOB (samo prenos številke računali). v tem času sem imela probleme samo 1x, ko sem preko spleta kupovala telefon, ker je bil za 20€ ugodnejši, potem pa niti nisem vedela, da je taka kolobocija s kurirjem, ki je moral tapkat v tablico kar nekaj časa...Potem so pa tudi pozabili odšteti 20€...kar so nadknadno sicer uredili.

Firma je prr SiMobilu/ A1 zadnjih 6 let in je po začetnih težavah OK, njihova potnica je narobe vnesla nekaj podatkov in je bilo treba spremenit.

Trkam na les, naj ostane. Trenutno se sicer dogaja, da ni interneta, in je treba izklopit/vklopit. Zna bit, da bo treba kaj zamenjat od opreme. TV kuminkator so BP zamenjali, ko je začelo nagajat v roku dveh dni je bil pri nas.

Zato me malo čudi, da si imel toliko težav. Ja, saj ni idealno, pride do napak, ampak da bi nenehno imel težave?

MrStein ::

A kdo za prijavo v moj.A1 uporablja digitalno potrdilo (X.509 certifikat)?

Sem hotel dodati svojega in mi napiše generično error stran:

Server Error

403 - Forbidden: Access is denied.

You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

To je tam, ko po prijavi daš "Dodaj certifikat". To napako izpiše potem, ko izberem svoj certifikat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Sheteentz ::

Eno noob vprašanje.

Razmišljam, da bi pri A1 vzel A1 Combo S (za internet v bajti) in A1 GO! XS, kar pokrije vse moje zahteve (stabilen internet in valú). Zdaj imam Hofer Hot (Giga za internet in Mini za mobitel), pa mi v hiši pogosto dol meče povezavo, pa še valú mi manjka. Sem že menjal sim kartico, ker sem mislil, da mi zato giga paket meče dol, pa ni pomagalo. Možno bi bilo, da ima modem okvaro, ampak ker sem kupil rabjenega, nimam neke opcije. Pri Hofer hot za ta paket plačujem 21.98€, pri A1 bi plačeval 29.98€. Ajde, 8 evrov razlike, to se da preživet, pa če bo internet preko žice stabilen, še toliko bolje.

Vprašanje se glasi: A se da vse to uredit v enem dnevu, v smislu, da grem do A1 poslovalnice, tam uredim vse potrebno s papirologijo, oni mi pa že tam dajo modem, ali moram počakat, da ga dostavijo, oziroma pošljejo po pošti?

MrStein ::

Pri meni na FTTH (od Telekoma) je priklop A1 Combo trajal en-dva tedna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sheteentz ::

Si modem od A1 dobil v poslovalnici, ali so ti ga naknadno posredovali?

MrStein ::

Prinesel tehnik na dom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vinkop ::

ali je mozno pridobiti brezplacen test A1 mobilnega omrezja predno postanes njihov narocnik? rad bi testiral ali imam v stanovanju 4G signal vseskozi ali ne....to mi je pomembno, ker zunaj 4G ni tezko uloviti....

Veron ::

Ali prav vidim, da na A1 predplačniško sim ni možno prenesti svojo telefonsko številko?

noob96 ::

Nrobe vidiš, seveda je možno. Najprej moraš kupiti kartico SIM predplačniško, nato pa ti v trgovini naredijo prenos iz starega operaterja na njih.

klekej ::

Je tu gor kdo iz A1? Če me prosim kontaktira na ZS.

Ml33k ::

Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tu. Kaj kdo ve ali A1 tehnična podpora blokira določene mobilne številke? Zadnjih 5 dni je nekaj narobe z internetno linijo. Prvi dan sem napako sem prijavil (imel sem hitrosti iz 30/4 na 10/1) in nato naslednji dan ponovno vprašal kaj se dogaja, saj je začela slika na televizorju popolnoma zmrzovati za nekaj minut.

Tretji dan so mi poslali sms da je napak odpravljena. Pogledal sem na modemu (tam ko lahko preko brskalnika upravljaš nastavitve) in hitrost linije je bil 20/2. Včeraj ob 8ih zjutraj sem poklical tehnično podporo in po skoraj uri čakanja sem prekinil. Naj še omenim da imajo posnetek: Vsi operaterji so zasedeni in da imam opcijo prekinit klic, da me pokličejo nazaj ko imajo čas.

No čakal sem do 17ih in nobenega klica nazaj. Kličem ponovno na tehnično podporo in po 50ih minutah čakanja sem ponovno odnehal. Danes zjutraj pa spet pokličem okoli 8ih in sem čakal več kot uro in spet nobenega operaterja.

So me blokirali ali kaj? Je to možno. Nisem se jezil na njih samo vprašal sem kaj se dogaja z linijo.

BOCo. ::

Tudi jaz sem včeraj popoldan čakal več kot 30 minut.

Danes je prenehal delovati še internet in ne moremo priti do tehnične pomoči.

Ml33k ::

Ml33k je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tu. Kaj kdo ve ali A1 tehnična podpora blokira določene mobilne številke? Zadnjih 5 dni je nekaj narobe z internetno linijo. Prvi dan sem napako sem prijavil (imel sem hitrosti iz 30/4 na 10/1) in nato naslednji dan ponovno vprašal kaj se dogaja, saj je začela slika na televizorju popolnoma zmrzovati za nekaj minut.

Tretji dan so mi poslali sms da je napak odpravljena. Pogledal sem na modemu (tam ko lahko preko brskalnika upravljaš nastavitve) in hitrost linije je bil 20/2. Včeraj ob 8ih zjutraj sem poklical tehnično podporo in po skoraj uri čakanja sem prekinil. Naj še omenim da imajo posnetek: Vsi operaterji so zasedeni in da imam opcijo prekinit klic, da me pokličejo nazaj ko imajo čas.

No čakal sem do 17ih in nobenega klica nazaj. Kličem ponovno na tehnično podporo in po 50ih minutah čakanja sem ponovno odnehal. Danes zjutraj pa spet pokličem okoli 8ih in sem čakal več kot uro in spet nobenega operaterja.

So me blokirali ali kaj? Je to možno. Nisem se jezil na njih samo vprašal sem kaj se dogaja z linijo.

Sem jih danes končno dobil na zvezo. Po skoraj 1 uri in 10 minut čakanja. Neverjetno. Kaj točno se dogaja z A1? Kdo ve? Bodo propadli ali kaj?

Ko sem vprašal zakaj slaba linija mi je tehnik povedal tisoč in en izgovor ter mi začel govorit kako sem imel že 2016 in 2017 nekajkrat tako slabo hitrost. Ni pa povedal ostalih 1500 dni, ko je bila hitrost normalna. Res neverjetno.

MrStein ::

Skupaj s to temo zgleda se res nekaj dogaja.

In v svoji maniri zanikajo tako dolgo kot je le možno + vedno zaseden klicni center. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A v teh novih paketih nimajo več vezav?
Zanima me za fiksni internet.
(za mobilne mislim da je še vedno možnost vezave)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregex ::

Pri meni vse laufa brez problemov te dni, ko imate nekateri probleme, kombo m na telekomovi optiki. Trkam na les. Mi pa čez cca 1 mesec poteče dveletna vezava in me prav zanima, če si bom lahko zrihtal spet ugodnejšo ceno.

Veron ::

Preden so dali nove pakete ven, je bilo to praksa, da so ti ponovno ponudili 2 letno vezavo in nižjo ceno.
Če bo sedaj enako nevem, ampak predvidevam, da ti bodo ponudili nove pakete brez vezave.

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem imel 2 leti po znižani ceni, zdaj mi je poteklo. Poklical, prek spleta podpisal pogodbo in je se ugodnejše, kot je bilo prej. Minuta dela.

Moras pa biti samoiniciativen, da ves kdaj ti potece, ponudijo ti namrec ne.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz sem imel 2 leti po znižani ceni, zdaj mi je poteklo. Poklical, prek spleta podpisal pogodbo in je se ugodnejše, kot je bilo prej. Minuta dela.

Moras pa biti samoiniciativen, da ves kdaj ti potece, ponudijo ti namrec ne.


Lahko poveš malo več kaj si imel prej in kaj imaš sedaj? Ker meni je tudi ravno poteklo, vendar se malce izogibam klica ker sumim da bodo želeli ponuditi te nove pakete brez veze, ki so pa ob praktično enakih pogojih (ok malo boljša internetna povezava, kar pa niti ne rabim) dražji

IL_DIAVOLO ::

Prej sem imel kombo M za dobrih 40 evrov. Nato grem gledat, kak za vraga imam tolko visji racun. Posljem mail, cez par minut dobim klic, ce lahko prek spleta sklenemo novo pogodbo oz. kar obnovimo. To je to.

Imam 20/1 povezavo, trojcek, dodatna stevilka. Zdaj sem dobil tudi do januarja brezplačni dostop do razsirjene L sheme.

Pri A1 moras spremljati aktualne ponudbe, drugace bos fejst preplacal.

Master_Yoda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz sem imel 2 leti po znižani ceni, zdaj mi je poteklo. Poklical, prek spleta podpisal pogodbo in je se ugodnejše, kot je bilo prej. Minuta dela.

Moras pa biti samoiniciativen, da ves kdaj ti potece, ponudijo ti namrec ne.



Hvala za predlog. Jaz imam Kombo L za 40 EUR, in mi ta akcijska cena potece konec naslednjega leta. Bom probal sreco ce mi uspe podaljsati, saj bi za nove pakete placal 7 eur vec.
Dovie'andi se tovya sagain.

Groot ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prej sem imel kombo M za dobrih 40 evrov. Nato grem gledat, kak za vraga imam tolko visji racun. Posljem mail, cez par minut dobim klic, ce lahko prek spleta sklenemo novo pogodbo oz. kar obnovimo. To je to.

Imam 20/1 povezavo, trojcek, dodatna stevilka. Zdaj sem dobil tudi do januarja brezplačni dostop do razsirjene L sheme.

Pri A1 moras spremljati aktualne ponudbe, drugace bos fejst preplacal.


Aha torej si po izteku 2 let dejansko dobil višjo položnico? Ker meni se je iztekla vezava nekje okrog 10. oktobra, pa na položnici za prejšnje obračunsko obdobje, ki zajema skoraj do konca oktobra, povišanja še ni bilo.

kixs ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prej sem imel kombo M za dobrih 40 evrov. Nato grem gledat, kak za vraga imam tolko visji racun. Posljem mail, cez par minut dobim klic, ce lahko prek spleta sklenemo novo pogodbo oz. kar obnovimo. To je to.

Imam 20/1 povezavo, trojcek, dodatna stevilka. Zdaj sem dobil tudi do januarja brezplačni dostop do razsirjene L sheme.

Pri A1 moras spremljati aktualne ponudbe, drugace bos fejst preplacal.


Imam se eno leto vezave in so mi danes do koneca januarja dali shemo L. Pa TV-ja sploh nimam povezanega zaradi slabe linije.

barakus ::

Ja ce imate kombo pakete po izteku vezave cena skoci gor ce se prav spomnim. Potem pa si uredite prehod na te nove pakete in lahko se naprej obdrzite hibridni modem brez doplacila. Ce se niste, boste prejeli tudi nov xplore tv komunikator ampak predlagam da starega ne vracate takoj, ker meni deluje bolje kot novi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

IL_DIAVOLO ::

Bos pa placal, ce ne bos vrnil opreme :)

barakus ::

Mislim da se ne mudi, je ze nekaj mesecev mimo in niso poslali niti se opomina, ni v interesu nikogar hiteti z vracilom stare opreme, ko nova ne deluje.

nerro32 ::

Jaz imam še Amisov paket Trojka Flex 15/1 z zadovoljivo tv shemo (boljša kot zdajšnja TV S shema) s 3 TV vmesniki (2 dodatna v najemu skupaj za 6eur) ter dopolnilne storitve (Časovni preskok, Snemalnik in Mediacenter za 4eur) vse skupaj za slabih 36eur. Noben nov primerljiv paket mi tega ne omogoča za tako ceno in to bom imel, dokler ne bodo tega paketa čisto ukinili :D Ali pa dokler ne bo postavljena infrastruktura, ki mi bo omogočala višji download/upload.
Sem pa tudi jaz dobil sms, da imamo do sredine januarja L shemo na TVju.

strom_15 ::

A1 Go! z več podatki za isto ceno:

https://www.a1.si/narocniski-paketi/a1-...

strom_15 ::

barakus ::

A1 Go! XS so tudi povecali iz 1000MB na 3000MB, ali to velja tudi za obstojece narocnike?

strom_15 ::

barakus je izjavil:

A1 Go! XS so tudi povecali iz 1000MB na 3000MB, ali to velja tudi za obstojece narocnike?


Da

barakus ::

Odlično. Ali se pri A1 da kje videti koliko MB je še neporabljenih ta mesec?

Edit: odgovarjam samemu sebi: "STANJE" na številko 9443

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

w0mbat ::

A1 go M imam... Danes dobil SMS, povečali smo vam iz 60gb na 100gb, ista cena. Kar fajn, škoda k nkol ne porabim niti približno tok

barakus je izjavil:

Odlično. Ali se pri A1 da kje videti koliko MB je še neporabljenih ta mesec?

Edit: odgovarjam samemu sebi: "STANJE" na številko 9443

ja, naloži si A1 aplikacijo kjer ti vse piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: w0mbat ()

ahac ::

w0mbat je izjavil:

A1 go M imam... Danes dobil SMS, povečali smo vam iz 60gb na 100gb, ista cena. Kar fajn, škoda k nkol ne porabim niti približno tok

Zdaj greš lahko na malo cenejši GO S pa boš še vedno imel 60GB. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Veron ::

Podražitev bo kmalu sledila :) To je že klasika

c3p0 ::

w0mbat je izjavil:

A1 go M imam... Danes dobil SMS, povečali smo vam iz 60gb na 100gb, ista cena. Kar fajn, škoda k nkol ne porabim niti približno tok



Torej, veš zakaj so povečali. Ker redko kdo pride sploh blizu tej cifri.

bambam20 ::

barakus je izjavil:

Odlično. Ali se pri A1 da kje videti koliko MB je še neporabljenih ta mesec?

Edit: odgovarjam samemu sebi: "STANJE" na številko 9443


Naloži si mobilno aplikacijo MOj A1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561347 (172) permit
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
730131066 (379) PacificBlue
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1034178694 (2624) mag3
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677851 (20256) Tilen
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052154 (27493) brez-imenko

Več podobnih tem