» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
39 / 49
»»

Fsegula62 ::

Preveri, če si slučajno uporabil slab kabel ali kabel ki ima samo 4 žičke namesto 8.

To storiš tako, da na računalniku v nadzorni plošči preveriš ali piše 100Mbps ali 1Gbps.
Če pokaže 100Mbps menjaj kabel, če 1Gbps pa bomo raziskovali naprej.

 100Mbps/1Gbps

100Mbps/1Gbps

Barko ::

@Fsegula62

Hvala za hiter odgovor ... ja kabli so bili s 4 žičkami. Zamenjal in vse deluje kot mora.

Fsegula62 ::

To je to :D samo v kanto z njim

markolino ::

Pozdravljeni.
Imam eno posebno vprašanje za tiste kateri ste 100% prepričani, da je tako.
Torej doma imam EON Tv na Android boxu.. Imam samo 1 licenco.
Rad bi stestiral različne android boxse kako se obnesejo itd.. kot so MI BOX S 4K, googlov TV itd itd...
Ampak baje lahko registriraš samo 1 napravo 1x mesečno ???
Torej se šteje 30 dni od aktivacije nove naprave ? al če registriram en android box 31 v mesecu ter naslednji box 1 v mesecu bo delovalo ??

V pričakovanju na izčrpan odgovor.
Hvala.

bedarija ::

vseeno je al je to fizični mesec ali pa 30 dni, ker ti torej uspe sprobati v obeh primerih samo 2 napravi na mesec. in ja to drži, samo enkrat lahko zamenjaš potem pa čakaš, res pa ne vem a je datumski mesec ali 30 dni.

-JM- ::

markolino je izjavil:

Pozdravljeni.
Imam eno posebno vprašanje za tiste kateri ste 100% prepričani, da je tako.
Torej doma imam EON Tv na Android boxu.. Imam samo 1 licenco.
Rad bi stestiral različne android boxse kako se obnesejo itd.. kot so MI BOX S 4K, googlov TV itd itd...
Ampak baje lahko registriraš samo 1 napravo 1x mesečno ???
Torej se šteje 30 dni od aktivacije nove naprave ? al če registriram en android box 31 v mesecu ter naslednji box 1 v mesecu bo delovalo ??

V pričakovanju na izčrpan odgovor.
Hvala.


Že v začetku meseca lahko izbrišeš in ponovno prijaviš novo napravo, ne glede kdaj si v prejšnjem mesecu prijavil staro napravo

buzzbomb ::

Zdravo,

uporablja kdo EON app na novem chromecastu? Kako deluje, je treba castat iz telefona ali je app na napravi? Je android tv app ali navadni? Potrebujem air remote (in torej dongle) ali ga lahko kako uporavljam z priloženim daljincem?

Hvala

gregyk ::

buzzbomb je izjavil:

Zdravo,

uporablja kdo EON app na novem chromecastu? Kako deluje, je treba castat iz telefona ali je app na napravi? Je android tv app ali navadni? Potrebujem air remote (in torej dongle) ali ga lahko kako uporavljam z priloženim daljincem?

Hvala


App dela brez vsakih težav, je Android TV app, upravljaš normalno z daljincem od chromecast-a.

plavko61 ::

gregyk je izjavil:

buzzbomb je izjavil:

Zdravo,

uporablja kdo EON app na novem chromecastu? Kako deluje, je treba castat iz telefona ali je app na napravi? Je android tv app ali navadni? Potrebujem air remote (in torej dongle) ali ga lahko kako uporavljam z priloženim daljincem?

Hvala


App dela brez vsakih težav, je Android TV app, upravljaš normalno z daljincem od chromecast-a.


Imam cromecast2, pa mi pri EON ne dela CEC za preskok naprej(reklame). A to dela na cromecast4 z EON Android TV App, vsaj z cromecast4 daljincem?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavko61 ()

bosmla ::

Pozdravljeni
V kratkem bodo pri starsih zamenjali telekom (top trio na VDSL) za telahach (mislim da nek EON 300/30 na koaxsalnem kablu)...
- Moram biti na kaj pozoren, ko bodo koaksalni kabel vlekli do prostora v bajti?
- Lahko potem sam nastavim njihov modem (torej recimo nastavim v bridge mode, forvardiram porte, izklapljam wifi, itd)?
- Pri narocanju so mi zagotavljali, da 100% deluje gledanje TV-ja preko interneta na drugi lokaciji (vikend z drugim ponudnikom interneta), to drzi? Ali naj se kaj posredujem pred podpisom pogodbe?
Hvala za odgovore.

NejcSSD ::

Js gledam Športklube v Telekom omrežju tako da ja, dela TV z drugim ponudnikom
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Daniel ::

bosmla je izjavil:

Pozdravljeni
V kratkem bodo pri starsih zamenjali telekom (top trio na VDSL) za telahach (mislim da nek EON 300/30 na koaxsalnem kablu)...
- Moram biti na kaj pozoren, ko bodo koaksalni kabel vlekli do prostora v bajti?
- Lahko potem sam nastavim njihov modem (torej recimo nastavim v bridge mode, forvardiram porte, izklapljam wifi, itd)?
- Pri narocanju so mi zagotavljali, da 100% deluje gledanje TV-ja preko interneta na drugi lokaciji (vikend z drugim ponudnikom interneta), to drzi? Ali naj se kaj posredujem pred podpisom pogodbe?
Hvala za odgovore.


V bridge ga sam ne boš spravil. Okrog gledanja v drugem omrežju pa gre ja, ampak imajo splošne pogoje napisane tako, da izgleda, kot, da si pridružujejo možnost, da ti to kadarkoli izklopijo.

Twixz ::

Ne morem verjet kateri nateguni so pri Telemachu. Po redni ceni dobim 250€ ceneje telefon kot pa če se vežem pri njih. Grozovija.

BorutK-73 ::

Saj to imajo sedaj vsi

Twixz ::

Danes bo zanimivo. 43€ ni kasirajo EON Light, brez drobnega tiska. Redna cena je zdaj na internetu 41€. To so živi cigani, res..

hdx ::

Na EON ne morem naložiti nobene aplikacije. Napiše da v napravi ni prostora, čeprav ga je 3GB. Mogoče kdo ve, kaj je težava?

-JM- ::

Boš moral dat box na tovarniške nastavitve...

zavajon ::

Twixz je izjavil:

Ne morem verjet kateri nateguni so pri Telemachu. Po redni ceni dobim 250€ ceneje telefon kot pa če se vežem pri njih. Grozovija.

Twixz je izjavil:

Danes bo zanimivo. 43€ ni kasirajo EON Light, brez drobnega tiska. Redna cena je zdaj na internetu 41€. To so živi cigani, res..


Cviliš zaradi teh 2€, pa kupuješ telefon, ki je 250€ dražji kot je v prosti prodaji ... 8-O

Twixz ::

zavajon je izjavil:

Twixz je izjavil:

Ne morem verjet kateri nateguni so pri Telemachu. Po redni ceni dobim 250€ ceneje telefon kot pa če se vežem pri njih. Grozovija.

Twixz je izjavil:

Danes bo zanimivo. 43€ ni kasirajo EON Light, brez drobnega tiska. Redna cena je zdaj na internetu 41€. To so živi cigani, res..


Cviliš zaradi teh 2€, pa kupuješ telefon, ki je 250€ dražji kot je v prosti prodaji ... 8-O


Vsak ma svoje veselje v življenju. Jaz pač prisegam na to da dam več za telefon in imam potem mir :)

dc10 ::

Daniel211 je izjavil:

Pozdravljeni,

Je imel kdo težavo s aplikacijo EON smart TV, da se mu niso prikazovali texti v meniju? Aplikacija je nameščena na VOX tv... Drugače teče normalno...

LP


A je že mogoče kdo uspel rešiti to težavo? Imam android TV box z androidom 7.1.2 in identično težavo v EON smart TV aplikaciji... Ali obstaja kakšen mod novejše "navadne" EON tv aplikacije za TV BOX z android TV, kjer teh težav ni?

scrim ::

Danes so nam zamenjali paket na novega EON Full, prej smo imeli Gold Trojka Extra.
Vse je ok samo me je pa zmotilo, da je zdaj upload speed samo 40mbps, prej pa je bil 150mbps (210/150 je pisalo na routerju, zdaj je 310/40).
Se sploh splača klicati na podporo, če bi lahko povečali ali so striktni glede tega? Se mi zdi malo bedno da je takšna hitrost glede na to, da je optika. Hiter upload mi je precej pomemben zaradi cloud backupov in mi ni všeč da bom moral zdaj 4x dalj časa čakat.

MonkeyHead ::

Doplačilo.

scrim ::

MonkeyHead je izjavil:

Doplačilo.

O kakšni cifri pa je govora?

MonkeyHead ::

Če se ne motim v rangu 5-10e.


Raje se vseeno prepričaj v call centru.

mat xxl ::

Ne vem, če tole drži, saj sem od večih na minimalnih paketih izvedel, da imajo popolnoma odprto, kolikor potegne ....

Celo sam imam plačanih 50/5 deluje pa 130/10 .....

Vanquish ::

scrim je izjavil:

Danes so nam zamenjali paket na novega EON Full, prej smo imeli Gold Trojka Extra.
Vse je ok samo me je pa zmotilo, da je zdaj upload speed samo 40mbps, prej pa je bil 150mbps (210/150 je pisalo na routerju, zdaj je 310/40).
Se sploh splača klicati na podporo, če bi lahko povečali ali so striktni glede tega? Se mi zdi malo bedno da je takšna hitrost glede na to, da je optika. Hiter upload mi je precej pomemben zaradi cloud backupov in mi ni všeč da bom moral zdaj 4x dalj časa čakat.


ne razumem kako te je zmotilo? Ce se tocno ve kateri paket si jemal in kaki so prenosi.

bosmla ::

Pa ni EON Full 300/30 Mbps? Starsem pravkar pripravljajo priklop in paket EON Full pa obljubljajo 300/30 Mbps (baje ne bo optika?!?).

PrimozR ::

Na koaksialcu gre do 600/60 (na najdražjem trojčku), opcija je dokupiti gigabit dol.

meho7 ::

Se komu ne dela?
Tako kabelska kot prek aplikacije -> tema medtem ko na PCju dela :))

RockyS ::

Je kak način, da EON (imam nameščen vlc player in mx player) prepozna OTG napravo?

Kekec ::

Ali prav vidim v ceniku da če želim iz Golde Extra (KAbeljska) na EON full moram plačati 50€?

bedarija ::

pa kako si lahko sploh še na teh zastarelih paketih, nam so že zdavnaj rekli da naj se premaknemo v kak moderni paket brez doplačila, celo z nekimi popusti. po moje si si čisto sam kriv če je to res, ker teh paketov ni že vsaj 5 let.

Kekec ::

Saj načeloma mi nič ne manjka na tem paketu edino upload. Slučajno sem pogledal malo cenik, kaj se je spremenilo.

PrimozR ::

bedarija je izjavil:

pa kako si lahko sploh še na teh zastarelih paketih, nam so že zdavnaj rekli da naj se premaknemo v kak moderni paket brez doplačila, celo z nekimi popusti. po moje si si čisto sam kriv če je to res, ker teh paketov ni že vsaj 5 let.

Komot te pustijo na njih, če pa ne gledaš računa in/ali reklam, pa pride do tega.

Kekec ::

Ja res nisem gledal nič reklam pa računov trenutno imam 57.5€ ker imam statični IP in razširjeno TV shemo, če to preračunam pa grem na EON Full isto statični IP in razširjeno shemo bi imel 2 € manjši račun, če sem prav izračunal.
Ali je na EON-u še vedno tako da lahko gledaš tv na 5 različnih napravah ali pa to ne velja več pri tem paketu, tega nekako nisem zasledil ali pa spregledal?

vimos ::

Na EON paketih imaš multiscreen na 5ih napravah, na 3eh lahko gledaš hkrati. Dobiš pa na EON paketih še eno smart licenco za pametni TV, to pomeni da če imaš pametni televizor in lahko naložiš EON TV, imaš na tvju vse enako, kot bi imel še en box.

bojsi ::

A je eon app za smarttv res cisto enak eon smart boxu? Npr. opazil sem, da na appu ni kategorije 4K, ki jo smart box ima. So še kakšne druge razlike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

-JM- ::

bojsi je izjavil:

A je eon app za smarttv res cisto enak eon smart boxu? Npr. opazil sem, da na appu ni kategorije 4K, ki jo smart box ima. So še kakšne druge razlike?

Na smart tv aplikaciji v nastavitvah ni izbire za spremembo resolucije...

Vetrpiha ::

PrimozR je izjavil:

bedarija je izjavil:

pa kako si lahko sploh še na teh zastarelih paketih, nam so že zdavnaj rekli da naj se premaknemo v kak moderni paket brez doplačila, celo z nekimi popusti. po moje si si čisto sam kriv če je to res, ker teh paketov ni že vsaj 5 let.

Komot te pustijo na njih, če pa ne gledaš računa in/ali reklam, pa pride do tega.

Telemach kar redno kliče, ko so novosti.
Recimo jaz grem na optiko, pa v občini prvič slišijo, da jo bo Telekom gradil.
Če imaš vezavo, te tudi opomnijo, da jo lahko obnoviš in ti dajo ta klasičen 25% popust.

Kekec ::

Imam še eno vprašanje glede EON boxa. Zdaj sem na kabeljskem priključku in TV signal predvidevam da je nekako ločen od interneta, ali če grem na EON paket in če bo kdo v familiji nekaj "na polno" vlekel dol iz interneta ali mi lahko zaradi tega "kocka" tv ne EON boxu, kot se je to včasih dogajalo na kakšnem T2-u ko smo bili še na telefonskem priključku?

Likalnik ::

NE, nič ne kocka..je ločeno od porabe interneta...če ne gledaš za nazaj

_marc_ ::

Ali si lahko EON boxu narediš svojo shemo kanalov, kot si to lahko narediš na D3 sprejemnikih?

Ales ::

_marc_ je izjavil:

Ali si lahko EON boxu narediš svojo shemo kanalov, kot si to lahko narediš na D3 sprejemnikih?

Itak, in to še precej lažje.

Poleg tega imaš sezname priljubljenih za posamezne oddaje, posebej za ogled za nazaj in naprej ter posebej za VOD.

Kekec ::

Ali je kakšna razlika če je eon box priklopljen na koksialni kabelj ali ethernet, mislim glede funkcionalnosti?

BorutK-73 ::

Če imaš koaks, še potrebuješ ethernet za ogled nazaj in video klub

PrimozR ::

Koaks in Ethernet nista izmenljiva, priklopiš oba kabla.

Kekec ::

Torej v živo slika gre čez koksialca, ogled za nazaj čez Ethernet?

Alexius Heristalski ::

Da.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

vofra ::

PrimozR je izjavil:

Koaks in Ethernet nista izmenljiva, priklopiš oba kabla.


moras imet oba ali imas lahko samo koaks - nimas moznosti ogleda za nazaj

PrimozR ::

Nisem preverjal, ampak se mi zdi, da ima Box tudi WiFi link?

Lažem, nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
««
39 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15347163 (56) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932757 (1167) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137013 (8804) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557410 (7102) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310987 (5379) Daniel

Več podobnih tem