» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
34 / 49
»»

mat xxl ::

Fly2Sky je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Fly2Sky je izjavil:

Zdravo, mam isto težavo kot vec uporabnikov, pa me zanima, če je kdo rešil težavo? imam total tv, eon do na 3 napravah, dela mi na telefonu in tablici, kupil sem xiaomi Mi box pa mi po namestitvi eon aplikacije ponudi kodo za smart tv, namestitev apk-ja pa isto kot pri ostalih, ni za to napravo... če ma kdo rešitev, prosim za pomoč!!!!!!

hvala vsem, David

Kodo imaš na moj telemach
https://moj.telemach.si/sl/mojtelemach



total tv naročnina nima opcije za Smart Tv, samo mobilne naprave... Problem pa je, da Xiaomi Mi box pa po namestitvi in zagonu aplikacije eon, izpiše kodo za smart tv!!!
Ali je kdo rešil tako situacijo? Namestitev apk-ja iz linka prejšnjih postov pa napiše, da ni za to napravo...

hvala za pomoč!


Tega sploh ne razumem BOX ti dodeli kodo ali kako ??? In to za Smart TV, še nikoli videl, da bi box dodelil kodo ?

Daniel ::

Aplikacije za mobilne telefone mu box očitno ne sprejme, za aplikacijo za smart tv pa očitno nima kode oz. naročnine.

XS!D3 ::

mat xxl je izjavil:


Tega sploh ne razumem BOX ti dodeli kodo ali kako ??? In to za Smart TV, še nikoli videl, da bi box dodelil kodo ?

EON SmartTV app (na voljo na Android TV napravah ala nVidia Shield/MiBox/.... in raznih Sony/Philips/itd televizorjih) se je od vedno aktiviral preko OTP kode, ki se izpiše na zaslonu in je potem vpišeš na portalu, da aplikacijo aktiviraš. Kaj tu ni razumljivega ? :)

-JM- ::

Paket Posavje je možno promocijsko vključiti zato me zanima kateri programi so v paketu ?

mat xxl ::

XS!D3 je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Tega sploh ne razumem BOX ti dodeli kodo ali kako ??? In to za Smart TV, še nikoli videl, da bi box dodelil kodo ?

EON SmartTV app (na voljo na Android TV napravah ala nVidia Shield/MiBox/.... in raznih Sony/Philips/itd televizorjih) se je od vedno aktiviral preko OTP kode, ki se izpiše na zaslonu in je potem vpišeš na portalu, da aplikacijo aktiviraš. Kaj tu ni razumljivega ? :)


Jaz sem vedno imel v naprej user in pass in potem se sam prijavil, ne kako drugače, prijava 1 x potem se zapomne.....

Xiaomi bi moral delovati na Android app. iz trgovine !

Kripto mesi ::

Ti je že uporabnik XS!D3 povedal, tako da ne budali naprej. Na vseh napravah, ki imajo androidTV je drugačna verzija aplikacije (takšna, ki je prilagojena za daljinec) kot na mobilnih napravah/ostalih boxih.

OK.d ::

mat xxl je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Tega sploh ne razumem BOX ti dodeli kodo ali kako ??? In to za Smart TV, še nikoli videl, da bi box dodelil kodo ?

EON SmartTV app (na voljo na Android TV napravah ala nVidia Shield/MiBox/.... in raznih Sony/Philips/itd televizorjih) se je od vedno aktiviral preko OTP kode, ki se izpiše na zaslonu in je potem vpišeš na portalu, da aplikacijo aktiviraš. Kaj tu ni razumljivega ? :)


Jaz sem vedno imel v naprej user in pass in potem se sam prijavil, ne kako drugače, prijava 1 x potem se zapomne.....

Xiaomi bi moral delovati na Android app. iz trgovine !

Zato se pa imenuje Android Tv in ne Android tv box, kot ga imaš ti;)
LPOK.d

XS!D3 ::

mat xxl je izjavil:


Jaz sem vedno imel v naprej user in pass in potem se sam prijavil, ne kako drugače, prijava 1 x potem se zapomne.....

Xiaomi bi moral delovati na Android app. iz trgovine !

EON Şmart TV app ni imel nikoli avtentikacije z username in pass, tako da težko vrjamem. Ti govoriš od mobilni aplikaciji (za telefone in tablice), ki jo v storu (tudi) vidijo kitajski android boxi (tisti z OSom, ki je v osnovi namenjen telefonom in tablicam). In ne Xiamo Mi Box ni Android box ampak uradni (google certified) Android TV box tako kot nVidia Shield (sicer s bistveno slabšim HW, Shield je tu pač razred zase).

mat xxl ::

Ja samo tudi na te gre aplikacija za tablice in gsm gor, kako, pa je pa že Polde vsaj par krat razložil !

OK, sicer si pa mislite svoje...... in ostanite v svojem prepričanju.

OK.d ::

Kaj bi ti brez Poldeta:)
LPOK.d

Xserces ::

Kdaj je telemach skenslal da lahko sam dodajaš naprave? Sem lihkar moral klicat da so mi ponovno aktivirali eon box ker sem naredil factory reset. Mi je support povedal da se to ne da ampak jaz imam v spominu da ko sem naročil eon sem sam vpisoval aktivacijske kode in poimenoval boxe.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

MadMen ::

Ti si aktiviral EON STB z EON smart tv licenco, kar je nekaj drugega kakor aktivacija STB boxa s strani operaterja.

Mateo ::

Pozdravljeni,
na forumu sem zasledil, da se lahko na Android TV sistemih, da inštalirati klasično EON aplikacijo, ki ni za Android TV sistem. Zanima me če tukaj na forumu kdo ve kako se to naredi.
Če se ne, da, kakšna možnost še obstaja, da lahko preko pametne TV gledaš tv programe z EON aplikacijo (ne app EON TV). Internet povezava je od drugega operaterja a kot vem to nima vpliva, kajti deluje pri vseh operaterjih.
Že naprej hvala za izčrpne informacije.
Pišete mi lahko tudi na email naslov: matejos@gmail.com
Lep pozdrav, Matej.

BorutK-73 ::

Na smart TV to ne gre. Dalo bi se naj na android TV boxu.

Ales ::

Verjetno je na kakih konkretnih modelih lahko problematično, v principu pa med televizijo z Android TV sistemom in boxom z Android TV sistemom v samem operacijskem sistemu ni razlik. Sideload je načeloma možen povsod...

Je tu kdo, ki je sideloadal EON aplikacijo za navaden Android na televizijo z Android TV sistemom in mu dela?

simplem ::

Pozdravljeni,
prosim za pomoč...rad bi posnel prispevek iz televizije in sicer - Telemach EON TV, na računalniku - brskalnik Firefox. Kako lahko to naredim? Je pa prispevek bil v preteklih dneh - se pravi pogled nazaj. Poskušal sem zagnati stream v VLC-ju ampak mi ni uspelo. Kako se naredi to z VLC-jem (predvajanje, snemanje)? Je mogoče kakšen drug bolj uporaben program? Hvala, LP.

Luk as ::

Zakaj mi na D3 boxu pod info o recimo določeni nadaljevanki prikazuje kateri del se prevaja, recimo sezona2 epizoda3(S2E3) medtem, ko na EON boxu tega podatka pod info ni?
riba smrdi pri glavi

misek ::

simplem, poskusi s kakšno browser razširitvijo. Recimo Video DownloadHelper za Firefox.

Yossarian ::

simplem, jaz to enostavno naredim tako, da zaženem oddajo inuporabim program za snemanje namizja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

-JM- ::

Navodilo za mapiranje prostih gumbov na EON daljincu

Na spodaj opisani način lahko "mapirate" proste gumbe na EON daljincu - tudi dvakratni klik, direktno iz live programa zaženete katerokoli aplikacijo ali pridete v Android nastavitve...
Na OTT Boxu (SDMC) lahko recimo vklopite WiFi, ki je sistemsko izključen.


1. Prenesite aplikacijo Button Mapper https://play.google.com/store/apps/deta... na vaš telefon / tablični računalnik lahko pa ta apk prenesete tudi direktno na EON box, ker ga Box najde na google tržnici. Če ste prenesli aplikacijo na telefon / tablični računalnik, jo pošljite z aplikacijo Send Anywher ali Send files to TV na Box (seveda je potrebno prenesti in namestiti tudi apk Send Anywhere / Send files to TV).

2. Prenesite Nova Launcher https://play.google.com/store/apps/deta... , pošljite apk na Box in namestite. Ne odprite aplikacije Nova Launcher !!!
Zaženite Button Mapper. Dovoljenje za dostop do Button Mapper-ja poteka na naslednji način: Nastavitve> Nastavitve naprave> Dostopnost> "Storitve"> Omogočite Button Mapper.

Izklop zvoka (MUTE):
Odprite Button Mapper in kliknite na "OK" in nato na "Add Buttons". Ponovno kliknite na "+ Add Buttons" in nato izberite gumb na EON daljinskem upravljalniku. Recimo da izberete MODRI gumb na dnu daljinca.
Kliknite na PROG_BLUE>Single tap>Media>Mute volume.

Activity bljižnice: (primer za bližnjico v nastavitve resolucije)
Odprite Button Mapper in kliknite na "OK" in nato na "Add Buttons". Ponovno kliknite na "+ Add Buttons" in nato izberite gumb na EON daljinskem upravljalniku. Recimo, da izberete RDEČI gumb na dnu daljinca.
Kliknite na PROG_RED>Single tap>Customize>Single tap in v pripadajočem meniju kliknite na "Shortcuts". Sedaj nam pride prav aplikacija Nova Launcher, ker ima funkcijo "Activities" (Dejavnosti). Kliknite na "Activities" (Dejavnosti) in pojdite na "Settings" ter kliknite na ".display.outputmode.OutputmodeActivity" > Izhod iz aplikacije.




Nova Activities:

MUTE: V Button Mapper aplikaciji.
Direktno do Nastavitve: .MainSettings
Direktno do nastavitev resolucije/osveževanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity
Direktno do spiska aplikacij: .device.apps.AppsActivity
Direktno do nastavitve tastature: .inputmethod.KeyboardActivity
WiFi ON/OFF: V Button Mapper aplikaciji (velja za OTT Box SDMC https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-... )
in še več

Zahvala: Strale_123 in ShamanNS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

MrNighthawk ::

Ima kdo kakšno informacijo, a se Netflix app lahko naloži na EON BOX pa Amazon prime video? glede na to, da je to Android TV??

NejcSSD ::

Netflixa ni za Amazon pa ne vem, verjetno tudi ne.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

webmaher ::

potem je davno tega z Netflixom to uspelo samo meni...aleluja :D

MrNighthawk ::

NejcSSD je izjavil:

Netflixa ni za Amazon pa ne vem, verjetno tudi ne.

I guess, da bo še vedno visel Chromecast (kmalu ta novi ;) ) iz enega HDMIja :))

NejcSSD ::

Ta novi z Google TV preobleko bo top, pa podpora za vse kar nudi recimo Mi Box S, ki pa je že v letih.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Ales ::

Appov ni vidnih v Play Storu, pa je kdo poskusil sideloadati?

Peter27 ::

Ce kdo potrebuje info o Telemachovih storitvah:
070825089

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

-JM- ::

Kot je znano, uporabniki, ki niso na Telemachovem omrežju nimajo možnosti spremljanja teletexta in je tipka na daljincu "mrtva".

Torej, če kdo pogreša Teletext na EON Box-u - navodilo za prikaz Teletexta s tipko na EON Box daljincu:

1. Na Box je potrebno namestiti aplikacijo TXTVideo Teletext - https://play.google.com/store/apps/deta...
2. Ker Box sam v Gogle tržnici te aplikacije ne najde, jo je potrebno prenesti z interneta, recimo preko telefona - https://apkpure.com/txtvideo-teletext/i...
3. Po prenosu z interneta je potrepno to datoteko prenesti na Box recimo z aplikacijo Send files to TV https://play.google.com/store/apps/deta... .To aplikacijo Box najde na Google tržnici, namestiti jo je potrebno na telefon in na Box
4. Na Box je potrebno iz Google tržnice prenesti in namestiti neko aplikacijo za brskanje po datotekah, recimo FX Explorer, s pomočjo katerega namestite TXTVideo Teletext aplikacijo.

Programiranje TXT tipke na daljincu:
1. Po namestitvi TXTVideo Teletext aplikacije namestite še aplikacijo Button Mapper https://play.google.com/store/apps/deta... .To aplikacijo Box najde na Google tržnici.
2. Zaženite Button Mapper. Dovoljenje za dostop do Button Mapper-ja poteka na naslednji način: Nastavitve> Nastavitve naprave> Dostopnost> "Storitve"> Omogočite Button Mapper.
3. Odprite Button Mapper in kliknite na "OK" in nato na "Add Buttons". Ponovno kliknite na "+ Add Buttons" in nato izberite TXT gumb na EON daljinskem upravljalniku. Kliknite na PROG_Teletext...>Single tap>Applikations>TXTVideo Teletext .
4. S tipko "back" na daljincu zapustite Button Mapper aplikacijo.
5. S tipko TXT na daljincu lahko sedaj prikličete Teletext ne glede na to v katerem meniju ali programu se nahajate.

Z aplikacijo TXTVideo Teletext je možno spremljati teletext različnih držav (potrebna je nastavitev v aplikaciji) in je ena redkih, kjer deluje teletext RTVSlo.
RTVSlo je namreč v tem letu spremenil svoj portal in od takrat do sedaj delujoče aplikacije več ne delujejo.
Aplikacija ni namenjena za delovanje na AndroidTV platformi, pa vseeno deluje dokaj dobro, tudi vnos strani s številkami na daljincu deluje.

max00slo ::

Ima kdo idejo zakaj prihaja do teh zadev pri uporabi TM EON?

- Če se izklopi (s tipko na daljincu) EON, se pri naslednjem vklopu občasno zamrzne. Celoten sistem. Potrebno držati tipko za vklop in izbrati ponovni zagon.
- Tipka za voice recognition zelo pogosto ne deluje. V 95% :)
- Občasno javi napako in ni prikaza slike. Ko se premakne program zopet deluje ali pa ne :)


Itn itn... glede stabilnosti eona nismo nabolj navdušeni. Od Aprila pri njih in EON ni top :/ Ostalo nimam kaj reči proti... tole pa bolj bogo :)
Si non confectus, non reficiat.

BorutK-73 ::

Preveč nameščenih aplikacij?

max00slo ::

BorutK-73 je izjavil:

Preveč nameščenih aplikacij?

Nobene dodatne?
Si non confectus, non reficiat.

Lucio ::

Pozdravljeni,
Zanima me kako se aktivira wifi na eon boxu oz. Ce lahko prikljucim usb wifi kartico?

BorutK-73 ::

Za eon box potrebuješ lan kabel, wifi so onemogočili.

Zgodovina sprememb…

-JM- ::

Lucio je izjavil:

Pozdravljeni,
Zanima me kako se aktivira wifi na eon boxu oz. Ce lahko prikljucim usb wifi kartico?


Če imaš Kaon Box to ni možno, če imaš SDMC Box glej navodilo: https://forum.benchmark.rs/showthread.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

Majki37 ::

webmaher je izjavil:

potem je davno tega z Netflixom to uspelo samo meni...aleluja :D


Meni je uspelo namestiti Kodi in Netflix addon, se logirati in vidim vse oddaje ampak kar koli kliknem potem dobim napako. Mi zgleda, kot da Netflix ne pusti ker je modificiran Box. Kako pa je tebi uspelo?

Leko ::

Kako naložit preko usb ključka določene aplikacije-apk?
Če ključek sandisc 32GB vtaknem v box mi ga zazna le, če je formatiran v Fat32, če je exfat ali ntsf ga ne podpira, bi ga moral kako formatirat preko boxa samo v njihov datotečni sistem, ki je potem možen predvajanja semo preko boxa drugje (pc) ga kao ne zazna in ne moreš nalagat?
Torej če tudi ga zazna pod fat32 pa na njim ne zazna vsebine-prazno? Na ključku imam naložene aplikacije-apk toda ne zazna nič. Grem pod shramba in je prazno, čeprav pokaže usb ključek.
Rad bi naložil določene aplikacije, ne preko play stora ampak naložene na ključek ali pa bi naložil aurorastore ali apkpure, če je to sploh možno.
Ali je kako drugače možno naložit aplikacije na box ne vem preko telefona?

-JM- ::

Leko je izjavil:

Kako naložit preko usb ključka določene aplikacije-apk?
Če ključek sandisc 32GB vtaknem v box mi ga zazna le, če je formatiran v Fat32, če je exfat ali ntsf ga ne podpira, bi ga moral kako formatirat preko boxa samo v njihov datotečni sistem, ki je potem možen predvajanja semo preko boxa drugje (pc) ga kao ne zazna in ne moreš nalagat?
Torej če tudi ga zazna pod fat32 pa na njim ne zazna vsebine-prazno? Na ključku imam naložene aplikacije-apk toda ne zazna nič. Grem pod shramba in je prazno, čeprav pokaže usb ključek.
Rad bi naložil določene aplikacije, ne preko play stora ampak naložene na ključek ali pa bi naložil aurorastore ali apkpure, če je to sploh možno.
Ali je kako drugače možno naložit aplikacije na box ne vem preko telefona?


Sam to delam z aplikacijo Send files to TV
Naložiš jo na telefon in box pa že lahko medsebojno prenašaš datoteke, če sta oba v isti mreži

miko22 ::

Imam EON Light. prvo leto sem imel 50% popust, torej 20€, sedaj plačujem 40€, mam pa še 6 mesecev do konca "zvestobe". Ker telekom priklaplja optiko, bi se rad priključil, kar pa pomeni, da moram prekiniti pri telemachu. Kolko je "kazen". Razlika teh 20€x6 mesecev?

PrimozR ::

Kaj pa če počakaš 6 mesecev? Še korona se vmes morda vsaj nekoliko umiri :)

Sicer ti pa verjetno piše v pogodbi, koliko je penalov. Verjetno vsaj teh 6x20 €, če ne še kaj več.

Luk as ::

-JM-
Zakaj mi na D3 boxu pod info o recimo določeni nadaljevanki prikazuje kateri del se predvaja,
recimo sezona 2 epizoda 3(S2E3) medtem, ko na EON boxu tega podatka pod info ni?
riba smrdi pri glavi

Leko ::

-JM- je izjavil:

Leko je izjavil:

Kako naložit preko usb ključka določene aplikacije-apk?
Če ključek sandisc 32GB vtaknem v box mi ga zazna le, če je formatiran v Fat32, če je exfat ali ntsf ga ne podpira, bi ga moral kako formatirat preko boxa samo v njihov datotečni sistem, ki je potem možen predvajanja semo preko boxa drugje (pc) ga kao ne zazna in ne moreš nalagat?
Torej če tudi ga zazna pod fat32 pa na njim ne zazna vsebine-prazno? Na ključku imam naložene aplikacije-apk toda ne zazna nič. Grem pod shramba in je prazno, čeprav pokaže usb ključek.
Rad bi naložil določene aplikacije, ne preko play stora ampak naložene na ključek ali pa bi naložil aurorastore ali apkpure, če je to sploh možno.
Ali je kako drugače možno naložit aplikacije na box ne vem preko telefona?


Sam to delam z aplikacijo Send files to TV
Naložiš jo na telefon in box pa že lahko medsebojno prenašaš datoteke, če sta oba v isti mreži

Kako naj naložim na box, če pa sem rekel, da ne morem nalagat aplikacij na box.

Ales ::

Saj imaš Google Play trgovino na boxu, če nič drugega.

Sicer pa ne vem, kaj je s tvojim boxom narobe. Se čisto normalno se nalagajo stvari nanj tudi preko USB ključev ali diskov, preizkušeno.

Poskusi drugi USB ključ, po možnosti kaj manjšega, ali zunanji USB disk.

Leko ::

Leko je izjavil:


Rad bi naložil določene aplikacije, ne preko play stora ampak naložene na ključek

Razumeš. To tudi sam vem, da se da. Toda to ni namen.
Preizkušeno na treh različnih ključkih. Dva 32GB, eden 256. Manjšega res nimam toda v GB mislim da ni težava. Drugje, na računalniku, prenosniku, TVju na drugem a95 boxu ti ključki delujejo brez problema. Če boš še enkrat dobro prebral kaj sem napisal, sploh ne zazna oziroma napiše, da ne podpira te naprave. Tega pa zazna toda je prazen 0kb. Čeprav je gor mapa z določenimi aplikacijami katere sem ravnokar nalagal na A95 box.
Ja se pa strinjam, da je po vsej verjetnosti neka težava v EON boxu oziroma vhodu.

-JM- ::

Tudi sam imam 32 GB ključ Xplore in mi ga box ne zazna, 16 GB sandisc pa zazna in je vprašanje če sploh podpira nad 16 GB

BorutK-73 ::

Luk as je izjavil:

-JM-
Zakaj mi na D3 boxu pod info o recimo določeni nadaljevanki prikazuje kateri del se predvaja,
recimo sezona 2 epizoda 3(S2E3) medtem, ko na EON boxu tega podatka pod info ni?

To je pa problem Telemacha.

dussan ::

miko22 je izjavil:

Imam EON Light. prvo leto sem imel 50% popust, torej 20€, sedaj plačujem 40€, mam pa še 6 mesecev do konca "zvestobe". Ker telekom priklaplja optiko, bi se rad priključil, kar pa pomeni, da moram prekiniti pri telemachu. Kolko je "kazen". Razlika teh 20€x6 mesecev?


Najbolj zanesljivo je, da preveriš na njihovih informacijah. Če je kazen visoka, se "splača" imeto sočasno dva priključka (Telemachov in Telekomov).

lp, Dušan

MrStein ::

Ali pa v pogodbi pogleda. Ker edino tisto je merodajno.
(telemach seveda ima kopijo pogodbe)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-JM- ::

Po moje ni nujno da prekine pri Telemachu, lahko ima naprej Telemachove storitve ampak na Telekom optiki

sameone ::

Kateri televizor priporočate za EON do max 400€ z ddv. ... 43inch (android tv)

MajorM ::

Pozdravljeni,

Prešel na EON light. Dobil ta "gratis" EON box.
Sedaj bi rad pa na dotni Mibox S namestil še en EON TV. V moj.telemach ne najdem opcije da prijavim še en EON TV.
V paketu jaz razumeme da je ena EON Smart TV aplikacija in EON Box.

A ve kdo če se da kje ta daljinec ki pride z EON box še dodatno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()
««
34 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932739 (1149) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247083 (1280) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136977 (8768) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557378 (7070) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310985 (5377) Daniel

Več podobnih tem