» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
31 / 49
»»

webmaher ::

kvalitete na nekem nivoju v Sloveniji ne ponuja nihče..če še nisi ugotovil...

-JM- ::

Kvaliteta bi lahko bila primerljiva s kabelsko , ki je čisto OK pri Telemachu in Telekomu

Xserces ::

Ima mogoce kdo problem z wifijem na tehnicolor cga2121? Ogromnokrat crasha oziroma prekine vse skupi.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bombicar ::

Xserces je izjavil:

Ima mogoce kdo problem z wifijem na tehnicolor cga2121? Ogromnokrat crasha oziroma prekine vse skupi.


Sporoči celi MAC modema v ZS.
Ali pa če pokličeš na 070700700 pa govoriš z tehnično ekipo, ker v layer1 ti študenti ne bojo morali pomagati.

trancer01 ::

V KC na Telemachu so samo redno zaposleni, niti enega študenta nimajo.

bombicar ::

trancer01 je izjavil:

V KC na Telemachu so samo redno zaposleni, niti enega študenta nimajo.


Ja če verjameš v posmrtno življenje :))

Študenti se menjujejo kot muhe vsaka 2/3 mesece. Redko da kdo zdrži dlje.

trancer01 ::

Glej, menjujejo se redno zaposleni agenti. Študentov na Telemachu NI. Menjujejo se pa zaradi slabih plač, neugodnega urnika in zelo stresnega dela. Tudi delovni pogoji so bolj slabi, premalo pavz, stalno hočejo nadure, ker nimajo dovolj zaposlenih(le zakaj?), težijo s statistiko in prodajo itd..

Jebac18 ::

Torej imamo modri paket + 2 telefona na Telekomu ki je drag, sedaj ne zanima kako je s telemachom na Telekom optiki vzel bi srednji paket torej njihov eon full + dva telefona paket se vec. Kako deluje Telemach v Ljubljani?

miko22 ::

Mogoče kdo ve, če dela EON na tv-jih ki imajo sistem VIDAA(Hiense)?

OK.d ::

Pojdi v trgovine in prosi trgovca naj ti naloži aplikacijo na ta tv in boš videl iz prve roke če deluje.
LPOK.d

XS!D3 ::

Če ni Android TV, LG WebOS ali Samsung Tizen, kolikor vem ne bo šlo.

Drugač imaš pa seznam priporočenih naprav.

vres.ales ::

Pozdravljeni,
včeraj so me iz telemacha klicali, da še nisem spremenil paketa. Imam namreč še vedno paket gold trojka. Za isto ceno sedaj dobim EON full, ki ima 250/10 Mbps, jaz pa imam v mojem paketu 70/70. Se mi splača sploh to menjavati? A ga sploh moram menjati? Programski paket imam enak, ogled vsebine za nazaj me ne zanima

BorutK-73 ::

Če potrebuješ upload, potem ne menjat.
Je pa velika možnost da te bo telemach sam prestavil na nov paket, kao "upgrade";(

Ales ::

A ti zraven ponujajo novo vezavo?

PrimozR ::

Čak, kako zaboga imaš lahko na gold trojki 70/70? Optika? Saj imajo na optiki še vedno normalne pakete? Mi smo na trojčku imeli 80/4, zdaj smo pa na 500/15. Pa že leto nazaj pri menjavi modema je tehnik omenjal, da se bo uploade povečalo (kar naj bi tudi omogočili novi modemi). Od tega pa nič...

vres.ales ::

Jaz še imam Teleingov paket, tam so bili dosti bolj radodarni kot vsi drugi ponudniki. Še dosti ceneje je blo vse skupaj

XS!D3 ::

Sej Telemach je imel nekoč simetrične hitrosti na optičnih trojčkih, (70/70, 150/150, 220/220, na biz pa tudi 330/330).... Potem so dvignili na teh paketih samo DL (iz 220/220 na 300/220), z novimi paketi je pa prišlo poenotenje hitrosti s coaxom. Dobiš edino 50Mb/s za dodaten 1€/mesec, kar na coaxu ni možno.

Jurrbe ::

Zdravo
Ima kdo izkušnje, če LGjev web os avtomatsko odpre EON app ob zagonu TVja?

PrimozR ::

XS!D3 je izjavil:

Sej Telemach je imel nekoč simetrične hitrosti na optičnih trojčkih, (70/70, 150/150, 220/220, na biz pa tudi 330/330).... Potem so dvignili na teh paketih samo DL (iz 220/220 na 300/220), z novimi paketi je pa prišlo poenotenje hitrosti s coaxom. Dobiš edino 50Mb/s za dodaten 1€/mesec, kar na coaxu ni možno.

Ta firma je zmešana, majkemi...

Sem na hitro včeraj preveril, kako je z optiko v naših (vaških) koncih in naj bi jo kao dobili v do 3 letih preko RUNE. Can't fscking wait.
https://www.ruralnetwork.eu/si.html

BorutK-73 ::

Jurrbe je izjavil:

Zdravo
Ima kdo izkušnje, če LGjev web os avtomatsko odpre EON app ob zagonu TVja?

Nimam eon, sem pa sprobal z amazon prime in TV ne ostane v aplikaciji ko ga vklopiš.

Ales ::

To noben TV ne bo ostal, razen če ima že tovarniško kako posebno opcijo za zagon poljubne aplikacije ali pa če je zanj na voljo kaka dodatna aplikacija s to funkcionalnostjo...

Za LG-jev webOS ne vem, če obstaja. Za Android TV je na voljo npr. Launch On Boot.

Pro ::

Jaz imam Sony z androdom, pa če na koncu pustim v EON aplikaciji, ugasnem, pa kasneje prižgem, sem avtomatsko spet v EONu.

Ales ::

Zna biti da je razlika, ali gre TV le v stand-by ali pa gre čez poln boot. Razen če je Sony to dodatno uredil, kar tako ne bi bila slaba ideja...

miko22 ::

Jaz sem ravno prodal sony, ker šteka android. Krš....ta androdi na tv.

webmaher ::

kateri model si pa mel... jaz sem na XE9005 zablokiral vsa jajca, ki jih ne rabim in imam EONa, KOdija in TIVIMate in delajo čisto OK... problem so samo 4k HDR remuxi, kjer gre bitna preko 100Mb/s... vse ostalo dela čisto lepo tekoče, včasih je pač treba televizor resetirat...

XS!D3 ::

Meni se na LG B7 (WebOS 3.5) ne odpre avtomatsko appa, ki je bil nazadnje odprt (npr. EON), ampak gre ponavadi na HDMI input, ki je bil izbran pred tem. Lahko pa daš shortcut na številčno tipko na dalincu, npr. če držiš 1, da se ti odpre EON.

Imam po v spominu, da se je na fotrovem Sonyu z Android TV EON odprl ob bujenju, če je bil odprt, preden je šel v standby. Vrjetno pa res ne dela, če ga spuliš iz elektrike, ampak nimam navade tega počet. Če ne drugega zato, ker OLED v standbyu periodično izvaja cleaning cycle, pa tudi praktično ni oziroma ga niti ne morem izklopit, če TVja ne odmotiram s stene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Jurrbe ::

XS!D3 je izjavil:

Meni se na LG B7 (WebOS 3.5) ne odpre avtomatsko appa, ki je bil nazadnje odprt (npr. EON), ampak gre ponavadi na HDMI input, ki je bil izbran pred tem. Lahko pa daš shortcut na številčno tipko na dalincu, npr. če držiš 1, da se ti odpre EON.

Imam po v spominu, da se je na fotrovem Sonyu z Android TV EON odprl ob bujenju, če je bil odprt, preden je šel v standby. Vrjetno pa res ne dela, če ga spuliš iz elektrike, ampak nimam navade tega počet. Če ne drugega zato, ker OLED v standbyu periodično izvaja cleaning cycle, pa tudi praktično ni oziroma ga niti ne morem izklopit, če TVja ne odmotiram s stene.


Se pravi ce TV prizges z stevilko 1, se ti npr. odpre EON?
Kako se imenuje ta funkcija, kako se jo nastavi?

Jurrbe ::

Imel bi še eno osnovno vprašanje.

Kateri gumb na EON daljincu se pritisne da greš na live TV, če si recimo v meniju, sporedu, ogledu za nazaj...?
Hvala!

XS!D3 ::

Jurrbe je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Meni se na LG B7 (WebOS 3.5) ne odpre avtomatsko appa, ki je bil nazadnje odprt (npr. EON), ampak gre ponavadi na HDMI input, ki je bil izbran pred tem. Lahko pa daš shortcut na številčno tipko na dalincu, npr. če držiš 1, da se ti odpre EON.

Imam po v spominu, da se je na fotrovem Sonyu z Android TV EON odprl ob bujenju, če je bil odprt, preden je šel v standby. Vrjetno pa res ne dela, če ga spuliš iz elektrike, ampak nimam navade tega počet. Če ne drugega zato, ker OLED v standbyu periodično izvaja cleaning cycle, pa tudi praktično ni oziroma ga niti ne morem izklopit, če TVja ne odmotiram s stene.


Se pravi ce TV prizges z stevilko 1, se ti npr. odpre EON?
Kako se imenuje ta funkcija, kako se jo nastavi?

Prižgeš ne vem če se da na ta način, lahko pa pri prižganem TVju prideš do appa, tako da držiš številčno tipko, kamor si dal bližnico. Funkcija se imenuje Quick Access. Če še nimaš nobenih bližnic, pri odprtem appu držiš tipko, na kateri želiš imet bližnico. Drugače pa držiš mislim da 0, da se ti odpre meni, kjer urejaš quick access bližnice.

Jurrbe je izjavil:

Imel bi še eno osnovno vprašanje.

Kateri gumb na EON daljincu se pritisne da greš na live TV, če si recimo v meniju, sporedu, ogledu za nazaj...?
Hvala!

Namenske tipke, ki bi te vedno vrgla na live pomojem ni. Na boxu imaš edino EON gumb, ki te kjerkoli iz Android TV vmesnika vrže v EON app, oziroma kjerkoli v EON appu na glavni meni. Na SmartTVjih seveda tega gumba ni.

Na splošno pa iz menujev (recimo glavnega menuja ali EPG opisa) prideš na stream (bodisi live, cutv, vod,.. odvisno kaj se vrti v ozadju) s tipko levo. Če gledaš za nazaj, maš v spodnjem bannerju gumbe za pavzo, na začetk oddaj ali pa na live. Če premakneš kanal, ravno tako padeš na live tega kanala. Če gledaš karkoli drugega, recimo VOD, moreš za live pač it na nek kanal, ki ima live.

Zoromer ::

beta1 je izjavil:

Kaj bomo sedaj naredili z zaklepanjem EONa?

Na vikendu uporabljam EON Smart TV app preko Telekom mobilnega omrežja. Televizije ne mislim tovorit domov, da bo 50/50 razmerje.

Vikend je v popolni beli lisi. Ni DSL, Kabelske, optike. Ni Telemach, niti A1 mobilnega omrežja (2G only). TOTAL TVja ne morem imet, napačna stran hriba, pa še gozd je napoti.

VPN? Doma imam dva viška routerja TP-link 841Nv14 in 741NDv2. Kako si lahko sedaj s tem pomagam? Niti ni mi jasno, kako bi server router dobil WAN IP, ker bi bil za Ubee modemom.

Dobro so nas zafrknili. Po vezavi grem na Telekom. Bom že neki tiny PC ali box dobil, da bo Neo tekel preko browserja.


Perfektno. Če daš parcelo na prodaj, bi jo kupil enkrat ... (če in ko bo denarnica globja) Resno mislim.

Jurrbe ::

XS!D3 je izjavil:

Jurrbe je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Meni se na LG B7 (WebOS 3.5) ne odpre avtomatsko appa, ki je bil nazadnje odprt (npr. EON), ampak gre ponavadi na HDMI input, ki je bil izbran pred tem. Lahko pa daš shortcut na številčno tipko na dalincu, npr. če držiš 1, da se ti odpre EON.

Imam po v spominu, da se je na fotrovem Sonyu z Android TV EON odprl ob bujenju, če je bil odprt, preden je šel v standby. Vrjetno pa res ne dela, če ga spuliš iz elektrike, ampak nimam navade tega počet. Če ne drugega zato, ker OLED v standbyu periodično izvaja cleaning cycle, pa tudi praktično ni oziroma ga niti ne morem izklopit, če TVja ne odmotiram s stene.


Se pravi ce TV prizges z stevilko 1, se ti npr. odpre EON?
Kako se imenuje ta funkcija, kako se jo nastavi?

Prižgeš ne vem če se da na ta način, lahko pa pri prižganem TVju prideš do appa, tako da držiš številčno tipko, kamor si dal bližnico. Funkcija se imenuje Quick Access. Če še nimaš nobenih bližnic, pri odprtem appu držiš tipko, na kateri želiš imet bližnico. Drugače pa držiš mislim da 0, da se ti odpre meni, kjer urejaš quick access bližnice.

Jurrbe je izjavil:

Imel bi še eno osnovno vprašanje.

Kateri gumb na EON daljincu se pritisne da greš na live TV, če si recimo v meniju, sporedu, ogledu za nazaj...?
Hvala!

Namenske tipke, ki bi te vedno vrgla na live pomojem ni. Na boxu imaš edino EON gumb, ki te kjerkoli iz Android TV vmesnika vrže v EON app, oziroma kjerkoli v EON appu na glavni meni. Na SmartTVjih seveda tega gumba ni.

Na splošno pa iz menujev (recimo glavnega menuja ali EPG opisa) prideš na stream (bodisi live, cutv, vod,.. odvisno kaj se vrti v ozadju) s tipko levo. Če gledaš za nazaj, maš v spodnjem bannerju gumbe za pavzo, na začetk oddaj ali pa na live. Če premakneš kanal, ravno tako padeš na live tega kanala. Če gledaš karkoli drugega, recimo VOD, moreš za live pač it na nek kanal, ki ima live.


Je mogoče da na LG magic remote v EON app ne morem do določenih funkcij, npr. TXT in določen pogled v EONu, ker ni tipk?

XS!D3 ::

Če se me motim, Teletexta v EON TV appu (razen na EON boxu) ni, zato ne moreš do njega.

miko22 ::

Ima kdo kake težave z EON?
Na TV(webOS) imam naložen EON, pa zadnja 2 dni tak šteka, da joj. Hitrost je ok, preko komunikatora dela bp, samo preko aplikacije ne gre. Pa ne vem ali je kaka težava z mojo tv ali z EON-om.

Veron ::

Zanimivo glede eon smart tv appa. Kolega ima telekom optiko in telemach na drugi lokaciji. Uporablja smart tv app na lokaciji telekom optike in se vedno deluje.

Ales ::

Zakaj ne bi? Kolikor vem EON app, če si prijavljen preko Telemacha, deluje v celi EU, neodvisno od ponudnika dostopa do interneta. Morda tudi v BiH in Srbiji oz. celi regiji, to z Telemachovo prijavo nisem poskušal.

Veron ::

Eon app ni enako eon smart tv app n govora je bilo, da bo Telemach zacel omejevat smart tv app na svoje omrezje

miko22 ::

Jaz še vedno ne vem zakaj mi šteka EON na smart tv(LG). Tudi pomoč od telemacha ni ugotovila nobene nepravilnosti. Moram gledati preko boxa.

Ales ::

Veron je izjavil:

Eon app ni enako eon smart tv app n govora je bilo, da bo Telemach zacel omejevat smart tv app na svoje omrezje

Vem da ni enako. Morda je bilo "govora", a daj se vprašaj, od kod je vir teh stvari. Širjenje takih govoric povzroča samo težave.

Naj še enkrat čisto jasno povem - tako EON za Android kot EON za Android TV dela tudi v tujih omrežjih.

Veron ::

Informacija je bila objavljena v drobnem tisku na telemachovem portalu.

Nekaj je tudi tukaj: https://telemach.si/Binary/12694/
TV storitev EON je storitev, kjer je na način pretočnih video protokolov upravičenim uporabnikom omogočeno spremljanje izbranih televizijskih programov s personaliziranimi avdiovizualnimi medijskimi vsebinami, vključenimi v posamezno shemo TV storitve EON, preko ustrezne naprave in/ali aplikacij (kot so te opisane v točki 2.2 teh Posebnih pogojev), v fiksnem in mobilnem omrežju Telemacha in drugih omrežjih, ki so povezani z odprtim internetom in delujejo na podlagi internetnega protokola.

Nevem pa kaj pomeni tale "druga omrežja, ki so povezani..."

Je pa bilo med obvestili enkrat okoli novega leta. Trenutno ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Daniel ::

Edino kar je bilo je bilo to, da se mora vsaj 50% uporabe aplikacije zgoditi v Telemachovem IP prostoru. Torej tisti, ki jo uporabljate izven vam jo bojo slej ko prej najbrž izklopili.

Veron ::

No to, ravno zaradi tega sprašujem. Se je komu že zgodilo, da je dobil "izklop"?

Ales ::

Veron je izjavil:

Informacija je bila objavljena v drobnem tisku na telemachovem portalu.

Nekaj je tudi tukaj: https://telemach.si/Binary/12694/
TV storitev EON je storitev, kjer je na način pretočnih video protokolov upravičenim uporabnikom omogočeno spremljanje izbranih televizijskih programov s personaliziranimi avdiovizualnimi medijskimi vsebinami, vključenimi v posamezno shemo TV storitve EON, preko ustrezne naprave in/ali aplikacij (kot so te opisane v točki 2.2 teh Posebnih pogojev), v fiksnem in mobilnem omrežju Telemacha in drugih omrežjih, ki so povezani z odprtim internetom in delujejo na podlagi internetnega protokola.

Nevem pa kaj pomeni tale "druga omrežja, ki so povezani..."

Je pa bilo med obvestili enkrat okoli novega leta. Trenutno ne najdem.

Pomeni točno to, kar piše - "v fiksnem in mobilnem omrežju Telemacha in drugih omrežjih, ki so povezani z odprtim internetom in delujejo na podlagi internetnega protokola."

Celoten internet.

Daniel je izjavil:

Edino kar je bilo je bilo to, da se mora vsaj 50% uporabe aplikacije zgoditi v Telemachovem IP prostoru. Torej tisti, ki jo uporabljate izven vam jo bojo slej ko prej najbrž izklopili.

Je to dodano kam v kake pogoje?

roki11 ::

Imel bi eno vprašanje...
če imaš telemachov paket Silver, ki nima dostopa do EON TV aplikacije, ali je kakšna druga varianta dobit to kodo za android TV verzijo EON-a? Ali ima kdo to kodo viška in je ne rabi?

Hvala in lep pozdrav!

fruc900 ::

Mene pa zanima, če vzamem EON smart Box, a mi potem aplikacija EON smart TV še ostane, ker potem bi na enem TV-ju imel EON smart box na drugem pa bi imel nameščeno aplikacijo EON smart TV ?

bedarija ::

ja. EON smart TV je aplikaciaj ki jo dobiš v paketu, če boš doplačeval 5€ na mesec za eon samrt box je to ločeno in imaš torej lahko 2 TV-ja

bgrabnar ::

Imam paket premium in opazam zadnji teden dvig uplouda prej 15 sedaj 57mb.,so dvignili hitrost, nikjer nic ne pise

PrimozR ::

Pri meni je še vedno 15. Prav tako EON Premium.

gregyk ::

PrimozR je izjavil:

Pri meni je še vedno 15. Prav tako EON Premium.

Isto pri meni.

Lightning ::

Pozdravljeni.

Po novem imamo paket EON LIGHT.

Danes nam že cel dan ne deluje televizor oziroma televizijski programi in piše, da ni signala.

Zjutraj prav tako ni delal internet in telefon, vendar to sedaj deluje.

Štirikrat sem klical danes že na njihovo tehnično pomoč in vedno rečejo, da bi naj bil nek izpad oziroma da odpravljajo napako, vendar še ni odpravljena. V enem primeru mi je oseba celo rekla,da pri njih opažajo, da je pri nas vse vredu, tako da si vsak nov uslužbenec prihaja v nasprotju oziroma mi pove en tak, drug tak.

Soseda, ki ima prav tako Telemach ji deluje brez problema.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s tem oziroma je imel kdo tak problem, da mu je internet in telefon deloval, programi pa ne, ker ni signala že cel dan, na Telemach pa javljajo da opravljajo napako, da so na našem priključku zaznali neke težave kao ter ali je to pri njih napaka, ki jo morajo odpraviti, ali v čem je fora. Prav tako sem prosil, da pride dežurni, vendar mi javljajo nonstop, da še ni odpravljena napaka itd.

Ali jim je tako težko dežurnega sem poslat in sam vidi v čem je problem.

Hvala in upam za kako pomoč kakšnega strokovnjaka, ki lahko pove, zakaj ne dobim signala za programe in kaj je razlog temu :)

En TV imamo prek D3 sprejemnika, en pa CONAX kartica in očitno ne pride signal od njih do modema, da bi delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lightning ()

hojnikb ::

sj bojo prsl, eventually. Kablska pa tut ni neka zivljenska nuja, da more bit isto uro zrihtana :)
#brezpodpisa
««
31 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23932749 (1159) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15247096 (1293) i8t76
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136997 (8788) zitrus
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557392 (7084) predi
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3310987 (5379) Daniel

Več podobnih tem