» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
5 / 50
»»

andromedar ::

strup121 je izjavil:

men so zrihtali Eon, dela tekoče brez težav edini problem, ki ga imam je da ne vem pin kode za kanale z odraslo vsebino, llasični kodi 0000 in 1234 pa ne primeta. To me sicer ne moti zelo, samo gre se mi za princip.


Če še nisi zrihtal, si ga poskusi spremenit. Pod stari pin vpiši 1234 in si potem spodaj določi svojega (settings --> Change PIN code)
Eh?

Gregor5816 ::

Kako dodat tudi kanal a med programe, na moj.telemach.si sem povezal tudi fiksne storitve, odstanil napravo in se ponovno prijavil v aplikaciji, pa še vedno ni kanala a med programi?

mumbo ::

Laufa kdo EON na chromecast 2? Dela ok?

ttommy ::

Pri d3go se je lahko registriralo največ 3 naprave in po 1 mesecu neuporabe se sprosti dostop za kakšno drugo napravo. Kaj pa EON? Mi je napisalo, da smo registrirali največjo število naprav. Imamo en priključek v hiši skupaj spodnja in zgornja etaža. Nisem še vprašal brata kaj s čim vse so aktivirali EON.
Gamer

Sami ::

mumbo je izjavil:

Laufa kdo EON na chromecast 2? Dela ok?


Meni na chromecast 1 deluje bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

XS!D3 ::

ttommy je izjavil:

Pri d3go se je lahko registriralo največ 3 naprave in po 1 mesecu neuporabe se sprosti dostop za kakšno drugo napravo. Kaj pa EON? Mi je napisalo, da smo registrirali največjo število naprav. Imamo en priključek v hiši skupaj spodnja in zgornja etaža. Nisem še vprašal brata kaj s čim vse so aktivirali EON.

Naenkrat imaš lahko aktiviranih 5 naprav, vidiš in brišeš jih pa lahko na portalu moj telemach. Same se pomoje ne sprostijo. Če še nisi nič brisal, so ti lahko ostale not še D3GO naprave od prej, tako da preveri in pobriši.

lopov ::

+ imašo mejitev , koliko naprav lahko odstraniš v enem mesecu.

Mam problem ker sem gledal na računalniku, kjer se briše zgodovina in za vsak ogled mi je ustvarilo novo napravo.

Bi bilo fajn da to nekje na veliko napišejo ker je trajalo kar nekaj časa, da s(m)o ugotovili, kje je problem (pri enem računalniku v hiši).

ttommy ::

Torej meni ustvari vsak dan novo napravo, ker vsak dan zaženem ccleaner?
Gamer

ttommy ::

A kdo ve zakaj mi doda novo napravo, če na mojem računalniku zaženem Ccleaner in potem spet prižgem EON? A je to zaradi brisanja piškotkov, ali zaradi česa drugega? Zdaj sem v nastavitvah Ccleanerja nastavil, da obdrži piškotke od eon.tv, ampak ne bi rad preizkusil, ker sem že pobrisal dve napravi, da sem lahko spet registriral svoj računalnik.
Gamer

andromedar ::

ttommy je izjavil:

A kdo ve zakaj mi doda novo napravo, če na mojem računalniku zaženem Ccleaner in potem spet prižgem EON? A je to zaradi brisanja piškotkov, ali zaradi česa drugega? Zdaj sem v nastavitvah Ccleanerja nastavil, da obdrži piškotke od eon.tv, ampak ne bi rad preizkusil, ker sem že pobrisal dve napravi, da sem lahko spet registriral svoj računalnik.


Vidim, da vas še vedno nekaj uporablja ta malware: https://slo-tech.com/novice/t707899#crta
Eh?

ttommy ::

Jaz ga že od pamtiveka in nikoli nisem imel problemov. Zanima me zakaj mi isti računalnik večkrat registrira?
Gamer

amacar ::

Zato, ker brises piskotke in localstorage.

ttommy ::

Ampak pri d3go tega ni bilo. Tam se je ena naprava odstranila sama po enemu mesecu brez uporabe. Tu pa se kar na novo registrira naprava, če se zažene Ccleaner. Kako pa lahko localstorage ohranim?
Gamer

amacar ::

Zato ker so pri d3go uporabljali vticnik, ki si ga moral namestiti, sedaj pa to ni vec potrebno. Dodaj si eon.tv pod izkeme pa je, ce ze brises.

mumbo ::

Sami je izjavil:

mumbo je izjavil:

Laufa kdo EON na chromecast 2? Dela ok?


Meni na chromecast 1 deluje bp.


Kul, kako se pa namesti? Verjetno ne direkt iz play store? Treba apk nekako skopirat in namestit ročno?

Fotru bi preko te variante zrihtal, a je potem zagon, upravljanje itd dost enostavno?

modelno1 ::

Namestiš na telefon/tablico in upravljaš od tam. Na tvju prek casta samo gledaš.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

mumbo ::

To vem, to sem sprobal (galaxy j7 2017) in deluje. :) Rad bi tako da app namestim direkt na TV oz chromecast. Sem mislil na ta način, če se da oz če je okej.

Pa včeraj sem bil v Big Bangu in sprobal preko browserjev na TV. Tudi to je delalo. Ampak je žal na cenejšem LGju potem "krešalo" po dveh minutah, ker da ni dovolj pomnilnika. Medtem ko je na držajem TVju Philipsu delalo kar nekaj časa brez prekinitve. Fora pa je da bi fotr nek npr 42 inčni ne preveč drag TV (ki pa ma poslednično verjetno premalo pomnilnika). Potem je najbrž najboljša opcija nek poceni TV, sploh ne wi-fi in chromecast.

XS!D3 ::

mumbo je izjavil:

To vem, to sem sprobal (galaxy j7 2017) in deluje. :) Rad bi tako da app namestim direkt na TV oz chromecast. Sem mislil na ta način, če se da oz če je okej.

Pa včeraj sem bil v Big Bangu in sprobal preko browserjev na TV. Tudi to je delalo. Ampak je žal na cenejšem LGju potem "krešalo" po dveh minutah, ker da ni dovolj pomnilnika. Medtem ko je na držajem TVju Philipsu delalo kar nekaj časa brez prekinitve. Fora pa je da bi fotr nek npr 42 inčni ne preveč drag TV (ki pa ma poslednično verjetno premalo pomnilnika). Potem je najbrž najboljša opcija nek poceni TV, sploh ne wi-fi in chromecast.

Sprašval si za Chromecast kamor itak ne nemaščaš nič, ker je namenjen streamanju iz telefona/tablice/PC. Torej app naložiš na telefon/tablico in potem streamaš na Chromecast dongle.

Če želiš direktno na TV, pa rabiš novejšega Samsunga (model iz 2016 ali 2017) ali nekaj z Android TV in paket, ki vključuje tudi EON za Smart TV (ne samo mobilni EON). Potem app namestiš direktno na TV. Uporaba preko browserja na televiziji pomojem ni najboljša ideja. Je pa tudi pri appu razlika od televizorja do televizorja in se pozna, da je aplikacija na novejših predvsem pa dražjih televizorji bolj odzivna.

Če pa želiš nek zunanji box, kjer bo laufal EON za Smart TV gor, je pa opcija Nvidia Shield, kjer je zadeva tudi uradno podprta. Nekoliko cenejši je Xiaomi Mi Box, bi bilo pa fino vedet, če je kdo že dejansko sprobal, kako zadeva deluje na tem boxu.

dukedl ::

Vsaka čast, da mi na zrootanem telefonu ne delajo vsi program (z D3GO nobenega problema)..npr. National Geographic

lp dukedl

mjaa ::

Obstaja kakšen preprost način kako posneti stream? Da ni ravno treba vsak chunk posebej na roko shranit.

lopov ::

dukedl je izjavil:

Vsaka čast, da mi na zrootanem telefonu ne delajo vsi program (z D3GO nobenega problema)..npr. National Geographic


Rootaj z Magisk, ne supersu. V magisk managerju lahko skriješ root pred določenimi aplikacijami. Nisem pa tega osebno poskusil!

XS!D3 ::

mjaa je izjavil:

Obstaja kakšen preprost način kako posneti stream? Da ni ravno treba vsak chunk posebej na roko shranit.

Z VLCjem lahko odpreš playlisto, ki jo dobi browser, ko odpreš določen kanal, in nastaviš da stream shranjuje na disk.

mumbo ::

XS!D3 je izjavil:


Sprašval si za Chromecast kamor itak ne nemaščaš nič, ker je namenjen streamanju iz telefona/tablice/PC. Torej app naložiš na telefon/tablico in potem streamaš na Chromecast dongle.

Če želiš direktno na TV, pa rabiš novejšega Samsunga (model iz 2016 ali 2017) ali nekaj z Android TV in paket, ki vključuje tudi EON za Smart TV (ne samo mobilni EON). Potem app namestiš direktno na TV. Uporaba preko browserja na televiziji pomojem ni najboljša ideja. Je pa tudi pri appu razlika od televizorja do televizorja in se pozna, da je aplikacija na novejših predvsem pa dražjih televizorji bolj odzivna.

Če pa želiš nek zunanji box, kjer bo laufal EON za Smart TV gor, je pa opcija Nvidia Shield, kjer je zadeva tudi uradno podprta. Nekoliko cenejši je Xiaomi Mi Box, bi bilo pa fino vedet, če je kdo že dejansko sprobal, kako zadeva deluje na tem boxu.


Aha ok, sem mislil da se na chromecast lahko tudi namesti aplikacija in da bi direkt gor dal EON app. To glede streamanja mi je jasno, to mi deluje preko smart tvja samsung in samsung telefona.

To glede appa nameščenega na TV mi ne pride v poštev, ker nimam takega paketa. Nvidia Shield je predrag, Xiaomi Mi Box pa zgleda zanimiv samo kot praviš bi treba prej sprobat. A veš da se da gor namestit app ali je mišljeno preko streamanja? Rad bi tako uredil da ne rabiš še telefona/tablice.

XS!D3 ::

Če nimaš paketa, ki vključuje EON za Smart TV, tudi z Nvidia Shieldom in Mi Boxom ne bo nič, ker je ista platforma, samo da namesto na TVju laufa na boxu. Mobilni EON pa lahko naložiš kvečemu na kak kitajski box, ki ima namesto Android TVja gor kar navaden Android za telefone in tablice, moraš pa vedet, da bo uporabniška izkušnja precej slaba. App je pač za razliko od nameskega za TV (EON za Smart TV) narejen za touchscreen, ki ga na TVju nimaš. Da se, če ne drugega z miško, ampak praktično pa ni.

Drugače pa nevem, če si lahko na Samsung TV dejansko streamal na enak način kot lahko na Chromecast. TV vrjetno nima vgrajenega Chromecasta (kot imajo tisti z Android TVjem) in si moral najbrž preslikat cel zaslon (screen mirroring). Pri Chromecastu telefon/tablica služi za upravljanje, slika leti direktno na TV, ti pa lahko app na telefonu/tablici daš med tem v ozadje in tablico/telefon normalno uporabljaš ali pa celo zakleneš.

Jaz bi za gledanje TV v tem primeru raje obdržal DVB-C+conax ali njihov box oziroma v končni fazi uporabiš telefon+chromecast za ogled za nazaj, live pa preko DVB-C.

hafo123 ::

Danes sem dobil Philips 55PUS7502/12.
Poizkusil sem naložiti nanj EON pa pravi , da ni združljiv z tv.
Ali je komu uspelo naložiti EON na ta televizor?

ant ::

Poišči link par strani nazaj od tv aplikacije eon, ne pa za mobitel.

Meni na philips 2015 tv deluje bp.

hafo123 ::

Sem poizkusil tv aplikacijo eon iz linka pa pravi , da tv ni podprt.

ant ::

Potem ti preostane, da si zlovdaš .apk in ga namestiš ročno s pomočjo ES file Explorer, ki ga še prej namestiš na tv.

hafo123 ::

Kje pa lahko dobim .apk, da ga lahko potegnem k sebi?

ant ::

V Google vpišeš apk downloader in notri kopiraš link do eon app.

Phantom20 ::

Zelo dobrodošla bi bila informacija, kako zadeva (če sploh) funkcionira na Mi BOX 3, je kdo morda že sprobal? Ima kdo Mi BOX 3 in bi bil pripravljen testirat?

hafo123 ::

ant je izjavil:

V Google vpišeš apk downloader in notri kopiraš link do eon app.


Hvala za napotke!

Včeraj sem namestil EON na tv in jo malo preizkusil.
Kvaliteto sem nastavil na max (1gb na uro) pa je kvaliteta HD programov precej slabša kot direktno iz "škatle".
Naredil sem seznam priljubljenih programov vendar ga je potrebno ob vsakem zagonu ponovno izbrati - default vsi programi.
Prav tako prvi priljubljeni nima številke 1 ampak tako kot jo ima iz seznama vseh programov.

XS!D3 ::

Nevem, če je pri 1GB na uro res omejitev 1GB na uro ampak glede na to, da praviš, da je slika precej slabša kot na kabelski, bi jaz probal prestavit na auto. Jaz imam kvaliteto na AUTO in je je bitrate HD kanalov, vsaj to kar sem gledal, v povprečju okrog 7Mb/s (torej okrog 3GB na uro). Tudi slika na 65” je komaj kaj slabša kot na DVB-C.

ant ::

Meni je tudi slika v redu, moti me edino, da se včasih EON ne postavi in moram par drugih appov zagnat, potem pa spet deluje. Sicer pa je moj tv Philips pus7150 že malo prešvoh za ta app, ker dela kar počasi in dostkrat zmrzne. No pa saj tudi pri gledanju dbv-t v fhd doskrat zmrzne :) Bo treba ponovno na servis.

ttommy ::

Včeraj smo gledali Vrbji škrat na Fox movies HD, pa slika in zvok nista bila sinhronizirana na TV LG lm615s. Zdaj sem pa s PC preveril za nazaj, pa je bilo sinhronizirano. Kaj bi bilo narobe?
Gamer

zasavc ::

A je kdo naložil EON na televizor Samsung JU6872 ali kateri drugi iz te serije? Če, me zanima kako, ker ne vem kako bi spravil APK na TV, da bi poskusil.

Redman ::

eon tv app na fire tv deluje bp...

chesn ::

dela EON.tv od Telemacha v brskalniku na Windows Mobile 10???

joze67 ::

Dela toliko, da pove, da naprava ni podprta.

chesn ::

Hvala za info. Potem na Windows telefonih ni mogoče gledat zadeve ali pač kako drugače?

Ales ::

In če se spremeni podpis brskalnika na neko standardno desktop različico?

XS!D3 ::

S sprembo User Agenta v browserju an Androidu deluje, tako da bi vrjetno šlo tudi na WP.

barocco ::

je možno EON spremljati iz tujine Austrija??
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Pro ::

Še enkrat sprašujem, ker pred časom na isto vprašanje nisem dobil odgovora.
Ali aplikacija EON.tv, torej tista inštalirana na televiziji lahko popolen nadomestek STB (Set-top boxa)? Se pravi če kupim primeren TV se lahko to škatlo pospravim in uporabljam le aplikacijo na TV?
Pri tem mislim tako na fukncije (programski vodič, premor, ogled nazaj, na začetek, video na zahtevo) kot na hitrost in uporabniško izkušnjo?

Sergio ::

Predlagam, da enostavno probas. Zrtvuj par ficknikov za Mi Box in testiraj. Ce se obnese, potem pa kupi nek Sony Bravio serije E, ki ima spodoben SoC.

https://www.android.com/tv/xiaomi-mi-bo...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Vanadium ::

Phantom20 je izjavil:

Zelo dobrodošla bi bila informacija, kako zadeva (če sploh) funkcionira na Mi BOX 3, je kdo morda že sprobal? Ima kdo Mi BOX 3 in bi bil pripravljen testirat?


Imam mibox in ce zelis lahkoctestiram. Kontakt na zs.

4knative ::

Mene pa zanima če je dosti kanalov na EON v 4k ločljivosti?

Pro ::

Sergio je izjavil:

Predlagam, da enostavno probas. Zrtvuj par ficknikov za Mi Box in testiraj. Ce se obnese, potem pa kupi nek Sony Bravio serije E, ki ima spodoben SoC.

https://www.android.com/tv/xiaomi-mi-bo...


Samo nekaj fičnikov pa tudi ni. Kolikor gledam je nad 80 €.

andromedar ::

4knative je izjavil:

Mene pa zanima če je dosti kanalov na EON v 4k ločljivosti?


Mislim da nobenega. Verjetno je odvisno od tvoje naročnine, pri moji gold trojki jih je na FHD verjetno manj kot 5.
Eh?

XS!D3 ::

Pro je izjavil:

Še enkrat sprašujem, ker pred časom na isto vprašanje nisem dobil odgovora.
Ali aplikacija EON.tv, torej tista inštalirana na televiziji lahko popolen nadomestek STB (Set-top boxa)? Se pravi če kupim primeren TV se lahko to škatlo pospravim in uporabljam le aplikacijo na TV?
Pri tem mislim tako na fukncije (programski vodič, premor, ogled nazaj, na začetek, video na zahtevo) kot na hitrost in uporabniško izkušnjo?


Kar se mene tiče je definitivno nadomestek oziroma napram trenutnim boxom, ki so še na stari platformi D3, dejansko EON app ponuja več. Ogled za nazaj imaš za čisto vse kanale (predvsem tudi vse HD kanale) in to za 7 dni (na boxih je samo 3dni in še to kar nekaj HD kanalov nima ogleda za nazaj), upravljanje (predvsem prevrtavanje naprej/nazaj) je za moje pojme precej lažje v appu (raklame preskočiš v parih sekundah, če približno veš koliko trajajo), poleg tega pa se ob koncu oddaje po EPG ogled za nazaj ne prekine (kot se je recimo na boxu) in ni take panike, če se oddaja ne konča čisto po sporedu.

Kvaliteta slike je pri ogledu v živo na DVB-C vseeno malenkost boljša, ker je na EONu bitrate nižji (okrog 7Mbit/s povprečja, če povezava dovoljuje), ampak v praksi na 65" skoraj ni razlike, če nisi res blizu ali pa da gledaš side by side. Ogled za nazaj pa je po mojem preko EONa celo bolj kvaliteten (pač eno kot live na EONu) kot na boxih, kjer sem včasih opazil razliko med live in ogledom za nazaj.

Pri hitrosti vmesnika pa je precej odvisno od samega televizorja. Na lanskem Samsungu iz Hoferja (KU serija 6k, ranga 500€) app deluje, je pa recimo navigacija po glavnem meniju rahlo počasna, pri samem videu in prevrtavanju pa ni težav. Na Sonyu iz leta 2015, ki pa je nekoliko višji rang, je tudi glavni meni bolj odziven, na Philipsu od kolega (letnik 2016, modela ne vem) še nekoliko boljše. Kolega, ki ima EON na Nvidii Shield, pa pravi, da app leti.

Uglavnem doma gledamo TV samo še preko EONa, je pa v TVju še vedno ostal Conax modul, da se lahko direktno gleda DVB-C, če je želja po višjem bitrateu ali pa če bi EON slučajno kaj sral (backup nikoli ne škodi :P).
««
5 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959059 (944) Ulixes
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348114 (1007) viharnik72
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933497 (1907) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137861 (9652) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311077 (5469) Daniel

Več podobnih tem