» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
37 / 50
»»

MrStein ::

MonkeyHead je izjavil:

PrimozR je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Hello,
torej nekaj mi negre v glavo...

Doma imamo FTTH in EON light paket, hitrost interneta 150/15.
Po vseh speed testih itd nikoli ne pridem na to hitrost in se vstavi pri 95/15...

Če priklopiš en računalnik direktno v modem in na njem poženeš speedtest, je hitrost še vedno 95 Mbit? Če ja, potem je težava pri Telemachu. Pred leti, ko so nas dvignili z 80/4 na mislim da 150/6 al kolk, so bile težave podobne, hitrost je ostala na starem nivoju in kar nekaj jajcanja med tehniki je bilo, da so zrihtali. Mislim da dva obiska, menjava modema, itd.


Bom danes še stestiral, to opcijo.

Kako hitro je povezana kartica PC-ja, vidiš v lastnostih (Network & Internet Settings, tam pa klikni "View your network propertieS" in tam imaš "Link Speed")

Včasih se zgodi, da je 100 namesto 1000, čeprav kartica podpira 1000.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MonkeyHead ::

MrStein je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

PrimozR je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Hello,
torej nekaj mi negre v glavo...

Doma imamo FTTH in EON light paket, hitrost interneta 150/15.
Po vseh speed testih itd nikoli ne pridem na to hitrost in se vstavi pri 95/15...

Če priklopiš en računalnik direktno v modem in na njem poženeš speedtest, je hitrost še vedno 95 Mbit? Če ja, potem je težava pri Telemachu. Pred leti, ko so nas dvignili z 80/4 na mislim da 150/6 al kolk, so bile težave podobne, hitrost je ostala na starem nivoju in kar nekaj jajcanja med tehniki je bilo, da so zrihtali. Mislim da dva obiska, menjava modema, itd.


Bom danes še stestiral, to opcijo.

Kako hitro je povezana kartica PC-ja, vidiš v lastnostih (Network & Internet Settings, tam pa klikni "View your network propertieS" in tam imaš "Link Speed")

Včasih se zgodi, da je 100 namesto 1000, čeprav kartica podpira 1000.


Sem nastavil, duplexe na 1000. Prej je sicer bilo avtomatsko zaznavanje... Ne pomaga.

Daniel ::

Menjaj LAN kabel.

-JM- ::

MonkeyHead je izjavil:

PrimozR je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Hello,
torej nekaj mi negre v glavo...

Doma imamo FTTH in EON light paket, hitrost interneta 150/15.
Po vseh speed testih itd nikoli ne pridem na to hitrost in se vstavi pri 95/15...

Če priklopiš en računalnik direktno v modem in na njem poženeš speedtest, je hitrost še vedno 95 Mbit? Če ja, potem je težava pri Telemachu. Pred leti, ko so nas dvignili z 80/4 na mislim da 150/6 al kolk, so bile težave podobne, hitrost je ostala na starem nivoju in kar nekaj jajcanja med tehniki je bilo, da so zrihtali. Mislim da dva obiska, menjava modema, itd.


Bom danes še stestiral, to opcijo.

Katero optiko imaš, Telemach ?

MonkeyHead ::

Ma kablov mam 20.... poskusil z drugimi negre.

FTTH je bilo izgrajeno s strani teleing-a (lokalnega ponudnika storitev za štajersko prekmursko regijo), potem pa je telemach kupil teleing in skonfiguriral vse skup, da je delalo na že obstoječi opremi od teleinga.

Kako je s speedtesti na telefonih npr? Gre preko 100mbps? Na youtube sem zasledil, da je nekdo z "mojim" telefonom delal speed test preko 300mbps. Torej če imam 1 Gbps WAN port na routerju, bi moral telefon pljunit tudi "nazivno" hitrost telemacha.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Jaz imam FTTH bivšega teleinga. Vse dela BP. Hitrost Wifija je odvisna od uporabljene opreme in še celega kupa drugih pogojev. Meni dela tudi čez 100 Mbit na Wifi, imam pa svoj router.

MonkeyHead ::

Daniel je izjavil:

Jaz imam FTTH bivšega teleinga. Vse dela BP. Hitrost Wifija je odvisna od uporabljene opreme in še celega kupa drugih pogojev. Meni dela tudi čez 100 Mbit na Wifi, imam pa svoj router.


Ja saj meni tudi deluje vse skup relativno ok. Router mam svoj z Gbps wan portom.

Sc0ut ::

To še velja da na telekomovi optiki telemachov eon lite ne gre preko 100/20m?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

RoccoC ::

ne, meni gre 150/15

PrimozR ::

MonkeyHead je izjavil:

Ma kablov mam 20.... poskusil z drugimi negre.

FTTH je bilo izgrajeno s strani teleing-a (lokalnega ponudnika storitev za štajersko prekmursko regijo), potem pa je telemach kupil teleing in skonfiguriral vse skup, da je delalo na že obstoječi opremi od teleinga.

Kako je s speedtesti na telefonih npr? Gre preko 100mbps? Na youtube sem zasledil, da je nekdo z "mojim" telefonom delal speed test preko 300mbps. Torej če imam 1 Gbps WAN port na routerju, bi moral telefon pljunit tudi "nazivno" hitrost telemacha.

Pri telefonu zna biti, da boš omejen z WiFi-jem, odvisno od kvalitete signala in vzpostavljenega linka (čeprav 802.11g ni več pretirano pogost... :) ).

Da bi kabel vplival na manj kot 100 Mbit mora biti res precej slab... Pri 20 kablih je verjetnost manjša. Pa omenjaš gigabit port na routerju, a si probal mimo routerja?

Jaz bi, če je opcija, preveril na parih različnih računalnikih (prek kabla) in če je povsod tistih 95 Mbit, potem je težava na njihovi strani.

Badwolff ::

MonkeyHead je izjavil:



Kako je s speedtesti na telefonih npr? Gre preko 100mbps? Na youtube sem zasledil, da je nekdo z "mojim" telefonom delal speed test preko 300mbps. Torej če imam 1 Gbps WAN port na routerju, bi moral telefon pljunit tudi "nazivno" hitrost telemacha.


Men kaže 450 / 58.

MonkeyHead ::

PrimozR je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Ma kablov mam 20.... poskusil z drugimi negre.

FTTH je bilo izgrajeno s strani teleing-a (lokalnega ponudnika storitev za štajersko prekmursko regijo), potem pa je telemach kupil teleing in skonfiguriral vse skup, da je delalo na že obstoječi opremi od teleinga.

Kako je s speedtesti na telefonih npr? Gre preko 100mbps? Na youtube sem zasledil, da je nekdo z "mojim" telefonom delal speed test preko 300mbps. Torej če imam 1 Gbps WAN port na routerju, bi moral telefon pljunit tudi "nazivno" hitrost telemacha.

Pri telefonu zna biti, da boš omejen z WiFi-jem, odvisno od kvalitete signala in vzpostavljenega linka (čeprav 802.11g ni več pretirano pogost... :) ).

Da bi kabel vplival na manj kot 100 Mbit mora biti res precej slab... Pri 20 kablih je verjetnost manjša. Pa omenjaš gigabit port na routerju, a si probal mimo routerja?

Jaz bi, če je opcija, preveril na parih različnih računalnikih (prek kabla) in če je povsod tistih 95 Mbit, potem je težava na njihovi strani.


Ma če stojim zraven routerja (oddaljenost nebi smela biti problem). To z računalniki se bom poskusil enkrat, tekom tedna, direkt modem pa kabel do rač.

mislim da začetni paket katerega smo imeli, ni dosegal več kot 50/5, potem pa je naenkrat pred cca 2 letoma pričelo delovat z 100/5 po obisku serviserja, ker smo imeli težave z občasnim kockanjem. Mogoče ima kaj v povezavi z tem, da se je kaj "custom" nastavilo za moj port in ga zadnji update ni povozil (ker UL je OK).

Badwolff je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:



Kako je s speedtesti na telefonih npr? Gre preko 100mbps? Na youtube sem zasledil, da je nekdo z "mojim" telefonom delal speed test preko 300mbps. Torej če imam 1 Gbps WAN port na routerju, bi moral telefon pljunit tudi "nazivno" hitrost telemacha.


Men kaže 450 / 58.


Hvala!

Torej bi moral tudi telefon pri meni pokazat več kot 95Mbps.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Pazi tudi na WiFi povezavo. Sem preveril zdajle, meni gre 2,4 GHz na ~50 Mbit, 5 GHz gre pa na 150 Mbit.

MonkeyHead ::

PrimozR je izjavil:

Pazi tudi na WiFi povezavo. Sem preveril zdajle, meni gre 2,4 GHz na ~50 Mbit, 5 GHz gre pa na 150 Mbit.


Hvala.
enako se meni zgodi 2,4 cca 50mbps, 5Ghz pa 95Mbps.

Daniel ::

Če ti bo pri direktni povezavi v statusu pri računalniku pisalo hitrost 1 gbps potem je napaka zagotovo na njihovi strani. Sicer pa tudi če pogledaš v svoj router sem skoraj 100% da nekje piše hitrost povezave na WAN portu.

Obstaja še sicer ena možnost a je razmeroma malo verjetna, razen če niso nič vlagali v omrežje.

In sicer, ko sem jaz pred leti šel iz teleingovega 100 Mbps paketa na Telemachov 150 Mbps mi od začetka ni delovalo z več kot 100 Mbps. Ker sem bil precej vztrajen so potem ugotovili, da oprema v centrali nima gigabitnih portov (in to na optiki), posledično ne gre hitreje. Če si kje na periferiji je razmeroma velika možnost, da je to razlog, saj na podeželju ni ravno veliko uporabnikov, ki bi naročali hitrosti višje od 100 Mbps. Meni so potem v par tednih uredili zadevo, da sedaj dela kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MonkeyHead ::

Daniel je izjavil:

Če ti bo pri direktni povezavi v statusu pri računalniku pisalo hitrost 1 gbps potem je napaka zagotovo na njihovi strani. Sicer pa tudi če pogledaš v svoj router sem skoraj 100% da nekje piše hitrost povezave na WAN portu.

Obstaja še sicer ena možnost a je razmeroma malo verjetna, razen če niso nič vlagali v omrežje.

In sicer, ko sem jaz pred leti šel iz teleingovega 100 Mbps paketa na Telemachov 150 Mbps mi od začetka ni delovalo z več kot 100 Mbps. Ker sem bil precej vztrajen so potem ugotovili, da oprema v centrali nima gigabitnih portov (in to na optiki), posledično ne gre hitreje. Če si kje na periferiji je razmeroma velika možnost, da je to razlog, saj na podeželju ni ravno veliko uporabnikov, ki bi naročali hitrosti višje od 100 Mbps. Meni so potem v par tednih uredili zadevo, da sedaj dela kot mora.


Bom preveril kaj mi piše, zraven statusa, da se razumema to misliš pri ethernet povezavi?

Router ima enako nastavitev kot računalnik oz. lahko zbereš 100, 1000 ali avtomatska izbira, za vsak slučaj sem ga po defaultu dal na 1000.

Daniel ::

Načeloma je bolje nastavljeno na avtomatsko, ker so ostale nastavitve rade delale težave, saj se včasih oprema ni znala zmeniti med sabo.

Ja, status ethernet povezave. Izbereš mrežno povezavo, desni klik, status. Ampak prej nastavi nazaj na avtomatsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

XS!D3 ::

MonkeyHead je izjavil:


Router ima enako nastavitev kot računalnik oz. lahko zbereš 100, 1000 ali avtomatska izbira, za vsak slučaj sem ga po defaultu dal na 1000.

Če ti na avtomatsko ne postavi na 1000, že nekaj ne špila in boš imel še več problemov, če boš forsiral 1000.

MonkeyHead ::

Hvala ti.

Poskusim proti večeru in sporočim ugotovitve. :)

Daniel ::

Večer je že davno mimo, odgovora pa še nimamo.

Veron ::

Uporablja kdo EON TV na LG smart TVju?

Zadnje čase opažam, da se slika in zvok občasno kar ustavi za ene 2-4s in nato nadaljuje (vsaj 1x na recimo 3-5h). Bolj pogosto se to dogaja, če gledaš za nazaj (recimo 1x na 1h)

MonkeyHead ::

Daniel je izjavil:

Večer je že davno mimo, odgovora pa še nimamo.


Zdravo,

sorry, prazniki pa to.

Torej priklopil računalnik direkt na modem (1gbps kartica), še zmeraj cca 95 Mbps.

Pri sestri imajo čist enako stanje (router je tisti katerega sem jaz doma menjal - sem ji ga podaril), EON light, 1gbps router in enako teleingovo FTTH, katera sedaj spada pod telemach. Na kosilu testirano z telefonom, cca 142/13.

Telemach ne da odg. oz. trdijo, da je napaka pri meni. Verjetno imajo prav, saj so oni strokovnjaki. Tukaj tudi končam svojo zgodbo, ker več nimam volje se s tem ukvarjat.

hvala vsem za pomoč

Daniel ::

Škoda, verjetno si eden redkih, ki rad plačuje več za storitve, ki jih ne dobi. Jaz sem ravno danes reševal dva primera, v enem smo dajali modem v bridge, pri drugem pa se modem ne postavi na eon profil ampak še kar naprej dela z 20/20. Oboje bo trajalo nekaj dni, da uredijo. Če si vztrajen se vse zrihta, sploh če veš dobro utemeljiti zakaj je krivda na njihovi strani. Si morda kje v Prlekiji?

MonkeyHead ::

Daniel je izjavil:

Škoda, verjetno si eden redkih, ki rad plačuje več za storitve, ki jih ne dobi. Jaz sem ravno danes reševal dva primera, v enem smo dajali modem v bridge, pri drugem pa se modem ne postavi na eon profil ampak še kar naprej dela z 20/20. Oboje bo trajalo nekaj dni, da uredijo. Če si vztrajen se vse zrihta, sploh če veš dobro utemeljiti zakaj je krivda na njihovi strani. Si morda kje v Prlekiji?


Načeloma ne plačujem več, cena je ostala enaka prejšnji, saj je "upgrade" bil zastonj, ampak preprosto se mi neda več klicarit in tam stiskovat 321134 da dobiš nekoga iz tehnične podpore. Lame excuse ampak yeah :)

Sam sem bil pred slabimi 10 let tehnik pri T2 (študentarija) in laično poznam zadeve, ampak ko dobiš občutek, da se norca delajo iz tebe ko ima vsak nek nov izgovor zgubiš voljo.

Argumentirat pa nimamo kaj preveč, dejstvo je, da je napaka pri njih, seveda obstaja možnost, da sta 2 routerja z napačnimi WAN porti ko navedeno v specifikaciji, da so 3 računalniki (enega sem si dodatno sposodil) z napačno mrežno (1 je res samo 100) in da telefon samo na moji lokaciji ne presega 100Mbs.

Sem iz bližine ptuja, se ti pa vsekakor zahvaljujem za pomoč.

MadMen ::

Piši na tehnicna.pomoc@telemach.si, mogoče boš imel več sreče in navedi kaj si vse testiral.

Kateri modem imaš?

BorutK-73 ::

Veron je izjavil:

Uporablja kdo EON TV na LG smart TVju?

Zadnje čase opažam, da se slika in zvok občasno kar ustavi za ene 2-4s in nato nadaljuje (vsaj 1x na recimo 3-5h). Bolj pogosto se to dogaja, če gledaš za nazaj (recimo 1x na 1h)

Meni včasih vrže ven random error ki izgine ko prevrtim naprej-nazaj za 10 sekund.

MonkeyHead ::

Veron je izjavil:

Uporablja kdo EON TV na LG smart TVju?

Zadnje čase opažam, da se slika in zvok občasno kar ustavi za ene 2-4s in nato nadaljuje (vsaj 1x na recimo 3-5h). Bolj pogosto se to dogaja, če gledaš za nazaj (recimo 1x na 1h)


Občasno, ampak res občasno zadeva "zašteka" za 2 sekundi pol deluje naprej ok.

MonkeyHead ::

Zgleda bo zadeva vseeno dobila epilog. Sem sicer v službi in nemoram takoj tega sprobat.

Ponovno klical na telemach(še zadnjič sem si rekel), pridemo do ugotovitve, da je napaka zaključena in pri stranki bi to moralo delovat.
Nekaj je mumljal tehnik, ampak je po manjšem vrtanju povedal kaj so naredili. Prestavljen sem bil iz 100Mbps WAN porta na 1000Mbps port(centrala).
Ker me seveda nihče ni obvestil nisem naredil potrebnega neu starta,vseh naprav.

Poročam jutri.

hvala vsem za pomoč.

Daniel ::

MonkeyHead je izjavil:

Zgleda bo zadeva vseeno dobila epilog. Sem sicer v službi in nemoram takoj tega sprobat.

Ponovno klical na telemach(še zadnjič sem si rekel), pridemo do ugotovitve, da je napaka zaključena in pri stranki bi to moralo delovat.
Nekaj je mumljal tehnik, ampak je po manjšem vrtanju povedal kaj so naredili. Prestavljen sem bil iz 100Mbps WAN porta na 1000Mbps port(centrala).
Ker me seveda nihče ni obvestil nisem naredil potrebnega neu starta,vseh naprav.

Poročam jutri.

hvala vsem za pomoč.


Stvar je povsem enostavna in ni noben bavbav. Sem ti že želel ponuditi pomoč, da mi pač pošlješ ZS, če se kdaj odločiš, da rabiš več kot 100 Mbit, ker res nisem daleč od tebe, pa očitno ne bo potrebno. Točno tako je, kot sem rekel. Na centrali si bil na 100 Mbit switchu ( če si bil monter itak veš kaj to pomeni). Dejstvo je pač, da večina uporabnikov ne uporablja več kot 100 Mbit in jim je popolnoma vseeno o kakšnih hitrostih je govora. Kdor pa rabi več pa mora biti občasno pač malo vztrajen, ker operaterja gigabitni switch vseeno nekaj stane in niso ravno navdušeni nad takšnim stroškom za enega uporabnika. Čeprav dolgoročno bi ga morali v vsakem primeru kupiti.

Veron ::

MonkeyHead je izjavil:

Veron je izjavil:

Uporablja kdo EON TV na LG smart TVju?

Zadnje čase opažam, da se slika in zvok občasno kar ustavi za ene 2-4s in nato nadaljuje (vsaj 1x na recimo 3-5h). Bolj pogosto se to dogaja, če gledaš za nazaj (recimo 1x na 1h)


Občasno, ampak res občasno zadeva "zašteka" za 2 sekundi pol deluje naprej ok.

Verjetno upliv "corone", pa se to malo bolj pogosto dogaja kot prej. Sedaj praktično 1x na film (ponavadi zvečer kaj pogledamo).

XS!D3 ::

Jaz sem podobno opazil na starejšem LGju, medtem ko na novejšem LGju z istim appom ni težav. Ravno tako nisem opazil težav na EON boxu, ki načeloma vleče isti stream recimo za ogled za nazaj. Kaj točno se zgodi na problematičnem LGju, nisem uspel ugotovit, je pa videt da za razliko od boxa ne podpira persistent HTTP konekcije in za vsak chunk odpira nov connection.

krop ::

Veron je izjavil:

Uporablja kdo EON TV na LG smart TVju?

Zadnje čase opažam, da se slika in zvok občasno kar ustavi za ene 2-4s in nato nadaljuje (vsaj 1x na recimo 3-5h). Bolj pogosto se to dogaja, če gledaš za nazaj (recimo 1x na 1h)


Kaj deluje aplikacija, če nisi na telemahovem omrežju?
Je kdo sprobal?

Pro ::

Deluje.

NejcSSD ::

Samo AndroidTV aplikacijo maš lahko največ eno. Kolega je doma aktiviral, ko sem probal pa še jaz pa ni šlo več. Tja pokličeš in ti povejo omejitev samo na 1 napravo...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

krop ::

Hvala

Daniel ::

krop je izjavil:

Veron je izjavil:

Uporablja kdo EON TV na LG smart TVju?

Zadnje čase opažam, da se slika in zvok občasno kar ustavi za ene 2-4s in nato nadaljuje (vsaj 1x na recimo 3-5h). Bolj pogosto se to dogaja, če gledaš za nazaj (recimo 1x na 1h)


Kaj deluje aplikacija, če nisi na telemahovem omrežju?
Je kdo sprobal?


Deluje ampak so v splošnih pogojih omejitve in ti lahko onemogočijo dostop, če jo preveč rabiš izven omrežja.

XS!D3 ::

NejcSSD je izjavil:

Samo AndroidTV aplikacijo maš lahko največ eno. Kolega je doma aktiviral, ko sem probal pa še jaz pa ni šlo več. Tja pokličeš in ti povejo omejitev samo na 1 napravo...

Odvisno od paketa. Lahko tudi 2 ali pa 0. Večina novejših paketov (EON) ima vključen 1 SmartTV app. Malce smotana omejitev, ampak v prvi vrsti ravno zaradi takih "posojevalcev".... Mogoče bi bilo res boljše, da tako kot T-2 omejijo na domač IP in ne komplicirajo toliko s številom.

MonkeyHead ::

Daniel je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Zgleda bo zadeva vseeno dobila epilog. Sem sicer v službi in nemoram takoj tega sprobat.

Ponovno klical na telemach(še zadnjič sem si rekel), pridemo do ugotovitve, da je napaka zaključena in pri stranki bi to moralo delovat.
Nekaj je mumljal tehnik, ampak je po manjšem vrtanju povedal kaj so naredili. Prestavljen sem bil iz 100Mbps WAN porta na 1000Mbps port(centrala).
Ker me seveda nihče ni obvestil nisem naredil potrebnega neu starta,vseh naprav.

Poročam jutri.

hvala vsem za pomoč.


Stvar je povsem enostavna in ni noben bavbav. Sem ti že želel ponuditi pomoč, da mi pač pošlješ ZS, če se kdaj odločiš, da rabiš več kot 100 Mbit, ker res nisem daleč od tebe, pa očitno ne bo potrebno. Točno tako je, kot sem rekel. Na centrali si bil na 100 Mbit switchu ( če si bil monter itak veš kaj to pomeni). Dejstvo je pač, da večina uporabnikov ne uporablja več kot 100 Mbit in jim je popolnoma vseeno o kakšnih hitrostih je govora. Kdor pa rabi več pa mora biti občasno pač malo vztrajen, ker operaterja gigabitni switch vseeno nekaj stane in niso ravno navdušeni nad takšnim stroškom za enega uporabnika. Čeprav dolgoročno bi ga morali v vsakem primeru kupiti.


Zdravo,

torej epilog celotne zadeve. Včeraj so napako potrdili kot odpravljeno, poskusim speed test, spet enako 95/15. Danes ponovim klic na telemach in jim povem, da še je zmeraj enaka napaka in da ni odpravljena.
Tehnik na telefonu me spet masira z raznimi kabli od modema do rač. in pol hitrosti kartic itd. Vglavnem na koncu mu povem, da se tega več negrem, ker se že po domače rečeno jeb** s tem slab mesec in da je vredu kot je. No vseeno je on javil napako naprej, da mi pride domov monter dokaže da nimam pojma.
Monter danes ugotovi, da tudi na njegovem računalniku pokaže enako. Meni se prav smeji, ker jim to negre skup. Vglavnem porta niso menjali, bo ga ta tehnik kateri je prišel merit danes oz. jutri zjutraj in sma na vezi, da se bo to dokončno uredilo.

hvala vsem za pomoč :)

EDIT: malo butasto napiso...
monter je res super prijazen in hoče pomagat, pravtako tehniki na telefonu so več kot korektni, ampak včasih imamo ljudje drugačna mnenja in postanemo vsi skup živčni. Vso osebje z katerim sem imel stik so želeli pomagat po najboljših močeh.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

No javi, kako se bo končala situacija. Včasih je pač res tako, da je treba malo na trdo drugače ne rešiš nič, predvsem pa je treba znati zadevo argumentirati in že preden kličeš resetirati modem, da sploh prideš do druge tehnične pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

MonkeyHead ::

Daniel je izjavil:

No javi, kako se bo končala situacija. Včasih je pač res tako, da je treba malo na trdo drugače ne rešiš nič.


Tako je, drugače zgleda res negre. Čudno mi je samo, da so potrdili in opravili, menjavo porta na dslamu, dejansko pa rajonski ni imel nobene informacije, da bi se za moj priključek karkoli fizično preklopilo.

Daniel ::

MonkeyHead je izjavil:

Daniel je izjavil:

No javi, kako se bo končala situacija. Včasih je pač res tako, da je treba malo na trdo drugače ne rešiš nič.


Tako je, drugače zgleda res negre. Čudno mi je samo, da so potrdili in opravili, menjavo porta na dslamu, dejansko pa rajonski ni imel nobene informacije, da bi se za moj priključek karkoli fizično preklopilo.


Ni to prvič. Tudi jaz sem že sredi decembra prijavil eno stvar pa še kar čakam, da mi kdo kaj odgovori, vmes pa sem uspešno rešil še par drugih zadev.

XS!D3 je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Samo AndroidTV aplikacijo maš lahko največ eno. Kolega je doma aktiviral, ko sem probal pa še jaz pa ni šlo več. Tja pokličeš in ti povejo omejitev samo na 1 napravo...

Odvisno od paketa. Lahko tudi 2 ali pa 0. Večina novejših paketov (EON) ima vključen 1 SmartTV app. Malce smotana omejitev, ampak v prvi vrsti ravno zaradi takih "posojevalcev".... Mogoče bi bilo res boljše, da tako kot T-2 omejijo na domač IP in ne komplicirajo toliko s številom.


To jim jaz že nekaj časa omenjam, ampak nekako ni odziva, app je čisto soliden in bi brez težav nadomestil boxe. Manjka le prevrtavanje s sličicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

NejcSSD ::

NEO lite pa aktiviraš v domačem omrežju in neseš drugam in dela. Je pa NEO Lite to ni polna verzija tako kot T2 TV oz. EON TV Androidapp
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

krop ::

Neo lite gre na android tv?

NejcSSD ::

Ja izključno zato je narejen. Jaz ga furam na Mi Box S v omrežju T2 naročena samo optika T2.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Pro ::

A pri T-2 je pa omejeno kako? Če imam nekje pri njih samo internet, doma pa oranžni optimum, ali mi bi na prvi lokaciji delala aplikacija T2-TV?

Daniel ::

Ne. Razen če postaviš VPN domov in Aplikacijo pošlješ čez njega.

Pro ::

Daniel je izjavil:

Ne. Razen če postaviš VPN domov in Aplikacijo pošlješ čez njega.


Ali lahko malce več poveš kaj to pomeni, koliko je dela? Bo zadeva delala zato bolj počasi in bo lahko bolj neodzivna?

Daniel ::

Povsem odvisno od tega kakšno opremo uporabljaš na lokaciji in kakšen upload imaš doma. O tem obstaja že ogromno tem. Doma pač rabiš VPN strežnik, na oddaljeni lokaciji pa klienta. Če uporabljaš zgolj operaterjevo opremo nimaš niti enega niti drugega, s tem, da klienta lahko postaviš denimo na novi Chromecast skupaj z T2 aplikacijo in dejansko na oddaljeni lokaciji rabiš le Wifi, da zadeva dela. Doma je pa nekaj več dela.

-JM- ::

RoccoC je izjavil:

ne, meni gre 150/15

Si ziher na Telekom optiki ali OŠO ?

Daniel ::

MonkeyHead je izjavil:

Daniel je izjavil:

No javi, kako se bo končala situacija. Včasih je pač res tako, da je treba malo na trdo drugače ne rešiš nič.


Tako je, drugače zgleda res negre. Čudno mi je samo, da so potrdili in opravili, menjavo porta na dslamu, dejansko pa rajonski ni imel nobene informacije, da bi se za moj priključek karkoli fizično preklopilo.


Kaj novih informacij? Naj te ne čudi, če bo trajalo tudi do 2 meseca, da se zadeva premakne, ker rajonski zaradi neke čudne birokracije sploh nimajo dostopa v centrale in mora za to vedno priti tehnik iz Ljubljane. Pa čeprav bo naredil 300 km zgolj za to, da bo premaknil vlakno iz enega porta v drugega. Imam ravno sedaj tak primer, menjali zastarelo Icotero IGW3000 in se novi Genexis ustavi pri 95 Mbit. Bomo videli kako dolgo bo trajalo, da uredijo. Se pa terenski res trudijo in lahko rečem samo kapo dol.
««
37 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448952 (706) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959570 (1455) Ulixes
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
23933914 (2324) Han
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138544 (10335) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311154 (5546) Daniel

Več podobnih tem