» »

Deložacija

Deložacija

Ishmael ::


ne more in ne sme bit pa razlog za prekinitev pogodbe.


Saj ne daš razlog za prekinitev pogodbe da je nekdo rodil ampak kaj drugega. Osnove prava.


Daj mi povej, a te ni sram, da imaš tak podpis, potem pa take idiotizme klatiš? Kot bi si na čelo napisal: Sem bedak.


A te ni sram da zagovarjaš tako gnilo ureditev stanovanjskih vprašanj in trosiš še bolj glupe idiotizme ?

Stanovanjskih zakonov nisem pisal, niti jih ne mislim zagovarjati. Zagovarjam prosti trg v katerega se država minimalno vmešava, saj lahko le tak trg normalno deluje brez kojekakvih skritih pogojev in desetstranskih pogodb.


Ja, kot že rečeno. ČE si orangutan, ki je zadovoljen s tem, da iz dneva v dan rešuje stanovanjski problem potem ta iditizem pije vodo. In ker se z drugim kot rentanjem sob študentom še nisi srečal je tvoja nerazgledanost razumljiva.


Iz dneva v dan, pa kake nakladaš. Ker bi bila omejitev pogodbe na 23 ur 59 minut 59.9 sekund po tvojem. Ker ne moreš naročiti stanovanja za 3 mesece in se teh rokov tudi držati.


ker je več kot očitno, da je edini denar v igri iz monopolyja je povsem irelavantno. Ker v resničnem sevetu je še kar nekaj možnosti. Samo dokler oddajaš sobe v monopolyju verjamem, da tega še nisi iskusil.

No, denar je na mojem računu. Sodišče mi ne more naročiti vračila denarja, četudi po silnih naporih in več letih pravdanj uspe narediti kakšen člen ničen. V primeru napačnih rokov veljajo zakonski roki, ne da najemnik od sedaj naprej pa zastonj biva.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

K0l1br1 ::

Ishmael je izjavil:

Saj ne daš razlog za prekinitev pogodbe da je nekdo rodil ampak kaj drugega. Osnove prava.
Laganje niso osnove prava.

Ishmael ::

K0l1br1 je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Saj ne daš razlog za prekinitev pogodbe da je nekdo rodil ampak kaj drugega. Osnove prava.
Laganje niso osnove prava.


*cough* bavčar *cough* šrot *cough* jj *cough*

Laganje JE osnova prava.

Če bi bili vsi pošteni prava NEBI potrebovali.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Mehmed ::

Okapi je izjavil:

Zdaj je samo še vlomilcem treba povedati, da če jih pri delu zasači policija, morajo reči, da so tam najemniki in samo hočejo v "svoje" stanovanje.


Sploh ne dvomim da bo op to izpostavil kot ponavljajoco se slabost. Tko kot jamra trenutno kaka krivica se dela najemodojalcem, ceprav njegova prijateljica sploh ni jeben najemodajalec.
Samo jamranje pa izmisljanje crnogledih hipoteticnih scenarijev pa potem mahanje z njimi kot izgovor, da se sami ne bi drzali postopkov.

Ishmael ::

Mehmed je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zdaj je samo še vlomilcem treba povedati, da če jih pri delu zasači policija, morajo reči, da so tam najemniki in samo hočejo v "svoje" stanovanje.


Sploh ne dvomim da bo op to izpostavil kot ponavljajoco se slabost. Tko kot jamra trenutno kaka krivica se dela najemodojalcem, ceprav njegova prijateljica sploh ni jeben najemodajalec.
Samo jamranje pa izmisljanje crnogledih hipoteticnih scenarijev pa potem mahanje z njimi kot izgovor, da se sami ne bi drzali postopkov.


Rešitev je register nepremičnin in trenutnih stanovalcev - s pogodbami od-do.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Mehmed ::

Ishmael je izjavil:


Rešitev je register nepremičnin in trenutnih stanovalcev - s pogodbami od-do.


Tak register te v nicemer ne resi pred folkom, ki se je odlocil ubrati bliznjice pa potem utruja vsem po vrsti s svojim prepricevanjem kako mu drugo ne preostane.

Ishmael ::

Mehmed je izjavil:

Ishmael je izjavil:


Rešitev je register nepremičnin in trenutnih stanovalcev - s pogodbami od-do.


Tak register te v nicemer ne resi pred folkom, ki se je odlocil ubrati bliznjice pa potem utruja vsem po vrsti s svojim prepricevanjem kako mu drugo ne preostane.


Ni v registru - ne obstaja. Ne mora biti krivda zakonodajalca, da si preglup da bi se zaščitil.
Imamo register vozil ki lepo deluje. Le vse ostalo ne deluje.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Mato989 ::

Mehmed je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To bi bil imo pravilen življenski postopek ki daje vedet da smo prvo država ki priznava zasebno lastnino...

Ce nekdo izgubi kljuc pa ga zasacijo ko skusa priti not bi ga potem lahko pridrzali za kak mesec. Sej pogodbo mogoce ima samo je na napacni strani vrat, zemljiska knjiga tle ne pomaga, lastnik je pa nekje na dopustu.

Zveni res zivljenska resitev, podpiram zelo.


Če vlamljaš v stanovanje obvestiš policijo kajne? :) Osnova.

Če obvestiš policijo da bo prišel ključavničar vrtat potem ni problema.

simpl

Magic1 ::

Bolj kot vaše pametovanje, me zanima kako je sodišče odločilo v tem primeru.
Magic

pirat ::

Magic1 je izjavil:

Bolj kot vaše pametovanje, me zanima kako je sodišče odločilo v tem primeru.

Najbolj verjetno še vedno odloča ;)

Mato989 ::

pirat je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Bolj kot vaše pametovanje, me zanima kako je sodišče odločilo v tem primeru.

Najbolj verjetno še vedno odloča ;)


Tako in spravlja oškodovano stran v obup :P

Ishmael ::

Pri hitrosti slovenskih sodišč marsikoga prej pobere, preden dočaka konec sodbe.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Mehmed ::

Mato989 je izjavil:



Če obvestiš policijo da bo prišel ključavničar vrtat potem ni problema.

simpl


V bistvu je problem, ce bi rabil klicat policijo za vsak nepomemben drek. Ampak na sreco je hipoteticen problem znotraj tvoje fantazije kako nej bi svet deloval, ki se ne bo uresnicila. Tko da nima smisla zgubljat besed.

Ishmael ::

Mehmed je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Če obvestiš policijo da bo prišel ključavničar vrtat potem ni problema.

simpl


V bistvu je problem, ce bi rabil klicat policijo za vsak nepomemben drek. Ampak na sreco je hipoteticen problem znotraj tvoje fantazije kako nej bi svet deloval, ki se ne bo uresnicila. Tko da nima smisla zgubljat besed.


You can't just go around the world and drill locks, can you.

Vsak normalen bo obvestil policijo o svojem početju. Samo idioti si delajo težave. Pa zelo fajn je da imaš še kakšne papirje s sabo.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Mehmed ::

Ne bi znal niti prestet kolikokrat sem bil zraven, ko so vrtali kljucavnice. Nikoli nihce obvescal policije niti imel kakrsnekoli tezave zaradi tega. To je eno sranje, ki si ga je zmislil, da zakrpa drugo sranje, ki si ga je zmislil, po tem ko ga nihce ni potrepljal po glavi pa pritrdil njegovemu prvotnemu planu izogibanju sodisca pa rednemu postopku.
Nihce mu pa ni pritrdil zato, ker zivi v eni zablodi, da bi policija na licu mesta izvedla eno mini sojenje, kjer bo policaj igral sodnika op pa tozilca, ki bo jebal stanovalca zakaj nima papirja.
V realnosti bi pac pocakal pred vrati stanovanja, ko se odrasli pomenijo.

Ko se prebijes skozi morje blodenj je edina dobra stvar te teme to, da jo lahko pokazes ljudem, ko zacnejo s tisto mantro kako je najemnik zasciten kot medved. Ta medved bo se mesece placeval najemnino za stanovanje v katerem ga ni vec.

Invictus ::

Sam sem "skoraj" vdrl v lastno stanovanje, ker se prejšnji lastnik ni hotel izseliti, kljub pravnomočni sodni odločbi za izselitev. Potem smo najeli izterjevalca, ki naj bi "vlomil" v stanovanje in vrgel prejšnjega lastnika ven.

Seveda je takoj, ko smo se pojavili pri vratih (ni hotel odpreti), prejšnji lastnik klical policijo. In ja, policaj je preveril papirje, videl da je vse v redu, in se postavil vstran.

Ko smo hoteli že vdreti, je prejšnji lastnik odprl vrata, jokal pred policijo, pa je policaj sam rekel, da je vse po zakonu.

Dali smo jih še 14 dni, da so se res spravili ven (ker noben izterjevalec noče seliti pohištva ven ;)), in je bil mir. Čeprav so mi povzročili še nekaj škode. Ampak ti dodatni stroški so šli pa spet preko odvetnika v izterjavo...

Sicer je primer za prejšnjega lastnika, ampak saj gre pri najemniku podobno. Če hočeš nekoga legalno izseliti, rabiš pravnomočno sodbo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihaf ::

Ishmael je izjavil:


Brez prijave stalnega bivališča ima najemnik manjše sodno varstvo. Lahko prijavi le začasno, stalno naj ima pri starših. Nekih pritepenčkov pa ne spuščam v prostore.


Stalno bivališče naj ima pri starših? A ti to resno? Človek, ki dejansko živi tam, plačuje najemnino in stroške, ima pogodbo, naj ima stalno bivališče (v nasprotju z zakonom) prijavljeno pri starših? In kaj, če staršev nima, kaj, če so starši tudi v najemu? Človek z otrokom, ki zato, ker ima bivališče prijavljeno nekje daleč, ne bo dobil vrtca itd itd ...

A ti oddajaš samo študentom? Prav, tvoja pravica. Samo ostalih ne imenuj pritepenčki, obstajajo ljudje, ki vse čisto lepo redno plačujejo, a so zate očitno smeti. Saj razumem, najemniki so baje vsi neki reveži, nesposobneži, ker ne morejo do lastnega stanovanja. Po tvoje. In po mnenju večine.
Veliko jih ima denar, lahko bi plačevali tudi kredit, vendar so za banko kreditno nesposobni. Banke zanima samo pogodba za nedoločen čas, pri nas pa imamo na trgu dela vse od študentskih napotnic, prisilnih s.p.jev do raznoraznih pogodb. In vsi ti ljudje so zate očitno pritepenčki.

Mene ne čudi, da si Slovenec takoj, ko si lahko, na glavo nakoplje velik kredit. Po branju Pacistana se na tem mestu res še enkrat zahvaljujem bogu, usodi in višjim silam, da sem se rešil najema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

Ishmael ::

mihaf je izjavil:

Ishmael je izjavil:


Brez prijave stalnega bivališča ima najemnik manjše sodno varstvo. Lahko prijavi le začasno, stalno naj ima pri starših. Nekih pritepenčkov pa ne spuščam v prostore.


Stalno bivališče naj ima pri starših? A ti to resno? Človek, ki dejansko živi tam, plačuje najemnino in stroške, ima pogodbo, naj ima stalno bivališče (v nasprotju z zakonom) prijavljeno pri starših? In kaj, če staršev nima, kaj, če so starši tudi v najemu? Človek z otrokom, ki zato, ker ima bivališče prijavljeno nekje daleč, ne bo dobil vrtca itd itd ...

A ti oddajaš samo študentom? Prav, tvoja pravica. Samo ostalih ne imenuj pritepenčki, obstajajo ljudje, ki vse čisto lepo redno plačujejo, a so zate očitno smeti. Saj razumem, najemniki so baje vsi neki reveži, nesposobneži, ker ne morejo do lastnega stanovanja. Po tvoje. In po mnenju večine.
Veliko jih ima denar, lahko bi plačevali tudi kredit, vendar so za banko kreditno nesposobni. Banke zanima samo pogodba za nedoločen čas, pri nas pa imamo na trgu dela vse od študentskih napotnic, prisilnih s.p.jev do raznoraznih pogodb. In vsi ti ljudje so zate očitno pritepenčki.

Mene ne čudi, da si Slovenec takoj, ko si lahko, na glavo nakoplje velik kredit. Po branju Pacistana se na tem mestu res še enkrat zahvaljujem bogu, usodi in višjim silam, da sem se rešil najema.


Vidim da imaš precej osebnih travm, večino takih ki si si jih sam povzročil.

Tako kakor mora banka skrbeti za svoj kapital, moram jaz za svojega. Banke zanima pogodba za nedoločen čas, ker ljudje ki delajo za določen čas ne bodo imeli zagarantirane službe po preteku pogodbe.
Po njihovih kriterijih so kreditno nesposobni, pritepenčki.

Verjetno si opazil, da določeni najemodajalci zahtevajo plačilno listo in pogodbo o zaposlitvi od najemnika.
Če bi oddajal takemu deležu ljudi, ki imajo nestanovitne službe si lahko nakopljem veliko problemov ko postanejo plačilno nazmožni.
Če oddajaš študentom, so starši porok in poskrbijo da je vse plačano.
Če oddajaš turistom, se plača vnaprej in teh problemov sploh ni.

Na splošno pa so študenti in turisti manjši problem kakor neki večni socialci ki se samo sprehajajo iz stanovanja v stanovanje in povzročajo dolgove in stroške. Iz takega razloga ti ljudje kasneje v življenju končajo na cesti. Ker jih nobeden noče več vzeti v stanovanje.

Menda ne misliš da si kar upravičen do tujega denarja in posestva ker si neka posebna snežinkica za katero nebi smelo biti pravil ?

Če hočeš bivanje brez omejitev se oglasi na CSD in boš lahko živel v kontejnerju ali samskem domu.

Sam pa ti nisem dolžen omogočati karkoli drugega, kar je napisano v pogodbi, niti ti ne bom.
Sem že imel take parazite v življenju ki si jim ponudil dlan in so vzeli celo roko. Tudi to da nisem najemniku računal kakšne najemnine ko je zapuščal prostor, se zgodi. A če mi ne dela problemov, mu tudi jaz jih ne bom povzročal.
So pa take snežinkice poseben tip ljudi ki mislijo da so nad zakoni in jim pripada vse, tudi demoliranje prostora tisti moment ko podpišejo pogodbo.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Magic1 ::

Pa kaj sanjaš, sej jih ne rabiš financirat. Če so bili dlje časa, kot je bilo napisano v pogodbi in jih moraš z odločbo izselit, morajo vseeno vse stroške in najemnine + obresti poravnat, v kolikor boš zahteval. Pač niso vsi ljudje enaki, nekateri probajo izkoriščat, vendar imaš vse prevne možnosti, da dobiš povrnjeno. Bo na koncu njih veliko bolj bolelo, kot tebe.
Magic

Ishmael ::

Magic1 je izjavil:

Pa kaj sanjaš, sej jih ne rabiš financirat. Če so bili dlje časa, kot je bilo napisano v pogodbi in jih moraš z odločbo izselit, morajo vseeno vse stroške in najemnine + obresti poravnat, v kolikor boš zahteval. Pač niso vsi ljudje enaki, nekateri probajo izkoriščat, vendar imaš vse prevne možnosti, da dobiš povrnjeno. Bo na koncu njih veliko bolj bolelo, kot tebe.


Prej ko se spoka, prej dobim novo varščino in najemnine v naprej (2000-3000€ namesto nekaj 100€), imam spisek bodočih najemnikov ki že čakajo da se prostor sprosti. Ukvarjanje s slovenskimi sodišči in pravom in pravniki ni vredno denarja in časa, razen tisto nujno kar se moraš. Zato je bolje vse napisati v naprej, kakor pustiti presojanje neki tretji osebi, ki v življenju ni znala narediti nič kakor pravni izpit in se napiflati par zakonov.

Povečanje kapitala iz naslova svežih vložkov mi prinaša večje donose letno kakor tožarjenje in je nesmiselno in me niti ne zanima, samo trati moj čas.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

mihaf ::

Ishmael je izjavil:

Menda ne misliš da si kar upravičen do tujega denarja in posestva ker si neka posebna snežinkica za katero nebi smelo biti pravil ?

Še enkrat ti bom napisal, ker očitno nisi dojel: ko sem bil v najemu (različna stanovanja), sem VEDNO plačeval vse stroške in najemnino REDNO (razen takrat, ko se lastniku ni ljubilo priti po denar - tudi to sem ti razložil). Očitno sem po tvojem mnenju pritepenček. Očitno so to mislili tudi najemodajalci, ki so si predstavljali, da še vedno lahko hodijo po stanovanju, kadar se jim zljubi ali pa name prenesejo stroške, ki so nastali pred mojo vselitvijo.

In ja, pravila veljajo za najemnika, veljajo pa tudi za najemodajalca, ampak veliko njih (med njimi tudi ti), tega enostavno ne razumejo.


Ishmael je izjavil:


Verjetno si opazil, da določeni najemodajalci zahtevajo plačilno listo in pogodbo o zaposlitvi od najemnika.
Če bi oddajal takemu deležu ljudi, ki imajo nestanovitne službe si lahko nakopljem veliko problemov ko postanejo plačilno nazmožni.
Če oddajaš študentom, so starši porok in poskrbijo da je vse plačano.


Tole bi pa rad videl v praksi. A od študentov zahtevaš poroštvo staršev? A res? Kaj pa, če starši niso zaposleni za nedoločen čas? Ali pa so v penziji s 300 € pokojnine? Daj mi prosim razloži, kako to poteka.

Od najemnikov zahtevaš pogodbo o zaposlitvi? Prav. A vzameš samo take, ki imajo pogodbo za nedoločen čas? Res me zanima, ker si očitno fenomen na našem najemniškem trgu.

Tebi vsekakor ni jasno, da je nad tabo zakon. Lahko v pogodbo daš marsikaj, ampak ne bo zdržalo. Imaš sicer pravico sam izbrati najemnika, to že, vse ostalo pa ni vredno besed.

Ishmael je izjavil:

Vidim da imaš precej osebnih travm, večino takih ki si si jih sam povzročil.

Glede najema imam osebne travme? Mogoče pa res. Ker nikakor nisem mogel razumeti, da sem bil kljub upoštevanju vseh pravil (vse redno plačano, za stanovanje zelo dobro poskrbljeno) deležen raznoraznih kršitev s strani najemodajalcev. Za svoj denar sem želel samo mir. Ampak očitno najemniku tudi to, po tvojem mnenju, ne pripada, ker je nek pritepenček ...

Ishmael ::

Še enkrat ti bom napisal, ker očitno nisi dojel: ko sem bil v najemu (različna stanovanja), sem VEDNO plačeval vse stroške in najemnino REDNO (razen takrat, ko se lastniku ni ljubilo priti po denar - tudi to sem ti razložil). Očitno sem po tvojem mnenju pritepenček. Očitno so to mislili tudi najemodajalci, ki so si predstavljali, da še vedno lahko hodijo po stanovanju, kadar se jim zljubi ali pa name prenesejo stroške, ki so nastali pred mojo vselitvijo.

In ja, pravila veljajo za najemnika, veljajo pa tudi za najemodajalca, ampak veliko njih (med njimi tudi ti), tega enostavno ne razumejo.


Pritepenčki ne dobijo prostora pri meni. Hoja po stanovanju pa je stvar dogovora. Če si jim dovolil, si jim dovolil. Če jim nisi in nisi pravno urgiral ali pa jih obvestil si jim dovolil.
Ne more biti krivda najemodajalca ta da se najemnik ne pobriga zase.
Določeni lumpi bodo samo izkoristili kar se da, so taki na obeh straneh.


Tole bi pa rad videl v praksi. A od študentov zahtevaš poroštvo staršev? A res? Kaj pa, če starši niso zaposleni za nedoločen čas? Ali pa so v penziji s 300 € pokojnine? Daj mi prosim razloži, kako to poteka.

Ja, ja. Ni problematično, ker so poroki in imajo nepremičnine. Penzionerjev ne sprejemam, so brez denarja.


Od najemnikov zahtevaš pogodbo o zaposlitvi? Prav. A vzameš samo take, ki imajo pogodbo za nedoločen čas? Res me zanima, ker si očitno fenomen na našem najemniškem trgu.

To kar se tebi zdi fenomen je običajna poslovna praksa.


Tebi vsekakor ni jasno, da je nad tabo zakon. Lahko v pogodbo daš marsikaj, ampak ne bo zdržalo. Imaš sicer pravico sam izbrati najemnika, to že, vse ostalo pa ni vredno besed.

Lahko je zakon nad mano, samo če se ga ne izvaja je irelevanten.


Glede najema imam osebne travme? Mogoče pa res. Ker nikakor nisem mogel razumeti, da sem bil kljub upoštevanju vseh pravil (vse redno plačano, za stanovanje zelo dobro poskrbljeno) deležen raznoraznih kršitev s strani najemodajalcev. Za svoj denar sem želel samo mir. Ampak očitno najemniku tudi to, po tvojem mnenju, ne pripada, ker je nek pritepenček ...


Stvar dogovora. Jaz se bom držal tistega kar je napisano v pogodbi, to pričakujem tudi od najemnika.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Magic1 ::

Ishmael je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Pa kaj sanjaš, sej jih ne rabiš financirat. Če so bili dlje časa, kot je bilo napisano v pogodbi in jih moraš z odločbo izselit, morajo vseeno vse stroške in najemnine + obresti poravnat, v kolikor boš zahteval. Pač niso vsi ljudje enaki, nekateri probajo izkoriščat, vendar imaš vse prevne možnosti, da dobiš povrnjeno. Bo na koncu njih veliko bolj bolelo, kot tebe.


Prej ko se spoka, prej dobim novo varščino in najemnine v naprej (2000-3000€ namesto nekaj 100€), imam spisek bodočih najemnikov ki že čakajo da se prostor sprosti. Ukvarjanje s slovenskimi sodišči in pravom in pravniki ni vredno denarja in časa, razen tisto nujno kar se moraš. Zato je bolje vse napisati v naprej, kakor pustiti presojanje neki tretji osebi, ki v življenju ni znala narediti nič kakor pravni izpit in se napiflati par zakonov.

Povečanje kapitala iz naslova svežih vložkov mi prinaša večje donose letno kakor tožarjenje in je nesmiselno in me niti ne zanima, samo trati moj čas.

Potem je pa zadnji čas, da se preseliš v Pakistan, bo tam oblast bolje spoštovala tvojo lastnino... Pač so tukaj takšna pravila, če so ti všeč ali ne. Na srečo ti ne odločaš, kakšna so.
Magic

Magic1 ::

Po cestah tudi sam odločaš kako boš vozil? Vse se da dokler ne naletiš na primerno osebo. Potem bo pa hitro konec tvojega odločanja.
Magic

||pSyCh0| ::

@Packistan pa si si pridelal stvari ali so morali starši plačat? Pa ne me napak razumet, privoščim ti vse kar imaš in boš še dobil. Te pa, glede na pisanje, ne morem spoštovati.

Ishmael ::

||pSyCh0| je izjavil:

@Packistan pa si si pridelal stvari ali so morali starši plačat? Pa ne me napak razumet, privoščim ti vse kar imaš in boš še dobil. Te pa, glede na pisanje, ne morem spoštovati.


Ne rabim spoštovanja. Podedoval sem polovico nepremičnine, drugo polovico sem sestri izplačal deloma s lastnim denarjem, deloma s kreditom. Obrokov ni hotela, jaz pa nisem hotel deljenega lastnišva. Hotela je samo takojšno izplačilo in drugače ni šlo. S denarjem naj bi si kupila večje stanovanje a je samo zamenjala avto, živi pa še vedno kjer je. Vmes je ta denar izparel, nepremičnino pa sem obnovil sam s pomočjo sosedov. Obroki od kredita so se pokrivali z najemninami dokler ni bilo odplačano.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Mato989 ::

Za ene je to čisto normalen postopek tudi v tej tmei... da 2 leti nimaš pravice do svoje lastnine.

Italijanska policija se je v Rimu spopadla s prebežniki, ki niso želeli zapustiti stavbe, ki so jo zasedli oktobra 2013, dve leti pozneje pa je sodnik odredil njihovo deložacijo, saj bo novi lastnik stavbe v njej uredil stanovanja.


http://www.rtvslo.si/svet/foto-v-rimu-s...

Mavrik ::

Fantje, brez žaljenja prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

St235 ::

Ishmael je izjavil:

||pSyCh0| je izjavil:

@Packistan pa si si pridelal stvari ali so morali starši plačat? Pa ne me napak razumet, privoščim ti vse kar imaš in boš še dobil. Te pa, glede na pisanje, ne morem spoštovati.


Ne rabim spoštovanja. Podedoval sem polovico nepremičnine, drugo polovico sem sestri izplačal deloma s lastnim denarjem, deloma s kreditom. Obrokov ni hotela, jaz pa nisem hotel deljenega lastnišva. Hotela je samo takojšno izplačilo in drugače ni šlo. S denarjem naj bi si kupila večje stanovanje a je samo zamenjala avto, živi pa še vedno kjer je. Vmes je ta denar izparel, nepremičnino pa sem obnovil sam s pomočjo sosedov. Obroki od kredita so se pokrivali z najemninami dokler ni bilo odplačano.


Povsem logicna odlocitev. Vsak pri zdravi pameti bi se raje odpovedal solastnistvu kot imel opravka s tabo.

Lahko je zakon nad mano, samo če se ga ne izvaja je irelevanten.

Hoja po stanovanju pa je stvar dogovora. Če si jim dovolil, si jim dovolil. Če jim nisi in nisi pravno urgiral ali pa jih obvestil si jim dovolil.


Ustava RS ti sporoca, da se nehaj sklicevat na njo, brez da jo vsaj enkrat v zivljenju preberes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Mato989 je izjavil:

Za ene je to čisto normalen postopek tudi v tej tmei... da 2 leti nimaš pravice do svoje lastnine.


Ce se ti prikrade 800 skvoterjev not potem tezko krivdo izkljucno drzavi pripises.

Sicer pa zakaj ne vzames lokalnih primerov raje, ki so bolj merodajni. Recimo
https://www.dnevnik.si/1042755205/kroni...

Aja ne, ta ne pritrjuje tvoji mantri, ker se je vleklo kot trdis ampak je na koncu najemodajalec dobil svoje.
Nc gremo se nazaj pretvarjat da so skvoterji isto kot najemniki.

Ishmael ::

Povsem logicna odlocitev. Vsak pri zdravi pameti bi se raje odpovedal solastnistvu kot imel opravka s tabo.


Pravilno si naredil zaključek. Zato najemnikom tudi na kraj pameti ne pade da bi samovoljno hoteli postati solastniki.


Ustava RS ti sporoca, da se nehaj sklicevat na njo, brez da jo vsaj enkrat v zivljenju preberes.


Kar je prepovedano, pa se izvršuje ali pa se oškodovani ne pobriga za svoje pravice, je implicitno dovoljeno. Ne po moji želji, ampak tako je. S slovensko zakonodajo sem končal okoli leta 2009 ko sem ugotovil da sodstvo ne deluje in so sodniki nesposobni, odvetniki pa leni in strahopetni.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Ishmael ::

Mehmed je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za ene je to čisto normalen postopek tudi v tej tmei... da 2 leti nimaš pravice do svoje lastnine.


Ce se ti prikrade 800 skvoterjev not potem tezko krivdo izkljucno drzavi pripises.

Sicer pa zakaj ne vzames lokalnih primerov raje, ki so bolj merodajni. Recimo
https://www.dnevnik.si/1042755205/kroni...

Aja ne, ta ne pritrjuje tvoji mantri, ker se je vleklo kot trdis ampak je na koncu najemodajalec dobil svoje.
Nc gremo se nazaj pretvarjat da so skvoterji isto kot najemniki.


Podjetniku je država onemogočala uporabo lastnih zemljišč kar 8 let. Socialni interesi ki so samo poslabšali stanje socialcev.
Namesto da bi se v 8 letih stavba prenavljala in oddajala, je stagnirala, na koncu so pa tako ali tako morali ven.

Samski dom v naselju Stražišče pa je lahko tudi metafora tranzicije oziroma prehoda iz socializma v trdi kapitalizem. Stanovalci so namreč zavrnili plačila najemnin, ker so bili prepričani, da so jim bile sobe dodeljene, da so v njihovi lasti, da imajo kot (večinoma) delavci tekstilne tovarne pravico bivati v njih. Toda novi lastnik je pokazal trdo roko takoj na začetku in najemnine so bile za večinoma socialno šibke stanovalce po njihovi presoji odločno previsoke. Lastnik je potem terjal najemnine, ker je bil objekt njegov in ga je plačal, zapletalo se je tudi pri plačilu elektrike in vode. Tako so stanovalci ostali brez ogrevanja pozimi, dom se je spremenil v socialno bombo, za povrh je do zdaj neznani storilec podstavil ob dom tudi pravo eksplozivno telo. Vrstila so se tudi posredovanja policije, s problemom pa se je neuspešno ukvarjala tudi Mestna občina Kranj. Janez Janša ni bil sposoben plačevati kreditov, nanj so pritiskali upniki.


Problem doma je ostal nerešen vse do danes. Krajani Stražišča zadnja leta opozarjajo na njegovo stanje, ker je popolnoma izropan in propada. Po ocenah iz KS Stražišče predstavlja nevarnost za gosto naseljeno okolico, v njem pa že dolga leta ni nikogar razen občasno brezdomcev ali narkomanov.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Mato989 ::

Mehmed je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za ene je to čisto normalen postopek tudi v tej tmei... da 2 leti nimaš pravice do svoje lastnine.


Ce se ti prikrade 800 skvoterjev not potem tezko krivdo izkljucno drzavi pripises.

Sicer pa zakaj ne vzames lokalnih primerov raje, ki so bolj merodajni. Recimo
https://www.dnevnik.si/1042755205/kroni...

Aja ne, ta ne pritrjuje tvoji mantri, ker se je vleklo kot trdis ampak je na koncu najemodajalec dobil svoje.
Nc gremo se nazaj pretvarjat da so skvoterji isto kot najemniki.


Ti mi samo povej, če se ti zdi hitrost sodišča normalna? Ker emmm, kako dolgo je trajalo 5,5 let za NAROK??????? A ste normalni ljudje.

Torej ves ta čas, bi lahko v stanovanju bila oseba žnj, in bi morala oseba z 600€ se preselit drugam in plačevat DVE najemnini?

HAHAHAHAHAHA epsko.

matobeli ::

Ni normalno, tudi sodišču se ni zdelo, zato so prisodili lepo odškodnino.

Če mene vprašaš jo je lastnik dobro odnesel kljub vsemu stresu in težavam ki jih je imel.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ni normalno, tudi sodišču se ni zdelo, zato so prisodili lepo odškodnino.

Če mene vprašaš jo je lastnik dobro odnesel kljub vsemu stresu in težavam ki jih je imel.


No in torej naj osebe in mi državljani polagamo upanje in zaupanje v sodišča kv Sloveniji ki lahko delajo tako kot ta primer, zato da bo legalno? Ni čudno da se uporablja siva metoda :) Ker to pač ni človeško, ko gre za lastnino vredno nekaj 10 tisoč €...

to se mora odločit v 3 dneh...

Ishmael ::

matobeli je izjavil:

Ni normalno, tudi sodišču se ni zdelo, zato so prisodili lepo odškodnino.

Če mene vprašaš jo je lastnik dobro odnesel kljub vsemu stresu in težavam ki jih je imel.



Ustavnemu sodišču se ni zdelo. Nižjim sodiščem se je zdelo to čisto normalno in običajno.

Saj razlika potem spet pride iz državnega računa. Nerodno, ko državo več stane da rešuje probleme ki jih sama ustvarja, kot če bi preprosto dvignila roke in prepustila stvari trgu.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

matobeli ::

Tvoje ideje o trgu so na ravni plemenskih skupnosti.

Nekdo mora bit tam da ostanete ljudje. Če ne deluje vedno, oziroma vedno čisto takoj, pomeni samo da ni dovolj dober sistem in ne da ga je potrebno završt.

Na koncu smo plačali volilci. Bomo pa ob naslednjih volitvah bolj pazljivi kaj obkrožimo kajne?

Ishmael ::


Nekdo mora bit tam da ostanete ljudje.


Šala in debilizem leta.

Sodstvo je absolvacija človešnosti in ne obratno kakor si predstavljaš.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Tvoje ideje o trgu so na ravni plemenskih skupnosti.

Nekdo mora bit tam da ostanete ljudje. Če ne deluje vedno, oziroma vedno čisto takoj, pomeni samo da ni dovolj dober sistem in ne da ga je potrebno završt.

Na koncu smo plačali volilci. Bomo pa ob naslednjih volitvah bolj pazljivi kaj obkrožimo kajne?


Kaj je človeškega v ostajanju v nepremičnini tujca ko ti poteče pogodba z njim? :)

matobeli ::

Je opredeljeno v ustavi.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Je opredeljeno v ustavi.


Saj pravim, ljudem se ni za it teh igric po sodiščih ker traja predolgo, ko bo rešeno v 14 dneh, bo zadeva drugače, tole jajcanje par let da prideš do lastne nepremičnine pač ni smiselno... so alternative metode bolj učinkovite in ceneje

matobeli ::

Seveda so, ampak je treba vedet da niso 100%. Če bo kdo imel hude težave zaradi takih postopkov bo pa kdo kriv?

Ishmael ::


Kaj je človeškega v ostajanju v nepremičnini tujca ko ti poteče pogodba z njim? :)


Plačevanje računov in odvetniških taks :D
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

K0l1br1 ::

Odvetniki so poceni, to res ni faktor.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Odvetniki so poceni, to res ni faktor.


Sploh ob minimalcu ali malo čez :) pa 2 najemnini ali pa dvojne račune... kaj češ lepšega... perfect life :)

Ker sodišča rabijo par let, enim je pa to normalno.

K0l1br1 ::

Par let sodišč, pa poceni odvetniki, to je slovenski ideal!

Mehmed ::

Mato989 je izjavil:


Saj pravim, ljudem se ni za it teh igric po sodiščih ker traja predolgo, ko bo rešeno v 14 dneh, bo zadeva drugače, tole jajcanje par let da prideš do lastne nepremičnine pač ni smiselno... so alternative metode bolj učinkovite in ceneje


Tud ce po nekem cudezu prepricas preostanek sveta, da se ful velika krivica godi najemodajalcem, tvoja prijateljica se vedno ne pade v to kategorijo. Ce mislis krsit zakon pa se izgovarjat na krivico se potrudi da ima vsaj rep in glavo vseskup, drugace bos koncal na psihiatriji namesto v priporu.

Mato989 ::

Ne godi se krivica, godi se pomanjkanje osnovne logike lastnine :)

Če ni pisne pogodbe overjene pri notarju bi moral biti izpisek zemljiške knjige overjen dovolj da policija brez pomislekov iz nepremičnine zabriše tipa, potem se pa naj tožarijo :)

Ne gre se tu za prijatlco od prijatlce, tu se debatira zdaj drugo :)

Ishmael ::

Mehmed je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj pravim, ljudem se ni za it teh igric po sodiščih ker traja predolgo, ko bo rešeno v 14 dneh, bo zadeva drugače, tole jajcanje par let da prideš do lastne nepremičnine pač ni smiselno... so alternative metode bolj učinkovite in ceneje


Tud ce po nekem cudezu prepricas preostanek sveta, da se ful velika krivica godi najemodajalcem, tvoja prijateljica se vedno ne pade v to kategorijo. Ce mislis krsit zakon pa se izgovarjat na krivico se potrudi da ima vsaj rep in glavo vseskup, drugace bos koncal na psihiatriji namesto v priporu.


Odpravljanje ene krivice z povzročanjem druge krivice ni odpravljanje krivic.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Magic1 ::

Povezujete dve stvari, zakone in sodišča. Če so sodišča prepočasna, ne moreš kar ukinit zakone. Folk je debilen in bi eni familije metal na cesto, ko se jim dvigne, da rabijo svoje stanovanje.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717657 (7425) St235
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722638 (19205) MrStein
»

nov lastnik, star najemnik, ni pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310648 (9171) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637371 (23846) Timurlenk

Več podobnih tem