» »

cene internetnih paketov

cene internetnih paketov

šernk ::

Torej vsi krite kako je telekom drag, sedaj me pa zanimajo cenovne alternative paketov:

zahteve:
- 2 TVja
- stacionarni telefon
- internet (s hitrostjo sem itak omejen zaradi bakra na 12/1)
- mobitel (vsaj 3000enot + 3GB prenosa podatkov)

programi:
osnovni slo programi,
športklub, (vsaj 1 in 2)
šport TV (vsaj 1 in 2)
Discovery
NGC
Discovery ID
Fox
Fox crime
čimveč otroških programov
eurosport 1 in 2

trenutno me paket modri na telekomu stane 67€/mesec s tem da z njimi nimam težav.

ko gledam konkurenco pridem vsaj na 60-63eur/mesec s tem da grem pri mobitelu precej na slabše, morebitni prihranek mi pa sesuje nabava opreme za 2 TVja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

njyngs ::

Drži se telekoma. Tisti, ki pravijo, da je telekom drag pa itak bluzijo. Nekateri ljudje so za 1€ razlike pripravljeni menjat kvaliteto za nekvaliteto in nedosegljivost drugje.

Tudi moji starši doma uporabljajo paket modri. 50/20 OŠO optika (telekomova bi bila 100/40), 3x TV z Mega shemo, stacionarna telefonija, 2x mobilnik z neomejeno klici + 3GB podatki (al po novem 6? dunno). Vse skupaj je nekaj nad 70 eur.

Smo razmišljali o menjavi, pa niti en operater pri nas ni pokrival telefonije niti z 3G - tam kjer nas Telekom pokriva z polnim LTE signalom.

Je pa seveda odvisno od potreb.

konspirator ::

--

Mare2 ::

In?

1. Paket T4 mega (internet 100/10) 25,19 EUR (1 leto vključeno XL HD in časovni zamik)

2. Mobilni 7,19 EUR 20GB podatkov in 3000 minut pogovorov in 3000 SMS-sov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

-valvoline- ::

Pri t-2 je akcija 25% popust na 2 leti, tisto kar ti rabis te bo prislo okrog 50e

Ko smo pri moibilnih, a ma kdo v podudbi opcijo klon sim kartico? Da mas 2 sim na eno stevilko, eno mas za telefon, drugo za prenosnik ali usb stik.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

kaj pa dodatna TV? dodaten TV komunikator?

popust pri T2 je samo 12 mesecev...torej tisto kar je konspirator dal screenshot:
- drugi TV komunikator?
- 12 mesecev cena 55eur, potem 66eur.

cel 1 eur ceneje od telekoma... in točno o tem govorim...ok z akcijami se da priti kaj ceneje skozi če vsaki 2 leti menjaš operaterja ampak za slednje nimam ne volje ne časa, sploh pa ne za prihranit 50eur/leto in še to prvi prihranek pride čez 3 leta.

če se vežem na telekomu za 2 leti torej prihranek napram telekomu: 120 eur v dveh letih, če ti nabijejo kakšne skrite stroške priklopa/odklopa eni ali drugi padeš pod 100eur prihranka. če rabim nabavit še en TV komunikator ki pride najbrž okoli 100eur za drugo TV je prihranek koliko?

optika zame ni opcija, tako da paketi na optiki me zanimajo toliko kot lanski sneg.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:


popust pri T2 je samo 12 mesecev..


Jaz imam 30% popust 24 mesecev. To je pač stvar dogovorov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

smacker ::

Pošlji mail z željenimi specifikacijami in vprašanjem o ceni (naročnina, priklop, oprema) na info@telemach, a1, t2,... Naj se malo potrudijo za novo stranko - boš dobil še kako extra ugodnost za prestop k drugemu operaterju ;) Potem zračunaj koliko te vse skupaj stane na 24 mesecev in izberi najcenejšega ponudnika - simple as that.

šernk ::

to pa dejansko še nisem probal, dobra ideja za se pogajat :))

ker kot sem rekel, vedno gledam te pakete sedaj že 6 let da bi zamenjal telekom in vedno pridem do istih zaključkov:
cene se vrtijo do okoli 3eur razlike ali pa prišparaš 20eur vendar si ob eno od zgoraj naštetih zahtev. Potem pa lahko na telekomu znižam paket in sem ob dve zgoraj omenjeni zahtevi in sem spet na isti ceni.

zgornji programi so pa vse kar rabim, so pa povsod tako razdeljeni da plačaš ko črnc zanje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jusv ::

Predlagam, da res pošlješ povpraševanja vsem operaterjem, ker se zna zgodit, da dobiš še nižjo ceno.
Drugač pa imaš telemachovo gold trojko ekstra v akciji za 36€ za 24 mescev. Imaš polno razširjeno shemo in 150/4. Redna cena po dveh letih pa 54€.
Plus 12€ za mobilno telefonijo (neomejeni klici, sms, mms in podatki-po 15GB se zmanjša hitrost).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Ganon ::

Sem na istem. Vsakič, ko računam, pridem do spoznanja, da je najboljše, če ostanem pri Telekomu.

kixs ::

Ne vem no... js ne dam 70€ niti pod razno!

konspirator ::

jusv
Telemach dela preko ošo optike (op nima) ter preko kabelskega omrežja (op nima).

OP ima zelo specifične zahteve pri tv delu, katere postaje morajo biti v shemi.

- 2 TVja
- internet (s hitrostjo sem itak omejen zaradi bakra na 12/1)

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
---Programska shema Standard Več kot 135 programov + 7.5 eur/mesec---
hbo ima tk posebej za 10.2 eur/mesec**


Drugi stb iz bolhe ne pride v poštev, da ne računajo vsak mesec najema (2.90 eur) ?

- mobitel (vsaj 3000enot + 3GB prenosa podatkov)

Hot maxi za 10 eur.

- stacionarni telefon

Dinozavri so izumrli.

To pride potem skupno 49.45 eur (brez hbo).

**hbo je pri paketu modri http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik... samo prvi mesec brezplačen, torej bi te prišlo na mesec ob vezavi na 24 mesecev: 64+ 2.90 + 10.2 (77.1 eur) za to kar hočeš oz + 80.1 eur brez vezave.


Za https://www.a1.si ne znam povedati nič, ker imajo popopolnoma zanič stran, da bi recimo vzel paket kombo s https://www.a1.si/a1-kombo-s in dodal z bol bogato tv programsko shemo (tako kot se da pri tk in t2).


športklub se bo podražil, licenco zanj je zakupil Telemach.
--

Zgodovina sprememb…

šernk ::

ja A1 sem ugotovil da ima spletno stran tolk uporabno da boljše da je nebi imeli.

ampak splošno mnenje je kako je telekom predrag. kaj mi torej nudi konkurenca, da je telekom tako drag? zaenkrat razen tistih akcij, kjer se dejansko dela razlika prvo leto ste vsi ponudili pakete med 64 do 67eur.

telemach pridejo upoštev samo kar ponujajo preko telekomovega bakra, torej tista ponudba če prav razumem zame ni aktualna, ker optike ne bo še vsaj 30let, kaj šele telemacha.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cekr ::

Pri Telekomu morate upoštevati še točke zvestobe, ki tudi nekaj prinesejo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

smacker ::

Hja, je predrag kjer imaš alternativo. Kjer imaš samo njihov baker, je težko dobit bistveno cenejšo ponudbo. Tud če vzameš T2 ali A1, bo nov operater plačeval telekomu najemnino za linijo ki jo uporabljaš. Monopol v glavnem.

Ganon ::

Imam alternativo. Celo preveč. Po bloku so vsi vlekli svoje kable. Telekom, T-2 in Telemach. Kaj naj vzamem, da bom ob prehodu iz Modrega paketa veliko prihranil?

geniusone ::

Jaz vse najdem pri A1 :) paketi in storitve - celostna ponudba - združi in prihrani (informativni izračun)
Primer: A1 kombo M + A1 svobodni S = 50,98 eur na mesec lahko pa se odvzame vstran fiksna telefonija in je 1 eur ceneje. Če pa ni optike pa še kakšen 2-3 eur manj, če se ne dosegajo tiste internetne hitrosti katere so napisane...

Zgodovina sprememb…

smacker ::

@ganon: telemach gold trojka 36eur/mesec ;) mobilno maš za 4eur 120min(neomejeno v telemach), neomejeno sms in 600mb podatkov, za 12eur pa vse neomejeno in 15gb podatkov. Za dva starša in "požrešnega" najstnika maš 56eur/mesec za internet, 2xTV in 3 mobilne.

Ganon ::

smacker je izjavil:

@ganon: telemach gold trojka 36eur/mesec ;) mobilno maš za 4eur 120min(neomejeno v telemach), neomejeno sms in 600mb podatkov, za 12eur pa vse neomejeno in 15gb podatkov. Za dva starša in "požrešnega" najstnika maš 56eur/mesec za internet, 2xTV in 3 mobilne.


Če sem prav razbral iz njihove spletne strani. Če vzamem Gold Trojko Extra in mobilni paket, me to boje skupaj stane 36 evrov mesečno. Prvih 12 mesecev. Po tistem smo na 54,50 evrov za GTE + 12 evrov za mobilni telefon. 66,50 evrov. Pa smo na istem.

Starodavni ::

Jaz bi močno odsvetoval telemach, ker že sama tema na slo-techu o tem podjetju vse pove.
Obupen "mojtelemach" vmesnik na netu, obupno reševanje problemov, večkratni izpadi, za bonus pa:

Kupili bodo proplus in monopolizirali te programe, zaradi katerih smo vsi dobili višje položnice. Kartelni dogovor telemacha in proplusa bi moral biti močno sankcioniran. Zaradi tega iz principa ne bom šel k telemachu. Raje ostanem na telekomu in jim plačam tista 2-3 € za večjo stabilnost kot pa za telesmeti, ki ti na koncu itak prinesejo dodatne stroške zaradi komunikatorjev in konca ugodnosti ko se vrneš nazaj na tržno ceno.

Zlate ::

Hmmm... Starodavni. Ti kar goni princip na osnovi izkušenj pet uporabnikov na forumu, drugi pa bomo raje uporabljali zdravo pamet.

Sam sem naročnik Telemacha in sicer imam njihov Totalni trojček z dvema televizorjema in pet mobilnih telefonov (po 4€). Vse skupaj me pride cca. 72€. S paketom sem kar zadovoljen, edino kar mi ni všeč je to, da programov ne moreš postaviti po svojem vrstnem redu in pa internet po bakru je malo počasen (12/1).

Ta mesec nam priklapljajo optiko in zdaj sem v dvomih ali moram nujno naročiti pri Telekomu ali pa lahko komplet naročim pri kakem drugem ponudniku - po mojih izračunih imata še najboljšo ponudbo Telemach in pa T2. Če prešaltam na Telekom za ta denar nikako ne bom dobil toliko kot imam trenutno pri Telemachu.

Sem iz Škofje Loke, optiko pa nam postavljajo tisto "ta slabšo" - prej sem v stanovanju imel "ta boljšo" optiko, kjer sem lahko naročil "kabelsko preko optike", kar je čudovito ker lahko priklopiš kolikor hočeš televizorjev in ne potrebuješ nobenih boxov in dodatnih daljincev.

Telemach npr. ima opcijo kartico, ki jo vtakneš v TV in lahko tudi vse upravljaš preko svojega TV-ja. Ne vem če ima to še kdo - če kdo ve, na dan z besedo.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

amacar ::

Ganon je izjavil:

Imam alternativo. Celo preveč. Po bloku so vsi vlekli svoje kable. Telekom, T-2 in Telemach. Kaj naj vzamem, da bom ob prehodu iz Modrega paketa veliko prihranil?

Tole: https://telemach.si/paketi/zdruzite-fik...

Eno leto imaš 36€, drugo leto 48€ povprečje je 42€. To sem vzel tudi sam, mogoče je na optiki kaj boljšega ampak pri meni je možna le kabelska ali baker.

radmannsdorf ::

Zlate je izjavil:

Ta mesec nam priklapljajo optiko in zdaj sem v dvomih ali moram nujno naročiti pri Telekomu ali pa lahko komplet naročim pri kakem drugem ponudniku - po mojih izračunih imata še najboljšo ponudbo Telemach in pa T2.

Če optiko gradi Telekom, potem boš lahko izbiral, kajti nacionalni operater daje svoje vode v najem.

Zlate ::

Gradi Telekom. Hvala.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

šernk ::

ampak izbira bo pa taka da te bo srat prijelo :))

telekom ti bo ponudil 100/20, drugi pa 20/5 max :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

xmetallic ::

-valvoline- je izjavil:

Pri t-2 je akcija 25% popust na 2 leti, tisto kar ti rabis te bo prislo okrog 50e

Ko smo pri moibilnih, a ma kdo v podudbi opcijo klon sim kartico? Da mas 2 sim na eno stevilko, eno mas za telefon, drugo za prenosnik ali usb stik.


A1. Za 5EUR / mesec doplačila dobiš še eno kartico. Telekom tudi, ne vem pa po kateri ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

solatko ::

xmetallic - ni ista številka, namenjena je pa samo internetu, če hočeš telefonirat nanjo, je to izven paketa. Jaz sem jo dobil zastonj.
Delo krepa človeka

ales85 ::

šernk je izjavil:

ampak izbira bo pa taka da te bo srat prijelo :))

telekom ti bo ponudil 100/20, drugi pa 20/5 max :))

Zakaj bi to bilo tako? Jaz ravno iščem ponudnike (samo internet sicer) pa imam Telekomovo optiko in mi T-2 brez težav ponudi karkoli...

šernk ::

Zakaj bi to bilo tako? Jaz ravno iščem ponudnike (samo internet sicer) pa imam Telekomovo optiko in mi T-2 brez težav ponudi karkoli...

ker ima T2 itd neke čudne xyz pogodbe podpisane s telekomom in ti zato ne ponudi konkurenčnega paketa.

also konkurenčnega paketa ki je cenejši od telekomovega na bakru za vsaj 10eur na mesec, mi še vedno niste dali (po poteku akcije za vezavo).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

konspirator ::

T2 paketi, samo net
http://enarocilnica.t-2.net/

--

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

na optiki je vse tako lepo. baker je pa predrago. tako da se za paket veliko bolj splača vzet T4 mega, ki ima 20/2 linijo na VDSL in 100/10 na optiki. za 27EUR mesečno.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

šernk je izjavil:

Zakaj bi to bilo tako? Jaz ravno iščem ponudnike (samo internet sicer) pa imam Telekomovo optiko in mi T-2 brez težav ponudi karkoli...

ker ima T2 itd neke čudne xyz pogodbe podpisane s telekomom in ti zato ne ponudi konkurenčnega paketa.

also konkurenčnega paketa ki je cenejši od telekomovega na bakru za vsaj 10eur na mesec, mi še vedno niste dali (po poteku akcije za vezavo).


Pa dobro, kaj se tukaj duvaš, da imaš najceneje na telekomu. Imaš 4 ponudnike na telekom infrastrukturi (telekom, t-2, a1 in telemach) pa si preglej njihove ponudbe.
Tomi

shintaro ::

jaz plačujem 60EUR ( z enim TVjem 50'') telekom 10/2 trojček... in to je bolano dosti. čim poteče vezava bom znižal na max 30EUR, ne morem met tako življenje da plačujem 60EUR za internet in tv k sploh ne gledam. Telefona domačega sploh nimam, yet ga plačam. FML

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

konspirator ::

Kateri paket imaš ?
Dsl ali optika ?

Zakaj si se vezal in sploh vzel tak paket ?
--

Zgodovina sprememb…

Ishmael ::

shintaro je izjavil:

jaz plačujem 60EUR ( z enim TVjem 50'') telekom 10/2 trojček... in to je bolano dosti. čim poteče vezava bom znižal na max 30EUR, ne morem met tako življenje da plačujem 60EUR za internet in tv k sploh ne gledam. Telefona domačega sploh nimam, yet ga plačam. FML



Če imaš dober signal, vzami hot internet + telefon, ostalo pa odjavi.
15€ na mesec za 50GB prenosa, kaj še rabiš.

amacar ::

Ce si tako neumen, da vzames trojcek, ki ga ne rabis, potem je cisto pravilno da placujes. Ovce je treba ožeti.

Ganon ::

Ishmael je izjavil:

shintaro je izjavil:

jaz plačujem 60EUR ( z enim TVjem 50'') telekom 10/2 trojček... in to je bolano dosti. čim poteče vezava bom znižal na max 30EUR, ne morem met tako življenje da plačujem 60EUR za internet in tv k sploh ne gledam. Telefona domačega sploh nimam, yet ga plačam. FML



Če imaš dober signal, vzami hot internet + telefon, ostalo pa odjavi.
15€ na mesec za 50GB prenosa, kaj še rabiš.


Nimamo interneta samo za pregledovanje novic in elektronske pošte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561563 (388) permit
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677883 (20288) Tilen
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412802 (3112) Groove
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624056 (16875) Lonsarg
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335692 (16163) modelno1

Več podobnih tem