» »

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil?

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil?

r3dkv1c4 ::

harvey je izjavil:

smacker je izjavil:

Pravi čas je treba delat začet, pa ni problema. Med študijem se da komot za en soliden avto prihranit, če živiš pri starših. Če se zaposliš z diplomo v tehnični stroki maš komot 1000eur/mesec. Potrpiš par let pri starših in maš komot 20k na računu. Če najdeš še enako pridno punco, je stanovanje/hiša pri 25ih z nekaj kredita lahko realnost. Če pa do 28 leta životariš iz žurke na žurko in si pri 29 omisliš otroka, potem je z jurja na mesec res težko šparat.

Lahko samo potrdim tale recept +1 :)

Z velikimi črkami napiši, da delat zgolj , da šparaš.
Vse stroške ti porije mama.....po možnosti ti primakne še 100€ za vsak vikend žuranja.....ja ampak takih je malo.

Če otročiček živi samo pod isto streho in mora tudi prispevat v družinsko blagajno za stroške.....verjemi , da ne našparaš 20k tako hitro.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Šimpanz ::

Niso važni prihodki ampak odhodki. Človek ima lahko 2000 eur plače ampak če zapravi na mesec 2.200 eur bo revež. Po drugi strani imaš pa človeka ki zasluži 800 eur na mesec in mu vsak mesec ostane 100 eur. Ta bo bogat.

r3dkv1c4 ::

Lahko samo potrdim tale recept +1 :)


Reci mamici, hvala mamica.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

-valvoline- ::

jaz res ne vem, kaj pojeste vi se kaj druzga kot krompir in fizol? kej slovenskega sadja?

kingsix ::

Ne vem kaj vsi šparate pri hrani. Realno gledano se tukaj prišpara zelo malo.

Raje si ne kupujte stvari katerih ne rabite. Pol vas ima v signaturih specifikacije ne vem kakih PCjev, kupite si vsakič zadnjega iPhona, kupite si vsako tech igraćko in ne vem kaj.
Imate avte katerih absolutno ne potrebujete, ki služijo le za prikaz statusa, katerega nimate.

Če zapravljaš za stvari, katere dejansko potrebuješ je 2x 1k€ popolonma dovolj za dostojno življenje in z tem prehranjevanje. Potrebo se je le nehat preseravat.

Z mojo sicer imava dohodka cca 3.3k in sva uspela v 3 letih odplačat stanovanje v vrednosti 65k + 7k sva vložila vanj. Skoz živela na svojem in popolnoma brez pomoči drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Besna Glista ::

Vsak je svojih stroškov kovač.
Trenutno z mojo gurava z mojih 1500 neto. Otrok + hiša. Se da? Seveda se da. Ko se zaposli še ona in bo še ona prinesla 1500 neto k hiši trenutno niti ne vem kam bomo s toliko viška € =)

Smurf ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Z velikimi črkami napiši, da delat zgolj , da šparaš.
Vse stroške ti porije mama.....po možnosti ti primakne še 100€ za vsak vikend žuranja.....ja ampak takih je malo.

Če otročiček živi samo pod isto streho in mora tudi prispevat v družinsko blagajno za stroške.....verjemi , da ne našparaš 20k tako hitro.

Ze ce si resen zgolj najemnine (in krijes vse ostale stroske) si hitro pri 20k v nekaj letih.

smacker ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Z velikimi črkami napiši, da delat zgolj , da šparaš.
Vse stroške ti porije mama.....po možnosti ti primakne še 100€ za vsak vikend žuranja.....ja ampak takih je malo.
Če otročiček živi samo pod isto streho in mora tudi prispevat v družinsko blagajno za stroške.....verjemi , da ne našparaš 20k tako hitro.

Se da, samo moraš delat ne pa jamrat doma. Namesto vikend žuranja in trošit 100eur, greš vikend delat in zaslužit 100eur. Če greš po šihtu na 3-4 pire in odšteješ potne stroške, ti ostane še vsaj 80eur. Pa 50 takih vikendov na leto (občasno maš pač fraj) in si računaj. Hodiš redno na faks in nardiš izpite s kolokviji, pa lahko v počitnicah in izpitnih obdobjih delaš - to so 4 meseci na leto. Namesto na potovanjih zapravit 1000eur letno, se prištuliš staršem na morje in pokriješ polovico stroškov (300eur za 10dni oba s punco). Če začneš pri 18ih in delaš to 3-4leta, potem pa še 1-2leti redno zaposlen maš komot 20k, tud če prispevaš 100-150eur/mesec za stroške in od staršev ne dobivaš "žepnine".

imagodei ::

Hvala bogu za Hotel Mama.

Ne, sej vam privoščim, samo zase si želim, da bi tudi imel take privilegije. Če bi mene starši vzdrževali vsaj do 25 leta, bi do danes verjetno že tudi kaj ustvaril. Žal je bilo ravno kontra, od 21 leta dalje sem jaz preživljal svojo mati. Rezultat je tak, da sem danes, kar se tiče premoženja, prosto po Janis Joplin - svoboden. :|
- Hoc est qui sumus -

djabi ::

Alien123 je izjavil:

Lahko greste za rezervista v vojsko.. 150€ vsaki mesec dodatno. Lahko si poiščete boljšo delo, nihče vas ne sili da delate za tako malo dnarja. Odvisno kolko si upate in grete drugam. Jokat znamo vsi


Seveda se da ...

Moj nekdanji sošolec je uspel v industriji za odrasle.
Mene bi sicer bilo sram, ampak so njegovi starši zelo zadovoljni, saj dobro služi, pa nekaj denarja pošilja tudi domov.

Skratka, da se, če se hoče in vztrajaš pri sanjah, kakršnekoli so že te. Včasih pa pač pride nekaj nepričakovanega, kar se na koncu lahko izkaže kot najboljša rešitev.

Okapi ::

dj_uro je izjavil:

Midva z punco varčujeva za nakup lastnega stanovanja; vsak od naju da 500e / mesec na varčevalni račun.. Izračun pravi, da v 5 letih dobiva ven cca 75000e. Po koncu varčevanja bova 500e x 2 namenila kreditu.
V resnici bi bilo bolje, če bi kar takoj kupila stanovanje na kredit. Trenutno so obresti tako nizke, da se bolj splača najemati kredit kot varčevati, še zlasti, če upoštevaš, da bodo čez 5 let stanovanja skoraj sigurno kar precej dražja, kot so trenutno.

PrihajaNodi ::

imagodei je izjavil:

Hvala bogu za Hotel Mama.

Ne, sej vam privoščim, samo zase si želim, da bi tudi imel take privilegije. Če bi mene starši vzdrževali vsaj do 25 leta, bi do danes verjetno že tudi kaj ustvaril. Žal je bilo ravno kontra, od 21 leta dalje sem jaz preživljal svojo mati. Rezultat je tak, da sem danes, kar se tiče premoženja, prosto po Janis Joplin - svoboden. :|


Saj pa hudiča imaš plače 2000€ +. V IT ju so pa ja najboljše plače.

korenje3 ::

1b0r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

meni se sicer kar smilijo ljudje ki morajo živeti z 1000€ ali manj na mesec... to je zame životarjenje. prebijanje iz meseca v mesec.

Ne vem kje ti živiš, ampak v SLO ne, ker potem bi se ti smilil praktično vsak.
Več kot 1/3 ima namreč manj kot minimalno plačo, 3/4 pa manj kot 1000€ neto.
Se pravi s 1000€ si pri nas že med bogatimi.


iz kere riti vlečeš te statistike?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

r3dkv1c4 ::

smacker.....ni mi potrebno filozofirat, ker že od 14 leta točno več, kaj se da in kaj ne.....te mama štorije lahko ti razlagaš cicibanom, ki imajo pojma.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

PrihajaNodi ::

korenje3 je izjavil:

1b0r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

meni se sicer kar smilijo ljudje ki morajo živeti z 1000€ ali manj na mesec... to je zame životarjenje. prebijanje iz meseca v mesec.

Ne vem kje ti živiš, ampak v SLO ne, ker potem bi se ti smilil praktično vsak.
Več kot 1/3 ima namreč manj kot minimalno plačo, 3/4 pa manj kot 1000€ neto.
Se pravi s 1000€ si pri nas že med bogatimi.


iz kere riti vlečeš te statistike?


Poštarji, natakarji, kuharji, vozniki taksijev, nepremičninski agentje...vse to so poklici za minimalca.

jype ::

Okapi je izjavil:

V resnici bi bilo bolje, če bi kar takoj kupila stanovanje na kredit.
Ne, ne bi bilo, ampak ni pričakovati, da boš to kdaj razumel, če do zdaj nisi. Kredit se je v preteklih letih resnično splačalo najeti, a le v primeru, da sredstev nisi porabil za slabo naložbo (kar trenutno stanovanja še vedno so).

korenje3 ::

PrihajaNodi je izjavil:

korenje3 je izjavil:

1b0r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

meni se sicer kar smilijo ljudje ki morajo živeti z 1000€ ali manj na mesec... to je zame životarjenje. prebijanje iz meseca v mesec.

Ne vem kje ti živiš, ampak v SLO ne, ker potem bi se ti smilil praktično vsak.
Več kot 1/3 ima namreč manj kot minimalno plačo, 3/4 pa manj kot 1000€ neto.
Se pravi s 1000€ si pri nas že med bogatimi.


iz kere riti vlečeš te statistike?


Poštarji, natakarji, kuharji, vozniki taksijev, nepremičninski agentje...vse to so poklici za minimalca.


to ni 1/3 zaposlenih. mediana je nekje pri 1050-1100€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PrihajaNodi ::

korenje3 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

korenje3 je izjavil:

1b0r je izjavil:

korenje3 je izjavil:

meni se sicer kar smilijo ljudje ki morajo živeti z 1000€ ali manj na mesec... to je zame životarjenje. prebijanje iz meseca v mesec.

Ne vem kje ti živiš, ampak v SLO ne, ker potem bi se ti smilil praktično vsak.
Več kot 1/3 ima namreč manj kot minimalno plačo, 3/4 pa manj kot 1000€ neto.
Se pravi s 1000€ si pri nas že med bogatimi.


iz kere riti vlečeš te statistike?


Poštarji, natakarji, kuharji, vozniki taksijev, nepremičninski agentje...vse to so poklici za minimalca.


to ni 1/3 zaposlenih. mediana je nekje pri 1050-1100€.


Mediana že, ker ima kirurg 800 bruto + doma še sp. Potem pa jasno pride mediana kot pride.

zavajon ::

Ko berem komentarje tukaj, si večina predstavlja, da je plača nekakšna arbitrarno določena količina denarja, ki naj bi jo vsak zaposleni prejemal. Potem se seveda pojavljajo vprašanja v stilu "V Angliji je minimalna plača jurja, zakaj ni tudi pri nas tako?". V resnici je žal tako, da so plače lahko tolikšne, kolikor se zasluži. In povprečen Slovenec zasluži pač jurja in nič več. Seveda zasluži več, vendar je treba upoštevati tudi to, da so vse vlade do zdaj (in verjetno tudi v bodoče) upravljale z javnim denarjem zelo neracionalno (avtoceste, NLB, TEŠ-6, drugi tir, ...), pa davčna politika je srednjeveška (obdavčitev dela, ne pa premoženja in dobičkov). Če bi raziskovali neracionalnost državnih inštitucij, bi lahko ugotovili, da temu ni konca. Npr. policija raje preganja mularijo z jointi in kolesarje po napačni strani kolesarske steze, namesto da bi se ukvarjala z gospodarskim kriminalom, pa zapore na avtocestah, čeprav na delovišču ni nikogar, pa ... Vse to in še marsikaj drugega znižuje povprečno plačo.

A ker živimo v najlepši in oh in sploh državi, kjer so ludje pridni in delavni, je treba najti priročen izgovor, zakaj ni tako kot v Švici. Izgovor je na dlani: tajkuni so vse pokradli in odnesli denar v davčne oaze. Recimo da so pokradli 10 milijard. To znese dobrih 10.000€ na aktivnega prebivalca (tistega ki služi). Torej je od začetka te države ta izgubil 400€ na leto oz cca. 40€ na mesec. Za toliko bi bila višja povprečna plača, če tajkuni ne bi nič pokradli.

-valvoline- ::

na stajerskem koncu in prekmurskem place ranga 1000e+ so rezervirane izkljucno za javnosektorase in zaposlene pr monopolisticnih kolhozih. po tovarnah je neko povprecje 800e +/-50e, pa se to pr malo boljsih podjetjih. Folk dela tudi za place dejansko nizje od minimalca, ceprav mamo zakon ki naj bi tega preprecil.

PrihajaNodi ::

-valvoline- je izjavil:

na stajerskem koncu in prekmurskem place ranga 1000e+ so rezervirane izkljucno za javnosektorase in zaposlene pr monopolisticnih kolhozih. po tovarnah je neko povprecje 800e +/-50e, pa se to pr malo boljsih podjetjih. Folk dela tudi za place dejansko nizje od minimalca, ceprav mamo zakon ki naj bi tega preprecil.



Če ima varilec pri akrapoviču minimalca, kako ima lahko potem nekdo plačo v fabrki 800+?

tikitoki ::

-valvoline- je izjavil:

300e/oseba na mesec je minimum za hrano, ce noces biti prikrajsan vsega kar ponuja narava in malo razvade.

Za polovico tega lahko cist solidno jes. Ce pa nujno rabis kaksne trendy zivila, za katere ni realne potrebe,...

-valvoline- ::

PrihajaNodi je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

na stajerskem koncu in prekmurskem place ranga 1000e+ so rezervirane izkljucno za javnosektorase in zaposlene pr monopolisticnih kolhozih. po tovarnah je neko povprecje 800e +/-50e, pa se to pr malo boljsih podjetjih. Folk dela tudi za place dejansko nizje od minimalca, ceprav mamo zakon ki naj bi tega preprecil.



Če ima varilec pri akrapoviču minimalca, kako ima lahko potem nekdo plačo v fabrki 800+?

varilci so kar iskan kader, tak da resno dvomim da so take budale dab delal kjerkoli za minimalca, sploh pri akrapovicu

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Na vrtu ni profita, ampak je izguba. Je pa boljše.


Ce si ti nesposoben, potem mogoce. Drugace pa je ocitno profit, sam je pa casovno potratno. BTW, preracunaj na cene najbolj kvalitetne zelenjave in sadja, ne tist krs v akciji, k splesno v roku dveh dnevov.

smacker ::

r3dkv1c4 je izjavil:

smacker.....ni mi potrebno filozofirat, ker že od 14 leta točno več, kaj se da in kaj ne.....te mama štorije lahko ti razlagaš cicibanom, ki imajo pojma.

Očitno ne veš. Sam ne pol jamrat da se ne da, če ti ne znaš.

-valvoline- ::

tikitoki je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

300e/oseba na mesec je minimum za hrano, ce noces biti prikrajsan vsega kar ponuja narava in malo razvade.

Za polovico tega lahko cist solidno jes. Ce pa nujno rabis kaksne trendy zivila, za katere ni realne potrebe,...

cesnje, marelice, breskve, nektarine, jagode itn... to je zdaj trendy al kako? luksuz? v sezoni vcasih pojem po 2kg sadja na dan, vi pa kr tovajte krompir i fizol.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Okapi je izjavil:

V resnici bi bilo bolje, če bi kar takoj kupila stanovanje na kredit. Trenutno so obresti tako nizke, da se bolj splača najemati kredit kot varčevati, še zlasti, če upoštevaš, da bodo čez 5 let stanovanja skoraj sigurno kar precej dražja, kot so trenutno.

Čez 5 let smo leta 2022. Zadnja večja finančna kriza se je začela leta 2008 in je trajalo kar nekaj let da se je začelo okrevanje. Glede na to, da se ciklično krize pojavijo očitno na vsakih 10-15 let bodo verjetno do takrat cene zopet padle (res pa bo v krizi težje priti do kredita). Glede na manijo, ki trenutno vlada bi prej rekel da se bližamo začetku nove finančne krize.

Samo kakšnih par let nazaj ni nihče v Ljubljani hotel kupiti garsonjere 30 m2 za 50.000 EUR, sedaj so pripravljeni odšteti 80.000 EUR in še se jim to zdi dober posel, ker bo šlo čez 100.000 EUR. Ha, ha...

Smrekar1 ::

zavajon je izjavil:

Ko berem komentarje tukaj, si večina predstavlja, da je plača nekakšna arbitrarno določena količina denarja, ki naj bi jo vsak zaposleni prejemal. Potem se seveda pojavljajo vprašanja v stilu "V Angliji je minimalna plača jurja, zakaj ni tudi pri nas tako?". V resnici je žal tako, da so plače lahko tolikšne, kolikor se zasluži. In povprečen Slovenec zasluži pač jurja in nič več. Seveda zasluži več, vendar je treba upoštevati tudi to, da so vse vlade do zdaj (in verjetno tudi v bodoče) upravljale z javnim denarjem zelo neracionalno (avtoceste, NLB, TEŠ-6, drugi tir, ...), pa davčna politika je srednjeveška (obdavčitev dela, ne pa premoženja in dobičkov).


Obdavčevanje premoženja je način kako so pobirali davke v srednjem veku. Za davek na dohodek ali dobiček namreč rabiš tako monetarno gospodarstvo kot tudi natančen popis prihodkov.

Imamo tudi davke na dobičke.

http://www.fu.gov.si/davki_in_druge_daj...

Večina kritike Slovenije temelji na neznanju.

Utk ::

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

Na vrtu ni profita, ampak je izguba. Je pa boljše.


Ce si ti nesposoben, potem mogoce. Drugace pa je ocitno profit, sam je pa casovno potratno. BTW, preracunaj na cene najbolj kvalitetne zelenjave in sadja, ne tist krs v akciji, k splesno v roku dveh dnevov.

Še bolj očitno je, da ti bolj slabo računaš in se sploh ne zavedaš kakšen strošek je vrt v resnici. Tudi časovno ja.

-valvoline- ::

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

Na vrtu ni profita, ampak je izguba. Je pa boljše.


Ce si ti nesposoben, potem mogoce. Drugace pa je ocitno profit, sam je pa casovno potratno. BTW, preracunaj na cene najbolj kvalitetne zelenjave in sadja, ne tist krs v akciji, k splesno v roku dveh dnevov.

pa se to ni ravno poceni.

tikitoki ::

-valvoline- je izjavil:

tikitoki je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

300e/oseba na mesec je minimum za hrano, ce noces biti prikrajsan vsega kar ponuja narava in malo razvade.

Za polovico tega lahko cist solidno jes. Ce pa nujno rabis kaksne trendy zivila, za katere ni realne potrebe,...

cesnje, marelice, breskve, nektarine, jagode itn... to je zdaj trendy al kako? luksuz? v sezoni vcasih pojem po 2kg sadja na dan, vi pa kr tovajte krompir i fizol.


Dve kili marelic dvevno je tko al tko nesmisel. In je kdo rekel ,da ne mores v to ceno vklalkulirati sadja not?

Sicer pa ti kr zri te zanic jagode, ocitno si tko brez okusa, k vecina, pol pa bluzis o kvalitetni hrani. Osebno se mi zdi kupovati take jagode metanje denarja proc.

Utk ::

Je pa res, da na vrtu imaš lahko motovilec, in si "prišparal" ful, lahko imaš pa navadno zeleno solato, ki v trgovini ni spet tako draga, ampak vsaj meni je boljša. Motovilca za 10 evrov na kilo pač ne bi kupil, če ga še "zastonj" nočem.

tikitoki ::

jah, goji ti solato, ce ti pase. Meni se zdi bolj smisleno gojiti paradiznik, bucke, kumarce,....
Da ne govorimo kaksnem sadnem drevju, s katerim je skoraj nic dela in sam oberes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

-valvoline- ::

tikitoki je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

tikitoki je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

300e/oseba na mesec je minimum za hrano, ce noces biti prikrajsan vsega kar ponuja narava in malo razvade.

Za polovico tega lahko cist solidno jes. Ce pa nujno rabis kaksne trendy zivila, za katere ni realne potrebe,...

cesnje, marelice, breskve, nektarine, jagode itn... to je zdaj trendy al kako? luksuz? v sezoni vcasih pojem po 2kg sadja na dan, vi pa kr tovajte krompir i fizol.


Dve kili marelic dvevno je tko al tko nesmisel. In je kdo rekel ,da ne mores v to ceno vklalkulirati sadja not?

Sicer pa ti kr zri te zanic jagode, ocitno si tko brez okusa, k vecina, pol pa bluzis o kvalitetni hrani. Osebno se mi zdi kupovati take jagode metanje denarja proc.


men je vsako sadje v redu, pac da je dokaj frisno v primernem stanju in lepo skladisceno. se ne obremenjujem z poreklom, ceprav seveda prednist ima vse kar je slovensko. raje pojem kg uvozenih marelic kot kg domacega krompirja, jbg. :v

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

A ves zakaj je 1000 eur kao solidna placa v Sloveniji. Ker smo mama sprejel kotnekaj normalnega in ne kot fail nase politike.
Ker se enim ocitno zdi fino delat do 30ga pa nikamor it, nic ne vidit in nic zurat zato, da do 30ga nasparas denar, naredis otroka in poskrbis, da bo isto logiko fural se on.
Tudi vi dragi moji ste del problema. Pijete ne, zurate ne, sveta ne poznate ampak po 40 letih je vase zivljenje vredno tocno toliko kot bi bila vredna hipoteka vase bajte. Pol kurca. "Revez" z najemnino, ki je vsaj malo zivel je se zmeraj na boljsem. Bajte ne boste odnesli s seboj, ko umrete.
Vec bi blo treba zahtevat v tej Sloveniji druge ni.
Trdo delo je na tem delu Balkana prisotno ze desetletja, je prakticno legendarno pri vseh bogatejsih evropejcih. In tudi njim ni jasno kako mamo lahko tako malo, ko pa toliko delamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Rok Woot ::

Ja samo zelena solata iz vrta ni enaka zeleni solati iz mercatorja. Kakorkoli jaz pridelam večino zelenjave, razen krompiraja doma. V trgovini zapravim okoli 200-300 evrov na mesec za hrano. Pol je elektrika, kakih 15 na mesec. Plin sedaj je malo, kar gre za toplo vodo, sredi zime pa tudi 300 na mesec. Smeti ne plačujem, stanovanje je moje. Imam 15 let star avto, nad 150k na računu. Vsake toliko kupim kaj za oblečt, kar je redkost in kako večjo dobirno. Povprečno porabo imam pomojem pod 500 € na mesec ...

Nimam pa otroka, niti najemnine.

tikitoki ::

A tisto z vehnike je tud na prednostni vrsti?
Osebno kupim, ce vidim, da je zrelo in lahko vsaj upam, da bo za pojesti. Drugade pa raje pojem zrezek s krompirjem in zelenjavo, k zanic jagode in marelice.

Utk ::

tikitoki je izjavil:

jah, goji ti solato, ce ti pase. Meni se zdi bolj smisleno gojiti paradiznik, bucke, kumarce,....
Da ne govorimo kaksnem sadnem drevju, s katerim je skoraj nic dela in sam oberes.

Sej da, vse to in še več. Nisem računal, ampak sem prebral, da te kila domačega paradižnika pride 0,5 evra, samo za sadike. Veliko ga boš imel pa takrat ko je tudi v trgovini najcenejši. Če si revež brez vrta, boš revež tudi z vrtom. Finančno te ne bo rešil.

Jerry000 ::

Koliko vas pa je tukaj z 1k neto plače in lepo shajate? Ne vem kako bi to anonimno naredili. Me res zanima

Rok Woot ::

Jaz super shajam kar brez plače :)

36 brez redne zaposlitve, ne jamram, ne vlečem sociale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

-valvoline- ::

Rok Woot je izjavil:

Ja samo zelena solata iz vrta ni enaka zeleni solati iz mercatorja. Kakorkoli jaz pridelam večino zelenjave, razen krompiraja doma. V trgovini zapravim okoli 200-300 evrov na mesec za hrano. Pol je elektrika, kakih 15 na mesec. Plin sedaj je malo, kar gre za toplo vodo, sredi zime pa tudi 300 na mesec. Smeti ne plačujem, stanovanje je moje. Imam 15 let star avto, nad 150k na računu. Vsake toliko kupim kaj za oblečt, kar je redkost in kako večjo dobirno. Povprečno porabo imam pomojem pod 500 EUR na mesec ...

Nimam pa otroka, niti najemnine.

zakaj bi bila tvoja solata tok boljsa in drugacna k tista z stacune?

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Ker je, pridi na kosilo. Ni špricana, zemlja je boljša, pa še več ljubezni dobi :)

Machete ::

-valvoline-
Meni je vseeno, ampak mi je pa dokaj čudno, da pogoltneš kar vse, kar ti dajo na police.
Nekaj kar sam vzgojiš je nesporno, ker veš kako si pridelal. Če ti to ni jasno, potem je brezveze, da se zatikaš v ljudi, ki cenimo vse kar pobereš iz domačega vrta, sadovnjaka in tudi gozda.
Zame je največja dobrobit lokacije življenja mir, čista voda in možnost praktično samooskrbe (razen mlačnih izdelkov, začimb, olja, kozmetike ipd..).
Tega luksuza ne zamenjam za še enkrat večjo plačo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

-valvoline- ::

Rok Woot je izjavil:

Ker je, pridi na kosilo. Ni špricana, zemlja je boljša, pa še več ljubezni dobi :)

posplosevanje. pa vprasanje ce bo kej ostalo, k se je lotijo polzje i ostali teroristi. :v

Smrekar1 ::

Jerry000 je izjavil:

Koliko vas pa je tukaj z 1k neto plače in lepo shajate? Ne vem kako bi to anonimno naredili. Me res zanima


Jazst, ampak je bilo pred kar nekaj leti. :)

Rok Woot je izjavil:

Jaz super shajam kar brez plače :)

36 brez redne zaposlitve, ne jamram, ne vlečem sociale.


Torej dilaš drogo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Rok Woot ::

Jih skoz ven mečem, nekaj pojejo, nekaj ostane, polže mislim.

-valvoline- ::

Machete je izjavil:

-valvoline-
Meni je vseeno, ampak mi je pa dokaj čudno, da pogoltneš kar vse, kar ti dajo na police.
Nekaj kar sam vzgojiš je nesporno, ker veš kako si pridelal. Če ti to ni jasno, potem je brezveze, da se zatikaš v ljudi, ki cenimo vse kar pobereš iz domačega vrta, sadovnjaka in tudi gozda.
Zame je največja dobrobit lokacije življenja mir, čista voda in možnost praktično samooskrbe (razen mlačnih izdelkov, začimb, olja, kozmetike ipd..).
Tega luksuza ne zamenjam za še enkrat večjo plačo.

ja ne, v stacunah je itak vse sami strup pa smo ze vsi tik pred crkovanjem....

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Smrekar1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Koliko vas pa je tukaj z 1k neto plače in lepo shajate? Ne vem kako bi to anonimno naredili. Me res zanima


Jazst, ampak je bilo pred kar nekaj leti. :)

Rok Woot je izjavil:

Jaz super shajam kar brez plače :)

36 brez redne zaposlitve, ne jamram, ne vlečem sociale.


Torej dilaš drogo?


Ne, prvo sem delal kar nekaj let, potem sem igral poker kar nekaj let. Sedaj pa končujem magisterij in grem mogoče na doktorat z redno zaposlitvijo. Imam kar nekaj prišparanega, stanovanje so mi dali starši, stroške si plačujem že več kot 15 let.

-valvoline- je izjavil:

Machete je izjavil:

-valvoline-
Meni je vseeno, ampak mi je pa dokaj čudno, da pogoltneš kar vse, kar ti dajo na police.
Nekaj kar sam vzgojiš je nesporno, ker veš kako si pridelal. Če ti to ni jasno, potem je brezveze, da se zatikaš v ljudi, ki cenimo vse kar pobereš iz domačega vrta, sadovnjaka in tudi gozda.
Zame je največja dobrobit lokacije življenja mir, čista voda in možnost praktično samooskrbe (razen mlačnih izdelkov, začimb, olja, kozmetike ipd..).
Tega luksuza ne zamenjam za še enkrat večjo plačo.

ja ne, v stacunah je itak vse sami strup pa smo ze vsi tik pred crkovanjem....


Ma niso strupi, solata je še najbolj zdrava, jabolk pa več ne kupujem, tako zanič so. Probaj enega domačega, enegea ekološkega, pa najcenejšega iz mercatorja, tebi imajo vsi isti okus?

Da pridemo nazaj na topic, zapravim manj ko 500 € na mesec in živim luksuzno življenje. Nimam pa najnovejšega avta, otroka ali najemnine. Ko pride še otrok, bom pa poročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

-valvoline- ::

in v cem bi se razlikoval tvoj domace pridelan idared,jonagold,delises,mucu itn k tistega k kupis v merkatorju, proizvaja ga pa tvoj sosed v vecjih kolicinah?
lol
banane,mandarine,kivi,limone itn seveda tudi sam pridelas?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Otrok je do šole zelo poceni. Potem pa še ne vem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058674 (40207) Mato989
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109083 (62056) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162887 (132832) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132143 (29185) Ganon

Več podobnih tem