» »

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil?

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil?

««
«
1 / 9
»»

shintaro ::

plačaš položnice, hrano. itd. in kok ti ostane?

Da maš kredit, je pa še večja beda.

Povprečna plača v slo cca 1.000 neto

da maš še otroke... lol?

Će smo pri temu da kaj boš z 1.000€ , kaj pa un k ma 600€...
Kako boš pa kej prišparal ?? Praktično nemogoče.

:/ - krut svet
  • zaklenil: Mavrik ()

K0l1br1 ::

Če imaš otroke, imaš itak več - dohodnino in otroški dodatek.

darkolord ::

Pa če imaš otroke, sta za to ponavadi potrebna dva. To je potem 2000.

reeves ::

Po mojih izkušnjah, fant/punca, oba cca. 1000€, 2 otroka, najeto stanovanje 500€. Z lahkoto.
Če pa misliš sam, pa da preživnino plačuješ, tudi z lahkoto (manjši flat, manj stroškov).
Če so pa otroci pri tebi, pa itak dobivaš še preživnino.
Tko, da meni se zdi, da s 1000€ ne bi smelo biti nobenega problema.
Je pa odvisno tudi od tega, kakšnega razkošja je človek navajen.

Rok Woot ::

Jaz noben mesec ne zapravim 1k. Res pa je veliko težje, če plačuješ najemnino. Zmanjšaj stroške življenja, goji zelenjavo, ne kupuj stavri, ki jih ne rabiš. Popravljaj stvari sam. Ne kupi novega avta za 20k ...

Pol pa folku zračnica poč na kolesu pa gre na servis, al pa še svečke pri avtu ne zna zamenjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

neooo ::

1000 bi mogla biti minimalna v tej državi ne pa povprečna.

shintaro ::

neooo je izjavil:

1000 bi mogla biti minimalna v tej državi ne pa povprečna.


v angliji je minimalna nekje 1.500EUR .. moj frend gor služi 4.000

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MadMen ()

MadMen ::

shintaro je izjavil:

neooo je izjavil:

1000 bi mogla biti minimalna v tej državi ne pa povprečna.


v angliji je minimalna nekje 1.500EUR .. moj frend gor služi 4.000

Ponesreč kliknu prijavo za izbris.

Skratka, in kaj ti pomaga 1500 plače, če imaš precej višje stroške življenja? Sicer pa bi bilo boljše vprašanje, kako preživeti z minimalno plačo s katero niti ne dobiš kredita, da bi si rešil stanovanjski problem(in tudi če bi ga dobil, bi težko preživel čez mesec z preostankom denarja).

Rok Woot ::

Ja, verjetno je v Londonu. Pač ne mešat lokacij, če živiš na vasi v Angliji je 4k bajna plača, v centru Londona pa verjetno povprečna.

Jaz sem pa itaq za temeljni dohodek :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

PacificBlue ::

Po 26 letih drzave, 70% vseh zaposlenih prejme manjso placo od 1000evrov. Druga Svica pa to:)..

Heavy ::

shintaro je izjavil:

Će smo pri temu da kaj boš z 1.000€ , kaj pa un k ma 600€...
Kako boš pa kej prišparal ?? Praktično nemogoče.

:/ - krut svet



Teta je imela pod 400€ pokojnine. Prodala hišo, kupila stanovanje (vrednosti skoraj 1:1). Ob skromnemu življenju (navadna TV antena, brez avtomobila, samo stacionarni telefon). Je uspala v par letih privarčevati, da je na novo zasteklila balkon in menjala polkna. Zebe jo ne, lačna ni, raztrgana tudi ni, pa še vedno upa na stran kaj dati.

Kot družba smo postali sužnji kapitala. Kje piše, da moramo hoditi na morje? Imeti avto na kredit? Imeti najnovejši gadget?
#TeamFelix

Rok Woot ::

To je vse res. Morali pa bi imeti pravico do kvalitetne hrane, kar je danes zelo drago. Tako je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti. Kvalitetno zelenjavo pa prodajajo, kot zlato.

Samuel ::

PacificBlue je izjavil:

Po 26 letih drzave, 70% vseh zaposlenih prejme manjso placo od 1000evrov. Druga Svica pa to:)..


A to misliš, da je država kriva?? Če bi imeli kakšnega Elona Muska, pa Kakšnega Marka Zuckenberga, bi imeli lahko višje plače.
Samo ne stokat, kako ti je država kriva.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

telexdell ::

Samuel je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Po 26 letih drzave, 70% vseh zaposlenih prejme manjso placo od 1000evrov. Druga Svica pa to:)..


A to misliš, da je država kriva?? Če bi imeli kakšnega Elona Muska, pa Kakšnega Marka Zuckenberga, bi imeli lahko višje plače.
Samo ne stokat, kako ti je država kriva.

Po nekaterih podatkih je iz Slovenije v davčne oaze odteklo preko 70.000.000.000 €. Če to podeliš s 1.000.000 zaposlenih potem bi vsak lahko zaslužil 70.000 € več. Ker država za ta odliv ni nikogar kaznovala je jasno, da je za porazno stanje v največji meri kriva država. Preostalo pa smo si krivi sami, kateri te lopove vsakih nekaj let preko "novih obrazov" znova izvolimo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Unknown_001 ::

Samuel je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Po 26 letih drzave, 70% vseh zaposlenih prejme manjso placo od 1000evrov. Druga Svica pa to:)..


A to misliš, da je država kriva?? Če bi imeli kakšnega Elona Muska, pa Kakšnega Marka Zuckenberga, bi imeli lahko višje plače.
Samo ne stokat, kako ti je država kriva.


Požrešno z davki. Nekdaj desetina pridelka danes polovica.

Aja saj res. Država smo mi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

telexdell je izjavil:


Po nekaterih podatkih je iz Slovenije v davčne oaze odteklo preko 70.000.000.000 €. Če to podeliš s 1.000.000 zaposlenih potem bi vsak lahko zaslužil 70.000 € več. Ker država za ta odliv ni nikogar kaznovala je jasno, da je za porazno stanje v največji meri kriva država. Preostalo pa smo si krivi sami, kateri te lopove vsakih nekaj let preko "novih obrazov" znova izvolimo.


To je popolna klobasarija. Totalna bedarija, ki ji nasedajo samo tisti, ki ne znajo šteti niti do deset. Že miljarda je ogromno, kamoli 70 milijard.
Lahko pa ti odpreš podjetje tukaj (saj je ceneje kot v Nemčiji), pa talaj po 5000 evrov plače, če lahko.

Unknown_001 je izjavil:



Požrešno z davki. Nekdaj desetina pridelka danes polovica.

Aja saj res. Država smo mi.


Nič kaj dosti manjši ali višji, kot v državah kjer se cedi mleko. Lahko si pa pogledaš davke na severu Evrope. So dosti višji od naših.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Heavy ::

Rok Woot je izjavil:

To je vse res. Morali pa bi imeti pravico do kvalitetne hrane, kar je danes zelo drago. Tako je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti. Kvalitetno zelenjavo pa prodajajo, kot zlato.


Celo v mestih lahko na obrobju najameš kmetijsko površino in jo obdeluješ. Iz centra Lj prideš na obrobje v pol ure če je gneča. Potem so še tu lokalni kmetje za meso / zelenjavo - samo najti jih je treba.
#TeamFelix

Rok Woot ::

Ja, to pa zahteva čas in veliko letanja. Jaz gojim v mestu in vem, da se da, ni pa lahko.

Nič kaj dosti manjši ali višji, kot v državah kjer se cedi mleko. Lahko si pa pogledaš davke na severu Evrope. So dosti višji od naših.


Ja samo dobiš veliko več od države, sociala je veliko boljša ...

Samuel ::

Rok Woot je izjavil:

Ja, to pa zahteva čas in veliko letanja. Jaz gojim v mestu in vem, da se da, ni pa lahko.

Nič kaj dosti manjši ali višji, kot v državah kjer se cedi mleko. Lahko si pa pogledaš davke na severu Evrope. So dosti višji od naših.


Ja samo dobiš veliko več od države, sociala je veliko boljša ...


Kako? Socialna boljša? Torej se ti ne splača delat, si hotel povedat?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Mr.B ::

Jp sto v Avstriji. Od sociale dobi 900, öe bi moral delat bi dobil pa jurja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

eric_cartman ::

Celo v mestih lahko na obrobju najameš kmetijsko površino in jo obdeluješ.


Torej ja.. najameš... Seveda če imaš denar, da lahko poleg stanovanja najameš tudi kmetijsko površino. Trenutno sva s punco pri tem, da na mesec zapraviva cca. 120 € za hrano, kar se mi ne zdi veliko. Verjetno bi lahko zmanjšala še za cca. 20 €. Ampak to bi bila potem res samo na špagetih s paradižnikovo omako.

Problem je ko maš flat za rihtat oz. ko ti starši ne morejo pljunit kar 50.000 € na roke, da si ti lahko stanovanje postaviš. Potem pa 1000 € res več ni veliko.

Za moje pojme, da se da brez problema živet rabita 2 vsaj 1200 € neto plače. Če želiš še kdaj na morje in če želiš oz. rabiš kaj zase. Če je morje in vsake tolko časa še kakšna druga dobrina, v letu 2017 luksuz, potem je to zelo žalostno in kaže na to da mora kapitalizem v taki obliki kot je danes čim prej odletet.

Rok Woot ::

Samuel je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Ja, to pa zahteva čas in veliko letanja. Jaz gojim v mestu in vem, da se da, ni pa lahko.

Nič kaj dosti manjši ali višji, kot v državah kjer se cedi mleko. Lahko si pa pogledaš davke na severu Evrope. So dosti višji od naših.


Ja samo dobiš veliko več od države, sociala je veliko boljša ...


Kako? Socialna boljša? Torej se ti ne splača delat, si hotel povedat?


Kaj ima to veze? Delajo manj, naredijo več in tudi več ljudi dela. Snežilki brez izobrazbe se tudi delati ne da pri nas a ne?

issak ::

Rok Woot je izjavil:

To je vse res. Morali pa bi imeti pravico do kvalitetne hrane, kar je danes zelo drago. Tako je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti. Kvalitetno zelenjavo pa prodajajo, kot zlato.


Poglej malo naokoli če kdo oddaja vrtičke, sicer te pride 100€ na leto, ampak imaš pa frišno zelenjavo iz svojega vrta, je pa treba kar veliko časa vložiti. Pa vodo je treba ponavadi od gasilcev dobit, ki zaračunajo nek drobiž za to da ti jo pripeljejo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Rok Woot ::

issak je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

To je vse res. Morali pa bi imeti pravico do kvalitetne hrane, kar je danes zelo drago. Tako je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti. Kvalitetno zelenjavo pa prodajajo, kot zlato.


Poglej malo naokoli če kdo oddaja vrtičke, sicer te pride 100€ na leto, ampak imaš pa frišno zelenjavo iz svojega vrta, je pa treba kar veliko časa vložiti. Pa vodo je treba ponavadi od gasilcev dobit, ki zaračunajo nek drobiž za to da ti jo pripeljejo.


Ne rabim, ker imam velik vrt, kljub temu hvala.

Mr.B ::

Torej je problem v 1000€ neto v tem, da so ljudje relativno bogati, ker imajo tako ali drugače ne fuš od vrta in podobno. Samo da se to ne sprejema ot bogastvo, in v opranih glavah spada v nek drugi reglc.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Rok Woot ::

Pa lej spet ista debata, večina ljudi na tem forumu bi socialo itaq ukinila, jaz sem pa za visok temeljni dohodek. Zanimivo je, da je to mnenje večinoma izobraženih ljudi s polno ritjo. Omogočena jim je bila univerzitetna izobrazba, sedaj pa kle težijo kako je treba socialo ukinit. Če si ti mnenja, da si zaslužiš 3-5x večjo plačo, kot snažilka prav. Jaz se ne počutim tako z svojim magisterijem. In ja minimalno plačo bi povišal na vsaj 1200, kar pomeni, da bi mi dobili krepko manj.

Debata je kako kaj narediti z 1k neto, ne če smo za, da je temu tako.

issak ::

Rok Woot je izjavil:

issak je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

To je vse res. Morali pa bi imeti pravico do kvalitetne hrane, kar je danes zelo drago. Take je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti. Kvalitetno zelenjavo pa prodajajo, kot zlato.


Poglej malo naokoli če kdo oddaja vrtičke, sicer te pride 100€ na leto, ampak imaš pa frišno zelenjavo iz svojega vrta, je pa treba kar veliko časa vložiti. Pa vodo je treba ponavadi od gasilcev dobit, ki zaračunajo nek drobiž za to da ti jo pripeljejo.


Ne rabim, ker imam velik vrt, kljub temu hvala.


No pač komentar na "Take je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti"; se dobijo vrtički v okolici ponavadi, niso pa zastonj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Rok Woot ::

Ja, samo lahko je vrtiček daleč, drag itd Ni isto kot pred bajto utrgat solato ...

orbika ::

Rok Woot je izjavil:

Kaj ima to veze? Delajo manj, naredijo več in tudi več ljudi dela. Snežilki brez izobrazbe se tudi delati ne da pri nas a ne?


Nekaj ne štima.

Rok Woot ::

Kaj ne štima? Pač so bolj produktivni ko delajo. Znano je, da se 8 urni delavnik, marsikje ne splača.

loveJDM ::

eric_cartman je izjavil:

Celo v mestih lahko na obrobju najameš kmetijsko površino in jo obdeluješ.


Trenutno sva s punco pri tem, da na mesec zapraviva cca. 120 € za hrano, kar se mi ne zdi veliko. Verjetno bi lahko zmanjšala še za cca. 20 €. Ampak to bi bila potem res samo na špagetih s paradižnikovo omako.


120€ zapravita za hrano?Kaj večino časa sta na šihtu al kak vama to znese?

Alien123 ::

Kaj se zaj mi tukaj menimo o 1000€ neto ko pride 15iga na trr ali 1000€ + malca + potni?

Unknown_001 ::

orbika je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Kaj ima to veze? Delajo manj, naredijo več in tudi več ljudi dela. Snežilki brez izobrazbe se tudi delati ne da pri nas a ne?


Nekaj ne štima.


Enostavno.

1. ) Prvi primer, "glumimo pridne mravljice"

Primer varjenja na liniji v fabriki.
Slovenija: Pri nas ko bi potegnili zvare, bi majster še malo s fleksarco tam pol ure telovadil pa čaral. Komu kurac na čast? Čestitamo, po nepotrebnem ste preč vrgli pol ure dela.

Avstrija. Potegne var, kontrola, check, dobro, površinska zaščita in to je to. Stvar narejena.

2.) Drug primer. Šparanje na opremi.

Slovenija. Eh sej sveder / ploščica je še dobra, kaj pa fali. Pa stroj dela počasi 10 kosov na uro.

Avstrija. Svedri ploščice potrošni material, ko ne reže dvolj hitro, preč pa novo gor. Stroj dela 30 kosov na uro.

itd. itd.

Point. Smo slabi gospodarji s časom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Rok Woot je izjavil:

To je vse res. Morali pa bi imeti pravico do kvalitetne hrane, kar je danes zelo drago. Tako je problem stanovanj v mestu, kjer zelenjave ni mogoče gojiti. Kvalitetno zelenjavo pa prodajajo, kot zlato.

https://hydroponics.com/hydroponics-and...
http://bluelivingideas.com/2014/11/07/j...

https://sgfarming.wordpress.com/2014/04...
--

Mr.B ::

Rok Woot je izjavil:

Pa lej spet ista debata, večina ljudi na tem forumu bi socialo itaq ukinila, jaz sem pa za visok temeljni dohodek. Zanimivo je, da je to mnenje večinoma izobraženih ljudi s polno ritjo. Omogočena jim je bila univerzitetna izobrazba, sedaj pa kle težijo kako je treba socialo ukinit. Če si ti mnenja, da si zaslužiš 3-5x večjo plačo, kot snažilka prav. Jaz se ne počutim tako z svojim magisterijem. In ja minimalno plačo bi povišal na vsaj 1200, kar pomeni, da bi mi dobili krepko manj.

Debata je kako kaj narediti z 1k neto, ne če smo za, da je temu tako.

In kaj bi ukinitev socale rešila ? sedaj bi imel pa temelni dohodek ? Kot sem že omenil, al delaš za minimalca v Sloveniji al pa dobiaš socalo, je isto kot će si na minimalcu v Avstiji, ali pa dobivaš socalo...
PS : Po tvoje "večinoma izobraženih ljudi" je v JS, torej že tu se ti ne poklapa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

eric_cartman ::

loveJDM je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Celo v mestih lahko na obrobju najameš kmetijsko površino in jo obdeluješ.


Trenutno sva s punco pri tem, da na mesec zapraviva cca. 120 € za hrano, kar se mi ne zdi veliko. Verjetno bi lahko zmanjšala še za cca. 20 €. Ampak to bi bila potem res samo na špagetih s paradižnikovo omako.


120€ zapravita za hrano?Kaj večino časa sta na šihtu al kak vama to znese?


Jup. No sedaj imava z domačega vrta zelenjavo. Sm želel izpostavit to, da je težko še vrt najemat, če maš že tako malo denarja.

Nekaj gre tudi v službi za hrano seveda. Ampak sva se odločila doma kuhat večinoma za v službo. Sicer pa tko.. Če dobiš vsak teden na mail akcijske cene iz Spara, Hoferja itd. Pa če nekdo v penziji kupuje v Mercatorju meso zate, ker je 25% ceneje, potem kar prišparaš.

Občasno kakšne ribe in podobno. Ampak brez preseravanja.

PrihajaNodi ::

Heavy je izjavil:

shintaro je izjavil:

Će smo pri temu da kaj boš z 1.000€ , kaj pa un k ma 600€...
Kako boš pa kej prišparal ?? Praktično nemogoče.

:/ - krut svet



Teta je imela pod 400€ pokojnine. Prodala hišo, kupila stanovanje (vrednosti skoraj 1:1). Ob skromnemu življenju (navadna TV antena, brez avtomobila, samo stacionarni telefon). Je uspala v par letih privarčevati, da je na novo zasteklila balkon in menjala polkna. Zebe jo ne, lačna ni, raztrgana tudi ni, pa še vedno upa na stran kaj dati.

Kot družba smo postali sužnji kapitala. Kje piše, da moramo hoditi na morje? Imeti avto na kredit? Imeti najnovejši gadget?


Ampak teta je imela hisa!

Unknown_001 ::

Ko smo pri hrani. V štacuni se da za 15 do MAX 20 EUR nakupit dovolj za cel teden. Vključeno tudi meso, seveda.

Kje je point? Treba je nabavljat osnovna živila, na pa predelanega sranja. Obvezno Moka, Sladkor, Kruh, Riž, Krompir, Nekaj zelenjave, Malo mesa, Mleko, Jajca. Plus sol, poper, olje, kis.

S tem, da osnovna škrobna živila razen kruha, ko jih nabaviš imaš dovolj za dalj časa. In se da povsem normalne zdrave obroke sestavit. Najceneje skozi prideš s krompirjem.

Zase za hrano mesečno redko porabim več kot 50EUR. Prehrana na bone ni všteta vmes. Računano za cel mesec, ko si kuham sam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

K0l1br1 ::

Unknown_001 je izjavil:

V štacuni se da za 15 do MAX 20 EUR nakupit dovolj za cel teden.
Za koliko oseb in kaj bi se jedlo za ta denar?

Unknown_001 je izjavil:

Zase za hrano mesečno redko porabim več kot 50EUR. Prehrana na bone ni všteta vmes. Računano za cel mesec, ko si kuham sam.
Za bone ješ vsak dan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Rok Woot ::

Zame preveč šprican krompir iz merkatorja, pač ni kvalitetna hrana. Al pa piščanec, ki ne vidi sonca.

Unknown_001 ::

K0l1br1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

V štacuni se da za 15 do MAX 20 EUR nakupit dovolj za cel teden.
Za koliko oseb in kaj bi se jedlo za ta denar?

Unknown_001 je izjavil:

Zase za hrano mesečno redko porabim več kot 50EUR. Prehrana na bone ni všteta vmes. Računano za cel mesec, ko si kuham sam.
Za bone ješ vsak dan?


Ne včasih po cel mesec ne jem na bone. Predvsem zato ker sem ugotovil da kljub bonom več pustim na obrok, kot pa če si ga sestavim sam.

Veliko jem hrane osnovane na kakem rižu, krompirju itd. Včasih brez mesa. Tako nekje 2x do 3x tedensko. Za 4 eure lahko nakuham rižoto, ki jo imam za dalj časa. Da se zelo poceni prit skozi če sestavljaš pametno. Prej sem v štacuni pustil po 30 EUR pa nisem kupil nič pametnega. Zdaj Si lahko kaj konkretnega skuham/spečem. Treba je malo znat uporabit osnovna živila.

Moka je dokaj poceni, Riž precej, jajca tudi, banane za zajtrk in malico brez problema, zelenjavo se da ugodno dobit (no tukaj včasih pogoljufam ko si kako čebulo od doma pripeljem), mleko tudi ni drago, kornfleksi za fruštek, kakšna viki krema, kruh, mleto meso ali kakšen šnicl občasno pri mesarju ...
Držim se prehranske piramide. Večji del obroka škrobna živila, potem zelenjava / sadje, nekaj mesa... Navadno ko nakuham si nakuham toliko da imam za tri dni dovolj.

Pri mnogih opažam da ne zanjo drugega sestavit, kot pol talarja mesa pol talarja makaronov + predpripravljene mezge. Idealen recept za jest nekvalitetno in relativno drago.

Rok Woot je izjavil:

Zame preveč šprican krompir iz merkatorja, pač ni kvalitetna hrana. Al pa piščanec, ki ne vidi sonca.


Se ne pogovarjamo o tebi. Mimogrede ni tist "šprican" krompir nič slabši od sosedovga. A boste spet začel nabijat o "umetni hrani" ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ja in, vsaj hrano dobi vsak clovek danes. So bli casi ko si sel v trgovino pa nisi dobil nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rok Woot ::

Moj krompir je veliko boljši kot krompir iz trgovine. Torej tebi se zdijo te piščanci v trgovini kvalitetna hrana? Pri mesu je razlika še večja.

Jaz hočem živeti v državi, kjer is lahko vsak privšči piščanca, ki se pase zunaj na tleh in je dobro hrano. Da lahko vsak je jabolko, ki ni polno škropil. Lahko je škropljeno, ampak v mejah normale. Hočem, da delavcu ni treba gledati na vsak cent in kupovati kruha s ceneno salamo, ker nima za kvaliteten topel obrok.

Ne, da hočem, celo zahtevam od države, da to uredi.

Zdrava prehrana je osnova, NE luksuz, že vidim plakate :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Unknown_001 ::

Kaj je narobe s piščancem / govedino / svinjino ki jo kupim pri mesarju?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

Mene moti predvsem slabši okus.

Unknown_001 ::

Rok Woot je izjavil:

Mene moti predvsem slabši okus.


V primerjavi s čim? Divjačinskim golažem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

Ne z domačo kuro na koruzi ali pomijah.

m0LN4r ::

Tu delno ni problem samo visina place, ampak za koliko koncerni od "kmetov" pridelovalcev kupujejo izdelke.
Ze tko al tko se izvaja dumping, da se v sloveniji ne splaca pridelat zita.

15 centov za kilo psenice, kar je 30 kajzerc oz. se proda za 5 eurov.

Rok Woot je izjavil:

Ne z domačo kuro na koruzi ali pomijah.

Take kure moderna mladina noce prezvekovat. Ti casi so mimo. Majo rajsi poli salamo pa futranega mehkega piceka iz madzarske.
Trust me.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Rok Woot ::

Je pa tudi škodljivo jesti meso, ki vesbuje antibiotike.

http://www.cfs.gov.hk/english/multimedi...

Unknown_001 ::

Spet se stare prdonje zgražajo nad "tamladimi" ?

Krasna simbioza ni kj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Mufasa ()
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058682 (40215) Mato989
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504109121 (62094) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162923 (132868) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132152 (29194) Ganon

Več podobnih tem