» »

je zebra oaza za pešce?

je zebra oaza za pešce?

SimplyMiha ::

OK, jype grozi, grem v nabavo dash cam-a. Predlogi?

thramos ::

SimplyMiha je izjavil:

OK, jype grozi, grem v nabavo dash cam-a. Predlogi?


Rajši dobro "nezgodno" zavarovanje.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Kolesarji so izvzeti, ker večina njih namreč nikoli ne bo dojela, da imajo tudi dolžnosti kot udeleženci v prometu.

Seveda smo dojeli. Moja dolžnost je, da se izogibam direktnim stikom z avtomobilom. Pa čeprav pri tem kršim prometne predpise. In spravljam v stres šoferje, ki so morali preverit FB status med vožnjo ...

Raje ostajam živ ;).

Mr.B je izjavil:

Kreten motoriziranega vozila, mi je danes zjutraj zapru pot na kolesarski stezi, ker je videl prazen plac za parkiranje. Čista analogija odprte teme, kura je skočila na cesto, in to celo na prehodu za pesce, kako si to upa. PA ja , danes mi je šofer, motoriziranega vozikl, dejsko to naredil.

Meni se to v LJ non stop dogaja. Očitno desni pogled ne obstaja več ... Ali ogledalo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

thramos je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, morda njeni starši, če so jih tvezili takšne neumnosti kot Njih ti otresaš.


Še njene starše boš povozil?

Respect.

Ne, jaz ne bom nikogar povozil. Razen samomorilce.

Kreten motoriziranega vozila, mi je danes zjutraj zapru pot na kolesarski stezi, ker je videl prazen plac za parkiranje. Čista analogija odprte teme, kura je skočila na cesto, in to celo na prehodu za pesce, kako si to upa. PA ja , danes mi je šofer, motoriziranega vozikl, dejsko to naredil.
Kreten je kreten, v avtu, biciklu in peš. Samo da zmeraj samo druge vidite. Čeprav ste večinoma isti.
Sicer sem jaz svoje čase po Ljubljani vsak dan hodil gor in dol po eno uro, pa nisem bil nikoli v nevarnosti niti nisem nikoli prav dolgo čakal za čez cesto. Še tam ne, kjer res ne bi smel it. Očitno še hodit ne znate nekateri, kaj šele se s čim vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

jype grozi
Jaz grozim? To je zgolj silobran: Utk (in vsi ostali vozniki) me hoče povozit, pol pa še na gobec.

Utk je izjavil:

Ne, jaz ne bom nikogar povozil. Razen samomorilce.
Kako pa veš, da so samomorilci? Ker si jih povozil?

Utk je izjavil:

Kreten je kreten, v avtu, biciklu in peš. Samo da zmeraj samo druge vidite. Čeprav ste večinoma isti.
Koliko ljudi so pešci pobili letos?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oxyuranus ::

Zanimiv fenomen je, da se toliko voznikom vedno nekam mudi... prisli bodo na svojo "destinacijo" (ok, ne v Ljubljani, povsod drugod pa verjetno) precej prej, kot pesci in kolesarji ampak vseeno je vsaka sekunda, ki jo zamudijo, da dajo pocasnejsim uporabnikom cestisca prednost, je nekaj groznega, ker potem jih bo pa kar konec. Zanimivo je, koliko bolj umirjeno sem zacel voziti, ko sem enkrat zacel razmisljati na tak nacin.

Ne vem zakaj se mi dozdeva, da so vsi, ki imajo tezave s tem, rahlo mozgansko "upocasnjeni" in bi jih bilo treba izlociti ze na pregledu za vozniski izpit, kot nesposobne za voznjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

Utk ::

Koliko ljudi so pešci pobili letos?

Vse.

Jaz grozim? To je zgolj silobran: Utk (in vsi ostali vozniki) me hoče povozit, pol pa še na gobec.

Ne, to je laž, ne bom te povozil. Niti nenamenoma ne. Na gobec pa, če mi boš skočil pred avto se zarad tebe vame zabije avtobus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

Utk je izjavil:

Vse.
Me veseli, da smo dognali, da vozniki nimajo mandata odločati o ničemer, ker so neprištevni.

S kolesom pejte, da ne bo gužve.

Utk ::

Kako so pa do avta prišli? S skuterjem iz spalnice?

jype ::

Utk je izjavil:

Ne, to je laž, ne bom te povozil. Niti nenamenoma ne. Na gobec pa, če mi boš skočil pred avto se zarad tebe vame zabije avtobus.
To so zdaj neki dodatki k prejšnim trditvam, ker te je nenadoma strah, saj se dobro zavedaš, da so grožnje kaznive.

Jaz sicer skačem pred avtomobile, a zaradi tega se vozniki ne sekirajo, ker me itak ne vidijo. Če bi me, bi ustavili, ker imam prednost.

Utk je izjavil:

Kako so pa do avta prišli? S skuterjem iz spalnice?
Na rami so avtomobile nesli na kraj nesreče in jih zadegali v žrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Ne, nikjer nisem napisal, da bi koga rad povozil. Vi pa pišete, da je v redu vzgajat otroke, da skačejo na zebro, ker imajo prednost.

Na rami so avtomobile nesli na kraj nesreče in jih zadegali v žrtev.
Sej pravim, da so pešci vse pobili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

thramos ::

Utk je izjavil:

Ne, jaz ne bom nikogar povozil. Razen samomorilce.


Naj te citiram (mimogrede - materni jezik ti dela težave):

Na prehodu za pešce trčila v 11-letnico


Utk je izjavil:

Jaz nimam problema s tem, odgovarjat če koga povozim, pa tudi če ga potem še na gobec

jype ::

Slovenci imajo to v genih, da otroka, ko ga povozijo, še premlatijo.

SimplyMiha ::

Kolikokrat si že premlatil svoja otroka?

Utk ::

Kaj tu ni jasno? Mislim da ne bom nikogar povozil, če že bom, pa ne bom pobegnil. Kaj bi radi še? Jaz nisem nikjer 11 letnice omenjal. Pa ji vi kupite čokolado, ker je šla na cesto, čeprav je šel avto proti njej. To ji bo ziher koristilo.

FrRoSt ::

FrRoSt je izjavil:

Grey je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Grey je izjavil:


Hahaha, najboljš ja. Dejmo vsi vozit 10 km/h, ker se nekateri nočejo ustavit med hojo.

Dejte se delat bebaste. Izracunajte si zaviralno pot pri 50, 70 in 90. To je minimalna razdalja s katero mora biti avto oddaljen od vas, ko zelite cez cesto. Ce skocite znotraj te razdalje, tvegate nesreco. Kaj so vas sploh ucili glede tega, ko ste bili se otroci? Vsako leto starost gor, IQ pa za 10 dol al kako gre to pr vas?


A je to IQ nekoga, ki misli, da je znotraj naselja dovoljeno voziti 90 km/h?

Taki verjetno imajo IQ 10, ja. Moja hitrost pa je v naseljih striktno po predpisih, no more, no less. Se mi lahko živčki za menoj kar v vrsto postavijo za zahvalit, ko mi vozi za ritjo, potem pa na postaji čaka radarček...sem jih nehal štet, koliko je bilo takih.

Drugače pa za vse ostale "samomorilske pešce", ki mislijo, da so bog i batina na cesti. Niso. Ravno tako so udeleženci in ravno tako imajo določene odgovornosti.

S spletne strani avp-rs.si:

- Pešec mora uporabljati prometne površine, namenjene hoji pešcev (pločniki, hodniki, prehodi, podhodi, nadhodi)
- V kolikor ni zagotovljenega hodnika za pešce, mora pešec hoditi ob levem robu vozišča v smeri hoje (v smeri proti vozečim vozilom)
- Pešec se mora vedno prepričati o varnem prečkanju ceste. Preden stopimo na voziščce, obvezen pogled levo in desno. Cesto prečkamo hitro in brez nepotrebnega ustavljanja.
- Ponoči ali ob zmanjšani vidljivosti med hojo po cesti moramo nositi odsevnik na vidnem mestu na strani, ki je obrnjena proti vozišču. Poskrbimo za večjo vidnost in varnost z uporabo svetlih in odsevnih oblačil ter odsevnih teles (odsevni trakovi, kresničke, uporaba svetilke)
- Obvezna uporaba prehodov za pešce. Na semaforiziranih prehodih počakati na zeleno luč za pešce (predhodno pogled levo in desno), na nesemaforiziranih prehodih posebno pozornost nameniti približujočim se vozilom, da se ta dejansko ustavijo iz obeh smeri (vzpostavitev očesnega kontakta z voznikom, dvig roke)

Tako, da prosim, ne pametujte. Če samo buljite v telefon brez, da bi spremljali promet in ostale ovire...pač, se morate zavedati, da igrate rusko ruleto s svojim življenjem.


Bister si in brihten si kot reka Soča.

Da se mora pešec vedno prepričati o varnem prečkanju ceste!?
Kdo bi si mislil!??????

Kaj pa mora avtomobilist narediti pred prehodom za pešce!????


TO tudi kje piše!???

Pametni petelinček za na POPTV :))


Zgodovina sprememb…

predlagalo izbris: Grey (včeraj ob 23:08:13)
predlagalo izbris: Tezaab (včeraj ob 21:03:21)
ustvarilo: FrRoSt (včeraj ob 20:26:05)


Reki Soči, ki se nahaja nekje na obmejnem področju in POPTV se ISKRENO OOPRAVIČUJEM, da sem jih omenjal v povezavi z uporabnikom Grey.

Greyu, ki se očitno spozna na zadeve, - očitno gre za izjemno, enkratno in odprto osebo, pa iskreno svetujem in priporočam, da se kaj oglasi v kurniku nacionalne informacijske PR mmc greznice. Morda bi ga tam lahko zaposlili tudi kot moderatorja. Ali vsaj svetovalca.

Kot moje priporočilo naj pokaže - priloži ta post. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

maco-maco ::

Zanimivo je, koliko bolj umirjeno sem zacel voziti, ko sem enkrat zacel razmisljati na tak nacin.

Ne vem zakaj se mi dozdeva, da so vsi, ki imajo tezave s tem, rahlo mozgansko "upocasnjeni" in bi jih bilo treba izlociti ze na pregledu za vozniski izpit, kot nesposobne za voznjo.


Mogoče bi vsake nekaj let voznike poslali na sprehod. Nekateri nikoli niso zares pešči in kolesarji, pa jim je težko razumeti, kako je biti v taki vlogi. V garaži v avto, do službene garaže, do garaže trgovine in spet v domačo garažo.
Kaj?

FrRoSt ::

Starodavni je izjavil:

Avtomobil ni kriv za probleme.

Kriva je kultura voznikov, in z raznimi kaznimi ne boš odpravil zanič kulture voznikov in ko gledate kakšne nove voznike generirajo avtošole je jasno, da se bo problem še nadaljeval.

Začeti je treba že od malih nog, nadaljevati s srednjo šolo in tako dalje, učiti nove generacije, da je vozniška kultura zelo pomembna in da si ne smejo dovoliti arogance.

Saj mislim da večji del ljudi se drži predpisom in kulture, problem je manjšina kretenov, ki se požvižga na ta pravila in naredijo pizdarije.


Eno je vzgoja, drugo pa je denarnica. Dokler jih ne bodo udarili po denarnici, ne verjamem, da bo kakšen napredek.

To velja za vse voznike. Tudi tiste na kolesu. Kolesarji marsikdaj prav ogrožajo pešce. In to na pločniku. Tudi take zadeve se med drugim dogajajo in ni jih malo. Ravno tako bi lahko kak tak post odpru na temo kolesarja in kolesarjenja. :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Kolikokrat si že premlatil svoja otroka?
Ker jih še nisem povozil, jih tudi premlatiti ni bilo treba.

thramos ::

Utk je izjavil:

Jaz nisem nikjer 11 letnice omenjal.


Naj te citiram (bravo za sklanjanje!):

Utk je izjavil:

pegasus je izjavil:

In related news ...
https://mariborinfo.com/novica/kronika/...

Posledice kretenske vzgoje. Na srečo lažje.


FrRoSt je izjavil:

Kolesarji marsikdaj prav ogrožajo pešce. In to na pločniku. Tudi take zadeve se med drugim dogajajo in ni jih malo. Ravno tako bi lahko kak tak post odpru na temo kolesarja in kolesarjenja. :)


Dajmo odpret recimo sto postov vsakič, ko avtomobilist ubije/resno poškoduje pešca in sto postov vsakič, ko kolesar ubije/resno poškoduje pešca.

Da vidimo kdo zmaga. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Utk ::

No, in kje sem napisal, da jo bi na gobec?

sto postov vsakič, ko kolesar ubije/resno poškoduje pešca.

Če si nevzgojen kreten, ki se ne zna obnašat, je čisto vseeno kakšne so posledice, enak kreten si. Če ti bi dali tanker namesto bicikla, bi glih tako sranje naredu. Hvala bogu ste večinoma taki nesposobneži itak nesposobni avto kupit in vzdrževat (mentalno, ne denarno) pa se vozite z bicikli.

thramos ::

Naj te citiram:

Utk je izjavil:

Na gobec pa, ce bi skocil brez da pogleda. Ker je on kralj zeber.


Utk je izjavil:

Če si nevzgojen kreten, ki se ne zna obnašat, je čisto vseeno kakšne so posledice, enak kreten si.


Prepričan sem, da bi bila 11 letnica, ki bi jo ti zbil in
na gobec, manj žalostna, če bi se v njo zaletel kolesar. Zelo verjetno so podobnega mnenja tudi vse ostale žrtve avtomobilov. Tiste, ki ga še imajo. Mnenje namreč.

Kaj je človek, ki v to ne verjame, je verjetno že jasno.

oxyuranus ::

FrRoSt je izjavil:

To velja za vse voznike. Tudi tiste na kolesu. Kolesarji marsikdaj prav ogrožajo pešce. In to na pločniku. Tudi take zadeve se med drugim dogajajo in ni jih malo. Ravno tako bi lahko kak tak post odpru na temo kolesarja in kolesarjenja. :)


Res je, samo nekako je logika malo drugacna, ce se kolesar zabije v tebe, se bo tudi sam konkretno potolkel, tako, da se bo temu izogibal za vsako ceno. Razen tega, neke hude škode (verjetno) ne bo. Avtomobilisti so druga zgodba, dejansko te lahko ubije, njemu pa razen, da bo moral vklopiti brisalce, ne bo nic. In tudi nastopajo s stalisca mocnejsega (vsaj precej velik % umsko motenih, ki na cesti sploh ne bi smeli biti ampak prej v domaci oskrbi). Enaka zgodba, kot, ce si avtomobilist, razni tovornjaki, dostavne sluzbe, in se razume, lastniki raznih prestiznih avtomobilov in SUVjev, morda se bo s to situacijo lazje poistovetiti, ker jo verjetno pozna vsak avtomobilist. In verjetno izhaja iz enake psihicne motnje, v avtomobilu se nekateri "piščanci" (naj raje rečem purani?) počutijo super močne in se izživljajo nad šibkejšimi udeleženci v prometu. Pa seveda razni bumbarji, ki se v kabini derejo na ostale (ki jih tako ali tako ne slišijo), ker drugi ne vozijo tako kot njim ustreza (borderline personality disorder?). Take bi bilo treba identificirati na periodičnih psiho testih (recimo 1x na 2 leti) in izločiti iz prometa za neko obdobje, da si lahko spočijejo živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

sesobebo ::

jype je izjavil:

11 letnica je moron, ker je preko prehoda za pešce prečkala cesto?


pozabil si tudi na slepega, ki ni pogledal levo in desno, ter gluhega, ki ni slisal avtomobila.



4 strani, zato, da se vozniku (LOL!) razjansi, a je kriv, ce povozi pesca, ki gre cez prehod za pesce. rofl.

kuvanasarma ::

Vsi (sploh jype) ki se obešate na to da so avti nevarni predmeti ste rahlo hecni.
Moja izkušnja je namreč ravno obratna. Še nikoli me z avtom niso zbili ali kaj podobnega, medtem ko me je nek kreten s specialko na pločniku zbil, ker je gledal v telefon.
Na srečo zame brez hujših posledic, kolesar pa je imel polomljeno roko in potrebo po novem telefonu.
Po mojih izkušnjah je torej kolo zelo nevaren predmet, medtem ko so avti zelo varni.

Kaj pa to, ko se osebe (sploh mamice in atki) postavijo k prehodu in ko ustaviš te gledajo kot debila ker češ "saj se pogovarjamo, kaj ustavljaš budalo"
Predvsem pa me preseneča da se vsi obešate na to da ima prednost pešec, vedno in povsod pa to, pa ono, ker pešec pa še nikoli ni ubil avta.
Take primerjave so popolnoma neumne in brezvezne. Vsak udeleženc se mora držat pravil, in dejansko, ko se pešec vedno nakažem da želim iti čez prehod, saj se mi zdi skrajno mongoloidno da celoten promet v mestu ustavljam ker sem 2m od prehoda in gledam pičke v minicah.
Ko bom hotel čez cesto, bom pa to nakazal.
Izjeme so seveda semaforizirana križišča!

Sicer pa so me kot mulca učil samo enega pravila in sicer "Prednost ima močnejši". Vsa druga pravila v prometu, so samo obliž na rano.

thramos ::

kuvanasarma je izjavil:

Vsi (sploh jype) ki se obešate na to da so avti nevarni predmeti ste rahlo hecni.
Moja izkušnja je namreč ravno obratna. Še nikoli me z avtom niso zbili ali kaj podobnega, medtem ko me je nek kreten s specialko na pločniku zbil, ker je gledal v telefon.
Na srečo zame brez hujših posledic, kolesar pa je imel polomljeno roko in potrebo po novem telefonu.
Po mojih izkušnjah je torej kolo zelo nevaren predmet, medtem ko so avti zelo varni.


Going full retard? No, v tej temi maš dosti družbe.

ales85 ::

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.

thramos ::

Resnici na ljubo, se to (redno) dogaja.

Zakaj je problem, da takrat upočasniš in previdno odpelješ mimo, ne vem. No, za mentalno zdrave.

sesobebo ::

kuvanasarma je izjavil:

Sicer pa so me kot mulca učil samo enega pravila in sicer "Prednost ima močnejši". Vsa druga pravila v prometu, so samo obliž na rano.


pojasni cel tvoj post. :D :D :D



ales85 je izjavil:

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.


ampak poskusaj biti vsaj malce empaticen:
voznik mora najprej privzdigniti nogo, jo prestaviti na sosednjo stopalko in potem se malce pritisniti. najverjetneje mora tudi zamenjati prestavo, kar se dodatno zahteva precej koordinirano upravljanje noge in roke. pa se 5 sekund kasneje je na cilju, kot je racunal da bo.

SimplyMiha ::

Dober voznik se pripravi na ustavljanje vsakič ko naleti na pešca, sploh ko so vpleteni otroci in živali.

ales85 ::

sesobebo je izjavil:

ampak poskusaj biti vsaj malce empaticen:
voznik mora najprej privzdigniti nogo, jo prestaviti na sosednjo stopalko in potem se malce pritisniti. najverjetneje mora tudi zamenjati prestavo, kar se dodatno zahteva precej koordinirano upravljanje noge in roke. pa se 5 sekund kasneje je na cilju, kot je racunal da bo.

Mislim, da te razumem. Predlagam, da ustanovimo skupino za pomoč tem voznikom, da ne bodo pod tako hudim stresom. Potem pa še eno skupino, ko drugi vozniki v prometu počnejo podobno in s tem upočasnijo prej omenjenega voznika.

Ste za? :D

sesobebo ::

prva razumna stvar v tem threadu!

fikus_ ::

Eni že pišete nebuloze da glava peče! Jaz pazim na pešce, pa ne zaradi njihovega zdravja, ampak zaradi sebe, da nimam problemov!
Ko sem pa pešec, pa spet gledam na sebe, ker imam rad cele kosti. Kolesar pa že nekaj let nisem več, tako da s tega področja nimam novejših izkušenj.
Je pa tako, da se vedno najdejo idioti, na eni ali drugi strani.

sesobebo ::

fikus_ je izjavil:

Jaz pazim na pešce, pa ne zaradi njihovega zdravja ...


zakaj pa ne zaradi njihovega zdravja?

thramos ::

Utk ::

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.
Mene pa še noben ni hotel povozit, niti na cesti, kaj šele na pločniku. Zgleda da so tu sami magneti za težave. Morda je pa res problem kje drugje kot pri vseh drugih.

ales85 ::

Utk je izjavil:

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.
Mene pa še noben ni hotel povozit, niti na cesti, kaj šele na pločniku. Zgleda da so tu sami magneti za težave. Morda je pa res problem kje drugje kot pri vseh drugih.

Jaz imam iste izkušnje. Ampak, če bo šlo tako naprej, nas bodo začeli "ciljati" na t.i. "informacijski avtocesti" :D

Invictus ::

ales85 je izjavil:

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.

Ja in?

Pač porabiš 0,15435%% svojih zavor, ko upočasniš in avto pokuri 0,35263%% več goriva ko pospešiš nazaj na dovoljeno brzino.

Ampak ne, Slovenec mora šparat.

Utk je izjavil:

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.
Mene pa še noben ni hotel povozit, niti na cesti, kaj šele na pločniku. Zgleda da so tu sami magneti za težave. Morda je pa res problem kje drugje kot pri vseh drugih.

Če se pa non stop voziš v avtu.

Kako neki te bo pešec ali koelsar povozil ?!?!??!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

LeQuack ::

Očitno je bencin še vedno veliko veliko prepoceni.
Quack !

fikus_ ::

Sesobebo, preberi do konca!

krneki0001 ::

FrRoSt je izjavil:

Eno je vzgoja, drugo pa je denarnica. Dokler jih ne bodo udarili po denarnici, ne verjamem, da bo kakšen napredek.


Dokler lahko noriš po cestah, skačeš čez cesto kjer te je volja, delaš prekrške s kolesom, ker itak ni policajev ki bi to nadzorovali, se ljudje ne bojijo, da bodo kaznovani, pa so lahko kazni enormne. In ko te enkrat na 3 leta ustavijo in jim daš tistih 500EUR, pa je. Ampak točno to se kaže v sloveniji.

Če bi imeli sistem, ki bi malo bolj lovil prekrškarje in če bi policaji bili več na cestah, pa kazni manjše, vendar bi rasle z vsakim naslednjim prekrškom, bi bilo veliko bolje kot sedaj.

Recimo če ti ne daš smernika, bi lahko bila kazen 30EUR, za vsako naslednjo ponovitev enakega prekrška pa še enkrat večja (1.prekršek - 30EUR, 2.-60, 3.-120, 4.-240, 5.-480EUR). In enako za vse prekrške.
Enkrat malo spregledaš znak in greš 55 namesto 50. Dobiš kazen recimo 50EUR. Naslednjič boš malo pomislil, ker te lahko spet dobijo, boš plačal že 100EUR, tretjič pa napake ne boš več ponovil.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

V AT so kazni za prometne prekrške nižje in glej čudo, avstrijci upoštevajo prometne predpise (v večji meri kot slovenci v SLO). Občasno naletim nakakšnega "letečega" seveda slovenca.
Kaj delajo bolje; ne vem; vzgoja, prisotnost policije, . . . .

Rok Woot ::

Utk je izjavil:

Kaj tu ni jasno? Mislim da ne bom nikogar povozil, če že bom, pa ne bom pobegnil. Kaj bi radi še? Jaz nisem nikjer 11 letnice omenjal. Pa ji vi kupite čokolado, ker je šla na cesto, čeprav je šel avto proti njej. To ji bo ziher koristilo.


Kaj pa ti rečeš šest letniku, ki ga pošlješ samega v šolo? Pazi na prehodu? Jaz ga raje sam peljem, da mi ga kak cepec ne povozi. Kot sem omenil, majhni ljudje so primorani biti doma, ker jih družba voznikov ne ščiti. In tebi se to zdi pač normalno. V avtošoli te lepo učijo, vsak nepregleden ovinek, za vsakim avtom, je lahko 3 leten otrok, ki skoči na cesto. Ti ga pač povoziš in si misliš, idioti so ga spustili na cesto. Na naši ulici je omejitev 30, na obeh straneh parkirani avtomobili, ljudje vozijo nad omejitvijo, morali bi pa pod, saj ni varno voziti 30. Je pa žalostno, da rabimo znake za to.

In sedaj bo spet argument, ti si spustil 3 letnega otroka na cesto. Ga nisem in ga nebom. Bi ga pa, če bi bilo varno. Ko sem bil jaz majhen, smo igrali na cesti badminton, ko je prišel avto, smo pač mrežo odmaknili. Sedaj so pa avtomobili spremenili okolico v mestih. Saj mogoče pa dobimo ureditev, kjer bo za nestanovalce prepovedana vožnja po mestu, pa še to ne bo oz nebi bilo dovolj.

Pa še enkrat. Te vaše/naše kovince škatle so tu le 120 let, otroci so se pa na naših cestah igrali že veliko prej. Začnite se obnašati.

Invictus ::

fikus_ je izjavil:

V AT so kazni za prometne prekrške nižje in glej čudo, avstrijci upoštevajo prometne predpise (v večji meri kot slovenci v SLO). Občasno naletim nakakšnega "letečega" seveda slovenca.
Kaj delajo bolje; ne vem; vzgoja, prisotnost policije, . . . .

Preprosto jih večkrat dobijo.

Rok Woot je izjavil:


Kaj pa ti rečeš šest letniku, ki ga pošlješ samega v šolo?

šestletnika ne smeš samega poslati v šolo. Si boš nakopal CSD na glavo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Rok Woot je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj tu ni jasno? Mislim da ne bom nikogar povozil, če že bom, pa ne bom pobegnil. Kaj bi radi še? Jaz nisem nikjer 11 letnice omenjal. Pa ji vi kupite čokolado, ker je šla na cesto, čeprav je šel avto proti njej. To ji bo ziher koristilo.


Kaj pa ti rečeš šest letniku, ki ga pošlješ samega v šolo? Pazi na prehodu? Jaz ga raje sam peljem, da mi ga kak cepec ne povozi. Kot sem omenil, majhni ljudje so primorani biti doma, ker jih družba voznikov ne ščiti. In tebi se to zdi pač normalno. V avtošoli te lepo učijo, vsak nepregleden ovinek, za vsakim avtom, je lahko 3 leten otrok, ki skoči na cesto. Ti ga pač povoziš in si misliš, idioti so ga spustili na cesto. Na naši ulici je omejitev 30, na obeh straneh parkirani avtomobili, ljudje vozijo nad omejitvijo, morali bi pa pod, saj ni varno voziti 30. Je pa žalostno, da rabimo znake za to.

In sedaj bo spet argument, ti si spustil 3 letnega otroka na cesto. Ga nisem in ga nebom. Bi ga pa, če bi bilo varno. Ko sem bil jaz majhen, smo igrali na cesti badminton, ko je prišel avto, smo pač mrežo odmaknili. Sedaj so pa avtomobili spremenili okolico v mestih. Saj mogoče pa dobimo ureditev, kjer bo za nestanovalce prepovedana vožnja po mestu, pa še to ne bo oz nebi bilo dovolj.

Pa še enkrat. Te vaše/naše kovince škatle so tu le 120 let, otroci so se pa na naših cestah igrali že veliko prej. Začnite se obnašati.

Kliči policijo, če ne pomaga, toži državo, če ne pomaga, se odseli v boljšo sosesko. Skakat na zebro, ker imaš prednost, in to učit še otroke, je najslabša rešitev.

Rok Woot ::

Kje sem rekel, da to delam ali učim otroke? Pa kaj si ti nepismen? Jaz ne učim otroke skakat na zebro, jih pa učim previdne vožnje, kar zajema tudi to, da pazijo, če kdo skoči na cesto, kjerkoli, še posebej pa v naseljih.

Ti se raje odseli v južno afriko, pa boš lahko mirno po ljudeh vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Utk ::

V tej temi si pač podtikamo stvari, kaj se zdaj čudiš. Sej nisi nič boljši.

ales85 ::

Invictus je izjavil:

ales85 je izjavil:

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.

Ja in?

Pač porabiš 0,15435%% svojih zavor, ko upočasniš in avto pokuri 0,35263%% več goriva ko pospešiš nazaj na dovoljeno brzino.

Ampak ne, Slovenec mora šparat.

Kaj in? Kje sem pa jaz napisal karkoli na temo mojih porabljenih zavor ter goriva? Preberi še ostale poste preden objavljaš.

FrRoSt ::

oxyuranus je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

To velja za vse voznike. Tudi tiste na kolesu. Kolesarji marsikdaj prav ogrožajo pešce. In to na pločniku. Tudi take zadeve se med drugim dogajajo in ni jih malo. Ravno tako bi lahko kak tak post odpru na temo kolesarja in kolesarjenja. :)


Res je, samo nekako je logika malo drugacna, ce se kolesar zabije v tebe, se bo tudi sam konkretno potolkel, tako, da se bo temu izogibal za vsako ceno. Razen tega, neke hude škode (verjetno) ne bo. Avtomobilisti so druga zgodba, dejansko te lahko ubije, njemu pa razen, da bo moral vklopiti brisalce, ne bo nic. In tudi nastopajo s stalisca mocnejsega (vsaj precej velik % umsko motenih, ki na cesti sploh ne bi smeli biti ampak prej v domaci oskrbi). Enaka zgodba, kot, ce si avtomobilist, razni tovornjaki, dostavne sluzbe, in se razume, lastniki raznih prestiznih avtomobilov in SUVjev, morda se bo s to situacijo lazje poistovetiti, ker jo verjetno pozna vsak avtomobilist. In verjetno izhaja iz enake psihicne motnje, v avtomobilu se nekateri "piščanci" (naj raje rečem purani?) počutijo super močne in se izživljajo nad šibkejšimi udeleženci v prometu. Pa seveda razni bumbarji, ki se v kabini derejo na ostale (ki jih tako ali tako ne slišijo), ker drugi ne vozijo tako kot njim ustreza (borderline personality disorder?). Take bi bilo treba identificirati na periodičnih psiho testih (recimo 1x na 2 leti) in izločiti iz prometa za neko obdobje, da si lahko spočijejo živce.


Ti povem primer, ki sem mu bil (zadnjič) priča:
Kolesar, pozoren, dinamičen, energičen,... ect.ect..... z rahlo veliko hitrostjo (tudi za kolo :) pravilno vozi. Ni bilo kakšne gužve in avtomobilov, sa saj tudi ni ravno prometna in hitra cesta. In ravno si je celo malo pretegoval roke v zraku in se raztegnil, kar tudi na vsake toliko časa paše, ..... pa se iz stranske ceste, ki pelje na neko dvorišče in polparkirišče pripelje neka smrklja na poniju, tam okoli polnoletnosti na poniju zavije levo in vožnjo nadaljuje kar po levem cestišču ceste. 8-O
Jaz sem že videl trk. :O No, pa se kolesarju uspelo izmazat, da ni trčiv vanjo. Hitro je zgrabil balanco in odreagiral. Na srečo ni bilo avtomobilov na cesti. Ti bi moral videti njegov izraz na obrazu. 8-)Verjetno samo zato, ker je imel tako `veliko` hitrost, ni obrnil in šel nazaj skloftati in zlasati tiste smrkle.... :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Rok Woot ::

Utk je izjavil:

V tej temi si pač podtikamo stvari, kaj se zdaj čudiš. Sej nisi nič boljši.


Jaz ti samo vračam. Imaš pa prav, pogovor je postal brezpredmeten, ker vsak bluzi svoje, tako da jaz sem zaključil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818544 (6840) Invictus
»

Pešec se vrže pred avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12422184 (18343) m0LN4r
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738603 (33474) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957753 (50943) jype

Več podobnih tem