» »

Semafor - delo na cesti

Semafor - delo na cesti

jozeprevoz ::

Lep pozdrav.

Danes sem se peljal kot vsaki dan v službo in naenkrat kolona, semafor in neko delo ob cesti. Potem normalno speljemo in zapeljemo na drugi pas cez dvojno polno črto. Potem sem začel študirat, kje piše oz. zakaj lahko med delom na cesti zapeljemo tudi čez polne črte, če pa nam zakon drugače to prepoveduje? Kje to piše oz. kako mamo to poštimano v naši državi.

Hvala

...:TOMI:... ::

Obrni se na zakonodajalca za obrazložitev stanja.
Tomi

zlobcek ::

Za vsako zaporo naj bi bil izdelan elaborat, v katerem piše kako in kaj in je narejen po pravilniku o prometu al zaporah cest ali nekaj v tem smislu. Noben semafor in sprememba prometne poti naj se ne bi delala na blef;)

Ne veš pa nikol...

St235 ::

Z zacasno prometno signalizacijo (ki je definirana v okviru investicijake dokumentacije) se lahko doloci drugacen prometni rezim.

jozeprevoz ::

Ja table nimajo ponavadi nobene, samo semafor, je to dovolj? Razen za omejitev hitrosti in delo na cesti. Kaj pa dovoljuje vožnjo čez polne črte itd.

St235 ::

Kar ni eksplicitno prepovedano je dovoljeno.

In zakon ne prepoveduje voznje preko neprekinjene locilne crte kadar se na ta nacin izognes oviri. Preglej voznja mimo v zakonu o pravilih cestnega prometa in vzdolzne crte v pravilniku o cestni signalizaciji.

Dodatno se ponavadi z kaksno smerno tablo in zacasnimi crtami to oznaci (sploh pri bolj prometnih odsekih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

Mene bolj moti to, ko končajo z delom, potem pa semaforje pustijo postavljene, brez razloga in s tem ovirajo promet.
All easy problems have already been solved.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opis dela naših policistov

Oddelek: Loža
416002 (4686) ahac
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21648069 (41963) GrimReaper
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11740429 (35300) St235
»

Prehitevanje mopeda čez polno črto (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5910257 (9080) šernk
»

Rondo Tomačevo s semaforji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525941 (22330) ThinkPad

Več podobnih tem