» »

je zebra oaza za pešce?

je zebra oaza za pešce?

Heavy ::

jype je izjavil:

Slovenci imajo to v genih, da otroka, ko ga povozijo, še premlatijo.


Ne, ne. Prvo more biti nezavesten, potem ga šele mlatijo.
#TeamFelix

kuvanasarma ::

thramos je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Vsi (sploh jype) ki se obešate na to da so avti nevarni predmeti ste rahlo hecni.
Moja izkušnja je namreč ravno obratna. Še nikoli me z avtom niso zbili ali kaj podobnega, medtem ko me je nek kreten s specialko na pločniku zbil, ker je gledal v telefon.
Na srečo zame brez hujših posledic, kolesar pa je imel polomljeno roko in potrebo po novem telefonu.
Po mojih izkušnjah je torej kolo zelo nevaren predmet, medtem ko so avti zelo varni.


Going full retard? No, v tej temi maš dosti družbe.



No, daj razloži zakaj full retard, ker take enovrstičnice kakšne pišeš ti, kažejo na problem pri tebi.
To je direkten povzetek vašega razmišljanja, da ker je pa avto nekoga zbil je pa to nevaren predmet. Mogoče za debila. Zame je prevozno sredstvo.

FrRoSt ::

krneki0001 je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Eno je vzgoja, drugo pa je denarnica. Dokler jih ne bodo udarili po denarnici, ne verjamem, da bo kakšen napredek.


Dokler lahko noriš po cestah, skačeš čez cesto kjer te je volja, delaš prekrške s kolesom, ker itak ni policajev ki bi to nadzorovali, se ljudje ne bojijo, da bodo kaznovani, pa so lahko kazni enormne. In ko te enkrat na 3 leta ustavijo in jim daš tistih 500EUR, pa je. Ampak točno to se kaže v sloveniji.

Če bi imeli sistem, ki bi malo bolj lovil prekrškarje in če bi policaji bili več na cestah, pa kazni manjše, vendar bi rasle z vsakim naslednjim prekrškom, bi bilo veliko bolje kot sedaj.

Recimo če ti ne daš smernika, bi lahko bila kazen 30EUR, za vsako naslednjo ponovitev enakega prekrška pa še enkrat večja (1.prekršek - 30EUR, 2.-60, 3.-120, 4.-240, 5.-480EUR). In enako za vse prekrške.
Enkrat malo spregledaš znak in greš 55 namesto 50. Dobiš kazen recimo 50EUR. Naslednjič boš malo pomislil, ker te lahko spet dobijo, boš plačal že 100EUR, tretjič pa napake ne boš več ponovil.


Če bi imeli sistem, ja. Pa ga nimamo. :| Policaji so pa tako RAZRED zase. Polovica jih je še nekako, druga polovica je pa KATASTROFA. Saj bi si zaslužili, da se jim odpre posebna tema, kjer bi lahko napisali svoje primere in IZKUŠNJE z njimi. Samo toliko, da jim nastaviš ogledalo.

Kar se pa kazni in višine kazni tiče pa: več bi moralo biti tega. Pa ne samo kaznovanja. Predvsem opozarjanja za začetek. Jaz vsakega študenta, ki zvečer odide s šihta opozorim, da lahko ostane brez dnevnega zaslužka, glede na stanje njegovega kolesa (brez luči), če ga ustavijo in ga pokasirajo.
In če misli, da se mu to splača?

Samo verjetbnost je res taka, da se zadeva ne izteče (izplača). Potem pa samo jokajo, vsi po vrsti. ;((
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

SimplyMiha ::

Vlak je tudi nevaren objekt, pa se folk še kar meče predenj.

kuvanasarma ::

sesobebo je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Sicer pa so me kot mulca učil samo enega pravila in sicer "Prednost ima močnejši". Vsa druga pravila v prometu, so samo obliž na rano.


pojasni cel tvoj post. :D :D :D



ales85 je izjavil:

Neverjetno veliko vas ima izkušnjo, da se pešci ustavijo blizu prehoda brez namena prečkanja in morate nato brez potrebe ustavljati. Jaz takšnega primera še nikjer nisem doživel.


ampak poskusaj biti vsaj malce empaticen:
voznik mora najprej privzdigniti nogo, jo prestaviti na sosednjo stopalko in potem se malce pritisniti. najverjetneje mora tudi zamenjati prestavo, kar se dodatno zahteva precej koordinirano upravljanje noge in roke. pa se 5 sekund kasneje je na cilju, kot je racunal da bo.



V čem pojasni cel moj post?
Da kot bedak ustavljam vedno pešcem ali to da ker sem ustavljal pešcem, sem že 2x izpolnjeval poročilo o nesreči ker sem nekoga fasal v rit?

Da se kot pešec obnašam temu primerno,da pogledam levo/desno predem grem čez cesto, da z roko nakažem da bi šel čez cesto.
Me prav zanima kolikokrat vi dejansko ustavite pešcem.

Če se mi zdijo nekatere stvari debilne še ne pomeni da jim ne sledim.

thramos ::

Ne da se drugače odgovorit na takšne kretenizme. Osnovni pojmi, ne iz prometa, temveč sveta na splošno ti niso jasni. Koncepti teže objektov, gibalne količine, hitrosti ... pojmi kot so varnost, nesreča in podobno so ti tuji, zato je vsaka debata čista izguba časa.

Da si s takšnimi delimo ceste, je žal neizogibno dejstvo.

kuvanasarma ::

thramos je izjavil:

Ne da se drugače odgovorit na takšne kretenizme. Osnovni pojmi, ne iz prometa, temveč sveta na splošno ti niso jasni. Koncepti teže objektov, gibalne količine, hitrosti ... pojmi kot so varnost, nesreča in podobno so ti tuji, zato je vsaka debata čista izguba časa.

Da si s takšnimi delimo ceste, je žal neizogibno dejstvo.



Haha, ja seveda, ti pa vse veš in še kaj.
Glede na moje znanje mislim da si kar precej zadaj.
Kar se tiče pa vozniških izkušenj pa še bolj.

RAvno taki kekci kot si ti, ustvarjajo sistem kot ga imamo, zato pa se dogajajo take neumnosti...

Zdaj pa hitro k mamici na joškico, ker te striček ni ustavil na prehodu, ker si gledal nage tete na telefončku s slušalkami na ušeskih.

thramos ::

No, ja, o tem govorim.

FrRoSt ::

SimplyMiha je izjavil:

Vlak je tudi nevaren objekt, pa se folk še kar meče predenj.


Se meče ali nepazljuvo prečka progo!?

En tak primer poznam. Imela je neke (pomembne) opravke in je zato prej odšla iz službe. Saj tam je že velikokrat prečkala progo, skoraj vsakič ko je z drugimi zjutraj stopila iz avtobusa.
Na zadnje pa je bila sama, verjetno zamišljena nad opravkom, ki mu je šla nasproti in premalo pazljiva. Sama. Brez kakršnegakoli človeka zraven, ki bi jo lahko opozoril in potegnil nazaj. Vlaki tudi niso ravno ne vem koliko hrupni in strojevodje tudi nimajo vedno pripravljene roke na hupi....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

kuvanasarma je izjavil:

thramos je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Vsi (sploh jype) ki se obešate na to da so avti nevarni predmeti ste rahlo hecni.
Moja izkušnja je namreč ravno obratna. Še nikoli me z avtom niso zbili ali kaj podobnega, medtem ko me je nek kreten s specialko na pločniku zbil, ker je gledal v telefon.
Na srečo zame brez hujših posledic, kolesar pa je imel polomljeno roko in potrebo po novem telefonu.
Po mojih izkušnjah je torej kolo zelo nevaren predmet, medtem ko so avti zelo varni.


Going full retard? No, v tej temi maš dosti družbe.



No, daj razloži zakaj full retard, ker take enovrstičnice kakšne pišeš ti, kažejo na problem pri tebi.
To je direkten povzetek vašega razmišljanja, da ker je pa avto nekoga zbil je pa to nevaren predmet. Mogoče za debila. Zame je prevozno sredstvo.

Kaj je avto zate je povsem irelavantno, lahko ga probas tudi na kruh namazat. Objektivno dejstvo pa je, da se motorno vozilo smatra za nevarno stvar in posledicno se tudi pri krivdni in odakodninski odgovornosti to uposteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Škoda da se to ne upošteva še ko je treba zagovarjat skakanje pred njega.

St235 ::

Od kje ti ideja da se ne? Sodisca se kako to upostevajo.

next3steps ::

Tako mimogrede, dejansko ljudje še ustavljate pešcem. Sam to počnem tako poredko, da me ze alchajmer matra..

kuvanasarma ::

thramos je izjavil:

No, ja, o tem govorim.



Spet enovrstičnica. Great job. ju iz veri smart!!
Še zmeri pa nisi povedal če ustavljaš vsem pešcem, in zakaj je nelogično da pešec preden skoči na cesto/prehod pogleda če je vsaj približno varno in da mogoče celo nakaže da bi šel čez prehod.

A v zeleno luč pa po prednostni cesti tut kar zapelješ al pogledaš če kdo gre. Saj maš pravico it ane...


@Lakotnik, a mamo dejansko v naših mongolodnih zakonih napisano da je to nevarna stvar?


Glede na napisano imam občutek da se nekateri vozite samo po nekih zakotnih poteh...
Moram poiskat posnetek, kjer sem ustavil modelu, ki je rabil 13 sekund za prehod 5m ceste. In sem se spraševal zakaj mu pred menoj ni ustavilo 10+ vozil.
Po firbcanju pa izvem, da se model namerno "vleče" ker se mu zdi zabavno...

thramos ::

kuvanasarma je izjavil:

Še zmeri pa nisi povedal če ustavljaš vsem pešcem


Seveda, a ti ne?

Saj vem odgovor - ko sam ustavim, sem deležen naprej začudenih, nato sumničavih pogledov pešcev ter zbeganega teka po zebri in nato zahvale. Tačas pa zadaj divje trobljenje in penasti pogledi, če ne kar prehitevanja. Ali pa absurdna situacija, ko sam stojim, zaradi neprekinjene vožnje nasproti vozečih pa pešec še vedno ne more čez prehod.

Zaradi takšnih psihopatov (zgoraj definiran medicinski izraz), kot se zbirate tukaj.

krneki0001 ::

Ja, trobljenje in penasti pogledi so vedno, ko se ustaviš pred prehodom za pešce.
Ampak jaz ponavadi pri odprtem šibedahu vsem zadaj jasno pokažem mednarodno znan znak s sredinskim prstom.

jype ::

kuvanasarma je izjavil:

@Lakotnik, a mamo dejansko v naših mongolodnih zakonih napisano da je to nevarna stvar?
Seveda. Ne le v zakonih, tudi v sodni praksi. Zakaj? Zato, ker vsako leto s temi napravami pobijete več kot sto ljudi.

Heavy ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, trobljenje in penasti pogledi so vedno, ko se ustaviš pred prehodom za pešce.



Tega nisem še doživel, je prej to, da ustaviš pa po nasprotnem pasu še vedno vozijo naprej.
#TeamFelix

Utk ::

Očitno mongloidi živijo v glavnem v Ljubljani, če imate toliko problemov. Drugje sicer imaš tudi pojave, ko 90% ne da žmigavca v krožnem in podobno, ampak da bi po pločniku pešce lovili ali pa prehitevali avto, ki čaka na zebri...za to pa moraš it v Ljubljano.

kuvanasarma ::

Še brat se naučiš, pa bo šlo.
sem že napisal
"Da kot bedak ustavljam vedno pešcem ali to da ker sem ustavljal pešcem, sem že 2x izpolnjeval poročilo o nesreči ker sem nekoga fasal v rit?"

Sam imam enake probleme.
Vendar sem mnenja da ima tudi pešec nekaj dolžnosti.

jype je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

@Lakotnik, a mamo dejansko v naših mongolodnih zakonih napisano da je to nevarna stvar?
Seveda. Ne le v zakonih, tudi v sodni praksi. Zakaj? Zato, ker vsako leto s temi napravami pobijete več kot sto ljudi.


Jst nisem nobenega ubil. prosim nehaj posploševat, ker si ti tudi okruten morilec
https://www.theguardian.com/uk-news/201...

Zgodovina sprememb…

jype ::

kuvanasarma je izjavil:

Jst nisem nobenega ubil. prosim nehaj posploševat, ker si ti tudi okruten morilec
Jaz sem zgolj morilec, vozniki ste pa serijski morilci.

Jasno je, čigavo vprašanje je treba najprej končno rešiti.

darksamurai ::

jype je izjavil:


Jaz sem zgolj morilec, vozniki ste pa serijski morilci.

samo za vašo visokost. kolesar zbil pešca.

jype kolesarji "špecjalci" niso nič manj agresivni od voznikov BMW in ostalih Made in Germany avtomobilov. Vsakega kolesarja, ki se pelje po Celovški ali Dolenjski lepo spomnim na vzporedno kolesarsko stezo. V roku dveh let sem že srečal 10 "špecjalcev" in vsi bi se samo tepli.

Zgodovina sprememb…

jype ::

darksamurai je izjavil:

samo za vašo visokost. kolesar zbil pešca.
Lansko leto? Od takrat so jih vozniki motornih vozil pobili več kot sto.

darksamurai je izjavil:

jype kolesarji "špecjalci" niso nič manj agresivni od voznikov BMW in ostalih Made in Germany avtomobilov.
Imajo pa približno tisočkrat manjšo kinetično energijo.

darksamurai je izjavil:

Vsakega kolesarja, ki se pelje po Celovški ali Dolenjski lepo spomnim na vzporedno kolesarsko stezo. V roku dveh let sem že srečal 10 "špecjalcev" in vsi bi se samo tepli.
Temu se reče "preventiva". Nočejo, da bi v prihodnosti postal voznik motornega vozila in pobijal ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darksamurai ::

jype je izjavil:


Temu se reče "preventiva". Nočejo, da bi v prihodnosti postal voznik motornega vozila in pobijal ljudi.

Kršenje CPP, oviranje prometa, ogrožanje lastnega zdravja in agresija do voznikov motornih vozil je preventiva?

jype ::

darksamurai je izjavil:

Kršenje CPP, oviranje prometa, ogrožanje lastnega zdravja in agresija do voznikov motornih vozil je preventiva?
V svetu, kjer si vozniki domišljajo, da smejo v nekaterih primerih pešca nekaznovano povoziti - definitivno.

darksamurai ::

jype je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Kršenje CPP, oviranje prometa, ogrožanje lastnega zdravja in agresija do voznikov motornih vozil je preventiva?
V svetu, kjer si vozniki domišljajo, da smejo v nekaterih primerih pešca nekaznovano povoziti - definitivno.


V svetu, kjer si kolesarji "špecjalci" domišljajo, da lahko vozijo skozi rdečo luč, v enosmerni ulici v nasprotno smer in po cesti kljub vzporedni kolesarski stezi?

sesobebo ::

darksamurai je izjavil:

V svetu, kjer si kolesarji "špecjalci" domišljajo, da lahko vozijo skozi rdečo luč, v enosmerni ulici v nasprotno smer in po cesti kljub vzporedni kolesarski stezi?


cist za intermezzo:
a ti karkoli od tega, kar si nastel, dovoljuje, da bi kogarkoli smel povoziti?

r3dkv1c4 ::

jype je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Si za?
Sem. Kje in kdaj? Ker sem invalid, bom s kolesom, peš ne znam.

Peš ali pa nič, ker ti ne mislim kupovat novega kolesa.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

V roku dveh let sem že srečal 10 "špecjalcev" in vsi bi se samo tepli.


Moj prijatelj je nekoč dvema samo potrobil in jia pokazal, da se vozi po kolesarski.

Jeb.. sta mu vse in grozila in bila odločena obračunat z njim.
Frend je ustavil golfa...odprlu prtljažnik, vzel v roke kij in še predno sta imela čas odklopit pedala, sta s kolesi vred ležala na cesti.....
......dvomim, da sta še kdaj kolesarila po cesti , kjer je vzporedno kolesarska steza.

Instant karma.

sesobebo je izjavil:

darksamurai je izjavil:

V svetu, kjer si kolesarji "špecjalci" domišljajo, da lahko vozijo skozi rdečo luč, v enosmerni ulici v nasprotno smer in po cesti kljub vzporedni kolesarski stezi?


cist za intermezzo:
a ti karkoli od tega, kar si nastel, dovoljuje, da bi kogarkoli smel povoziti?

Kaj pa njim dovoljuje početi vse zgoraj našteto in ostati nekaznovan?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

sesobebo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kaj pa njim dovoljuje početi vse zgoraj našteto in ostati nekaznovan?


nic. kreten je pac kreten; ali na kolesu, ali pa z bejzbolskim kijem v prtljazniku.

a ti to dovoljuje da ga bos povozil?

bos ti odgovoril na vprasanje? :D

r3dkv1c4 ::

sesobebo je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Kaj pa njim dovoljuje početi vse zgoraj našteto in ostati nekaznovan?


nic. kreten je pac kreten; ali na kolesu, ali pa z bejzbolskim kijem v prtljazniku.

a ti to dovoljuje da ga bos povozil?

bos ti odgovoril na vprasanje? :D


Nič.

Kje je problem?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

St235 ::

kuvanasarma je izjavil:



@Lakotnik, a mamo dejansko v naših mongolodnih zakonih napisano da je to nevarna stvar?


To ima v svojih zakonih ali sodni praksi prakticno vsak razvita drzava (vkljucno z bolj kot ne celo EU). Tako, da je mongoloidno predvsem razmisljanje da uporaba avtomobila in hoja pes nosita enako odgovornost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

r3dkv1c4 ::

Tako, da je mongoloidno predvsem razmisljanje da uporaba avtomobila in hoja pes nosita enako odgovornost.


HOJA PEŠ NE GOVORI O KRŠENJU PREDPISOV CESTNEGA PROMETA IN TEGA TUDI NE UČI....dejstvo pa je, da so pešči zaščiteni po nepotrebnem, ker če bi vsak pešec spoštoval cpp.....nesreč ne bi bilo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

St235 ::

Ker edine prometne nesrece ki se dogajo so zaradi pescev? Jao idotizem, da glava pece.

Enako idiotska je trditev, da ce vozniki motornih vozil ne bi krsili prometnih predpisov, ne bi bilo nesrec

Z eno veliko razliko, krsenje prometnih predpisov s strani voznikov motornih vozil povzroca bistveno vecjo skodo kot krsitve pescev.

Posledicno je zato odgovornost voznikov motornih vozil vecja. Ampak to ocitno bistveno presega tvojo sposobnost razumevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sesobebo ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Nič.

Kje je problem?


bravo, tako je!
nic ti ne dovoljuje, da bos povozil pesca, ker ne bo pogledal levo/desno, da bos povozil kolesaraj, ker se pelje v napacno smer, ali pa povozil neuravnovesenca ki s kijem pretepa soudelezence v prometu.


problem je v tem, da se rabi 5 strani (ROFL) debate, da se take, kot si ti pripelje do tega odgovora. :D :D :D

r3dkv1c4 ::

St235 je izjavil:

Ker edine prometne nesrece ki se dogajo so zaradi pescev? Jao idotizem, da glava pece.

Enako idiotska je trditev, da ce vozniki motornih vozil ne bi krsili prometnih predpisov, ne bi bilo nesrec

Z eno veliko razliko, krsenje prometnih predpisov s strani voznikov motornih vozil povzroca bistveno vecjo skodo kot krsitve pescev.

Posledicno je zato odgovornost voznikov motornih vozil vecja. Ampak to ocitno bistveno presega tvojo sposobnost razumevanja.

Vaše podpiranje in zagovarjanje kršenja cpp s strani peščev je edino, ki ne pozna meje idiotizma...in take razlage so prav debilne:
krsenje prometnih predpisov s strani voznikov motornih vozil povzroca bistveno vecjo skodo kot krsitve pescev.


Tvoje razumevanje in igranje idiota je neskončno.
Namesto, da bi strmeli k varnosti, podpiraš idiotistično obnašanje peščev in kolesarjev.

Ni kaj dodat....super idiotizem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

Ker edine prometne nesrece ki se dogajo so zaradi pescev?


To si ti izjavil.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

problem je v tem, da se rabi 5 strani (ROFL) debate, da se take, kot si ti pripelje do tega odgovora. :D :D :D


A ti kaj močnega kadiš?

Kje sem jaz trdil tisto, kar ti mene obtožuješ?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

tikitoki ::

Utk je izjavil:

pegasus je izjavil:

In related news ...
https://mariborinfo.com/novica/kronika/...

Posledice kretenske vzgoje. Na srečo lažje.


Ce ti civiliziran svet ni po godu, se odseli v kero od drzav v razvoju, kjer se pesci bojijo avtomobilistov.

tikitoki ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Tako, da je mongoloidno predvsem razmisljanje da uporaba avtomobila in hoja pes nosita enako odgovornost.


HOJA PEŠ NE GOVORI O KRŠENJU PREDPISOV CESTNEGA PROMETA IN TEGA TUDI NE UČI....dejstvo pa je, da so pešči zaščiteni po nepotrebnem, ker če bi vsak pešec spoštoval cpp.....nesreč ne bi bilo.


LOL. Pesci so sedaj krivi za vse nesrece? Kje storklje najdejo taksne cvetke?

Grey ::

Invictus je izjavil:


Pač porabiš 0,15435%% svojih zavor, ko upočasniš in avto pokuri 0,35263%% več goriva ko pospešiš nazaj na dovoljeno brzino.

Ampak ne, Slovenec mora šparat.

Haha, ti pa si ja. Povprečna poraba avtomobila med konstantno hitrostjo ali pa med pospeševanjem je BISTVENO različna. Da ne govorimo o višjem hrupu ter onesnaževanju s plini - le teh je najmanj ob konstantni vožnji.
Če ti nepremišljeno skoči pred avto obraba zavor in gum ni zanemarljiva.
Tako, da preveč semaforjev in prehodov za pešce niti malo ni dobro za naše okolje in kvaliteto življenja v mestu...vse pešce in kolesarje na podhode ali mostičke...to bi bilo najbolj efektivno za promet, hrup in onesnaževanje. Namreč v veliki večini semaforji obstajajo zaradi prehodov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

thramos ::

Najbolj efektivno bi bilo, če bi šli avtomobilisti peš.

Daleč najbolj efektivno.

Grey ::

thramos je izjavil:

Najbolj efektivno bi bilo, če bi šli avtomobilisti peš.

Daleč najbolj efektivno.

Ja ne gre ane. Povprečni Slovencelj želi imeti hišo namesto, da živi v stanovanju. Taki pa takoj odpadejo za "avtomobilisti peš" sistem.

r3dkv1c4 ::

thramos je izjavil:

Najbolj efektivno bi bilo, če bi šli avtomobilisti peš.

Daleč najbolj efektivno.

Ok.....peš od Milana do Gabrovke.......efektivnost na vrhuncu.
:)):))

Ja.....če bi s seboj vzel Lakotnika in jurčka, da bi nosila ruzake in ostalo opremo.....se strinjam.....potem bi bila efektivna.

tikitoki je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Tako, da je mongoloidno predvsem razmisljanje da uporaba avtomobila in hoja pes nosita enako odgovornost.


HOJA PEŠ NE GOVORI O KRŠENJU PREDPISOV CESTNEGA PROMETA IN TEGA TUDI NE UČI....dejstvo pa je, da so pešči zaščiteni po nepotrebnem, ker če bi vsak pešec spoštoval cpp.....nesreč ne bi bilo.


LOL. Pesci so sedaj krivi za vse nesrece? Kje storklje najdejo taksne cvetke?

Maš kar veliko težav z branjem, še več pa z razumevanjem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

Tako, da preveč semaforjev in prehodov za pešce niti malo ni dobro za naše okolje in kvaliteto življenja v mestu...



Ko se na poti domov ustaviš na treh semaforjih in cel živčen priletiš na dvorišče....skočiš ven iz avta in takoj zapuhaš 2 marlboro rdeča.


Kvaliteta na vrhuncu.;((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

SimplyMiha ::

Avto ima kar nekaj slepih kotov. Pešec nima nobenega.

LeQuack ::

SimplyMiha je izjavil:

Avto ima kar nekaj slepih kotov. Pešec nima nobenega.


To pa je čudno, jaz recimo kot pešec ne vidim za sabo, ker imam spredaj oči. Mogoče si ti napol pajek?
Quack !

Grey ::

LeQuack je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Avto ima kar nekaj slepih kotov. Pešec nima nobenega.


To pa je čudno, jaz recimo kot pešec ne vidim za sabo, ker imam spredaj oči. Mogoče si ti napol pajek?

Sem ravno hotel napisati, da je pešec ogrožen enako kot motorist/kolesar in bi se moral tudi tako obnašati t.j. Head on a Swivel.

Tisti, ki je bil nepazljiv ali izsilil je kriv. Enostavno. Ne glede na maso in kinetično energijo objekta. Vsi so enako dolžni opazovati in slediti udeležencem okoli sebe...to ja vsak zdrav človek ve.

Kogar skrbi za otroke, je prav, da jih skrbi. Pomeni, da imajo otroke radi. A to pomeni, da so odgovorni starši? Ne nujno. Glede skrbi morajo nekaj narediti - naj jim razložijo in jim tisti puding (ne mislim zaničljivo) v glavi oblikujejo pravilno t.j. razložit in pokazat se jim mora, kaj se zgodi, če nekaj naredijo (cause & effect). Poznati morajo posledice svojih dejanj.
Za majhne otroke (tam nekje do 5 let) pa tako ali tako moraš vedno biti zraven - na povodec kot psa (joke). Če po tej starosti (5+) otrok ne razume trkov, principov kinetične energije in ostalih fizikalnih pojavov, posledice padcev, gravitacije, bolečino...you're doing something wrong ali pa je z otrokovim mentalnim stanjem nekaj narobe.

r3dkv1c4 je izjavil:

Tako, da preveč semaforjev in prehodov za pešce niti malo ni dobro za naše okolje in kvaliteto življenja v mestu...



Ko se na poti domov ustaviš na treh semaforjih in cel živčen priletiš na dvorišče....skočiš ven iz avta in takoj zapuhaš 2 marlboro rdeča.


Kvaliteta na vrhuncu.;((

Lahko pojasniš, zakaj si to napisal? Moj stavek je namreč popolnoma logičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

D3m ::

LeQuack je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Avto ima kar nekaj slepih kotov. Pešec nima nobenega.


To pa je čudno, jaz recimo kot pešec ne vidim za sabo, ker imam spredaj oči. Mogoče si ti napol pajek?


Spider-man je resničen. Pa še slovenec po vrhu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

pegasus je izjavil:

In related news ...
https://mariborinfo.com/novica/kronika/...

Posledice kretenske vzgoje. Na srečo lažje.


Ce ti civiliziran svet ni po godu, se odseli v kero od drzav v razvoju, kjer se pesci bojijo avtomobilistov.

Ce je zate civiliziran svet tist, ki priznava, da si sam izberes spol, raso in invalidnost, in normalno, da v takem svetu ne veljajo zakoni fizike (da se ena tona pac ne bo ustavila na enem metru), ce ne velja biologija, potem se bom res preselil, ko pride ta civilizacija k nam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818516 (6812) Invictus
»

Pešec se vrže pred avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12422157 (18316) m0LN4r
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738565 (33436) St235
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957648 (50838) jype

Več podobnih tem