» »

Pnevmatike

Pnevmatike

1
2
»

smacker ::

Continental

IL_DIAVOLO ::

Continental so prevec mehke, michelinke poglej. So pa drage.

Miha 333 ::

Goodyear EfficientGrip Performance. Dobra kombinacija trajnosti, kakovosti (oprijema) in cene.

IL_DIAVOLO ::

Miha 333 ::

EfficientGrip Performance, ne samo EfficientGrip.
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goody...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Jaz letos nabavim Falken, isti k. kot Dunlop samo skoraj 20€ cenejsa po komadu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krefi ::

kje kupujete pnevmatike preko spleta narocate ali fizicno?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

bambam20 ::

krefi je izjavil:

kje kupujete pnevmatike preko spleta narocate ali fizicno?


Tam, kjer so najbolj ugodne. Sam sem nekoč kupoval fizično pri Vulkanizerjih. A , ker so povsem nefleksibilni in dražji kupujem sedaj preko spleta.

koyotee ::

Gumax.si
Koda za popust: zvestobajelepa za 1.5% nižjo ceno :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

smacker ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Continental so prevec mehke, michelinke poglej. So pa drage.

Mehke => tihe, udobne, več oprijema. Minus sta večja poraba goriva in obraba, ampak to pada k ceni, ne k kvaliteti gume.

bambam20 ::

smacker je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Continental so prevec mehke, michelinke poglej. So pa drage.

Mehke => tihe, udobne, več oprijema. Minus sta večja poraba goriva in obraba, ampak to pada k ceni, ne k kvaliteti gume.


Bolje da so malo glasnejše pa imajo manjšo obrabo in nižjo porabo goriva. Guma mora zdržat 60.000-70.000 km brez problema in ne, da gume menjavaš na 30.000 km.

Heavy ::

bambam20 je izjavil:

Bolje da so malo glasnejše pa imajo manjšo obrabo in nižjo porabo goriva. Guma mora zdržat 60.000-70.000 km brez problema in ne, da gume menjavaš na 30.000 km.


Menda je naše povprečje 15k km letno prevoženih, daš na pol sezone in je okoli 7k km. Taka guma naj bi potem bila uporabna do 10 let. V tem času pa guma že prepari.

Raje na dve sezoni menjam gume, kot pa da se trkam po prsih, koliko sem privarčeval - v jarku.
#TeamFelix

smacker ::

Če delaš 20k letno, je to 10k z zimsko, 10k z letno. Po 5 letih majo 50k (tolk zdrži vsaka premium guma) in so zaradi starosti potrebne menjave. Za mene in povprečnega janeza ne rabijo zdržat 70kkm. Za udobnejšo vožnjo pa sem pripravljen žrtvovat deci porabe.

koyotee ::

Ma od kje vam take cifre? Vse je odvisno od tega ali se voziš po avtocesti, ima vaš mlinček 800kg, kako hitro spelješ ovinke in še in še. 70000 bi jih tut jaz naredil če bi se vozil izključno po ravnini. Tako pa jih imam 2 sezoni spredaj, potem pa zadnje dam spredaj še za eno sezono in kupim 2 novi. Avto ima pa 1750kg in se ne vozim po avtocesti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fokz8 ::

Pozna kdo gume Firestone Roadhawk? Namreč v tej tedenski reviji od AMZS, kjer naredijo test letnih pnevmatik ima zelo visoko oceno (2,3)...cena gume je 54EUR...medtem, ko ima michelin primacy 3 z oceno (2,1) (v večini samo boljša glede na obrabo gume), ceno 77,10EUR...torej več kot 20EUR več po komadu...

Po oceni je izenačena z nekaterimi znanimi - bridgestone turanza t001 evo, continental premium contact 5, in je tudi pred hankook-om, kumhom, pirelli in goodyear gumami...

Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje z Hankook Ventus Prime 3K125, Esa+Tecar spirit 5 hp in fulda ecocontrol HP

Gre se za pnevmatike velikosti 205/55/16

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

feryz ::

Kakšne lepe cifre. Mene pride komplet 750 evrov. Rabim pa 2,5 kompleta letno.
Je pa res, da na gumah ne šparam.

xda develope ::

michelin primacy 3 je že stara guma. (star model)

fokz8 ::

feryz je izjavil:

Kakšne lepe cifre. Mene pride komplet 750 evrov. Rabim pa 2,5 kompleta letno.
Je pa res, da na gumah ne šparam.


ima se, može se
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

GR2 ::

smacker je izjavil:

Če delaš 20k letno, je to 10k z zimsko, 10k z letno. Po 5 letih majo 50k (tolk zdrži vsaka premium guma) in so zaradi starosti potrebne menjave. Za mene in povprečnega janeza ne rabijo zdržat 70kkm. Za udobnejšo vožnjo pa sem pripravljen žrtvovat deci porabe.

Zima je samo 4 mesece, res pa da večina montira okoli 1.11. in zamenja okoli 1.4., se pravi v praksi okoli 5 mesecev.
Odvisno tudi od zime, lansko res milo zimo sem sam menjal že 14.3. Pomoje sem se zakalkuliral, lansko leto sem mislil da bom samo tiste 8km od vulkanizerja v prekršku, sem pa zdaj ugotovil da sem bil še 15.3.
Pa tudi vidim zdaj, da je kazen samo 20EUR s polovičko, tako da je meni vseeno.
Letos se pa do takrat še sneg ne bo v celoti stopil, tako da menjam takrat, ko ne bo videti več belega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Spajky ::

Če še slučajno niste gledali/poslušali ...
Truth About Buying New Tyres-YT 14 min
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Buggy ::

koyotee je izjavil:

Ma od kje vam take cifre? Vse je odvisno od tega ali se voziš po avtocesti, ima vaš mlinček 800kg, kako hitro spelješ ovinke in še in še. 70000 bi jih tut jaz naredil če bi se vozil izključno po ravnini. Tako pa jih imam 2 sezoni spredaj, potem pa zadnje dam spredaj še za eno sezono in kupim 2 novi. Avto ima pa 1750kg in se ne vozim po avtocesti.


osnove fizike enim pac niso jasne...mene tudi srat prime, ko mi razlagajo kako imajo oni po 6 in vec let gume in kaksen norec sem. Potem se vozi pa iz Domzal v LJ z 100KM golfom cca 1300kg po AC :))

meni tudi dve sezone ali cca 35Kkm letne zdrzijo...zimske celo tri in delam tocno tako kot ti spredaj-zadaj, ceprav je 4x4...je pa tudi tezka krava 1900Kg in 260KM po hribih in ovinkih...pa sparat tud na gumah ne mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

GR2 ::

Ta teden so bile za april kar ekstremne temperature, v ponedeljek 20°C, danes celo 25°C.
https://www.accuweather.com/sl/si/ljubl...

19.3.2018 je bil pa še sneg, tako da je bilo treba letos zelo pohiteti z menjavo pnevmatik.
Jaz jih bom menjal jutri. Se moram kaj sekirat, da sem jih 1 teden (pa tudi prejšnji ponedeljek 9.4.) vozil pri 20°C+?

Pa ko se tako iznenada dvigne temperatura, je pametno spustit gume, sam sem jih v ponedeljek popoldne, 5 sekund prinese nekje 0,1-0,2 bara manj. Septembra je treba pa obratno, napolniti letne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

Tilen ::

Spet nekdo, ki ve več od proizvajalca vozila, kateri je v raziskave vložil milijone.

Tlak



Sam se ravnam izključno po tej tabeli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

GR2 je izjavil:

Ta teden so bile za april kar ekstremne temperature, v ponedeljek 20°C, danes celo 25°C.
https://www.accuweather.com/sl/si/ljubl...

19.3.2018 je bil pa še sneg, tako da je bilo treba letos zelo pohiteti z menjavo pnevmatik.
Jaz jih bom menjal jutri. Se moram kaj sekirat, da sem jih 1 teden (pa tudi prejšnji ponedeljek 9.4.) vozil pri 20°C+?

Pa ko se tako iznenada dvigne temperatura, je pametno spustit gume, sam sem jih v ponedeljek popoldne, 5 sekund prinese nekje 0,1-0,2 bara manj. Septembra je treba pa obratno, napolniti letne.


Saj itak vse ves...kaj potem nas utrujas s tvojimi nebulozami?

fireX88 ::

Katere pnevmatike pa letos priporočate? Do 2016 sem vozil vseno Fuldine in so mi odgovarjale. Sozono 2017 in 2018 pa Bridgestone (turanza nešto) pa moram zaradi notranjih robov menjat pnevmatike (preponzno sem opazil, da optika ni bila ok). Te so mi tudi ok.

EDIT: dimenzija je 225/45/R17
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fireX88 ::

koyotee je izjavil:

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2...


to sem si že vse pogledal. Bolj sem želel še mnenje z vaše strani...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

koyotee ::

Odvisno kaj ti je bolj pomembno, zavorna pot ali obraba.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AnjaNja ::

Lani se mi je mama prijazno ponudila, da nabavi gume (ker se tudi ona z njim vozi). Cela vesela sem ji dala listek katere pridejo v poštev, Recimo Falken Ziex so bile napisane, pa Bridgestone in Dunlop, Continental, če bi pa kupla še 15 colske felgne pa Uniroyal Rainexpert-brez debate in dileme (top oprijem na mokri cesti). Ampak v moji 16" dimenziji jih žal ni :(

Pripelje avto z Nexen N'fera Su1 195/55 r16...pa moram reči, da so me prijetno presenetile. Res, da je bilo v njih prevoženih komaj 4000 km ker so bile pozno montirane. Res je tudi, da ne divjam, ampak pod omejitvo pa tudi ne peljem (razen na spolzki, mokri in ovinkasti cesti, grem malo počasnej in tudi kak meter varnostne radalje več imam takrat). Oprijem je OK, vodljivost tudi.

Buggy ::

Nexen gume so mene ne samo prijetno presenetile ampak celo prepricale, pa se koga bojo, ko se bo otresel stereotipov o korejskih gumah. Na prejsnjem avtu celo do te mere, da sem imel tako zimske kot letne na novem samo zimske, ker sem letne Kumho KU39 20" dobil ze z avtom. Letos probam letne Falken FK510, ker naj bi imele dokaj trdne bocnice in v mokrem imajo oceno A...cena 142€ za 245/35/20 je tudi ugodna glede na ostale.

D3m ::

Good for ya. Jaz bom konec leta menjal Michelin CC+.

Zdržale so dobre 2 sezoni.

Nekaj prihranka je naneslo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

morosito ::

Eno vpr: eno osebno vozilo ima spredaj ozje zadaj sirse pnevmatike. Sedaj ima XL pnevmatike ampak mu spredaj kar hitreje pozre notranji rob...je to kriva XL pnevmatika? Pritisk je 2.7. Sicer v homologaciji pise 95H ni pa navedeno XL.
Ker je treba menjati spredaj pnevmatike se lahko dajo navadne 95W pa zadaj lahko ostanejo 95W XL? Hvala

fikus_ ::

Pelji na optiko, potem menjaj gume.

AnjaNja ::

Ali pa so slabo centrirane gume. Tlak preverjaš in prilagodiš potrebi (bolj naložen, manj naložen) oz. ti avtej sam opomni?

K dobremu vulkanizerju na optiko avta in novo centrirat gume. XL nima veze. Imam XL gume tega ni. moj avto še ni tolk pameten in napreden, da bi sam opomnil glede tlaka, tako da 1x na mesec ali pa 14 dni sama preverim. Odvisno od vožnje.

_Sajmon_ ::

Ima kdo izkušnje z Savinimi Intensa HP2 (205/55/16)? Ponavadi sem kupoval dražje gume, ampak letos sem pomislil na te Savine, ki so občutno cenejše, pa UHP verzija se je solidno izkazala na testih. Žal za HP2 ne najdeš skoraj nobenih testov ali mnenj na netu.

fikus_ ::

Uporabljam 205/60/16, so OK. Ni pa to za dirke.

zk_eu ::

Fantje. Se že splača sedaj naročiti pnevmatike za zimo. Je kaj ceneje? Ali je vseeno, tudi, če jih čez 2 meseca?

Hvala za nasvet :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Machete ::

Meni se zdi, da je vseeno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SoulMan ::

Pozdravljeni!

Lahko kakšen predlog za zimsko pnevmatiko v dimenziji 205/55/16? Tja do 70-75€ na pnevmatiko. Čez zimo naredim cca 3-4k kilometrov.
Avto je pa Kia Ceed SW, 2017...
Hvala vsem za predloge.

LP

Ecoo ::

Citiram:
"Kolikšen je minimalna dovoljena globina profila zimskih pnevmatik?
3 milimetre. Če je globina profila manj kot 3 milimetre, se upošteva, da gre za letne pnevmatike."

Bi bilo za zakon dovolj M+S < 3mm + verige za pogonska kolesa?

Buggy ::

Neimenovani starejši gospod je povedal, da se pozimi vozi zelo malo in samo takrat ko je nujno in da zato nima zimskih pnevmatik, da pa ima verige. Ko ga je trener varne vožnje vprašal, kolikšen mora biti profil letnih gum, uporabljenih v zimskih razmerah je možak suvereno odgovoril da 1,6 mm. Napaka. Pravilen odgovor bi se glasil 3 mm ali več.
To je sicer bilo tudi eno izmed pogosteje zastavljenih vprašanj, ki so jih imeli vozniki. Kar nekaj ljudi je namreč zmotno mislilo da mora biti profil letnih gum uporabljenih v kombinaciji z verigami 1,6 mm. Vendar pa to ne drži za zimske razmere. Pozimi morajo namreč letne pnevmatike, ki se jih uporablja v kombinaciji z verigami imeti enak minimalni profil kot zimske gume, torej 3 mm ali več. Pri tem je smiselno omeniti tudi dejstvo, da je v večjem številu evropskih in sosednjih držav minimalen profil za zimske gume 4 mm. Če torej veste, da boste pozimi vozili po balkanskih cestah ali pa v EU - Avstrija, Češka, Latvija ... je smiselno imeti zimske pnevmatike z minimalnim profilom 4 mm.


https://avto.over.net/clanek/koliko-pro...

...odgovor na tvoje vprasnje je dosti jasno :D

Ti je pa ocitno vseeno za svojo varnost in za svojo druzino, ker sparat na gumah in bremzah je nekaj naslabsega kar lahko naredis...pa sploh ni vazno koliko si na cesti (problem se zgodi instantno), razen ce si s primorske in ne gres nikamor, pol pa kul ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ecoo ::

Sicer nimam denarja za nekontrolirano drsenje, pa pustmo detajle, se pravi 3mm + za zimo. tx.

Blinder ::

Ecoo je izjavil:

Bi bilo za zakon dovolj M+S < 3mm + verige za pogonska kolesa?

kolikor razumem zakone, ja. Jaz sem se ponavadi vozil v Ljubljani z letnimi gumami + verige v haubi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ecoo ::

No, pr nas ni ne kolon ne semaforjev, poanta je 1.6-3mm M+S vs 3mm+ letna guma za zimo, seveda je zakon no1. 2 kompleta feltn se zdi optimalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ecoo ()

Buggy ::

ce nisi sposoben vzdrzevati avtomobila po minimalnih standardih, dvomim tudi da si v prometu kaj bolj vkljucen. Vsekakor predlagam javni prevoz, zate in za druzbeno korist...ker te ne zelim srecat na nasprotnem pasu! Hvala!

Ecoo ::

Buggy je izjavil:

ce nisi sposoben vzdrzevati avtomobila po minimalnih standardih, dvomim tudi da si v prometu kaj bolj vkljucen. Vsekakor predlagam javni prevoz, zate in za druzbeno korist...ker te ne zelim srecat na nasprotnem pasu! Hvala!


Še en, ki ne razume besede razčlenjevanje. Buggy IQ < X IQ = kriminal .

Morison ::

Kdo ve za kakšne trgovine, spletne trgovine v Avstriji kjer prodajajo gume.
Kot pri nas na primer: gumax, gume-direkt(romunija),pocenigume, novegume, gumenadom...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158482987 (14284) Leko
»

letne gume (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11517310 (3952) m0LN4r
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777463 (48245) slemarko
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541462 (26797) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297271 (69684) gruntfürmich

Več podobnih tem