» »

Podaljšanje prometnega dovoljenja preko eUprave

Podaljšanje prometnega dovoljenja preko eUprave

zk_eu ::

Pozdravljeni,

nisem našel podobne teme, zato odpiram novo. Zagotovo je že kdo podaljševal prometno dovoljenje preko eUprave. Jaz bom to sedaj prvič. Zanima me samo, ali moram fizično prometno dovoljenje (mislim na tisto zeleno knjižico seveda) nato še kam odnesti, da se odtisne, da je prometno dovoljenje podaljšano (in pristojna oseba poda žig in podpis)? Ali si s portala natisneš kakšno drugo potrdilo, ki to nadomešča?

Hvala!
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ToniT ::

Prometno dovoljenje ti pošljejo domov v roku 3 dni.

zk_eu ::

Aha, novo knjižico dobiš. Dobro, hvala :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Mare2 ::

zk_eu je izjavil:

Aha, novo knjižico dobiš. Dobro, hvala :).


Seveda, saj jo tudi plačaš. Ampak, kolikor se spomnim, cena ni niti za eno kavico. :)

sajmon ::

Pogoj je seveda,da imaš predhodno sklenjeno novo zavarovanje in opravljen tehnični (če ga je treba). Kot zanimivost, za to vlogo niti ni potreben certifikat.

starfotr ::

Niti se ti ni treba prijavit. Samo vneseš noter podatke in na koncu plačaš. Medtem, ko, če greš na TP ali na upravno enoto, moraš biti lastnik ali imeti pooblastilo. Tu ne rabiš nič. Pa še vsako leto imaš novo prometno in na koncu je ceneje, kot, če to storotev opraviš na tehničnih.

Zavarovanja so vpisana v bazo v parih dneh. Odvisno od zavarovalnice, samo te baze se ne posodobijo kar nekaj časa, zato nisem mogel podaljšati takoj po sklenitvi. Je pa tehnični pregled takoj vpisan noter.

Torej, ko skleneš zavarovanje in opraviš tehnični, počakaš nekaj dni, nato pa začneš postopek. Itak lahko 1 mesec prej opraviš vse formalnosti, tako, da to ni težava. In nato po plačilu v parih dneh dobiš na dom novo prometno s priporočeno pošto. Meni je super, ker mi ni treba čakat na tehničnih, da se sprocesira vse.

buttcrack ::

ta čas pa se lahko voziš tudi s potrdilom, ki je kot nadomestek PD.

uglavnem iz naslonjača lahko uštimaš zadevo, brez potrebe po stanju v vrsti in opazovati šarmiranje švercerjev, pa še ceneje je.

zk_eu ::

Saj navodila so kar jasna. Nisem pa nikjer zasledil kaj potem s prometnim dovoljenjem naredim. No super :). Meni je tako ljubše preko interneta vse uredit.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

starfotr ::

Uničiš ga.

zk_eu ::

Zadnja moja objava se je navezovala na prvo :D. Ne pa, da ne bom vedel kaj potem s starim prometnim dovoljenjem, ko prejmem novega :D.

Hvala za informacije!
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

lgn26 ::

Poteklo je nekaj časa, zato obujam temo: a je še vedno najceneje podaljšati prometno preko e-uprave?

b3D_950 ::

STROŠKI POSTOPKA
Namen Strošek
Spletno podaljšanje veljavnosti prometnega dovoljenja za motorno vozilo ali priklopno vozilo - s prometnim dovoljenjem
5,03 EUR
+ Letna dajatev za uporabo vozil

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

buttcrack ::

Par € ceneje kot na "lpp", se pa moraš sam jebat z vstavljanjem pildka v ovitek :)

Če nimaš tehničnega za narest, je zelo priročno.

dunda ::

He, he - jaz sem dobil lepo vstavljeno v ovitek.
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometno dovoljenje (kopija)

Oddelek: Na cesti
356288 (5206) cresh
»

Tehnični pregled in veljavnost prometne

Oddelek: Na cesti
225920 (5418) AndrejO
»

Fotokopija prometnega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5213382 (9912) St235
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710883 (9956) St235
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254712 (3961) MadMax

Več podobnih tem