» »

Regres, prevoz, malica - smisel?

Regres, prevoz, malica - smisel?

1 2 3
4
»

njyngs ::

No tehnično gledano je javni prevoz dostopen vsem... se bom pozanimal kje me ciganijo, če me ;)

reeves ::

njyngs je izjavil:

No tehnično gledano je javni prevoz dostopen vsem... se bom pozanimal kje me ciganijo, če me ;)


Ja, tehnično gledano res. Če sem natančen:"Če iz utemeljenih razlogov javni prevoz ne pride v poštev".
To velja tudi za npr. nočne delavce, ki končujejo ali začenjajo ob čudnih urah ali če je povezava redka.

Vice ::

reeves je izjavil:

njyngs je izjavil:

No tehnično gledano je javni prevoz dostopen vsem... se bom pozanimal kje me ciganijo, če me ;)


Ja, tehnično gledano res. Če sem natančen:"Če iz utemeljenih razlogov javni prevoz ne pride v poštev".
To velja tudi za npr. nočne delavce, ki končujejo ali začenjajo ob čudnih urah ali če je povezava redka.


To nima veze...

Mato989 ::

reeves je izjavil:

Mato989 je izjavil:

St235 je izjavil:

Samo še en primer zlorabe potnih stroškov, izogibanja plačilu davka in razlog zakaj je to balkansko anomalijo treba ukinit.



Tako je... dejansko je to geodiskriminacija... ko dobiš stran cenejšo nepremičnino za nagrado pa še potne stroške... ukinit in dvignit minimalca... pa je. Minimalec bi moral bit 800€ neto in ukinit malico in potne...


Praktično vsi, ki jih poznam, da se vozijo od daleč bi takoj zamenjali službo bližje domu za potne stroške. Vsak pravi, da ni vredno. Denar gre skoraj ves za bencin, izgubiš pa veliko časa in še več živcev zaradi gužve, snega, zastojev,...
Seveda to velja samo za poštene. Tisti, ki živijo blizu in so prijavljeni daleč se ne pritožujejo.


Seveda bi takoj zamenjali, ampak zamenjali, ne bi pa takoj plačali stanovanja bližje šihtu kjer je kvadrat morda dražji tudi za 100%-200%!!!! Ker se izračuna in si na dosti boljšem če kupiš bajto 60km stran in plačaš pol cene ali pa dobiš za isto ceno 2-5x več površine kot v bloku :)

Torej so se zavestno odločili za tisto opcijo, za "nagrado" pa dobijo več denarja o delodajalca, pa še neobdavčeno!

njyngs je izjavil:

No tehnično gledano je javni prevoz dostopen vsem... se bom pozanimal kje me ciganijo, če me ;)


Ni res... Do nekaterih predelov ni javnega prevoza :) Do vsake bajte ne vozi avtobus oz. do vsakega mini kraja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Še več socializma, če to ni dovolj, še več nadzora na delovno zakonodajo, še več dima da se lahko krade...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borut_p ::

Invictus je izjavil:

Sam sem se dnevno vozil 60km v službo nekaj časa. Se pravi 120 km/dan.

Dnevno je to 21,6 EUR. Gorivo me je prišlo nekih 7 EUR.

Za prevoz sem dobil mesečno tam od 400-450 EUR. Se je pokril bencin in še kredit za avto :). Pa to ves bencin, tudi za privat.

Tako da se splača vozit, če imaš službo blizu avtoceste, kot sem jo imel jaz.


Sem imel enak primer, 200km na dan. Samo v svoji kalkulaciji ne upostevas vseh stroskov za avto. Nov avto te stane cca ,20€ na km (servisi, gume, registracija, izguba vrednosti). Seveda se lahko vozis s poceni avtom vendar se rizik nesrece dvigne. Prav tako moras racunat cas na poti - 2 uri nista zastojn.
Torej ti od virtualnega denarja ne ostane nic oz si spet v minusu. Samo na siht se vozis v boljsem avtu.

[D]emon ::

Sam se na siht furam ali cca 45 minut (jutranja prihod ali popoldanska odhod) ali pa nekje med 60 in 90 minut (jutranja odhod ali popoldanska prihod). Placano imam po kilometrini in sicer najkrajsa mozna pot (po garminu) od svojega doma do sedeza podjetja. Glede na to, da sem trenutno na minimalcu, mi vsak dodaten evro pride prav.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

Danes bi za 60 km v eno smer dobil kakih 150 evrov, morda največ 200. Če živiš vsaj približno nekje, kjer obstaja javni prevoz. Zapravil jih pa ne bi dost manj, 2500 km na mesec lahko komot računamo 150 evrov samo za nafto.

Profit je samo, če se ne voziš sam. Pa tudi dodaten strošek in komplikacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

borut_p je izjavil:


Sem imel enak primer, 200km na dan. Samo v svoji kalkulaciji ne upostevas vseh stroskov za avto. Nov avto te stane cca ,20€ na km (servisi, gume, registracija, izguba vrednosti). Seveda se lahko vozis s poceni avtom vendar se rizik nesrece dvigne. Prav tako moras racunat cas na poti - 2 uri nista zastojn.
Torej ti od virtualnega denarja ne ostane nic oz si spet v minusu. Samo na siht se vozis v boljsem avtu.

Šiht ti plača nov avto. Tako za "služben" kot privat namen. Če pač fali 100 EUR/mesec, big deal. Drugače bi jih 500 ;). Kaj je tu narobe ?!?!?!

Če si pa kupiš rabljen drugi avto samo za te namene, ga pa lahko hitro obrneš. Dizla, ki porabi 5,5 - 6 l/100km dobiš za male pare.

Sodelavec se je vozil še malo več kot jaz in je predelal avto na plin. Investicijo je obrnil v enem letu. Samo z vožnjo v službo. Kje je pol še privat vožnja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802113600 (86805) Pika na i
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810460 (8645) Lonsarg
»

Prevoz na delo - delitev stroškov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613887 (10565) solatko
»

Obrok na delovnem mestu + prevoz (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11417891 (13847) jype
»

Vozniški izpit samo za privat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312354 (9986) mikic007

Več podobnih tem