» »

Obrok na delovnem mestu + prevoz

Obrok na delovnem mestu + prevoz

«
1
2 3

jalovec09 ::

Kolk dobite plačano in kolk v resnici plačate, ko greste na malico?

Kaj pa prevoz, koliko dobite plačano iz strani podjetja (če ima nekdo do šihta 50km se to šteje v obe smeri) in koliko vas mesečno stane gorivo?

Hvala za vaše odgovore. Lahko pa še kej na splošno dopišete.

Aston_11 ::

Plačilo za malice bi morali ukiniti, ker jest je treba, tudi če ne hodiš v službo. Pa plače dvigniti in zapreti firme, ki ne morejo niti minimalke povečane za stroške malice plačati aka stečaj.

Invictus ::

Sam sem se vozil dnevno 60 km v eno smer. Podjetje je dolzno placevati kilometrino ce moras vmes zamenjati javni prevoz.

Meni se je mesecno nabralo od 450 - 500 EUR. Dovolj za bencin in registracijo, pa se nekaj kredita za avto je slo v to.

Z denarjem za malico se da prezivet. Ni pa nek presezek hrane kar dobis za tisti denar. pac odvisno v katerem kraju delas. Nekateri gostinci so prav specializirani za malice in tam ponavadi poceni in dokar dobro jes ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Malca: maksimalna (6.5€ ali nekaj takega), porabim od 2€-10€
Prevoz slabih 400€ (65km v eno smer), za bencin gre slabih 300€.

m0f0x ::

Jaz delam dnevno cca 70km in dobim samo 120 EUR potnih stroškov :) Na koncu pa še mi rečejo, da sem lahko srečen, da so me vzeli v službo, ker se tako daleč vozim :) Z busom bi moral pa prestopit in prvič slišim, da bi morali kilometrino plačevati, če vmes menjaš javni prevoz ali je to mišljeno bus-vlak?

harmony ::

Seveda tudi jaz sem za ukinitev plačila za malco in prevoza ter dvig minimalne plače na vsaj 975€ neto.

Toj to.

On topic: prehrano prekrije za sendvič, bencin se pokrije, brez da se upošteva amortizacija vozila.

P.S Rade volje bi se vozil z javnim prometom, če bi le ta bil urejen. Ne pa da se moraš voziti 30KM 1h 30min.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Smurf ::

harmony je izjavil:

Seveda tudi jaz sem za ukinitev plačila za malco in prevoza ter dvig minimalne plače na vsaj 975€ neto.

Toj to.

On topic: prehrano prekrije za sendvič, bencin se pokrije, brez da se upošteva amortizacija vozila.

P.S Rade volje bi se vozil z javnim prometom, če bi le ta bil urejen. Ne pa da se moraš voziti 30KM 1h 30min.

Ponesreci klinil izbris.

Ce bi se minimalna placa povecala na 975€ neto bi zgubilo sluzbo polovica ljudi v Sloveniji.

detroit ::

Malica mislim da cca. 5.5€ na dan za malico, prevoz pa cca 60€ (mesečna vozovnica) relacija gro - lj.
Ni baš nešto;)
Skero

MIHAc27 ::

Jaz dobim za prevoz 37€ - Za mesečno. Poleti se vozim z kolesom, tako da tukaj malenkost privarčujem (odvisno od vremena)

Malica pa.. minimalec itak 3.50€ nekaj tam okrog. Za sendvič in nekaj za spit je. Občasno grem kam na malico, včasih pa je dovolj že sendvič, tako da mesečno gledano se ravno toliko porabi.

harmony ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz dobim za prevoz 37€ - Za mesečno. Poleti se vozim z kolesom, tako da tukaj malenkost privarčujem (odvisno od vremena)

Malica pa.. minimalec itak 3.50€ nekaj tam okrog. Za sendvič in nekaj za spit je. Občasno grem kam na malico, včasih pa je dovolj že sendvič, tako da mesečno gledano se ravno toliko porabi.

No ja, samo vsak dan sendvič...ne vem ni glih to to.

kixs ::

Kje so cajti... v sluzbi zastonj sendivc in hladilnik s pijaco. Placilo obroka pa mesecno vseeno maksimalno... :| Potem so prisli slabsi casi in so te sendvice ukinili... pa je folk zacel s sabo nosit sedvice, navada pac :P

Buggy ::

Seveda tudi jaz sem za ukinitev plačila za malco in prevoza ter dvig minimalne plače na vsaj 975€ neto.

Toj to.


ti si zato, ker trenutno nimas stroskov s prevozom in bi na ta nacin dobil vec priliva mesecno. No tisti, ki se ze sedaj vozimo na delo in nimamo te "srece" da zivimo v strogih centrih, od prevoza nimamo nic vecje place, saj gre dodatek za amortizacijo avtomobila ter gorivo...sam tako ti povem, da ne bos fous ;(

V primeru da se prevoz ukine in se poveca minimalec, bodo na boljsem tisti v mestih, ki stroskov nimajo, ostali na perifieriji, kjer ze sedaj ni delovnih mest, pa bomo poleg tega, da sedaj dnevno zgubimo cca.2 uri casa za voznjo, se ob denar za stroske prevoza...in to je to...po tvoje zelo posteno kajne in nic diskriminatorno ;((

klemenSLO ::

malca 4,5 € mensezdi. plačilo na kartico firme s katero lahako zapravim samo v firminih trgovinah. Dejansko dam za toplo malco kakih 6 eur...
Prevoz 70% od najcenejšega prevoza. Delam pa 40 km na dan.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

St235 ::

Buggy je izjavil:

Seveda tudi jaz sem za ukinitev plačila za malco in prevoza ter dvig minimalne plače na vsaj 975€ neto.

Toj to.


ti si zato, ker trenutno nimas stroskov s prevozom in bi na ta nacin dobil vec priliva mesecno. No tisti, ki se ze sedaj vozimo na delo in nimamo te "srece" da zivimo v strogih centrih, od prevoza nimamo nic vecje place, saj gre dodatek za amortizacijo avtomobila ter gorivo...sam tako ti povem, da ne bos fous ;(

V primeru da se prevoz ukine in se poveca minimalec, bodo na boljsem tisti v mestih, ki stroskov nimajo, ostali na perifieriji, kjer ze sedaj ni delovnih mest, pa bomo poleg tega, da sedaj dnevno zgubimo cca.2 uri casa za voznjo, se ob denar za stroske prevoza...in to je to...po tvoje zelo posteno kajne in nic diskriminatorno ;((


to, da pa nekdo v centru plačuje 100€ parkirnine, al da ga je stanovanje stalo 2x tolk kot tebe je seveda irelavantno. Potni stroški so IMO brezvezen ostanek socializma. Posledice tega so pa selekcioniranje kandidatov na podlagi popolnoma brezveznega kriterija kot je oddaljenost od doma in prijavljanje bivališč v murski soboti za tiste, ki imajo to možnost. Kje živiš je tvoja stvar in ne sme vplivat na izbiro delavca. Ti pač mesečno plačaš toliko in toliko za kilometrino, nekdo drug ima toliko višji obrok za kredit, nekdo tretji plačuje drago garažo... Stvari ki so popolnoma irelevantne za delodajalca.

jype ::

jalovec09> Kaj pa prevoz, koliko dobite plačano iz strani podjetja (če ima nekdo do šihta 50km se to šteje v obe smeri) in koliko vas mesečno stane gorivo?

Dobim za mesečno vozovnico, za vožnjo porabim 700-1500kcal na dan (če voziš na špagete je to 1.4 evra, če na riž pa en evro na dan, kar se ob ustreznem mešanju ravno pokrije z vozovnico, ki stane 37 evrov).

harmony ::

@Buggy

Kje pa sem jaz napisal, da se v službo ne vozim?

@Lakotnik
Se strinjam z napisanim.

detroit ::

Sicer se strinjam z lakotnikom. Je pa res da s tistim 60€ mesečno ne pokrijem pol nafte ki jo porabim, da o amortizaciji ipd niti ne razmišljam
Skero

Invictus ::

jype je izjavil:

jalovec09> Kaj pa prevoz, koliko dobite plačano iz strani podjetja (če ima nekdo do šihta 50km se to šteje v obe smeri) in koliko vas mesečno stane gorivo?

Dobim za mesečno vozovnico, za vožnjo porabim 700-1500kcal na dan (če voziš na špagete je to 1.4 evra, če na riž pa en evro na dan, kar se ob ustreznem mešanju ravno pokrije z vozovnico, ki stane 37 evrov).

Kje že delaš da imate tuše ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

Invictus je izjavil:

...Podjetje je dolzno placevati kilometrino ce moras vmes zamenjati javni prevoz.

...


A to so pravila v vašem podjetju:)

Kolektivna pogodba?

Poznam folk, kjer dobijo za javni prevoz, čeprav bi morali prestopat 2x bus, 1x na vlak, torej 3 krat skupaj za eno smer.

Buggy ::

Ti pač mesečno plačaš toliko in toliko za kilometrino, nekdo drug ima toliko višji obrok za kredit, nekdo tretji plačuje drago garažo... Stvari ki so popolnoma irelevantne za delodajalca.


se strinjam s tem, ce gledam skozi ocala privat delodajalca, ki isce kadre, ki jih zeli cimanj placal. V primeru, da si bo delodajalec zazelel kader s specificnim znanjem (ki ga ne bo nasel v mestni masi delojemalcev), zivec v predmestju in mu bo prevoz predstavlja ociten strosek...mu bo pac moral najel stanovanje ali pa placeval prevoz, ce ga bo hotel imeti. Stvar pogajanj in vzajemnih interesov, jaz vem da na selitev v mestno brozgo nikoli nebi pristal :D

Sicer pa v teh casih tudi to ni vec nujno, se bo izkoriscanje in pohlep se toliko bolj potenciralo :(

Isotropic ::

- Ce bi se minimalna placa povecala na 975EUR neto bi zgubilo sluzbo polovica ljudi v Sloveniji

več, ker je toliko povprečje, ne pa mediana. ta je nekje pri 800e neto.

- Potni stroški so IMO brezvezen ostanek socializma.

saj jih imajo tudi v avstriji.

Zgodovina sprememb…

blue ::

A ni cel point malice in prevoza, da se ne šteje v dačno osnovo?

jalovec09 ::

Dobro imate to plačano :)

Osprey ::

Tisti, ki govorite, koliko naj se dvigne minimalna plača, raje razmislite, koliko dejansko stanete delodajalca oz. koliko vam pobere država. Delavci vedno kritizirajo in pritiskajo na delodajalce za višjo neto plačo. Me res zanima, zakaj se noben ne spravi na državo, naj bo manj požrešna pri tem, kar pobere iz bruto plače?? Smo pa ja ena najbolj obdavčenih držav na svetu! Če bi recimo spravili stroške iz bruto plače na nivo avstrijskih, bi pri enakem strošku delodajalca zaslužili precej več v neto znesku.
Ampak to je pač žalostna realnost slovenceljnov, katerih večina tako ali tako niti ne zna brati plačilne liste. So pa še prispevki, ki se niti tam ne vidijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

- Ce bi se minimalna placa povecala na 975EUR neto bi zgubilo sluzbo polovica ljudi v Sloveniji

več, ker je toliko povprečje, ne pa mediana. ta je nekje pri 800e neto.

Priblizno, niti nisem jemal mediane. Kaksnim bi tudi zvisali placo, se vec pa bi jih verjetno zgubilo sluzbo tudi posredno (zaradi bistvenko manjse kupne moci prebivalstva).

Bi pa definitivno drzava dozivela totalni kolaps. Nekateri imajo res genialne ideje ;p.

denabiker ::

ja če bi bilo poštenje v SLO, ne pa da za vsako storitev, nakup itd. se prvo vpraša "koliko je brez računa?"

Pa tudi, ko je foter renoviral hišo in je iskal izvajalce, čisto vsi so rekli toliko in toliko brez računa za storitve in gradbeni material.

Pa da ne bom bluzil, v SLO je toliko sive ekonomije, da glava peče.

Pa prevoz se tudi ne bo kar tako hitro ukinil, saj v državnih firmah zelo izkoriščajo, primer živi in dela v LJ, vozi se pa kako iz vzhodnega dela SLO.

Oberyn ::

Jaz dobim za prevoz 350€ (~40 km v eno smer), kar pokrije gorivo skoraj 2x, torej ostane tudi za amortizacijo avta.

Za prehrano 10€ na dan.

Kar se malice tiče, pogosto jem pripravljeno hrano Pogrej&Pojej. Na začetku sem bil skeptičen, pa se je zadeva izkazala za dobro. Stane 2,50€, brez konzervansov, barvil in ojačevalcev okusa, samo pasterizirano (vsaj tako piše). Če imaš v službi možnost pogreti vodo (15 minut) ali celo mikrovalovko (3 minute), je to kar v redu izbira. Vsekakor bolje od sendviča. Evo danes je bil piščanec v gorčični omaki s kuhanim rižem z zelenjavo.

blackbfm ::

ja če bi bilo poštenje v SLO, ne pa da za vsako storitev, nakup itd. se prvo vpraša "koliko je brez računa?"


če država ne zna s kešom delat je brezveze da ji daješ

solatko ::

Grudge - Kaj te briga pohlep države - glej bruto plače, ki so za enako delo pri nas vsaj 50% nižje kot v A, če gledamo I. tarifni razred, višje gremo po plačni lestvici, večja je razlika - pri IV. plačnem razredu (kvalificirani delavci, 3 letna poklicna šola), je višina naše povprečne bruto plače, samo še okoli 35%.

Krivo je to, da delamo pri nas v glavnem lon posle, firme, ki so imele svoje izdelke in bile tudi uspešne na trgu, pa smo prihvatiziral.
Plača za I. tarifni razred bi morala biti cca 1200-1400€ bruto.

Seveda bi bilo malo manj avtov 100k+€, kakšen vikend manj, kaka jahta manj, verjetno bi butiki malo manjkrat videli stranke, bi se pa firme verjetno lažje razvijale z bolj zadovoljnimi delavci, ki bi poleg čutili še veliko pripadnost.

To so seveda dejstva v tujih podjetjih, našim delodajalcem pa gre v glavnem za hiter zaslužek, temelječ na podplačanih sužnjih.
Delo krepa človeka

harmony ::

Ni kriva samo država z velikimi davki. Danes podjetniki mislijo, da če imajo svoje podjetje, da mora nujno biti ne vem kakšen dobiček na koncu leta in za uresničevanje teh ciljev ponavadi stoji nižanje stroškov - nižanje plač, namesto višanje.

Invictus ::

Tudi zaposleni dostikrat ne delajo 8 ur na dan, ampak so pa 12 ur v službi.

Tudi to ne pripomore h konkurenčnosti podjetij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stb ::

blue je izjavil:

A ni cel point malice in prevoza, da se ne šteje v dačno osnovo?

Dražje stanovanje (npr v centru) je tudi bolj obdavčeno kot cenejše (npr v vukojebini).
Po tej logiki bi bil upravičen do davčne olajšave če stanuješ blizu delovnega mesta in vsi (nediskriminirano) bi bili na boljšem ... dokler ne bi država tik pred bankrotom (spet) dvignila splošne davčne stopnje, ker se mora nekako financirati.

V praksi precej delodajalcev zaradi drugačnega obdavčenja ravno s kilometrino viša plače. Firma pogleda skozi prste, čeprav npr že vsi vedo, da zaposleni živi bliže firmi. Zaposleni pa imajo raje cash sedaj kot "naložbo" v ZPIZ.

Pithlit ::

jalovec09 je izjavil:

Kolk dobite plačano in kolk v resnici plačate, ko greste na malico?

0€. Imam na šihtu praktično kar mi srce poželi.

jalovec09 je izjavil:

Kaj pa prevoz, koliko dobite plačano iz strani podjetja (če ima nekdo do šihta 50km se to šteje v obe smeri) in koliko vas mesečno stane gorivo?

Delodajalec mi ne plačuje obrabe podplatov. Razen čevljev za šiht (s katerimi se sprehodim do tja in nazaj domov).

jype ima tuš... jaz pa poleg tega še kopalno kad in jacuzzi. Pa postlo, kavč, kuhinjo, tv...
Life is as complicated as we make it...

Malcolm_Y ::

Osprey je izjavil:

Tisti, ki govorite, koliko naj se dvigne minimalna plača, raje razmislite, koliko dejansko stanete delodajalca oz. koliko vam pobere država. Delavci vedno kritizirajo in pritiskajo na delodajalce za višjo neto plačo. Me res zanima, zakaj se noben ne spravi na državo, naj bo manj požrešna pri tem, kar pobere iz bruto plače??


Hej, ne posplošuj - kar se mene tiče si vsi, ki še dandanes vztrajajo z lastnimi podjetji in se trudijo, da podjetje laufa in imajo delavci delo in plačo, zaslužijo hudo spoštovanje in sam zelo cenim lastnike podjetja, v katerem delam. Prej pljuvam čez davke, kot čez višino plače.

ON: pripada nam 6 € pa nekaj drobiža na dan, ker imamo organizirano prehrano, "moramo" iti jest (vrednost obroka je 3,7 €), razliko dobimo pa izplačano zraven plače. Če ne ješ, ti teh 3,7 € ne izplačajo, ampak propadejo - menda v skladu z zakonom. Potnih stroškov ne dobivam.

Vajenc ::

V glavnem je v večini firm povrnitev stroškov za malico in prevoz manj kot jih dejansko porabiš.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

stb ::

Malica: včasih gostilna, včasih sendvič, včasih ni časa. Strošek povprečno ustreza povračilu.
Prevoz: Povračilo za LPP mi pokrije cca polovico stroškov prevoza z avtom, a je tako časovno bistveno ugodneje (45 min vs 11 min v vsako smer).
Nauk: LPP še ni dovolj dober (relativno drag za kratke proge, in znatno prepočasen za dolge).

Relanium ::

Osprey je izjavil:

Tisti, ki govorite, koliko naj se dvigne minimalna plača, raje razmislite, koliko dejansko stanete delodajalca oz. koliko vam pobere država. Delavci vedno kritizirajo in pritiskajo na delodajalce za višjo neto plačo. Me res zanima, zakaj se noben ne spravi na državo, naj bo manj požrešna pri tem, kar pobere iz bruto plače?? Smo pa ja ena najbolj obdavčenih držav na svetu! Če bi recimo spravili stroške iz bruto plače na nivo avstrijskih, bi pri enakem strošku delodajalca zaslužili precej več v neto znesku.
Ampak to je pač žalostna realnost slovenceljnov, katerih večina tako ali tako niti ne zna brati plačilne liste. So pa še prispevki, ki se niti tam ne vidijo...

Vsaj nekdo, ki razmišlja z glavo.
Js sem že pred časom prilagal tabele kako smo prvi po vrsti glede obdavčitve na plačo, pač imamo izredno progresivno obdavčitev.

Ampak ne, takrat sem bil napaden da dajem prilagojene tabele.
Tist ki mi ne vrjame pa naj poišče Tax misery index na Forbes-u

In za rezultat imamo odtekanje najboljšega kadra (še tu pri nas se je to ravno zgodilo, se že tepejo po glavi).
To so tisti ljudje ki bi največ naredili na dodani vrednosti, ljudje ki so dejansko najboljši v tem kar delajo.

Aja, 3.5€ nam cenijo obrok če se odločiš za trgovino.

FlyingBee ::

najcenejši javni prevoz, malica pa 6.5 EUR

krucymucy ::

0,18€/km, malica 6,12€/dan.

Double_J ::

Pa kolikor jaz vem je minimalna plača 600€, tako da se vedno čudim ko eni govorijo da imajo recimo 450€.

Vir:

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...
Dve šivanki...

Double_J ::

Je pa zanimivo ja... da za teh 600€ ima delodajalec stroškov 910€. Če bi pa rad ponudil 2000€, potem bo pa moral plačat 4166€. Mal težko toliko da, tudi če ni škrt.:8)
Dve šivanki...

Apple ::

Od kje se pa vozte, da dobivate 400 EUR za potne stroške? Jaz se vozim 50 km v eno smer, pa dobim cca 150 EUR... Kar je komaj za 2 polna rezervoarja goriva... Tankam pa 3x/mesec...
LP, Apple

solatko ::

Če bi bile najnižje plače (75% zaposlenih dobiva pod povprečno plačo), višje, bi bile ob višji plači v prvih 4 - ih plačilnih razredih (plača 4. plačilnega razreda se v razvitem svetu vrti okoli ali malo nad povprečno plačo), bi bile plače v višjih razredih, manj obdavčene.
Tako pa morajo proračun filat iz sorazmerno nizkih plač, iz višjih pa še toliko več, pa še vseeno ne pokrivajo stroškov države.
Nizke plače pomenijo sorazmerno bogate delodajalce in revne delavce in državo. Potem pade tudi vse drugo, od sociale, do porabe.

Komur te stvari niso jasne, naj vpraša kmeta, kako lahko preživi ob dragih semenih in poceni pridelku.

Firme, ki ne morejo izplačevati normalnih plač, za enostavno reprodukcijo delavca, naj se zapre in omogoči zakonito sivo ekonomijo.
Predlog malega podjetništva je šel v proceduro, pa politiki v tem ne vidijo interesa, na davčni in BDP-ju, bi se pa poznal vsak račun, ki bi ga izpisali tisti, ki so danes prisiljeni svoje preživetje iskati v delu na črno.

Neformalni izračuni govorijo o do 35% BDP-ja, preko sive ekonomije in drugih načinov izmikanja plačevanju cesarjevega.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Double_J ::

Od kje se pa vozte, da dobivate 400 EUR za potne stroške?


Tle mora biti pa korupcija vmes. Potni stroški verjetno niso obdavčeni, zato del plače izplačujejo kar v potnih stroških zaposlenim...
Dve šivanki...

goldrake ::

V Italiji te nobeden ne vpraša od kod si in kaj če kaj boš jedu za kosilo.
Je pa zato plača večja.Se prijatelji za glavo držijo,kako socialno državo imamo tu pri nas.

Double_J ::

Sej očitno je tle predrago dati 1000€ neto, potem dajo pa 600€ plače + 400€ potnih stroškov.:D
Dve šivanki...

solatko ::

goldrake - vprašaj, kakšna so nadomestila za brezposelne v Italiji in koliko časa jih dobivajo, pa tudi to, kako na birojih za delo, pošiljajo iskalce na razgovore v firme, kjer delavca zares rabijo, potem se ne bodo samo za glavo prijemal, temveč bo padla tudi kakšna solzica.

Tudi zaradi takih transferjev so davki previsoki. Ja smo slovenci povzeli kar dosti južnih navad - pljačkaj državu, gde god stigneš, care.
Delo krepa človeka

goldrake ::

Saj jim pravim, da smo daleč od sociale ampak ponavadi se izpostavi, kar je dobrega in ne kar ne gre. Cassa integrazione pa do neke mere je podpora države tovarnam v hudih težavah. Bi lahko naše firme in država imele zgled pri njih. (ne kot potuha pri plačevanju prispevkov).. Če ti ne gre in si v rdečem ti država da čas s plačevanjem nadomestil in tudi prispevkov ne kot tu, ko ti tovarna životari in med tem ne plačuje plač in ne prispevkov. Se pa je tudi tam znižalo z zadnjimi spremembami na malo slabše..
Pa še za zraven prevoze na delo ponavadi izvajajo privatniki, ki pa jim tovarne ne plačujejo redno računov. Nič ni narobe, če se plačuje račune na 90 dni in čez. Če pa se delavci vozijo s svojim vozilom morajo seveda takoj plačati kilometrino.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

MadMicka ::

Stroški za prevoz in prehrano znižujejo efektivno davčno stopnjo. Poleg tega delodajalec, ko delavca zaposli, ve vnaprej, kakšen strošek bo imel, zaposli pa kogar hoče, tiste od daleč pač ne rabi. Delavcu pa veliko pomeni, da ne rabi iz svoje plače plačevati stroškov, še zlasti, če je zelo oddaljen od službe. To sta dva taka pozitivna razloga, da povračilo stroškov ostane.

Hayabusa ::

Po drugi strani stroški za prevoz in prehrano (1) ne gredo v obračun plače, če imaš npr nizko plačo 500 ti 400 eur (1) nebo pri odmerjanju višine pokojnine nič koristilo.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810456 (8641) Lonsarg
»

Prevoz na delo - delitev stroškov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613879 (10557) solatko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831399 (26483) Invictus
»

Prevoz na delo in iz dela, malica

Oddelek: Loža
237505 (6242) St235
»

Naša vlada_ukintev malic in potnih stroškov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817329 (15188) Tarzan

Več podobnih tem