» »

Prevoz na delo - delitev stroškov

Prevoz na delo - delitev stroškov

«
1
2 3

ramiz?! ::

Se kdo vozi v službo še s kom in kako si delite stroške ... meni sodelavec skos joka, če bi se skupaj vozila, pa ne vem kako naj mu računam... po "prijateljski" ceni, ki jo je sam ponudil in se nato počutim slabo, ker mi nebi dal niti polovice tega, kar sam dobi za prevoz, vozil bi pa seveda samo jaz, ker živim par km dlje, torej sam bi bil taksi od vrat do vrat ... ali naj mu postavim svojo opcijo, ki bi bila vsaj polovica kolikor dobi za prevoz, glede na to, da vozim samo jaz in se samo moj avto drsa?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

tony1 ::

Najbolj pošteno bi bilo, da polovico časa vozi eden s svojim avtom, drugo pa drug.

Še vedno prijateljska varianta bi bila recimo tudi ta, da mu računaš pol bencina, ki ga porabi tvoj avto.

Od tu naprej so vse druge variante sicer mogoče, morda pa manj... prijateljske.

FireSnake ::

Vozita pol pol.
Drugače pa bencin strogo na pol.
Je dovolj, če ti častiš amortizacijo avta.

Če pa joka, pa škrtuhu reči, naj se vozi sam.
Nisi socianla ustanova.

Nimaš se za kaj slabo počutiti.
Ne pozabi: čisti računi, dobri kolegi.

Edit: ne glej na prevozne stroške glej, da se ti povrne pol stroškov bencina.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Alien123 ::

moraš vedet, da ti več pokuriš za potne kot jih dobiš. Jaz bi mu predlagal ene 80% njegovih potnih.. če mu kaj ne paše lahko gre na avtobus nazaj

klemenSLO ::

Najbolj fer je če se zmenta tako da enkrat en voz drugič drugi.Lepo si beležte kdo je že vozu oz kdo je na vrsti..
Nobeden nikomur ničesar tako ne raluna. Le gledaš da je enakomerno porazdeljeno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ramiz?! ::

Ja, štos je v tem, da mi tako "joka" glede skupnega prevoza, da mi je kr problem rečt koliko naj plača ... potem se pa zamislim, da bi vozil samo jaz, samo moj avto... po njegovem bi dobil nekej evrčkov in to je to ... po trenutnem, njemu ostane dobri 2/3 prevoznih stroškov

da bi vozila 50/50 ravno ni opcije, ker sam živim 10km naprej, tako da bi on delal še 20 km več na dan, kar nima smisla ... tako da ja, bom postavil neko svojo opcijo, brez pretiravanja, ker konec koncev meni ni do tega, samo mi je pa cigansko, da kot sem omenil, bi se on vozil kot s taksijem in pobiral večji del od prevoza kot jst

pač do takih problemov pride, ko drug človek ni ravno kompatibilen ... če bi bil to znanec, s katerim bi se dobro razumel, ma ga tut zastonj vozit skor nebi bil problem, tako pa ga le videvam v službi in je malo težje
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Vazelin ::

Lepo. On bi se vozil kot gospod v taxiju in kasiral 2/3 potnih8-)

OP: rabiš kaj vazelina?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

klemenSLO ::

pač avto pustita na točki kjer se dobita? kje je tu problem
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Alien123 ::

ajde tak na blef.. Naprimer da ima on 150e potnih, tebi bi pa dal 50€ za cel mesec taksija? :D.. gud gud :P

ramiz?! ::

Alien123 je izjavil:

ajde tak na blef.. Naprimer da ima on 150e potnih, tebi bi pa dal 50€ za cel mesec taksija? :D.. gud gud :P

tako nekak si je predstavljal ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

zobnik ::

Bodo vesel, da se je še kdo ponudil, da se skupaj vozta, računaj mu polovico.

Magic1 ::

Sej lahko prideš do njega in gresta naprej z njegovim avtom vsakič drugič. Zakaj bi se moral vedno ti matrat vozit.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

otago ::

Dogovorta se, da se vozi izmenicno, npr. tedensko... ce je tvoja razdalje vecja... vrzi v excel, kolikokrat moras ti vec vozit, da bos ti gost v taksiju. 10km tja in 10 km nazaj na regionalki ni konec sveta. Ker komot mora kdo s familije vzet avto, se kateri avto pokvari itd.

Ce je to tovarnisko, smensko delo gre. Ko ima en fleksbilen delovni cas, da se kaj rado zavlece v sluzbi, carsharing odpade.

tony1 ::

klemenSLO je izjavil:

pač avto pustita na točki kjer se dobita? kje je tu problem


Tako je, polovico dni naj on avto parkira pri tebi, polovico dni pa te samo pobere in gresta naprej.

xmetallic ::

Deljenje avtomobila z neznanci zna biti problematično in nadležno. Vedno se boš moral prilagajati njemu, če boš imel kakšne opravke pred/med/po službi boš imel same probleme s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Mr_Globus ::

Vse potne stroske al pa 50:50.

freesty ::

Dajta vse potne na kup, odstejta stroske bencina, ostalo pa si razdelita 50:50.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

cortez ::

80e na mesec naj ti da...še zmeram mu ostane čistih 70e.

Pac-Man ::

Kot rečeno, vsak teden en vozi, dobita se na brezplačnem parkirišču nekje na poti, kjer pustita en avto. Vsak obdrži potne stroške in krije svojo porabo in obrabo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

LeQuack ::

Rečta šefom da se bosta skup vozila in da ne rabita več toliki potnih stroškov.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Tako je, vsak teden naj en vozi. Avto puscaj pri njemu. Ce se ne strinja s tem, pa se naj sam vozi.

111111111111 ::

Vsak obdrži svoje potne stroške. Ti se voziš z avtom do njega od njega naprej pa vozita 50/50.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem bil pred leti v situaciji, ko sem se vozil 90km v eno smer v službo. Nisem se vozil sam, smo bili štirje. In smo se dogovorili za točko, kjer smo se dobili in puščali svoje avtomobile, od tam pa je vozil eden, vsak je vozil en teden. Pa nismo nič kilavili, koliko ima kdo do tega zbirališča, eden je šel samo čez cesto. Tako, da vozita lepo 50/50 in je to to...

Lp

Jože

scipascapa ::

1/2 mu računaj, on bo 1/2 prihranil in ti.

MIHAc27 ::

Jaz sem tudi mnenja, da bi moral dati vsaj polovico potnih stroškov.
Ali pač opcija, da se pripelješ do njega (ali te pač pobere nekje blizu njegovega doma), potem pa 1 teden vozi on, drugi ti. Še vedno oba profitirata. Itak ker si dlje verjetno dobiš malce več potnih.

TheBlueOne ::

Jaz se s tem ne bi tako statil in bi se dogovarjal sproti. Drugace imas nerodne situacije, ce delas nadure, pri bolniskih je dodaten pomislek, prakticno moras usklajevati dopuste oz. javiti kdaj bos na dopustu itn. Racunaj tudi, da si deloma odgovoren in se kaj. Jaz ne bi poceel tega niti ce bi dobil sopotnikove celotne potne stroske.

Potem pa imas se izgubo casa. Dvomim, da ne izgubis niti pet min, potem pa se ce tu in tam cakas verjetno lahko racunas vsaj 10min/dan, kar je ca. 1h na teden (ce na cakas tudi v sluzbi), kar je recimo slab delovnik na dva meseca. Ali drugace povedano, kakor da podaris najmanj 3 do stiri dni dopusta/svojega casa.

Mato989 ::

Naj ti da cele potne in ga ti voziš... simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Naj ti da cele potne in ga ti voziš... simpl.


Si preprican, da je to pametno? Potem je OP na nek nacin obvezan v taksiranje. Jaz bi morda svetoval, da se letni potni delijo skozi delovne dni in placa dnevni pavsal, ko se pelje zraven in obratno, ce OP potrebuje prevoz.

stara mama ::

Stroški so taki kot so in konec. Plačilo za prevoz je pa namenjeno točno temu.
Če ne razmišlja racionalno, pa naj gre jokica drugam in se znajde po svoje.

IL_DIAVOLO ::

Potem se lahko sam vozi. Poanta je, da se stroski zmanjsajo. In to se doseze z izmenicno uporabo vozila.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Potem se lahko sam vozi. Poanta je, da se stroski zmanjsajo. In to se doseze z izmenicno uporabo vozila.


To da ne rabi sam vozit ampak sedi in lahko spava ali je fokusiran na kaj drugega je že sprostitev časa, čas je pa denar =) Tako da se naj pol sam vozi če mu dejstvo da ne rabi vozit ni dovolj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Ali vozita pol/pol (ti prideš do njega kadar on pelje), ali pa naj da 3/4 svojih potnih stroškov. Avto se tudi obrablja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Če si 10 km dlje od njega, ga en teden pobereš in odložiš, ko greš v službo. Naslednji teden se pripelješ do njega, avto pustiš na njegovem parkirnem mestu in gresta naprej z njegovim avtom. Ko se vrneta, vzameš svoj avto, on pa lahko spet parkira tam, kjer si bil parkiran ti. Simple ko pasulj. Sva se s sošolcem več let tako vozila na faks, ker sem bil jaz tudi kakšnih 10 km dlje od njega. Pač tisti del, ki ga imam jaz več, krijem sam, ostalo se enostavno razdeli tako, da vsak vozi en teden.

TheBlueOne ::

meni sodelavec skos joka, če bi se skupaj vozila, pa ne vem kako naj mu računam... po "prijateljski" ceni, ki jo je sam ponudil in se nato počutim slabo, ker mi nebi dal niti polovice tega, kar sam dobi za prevoz, vozil bi pa seveda samo jaz, ker živim par km dlje, torej sam bi bil taksi od vrat do vrat ...


Sicer pa ze nacin dialoga nakazuje, da se verjeto gre za hibrida s pijavko. Tile tipi, ki poskusajo povsod priti poceni skozi in potem se po moznosti povedo, da delajo uslugo tebi zaradi tistega drobiza so za moj okus vredni izogibanja. Nekdo, ki bi bil korekten bi najprej vprasal, kaj menis ti, kaksen koncept vidis in potem govoril o ceni. To, da rece, da vozis samo ti on pa da drobiz je prej za klofuto, kot resno obravnavanje.

IL_DIAVOLO ::

To pa je tudi res ja.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:


Potem pa imas se izgubo casa. Dvomim, da ne izgubis niti pet min, potem pa se ce tu in tam cakas verjetno lahko racunas vsaj 10min/dan, kar je ca. 1h na teden (ce na cakas tudi v sluzbi), kar je recimo slab delovnik na dva meseca. Ali drugace povedano, kakor da podaris najmanj 3 do stiri dni dopusta/svojega casa.


Saj ne bo zastonj, ane, bo dobil kompenzirano. S tem, da si bo znižal stroške prevoza in ob izmenični vožnji pridobil nekaj časa ker se mu ne bo treba fokusirati na cesto ampak bo lahko npr. pregledal pošto....

OP,

tako kot so ti že drugi svetovali, najboljša bi bila izmenična vožnja. Pa to kar ti opisuješ ni jokanje ampak čisto normalna komunikacija, za zmenit se je, pa imata lahko oba koristi od tega, pa še okolje, če te bo preveč obremenjevalo lahko pa še vedno odpoveš.

Mato989 ::

Bedarija... izhajat je treba od predpostavke da če on skoz vozi da je tip že na boljšem časovno, ker lahko drka po telefonu med vožnjo... torej nič ne sme prišparat pridobit mora kvečjemu na tem da ne rabi gledat na cesto... drugače se ti ne splača...

Njegov prihranek je že amortizacija avta!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

@Hipatija, ni govora o izmenicni voznji. Bi lahko tudi argumentiral, da stroski niso prav znizani, posebej ko racunas odgovornost, izgubljen cas itn. Ko reces, da bo dobil kompenzirano, OP namiguje, da je slabo kompenzirano.

Kasneje izpostavljam kot problem, da mi deluje kot nek pijavkast tip, ki je postavil nesprejemljive pogoje in ki morda na koncu vidi, kot da ti dela uslugo, ko jo OP dela njemu. To je ze taka persona, da se je izognes.

tomazic89 ::

GupeM je izjavil:

Če si 10 km dlje od njega, ga en teden pobereš in odložiš, ko greš v službo. Naslednji teden se pripelješ do njega, avto pustiš na njegovem parkirnem mestu in gresta naprej z njegovim avtom. Ko se vrneta, vzameš svoj avto, on pa lahko spet parkira tam, kjer si bil parkiran ti. Simple ko pasulj. Sva se s sošolcem več let tako vozila na faks, ker sem bil jaz tudi kakšnih 10 km dlje od njega. Pač tisti del, ki ga imam jaz več, krijem sam, ostalo se enostavno razdeli tako, da vsak vozi en teden.

Tako morata narediti, ali pa raje nic. Po tem sistemu noben ne placuje nikomur nic. Tudi ce mora kdo kak dan s svojim avtom, ko bi moral voziti drugi, ima se vedno svoje potne stroske, kateri mu to krijejo. Na dolgi rok bo cez palec takih izjem priblizno enako na obeh straneh.

Ce bosta delila denar bo prej kot slej prislo do zapletov. Na koncu bosta verjetno porabila ogromno casa okoli kalkuliranja in se verjetno skregala. Da ne govorim o amortizaciji avtomobila, le na zgornji nacin so stroski amortizacije pravicno razdeljeni.

Netrunner ::

Denar je treba izločiti. Po moje je najboljša opcija je, da en dan ga ti pobereš, drugi dan pa parkiraš pri njemu in on pelje naprej.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:

@Hipatija, ni govora o izmenicni voznji. Bi lahko tudi argumentiral, da stroski niso prav znizani, posebej ko racunas odgovornost, izgubljen cas itn. Ko reces, da bo dobil kompenzirano, OP namiguje, da je slabo kompenzirano.

Kasneje izpostavljam kot problem, da mi deluje kot nek pijavkast tip, ki je postavil nesprejemljive pogoje in ki morda na koncu vidi, kot da ti dela uslugo, ko jo OP dela njemu. To je ze taka persona, da se je izognes.


V resnici pojma nimaš kakšen je drugi tip, meni se zdi kot nekdo, ki pravilno razmišlja. O izmenični vožnji ni govora, ker je OP predvideval, da bo zaradi večje oddaljenosti vseskozi on vozil, ne zato ker bi oni drugi tako zahteval, on je samo predlagal, da bi se skupaj vozila. Skratka, pogajanja so še odprta, če bosta pametna, lahko dosežeta takšen dogovor, da bo obema v korist.

Mato989 je izjavil:

Bedarija... izhajat je treba od predpostavke da če on skoz vozi da je tip že na boljšem časovno, ker lahko drka po telefonu med vožnjo...

Saj, zato pa naj izmenično vozita, pa bosta lahko tudi izmenično drkala, ane.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Aja, to je pravilno razmisljanje, da se vozis zastonj na racun drugega? Tisti drobiz kar mu da, je pa po tvoje samo dobra volja. Itak bi se peljal v sluzbo z njim ali brez njega.

Kajne?

styrian ::

Jaz imam s sodelavcem zmenjeno, da mu plačam 3 cente na km. Pot je 2-3x na mesec v obe smeri.

FormerUser ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja, to je pravilno razmisljanje, da se vozis zastonj na racun drugega? Tisti drobiz kar mu da, je pa po tvoje samo dobra volja. Itak bi se peljal v sluzbo z njim ali brez njega.

Kajne?

Kdo naj bi se vozil zastonj?

IL_DIAVOLO ::

Pijavka, kot si ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:


V resnici pojma nimaš kakšen je drugi tip, meni se zdi kot nekdo, ki pravilno razmišlja. O izmenični vožnji ni govora, ker je OP predvideval, da bo zaradi večje oddaljenosti vseskozi on vozil, ne zato ker bi oni drugi tako zahteval, on je samo predlagal, da bi se skupaj vozila. Skratka, pogajanja so še odprta, če bosta pametna, lahko dosežeta takšen dogovor, da bo obema v korist.



meni sodelavec skos joka, če bi se skupaj vozila, pa ne vem kako naj mu računam... po "prijateljski" ceni, ki jo je sam ponudil in se nato počutim slabo, ker mi nebi dal niti polovice tega, kar sam dobi za prevoz, vozil bi pa seveda samo jaz, ker živim par km dlje, torej sam bi bil taksi od vrat do vrat ...


Glede na vse opisano za moj okus ni pristopil korektno ampak pijavkasto. Sicer pa naj OP presodi. Jaz se takih tipov, ki iscejo usluge na tak nacin izogibam. Ce bi nekdo pristopil normlano za moj okus ne bi smel zaceti s ceno, ki jo ponuja ampak z vprasanjem, kako si OP lahko kaj takega predstavlja.

Mato989 ::

@thetiko

Imaš prav, jaz menim nko, zato pa moa zdaj OPnjemu dat nazaj take pogoje da bo OP imel od tega občutno korist... in edina občutna korist za moje pojme je ta, da mu naj "prijatelj" oz. sodelavec plačuje enako kot če se vozi sodelavec sam v zameno za prišparano amortizacijo in dejstvo da lahko drka po telefonu do šihta in nazaj...

Da bo OP imel vsaj neko finančno korist od tega, tako se bo tudi najbolj ziher rešil jokanja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FormerUser ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pijavka, kot si ti.

Jaz sem pijavka ker predlagam pošteno delitev stroškov? LOL. Poglej kaj predlaga @Mato989, pa boš videl stališče pijavke.

Mato989 ::

FormerUser je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pijavka, kot si ti.

Jaz sem pijavka ker predlagam pošteno delitev stroškov? LOL. Poglej kaj predlaga @Mato989, pa boš videl stališče pijavke.


Pijavkam je vedno potrebno udarit nazaj pijavništvo ker potem vidijo ali morda upamo da bodo vidli kako sleparsko hočejo služit oz. šparat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



Glede na vse opisano za moj okus ni pristopil korektno ampak pijavkasto. Sicer pa naj OP presodi. Jaz se takih tipov, ki iscejo usluge na tak nacin izogibam. Ce bi nekdo pristopil normlano za moj okus ne bi smel zaceti s ceno, ki jo ponuja ampak z vprasanjem, kako si OP lahko kaj takega predstavlja.


Aja, za TVOJ okus, potem pa vredu. OP-ju pa predlagam, da posluša nasvete tistih, ki so predlagali izmenično vožnjo in se skuša na ta način dogovoriti in bo imel korist tudi sam.

Mato989 je izjavil:


Pijavkam je vedno potrebno udarit nazaj pijavništvo ker potem vidijo ali morda upamo da bodo vidli kako sleparsko hočejo služit oz. šparat =)

Ne, ni treba. Ker še vedno velja tisti zimzeleni nasvet, da se je bolje ne spuščati na nivo kretenov ker te bodo vedno premagali s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prevoz na delo - zaplet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15625109 (10605) Mavrik
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802110365 (83570) Pika na i
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810183 (8368) Lonsarg
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15830947 (26031) Invictus
»

Naša vlada_ukintev malic in potnih stroškov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817144 (15003) Tarzan

Več podobnih tem