» »

Prevoz na delo - delitev stroškov

Prevoz na delo - delitev stroškov

1 2
3
»

Mato989 ::

@Mato989
Še vedno zganjaš populizem, zraven pa ne ločiš osnovnih pojmov:
a) povračilo stroškov prevoza na delo - to dobijo vsi zaposleni, ki so oddaljeni dovolj oddaljeni od mesta zaposlitve ( več kot 1 ali 2 km, bi moral pogledat),
razen, če delodajalec ne poskrbi za prevoz.
b) povračilo stroškov službene poti - t.i. potni stroški

Povračilo prevoza na delo je v svoji zgodovinski osnovi socialni korektiv, da se je "omejevalo" priseljevanje v mesta.


Seveda, ampak povej mi kako zmore 90% sveta BREZ plačane malice in potnih in s samo PLAČO? Zakaj moramo mi met ta socialni korektiv drugi ga pa ne rabijo v večini?

Poznam oba osnovna pojma, govorim da oba izmed teh osnovnih pojmov ki jih razlagaš lahko uporabiš za KRAJO državi... ker ga je država z zakonom dovolila, namesto da bi bilo vse to v BRUTO plači in je to to...

Od kje si dobil cifre s katerimi operiraš?


Iz logike... iz zadnjih 4 podjetij kjer sem delal sem imel v povprečju 175€ nadomestila malice in prevoza na delo... ker menim da se večina zaposlenih na delovno mesto ne vozi več kot 35km v eno smer, to pomeni da v primeru da dobijo skorajda polno malico ki je še neobdavčena in avtobusni prevoz pomeni da v povprečju dobivajo cca 200€ +/- 10% neobdavčenih nadomestil...

??? vsem bomo vzeli in dali samo tistim, ki zaslužijo minimalca? uravnilovka, socializem.


Narobe, minimalna plača je v zakonu zato da ima najšibkešji backup države da ga ne izsilili delodajalec da dela za manj kot rabi da preživi... Vse kar je nad minimalcem, je stvar pogajanj... zato tisti ki imajo danes 1.000€ neto + malico in prevoz lahko gredo do šefa in rečejo da dajejo odpoved če ne bodo dobili zdaj 1.200€ NETO ker malice in prevoza več ni... če bo šef odločil, da so tega še zmeraj vredni potem bo dal drugače pač ne in lahko grejo drugam...

Za tiste na minimalcu se ne spremeni nič, v grobem, za one nad minimalcem pa se spremeni to, da če so res vredni več, se izpogajajo za več in ni potrebe da jim država drži štango, oz. jim jo drži enako s tem da tudi oni ne morejo past pod minimalca...

Hkrati bomo začeli dobivat tudi PRAVILNE statistične podatke o višinah plač, ker danes v SLO zgleda kot da imamo vsi nizke plače, v resnici pa zaradi malice in prevoza in sleparjenja s kilometrino marsikdo dobiva na račun tudi 50% višjo plačo kot je njegov NETO... krivda pa je ker država skozi zakon to dopušča.

Zato pa je potrebno VSE dodatke kanalizirat v BRUTO plačo in potem uravnavat odpustke skozi dohodnino, tako ima to urejeno AVSTRIJA, tako ima to urejeno marsikdo... dodaten bonus v mojem predlogu je da bi v tem gnilem PAYGO sistemu odmerna stopnja tako zajemala tudi malico in prevoz ki ga zdaj ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

zakaj pa ti delodajalec ne dvigne plače za 200e + doda potne in malco?
torej naprimer jaz, ki nimam potnih, bi imel manjšo plačo kot sodelavec, ki dobi 200e potnih?
meni se plača ne bi spremenila, njemu bi se pa v bruto dodalo in bi posledično imel večjo penzijo?

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

zakaj pa ti delodajalec ne dvigne plače za 200e + doda potne in malco?
torej naprimer jaz, ki nimam potnih, bi imel manjšo plačo kot sodelavec, ki dobi 200e potnih?
meni se plača ne bi spremenila, njemu bi se pa v bruto dodalo in bi posledično imel večjo penzijo?


Ne, potni in malica se ukinejo in se dvigne SAMO minimalec (vsem ki ga imajo) za 200EUR... ostali ki ga nimajo se pa naj grejo izpogajat zavišji bruto če so toliko nenadomestljivi... zdaj so idealni pogoji ko je manjko delavcev...

Primer.

Oseba A ima minimalca (+potne in malica)
Oseba B ima minimalca +50EUR neto (+potne in malica)
Oseba C ima minimalca +250EUR neto (+potne in malica)

Minimalec se svigne za cca 200EUR neto

Oseba A ima minimalca ki je višji za 200EUR neto
Oseba B ima minimalca ki je višji za 200EUR neto
Oseba C ima minimalca ki je višji za 200EUR neto +50EUR

Osebi C to morda ne bo všeč ampak lahko gre do nadrejenega in zahteva 150EUR višjo plačo (ali vstavi poljubno cifro) če je res toliko vredna potem bo delodajalec dal... Enako velja za osebo B.

S tem poenostavimo celoten način plačnih obračunov, odpade kar nekaj bedarij od tega določanja za višino malice in računanja potnih za računovodstvo, hkrati so plače BOLJ primerljive med panogami in znotraj panoge, ker ni več mogoče da bi nekdo ki dobi višji NETO dobil na koncu nižje izplačilo od nekoga ki ima nižji neto in max malico in prevoz...

Dejansko si v tem sistemu obračunavanja dodatkov se PRIMORAN pogajat o dodatkih namesto samo o plači...

PRIMER:

Jaz se grem pogajat na servis 1 za šiht... se dogovorim za plačo 850EUR NETO... Grem nato na servis 2, kjer mi ponudijo plačo 870EUR NETO... super, osnovna logika bipričakovala da sprejmeš višjo plačo ob enakih delovnih pogojih in oddaljenosti od šihta (zavoljo primera) ampak zdaj se moram pa pogajat še za potne in malico, ker lahko mi delodajalec ki mi ponudi 870EUR NETO nato odmeri najmanjše možno nadomestilo za malico (cca. 4,9EUR) medtem ko mi lahko delodajalec ki mi ponudi 850EUR NETO ponudi najvišje možno nadomestilo za malico kar je cca 6,10EUR) in rezultat je ta, da bi zaradi tega če sprejmem NIŽJI neto, imel na koncu meseca več razpoložljivega dohodka kot obratno, kar je absurd.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bluefish ::

In kako je opisan primer pogajanja glede višine potnih stroškov in malice drugačen od pogajanja o višji bruto plači ob v bruto plačo vključenih stroških?

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

In kako je opisan primer pogajanja glede višine potnih stroškov in malice drugačen od pogajanja o višji bruto plači ob v bruto plačo vključenih stroških?


Sploh ni... se pa ne more zgodit več to da imaš pri manjšem NETU višje izplačilo =) Pa tudi odmerna pokojnina je zaradi višjega bruta višja, pa tudi bolj statistično primerljive so plače v panogi, pa tudi manj možnosti mahinacij je(ob hkratni ukinitvi kilometrine za službeno pot seveda) pa bolj čista je plačilka itd itd...

Skratka skorajda nobene slabosti ni, sploh v času ko delovne sile primanjkuje in bi ob manjšem pritisku zaposlenega marsikateri delodajalec izpljunil teh100 ali 150 evrov če bi čutil da zaradi tega ostane brez delavca ki dela dobro...

Pa še država bi načeloma imela več od prispevkov, seveda pa so potem potrebne malo boljgrobe korekcije dohodninske lestvice ki pa je itak potrebna obnove.

Vse olajšave bi morali skanalizirat skozi dohodninsko lestvico, zato jo imamo, je najlažja zadeva, ne pa neka izvzeta poglavja.


Da ne omenjam kako glupo je začet temo da hočeš met 7 centov več malice ali 15 centov več... veliko elegantnejše se je pogovarjat o višini NETO ali BRUTO plače...

Enako bi morali naredit z regresom... ukinit regres in dvignit minimalca za 1/12 minimalnega regresa... in ohranit le 13 plačo aka. božičnico za način izplačevanja nagrad in nagraditve zaposlenih ki bi bila do 100% povprečne plače v SLO neobdavčena medtem ko bi bila popolnoma free prispevkov ne glede na višino.

S tem bi potem prišli nekje na dobrih 950EUR minimalca brez nekih postavk na plačilkah pa jebanju z regresom ki ga ni ali v bonih itd itd itd... bolj pregledno, višje odpravnine, višja penzija zaradi odmere v bruto bolj primerljivo, skratka skorajda sami plusi.

Edini ki bi potencialno najebali bi bili tisti ki nimajo jajc in imajo danes plače med 800-1.000EUR neto, tisti bi pa znali malo manj dobit ampak v tem času bi lahko z malo odločnosti dobili nazaj večino tega kar bi "zgubili" hkrati pa ohranili vse dodatne pluse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Tujina nima niti študentskega dela, niti dela s.p.-jev v podjetjih, temveč vse šteje kot delovno razmerje, od katerega se plačuje vse prispevke in pripadajo vse bonitete (dopust, bolniška), torej je potrebno spremenit celotno delovno zakonodajo, da bomo statistično primerljivi z ostalimi državami, ravno tako je potrebno uredit pogodbe, v katerih ne more biti nižje postavke, kot je minimalna plača (vse kolektivne pogodbe imajo prve tri plačilne razrede pod minimalno plačo, delodajalci pa nočejo niti slišat o tem, da je potrebno to uredit, raje odpovejo veljavnost kolektivnih pogodb), ravno zato, ker se delavci ne znate sindikalno organizirat in malo bolj trdo prijet zaposlovalce, da bi se začeli obnašat tako, kot je to sindikat že dosegel v razvitih državah.

Morale, v smislu, da mora vsak zaposleni zaslužit najmanj za preživetje, pri podjetnikih namreč ni, je samo tisto, kar se na silo izpogaja ali kar naredi pomanjkanje kadrov, dokler je pomanjkanje, potem se plačila zelo hitro znižajo.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Daj ne bluzi, sindikalisti vaše generacije so krivi za to da je upad članstva takšen kot je... ker se takrat niste mogli zmenit niti za to kar zdaj pišeš... da je 1. tarifni razred = minimalcu ostalo pa po faktorjih 1.xxx to debato sva že mela in je ne mislim ponavljat ker je neproduktivna, vaša generacije se je nategnila ti osebno nič kriv ker si angelček ampak to meni ne pomaga...

Kar se pa tiče študentskega dela in SP pa enako ukinit... naj se odpirajo d.o.o.ji tako bo tudi manj osebnih stečajev ker bo omejena odgovornost za začetek. Ne vidim slabosti, študentsko delo pa je itak izkoriščanje... naj se lepo podpišejo pogodbe o zaposlitvi za 10ur tedensko ali kaj podobnega, ker zakonodaja to omogoča!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Če se že menimo o zakonodaji in vsem tem, nazaj naj pride SDK in s tem finančna policija. Posredniki v firmah se naj ukinejo ala varianta trenkwalder itd.. Pri odločitvah v firmi bi moral bit vedno prisoten izbran delavec ki ima možnost veta.. itd itd

Ker kaj naše firme delajo tukaj je neverjetno..

solatko ::

Mato989 - Do Markovičevega zakona o podjetjih, koncem devetdesetih, delavci praktično niso rabili sindikata, razen za piknike in ozimnico, smo bili pa vsi zaposleni, s podpisom pogodbe o delu, avtomatično člani ZSSS.
S sprejetjem zakona o podjetjih, pa je pristojnost dogovarjanja o plačah prešel prvič v bivši yugi iz delavskega sveta, na sindikat in takrat, se ob visoki inflaciji, le ta ni izkazal, saj so bili v večini podjetij, sindikalni zaupniki tisti, ki se jim ni ljubilo delat drugega. Niso imeli niti minimalnih izkušenj glede pogajajnj, niso si ustvarili zaupanja delavcev, tako, da je v večini podjetij realna plača hitro padla za več kot pol in je bilo tako prvič delo popolnoma razvrednoteno.

Takrat, še pred pričetkom lastninjenja, bi se morali delavci reorganizirat, vendar se je vse dogajalo prehitro in miselnost je v glavnem ostala na tem, kaj mi če sindikat, saj tako nič ne doseže, brez zavedanja, da je to pač stanovska organizacija, ki si jo je potrebno prilagodit, glede na situacijo.
Govoriš o naši generaciji, čudno, ravno mladi večinoma kričite, da so zanič sindikati pa niste pripravljeni nič storiti zato, predvsem pa nebi uporabili nobene možnosti sindikalnih pritiskov, zaradi bojazni, po izgubi službe.

Glede na to, da smo ena redkih držav, v kateri je breme upravičene stavke na plečih delodajalcev, mi nikakor ni jasna nepripravljenost zaposlenih, da si sindikalno področje uredijo tako, kot ga imata recimo A in D, odsvetujem pa organiziranost kot ga ima I, saj so sindikati zelo razdrobljeni in niti slučajno nimajo take moči, kot tam, kjer je organiziranost centralizirana po panogah in še celotnih zvezah.

Alien123 - Je še prehitro, SDK je bila ukinjena ravno s tem namenom, da se tako ali drugače poprihvatizira družbeno premoženje, brez nekih posebej trdih pravil, torej tisti pri koritu, naredijo s firmo kar hočejo, če se nihče ne pritoži in v večini firm, je šlo to skozi, preko fiktivnih poslov, ki zaradi kontrole SDK nebi šli skozi.

Ko se bo prihvatizacija dejansko nehala, bo oblast, v kateri bo to premoženje, poskrbela za zaščito in uvedla tudi vse potrebno.
Delo krepa človeka

donvito ::

Ta stavek pove vse o tebi;
Ne, potni in malica se ukinejo in se dvigne SAMO minimalec (vsem ki ga imajo) za 200EUR... ostali ki ga nimajo se pa naj grejo izpogajat zavišji bruto če so toliko nenadomestljivi... zdaj so idealni pogoji ko je manjko delavcev...

Upam, da nisi na kakšnem višjem položaju, ker, ko berem tebe, dobim asociacijo na:

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Do Markovičevega zakona o podjetjih, koncem devetdesetih, delavci praktično niso rabili sindikata, razen za piknike in ozimnico, smo bili pa vsi zaposleni, s podpisom pogodbe o delu, avtomatično člani ZSSS.
S sprejetjem zakona o podjetjih, pa je pristojnost dogovarjanja o plačah prešel prvič v bivši yugi iz delavskega sveta, na sindikat in takrat, se ob visoki inflaciji, le ta ni izkazal, saj so bili v večini podjetij, sindikalni zaupniki tisti, ki se jim ni ljubilo delat drugega. Niso imeli niti minimalnih izkušenj glede pogajajnj, niso si ustvarili zaupanja delavcev, tako, da je v večini podjetij realna plača hitro padla za več kot pol in je bilo tako prvič delo popolnoma razvrednoteno.

Takrat, še pred pričetkom lastninjenja, bi se morali delavci reorganizirat, vendar se je vse dogajalo prehitro in miselnost je v glavnem ostala na tem, kaj mi če sindikat, saj tako nič ne doseže, brez zavedanja, da je to pač stanovska organizacija, ki si jo je potrebno prilagodit, glede na situacijo.
Govoriš o naši generaciji, čudno, ravno mladi večinoma kričite, da so zanič sindikati pa niste pripravljeni nič storiti zato, predvsem pa nebi uporabili nobene možnosti sindikalnih pritiskov, zaradi bojazni, po izgubi službe.

Glede na to, da smo ena redkih držav, v kateri je breme upravičene stavke na plečih delodajalcev, mi nikakor ni jasna nepripravljenost zaposlenih, da si sindikalno področje uredijo tako, kot ga imata recimo A in D, odsvetujem pa organiziranost kot ga ima I, saj so sindikati zelo razdrobljeni in niti slučajno nimajo take moči, kot tam, kjer je organiziranost centralizirana po panogah in še celotnih zvezah.

Alien123 - Je še prehitro, SDK je bila ukinjena ravno s tem namenom, da se tako ali drugače poprihvatizira družbeno premoženje, brez nekih posebej trdih pravil, torej tisti pri koritu, naredijo s firmo kar hočejo, če se nihče ne pritoži in v večini firm, je šlo to skozi, preko fiktivnih poslov, ki zaradi kontrole SDK nebi šli skozi.

Ko se bo prihvatizacija dejansko nehala, bo oblast, v kateri bo to premoženje, poskrbela za zaščito in uvedla tudi vse potrebno.


Vso to solato, dragi g. solatko si že 3x napisal v eni drugi temi...

Takrat, še pred pričetkom lastninjenja, bi se morali delavci reorganizirat, vendar se je vse dogajalo prehitro in miselnost je v glavnem ostala na tem, kaj mi če sindikat, saj tako nič ne doseže, brez zavedanja, da je to pač stanovska organizacija, ki si jo je potrebno prilagodit, glede na situacijo.


Tako je, in ker se takrat niste bili sposobni reorganizirat, se lahko vse sindikate bolj ali manj zapre in se ne troši denarja za članstvo, ker moči nimajo, skorajda nihče od nove generacije pa noče vplačevat v nekaj kar ne zagotavlja neke moči... in ker smo v EU (Vsaj to) in velja prost pretok delovne sile, se pač gre na bolje, kdor želi in ima znanje...

Govoriš o naši generaciji, čudno, ravno mladi večinoma kričite, da so zanič sindikati pa niste pripravljeni nič storiti zato, predvsem pa nebi uporabili nobene možnosti sindikalnih pritiskov, zaradi bojazni, po izgubi službe.


Seveda nismo, ker smo pogledali vaše sindikalne uspehe od leta 1991 do 20xx in to je to... kot mladi seveda govorim o letnikih ki so začeli prihajat masovno na trg dela po vstopu v EU, torej po letu 2003! Ti bolj ali manj mladi ki smo danes stari med 18 in 34 let pač niso pripravljeni mesečno financirat sindikata ki ni sposoben izpogajat ničesar in v iskanju kariere nimajo časa se ukvarjat z organizacijo sindikalizma, ker to terja čas in napor ki ga raje vsak pameten usmeri v učenje in izobraževanje samega sebe in je tako več vreden =)

Tebi to seveda ni všeč, ampak ti zdaj itak pobiraš delo nas zaposlenih, ker tvoji dinarji ki si jih vplačeval so vredni 0 € in toliko bi moral imet penzije... ampak vas država šćiti, ko bomo na vrsti mi bodo vojne, revolucije in smrt... zato brezveze sindikalni boj, bolje hoardanje cekinov od države stran kakor veš in znaš... zasluga gre pa baby boomerjem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

niti dela s.p.-jev v podjetjih

Ni res niti priblizno, iz prve roke.

Je pa res, da ni potnih in malice. Kako to deluje, je pa nagradno vprasanje za Slovenijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Mato989 - To, da nimaš pojma o ničemer si že in še dokazuješ. Če se vam ne ljubi organizirat za zaščito lastnih riti, se pač ni treba, nikakor pa kot nečlan ne moreš in ni etično, kritizirat organizacije, katerih nisi član.

Tvoja prepričanja v bruto v žep, lahko preveriš, kaj se dogaja s 3. pokojninskimi shemami v ZDA, kjer večino denarja zaposleni dobijo v žep. Vse v redu, dokler so zdravi in pri močeh, če pa pride bolezen, šolanje otrok,..... pa ljudje delajo samomore ali pa se z orožjem, ki je ameriški privilegij, spravijo streljat nedolžne mimoidoče.
Če hočeš tak sistem, potem zaprosi za zeleno karto in se odseli, dokler boš pa v Evropi, si pa prisiljen del denarja dajat za zajamčeno, državno penzijo.
Če se znaš prav pogajat in si dovolj sposoben, se boš kar z delodajalcem zmenil, da ti bo nakazoval dogovorjen znesek do smrti in imaš problem rešen.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - To, da nimaš pojma o ničemer si že in še dokazuješ. Če se vam ne ljubi organizirat za zaščito lastnih riti, se pač ni treba, nikakor pa kot nečlan ne moreš in ni etično, kritizirat organizacije, katerih nisi član.

Tvoja prepričanja v bruto v žep, lahko preveriš, kaj se dogaja s 3. pokojninskimi shemami v ZDA, kjer večino denarja zaposleni dobijo v žep. Vse v redu, dokler so zdravi in pri močeh, če pa pride bolezen, šolanje otrok,..... pa ljudje delajo samomore ali pa se z orožjem, ki je ameriški privilegij, spravijo streljat nedolžne mimoidoče.
Če hočeš tak sistem, potem zaprosi za zeleno karto in se odseli, dokler boš pa v Evropi, si pa prisiljen del denarja dajat za zajamčeno, državno penzijo.
Če se znaš prav pogajat in si dovolj sposoben, se boš kar z delodajalcem zmenil, da ti bo nakazoval dogovorjen znesek do smrti in imaš problem rešen.


Daj ne bluzi solatko, nesposobni člani sindikata ste bli, ker niste bli sposobni ustavit lastninjenja... tako da ne zdaj valit to na nas, da vas mormo do smrti vzdrževat, to se zmeni s svojo generacijo, jaz nisem od tebe mel nič, in te pač ne mislim vzdrževat, zato pa mlajša generacija dela na minimalcu in na roke še 500taka... bolje kot 900 neto ko država pobere 200tko zraven =)

Slovenija naredi na 1.000 ljudi več samomorov kot USA... pa imamo ZPIZ, kaj pa zdaj? Torej ZPIZ ne pomaga =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

solatko ::

Mato989 - Se strinjam, vendar moraš vedet, da so slabe sindikaliste izbrali sindikalno nezainteresirani delavci in, da so po veliko firmah, delavci sami hoteli postati (zavajanja vodstev pri vseh lastninskih pripravah) solastniki, saj so glede na besede vodstev, sebe videli kot enakopravni lastniki v vseh olastninjenih firmah.
Meni firme v kateri sem bil takrat sindikalni zaupnik, niso ukradli, če prav jim je projekt za 150kDEM naredil strokovnjak za lastninjenje v Studio marketing, nam je pa pozneje firmo uničilo dejstvo, da so zaposleni dali certifikate s katerimi bi kupili 60%-ov firme drugam (Krka, Lek, Žito, Union), kjer pa so jim na koncu vzeli med 2-5%-ov vrednosti, ostalo pa so potem lahko dali v finančne družbe, ki so sprejemale te takrat že brezvredne papirčke in jih večina ni dobila niti vrednosti certifikata ven.
Mojo firmo je uničil župan, ki je bil v drugi stranki kot direktorica in obnašanje lastnikov, ki so dobili veliko večino v firmi, nobenemu pa ni bil cilj, da bi proizvod, ki je bil med boljšimi na svetu prodajali naprej in se širili.

Od trenutka, ko je bila firma uradno olastninjena, ni imel sindikat nobenega vpliva na poslovanje in dogajanje v taki firmi. Vse svinjarije skupaj z krajo in razbitjem firm, so se namreč dogajale po registracije na sodišču (lastniki namreč lahko počnejo s svojo lastnino kar hočejo, tudi zaprejo, dajo poslovne prostore v najem, nadaljujejo s proizvodnjo, naredijo trgovino ali vrtec, skratka nobenega vpliva zunanjih instanc več).

Samomori v ZDA so popolnoma druge narave, kot samomori v SLO. Tam so samomori večinoma zato, ker jih sistem pusti na suhem, ko jih nekdo nategne in jih pusti brez vplačanih sredstev za starost.

Pri nas je socialnih samomorov (zato ker ti sistem odnese prihranke) zelo malo, večinoma so zaradi zdravstvenih težav, neperspektivnosti, alkohola, mamil, medsebojnih odnosov,..... noben zaradi izgube prihrankov.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Mato989 - Se strinjam, vendar moraš vedet, da so slabe sindikaliste izbrali sindikalno nezainteresirani delavci in, da so po veliko firmah, delavci sami hoteli postati (zavajanja vodstev pri vseh lastninskih pripravah) solastniki, saj so glede na besede vodstev, sebe videli kot enakopravni lastniki v vseh olastninjenih firmah.
Meni firme v kateri sem bil takrat sindikalni zaupnik, niso ukradli, če prav jim je projekt za 150kDEM naredil strokovnjak za lastninjenje v Studio marketing, nam je pa pozneje firmo uničilo dejstvo, da so zaposleni dali certifikate s katerimi bi kupili 60%-ov firme drugam (Krka, Lek, Žito, Union), kjer pa so jim na koncu vzeli med 2-5%-ov vrednosti, ostalo pa so potem lahko dali v finančne družbe, ki so sprejemale te takrat že brezvredne papirčke in jih večina ni dobila niti vrednosti certifikata ven.
Mojo firmo je uničil župan, ki je bil v drugi stranki kot direktorica in obnašanje lastnikov, ki so dobili veliko večino v firmi, nobenemu pa ni bil cilj, da bi proizvod, ki je bil med boljšimi na svetu prodajali naprej in se širili.

Od trenutka, ko je bila firma uradno olastninjena, ni imel sindikat nobenega vpliva na poslovanje in dogajanje v taki firmi. Vse svinjarije skupaj z krajo in razbitjem firm, so se namreč dogajale po registracije na sodišču (lastniki namreč lahko počnejo s svojo lastnino kar hočejo, tudi zaprejo, dajo poslovne prostore v najem, nadaljujejo s proizvodnjo, naredijo trgovino ali vrtec, skratka nobenega vpliva zunanjih instanc več).


Razumem, ampak za to nismo krivi mi ki smo se rodili po 1980... in moraš razumet, zakaj nam ni v interesu plačevat sindikata ki ima tako zgodovino =) Oz. sindikata sploh, če pa lahko jutri grem delat v tujino za 2,5k recimo Tebi kot nekomu ki je živel skor cel aktiven lajf v Jugi je to pač težko razumljivo.

Samomori v ZDA so popolnoma druge narave, kot samomori v SLO. Tam so samomori večinoma zato, ker jih sistem pusti na suhem, ko jih nekdo nategne in jih pusti brez vplačanih sredstev za starost.

Pri nas je socialnih samomorov (zato ker ti sistem odnese prihranke) zelo malo, večinoma so zaradi zdravstvenih težav, neperspektivnosti, alkohola, mamil, medsebojnih odnosov,..... noben zaradi izgube prihrankov.


Eeeeee, seveda, in zakaj je neperspektivnost? Ker ko pogledam svoj BRUTO 2 in potuhtam kaj vse dam državi in koliko država nudi v zameno postane vse skupaj brez perspektive in tako postane naslednji pir ali đola bolj mamljiva kot pa ukvarjanje s sindikati =) Lepo da sva prišla do istega zaključka skozi drugačne ovinke.

V USA sistem pusti nategnjene na suhem, pri nas pa sistem nategne vse ki vplačujemo in daje več nategnjenim ali tistim ki nategujejo sistem... Tebi je bolj všeč da smo vsi grupno nategnjeni od ZPIZa meni pač ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

solatko ::

Mato989 - Mi, ki smo se rodili v pedesetih tudi nismo krivi za belo-rdeče zajebavanje pa nas od 1991 na polno posiljujejo s tem. Glede tujine, sem bil več zunaj, kot večina mladih danes, imel nekaj časa tudi tujega delodajalca, s sindikatom pa sem se začel ukvarjat šele po sprejetju zakona o podjetjih, še v yugi (Markovičev zakon), kjer je sindikat prvič v zgodovini postal neposredni pogajalec z vodstvi podjetij na delovno pravnem in finančnem področju, prej nikoli.
Zaupnik sem postal, ko smo vsi izstopili iz sindikata in je območni odbor poslal sekretarja in na njegov izziv sem se spoprijel s tem področjem in v petih letih dosegel najboljšo podjetniško pogodbo v EU, preprečil prihvatizacijo podjetaj in uspel doseči, da so bila izplačila plač brez zamud. To kar sem s strani vodstva, delavcev in zunanjih sindikalistov doživel na lastni koži, bi lahko opisal v kar nekaj sto straneh dolgem romanu, ki bi bil zanimv pokazatelj šikaniranj in podjebavanj, ki jih doživi dober zaupnik, bil pa sem tudi med pobudniki za ustanovitev delavske stranke, s katero sem se nehal ukvarjat, ko so jo ukradli komunisti.
Ti pa lahko zaupam, da so mi delavci-člani in zveza, večkrat zarili nož v hrbet, kot pa pomagali pri reševanjih nesporazumov z vodstvom podjetja. Sem si pa z opravljenim vsem rednim delom, zelo dobro ščitil hrbet, tako, da razen najnižje plače na najbolj zahtevnem stroju, nisem imel kakšnih bolečih posledic.
Če bi vsaj v LJ imel več podobnih sindikalistov (sindikat kovinarjev je takrat vodila mariborska struja, ki pa je imela čisto drugačen, bolj političen pogled na vodenje sindikata, bi bili rezultati o propadu firm v LJ precej drugačni in posledično bi bilo veliko manj privatizacijskih tajkunov in morda kak nakupovalni center v LJ manj.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prevoz na delo - zaplet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15625109 (10605) Mavrik
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802110359 (83564) Pika na i
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810182 (8367) Lonsarg
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15830947 (26031) Invictus
»

Naša vlada_ukintev malic in potnih stroškov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817144 (15003) Tarzan

Več podobnih tem