» »

Samsungov operacijski sistem Tizen je pravi raj za hekerje

Samsungov operacijski sistem Tizen je pravi raj za hekerje

Ars Technica - Operacijski sistem za pametne naprave Tizen, ki ga je Samsung razvil kot odgovor na Androida, naj bi imel več kot 40 varnostnih lukenj. Tizen je sicer v uporabi na različnih Samsungovih pametnih televizijah, pametnih urah in telefonih. Tizen tako poganja že 30 milijonih televizij, do konca letošnjega pa Korejci načrtujejo, da bi Tizen tekel tudi 10 miljonov pametnih mobilnikov.

V javnosti je varnostne luknje prvi razkril Izraelski raziskovalev Amihai Neiderman. Ta je v intervjuju za Motherboard povedal, da za odprtokodnim Tiznom stoji ena slabših kod, kar jih je kdaj videl: “Razvidno je, da nihče z osnovnim razumevanjem varnosti ni pogledal kode. Kot da bi popolnoma nevednemu študentu dal razvijati programsko opremo.” O kodi ni imel za povedati nič pozitivnega: “Vse, kar so lahko naredili narobe, tudi so.”

Za razliko od zgodbe s Samsungom in CIO, se lahko tokratnje varnostne pomanjkljivosti izkorišča tudi na daljavo.

Neiderman med vsemi varnostnimi luknjami, ki jih nepridipravi lahko izkoristijo v svojo korist, izpostavlja ogromno pomanjkljivost sistema. Le ta dovoli napadalcem na televizijo naložiti zlonamerno kodo, ki daje hekerjem popolno kontrolo nad napravo prek digitalne trgovine TizenStore. Neiderman bo svoje ugotovitve podrobneje predstavil v ponedeljek, 10. Aprila na Kaspersky Lab’s Security Analyst Summitu.

Neiderman je jožnokorejsko podjetje opozoril na napake, preden jih je posredoval v javnost. Vendar, ker so pri Samsungu na opozorila odgovorili z avtomatiziranim e-mail odgovorom, se je odločil za javno razkritje. Šele po objavah v medijih se je Samsung javno odzval z besedami, da so več kot pripravljeni sodelovati z Neidermanom in razrešiti potencialne ranljivosti sistema.

7 komentarjev

Apple ::

Glih uro Gear S3 sm mislu kupt...
LP, Apple

Zmajc ::

No way da se dotaknem naprav s tem.

mtosev ::

saj je to os primarno za tv, če mi tv shackajo pa mi nekam vseeno. skrbelo bi me, če bi to imel na kompu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

badabim ::

TV-ji te gledajo in poslušajo (kot v 1984).

Ales ::

Bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega. Samsung ni neka cvetka na tem področju, tokrat so očitno narobe odreagirali oz. Neiderman sploh ni uspel priti do nekoga na drugi strani.

Po drugi strani pa tole zgoraj delno zveni kot samopromocija pred nastopom na konferenci 10. aprila.

Dr_M ::

mtosev je izjavil:

saj je to os primarno za tv, če mi tv shackajo pa mi nekam vseeno. skrbelo bi me, če bi to imel na kompu.



Normalne ljudi skrbi, ce bi jim lahko pohekkal tv s kamero in mikrofonom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

mtosev je izjavil:

saj je to os primarno za tv, če mi tv shackajo pa mi nekam vseeno. skrbelo bi me, če bi to imel na kompu.



Normalne ljudi skrbi, ce bi jim lahko pohekkal tv s kamero in mikrofonom.
moj nima mikrofona oz better mic je na pilotu. LG
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137958 (9749) zitrus
»

Prvi telefon s Tizenom: Samsung Z

Oddelek: Novice / Ostale najave
4315303 (12771) boolsheat
»

Samsung pripravlja pametne ure

Oddelek: Novice / Ostale najave
2310091 (8230) Markoff
»

Prve Tizen naprave morda že letos

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
236438 (4802) shubell
»

Samsung pripravlja telefone s Tizenom, Canonical pa Ubuntu zanje

Oddelek: Novice / Android
4513462 (10524) Marat

Več podobnih tem