» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
20 / 20
»
»»

kriptobog ::

sandmat je izjavil:

Fiksna obrestna mera je fiksna. Če ni fiksna, potem je variabilna :D

Nekatere banke so imele v pogodbi nek clen, da jo lahko dvignejo ob hudih spremembah monetarne politike. Ne vem kaj na to porece kako sodisce, ce pride do tega. Ima kdo tako neumnost v pogodbi?

sandmat ::

Vsi poznamo anekdote o tem, pogodbe s takimi cleni pa se nihce ni nasel do sedaj in jo objavil na s-t

OZZY ::

kriptobog je izjavil:

sandmat je izjavil:

Fiksna obrestna mera je fiksna. Če ni fiksna, potem je variabilna :D

Nekatere banke so imele v pogodbi nek clen, da jo lahko dvignejo ob hudih spremembah monetarne politike. Ne vem kaj na to porece kako sodisce, ce pride do tega. Ima kdo tako neumnost v pogodbi?

Take pogodbe za fiksne OM so obstajale in sem imel tudi možnost to videti pri 2x strankah (če se prav spomnim je bila banka SKB -nisem 100%), ko so želeli kredit z nižjo OM.
Go with the flow.

Lonsarg ::

Obstajale so do cirka 10 let nazaj al nekaj takega, ko so to prepovedali z zakonom. Torej ti ki imajo ta clen bodo pocasi vecino ze odplacali.

jabe ::

Tisti, kinimajo ta clen, so imeli pogodbe z obtestno mero 3%+. Ali so odplačali, ce so imeli pa se veliko do konca, so pa upam da reprogramirali.

jure3000 ::

Pred priblizno 4 leti, ko sem jemal kredit, je imela ena izmed bank v templatu za kredit to:

Seveda sem raje vzel kredit pri drugi banki, kjer v pogodbi ni bilo nobenega sumljivega clena.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: jure3000 ()

Ganon ::

svecka ::

jure3000 je izjavil:

Pred priblizno 4 leti, ko sem jemal kredit, je imela ena izmed bank v templatu za kredit to:

Seveda sem raje vzel kredit pri drugi banki, kjer v pogodbi ni bilo nobenega sumljivega clena.

Jaz se tudi spomnim, da je banka imela ta člen. Tudi nekdo tukaj je to omenjal. Seveda, pa je vprašanje, če bi ta člen zdržal na sodišču, saj velja načelo enakovrednosti pri sklepanju pogodb, tako da ne more biti ena stranka v veliki prednosti, druga pa zaradi iste prednosti je lahko samo oškodovana. Npr pri zavarovanju življenjskem kreditojemalcem ,( katero je bilo plačano v enkratnem znesku), ki nočejo vrniti niti eura nazaj ob predčasnem poplačilu kredita. Sem tako zmagal nad zavarovalnico in dobil ves denar od zavarovalne premije nazaj in še več lahko rečem.

hp98 ::

Če kupuješ stanovanje na stanovanjski kredit ali (poleg tega, da je stanovanje etažirano v ZK) je dovolj, da blok ima GD? Ali mora imeti tudi UD, če je nad 20 let star blok?

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: hp98 ()

Twixz ::

Ker sem bil prepričan, da bom dobil za stalno službo (ustni dogovor) in se tega niso držali, sem zdej še eno leto vezan na določen čas.
Alternativnega načrta nisem imel, regres sem dobil za celo leto, s tem bom pokril omet in estrih. Inštalacije, okna, vrata in strop (knauf) sem naredil sproti z malce pomoči hitrega kredita.

Ocenjujem, da rabim še cca. 25.000€ - 30.000€ (zdaj glede na cene mogoče še kak evro več ali manj (nekaj se govori da gre les dol - laminat/vinil dol? :D)). V planu je tudi nakup avta v roku treh let (zdajle je najbolj butast čas za nakup avtomobila, gledam pa do max 15.000€).

Razmišljam tudi v smeri da uredim za silo (kuhinja/spalnica/kopalnica), ostalo pa kasneje (dnevna/otroška/terasa/igralnica).
Trenutno sem na NLB, prihodek mesečno 1300-1500€ (s potnimi in malico). Plačuje se preživnina za 1 otroka (150€ mesečno (ustni dogovor, uradno je 60€, če to kaj pomeni)).
««
20 / 20
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
764101897 (167) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

6012688 (4351) gansta
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

28941404 (20516) tinodj
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

4710985 (3749) Invictus
»

Izbira banke za kredit - Abanka vs NLB

2812039 (6512) Izaso

Več podobnih tem