» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
21 / 46
»»

bemfa ::

Vsak si po svoje izračuna, koliko si lahko privošči na mesec. Eni se tud zakalkulirajo. Ampak še vedno: za zgornjo debato nepomembno.

Twixz ::

svecka je izjavil:

folk vendo vzeme kredit do max, potem pa joka ko je na bolniški in dobi samo 80% od osnove...brze prevoza, brez malice (kar ne bi smel upoštevati pri kreditu na bankah). Potem pa še računaj tekoče stroške in hrano na mesec in folk dobesedno postane bankrot v nekaj mesecih. Še posebej pa bodo v prihodnosti tenko piskali tisti z spremenljivo obrestno mero. Lahko kmlau obrok zraste za 50, 75 eur več.

Nič ne razmišlja folk z glavo.


Samo a nimajo banke tud sistemov da to preprečijo oz. da se podaljša rok plačila/poveča število obrokov če ti "zagusti"?

Okapi ::

Seveda imajo. Banki ni v interesu se ukvarjati s prodajo stanovanja. Poleg tega s tem, da ti podaljša rok odplačevanja, ob nižjem obroku, še malo dodatno zasluži.

Twixz ::

Okapi je izjavil:

Seveda imajo. Banki ni v interesu se ukvarjati s prodajo stanovanja. Poleg tega s tem, da ti podaljša rok odplačevanja, ob nižjem obroku, še malo dodatno zasluži.


Ja no.
Meni pa rečejo, da stanovanjskega kredita na hipoteko na 250k€ vredno bajto (po zavarovalnici) ne dobim (30k€).
Lahko dobim pa osebnega 30k€ jutri. Pa to ne samo ena banka, vse.

OneYellow ::

To pa težko verjamem. Katera banka? Potrošniški imajo višjo OM, ergo višji obrok, plus nimajo zavarovanja. Me zanima komu v banki se zdi to boljša ideja kot stanovanjski kredit. :)

OZZY ::

OneYellow je izjavil:

To pa težko verjamem. Katera banka? Potrošniški imajo višjo OM, ergo višji obrok, plus nimajo zavarovanja. Me zanima komu v banki se zdi to boljša ideja kot stanovanjski kredit. :)


Kaj pa če je hotel porabiti denar za kaj drugega kot za stanovanjski namen - verjento za osebni namen, in je spraševal samo zaradi nižje OM. V tem primeru ti nobene banka ne da stanovanjca.
Go with the flow.

svecka ::

Twixz je izjavil:

svecka je izjavil:

folk vendo vzeme kredit do max, potem pa joka ko je na bolniški in dobi samo 80% od osnove...brze prevoza, brez malice (kar ne bi smel upoštevati pri kreditu na bankah). Potem pa še računaj tekoče stroške in hrano na mesec in folk dobesedno postane bankrot v nekaj mesecih. Še posebej pa bodo v prihodnosti tenko piskali tisti z spremenljivo obrestno mero. Lahko kmlau obrok zraste za 50, 75 eur več.

Nič ne razmišlja folk z glavo.


Samo a nimajo banke tud sistemov da to preprečijo oz. da se podaljša rok plačila/poveča število obrokov če ti "zagusti"?


Ja se da zmeniti, je folk to delal med corno krizo in so si zamrznili kredit, samo so ti pa stroškov nabil zarad tega, da bi takoj bil za 1 leto ob 1,5k eur. To je pa skor isto, kot da bi plačal 3,4 obroke.

OneYellow ::

OZZY je izjavil:

OneYellow je izjavil:

To pa težko verjamem. Katera banka? Potrošniški imajo višjo OM, ergo višji obrok, plus nimajo zavarovanja. Me zanima komu v banki se zdi to boljša ideja kot stanovanjski kredit. :)


Kaj pa če je hotel porabiti denar za kaj drugega kot za stanovanjski namen - verjento za osebni namen, in je spraševal samo zaradi nižje OM. V tem primeru ti nobene banka ne da stanovanjca.


Ja ok,to je drugo,to itak ne boš dobil stanovanjca, pa ne zaradi odločitve banke ampak ker je takšna zakonodaja.

Jerry000 ::

Katere stroške pa moraš kaj gledat ob jemanju kredita? Baje da sam kredit še ni tok kokr ti potem nabijejo vse dodatke zraven. Torej kaj je nujno vzeti poleg kredita in kaj je brezveze vzet in kateri stroški so neizbežni? Malo me zanima :)

billy ::

Veliko bank zelo rada poleg ponudi "življenjsko zavarovane". Kar je sicer zelo pametno imeti in nanese kakih 100-200€ dodatno letno. Seveda če ga kdo že ima, ga lahko uporabi.

Drugih stroškov pa nekih jakih ni, pač enkratni strošek odobritve kredita.

maticb492 ::

Vodenje kredita imaš ponavadi zraven, pri DH 1.5EUR na mesec. Strošek odobritve ni velik pri hipotekarnih, nazadnje sem imel 250EUR, je bila neka akcija za strošek odobritve.

Pa seveda stroški notarja. Odvisno od zneska kredita, ko sem imel prvi kredit je bil notar le 300EUR, za tega drugega pa 550EUR, ker je bil znesek višji. Strošek cenitve plačaš cenilcu (~150-300EUR) in pa vpis v zemljiško knjigo in vpis "hipoteke" je še nekje 120EUR.

Potem pa zavarovanje stanovanja in življensko je ponavadi pogoj. Nekatere banke zahtevajo, da skleneš to pri njih, in potem ti pri življenskem še kaj podtaknejo.

Pri DH kreditu je bil 1% pribitek obrestni meri, če nisem vzel pri njih zavarovanja... Samo so ponudili konkurenčno, tako da je bilo vseeno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Jerry000 ::

Torej če vzamem kredit na primer 60.000EUR, moram k tem prišteti še vse te stroške ali so že ti všteti v 60.000...verjetno ne?

maticb492 ::

Tvoje vprašanje nima nekega smisla, oz. ne vem kaj ti naj odgovorim :D ...

Kredit pač vzameš, stroški so pač stroški skupaj z obrestmi. Strošek odobritve se ponavadi kar vzame iz kredita, tako da ti v bistvu izplačajo kredit - stroški odobrtive.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Djole ::

Jerry000 je izjavil:

Torej če vzamem kredit na primer 60.000EUR, moram k tem prišteti še vse te stroške ali so že ti všteti v 60.000...verjetno ne?

Ce vzames kredita 60k, bos vzel tam kjer bos najmanj preplacal kredit, torej tam kjer bos placal 75k namesto 78k al 80k, itd itd, ne glede na obrestne mere, stroske odobritve in vse ostalo kar je zakamuflirano notri.

Jerry000 ::

maticb492 je izjavil:

Tvoje vprašanje nima nekega smisla, oz. ne vem kaj ti naj odgovorim :D ...

Kredit pač vzameš, stroški so pač stroški skupaj z obrestmi. Strošek odobritve se ponavadi kar vzame iz kredita, tako da ti v bistvu izplačajo kredit - stroški odobrtive.

No to mislim, torej če je stanovanje 60k na primer, bom moral vzet 65k kredita ker mi bodo iz kredita trgali te stroške.

kriptobog ::

Jerry000 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Tvoje vprašanje nima nekega smisla, oz. ne vem kaj ti naj odgovorim :D ...

Kredit pač vzameš, stroški so pač stroški skupaj z obrestmi. Strošek odobritve se ponavadi kar vzame iz kredita, tako da ti v bistvu izplačajo kredit - stroški odobrtive.

No to mislim, torej če je stanovanje 60k na primer, bom moral vzet 65k kredita ker mi bodo iz kredita trgali te stroške.


Odvisno od banke. Dobil bos pac 60k, stalo te bo pa nekaj k vec. Racunaj okoli jurja za odobritev (stroski odobritve, notar, cenilec). Ali to trgajo iz kredita ali ne je odvisno od banke. Ko sem jaz jemal si to moral imeti in ni slo iz kredita. Dodatno te stanejo tudi obresti. Ce je stanovanje 60k, bos itak dobil max 48k kredita, 20% moras pac imetiu laatnih sredstev.

Goran's Blog ::

Jerry000 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Tvoje vprašanje nima nekega smisla, oz. ne vem kaj ti naj odgovorim :D ...

Kredit pač vzameš, stroški so pač stroški skupaj z obrestmi. Strošek odobritve se ponavadi kar vzame iz kredita, tako da ti v bistvu izplačajo kredit - stroški odobrtive.

No to mislim, torej če je stanovanje 60k na primer, bom moral vzet 65k kredita ker mi bodo iz kredita trgali te stroške.


Sej si pogledaš spletne kalkulatorje recimo.
Maš višio kredia recimo 30k, znesek za plačilo je pa 34k (teh 4k so koliko ga potem preplačaš zaradi ostalih stroškov itd...).

velikBrokoli ::

Ali banke dajo kredit, če kupiš neko bajto, ki je v 3. gradbeni fazi in ti potem pristavijo še preostanek denarja, ki je potreben za dokončanje gradnje? Kako to sploh poteka v praksi?

Se je najlažje z izvajalcem zmeniti za dokončanje na ključ in potem s ponudbo iti na banko?

Zgodovina sprememb…

billy ::

Seveda, dajo ti tudi kredit samo na načrte, temu se reče postopno črpanje kredita.

Prvo rabiš parcelo, dobiš denar za njo, gor daš hipoteko in dobiš še 10k za naslednjo fazo..in tako do konca.

kriptobog ::

Moras pa imeti pogodbe in ponudbe za vse faze. Drugace ne dajo. Pred tremi leti so tako na lepe oci dali edno na Unicredit.

billy ::

No ja, pred leti seveda to ni bil problem, pa še sedaj ne vem zakaj bi bil?

Primer:
najdeš parcelo, pride 50k in toliko je tudi vredna po oceni cenilca.
Imaš 20k casha, ostalo rabiš kredit.

"zmeniš" se za 200k, koliko bo celotna bajta. Izplačajo ti 30k, postaneš lastnik parcele, hkrati pride gor hipoteka za banko. Torej že sedaj je banka 20k v plusu, če do česa pride.

Zaradi tega ti lahko dajo naslednjih 10k, ki jih rabiš za plato. Zaradi tega se vrednost parcele zviša in spet ne bo problem naslednjih 10k...itak pa take projekte ves čas nadzoruje tudi interni cenilec pri banki in točno vedo kako in kaj.

Jaz niti nisem rabil pošiljat banki računov, samo slike dejanskega stanja, tudi po celotnem izplačilu niso zahtevali kakšnih uporabnih dovoljenj, ipd...In niti enkrat ni bil cenilec na oglesu, vse je šlo preko "elektronskih poti".
Je pa res, da je verjetno odvisno tudi od lokacije gradnje. V neki vukojebini je večji riziko da bodo prodali, kot pa nekje kjer so nepremičnine vroča roba.

kriptobog ::

Ja sedaj kar komplicirajo. Hocejo pogodbe. Najraje imajo itak pogodbo za kljuc. Za tvoj nacin da samo se Unicredit, ampak z nekonkurencno obrestno mero.

billy ::

Škoda, sparkasse tudi?

Ker zdaj je pa problem, da kateri izvajalec ti bo pa dal pogodbo zdaj v tem času, ko se ne ve kako bodo cene materiala?

velikBrokoli ::

billy je izjavil:

Škoda, sparkasse tudi?

Ker zdaj je pa problem, da kateri izvajalec ti bo pa dal pogodbo zdaj v tem času, ko se ne ve kako bodo cene materiala?


Verjetno dobiš pogodbo na ključ, če je bajta že v 3. ali 4. fazi? Se mi zdi, da se jih veliko tako oglašuje.

kriptobog ::

billy je izjavil:

Škoda, sparkasse tudi?

Ker zdaj je pa problem, da kateri izvajalec ti bo pa dal pogodbo zdaj v tem času, ko se ne ve kako bodo cene materiala?


Vprasaj banke. Kako bos pa gradil brez pogodb? Izvajačec je zasciten, ce se material podrazi za vec kot 10%...

billy ::

Ja le kako se je gradilo pred xy leti, ko pogodb sploh ni bilo :)

Pennywis3 ::

Komplicirajo banke, če si med fazami, ti povem iz lastnih izkušenj.
Ne glede na pogodbo hočejo vedeti točno kdaj bodo izdani računi za naslednjo fazo, kar je skoraj nemogoče, sploh če si odvisen od vremena in nezanesljivo dobavo materijala.
Potem se zgovarjajo na 1000 in eno stvar, kako to ne bo šlo, vmes ti grozijo z interkalarnimi obrestmi, če je postopno črpanje itd., skratka komplicirajo.
Če se gre na hipoteko je potrebno paziti na stroške cenilca parcele ali objekta, ki je hitro 300-400 eur na obisk in ga delajo ko vzameš kredit in na koncu gradnje, lahko tudi vmes če se kaj zalomi.
Dodaš k temu še stroške notarja in si hitro ob jurčka al pa dva.

Ni sicer povsod tako, ampak druge pa potem dobijo notri te fore z višjimi obrestmi.

kriptobog ::

billy je izjavil:

Ja le kako se je gradilo pred xy leti, ko pogodb sploh ni bilo :)


Kako se je sele v jugi no. Ali pred njo. Danes pac ne gre vec tako.

billy ::

No, potem je očitno to noviteta zadnjih let, leta 2018 sploh ni bilo nobenega problema, tako kot pri pridobivavnju in črpanju kredita. Od nakupa parcele pa do konca.

Twixz ::

Jerry000 je izjavil:

Torej če vzamem kredit na primer 60.000EUR, moram k tem prišteti še vse te stroške ali so že ti všteti v 60.000...verjetno ne?


Ko se odločiš in greš sklepat kreditno pogodbo ti itak tam na banki sprinta pogodbo in ti jo da v pregled, jo lahko domov neseš pa dejansko prebereš kaj vse ti kasirajo ob kreditu :)

redtech ::

Nakazali ti bodo 58500 (primer).

svecka ::

billy je izjavil:

No, potem je očitno to noviteta zadnjih let, leta 2018 sploh ni bilo nobenega problema, tako kot pri pridobivavnju in črpanju kredita. Od nakupa parcele pa do konca.


2018 jeseni so sprejeli ravno nov stanovanjski zakonik, ki je zakompliciral vse zadeve v nulo. Skratka na slabše je šlo 100x. Še cenilec ne sme uradno oceniti hiše na črno, kar je pogoj za hipotekarni kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

billy ::

svecka je izjavil:

billy je izjavil:

No, potem je očitno to noviteta zadnjih let, leta 2018 sploh ni bilo nobenega problema, tako kot pri pridobivavnju in črpanju kredita. Od nakupa parcele pa do konca.


2018 jeseni so sprejeli ravno nov stanovanjski zakonik, ki je zakompliciral vse zadeve v nulo. Skratka na slabše je šlo 100x. Še cenilec ne sme uradno oceniti hiše na črno, kar je pogoj za hipotekarni kredit.


Bedniki :/

A vseeno so nepremičnine rastle kot gobe po dežju, vse do letošnje pomladi...

hopacupa1 ::

Odločam se med stanovanjskim kreditom Unicredit, SKB in Delavsko hranilnico. Kako ima unicredit stroške ali skb napram delavski hranilnici? Najboljšo ponudbo sem dobil od SKB in UNI, daleč najslabšo od delavske hranilnice kjer že imam svoj račun tudi delavska hranilnica v LJ zaposleni niso bili kaj prida prijazni ali se posvetili.

krho ::

Tako je. Junija sem jaz spraševal za kredit samo na parcelo, ker je bila gor bajta iz 198x v 3gradbeni fazi+okna in vrata, ki ni bila skladna z gradbenim dovoljenjem. Odgovor vseh bank je bil da mi ne morejo dat hipoteke samo na parcelo. Če je pa gor še hiša, ki ni skladna, pol pa sploh ne. Pa je bila dejansko samo parcela vredna toliko, kot sem hotel hipoteke. Pol je zato vse skupi padlo v vodo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

permit ::

Kaj se zgodi v primeru, da banka zavrne kredit zaradi dokumentacije oz. razlogov, ki so na strani nepremičnine, ki se kupuje? Dokumentacija je sicer pregledana, ampak pravniki banke lahko vedno kaj najdejo..
V konkretni kupoprodajni pogodbi ni nič napisano kaj se zgodi v tem primeru. Ali se v tem primeru ara vedno vrne ali je pač stvar dogovora in je treba iz pogajati, da agent doda ta stavek v pogodbo?

velikBrokoli ::

Mislim, da ne boš dobil are nazaj. Mi je pa prijatelj omenil, da je imel podobne težave (banka zahtevala, da se nekaj stvari doda v pogodbo in bolje uredi) in so sporazumno rešili težavo. Verjetno, če jim je res v interesu, da ti nepremičnino prodajo, bodo to naredili? Razen, če gre tukaj za neka res mutna posla ali črno gradnjo...

OneYellow ::

krho je izjavil:

Tako je. Junija sem jaz spraševal za kredit samo na parcelo, ker je bila gor bajta iz 198x v 3gradbeni fazi+okna in vrata, ki ni bila skladna z gradbenim dovoljenjem. Odgovor vseh bank je bil da mi ne morejo dat hipoteke samo na parcelo. Če je pa gor še hiša, ki ni skladna, pol pa sploh ne. Pa je bila dejansko samo parcela vredna toliko, kot sem hotel hipoteke. Pol je zato vse skupi padlo v vodo.


Katere banke so bile to? Ker je čudno. Če je parcela vredna 100k in dam 20% lastnih sredstev, bi morala banka brez problema dat 80k kredita in hipoteko na parcelo.

OZZY ::

OneYellow je izjavil:

krho je izjavil:

Tako je. Junija sem jaz spraševal za kredit samo na parcelo, ker je bila gor bajta iz 198x v 3gradbeni fazi+okna in vrata, ki ni bila skladna z gradbenim dovoljenjem. Odgovor vseh bank je bil da mi ne morejo dat hipoteke samo na parcelo. Če je pa gor še hiša, ki ni skladna, pol pa sploh ne. Pa je bila dejansko samo parcela vredna toliko, kot sem hotel hipoteke. Pol je zato vse skupi padlo v vodo.


Katere banke so bile to? Ker je čudno. Če je parcela vredna 100k in dam 20% lastnih sredstev, bi morala banka brez problema dat 80k kredita in hipoteko na parcelo.


Ne ni res. Če hiša ni skladna z gradnjo na parceli ti nobena ne bo dala kredita na parcelo.
Go with the flow.

OneYellow ::

Ok torej govorimo o nakupu hiše, v tem primeru ti jasno banka ne bo dala kredita, katerega bi imela zavarovanega s hipoteko na črni/neskladni gradnji.

Razumel sem, da je govora o nepozidani parceli.

fertighaus ::

velikBrokoli je izjavil:

Mislim, da ne boš dobil are nazaj. Mi je pa prijatelj omenil, da je imel podobne težave (banka zahtevala, da se nekaj stvari doda v pogodbo in bolje uredi) in so sporazumno rešili težavo. Verjetno, če jim je res v interesu, da ti nepremičnino prodajo, bodo to naredili? Razen, če gre tukaj za neka res mutna posla ali črno gradnjo...


Meni se to zdi čudno, da bi prodajalcu ostala ara, ker je zamolčal ali ni pridobil papirje? Ali ni v tem primeru težava na prodajalcu ne kupcu, ker je banka zavrnila kredit zaradi dokumentacije /razlogov, ki so na strani nepremičnine?

hunter01 ::

V mojem konkretnem primeru, smo osnutek pogodbe, pred podpisom pri notarju dali v pregled pravnemu oddelku banke, pri katerem sem kasneje kredit vzel. In šele ko so sporočili nazaj, da nimajo zadržkov smo nadaljevali s podpisom in nakazilom are.

Invictus ::

permit je izjavil:

Kaj se zgodi v primeru, da banka zavrne kredit zaradi dokumentacije oz. razlogov, ki so na strani nepremičnine, ki se kupuje? Dokumentacija je sicer pregledana, ampak pravniki banke lahko vedno kaj najdejo..
V konkretni kupoprodajni pogodbi ni nič napisano kaj se zgodi v tem primeru. Ali se v tem primeru ara vedno vrne ali je pač stvar dogovora in je treba iz pogajati, da agent doda ta stavek v pogodbo?

V pogodbo se napiše, da se ara vrne ako banka ne odobri kredita. Simple ko pasulj...

Sicer si pa v navezi s kreditnim svetovalcem, in mu pošiljaš vse papirje. Dober bo hitro povedal, ali bo banka komplicirala ali ne...

Recimo, meni je odsvetoval da priložim določene papirje k zahtevi za kredit, ker so v kreditnem odboru bolj debili in bi se lahko kdo v te papirje vtaknil in bi zadevo zavrnili. In jih nismo priložili. Določila sva tisti minimalni nabor dokumentov, ki je bil potreben in je šlo gladko skozi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Gregor P ::

Kot lastnik ni moj problem, če imaš ti neke probleme; namreč ves ta čas, ko ti urejaš neke papirje in kredite, jaz moje nepremičnine nisem mogel prodati in za to tudi dobim aro, če ti na koncu ne uspe iz kakršnegakoli razloga že (razen če ni bila kakšna višja sila). Drugo je, če sem sam vzrok temu, da nisi dobil kredita, ker nimam urejenih papirjev ipd., potem mi ara pač ne pripada in če jo ne bi hotel vrniti, si upam trditi, da bi z veliko gotovostjo izgubil na sodišču, tudi če v pogodbi ne bi bilo nekega specifičnega člena na to temo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TheBlueOne ::

Ce se ne motim moras potem vrnit dvojno aro. Pa da niso zraven se ostali stroski, kar bi slo skozi odskodninski zahtevek, tozbo itn.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Danes sem se pogovarjal z enim iz Delavske Hranilnice, pravi, da bodo do konca leta najbrž še imeli fiksno obrestno mero, potem pa ne več. Tri banke so do sedaj že ukinile fiksno, OM pa tudi pridno raste. Niso ugodni časi..

Jaz pa kredita itak ne dobim, ker imam s.p. odprt manj kot 1 leto ;(( preveril pri vseh bankah, nimajo več interesa za takšne primere, vse zahtevajo vsaj 1 ali 2 obračuna dohodnine.. bo res potrebno skeširati nepremičnino..

So pa omenili, da bi se mi bolj splačalo, da bi se zaposlil za 3 mesece, potem pa ponovno odprl s.p. Lol.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

velikBrokoli je izjavil:

So pa omenili, da bi se mi bolj splačalo, da bi se zaposlil za 3 mesece, potem pa ponovno odprl s.p. Lol.



Ma ne vem, tole se meni zdi čudno, men je bilo neuradno rečeno da če prideš recimo z 50% pologom... pogledajo drugje tudi konkretno skozi prste? O kakšnih cifrah si se zanimal oz. ali je bilo kaj konkretnega? Če ti vržeš cenitev na mizo in rečeš 50% rabim kredita, te bodo pomojem drugače gledali.

Seveda pa ne da zdaj imaš na sp 5 jurjev in hočeš 2.5 jurja kredita, ampak večja razmerja, recimo 1:10 napram dohodku.

Pa še: saj si valda bil prej nekje zaposlen ne? Saj nisi kar tako iz nule SP odprl? Jaz sem tudi imel SP, pa sem dodal plačilne liste za prejšnjo zaposlitev za leto nazaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

velikBrokoli ::

Trenutno na žalost nimam 50% pologa, ampak blizu 30%, zanimam pa se za višjo cifro kredita (~300k+), na 20 let. Omenili so mi, da do 100k bi mi že kaj posodili, več od tega pa na žalost ne bo šlo zlepa. Pred tem sem bil redno zaposlen za NDČ, okoli 2.5k neto, ampak mi niso upoštevali plačilnih list... sedaj bom pa najbrž vlekel normiranca na tistih max 150k letno, ker mi ni do odprtja d.o.oja dokler potrebujem nek cashflow, bomo videli.

Moji zapiski glede normiranca in bank, ki sem jih obiskal:

- NLB: vsaj 2 obračuna dohodnine, s posebnim soglasjem po 1 letu poslovanja možen kredit
- NKBM: vsaj 1 obracun dohodnine
- Intessa Saopaulo: vsaj 1 obracun dohodnine, vendar neugodno, gledajo samo 20%, odbijejo stroske
- Sparkasse: vsaj ENOLETNI obracun, torej od 1. januarja do 31. decembra, ce kasneje zacnes LOL nope
- Gorenjska banka: vsaj 1 obracun dohodnine
- SKB: vsaj 1 obracun dohodnine
- DH: vsaj 1 obracun dohodnine, idealno 2, max 300k
- Unicredit: vsaj 2 obracuna dohodnine
- DBS: vsaj 1 obracun dohodnine

Očitno potrebujem preveč denarja :))

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Ah, to pa ne vem, očitno smatrajo nad 100k že kot risky kredit, čeprav je malo smešno, glede na današnje cene nepremičnin.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

velikBrokoli ::

Odvisno od banke, na DH so mi tudi omenili, da nad 100k pogosto zahtevajo tudi poroka, ker gre za "večji kredit". Saj po eni strani je verjetno logično, ker po takih cifrah ne kupuje povprečni Slovenec. S.p. ima pa seveda tudi nek dodaten rizik, ker ni tako ziheraško kot redna zaposlitev.

Kakorkoli, so mi pa na vseh bankah rekli, da bi moral prej priti, ko sem bil redno zaposlen in bi dobil brez večjih težav, čeprav sem na s.p.ju svoje prihodke povečal za skoraj x10 :))
««
21 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167196845 (18971) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466063 (12411) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019815 (11478) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713324 (6088) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416527 (14063) 3p

Več podobnih tem