Prijavi se z GoogleID

» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

strani: 1 ... 6 7 8 »

hunter01 ::

Mato989 je izjavil:

Dejansko se tu ne gre toliko za preračunljivost fiksne vs spremenljive ker pri cifrah do 50k je to itak relativen drobiž... če mi dajo 1,8 spremenljivo ali pa 2,5 fiksno, je to razlike 0.7 % točke... Če bi pa ponujali spremenljive po cca 0.5 ali kaj podobnega potem pa ok...

Gre se v prvi meri da si bolj miren, ker veš da razen če se bo spremenilo za 10% točk, ne bodo mogli kar tako spremenit in ostane obrok fiksen.

Ta tvoj drobiž je 3.000€ v 15 letih za 0.7% manj. Pri 50.000€ kredita. Več kredita - več "drobiža" :)

Vsem, ki se odločate za najem kredita priporočam, da si v excelu kak "mortage" tabelco zdownloadate, pa malo eksperimentirate z različnimi postavkami.

miko22 ::

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz mam trenutno v roki fiksno 15 let, 2,55% na 40% moje kupnine... to bom verjetno vzel. Malo po vezah upam na 2,5 na koncu

Slabe veze imaš. Sam imam po vezah 1.17% FOM.

Če nisi član uprave, ne moreš dobit take FOM.

Gambino ::

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz mam trenutno v roki fiksno 15 let, 2,55% na 40% moje kupnine... to bom verjetno vzel. Malo po vezah upam na 2,5 na koncu

Ne rabiš bit član uprave, moraš bit pa zaposlen na banki, pol pa.
Deaan !!!

Mato989 ::

hunter01 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko se tu ne gre toliko za preračunljivost fiksne vs spremenljive ker pri cifrah do 50k je to itak relativen drobiž... če mi dajo 1,8 spremenljivo ali pa 2,5 fiksno, je to razlike 0.7 % točke... Če bi pa ponujali spremenljive po cca 0.5 ali kaj podobnega potem pa ok...

Gre se v prvi meri da si bolj miren, ker veš da razen če se bo spremenilo za 10% točk, ne bodo mogli kar tako spremenit in ostane obrok fiksen.

Ta tvoj drobiž je 3.000€ v 15 letih za 0.7% manj. Pri 50.000€ kredita. Več kredita - več "drobiža" :)

Vsem, ki se odločate za najem kredita priporočam, da si v excelu kak "mortage" tabelco zdownloadate, pa malo eksperimentirate z različnimi postavkami.

Saj sem napisal da je relativen drobiz tole...

Si zracunal koliko pa je lahko vec ce useja 2 odstotni tocki gor po 4 letih?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

znupy ::

Mato989 je izjavil:

Saj sem napisal da je relativen drobiz tole...

Si zracunal koliko pa je lahko vec ce useja 2 odstotni tocki gor po 4 letih?

Si ti?

Rrazlike je manj kot jurja - pri 1.7% spremenljivi, ki po 4 letih poskoči na 3.7% plačaš v 15 letih 60.900€. Pri 2.5% fiksnem pa 60.000€.

Drobiž.

miko22 ::

Gambino je izjavil:

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne rabiš bit član uprave, moraš bit pa zaposlen na banki, pol pa.

Katera banka?
strani: 1 ... 6 7 8 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
584794 (1306) WhiteAngel
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

296181 (428) Tilen
»

Fiksna in spremenljiva obrestna mera

92711 (2257) boss-tech
»

Izbira banke za kredit - Abanka vs NLB

286710 (1183) Izaso
»

stanovanjski kredit - kaj se izplača? (strani: 1 2 )

6617700 (11135) LeQuack

Več podobnih tem