» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
8 / 46
»»

hunter01 ::

Mato989 je izjavil:


Dejansko se tu ne gre toliko za preračunljivost fiksne vs spremenljive ker pri cifrah do 50k je to itak relativen drobiž... če mi dajo 1,8 spremenljivo ali pa 2,5 fiksno, je to razlike 0.7 % točke... Če bi pa ponujali spremenljive po cca 0.5 ali kaj podobnega potem pa ok...

Gre se v prvi meri da si bolj miren, ker veš da razen če se bo spremenilo za 10% točk, ne bodo mogli kar tako spremenit in ostane obrok fiksen.


Ta tvoj drobiž je 3.000€ v 15 letih za 0.7% manj. Pri 50.000€ kredita. Več kredita - več "drobiža" :)

Vsem, ki se odločate za najem kredita priporočam, da si v excelu kak "mortage" tabelco zdownloadate, pa malo eksperimentirate z različnimi postavkami.

miko22 ::

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz mam trenutno v roki fiksno 15 let, 2,55% na 40% moje kupnine... to bom verjetno vzel. Malo po vezah upam na 2,5 na koncu


Slabe veze imaš. Sam imam po vezah 1.17% FOM.


Če nisi član uprave, ne moreš dobit take FOM.

Gambino ::

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz mam trenutno v roki fiksno 15 let, 2,55% na 40% moje kupnine... to bom verjetno vzel. Malo po vezah upam na 2,5 na koncu


Slabe veze imaš. Sam imam po vezah 1.17% FOM.


Če nisi član uprave, ne moreš dobit take FOM.


Ne rabiš bit član uprave, moraš bit pa zaposlen na banki, pol pa.

Mato989 ::

hunter01 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dejansko se tu ne gre toliko za preračunljivost fiksne vs spremenljive ker pri cifrah do 50k je to itak relativen drobiž... če mi dajo 1,8 spremenljivo ali pa 2,5 fiksno, je to razlike 0.7 % točke... Če bi pa ponujali spremenljive po cca 0.5 ali kaj podobnega potem pa ok...

Gre se v prvi meri da si bolj miren, ker veš da razen če se bo spremenilo za 10% točk, ne bodo mogli kar tako spremenit in ostane obrok fiksen.


Ta tvoj drobiž je 3.000€ v 15 letih za 0.7% manj. Pri 50.000€ kredita. Več kredita - več "drobiža" :)

Vsem, ki se odločate za najem kredita priporočam, da si v excelu kak "mortage" tabelco zdownloadate, pa malo eksperimentirate z različnimi postavkami.



Saj sem napisal da je relativen drobiz tole...

Si zracunal koliko pa je lahko vec ce useja 2 odstotni tocki gor po 4 letih?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Mato989 je izjavil:


Saj sem napisal da je relativen drobiz tole...

Si zracunal koliko pa je lahko vec ce useja 2 odstotni tocki gor po 4 letih?

Si ti?

Rrazlike je manj kot jurja - pri 1.7% spremenljivi, ki po 4 letih poskoči na 3.7% plačaš v 15 letih 60.900€. Pri 2.5% fiksnem pa 60.000€.

Drobiž.

miko22 ::

Gambino je izjavil:

miko22 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz mam trenutno v roki fiksno 15 let, 2,55% na 40% moje kupnine... to bom verjetno vzel. Malo po vezah upam na 2,5 na koncu


Slabe veze imaš. Sam imam po vezah 1.17% FOM.


Če nisi član uprave, ne moreš dobit take FOM.


Ne rabiš bit član uprave, moraš bit pa zaposlen na banki, pol pa.


Katera banka?

jeremenen ::

hunter01 ::

jeremenen je izjavil:

https://insajder.com/gospodarstvo/potre...


Mogoče bo to v prihodnjih nekaj letih tudi pri nas, zato pa fiksne kredite na 15 let z nizkimi merami dajejo :) Marsikomu na podlagi preteklih izkusenj izpred 10let in več, ko so obrestne mere nekontrolirano rasle, verjame da imajo dober deal pred sabo, bankam se pa smeji.

Mato989 ::

To me res zanima... bi bil kr fail če bo čez 3 leta recimo negativna obrestna mera na kreditih za vse ki bi jih vzeli te dni oz. v naslednjih mesecih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hunter01 ::

EURIBOR je že sedaj negativen, te ki imamo oz. bodo sedaj vzeli fiksno ali spremenljivo s pribitkom, se jim sprememba EURIBOR-ja še bolj v minus ne bo poznala. Tudi če bi banke res začele dajati negativne obresti, bi za naše kredite moral narediti reprogram ali poplačilo kredita in najem kredita pri drugi banki.

Mimogrede, kakšne pribitke na spremenljive obrestne mere vam ponujajo za okrog 50k in 10 let?

genesiss ::

1.65% za 80k in 15 let

Mato989 ::

hunter01 je izjavil:

EURIBOR je že sedaj negativen, te ki imamo oz. bodo sedaj vzeli fiksno ali spremenljivo s pribitkom, se jim sprememba EURIBOR-ja še bolj v minus ne bo poznala. Tudi če bi banke res začele dajati negativne obresti, bi za naše kredite moral narediti reprogram ali poplačilo kredita in najem kredita pri drugi banki.

Mimogrede, kakšne pribitke na spremenljive obrestne mere vam ponujajo za okrog 50k in 10 let?


Na 15 let in 50k je 1,75 kar sem zadnje delal, samo se nisem ekstra pogajal in zbijal. spremenljiva

hunter01 je izjavil:

EURIBOR je že sedaj negativen, te ki imamo oz. bodo sedaj vzeli fiksno ali spremenljivo s pribitkom, se jim sprememba EURIBOR-ja še bolj v minus ne bo poznala. Tudi če bi banke res začele dajati negativne obresti, bi za naše kredite moral narediti reprogram ali poplačilo kredita in najem kredita pri drugi banki.

Mimogrede, kakšne pribitke na spremenljive obrestne mere vam ponujajo za okrog 50k in 10 let?


Ja samo kako pa pol to na danskem laufa? Da je dejansko -0,5 obrestna? Jaz bi tudi vzel po -0.5 obrestni kredit 50k na 15 let =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hunter01 ::

V članku piše, da so v švici bogatim varčevalcem, ki imajo nad 500.000 začeli zaračunavati negativne obresti za "varčevanje". Torej banka postane plačljiv sef. Če njim zaračunajo več, kot tebi, ki vzameš kredit so še vedno na plusu.

Že nekaj let pa banke v EU plačujejo negativne obresti ECB-ju, zato pa so krediti tako poceni, ker jih stane, da imajo denar. S tem se spodbuja gospodarstvo. Če se bliža nova kriza, bi se zgornji scenarij negativnih obresti kaj hitro lahko uresničil. Bojo pa "nasankali" tisti, ki imajo denar na banki, verjetno pa nad neko mejo, kot je v švici 500.000

Tako vsaj jaz to razumem, mogoče nam kak bančnik še bolj strokovno razloži :)

Mato989 ::

Ja ampak čeprav so obresti negativne na ECB še zmeraj nočejo slovenske banke ponujat kreditev na podobnih nivojih kot Danci kjer je defakto mogoče pridobit kredit z negativno obrestno mero... zakaj je to? Oligopol? Kartelno dogovarjanje? Naključje?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hunter01 ::

Moje mnenje je, da dokler imajo komitente, ki jim/nam uspejo prodati kredite z neko pozitivno obrestno mero, zakaj bi dali negativno. Ko ne bo več vrst pred banko za kredite in bodo morali plačevati obresti ECB-ju, bodo tudi kredite spuščali.

Utk ::

Rabiš tudi pravo klientelo. Pri nas bi na te kredite, tako kot na vse ostale, navalili predvsem tisti, ki niti negativnih obresti ne bi mogli odplačat. Potem bolje za banko, da sama plačuje obresti.

Gambino ::

hunter01 je izjavil:

jeremenen je izjavil:

https://insajder.com/gospodarstvo/potre...


Mogoče bo to v prihodnjih nekaj letih tudi pri nas, zato pa fiksne kredite na 15 let z nizkimi merami dajejo :) Marsikomu na podlagi preteklih izkusenj izpred 10let in več, ko so obrestne mere nekontrolirano rasle, verjame da imajo dober deal pred sabo, bankam se pa smeji.



Kar naj, jaz lahko enkrat v dobi spremenim fiksno obrestno mero :)

bsslo ::

Kakšne so vaši občutki glede gibanja Euribor v naslednjih 5-ih ali 10-ih letih?

Gambino ::

bsslo je izjavil:

Kakšne so vaši občutki glede gibanja Euribor v naslednjih 5-ih ali 10-ih letih?


To še bog ne ve :)

Alien123 ::

Kakšna bedna vprašanja

Blinkys ::

Alien123 je izjavil:

Kakšna bedna vprašanja


Bedn je samo tvoj odgovor. vprašanje je o občutku. Glede na to da smo v recesiji in da je zadnjih cca.10 let od zadnje recesije v povprečju na 0 oz. zdanjih nekaj let tudi konjuktre v minusu, je MOJ OBČUTEK, da še kakih 5 let bo tako. Za kaj več je tvegano napovedovat.

Alien123 ::

Blinkys je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kakšna bedna vprašanja


Bedn je samo tvoj odgovor. vprašanje je o občutku. Glede na to da smo v recesiji in da je zadnjih cca.10 let od zadnje recesije v povprečju na 0 oz. zdanjih nekaj let tudi konjuktre v minusu, je MOJ OBČUTEK, da še kakih 5 let bo tako. Za kaj več je tvegano napovedovat.


Tvoj odgovor je čisto isti, kot da bi steno vprašal.

vrtn4r ::

Tvoj odgovor je čisto isti, kot da bi steno vprašal.

+1

suse_80 ::

Večina profesorjev na fakulteti (naredil sem zaporedoma vse od 6. stopnje pa do mag. študija ekonomije ) je zagovarjala fiksno obrestno mero. Meni se zdi, da je dejstvo, da če vzameš s spremenljivo obr. mero, imaš dejansko vsaj dve spremenljivki v času odplačevanja: višino obroka in lastne dohodke (ki močno variirajo glede ena zaposlitev, razen če nisi v javnem sektorju, kjer je praktično vse predvidljivo do penzije in še težko izgubiš službo). Tisti, ko smo v zasebnem sektorju in vseskozi na prepihu gospodarske klime pa vemo, da danes služba je, jutri jo mogoče ni in naslednja zaposlitev bo mogoče slabša glede plače. Tudi sam sem trenutno pred kreditom za novogradnjo in v isti dilemi, nagibam pa se k fiksni varianti (10 let, 75.000 € kredita).

WhiteAngel ::

bsslo je izjavil:

Kakšne so vaši občutki glede gibanja Euribor v naslednjih 5-ih ali 10-ih letih?


Minus.

suse_80 je izjavil:

Večina profesorjev na fakulteti (naredil sem zaporedoma vse od 6. stopnje pa do mag. študija ekonomije ) je zagovarjala fiksno obrestno mero. Meni se zdi, da je dejstvo, da če vzameš s spremenljivo obr. mero, imaš dejansko vsaj dve spremenljivki v času odplačevanja: višino obroka in lastne dohodke (ki močno variirajo glede ena zaposlitev, razen če nisi v javnem sektorju, kjer je praktično vse predvidljivo do penzije in še težko izgubiš službo). Tisti, ko smo v zasebnem sektorju in vseskozi na prepihu gospodarske klime pa vemo, da danes služba je, jutri jo mogoče ni in naslednja zaposlitev bo mogoče slabša glede plače. Tudi sam sem trenutno pred kreditom za novogradnjo in v isti dilemi, nagibam pa se k fiksni varianti (10 let, 75.000 € kredita).


Zanimivo mišljenje ... ni čudno, da ima UL EF tako slab sloves, če take diplomante producira :8)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

suse_80 je izjavil:

Večina profesorjev na fakulteti (naredil sem zaporedoma vse od 6. stopnje pa do mag. študija ekonomije ) je zagovarjala fiksno obrestno mero. Meni se zdi, da je dejstvo, da če vzameš s spremenljivo obr. mero, imaš dejansko vsaj dve spremenljivki v času odplačevanja: višino obroka in lastne dohodke (ki močno variirajo glede ena zaposlitev, razen če nisi v javnem sektorju, kjer je praktično vse predvidljivo do penzije in še težko izgubiš službo). Tisti, ko smo v zasebnem sektorju in vseskozi na prepihu gospodarske klime pa vemo, da danes služba je, jutri jo mogoče ni in naslednja zaposlitev bo mogoče slabša glede plače. Tudi sam sem trenutno pred kreditom za novogradnjo in v isti dilemi, nagibam pa se k fiksni varianti (10 let, 75.000 € kredita).

Glede na to, da večina profesorjev na EF ni ravno bogatih, bi rekel, da nimajo pojma o realni ekonomiji >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

suse_80 je izjavil:

Večina profesorjev na fakulteti (naredil sem zaporedoma vse od 6. stopnje pa do mag. študija ekonomije ) je zagovarjala fiksno obrestno mero. Meni se zdi, da je dejstvo, da če vzameš s spremenljivo obr. mero, imaš dejansko vsaj dve spremenljivki v času odplačevanja: višino obroka in lastne dohodke (ki močno variirajo glede ena zaposlitev, razen če nisi v javnem sektorju, kjer je praktično vse predvidljivo do penzije in še težko izgubiš službo). Tisti, ko smo v zasebnem sektorju in vseskozi na prepihu gospodarske klime pa vemo, da danes služba je, jutri jo mogoče ni in naslednja zaposlitev bo mogoče slabša glede plače. Tudi sam sem trenutno pred kreditom za novogradnjo in v isti dilemi, nagibam pa se k fiksni varianti (10 let, 75.000 € kredita).



Ce na el priporocajo tak je bolje ravno obratno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gambino ::

Invictus je izjavil:

suse_80 je izjavil:

Večina profesorjev na fakulteti (naredil sem zaporedoma vse od 6. stopnje pa do mag. študija ekonomije ) je zagovarjala fiksno obrestno mero. Meni se zdi, da je dejstvo, da če vzameš s spremenljivo obr. mero, imaš dejansko vsaj dve spremenljivki v času odplačevanja: višino obroka in lastne dohodke (ki močno variirajo glede ena zaposlitev, razen če nisi v javnem sektorju, kjer je praktično vse predvidljivo do penzije in še težko izgubiš službo). Tisti, ko smo v zasebnem sektorju in vseskozi na prepihu gospodarske klime pa vemo, da danes služba je, jutri jo mogoče ni in naslednja zaposlitev bo mogoče slabša glede plače. Tudi sam sem trenutno pred kreditom za novogradnjo in v isti dilemi, nagibam pa se k fiksni varianti (10 let, 75.000 € kredita).

Glede na to, da večina profesorjev na EF ni ravno bogatih, bi rekel, da nimajo pojma o realni ekonomiji >:D.


Na katerih fakultetah pa so profesorji v večini bogati? Nobeni. So posamezniki, ki se znajdejo to pa je tudi vse. Vem pa, da na EF kar dosti evropskih sredstev poberejo, pa iz raznih projektov in kar dobro zaslužijo, celo EF je med vodilnimi po pobiranju denarja!

Gregor P ::

... no., saj to je tudi referenca:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Ja, doktorji ekonomije...drugega sploh ne bom komentiral, ampak res mi ni jasno kako ti fiksna obrestna mera pomaga pri tem, če izgubiš službo.
Lahko bi pa ti doktorji ekonomije vsaj naredili eno tabelo za kolk se bi kdaj moral dvignit euribor, da bi bila fiksna cenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gambino ::

Utk je izjavil:

Ja, doktorji ekonomije...drugega sploh ne bom komentiral, ampak res mi ni jasno kako ti fiksna obrestna mera pomaga pri tem, če izgubiš službo.
Lahko bi pa ti doktorji ekonomije vsaj naredili eno tabelo za kolk se bi kdaj moral dvignit euribor, da bi bila fiksna cenejša.


Men se je fiksna izplačala, ampak je res, da sem jo dobil bol ugodno, kot variabilno. Pri variabilni je pač tako oz podobno kot pri švicarskih frankih, malo gemblaš, sicer je verjetnost manjša, ampak je. Lahko se zgodi, da tudi ob službi pač ne moreš več odplačevati obroka, dočim ob fiksni veš, kakšen znesek boš imel čez celotno kreditno obdobje. Kaj je bolje in kaj ne. Če vzameš kredit za neko krajše obdobje potem variabilno, če pa se gre za neko daljše obdobje potem raje fiksno. To je seveda samo moje mnenje, nepomembno seveda.

Utk ::

Fiksna je bila cenejša? Je banka 100 procentno vedela, da se bojo obresti dvignile?

Gambino ::

Utk je izjavil:

Fiksna je bila cenejša? Je banka 100 procentno vedela, da se bojo obresti dvignile?


Veze :)

Utk ::

Ja ja...samo da nisi en tistih, ki kupi avto na lizing cenejše kot na gotovino.

WhiteAngel ::

Utk je izjavil:

Ja ja...samo da nisi en tistih, ki kupi avto na lizing cenejše kot na gotovino.


To sploh ni smešno. Če ti za lizing banka (lizinška hiša whatever) posodi 20k EUR, lahko ona teh 20k od centralne banke dobi po -0.5% obr. meri. Nekaj razlike pobaše v žep, nekaj razlike tebi da v obliki popusta, avtohiša je pa tudi srečna, ker proda avto. V resnici se lahko izplača.

bobby ::

Lizing hisa ne dobi po - 0,5% se posebej pa ne od centralne banke ?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Utk ::

bobby je izjavil:

Lizing hisa ne dobi po - 0,5% se posebej pa ne od centralne banke ?

Ma seveda dobi...če to dostikrat zavrtiš, lizing, avto, nov lizing, dobiš perpetum eurole. Nazadnje ti vsako leto pripeljejo na dom nov avto in še 30 jurjev direkt na račun.

Gambino ::

Utk je izjavil:

Ja ja...samo da nisi en tistih, ki kupi avto na lizing cenejše kot na gotovino.


Nimam avta na lizing .... še, ga bom pa lahko dobil ugodno, ker ga ponuja banka v kateri sem dobil ugoden kredit.

bobby ::

Utk je izjavil:

bobby je izjavil:

Lizing hisa ne dobi po - 0,5% se posebej pa ne od centralne banke ?

Ma seveda dobi...če to dostikrat zavrtiš, lizing, avto, nov lizing, dobiš perpetum eurole. Nazadnje ti vsako leto pripeljejo na dom nov avto in še 30 jurjev direkt na račun.


Nehej no,..
Lizing hisa dobi kredit samo od komercialne banke (nikakrsne centralne banke) in to definitivno NE po negativni obrestni stopnji.
Ne prodajaj gnilih bučk,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sniff ::

suse_80 je izjavil:

Večina profesorjev na fakulteti (naredil sem zaporedoma vse od 6. stopnje pa do mag. študija ekonomije ) je zagovarjala fiksno obrestno mero. Meni se zdi, da je dejstvo, da če vzameš s spremenljivo obr. mero, imaš dejansko vsaj dve spremenljivki v času odplačevanja: višino obroka in lastne dohodke (ki močno variirajo glede ena zaposlitev, razen če nisi v javnem sektorju, kjer je praktično vse predvidljivo do penzije in še težko izgubiš službo). Tisti, ko smo v zasebnem sektorju in vseskozi na prepihu gospodarske klime pa vemo, da danes služba je, jutri jo mogoče ni in naslednja zaposlitev bo mogoče slabša glede plače. Tudi sam sem trenutno pred kreditom za novogradnjo in v isti dilemi, nagibam pa se k fiksni varianti (10 let, 75.000 € kredita).


si v redu začel, samo nerodno zaključil.

fiksna obrestna mera ti fiksira strošek plačila na stalne cene, se pravi, z inflacijo in ob (poslednični rasti dohodka) si na boljšem, se pravi strošek je vnaprej znan, neznanka je le tvoj dohodek. Dočim si pri variabilni obrestni meri izpostavljen še na gibanje euribora. Ni enoznačnega odgovora kaj je bolje, pri spremenljivi obstaja vedno riziko, katerega pa moraš preračunat v relaciji do nižje obrestne mere proti fiksni obrestni meri in roku odplačevanja.

chort ::

Utk je izjavil:

Ja ja...samo da nisi en tistih, ki kupi avto na lizing cenejše kot na gotovino.

Jaz sem ga, in? 2018, Porsche Leasing je pomenil avtomatski 10% popust na MPC (ki ti ga potem požrejo obresti), ker ne maram/rabim kreditov/leasingov sem hotel na keš, za kar so mi ponujali max 2% popusta, tudi ko sem odkorakal ven. Ker znam računat sem pač vzel leasing in ga brez dodatnih stroškov izplačal po 2 mesecih in avto na koncu dobil z 8% na MPC (ker gre pri prvih obrokih bistveno večji procent za obresti in manjši za poplačilo). /Offtopic

Alien123 ::

Gambino je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, doktorji ekonomije...drugega sploh ne bom komentiral, ampak res mi ni jasno kako ti fiksna obrestna mera pomaga pri tem, če izgubiš službo.
Lahko bi pa ti doktorji ekonomije vsaj naredili eno tabelo za kolk se bi kdaj moral dvignit euribor, da bi bila fiksna cenejša.


Men se je fiksna izplačala, ampak je res, da sem jo dobil bol ugodno, kot variabilno. Pri variabilni je pač tako oz podobno kot pri švicarskih frankih, malo gemblaš, sicer je verjetnost manjša, ampak je. Lahko se zgodi, da tudi ob službi pač ne moreš več odplačevati obroka, dočim ob fiksni veš, kakšen znesek boš imel čez celotno kreditno obdobje. Kaj je bolje in kaj ne. Če vzameš kredit za neko krajše obdobje potem variabilno, če pa se gre za neko daljše obdobje potem raje fiksno. To je seveda samo moje mnenje, nepomembno seveda.


Nemoreš primerjat švicarske franke z eurom. Lahko se tudi zgodi, da ob izgubi službe nemoreš več plačevat najemnine. Fiksna obrestna mera se tudi dvigne, če se dvigne euribor.

Lonsarg ::

A lahko nehate stresat take nebuloze, fiksna je fiksna.

Kar ste vi slišal so zgodbice iz daljne zgodovine ko so kake banke sem pa tja imele kake ponudbe ki so jih reklamiral kot "fiksne" zraven pa dajale drobne tiske v katerem primeru ni fiksna. To je zdaj ilegalno vsaj po zakono o bančništvu in zakonom o zavajujočem marketingu pa še po katerim. Tako, da stop, utihnite.

Pri sprejemljivi pač si lahko na koncu bolje kot z fiksno lahko pa slabše, na boljšem si sicer v več kot 50%, ker pač neka nagrada mora bit za prevzem tega gambla. Mnenj kdaj se ta gamble izplača in kdaj ne je veliko. Definitivno se ne tega gambla iti če nimaš rezerve pri mesečnem obroku.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

A lahko nehate stresat take nebuloze, fiksna je fiksna.

Kar ste vi slišal so zgodbice iz daljne zgodovine ko so kake banke sem pa tja imele kake ponudbe ki so jih reklamiral kot "fiksne" zraven pa dajale drobne tiske v katerem primeru ni fiksna. To je zdaj ilegalno vsaj po zakono o bančništvu in zakonom o zavajujočem marketingu pa še po katerim. Tako, da stop, utihnite.

Pri sprejemljivi pač si lahko na koncu bolje kot z fiksno lahko pa slabše, na boljšem si sicer v več kot 50%, ker pač neka nagrada mora bit za prevzem tega gambla. Mnenj kdaj se ta gamble izplača in kdaj ne je veliko. Definitivno se ne tega gambla iti če nimaš rezerve pri mesečnem obroku.


Jemat fiksno v teh casih je norost.... 10 let se lahko glede na stanje gospodarstva pricakujemo negativni euribor, na 30 let pa fiksne ne dobis... Ostane torej spekulacija za 20 letne kredite...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KraitPay ::

Pričakuje se lahko marsikaj. Tudi špekulacij je neskončno veliko.

Razlika je samo v tem, kaj si lahko kdo privošči.

k120l ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

A lahko nehate stresat take nebuloze, fiksna je fiksna.

Kar ste vi slišal so zgodbice iz daljne zgodovine ko so kake banke sem pa tja imele kake ponudbe ki so jih reklamiral kot "fiksne" zraven pa dajale drobne tiske v katerem primeru ni fiksna. To je zdaj ilegalno vsaj po zakono o bančništvu in zakonom o zavajujočem marketingu pa še po katerim. Tako, da stop, utihnite.

Pri sprejemljivi pač si lahko na koncu bolje kot z fiksno lahko pa slabše, na boljšem si sicer v več kot 50%, ker pač neka nagrada mora bit za prevzem tega gambla. Mnenj kdaj se ta gamble izplača in kdaj ne je veliko. Definitivno se ne tega gambla iti če nimaš rezerve pri mesečnem obroku.


Jemat fiksno v teh casih je norost.... 10 let se lahko glede na stanje gospodarstva pricakujemo negativni euribor, na 30 let pa fiksne ne dobis... Ostane torej spekulacija za 20 letne kredite...



Intesa sanpaolo bank, ponuja kredite s fiksno mero (cca 3%) tudi za 30 let. Variabilna pa je 1.9%. Info iz prejšnjega tedna, ko sem obiskal banko.

Mato989 ::

k120l je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

A lahko nehate stresat take nebuloze, fiksna je fiksna.

Kar ste vi slišal so zgodbice iz daljne zgodovine ko so kake banke sem pa tja imele kake ponudbe ki so jih reklamiral kot "fiksne" zraven pa dajale drobne tiske v katerem primeru ni fiksna. To je zdaj ilegalno vsaj po zakono o bančništvu in zakonom o zavajujočem marketingu pa še po katerim. Tako, da stop, utihnite.

Pri sprejemljivi pač si lahko na koncu bolje kot z fiksno lahko pa slabše, na boljšem si sicer v več kot 50%, ker pač neka nagrada mora bit za prevzem tega gambla. Mnenj kdaj se ta gamble izplača in kdaj ne je veliko. Definitivno se ne tega gambla iti če nimaš rezerve pri mesečnem obroku.


Jemat fiksno v teh casih je norost.... 10 let se lahko glede na stanje gospodarstva pricakujemo negativni euribor, na 30 let pa fiksne ne dobis... Ostane torej spekulacija za 20 letne kredite...



Intesa sanpaolo bank, ponuja kredite s fiksno mero (cca 3%) tudi za 30 let. Variabilna pa je 1.9%. Info iz prejšnjega tedna, ko sem obiskal banko.



To pa verjamem samo z ponudbo na papirju...

Ampak tako je ce banke ponujajo fiksno za 30 pomeni da racunajo da bodo z fiksno vec zasluzile kot z variabilko... Hence ecb bo euribor porivala v minus se naprej
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sandmat ::

NLB da fiksno 2% na 20 let trenutno. Glede na povprečno inflacijo, zgleda to precej zastonj.

Utk ::

Zdaj ko so vse obresti nizke morda fiksna ni spet tako slaba varianta. Ko so pa višje, je pa fiksna še bolj višja.

Gregor P ::

... zdaj pišete tako kot da se kredita ne da nikoli več reprogramirati:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
8 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167196339 (18465) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465823 (12171) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019734 (11397) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713307 (6071) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416475 (14011) 3p

Več podobnih tem