» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
51 / 52
»»

Invictus ::

Gambino je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ima kdo kaj svežih informacij o kolektivni tožbi, ki so jo vložili zaradi neupoštevanja negativnega EURIBORA? Se je kaj premaknilo?


Eni res sanjate, da bo kaj iz tega, enako velja za une z švicarji!

Švicarji dobivajo tožbe...

Kar vsi, se je izoblikovala sodna praksa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

gruntfürmich je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ima kdo kaj svežih informacij o kolektivni tožbi, ki so jo vložili zaradi neupoštevanja negativnega EURIBORA? Se je kaj premaknilo?

si se pridružil tožbi?


Sem.

gruntfürmich ::

ZPS - Kampanja Negativni euribor
6. junij 2024

Kampanja Negativni euribor
Obveščamo vas o poteku dogajanj v zvezi s postopki Negativni euribor v kreditnih pogodbah in vas vabimo, da izpolnite obrazec za preverjanje ustreznosti za sodelovanje pri kolektivnih tožbah.

Vse potrošnike, ki ste:

pri slovenskih bankah odplačevali posojilo s spremenljivo obrestno mero (= euribor + pribitek)
kadarkoli v obdobju od maja 2015 do vključno junija 2022,
vabimo, da izpolnite obrazec, ki ga najdete na dnu te strani.

Izpolnite spletni obrazec

ZPS je v zadevi Negativni euribor 2022 zoper banko Sparkasse vložila dve kolektivni tožbi v 2022, Zavod Kolektiv99 pa je istega leta vložil kolektivne tožbe zoper dvanajst bank.

Ker sodišče v nobenem postopku še ni odločilo niti o odobritvi tožbe, in ker menimo, da je zato ogroženo pravno varstvo potrošnikov, sta se Zveza potrošnikov in Zavod Kolektiv 99 dogovorila, da v korist potrošnikov v vseh omenjenih kolektivnih sporih sodelujeta kot tožeči stranki oz. v postopku zoper banko Sparkasse predlagata združitev tožbenih zahtevkov. (dogovori o pravnem zastopanju). V postopkih zoper banko Sparkasse Zveza potrošnikov Slovenije nastopa kot prvi tožnik.

Moči so združile tudi odvetniške pisarne. Tako so naši skupni odvetniki v nekaterih postopkih sodiščem že sporočili, da Zveza potrošnikov Slovenije vstopa v pravdo, v preostalih postopkih pa bodo to storili v prihodnjih tednih.

To za že evidentirane potrošnike ne pomeni nobene spremembe; če ste se kot oškodovanec evidentirali pri eni ali drugi organizaciji, ponovno evidentiranje ni potrebno.

O poteku vas bomo, kot do sedaj, redno obveščali.

gruntfürmich je izjavil:

ZPS - Kampanja Negativni euribor
6. junij 2024

Kampanja Negativni euribor
Obveščamo vas o poteku dogajanj v zvezi s postopki Negativni euribor v kreditnih pogodbah in vas vabimo, da izpolnite obrazec za preverjanje ustreznosti za sodelovanje pri kolektivnih tožbah.

Vse potrošnike, ki ste:

pri slovenskih bankah odplačevali posojilo s spremenljivo obrestno mero (= euribor + pribitek)
kadarkoli v obdobju od maja 2015 do vključno junija 2022,
vabimo, da izpolnite obrazec, ki ga najdete na dnu te strani.

Izpolnite spletni obrazec

ZPS je v zadevi Negativni euribor 2022 zoper banko Sparkasse vložila dve kolektivni tožbi v 2022, Zavod Kolektiv99 pa je istega leta vložil kolektivne tožbe zoper dvanajst bank.

Ker sodišče v nobenem postopku še ni odločilo niti o odobritvi tožbe, in ker menimo, da je zato ogroženo pravno varstvo potrošnikov, sta se Zveza potrošnikov in Zavod Kolektiv 99 dogovorila, da v korist potrošnikov v vseh omenjenih kolektivnih sporih sodelujeta kot tožeči stranki oz. v postopku zoper banko Sparkasse predlagata združitev tožbenih zahtevkov. (dogovori o pravnem zastopanju). V postopkih zoper banko Sparkasse Zveza potrošnikov Slovenije nastopa kot prvi tožnik.

Moči so združile tudi odvetniške pisarne. Tako so naši skupni odvetniki v nekaterih postopkih sodiščem že sporočili, da Zveza potrošnikov Slovenije vstopa v pravdo, v preostalih postopkih pa bodo to storili v prihodnjih tednih.

To za že evidentirane potrošnike ne pomeni nobene spremembe; če ste se kot oškodovanec evidentirali pri eni ali drugi organizaciji, ponovno evidentiranje ni potrebno.

O poteku vas bomo, kot do sedaj, redno obveščali.

verjetno še ni nič novega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

gruntfürmich je izjavil:


ZPS je v zadevi Negativni euribor 2022 zoper banko Sparkasse vložila dve kolektivni tožbi v 2022, Zavod Kolektiv99 pa je istega leta vložil kolektivne tožbe zoper dvanajst bank.

Ker sodišče v nobenem postopku še ni odločilo niti o odobritvi tožbe

V dveh letih se postopek niti začel ni.
Pa višje plače bi radi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gambino ::

S te moke ne bo kruha, zapomnite si to že enkrat. V glavnem dobro služijo odvetniki in ostali koritniki!

Mato989 ::

Gambino je izjavil:

S te moke ne bo kruha, zapomnite si to že enkrat. V glavnem dobro služijo odvetniki in ostali koritniki!


No če smo iskreni, če je EURIBOR 5% in se upošteva bi se logično moral upoštevati tudi če je -1%... ne moreš upoštevat samo + ko pa gre za - pa ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bizkit45 ::

Logicno je, ja. Samo mi smo tisti ki potrebujemo denar in pac pristanemo na clene ki jih doloci banka. S podpisom in notarjem jamcis da se zavedas v kaj se podajas. In ce nekdo v pogodbo napise da se minus ne uposteva, potem je to to. Ne zagovarjam bank, ampak ne mormo se it tko, da recemo da razumemo pogodbe (le da dobimo denar) v naslednji sapi pa "nategnili so me".
Isti k* so tisti franki. K si pa sam tud bil proti in si razumel. Zavufa sedaj ne razumes, ker bi verjetno imel nekaj od tega (ja to sno ljudje)
Kot druzba tonemo, resno tonemo. Pri razumevanju pogodb se to dobro kaze. Nihce ne sili nikogar naj vzame kredit, pa vseeno ga vsi zelimo\imamo..

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Logicno je, ja. Samo mi smo tisti ki potrebujemo denar in pac pristanemo na clene ki jih doloci banka. S podpisom in notarjem jamcis da se zavedas v kaj se podajas. In ce nekdo v pogodbo napise da se minus ne uposteva, potem je to to. Ne zagovarjam bank, ampak ne mormo se it tko, da recemo da razumemo pogodbe (le da dobimo denar) v naslednji sapi pa "nategnili so me".
Isti k* so tisti franki. K si pa sam tud bil proti in si razumel. Zavufa sedaj ne razumes, ker bi verjetno imel nekaj od tega (ja to sno ljudje)
Kot druzba tonemo, resno tonemo. Pri razumevanju pogodb se to dobro kaze. Nihce ne sili nikogar naj vzame kredit, pa vseeno ga vsi zelimo\imamo..


Zakoni so tu zato da ščitijo šibkejšo stran... če ti nekdo v pogodbo napiše da boš za kredit pač fafal kurca in postal lastnina banke ti kot človek je to pač neveljavno...

Sicer se nasplošno to strinjam, ampak zakon žal tudi ščiti šibkejšega pred neenakomernimi obveznostmi in dejansko uravnoteženostjo pogodbe... in tu to je. Seveda pa je logično da bi obe strani to kar je bolje za njiju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Bizkit45 je izjavil:

Logicno je, ja. Samo mi smo tisti ki potrebujemo denar in pac pristanemo na clene ki jih doloci banka. S podpisom in notarjem jamcis da se zavedas v kaj se podajas. In ce nekdo v pogodbo napise da se minus ne uposteva, potem je to to. Ne zagovarjam bank, ampak ne mormo se it tko, da recemo da razumemo pogodbe (le da dobimo denar) v naslednji sapi pa "nategnili so me".
Isti k* so tisti franki. K si pa sam tud bil proti in si razumel. Zavufa sedaj ne razumes, ker bi verjetno imel nekaj od tega (ja to sno ljudje)
Kot druzba tonemo, resno tonemo. Pri razumevanju pogodb se to dobro kaze. Nihce ne sili nikogar naj vzame kredit, pa vseeno ga vsi zelimo\imamo..


Vprasanje ce bi ta clen drzal na sodiscu.
Nekdo lahko tudi podpise, da bo delal za 50% minimalne place in to tudi dejansko prejema... Vse dokler ne vlozi tozbe.

Edit.: kolikor mi je znano, je zadeva trenutno on hold, ker naj bi se banke sklicevale na to, da tisto drustvo ni pristojno za zastopanje kreditojemalcev.
Ko to razresijo, se bodo verjetno banke pritozile se na kaj drugega.. skratka nic ne bo se dooooooolgo casa:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Bizkit45 ::

Jaz bi bolj zagovarjal transparentnost pogodb, kot karkoli drugega. Pogodbe bi morale biti krajse spisane, brez nepotrebnih (logicnih) clenov. Ampak ja za to potrebujes pismen narod.
In ja, ce jasno pise da bos fafal za 1% manj, pac fafaj. Pri notarju ti preberejo celo pogodbo in naj bi jo na koncu pac razumel. Verjetno te bodo se opomnili da bos mogu fafat, sam 1% se fajn slisi. Dokler ne pride mandingo izza ovinka ;)

Se enkrat. Ce v pogodbi ni bilo clena, da ce gre euribor pod 0 se ne uposteva, tem bi jaz vracal. Ostalim ki so zavestno podpisali da bo 0, ce gre v minus, nebi vracal..mislim da je to logicno?

Edit: pri placi naj bi dobil ven minimalca, zakonsko. Pri euriborju pa ni bilo zakona za negativen primer..ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

gruntfürmich ::

po mojem je bolj fora v tem, da banke niso imele zapisano v pogodbi da ne bodo upoštevale negativen evribor, pa ga na lastno presojo niso.

Bizkit45 je izjavil:

Ostalim ki so zavestno podpisali da bo 0, ce gre v minus, nebi vracal..mislim da je to logicno?

razen če je to primer nezakonite/nepoštene prakse...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Zako ::

pravo vprasanje je, zakaj so slovenske banke niso upostevale realno vrednost EURIBOR-ja, medtem ko so banke v tujini to upostevale (danske banke)? Nekdo jim je to dovolil... Banka Slovenije ima navjec masla na glavi, saj se vse slovenkse banke v koncni fazi sklicujejo, da upostevajo samo BSI smernice.

BSI pa vemo kdo upravlja, vasi in nasi politiki, zato lahko en ki nima pogojev dobi miljon EUR kredita.

Bo treba it na visje instance po pravico.

Kakorkoli ze, ne se nadejat nekeke pravicne poravnave in vzamite celoten proces, kot upamo, da bo pravici zadosceno.
Zako je zakon!!!

nicksonn ::

Živjo,
eno laično: je možno kje dobiti stanovanjski kredit, če kreditojemalec še NI lastnik nepremičnine?
Šlo bi za obnovo stanovanja, rabilo bi se cca 30-40k, lastnik hiše je mama kreditojemalca, možna (ali nujna?) je pogodba o dosmrtnem preživljanju.

Razlika v obrestnih med potrošniškim in stanovanjskim kreditom je precejšnja!
Hvala in lep pozdrav. N.
x n!

matic492 ::

Mama more podpisat pri notarju vpis hipoteke na nepremičnino v korist banke. Je možno, boš moral pa za detajle se na banki zmenit, kdo je lastnik banke načeloma ne zanima, če je hipoteka legalno vpisana.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

SasoS ::

Unicredit je upošteval negativni euribor, postavke v pogodbi ni bilo.
Tako da niso bile vse slovenske banke...

D3m ::

Evo počasi gremo h koncu....

|HP EliteBook|R5 6650U|

velikBrokoli ::

Kaj to pomeni, se boste že vselili?

D3m ::

Še vsaj 2 meseca ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hunter01 ::

Koliko se da dobit fiksno za manjše zneske? Cca 50k - 10/15 let?

Na spletu je 3.6 -3.8.

GregiB ::

SasoS je izjavil:

Unicredit je upošteval negativni euribor, postavke v pogodbi ni bilo.
Tako da niso bile vse slovenske banke...


Jest sem imel kredit, ki sem ga vzel pred tunkanjem EURIbor-ja pod nulo... sem imel lepo par let negativno obrestno mero (pred maržo, seveda)... ABanka, btw....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

SasoS ::

Je, edini problem tega je bil da se mi ni dal it menjat -0.5+2.5 za 0+1.7 ker je bila razlika premajhna :)). Potem ko se je kalkulacija spremenila na 3+2.5, sem pa raje odplačal...

Jerry000 ::

D3m je izjavil:

Kok je mesečni obrok?

130 EUR

DimmniBurek ::

Zaradi selitve v novo hišo, bom v kratkem prodal staro hišo, za katero sem vzel kredit 2018. Na tej hiši je hipoteka. Za odplačati imam še 90k €. Banka SKB oz. OTP.
Nova hiša bo vredna okoli 450k € (predvsem boljša lokacija), ima pa punca tudi svoj kredit (s hipoteko), katerega je vzela zato da lažje dokončava novo bajto. Ko prodava hišo, njen kredit poplačava
Vprašanje je, kako je s prestavitvijo hipoteke na novo hišo. Namreč po prodaji stare hiše, najraje NE bi vrnil kredita. Je imel kdo podobno situacijo?

Teoretično ta denar meni ostane bolj ali manj kot "potrošniški" kredit, ki ima seveda večjo obrestno mero. Lahko na banki komplicirajo in bodo vztrajali, da se ob prodaji stare hiše kredit poplača?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Utk ::

Kaj misliš? Prodal bi hišo in ne odplačal hipoteke? Temu se reče kompliciranje? Bo kupec dovolil hipoteko naprej gor? Na podlagi česa je boš izbrisal, če ne na podlagi tega, da je posojilo odplačano?
Edino kar lahko narediš je, da vzameš 3. posojilo in odplačaš prva 2, v višini do nove hiše (70-80%), ostanek ti pa lahko dajo v "gotovini". Če hočejo. In če je kaj tega ostanka sploh, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

DimmniBurek je izjavil:

Zaradi selitve v novo hišo, bom v kratkem prodal staro hišo, za katero sem vzel kredit 2018. Na tej hiši je hipoteka. Za odplačati imam še 90k €. Banka SKB oz. OTP.
Nova hiša bo vredna okoli 450k € (predvsem boljša lokacija), ima pa punca tudi svoj kredit (s hipoteko), katerega je vzela zato da lažje dokončava novo bajto. Ko prodava hišo, njen kredit poplačava
Vprašanje je, kako je s prestavitvijo hipoteke na novo hišo. Namreč po prodaji stare hiše, najraje NE bi vrnil kredita. Je imel kdo podobno situacijo?

Teoretično ta denar meni ostane bolj ali manj kot "potrošniški" kredit, ki ima seveda večjo obrestno mero. Lahko na banki komplicirajo in bodo vztrajali, da se ob prodaji stare hiše kredit poplača?



Zakaj pa ne bi enostavno poplačal hipoteko in pač ne poplačal puncinega kredita v celoti? Princip je enak?

Zakaj komplicirat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

DimmniBurek je izjavil:

Zaradi selitve v novo hišo, bom v kratkem prodal staro hišo, za katero sem vzel kredit 2018. Na tej hiši je hipoteka. Za odplačati imam še 90k €. Banka SKB oz. OTP.
Nova hiša bo vredna okoli 450k € (predvsem boljša lokacija), ima pa punca tudi svoj kredit (s hipoteko), katerega je vzela zato da lažje dokončava novo bajto. Ko prodava hišo, njen kredit poplačava
Vprašanje je, kako je s prestavitvijo hipoteke na novo hišo. Namreč po prodaji stare hiše, najraje NE bi vrnil kredita. Je imel kdo podobno situacijo?

Teoretično ta denar meni ostane bolj ali manj kot "potrošniški" kredit, ki ima seveda večjo obrestno mero. Lahko na banki komplicirajo in bodo vztrajali, da se ob prodaji stare hiše kredit poplača?


Ne bi stopil do banke in vprašal, če so pripravljeni nadomestiti plombo na "staro" s plombo na "novo"? Če je nova vredna več, bi po mojem lahko šlo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

DimmniBurek je izjavil:

Zaradi selitve v novo hišo, bom v kratkem prodal staro hišo, za katero sem vzel kredit 2018. Na tej hiši je hipoteka. Za odplačati imam še 90k €. Banka SKB oz. OTP.
Nova hiša bo vredna okoli 450k € (predvsem boljša lokacija), ima pa punca tudi svoj kredit (s hipoteko), katerega je vzela zato da lažje dokončava novo bajto. Ko prodava hišo, njen kredit poplačava
Vprašanje je, kako je s prestavitvijo hipoteke na novo hišo. Namreč po prodaji stare hiše, najraje NE bi vrnil kredita. Je imel kdo podobno situacijo?

Teoretično ta denar meni ostane bolj ali manj kot "potrošniški" kredit, ki ima seveda večjo obrestno mero. Lahko na banki komplicirajo in bodo vztrajali, da se ob prodaji stare hiše kredit poplača?

S prodajo moraš odplačati star kredit in potem vzeti novega na novo bajto.

Mogoče kaka banka ponuja prenos hipoteke, sam dvomim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Pa ste vi prebrali njegovo vprašanje in info ki ga je dal?

On ima kredit na stari bajti ki jo prodaja (90k) hipoteko
Njegova ima kredit za novo bajto

On bi staro bajto prdoal in poplačal NJEN kredit, svojega bi pa pustil?

Torej najbolj enostavna rešitev je, da poplača svoj kredit pa od svoje pusti kredit učinek bo enak če je podobna OM...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Pa ste vi prebrali njegovo vprašanje in info ki ga je dal?

On ima kredit na stari bajti ki jo prodaja (90k) hipoteko
Njegova ima kredit za novo bajto

On bi staro bajto prdoal in poplačal NJEN kredit, svojega bi pa pustil?

Torej najbolj enostavna rešitev je, da poplača svoj kredit pa od svoje pusti kredit učinek bo enak če je podobna OM...


Si ti prebral vprašanje??? Piše kje, kakšen ima punca kolateral za svoj kredit? Mogoče je zastavila hišo staršev (z njihovo privolitvijo) pod pogojem, da najprej poplačata njen kredit... Mogoče sta za puncin kredit že zastavila novo hišo, pa bi nov kreditor bil šele drugi v vrsti za poplačilo... Sklepaš, kot ponavadi, nekaj po svoje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa ste vi prebrali njegovo vprašanje in info ki ga je dal?

On ima kredit na stari bajti ki jo prodaja (90k) hipoteko
Njegova ima kredit za novo bajto

On bi staro bajto prdoal in poplačal NJEN kredit, svojega bi pa pustil?

Torej najbolj enostavna rešitev je, da poplača svoj kredit pa od svoje pusti kredit učinek bo enak če je podobna OM...


Si ti prebral vprašanje??? Piše kje, kakšen ima punca kolateral za svoj kredit? Mogoče je zastavila hišo staršev (z njihovo privolitvijo) pod pogojem, da najprej poplačata njen kredit... Mogoče sta za puncin kredit že zastavila novo hišo, pa bi nov kreditor bil šele drugi v vrsti za poplačilo... Sklepaš, kot ponavadi, nekaj po svoje...


Jaz nič ne sklepam, sklepal si edino ti... jaz sem povedal rešitev na informacijo ki jo imamo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hunter01 ::

Sliši se super (denar po nizki obrestni meri) vendar to v praksi ne bo šlo. Ne bos mogel nikomur prodat s hipoteko na hiši. Preden dobis dovoljenje banke (ki ima hipoteko na hiši) boš moral kredit poplačat, ne boš pa vedel dokler ne stopiš do svoje poslovalnice in vprašaš.

mcfri ::

Invictus je izjavil:



Mogoče kaka banka ponuja prenos hipoteke, sam dvomim...


Načeloma vse banke omogočajo prenos hipoteke na novo nepremičnino. Važno je samo, da je ocenjena dovolj visoko.
Midva sva lani prodajala eno stanovanje (na katerem sva imela hipoteko za prvi kredit), za novo stanovanje sva vzela še en kredit in obstoječo hipoteko prenesla s stare nepremičnine na novo.
Zdaj imava na tem novem stanovanju dve hipoteki (eno staro - preneseno, in eno novo) v skupni vrednosti manj kot pol vrednosti stanovanja.

Vse kar je potrebno narediti je, da greš na banko povedat kaj želiš, potem oni naročijo cenilca za novo nepremičnino in skličejo narok pri notarju, kjer se prestavi plomba.

Ne kenslat obstoječega kredita, ker verjetno za novega ne boš dobil tako ugodne obrestne mere (midva npr. sva prenesla kredit s 1,65% obrestno mero, nov bi bil lani cca 4%, letos pa cca 3%)

hunter01 ::

No, pa smo se očitno motili. Dobra in koristna informacija. Hvala !

Invictus ::

Meni je bilo drugače rečeno, očitno moja banka tega noče delat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mcfri ::

Moja banka je NLB.

DimmniBurek ::

Utk je izjavil:

Kaj misliš? Prodal bi hišo in ne odplačal hipoteke? Temu se reče kompliciranje? Bo kupec dovolil hipoteko naprej gor? Na podlagi česa je boš izbrisal, če ne na podlagi tega, da je posojilo odplačano?
Edino kar lahko narediš je, da vzameš 3. posojilo in odplačaš prva 2, v višini do nove hiše (70-80%), ostanek ti pa lahko dajo v "gotovini". Če hočejo. In če je kaj tega ostanka sploh, seveda.


Nisem rekel ne odplačal, niti nisem rekel, da bi hipoteka ostala na stari (prodani) bajti. To je mal mimo.
Rekel sem da bi jo PRESTAVIL na novo hišo. Se pravi kredit isto odplačujem naprej kot sem ga do sedaj, le hipoteka je na novi bajti (za banko to pomeni da je bolj zavarovana, ker je vrednost nove hiše x2 od stare).

Zame to sicer ni kompliciranje, ker pač mi ostane nekaj dnarja za kako drugo zadevo. Recimo zaštartat biznis, sezidat delavnico, whatever.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Mato989 ::

DimmniBurek je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj misliš? Prodal bi hišo in ne odplačal hipoteke? Temu se reče kompliciranje? Bo kupec dovolil hipoteko naprej gor? Na podlagi česa je boš izbrisal, če ne na podlagi tega, da je posojilo odplačano?
Edino kar lahko narediš je, da vzameš 3. posojilo in odplačaš prva 2, v višini do nove hiše (70-80%), ostanek ti pa lahko dajo v "gotovini". Če hočejo. In če je kaj tega ostanka sploh, seveda.


Nisem rekel ne odplačal, niti nisem rekel, da bi hipoteka ostala na stari (prodani) bajti. To je mal mimo.
Rekel sem da bi jo PRESTAVIL na novo hišo. Se pravi kredit isto odplačujem naprej kot sem ga do sedaj, le hipoteka je na novi bajti (za banko to pomeni da je bolj zavarovana, ker je vrednost nove hiše x2 od stare).

Zame to sicer ni kompliciranje, ker pač mi ostane nekaj dnarja za kako drugo zadevo. Recimo zaštartat biznis, sezidat delavnico, whatever.



Saj to ti ostane enako če, kot sem rekel pač ne odplačata kredita od tvoje ampak raje hipoteko ki je na prodajani bajti... veliko manj kolobocij in stroškov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DimmniBurek ::

Ne. Njen kredit je 50k, moj pa 90k. Njena obrestna je 3.5%, moja pa 1.8%. Razlika je x2 v obojem. 2x več dnarja za pol manjšo OM.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Mato989 ::

Pol pa najbolje da vse odplačaš in si rešen... bo še 2x boljša OM ker bo 0% 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DimmniBurek ::

Mato989 je izjavil:

Pol pa najbolje da vse odplačaš in si rešen... bo še 2x boljša OM ker bo 0% 8-)

Hvala za ta komentar. Brez tebe ne bi nikol pomislu na to. Res.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Pat_MaGroin ::

3.1% na 20 let so zadnje ponudbe vodilnih bank za kredo.

bm1973 ::

To je poceni...

Gambino ::

Videti je, da človek ne more živeti z 3.5% obrestno mero, revež. Namesto, da bi zavil do banke kjer ima kredo in tam vprašal, če mu ugodijo njegovim željam.

gansta ::

Pat_MaGroin je izjavil:

3.1% na 20 let so zadnje ponudbe vodilnih bank za kredo.


Katera banka, z ali brez doadtnih opcij kot so zivl. ali premozenjsko zavarovanje?

DimmniBurek ::

Gambino je izjavil:

Videti je, da človek ne more živeti z 3.5% obrestno mero, revež. Namesto, da bi zavil do banke kjer ima kredo in tam vprašal, če mu ugodijo njegovim željam.

Kaj če bi ti bil raje tiho, ker OČITNO nimaš kaj pametnega za povedat. Daj potem meni še 1.5% na mesec tko za foro, ti ki nisi revež. Kero debilno razmišljanje. Neverjetno
There Is No Stronger Drug Than Reality

GregiB ::

DimmniBurek je izjavil:

Gambino je izjavil:

Videti je, da človek ne more živeti z 3.5% obrestno mero, revež. Namesto, da bi zavil do banke kjer ima kredo in tam vprašal, če mu ugodijo njegovim željam.

Kaj če bi ti bil raje tiho, ker OČITNO nimaš kaj pametnega za povedat. Daj potem meni še 1.5% na mesec tko za foro, ti ki nisi revež. Kero debilno razmišljanje. Neverjetno

Lej... na netu pač ne moreš pričakovati (samo) kvalitetnih odgovorov, sploh od kakšnega Matona ne, on fura svojo ekonomijo...

PMSM je najboljši predlog, da lepo zaviješ na banko in jim lepo razložiš situacijo, da jim za kredit ponujaš kvalitetnejši kolateral in kakšen je postopek. Vljudno jim poveš, da v kolikor zadevo ne želijo speljati, boš primoran na trgu iskati najugodnejšega ponudnika kredita in boš po vsej verjetnosti primoran menjati banko, saj konkurenti novim komitentom poleg ugodnejših kreditov ponujajo tudi druge bombončke...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

PMSM je najboljši predlog, da lepo zaviješ na banko in jim lepo razložiš situacijo, da jim za kredit ponujaš kvalitetnejši kolateral in kakšen je postopek. Vljudno jim poveš, da v kolikor zadevo ne želijo speljati, boš primoran na trgu iskati najugodnejšega ponudnika kredita in boš po vsej verjetnosti primoran menjati banko, saj konkurenti novim komitentom poleg ugodnejših kreditov ponujajo tudi druge bombončke...


Tako in ne razumem zakaj prepameten OP tega ne stori... raje zapravlja čas tukaj z neproduktivnim prepucavanjem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DimmniBurek ::

Mato989 je izjavil:

PMSM je najboljši predlog, da lepo zaviješ na banko in jim lepo razložiš situacijo, da jim za kredit ponujaš kvalitetnejši kolateral in kakšen je postopek. Vljudno jim poveš, da v kolikor zadevo ne želijo speljati, boš primoran na trgu iskati najugodnejšega ponudnika kredita in boš po vsej verjetnosti primoran menjati banko, saj konkurenti novim komitentom poleg ugodnejših kreditov ponujajo tudi druge bombončke...


Tako in ne razumem zakaj prepameten OP tega ne stori... raje zapravlja čas tukaj z neproduktivnim prepucavanjem

Neproduktivno prepucavanje, ker folk, ki nima kaj bolj pametnega za delat otresa gobec za brezveze.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Mato989 ::

DimmniBurek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PMSM je najboljši predlog, da lepo zaviješ na banko in jim lepo razložiš situacijo, da jim za kredit ponujaš kvalitetnejši kolateral in kakšen je postopek. Vljudno jim poveš, da v kolikor zadevo ne želijo speljati, boš primoran na trgu iskati najugodnejšega ponudnika kredita in boš po vsej verjetnosti primoran menjati banko, saj konkurenti novim komitentom poleg ugodnejših kreditov ponujajo tudi druge bombončke...


Tako in ne razumem zakaj prepameten OP tega ne stori... raje zapravlja čas tukaj z neproduktivnim prepucavanjem

Neproduktivno prepucavanje, ker folk, ki nima kaj bolj pametnega za delat otresa gobec za brezveze.


Torej ti? Resnično ne razumem zakaj prvo nisi šel na banko po odgovor ki bo edini merodajen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

DimmniBurek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PMSM je najboljši predlog, da lepo zaviješ na banko in jim lepo razložiš situacijo, da jim za kredit ponujaš kvalitetnejši kolateral in kakšen je postopek. Vljudno jim poveš, da v kolikor zadevo ne želijo speljati, boš primoran na trgu iskati najugodnejšega ponudnika kredita in boš po vsej verjetnosti primoran menjati banko, saj konkurenti novim komitentom poleg ugodnejših kreditov ponujajo tudi druge bombončke...


Tako in ne razumem zakaj prepameten OP tega ne stori... raje zapravlja čas tukaj z neproduktivnim prepucavanjem

Neproduktivno prepucavanje, ker folk, ki nima kaj bolj pametnega za delat otresa gobec za brezveze.

Ne bodi tako užaljen, pokliči svojega kreditnega svetovalca, pa ti bo povedal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
51 / 52
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167210701 (32827) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29471440 (17788) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6021267 (12930) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713960 (6724) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417912 (15448) 3p

Več podobnih tem