» »

Kako spremeniti prah v tableto

Kako spremeniti prah v tableto

Ask98 ::

Pozdravljeni!
Zanima me kako bi se dalo prah spremeniti v tableto. Gre se za prehransko dopolnilo, ki nima dobrega okusa. Da bi kupil prazne kapsule pa nimam takšnega interesa.
Prosim za pomoč,
Hvala

marsovcek ::

Zamesas v sok / jogurt / cokolino...?

Ask98 ::

Doma ni problema. Ker pa hodim v šolo in ostalo pa se mi zdi kar praktično, da bi imel v obliki tablet če ni druge pa tudi v kapsuli. Pri kapsuli mi je pač edino odbijajoče, da jih težko požiram.

Sc0ut ::

Kapsule pazi da so take da razpade ze v zelodcu ker glede na to da jes direkt prah naj kar tako ostane. Vprasanje kaj bi blo ce se vse v tankem crevesu sprosti.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

matobeli ::

Za nardit tablete lahko probaš tako da zmešaš z malo vode (ali celo s kakšnim riževim škrobom, da malo zlepi), da nastane masa, potem pa razvaljaš v debelo palačinko ali malo klobaso. Ko je masa tolk trda da se bo še rezala ampak ne razlezla jo razrežeš na ustrezno velike koščke ter daš sušit do konca.

Če se bo preveč drobilo pa malo testiraš kako bi bilo bolje. Lahko celo kakšno glazuro narediš (beljak, cuker?) da bo lažje šlo po grlu in bo boljšega okusa.

Maš pa tud na netu ful gradiva: recimo tole https://www.herbaffair.com/how-to-make-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

eric_cartman ::

http://www.wackybags.com/

Pa kej takega :)

Ask98 ::

Hvala bom probal tale dr. pill je malo dražji bom poiskal kakšno cenejšo varjanto.

SeMiNeSanja ::

Dejansko se dela tablete s stiskanjem prahu v preši. Za domačo rabo se dobi kalupe kamor vsuješ prah, katerega potem s pomočjo bata in kladiva zbiješ v tabletko.

Packanje z vodo, mešanje v neke kaše,..... morda deluje za nekatere reči, pri nekaterih pa je popolnoma neprimerno, sploh če je zadeva občutljiva na vlago.

Ask98 ::

Hvala za to bom verjetno kar toti Punch Mold uporabo samo neko stojalo si morem z lesa še zbit pa bo.

Matija82 ::

Neko stabilnost in uniformnost dobit s kladivom je bolj tko tko.

Pač, ali delaš z tabletirko (imaš neke mini pnevmatične modele) ali, najpreprosteje, uporabiš prazne kapsule.

Ask98 ::

Tabletirke se mi zdijo kar drage.

Matija82 ::

Ja sej so in zato več ali manj vsi uporabljajo prazne kapsule ;)

DuleKrtola ::

zaviješ v rizlo?

Ask98 ::

Rizle kaj te vem. Verjetno si bom naročil Punch Mold če pa se bo preveč drobilo pa bom pač uporabil kapsule.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31361075 (1917) nokken
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718100 (12079) blackbfm
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925812 (22216) kakob
»

Požiranje tablet oziroma kapsul :)

Oddelek: Loža
425869 (4239) [D]emon
»

Cedevita vs Isostar

Oddelek: Šport
195115 (4035) first_line

Več podobnih tem