» »

Dilema

Dilema

slovencl ::

A lahko prosim za mnenje o tejle situaciji me dvema prijateljema:

En kolega se zanima za novo službo, in je svojega prijatelja prosil da mu napiše priporočilo. Ta prijatelj pa je videl, da bi bila to zanimiva služba tudi za njega, zato se odloči, da mu priporočila ne bo napisal, ampak da se bo raje tudi sam prijavil na prosto delovno mesto.

Kakšno je vaše mnenje o tem. Kaj bi vi storili?
  • spremenil: slovencl ()

Samael ::

Prijatelja prosil, da mu napiše priporočilo (?!) ali prošnjo?

slovencl ::

Priporočilo. Lahko pa tudi prošnjo, če ti je lažje - ne vem če spremeni situacijo.

ziga1990 ::

slovencl je izjavil:

A lahko prosim za mnenje o tejle situaciji me dvema prijateljema:

En kolega se zanima za novo službo, in je svojega prijatelja prosil da mu napiše priporočilo. Ta prijatelj pa je videl, da bi bila to zanimiva služba tudi za njega, zato se odloči, da mu priporočila ne bo napisal, ampak da se bo raje tudi sam prijavil na prosto delovno mesto.

Kakšno je vaše mnenje o tem. Kaj bi vi storili?


keri si ti prijatelj ali kolega?


jaz bi oboje naredil napisal priporočilo in se tudi sam prijavil.Kako lahko kar eden napiše priporočilo za nekoga ali ima ta prijatelj slučajno veze v tem podjetju?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Samael ::

ziga1990 je izjavil:


jaz bi oboje naredil napisal priporočilo in se tudi sam prijavil.Kako lahko kar eden napiše priporočilo za nekoga ali ima ta prijatelj slučajno veze v tem podjetju?


Tudi sam sem pomislil enako. Če že čuti potrebo, da se tudi sam prijavi za isto delovno mesto, naj izpolne "obvezo" do prijatelja in se nato tudi sam prijavi.

slovencl je izjavil:

Priporočilo. Lahko pa tudi prošnjo, če ti je lažje - ne vem če spremeni situacijo.


Ja ni enako. Priporočilo je nekaj, kar napiše napr. (bivši) delodajalec. Če ti ga naključni prijatelj je laž. Medtem, ko pomoč pri prošnji ni problematična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

eric_cartman ::

Če si to res oba želita prijatelju poveš, da je najboljše, da se za to delovno mesto prijavita oba.

Če sta prava prijatelja bosta vesela ne glede na to, kako se bo zadeva iztekla. Ne pozabita, da so v igri tudi drugi kandidati.

Upam pa, da ne gre le za tisto slovensko foušijo, ko ne moreš pustit svojemu prijatelju, da dobi sanjsko službo in mu to skušaš preprečit na zgoraj opisan način.

Zgodovina sprememb…

slovencl ::

Situacije je taka kot je. So tudi druge možnosti, ampak se niso zgodile. Tudi ne moreš neoga priporočit, potem pa se sam prijavit, če priporočaš drugega. Se pravi je kot je napisano.

Alien123 ::

In katera je to služba? Da si pa človek ne ve napisat prošnjo gre ziher za neko proizvodnjo.

slovencl ::

joj no...ni prošnja, je priporočilo - je zelo dobro plačana služba, mastno plačilo... ni bistvo teme :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

Alien123 ::

Priporočilo ti napiše lahko samo bivši delodajalec, kak ti bo kar kolega to pisal? Še posebej ko bi se sam rad prijavil na razpis. Wtf.. mastno plačilo :D.. daj lockajte temo prosim

slovencl ::

A res, kaj pa bivši delodajalec? A ta pa ne more? A misliš da Bill Gates ne more za nekoga, ki ga pozna, in ki ni bil zaposlen pri njem, napisat priporočilo. A se lahko prosim ti lockaš, ker smetiš temo.

A lahko prosim nazaj na temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

eric_cartman ::

Eh.. slovencl..

Gor si že od leta 2005, kar te po vsej verjetnosti uvršča v malo starejšo generacijo bralcev tega foruma.

Sam presodi, ali te bo to stalo prijateljstva in ali je vredno. Če praviš, da gre za dobro plačano službo malo pretehtaj odločitve.

Če se jaz postavim v vlogo recimo tvojega prijatelja. Našel sem službo, ki je dobro plačana. Prosil kolega kot bivšega delodajalca, da mi napiše priporočilo. Kolega mi spiše priporočilo, kar naenkrat pa se še sam odloči, da se bo prijavil na to delovno mesto. Jst bi ga poslal v 3 krasne. To se mi zdi nespoštljivo. Let the best man win še nikoli ni bila dobra odločitev. Saj pravim. Verjetno bi te to stalo prijateljstva.

smacker ::

To je pač slab prijatelj, na katerega ne moreš računat v življenju. Nekih hudih zamer ne moreš gojit, saj je razpis javen in se lahko prijavi vsak, vsekakor pa si zapomniš in v obratni situaciji odkloniš pomoč sebičnežu. Vsak ma pravico biti sebičen, samo naj pričakuje enak odnos, ko bo sam potreboval pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priporočilo delodajalca

Oddelek: Loža
172103 (1436) Mato989
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417498 (13850) joze67
»

Dilema - iskanje zaposlitve

Oddelek: Loža
245166 (3854) ulemek
»

Prevod priporočila?

Oddelek: Loža
242920 (2448) Mandi
»

Menjava službe stranka-dobavitelj

Oddelek: Loža
433239 (1714) St235

Več podobnih tem