» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
8 / 33
»»

CoreySteel ::

Še en dober link, kjer se da vse omenjene tudi direktno primerjat:
https://brokerchooser.com/compare-broke...
Twitter: @CoreySteel_

Bellzmet ::

Hm, če Slovenija ni podprta, lahko pride do kakšnih težav pri izplačilu denarja (če se fejka naslov pri prijavi npr.)?

PreviousUser ::

Bellzmet je izjavil:

Hm, če Slovenija ni podprta, lahko pride do kakšnih težav pri izplačilu denarja (če se fejka naslov pri prijavi npr.)?


To se tudi jaz sprašujem... :|

CoreySteel ::

Vprašanje je, zakaj so sploh nehal Slovence sprejemat? Ker nam z obstoječimi accounti dela vse normalno, tudi cashout na slovenski TRR. Novim accountom tudi potrdijo identifikacijo s slovenskimi ID-ji. Samo IBAN je nemški. Bo en moral bit poskusni zajček :)
V daleč najslabšem scenariju, bi pa pač moral portfolio prestavit k drugemu brokerju.
Twitter: @CoreySteel_

Bellzmet ::

Pri Interactive Brokers je verjetno tudi valutno tveganje? Moraš nakazati v USD oz. nakazilo v EUR konvertirajo v USD?

J.McLane ::

Jaz sem na nemškem vitrade, tam sem še iz časov ko je bil to eTrade, več let sem imel na accauntu 0€ pa ni bilo problema, pred dvemi leti sem ponovno aktiviral račun in ne vidim nekih problemov, vmesnik je v slovenščini, včasih so account odpirali preko GBD, ampak ne vem če to še delajo. Kupuješ lahko na vseh nemških borzah in še na nekaj izvenborznih partnerjev.

A drugi ponujajo kaj več, kaj zamujam?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bellzmet ::

Kaj pa Amundi, ki jih trži SKB banka?

http://denarnisupermarket.vzajemci.com/...

LeyaPrive ::

CoreySteel je izjavil:

Vprašanje je, zakaj so sploh nehal Slovence sprejemat? Ker nam z obstoječimi accounti dela vse normalno, tudi cashout na slovenski TRR. Novim accountom tudi potrdijo identifikacijo s slovenskimi ID-ji. Samo IBAN je nemški. Bo en moral bit poskusni zajček :)
V daleč najslabšem scenariju, bi pa pač moral portfolio prestavit k drugemu brokerju.


Nekje sem zasledila, da morajo morajo po neki EU direktivi skladi, družbe (npr Vanguard) zagotoviti informacije v jeziku uporabnika (npr.Slovenščina). Pomoje je Degiro enostavneje črtati ven Slovenijo, kot pa prevajati zadeve. Lahko pa me kdo popravi. Vir

J.McLane ::

Stran ki si jo linkal ni več živa nekaj let (od 2017??), je bila dobra ampak sedaj je nihče več ne vzdržuje

Poglej si aktualne podatke in graf tule, dost slabo kaže:
https://www.vzajemci.com/vzajemni-sklad...

Vstopni stroški: 4,5%
SKRBNIŠKA PROVIZIJA: 0,35%/leto
UPRAVLJALSKA PROVIZIJA: 1,30%/leto

V 10 letih je sklad naredil 38,9% dobička, Index ki ga kao želi preseči je v tem času naredil 220% dobička:
https://www.msci.com/documents/10199/dc...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

user4683 ::

Bellzmet je izjavil:

Pri Interactive Brokers je verjetno tudi valutno tveganje? Moraš nakazati v USD oz. nakazilo v EUR konvertirajo v USD?

Nakažeš v katerikoli valuti želiš, potem pa lahko (vse ali samo del) konvertiraš v valuto v kateri želiš trgovati.

Če želiš recimo trgovati z eur delnicami nakažeš na račun X eur in potem direktno s tem kupiš delnice. Če pa bi želel kupiti USA delnice pa pred tem še konvertiraš (ves ali del) denarja na računu v USD.

CoreySteel ::

LeyaPrive je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Vprašanje je, zakaj so sploh nehal Slovence sprejemat? Ker nam z obstoječimi accounti dela vse normalno, tudi cashout na slovenski TRR. Novim accountom tudi potrdijo identifikacijo s slovenskimi ID-ji. Samo IBAN je nemški. Bo en moral bit poskusni zajček :)
V daleč najslabšem scenariju, bi pa pač moral portfolio prestavit k drugemu brokerju.


Nekje sem zasledila, da morajo morajo po neki EU direktivi skladi, družbe (npr Vanguard) zagotoviti informacije v jeziku uporabnika (npr.Slovenščina). Pomoje je Degiro enostavneje črtati ven Slovenijo, kot pa prevajati zadeve. Lahko pa me kdo popravi. Vir

Točno, se spomnim te bedarije, ja. Lahko je res to in če je, potem nič čudnega da se vseeno dovoli registracije.
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

Slovenska platforma degiro je v izdelavi... Vem iz prve roke ker sem zavrnil siht pri njih pred mesecem in pol... Verjetno pride ven v nekaj mesecih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Eno je sklad, drugo pa trgovalna platforma.

Jaz lahko na ViTrade brez problema kupim Vanguard ETF-je, izvenborzno z minimalnim spreadom (0,02% na S&P ETF) in tam pri 1% provizije.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vr67 ::

J.McLane je izjavil:

Stran ki si jo linkal ni več živa nekaj let (od 2017??), je bila dobra ampak sedaj je nihče več ne vzdržuje

Poglej si aktualne podatke in graf tule, dost slabo kaže:
https://www.vzajemci.com/vzajemni-sklad...

Vstopni stroški: 4,5%
SKRBNIŠKA PROVIZIJA: 0,35%/leto
UPRAVLJALSKA PROVIZIJA: 1,30%/leto

V 10 letih je sklad naredil 38,9% dobička, Index ki ga kao želi preseči je v tem času naredil 220% dobička:
https://www.msci.com/documents/10199/dc...


Uf, 38,9% proti 220% je pa res velikanska razlika! Kako pa je to možno? A to zaradi vzajemnega sklada, provizij, ali slabega upravljanja (pri čemer bi se potem vprašal, kako da uprava trpi take slabe skrbnike...)

Bellzmet ::

J.McLane je izjavil:

Stran ki si jo linkal ni več živa nekaj let (od 2017??), je bila dobra ampak sedaj je nihče več ne vzdržuje

Poglej si aktualne podatke in graf tule, dost slabo kaže:
https://www.vzajemci.com/vzajemni-sklad...

Vstopni stroški: 4,5%
SKRBNIŠKA PROVIZIJA: 0,35%/leto
UPRAVLJALSKA PROVIZIJA: 1,30%/leto

V 10 letih je sklad naredil 38,9% dobička, Index ki ga kao želi preseči je v tem času naredil 220% dobička:
https://www.msci.com/documents/10199/dc...


Ne vem kako si prišel do številk. So zelo čudne.

Tukaj so popolnoma druge:
https://www.amundi.lu/professional/prod...

Performance between 01/04/2009 and 27/03/2019 (EUR)
AMUNDI INDEX MSCI EMU - RE (C) (149,28% over the period)
Benchmark : 100% MSCI EMU (143,73% over the period)

To je za 10 let.

J.McLane ::

Ali imajo Vzajemci.com napačne podatke ali pa gledava druge sklade, po ISIN številkah vidim da ne gre za isto zadevo, sem zgleda zamešal, ker ta ni indeksni.

Tale je ta:
https://www.amundi.lu/professional/prod...

Ampak ja 10 let je od 2009 dalje in je slika malo boljša kot od ustanovitve 2008, ampak se vseeno lepo vidi kako aktivno upravljan sklad ne dosega indeksa.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Bellzmet ::

Ja tukaj je pa res že večja razlika.

11miles ::

Okvirno me zanima ‘iz firbca’, koliko sredstev imate v portfelju? Okvirno?
Je to 10k, ali 50k.
Sprašujem predvsem iz razloga, če vas je kaj ‘strah’ da imate toliko sredstev v ‘tujini’.

Ce povzamem po branju odgovorov na temle threadu:
Pofejkan naslov na irskem degiru kjer imas dovolj sredstev v raznih naložbah da si obetaš 4% letne prodaje portfelja, kot Dodatek k penziji.
Recimo da je to 4000/leto se pravi ima nekdo tu vsaj okvirno 100k v portfelju?

Wow. Pogumno, in vam privoščim, ampak vseeno me zanima če vas ni strah, kaj bi se zgodilo če...

(zaenkrat) tudi meni denar gnije na slovenski banki;-( tako da ste gotovo na boljšem!

CoreySteel ::

Degiro je reguliran s strani "nizozemske centralne banke", tako da ti ta garantira teh standardnih 20.000€, v primeru če gre kaj narobe. Vse delnice ipd Degiro drugače mora po zakonu držati na posebnem računu, tako da v teoriji bi v primeru bankrota, portfolio pač lahko prestavil drugam. (Razen če ne odpreš Basic računa in dovoliš posojanje).

Gre pa za brokerja, ki je že 10 let na trgu in je verjetno najpopularnejša izbira v Evropi. Ne vidim zakaj bi to bila kaj bolj/manj varna opcija kot kakšna slovenska?
Twitter: @CoreySteel_

barakus ::

In kaj če imaš več kot 20.000 EUR, potem moraš nekako razpršit tveganje na več brokerjev?

Lonsarg ::

Lynx naj bi imel 250k zavarovano, zdaj nisem pa raziskoval na kak način, ker sama država toliko ne časti. Sklepam da so velike finančne institucije zadaj, ki za primer stečaja garantirajo.

Drgac pa kot je že en prej omenil glavni nacin varovanja ni preko zavarovanja premoženja ampak v tem da ponujajo ločen custody račun, ki je reguliran s strani države. In tu Nizozemski bolj zaupam da to enforca kot pa Slovenija. Zaenkrat imam sicer v Lynx drobiž ampak je plan to z leti povečat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CoreySteel ::

barakus je izjavil:

In kaj če imaš več kot 20.000 EUR, potem moraš nekako razpršit tveganje na več brokerjev?

Če imaš več, imaš pač več. Menda ne boš šel na 10 različnih brokerjev. Saj ne rečem, da ni fajn poskrbet za varnost, pretiravat pa ni treba.
Pa kot sem že rekel. V primeru bankrota tvoj portfolio ostane nedotaknjen. Tudi stečajna masa se ne poplačuje iz tega. EUR20k ubistvu krije, če imaš kak denar na računu naprimer (ki itak ni denar, ker je v nekem skladu, ker Degiro ni banka).

Se pravi edini problem lahko nastane, če pride do kakšne "goljufije".

Lonsarg je izjavil:

Lynx naj bi imel 250k zavarovano, zdaj nisem pa raziskoval na kak način, ker sama država toliko ne časti. Sklepam da so velike finančne institucije zadaj, ki za primer stečaja garantirajo.

$250k je "ameriška cifra", tako da verjetno je toliko, ker je Lynx od Interactive Brokers in krije nek ameriški regulator?
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

jakamoj ::

Kakšni so pa protiargumenti za razne Infond, KD, itd. sklade?

Gagarin ::

J.McLane je izjavil:

Jaz sem na nemškem vitrade, tam sem še iz časov ko je bil to eTrade, več let sem imel na accauntu 0€ pa ni bilo problema, pred dvemi leti sem ponovno aktiviral račun in ne vidim nekih problemov, vmesnik je v slovenščini, včasih so account odpirali preko GBD, ampak ne vem če to še delajo. Kupuješ lahko na vseh nemških borzah in še na nekaj izvenborznih partnerjev.

A drugi ponujajo kaj več, kaj zamujam?


Vitrade ti računa mesečno 2,5€ kar je eh.. Mene so izgubili ko so lani (ali že predlani) začeli računati negativne obresti na EUR gotovino na računu. Imam še sicer odprto ker sem (bedak) sprejel prevzemno ponudbo za eno delnico, kjer se pa prevzem vleče že kar eno leto... Nimam pa nič casha več gor in tudi trgujem ne več tam. Sem na IB - v splošnem manjši fee, inactivity feeja ni če imaš zadost velik portfolio, platforma mi je z naskokom boljša, komunikacija v angleščini mi bolj odgovarja kot v nemščini...

jakamoj je izjavil:

Kakšni so pa protiargumenti za razne Infond, KD, itd. sklade?


Upravljalske provizije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Lonsarg ::

Gagarin je izjavil:


Kakšni so pa protiargumenti za razne Infond, KD, itd. sklade?

Upravljalske provizije...

Poleg upravljalskih provizij je meni še večji minus definitivno to, da imajo bolj ali manj samo svoje aktivne sklade in upravljalce namesto da bi ponudili tudi kupovanje ETFjev (sem pa tja kakega celo ponudijo, ampak zelo redko, v omejeni ponudbi in na nefleksibilen način).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gagarin ::

ETF je sicer lahko aktiven ali pasiven, verjetno si mislil pasivne, indeksne ETF

jakamoj ::

Gagarin je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Jaz sem na nemškem vitrade, tam sem še iz časov ko je bil to eTrade, več let sem imel na accauntu 0€ pa ni bilo problema, pred dvemi leti sem ponovno aktiviral račun in ne vidim nekih problemov, vmesnik je v slovenščini, včasih so account odpirali preko GBD, ampak ne vem če to še delajo. Kupuješ lahko na vseh nemških borzah in še na nekaj izvenborznih partnerjev.

A drugi ponujajo kaj več, kaj zamujam?


Vitrade ti računa mesečno 2,5€ kar je eh.. Mene so izgubili ko so lani (ali že predlani) začeli računati negativne obresti na EUR gotovino na računu. Imam še sicer odprto ker sem (bedak) sprejel prevzemno ponudbo za eno delnico, kjer se pa prevzem vleče že kar eno leto... Nimam pa nič casha več gor in tudi trgujem ne več tam. Sem na IB - v splošnem manjši fee, inactivity feeja ni če imaš zadost velik portfolio, platforma mi je z naskokom boljša, komunikacija v angleščini mi bolj odgovarja kot v nemščini...

jakamoj je izjavil:

Kakšni so pa protiargumenti za razne Infond, KD, itd. sklade?


Upravljalske provizije...


Upravljalske provizije so nekje v povprečju 2% in kljub temu imajo nekateri skladi povprečne letne donose 7-9%. Kar mi ne deluje tako slabo.

Lonsarg ::

Če imaš 20 skladov in gamblaš ni težko nekaj izmed njih spravit na visok donos da jih oglašuješ za reklamo. Tiste slabe pa zapreš oziroma ne oglašuješ, problem solved.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CoreySteel ::

Jasno, kako boš pa drugače upravičil 2% upravljavskih provizij :)))
Kliknil na prvega Infond Balkan - 2,64% celoletnih provizij, a si nor.

jakamoj je izjavil:

Kakšni so pa protiargumenti za razne Infond, KD, itd. sklade?

Težko si je predstavljat kako ogromna je razlika, dokler je ne izračunaš sam.
Tukaj je en dober kalkulator: https://www.moneysmart.gov.au/tools-and...

Management costs je upravljalska provizija v %.
Other management cost v $, če so še kaki drugi stroški (odprtje računa, vstopna provizija pri prvem nakazilu, ki je ponavadi manjša).
Contribution fee v % so vstopni mesečni stroški.
Twitter: @CoreySteel_

J.McLane ::

Gagarin je izjavil:

Vitrade ti računa mesečno 2,5€ kar je eh.. Mene so izgubili ko so lani (ali že predlani) začeli računati negativne obresti na EUR gotovino na računu. Imam še sicer odprto ker sem (bedak) sprejel prevzemno ponudbo za eno delnico, kjer se pa prevzem vleče že kar eno leto... Nimam pa nič casha več gor in tudi trgujem ne več tam. Sem na IB - v splošnem manjši fee, inactivity feeja ni če imaš zadost velik portfolio, platforma mi je z naskokom boljša, komunikacija v angleščini mi bolj odgovarja kot v nemščini...



Meni nič ne računajo mesečno, sem pa sedaj opazil ko imam malo več gotovine na računu, da so mi računali negativne obresti po stopnji -0,4%, verjetno zaradi negativnega Euriborja?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

CoreySteel ::

Gagarin je izjavil:

ETF je sicer lahko aktiven ali pasiven, verjetno si mislil pasivne, indeksne ETF

Aktivnih je za vzorec. Ko govorimo o ETF-jih, se razume da se govori o indeksnih.
Twitter: @CoreySteel_

Gagarin ::

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Vitrade ti računa mesečno 2,5€ kar je eh.. Mene so izgubili ko so lani (ali že predlani) začeli računati negativne obresti na EUR gotovino na računu. Imam še sicer odprto ker sem (bedak) sprejel prevzemno ponudbo za eno delnico, kjer se pa prevzem vleče že kar eno leto... Nimam pa nič casha več gor in tudi trgujem ne več tam. Sem na IB - v splošnem manjši fee, inactivity feeja ni če imaš zadost velik portfolio, platforma mi je z naskokom boljša, komunikacija v angleščini mi bolj odgovarja kot v nemščini...



Meni nič ne računajo mesečno, sem pa sedaj opazil ko imam malo več gotovine na računu, da so mi računali negativne obresti po stopnji -0,4%, verjetno zaradi negativnega Euriborja?


Si ziher? Meni vsak mesec vzamejo 2,5€ (Kontoführungsgebühren), sem ravnokar preveril. Ja, tisto je zaradi negativnega Euriborja.

jakamoj ::

Torej zelo enostavno vprašanje, pa prosim bodite konkretni, v kateri sklad (domač/tuj ETF/ali ne) se mi splača vplačevati, ker ima male vstopne stroške, provizije, ni večjega dela glede FURSa, itd.?

Gagarin ::

CoreySteel je izjavil:

Gagarin je izjavil:

ETF je sicer lahko aktiven ali pasiven, verjetno si mislil pasivne, indeksne ETF

Aktivnih je za vzorec. Ko govorimo o ETF-jih, se razume da se govori o indeksnih.


Prav, če se razume ;)

CoreySteel ::

Če je pa res :) Aktivnih je 1% vseh?
edit: ok mičkeno več, dost pa ne :)
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

Res je, samo jaz osebno imam nekaj tudi v aktivnem ETF, tako da mal drugače razumem ;)

CoreySteel ::

To si pa skoraj ko Unicorn potem! :D
Twitter: @CoreySteel_

Gagarin ::

jakamoj je izjavil:

Torej zelo enostavno vprašanje, pa prosim bodite konkretni, v kateri sklad (domač/tuj ETF/ali ne) se mi splača vplačevati, ker ima male vstopne stroške, provizije, ni večjega dela glede FURSa, itd.?


Tistega, ki bo imel največji donos v obdobju ko boš šel ven ;) Tu poglej, pa se sam odloči: https://www.justetf.com/en/

Glede FURS boš pa (če ne boš kupil preko domačega brokerja (?), vsaj pri ALTI so pred leti pošiljali napovedi za FURS) moral poskrbeti sam.

J.McLane ::

Gagarin je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Vitrade ti računa mesečno 2,5€ kar je eh.. Mene so izgubili ko so lani (ali že predlani) začeli računati negativne obresti na EUR gotovino na računu. Imam še sicer odprto ker sem (bedak) sprejel prevzemno ponudbo za eno delnico, kjer se pa prevzem vleče že kar eno leto... Nimam pa nič casha več gor in tudi trgujem ne več tam. Sem na IB - v splošnem manjši fee, inactivity feeja ni če imaš zadost velik portfolio, platforma mi je z naskokom boljša, komunikacija v angleščini mi bolj odgovarja kot v nemščini...



Meni nič ne računajo mesečno, sem pa sedaj opazil ko imam malo več gotovine na računu, da so mi računali negativne obresti po stopnji -0,4%, verjetno zaradi negativnega Euriborja?


Si ziher? Meni vsak mesec vzamejo 2,5€ (Kontoführungsgebühren), sem ravnokar preveril. Ja, tisto je zaradi negativnega Euriborja.


Ziher, a imaš mogoče račun v drugi valuti kot EUR?
"Das Konto ist kostenfrei erhältlich, wenn es in Euro geführt wird. Für Fremdwährungen fallen hingegen Kontoführungsgebühren in Höhe von 2,50 Euro monatlich an.."
https://www.aktien.net/vitrade-einer-de...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gagarin ::

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Vitrade ti računa mesečno 2,5€ kar je eh.. Mene so izgubili ko so lani (ali že predlani) začeli računati negativne obresti na EUR gotovino na računu. Imam še sicer odprto ker sem (bedak) sprejel prevzemno ponudbo za eno delnico, kjer se pa prevzem vleče že kar eno leto... Nimam pa nič casha več gor in tudi trgujem ne več tam. Sem na IB - v splošnem manjši fee, inactivity feeja ni če imaš zadost velik portfolio, platforma mi je z naskokom boljša, komunikacija v angleščini mi bolj odgovarja kot v nemščini...



Meni nič ne računajo mesečno, sem pa sedaj opazil ko imam malo več gotovine na računu, da so mi računali negativne obresti po stopnji -0,4%, verjetno zaradi negativnega Euriborja?


Si ziher? Meni vsak mesec vzamejo 2,5€ (Kontoführungsgebühren), sem ravnokar preveril. Ja, tisto je zaradi negativnega Euriborja.


Ziher, a imaš mogoče račun v drugi valuti kot EUR?
"Das Konto ist kostenfrei erhältlich, wenn es in Euro geführt wird. Für Fremdwährungen fallen hingegen Kontoführungsgebühren in Höhe von 2,50 Euro monatlich an.."
https://www.aktien.net/vitrade-einer-de...


Ja, to bo, mam tudi v USD...

buttcrack ::

Mini offtopic vprašanje... Kako je z obretmi od deppzitov? Ali je te treba posebej prijavit ali jih banke že same sporočijo fursu? Kako je s tem če je račun v tujini? Sorry za smetenje ampak to tukaj sigurno veste :)

Gagarin ::

Sam jih moraš prijaviti do konca februarja, imaš posebej vlogo za EU banke - to moraš prijaviti če skupen znesek obresti presega 1000 € in za ostale banke izven EU za katere ni omejitve 1000€. Davek je 25% pa ga planirajo dvignit na 30%. Če npnerijaviš te skoraj ziher dobijo, banke poročajo fursu.

buttcrack ::

Za tujino mi je približno jasno, da moram sam. Domače pa verjetno ni potrebe?
Nisem pa nikjer seveda dobil 1k, niti skupaj.

zebra2 ::

jakamoj je izjavil:

Torej zelo enostavno vprašanje, pa prosim bodite konkretni, v kateri sklad (domač/tuj ETF/ali ne) se mi splača vplačevati, ker ima male vstopne stroške, provizije, ni večjega dela glede FURSa, itd.?


Kot rečeno že večkrat v tej temi

IE00B4L5Y983 in IE00BKM4GZ66

v razmerju cca 85%/15%

J.McLane ::

Pa je res treba prijavati račun v tujini? Tole je med pogostimi vprašanji:

k. Ali je potrebno prijaviti trgovalne račune, odprte pri bankah v tujini? NE
m. Ali je potrebno prijaviti trgovalne račune, odprte pri borznoposredniških hišah v tujini? NE
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Lonsarg ::

Trgovalni račun - ne
bančni račun - da
obresti nad 1000k€(nima veze kakšen račun) - da
prodajo vrednostnih papirjev - da

marska83 ::

zebra2 je izjavil:

jakamoj je izjavil:

Torej zelo enostavno vprašanje, pa prosim bodite konkretni, v kateri sklad (domač/tuj ETF/ali ne) se mi splača vplačevati, ker ima male vstopne stroške, provizije, ni večjega dela glede FURSa, itd.?


Kot rečeno že večkrat v tej temi

IE00B4L5Y983 in IE00BKM4GZ66

v razmerju cca 85%/15%


Čisto informativno me zanima, če te ni nič "strah", ker je ETF v USD, ti pa živiš v EUR območju? Tvoj donos je potem odvisen tudi od razmerja dolar/evro...

J.McLane ::

Naj me kdo popravi če se motim, ampak vrednost delnic ki jih ETF vsebuje je samo ena tako da tudi v EUR ne bo nič drugače. Drugače bi bilo samo če bi imel hedge na USD, ampak to spet stane in vprašanje če se dolgoročno splača.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

CoreySteel ::

Tako je, ne igra vloge. Paziš samo da kupiš z amsterdamske borze, kjer se ETF-ja trejdata v EUR.
Če koga skrbi USD, je večji "problem" to, da je v MSCI World indeksu 60% ameriških podjetij :) (ki pa so itak globalna)
Twitter: @CoreySteel_

zebra2 ::

marska83 je izjavil:

zebra2 je izjavil:

jakamoj je izjavil:

Torej zelo enostavno vprašanje, pa prosim bodite konkretni, v kateri sklad (domač/tuj ETF/ali ne) se mi splača vplačevati, ker ima male vstopne stroške, provizije, ni večjega dela glede FURSa, itd.?


Kot rečeno že večkrat v tej temi

IE00B4L5Y983 in IE00BKM4GZ66

v razmerju cca 85%/15%


Čisto informativno me zanima, če te ni nič "strah", ker je ETF v USD, ti pa živiš v EUR območju? Tvoj donos je potem odvisen tudi od razmerja dolar/evro...


Tudi o tem smo zgoraj že govorili. Fund base currency ne igra nobene vloge.

Več o tem: https://indexfundinvestor.eu/2018/12/13...
««
8 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179282 (2501) onka
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172543 (643) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143467 (8170) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222405 (1146) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513362 (9214) zelenizmaj

Več podobnih tem