» »

DARS je spet presenetilo

DARS je spet presenetilo

«
1
2 3 4

Gaius ::

Sneženje je bilo napovedano že vsaj 3 dni, do kaosa pa je prišlo vseeno. Kako je mogoče da v tej državi nikoli nihče ne odgovarja za malomarno opravljanje službe?

Trenutno prometno poročilo:

Prometno poročilo

13.01.2017 20:13
Zadnji vnos: 13.01.2017 20:07

Po večjem delu Slovenije sneži, promet je oviran in upočasnjen. Precej se podaljšajo tudi potovalni časi. Vozite previdno!

Primorska avtocesta:
- je zaprta med priključkoma Senožeče in Razdrto v smeri Ljubljane zaradi zdrsa tovornega vozila.
- pred počivališčem Ravbarkomanda v smeri Ljubljane promet poteka samo po enem pasu- nastal je tudi daljši zastoj.

Hitra cesta Nova Gorica - Razdrto je zaprta v smeri Razdrtega in v smeri Nove Gorice med priključkom Vipava in CP Nanos zaradi zdrsov tovornih vozil.

Zaradi zimskih razmer se izločajo priklopniki in polpriklopniki:
- na primorski avtocesti pred počivališčem Ravne v smeri Ljubljane;
- na primorski avtocesti pred počivališčem Povir v smeri Gabrka;
- na primorski avtocesti pred priključkom Vrhnika v smeri Kopra;
- na hitri cesti Nova Gorica - Razdrto pred CP Bazara v smeri Razdrtega;
- na vzhodni mariborski obvoznici med priključkoma Zrkovci in Rogoza v smeri Ljubljane.

Mejni prehod Gruškovje je zaprt za tovorna vozila na hrvaški strani zaradi zimskih razmer. Tovorna vozila namenjena proti MP se izločajo na počivališče Dravsko Polje.

Na cesti Arja vas - Velenje - Slovenj Gradec je zaradi več zdrsov tovornih vozil promet močno oviran, nastal je daljši zastoj v obe smeri.

Zaprte ceste:
- prelaz Vršič zaradi zasneženega cestišča.
- cesti Lokve - Čepovan, Volče - Solarji.

Prometne nesreče, zdrsi vozil:
- Na vzhodni ljubljanski obvoznici je med razcepom Zadobrova in Bizovikom v smeri Malenc zaprt počasni pas.
- Na hitri cesti Nova Gorica - Razdrto med Rebrnicami in CP Nanos v smeri Razdrtega.
- Na dolenjski avtocesti na izvozu Novo mesto zahod iz smeri Obrežja oviran promet.

Snežne razmere:
- na glavni cesti Novo mesto - Metlika je prepovedan promet za vsa tovorna vozila;
- na mejnih prehodih Babno Polje in Petrina je prepovedan promet za tovorna vozila nad 7, 5 ton;
- na regionalnih cestah Ajdovščina - Col - Črni Vrh - Godovič in Sp. Idrija - Godovič je prepovedan promet za priklopnike in polpriklopnike;
- na cestah čez prelaze Ljubelj, Korensko Sedlo, Jezersko ter Radeljski prelaz je obvezna uporaba verig;
- na cestah Zatrnik - Pokljuka in Sorica - Bistrica je obvezna uporaba verig;
- na cesti Hrastnik - Rimske Toplice je prepovedan promet za tovorna vozila.

Poledica:
- cesta Gornji Ig - Rakitna je zaprta;
- promet je oviran na cestah Bloška Polica - Pudob, Polhov Gradec - Ljubljanica, Črni Vrh - Godovič ter Nova Gorica - Tolmin, Otiški Vrh - Dravograd.

Megla v pasovih ponekod na Primorskem in Dolenjskem zmanjšuje vidljivost.

Zaradi nizkih temperatur so lahko ponekod ceste poledenele, predvsem na Primorskem. Vozite previdno!
  • spremenil: Gaius ()

Mavrik ::

Ne štekam, kaj točno bi naj DARS naredil? Prepovedal sneg?
The truth is rarely pure and never simple.

Gaius ::

Mavrik je izjavil:

Ne štekam, kaj točno bi naj DARS naredil? Prepovedal sneg?


Poskrbel, da bodo ceste prevozne pomojem?

Ne pa, da se vsako leto ponovi ista zgodba. Pade 10cm snega in cela država stoji, ker so ceste neprevozne.

konspirator ::

Ne samo dars, cestarje na splošno (z redkimi izjemami).

Glavni zajeb, ki se ponavlja vsako leto:
ko pravočasno spraviš tovornjakarja iz cest (preden postanejo nepremičnina napol na cesti, napol zraven cente) si rešil 3/4 problema.
--

Zgodovina sprememb…

horsemask ::

ja če vam gre tako v nos si pa pred avto dajte plug pa ajmo gas plužit ceste

janezvalva ::

potrebno bi bilo vgraditi centralno ogrevanje v ceste
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

madog ::

Pade 10cm snega in cela država stoji, ker so ceste neprevozne.


pri desetih cm snega je vse prevozno za avtomobile, če te 10 cm moti in se ti zdi cesta neprevozna ne jamri nabavi gume kot se pravi natakni verige in gasa če ne ostani doma..... ker potem ni cesta neprevozna ampak si ti nesposoben se po taki cesti peljat!!!!!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Gaius ::

madog je izjavil:

Pade 10cm snega in cela država stoji, ker so ceste neprevozne.


pri desetih cm snega je vse prevozno za avtomobile, če te 10 cm moti in se ti zdi cesta neprevozna ne jamri nabavi gume kot se pravi natakni verige in gasa če ne ostani doma..... ker potem ni cesta neprevozna ampak si ti nesposoben se po taki cesti peljat!!!!!


Ne da se meni ne zdi, dejansko ni.

Tukej imaš prometno poročilo, ki je danes izjemno dolgo. Lepo branje:


Prometno poročilo

13.01.2017 20:13
Zadnji vnos: 13.01.2017 20:07

Po večjem delu Slovenije sneži, promet je oviran in upočasnjen. Precej se podaljšajo tudi potovalni časi. Vozite previdno!

Primorska avtocesta:
- je zaprta med priključkoma Senožeče in Razdrto v smeri Ljubljane zaradi zdrsa tovornega vozila.
- pred počivališčem Ravbarkomanda v smeri Ljubljane promet poteka samo po enem pasu- nastal je tudi daljši zastoj.

Hitra cesta Nova Gorica - Razdrto je zaprta v smeri Razdrtega in v smeri Nove Gorice med priključkom Vipava in CP Nanos zaradi zdrsov tovornih vozil.

Zaradi zimskih razmer se izločajo priklopniki in polpriklopniki:
- na primorski avtocesti pred počivališčem Ravne v smeri Ljubljane;
- na primorski avtocesti pred počivališčem Povir v smeri Gabrka;
- na primorski avtocesti pred priključkom Vrhnika v smeri Kopra;
- na hitri cesti Nova Gorica - Razdrto pred CP Bazara v smeri Razdrtega;
- na vzhodni mariborski obvoznici med priključkoma Zrkovci in Rogoza v smeri Ljubljane.

Mejni prehod Gruškovje je zaprt za tovorna vozila na hrvaški strani zaradi zimskih razmer. Tovorna vozila namenjena proti MP se izločajo na počivališče Dravsko Polje.

Na cesti Arja vas - Velenje - Slovenj Gradec je zaradi več zdrsov tovornih vozil promet močno oviran, nastal je daljši zastoj v obe smeri.

Zaprte ceste:
- prelaz Vršič zaradi zasneženega cestišča.
- cesti Lokve - Čepovan, Volče - Solarji.

Prometne nesreče, zdrsi vozil:
- Na vzhodni ljubljanski obvoznici je med razcepom Zadobrova in Bizovikom v smeri Malenc zaprt počasni pas.
- Na hitri cesti Nova Gorica - Razdrto med Rebrnicami in CP Nanos v smeri Razdrtega.
- Na dolenjski avtocesti na izvozu Novo mesto zahod iz smeri Obrežja oviran promet.

Snežne razmere:
- na glavni cesti Novo mesto - Metlika je prepovedan promet za vsa tovorna vozila;
- na mejnih prehodih Babno Polje in Petrina je prepovedan promet za tovorna vozila nad 7, 5 ton;
- na regionalnih cestah Ajdovščina - Col - Črni Vrh - Godovič in Sp. Idrija - Godovič je prepovedan promet za priklopnike in polpriklopnike;
- na cestah čez prelaze Ljubelj, Korensko Sedlo, Jezersko ter Radeljski prelaz je obvezna uporaba verig;
- na cestah Zatrnik - Pokljuka in Sorica - Bistrica je obvezna uporaba verig;
- na cesti Hrastnik - Rimske Toplice je prepovedan promet za tovorna vozila.

Poledica:
- cesta Gornji Ig - Rakitna je zaprta;
- promet je oviran na cestah Bloška Polica - Pudob, Polhov Gradec - Ljubljanica, Črni Vrh - Godovič ter Nova Gorica - Tolmin, Otiški Vrh - Dravograd.

Megla v pasovih ponekod na Primorskem in Dolenjskem zmanjšuje vidljivost.

Zaradi nizkih temperatur so lahko ponekod ceste poledenele, predvsem na Primorskem. Vozite previdno!

smacker ::

Jaz tud ne razumem, zakaj niso začeli že včeraj plužit, če je pa blo napovedano.

konspirator ::

madog je izjavil:

Pade 10cm snega in cela država stoji, ker so ceste neprevozne.


pri desetih cm snega je vse prevozno za avtomobile, če te 10 cm moti in se ti zdi cesta neprevozna ne jamri nabavi gume kot se pravi natakni verige in gasa če ne ostani doma..... ker potem ni cesta neprevozna ampak si ti nesposoben se po taki cesti peljat!!!!!

Med Litijo in okoliškimi "hribi" (Vače) tudi z avtom nisi danes mogel kaj veliko praskati (če nimaš ravno Lade NiveTM in verig; šminkerski suv terenci in kvazi 4x4 so no-go).


smacker
Sneg je začel padati danes popoldne.
--

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Sarcasm -.-

šernk ::

sam tudi nimam ideje kako si lahko to dovolijo tej darsovci. 2 leti nazaj sem moral vozit po totalno neprevozni avtocesti...na njej je bilo vsaj 5cm snega, ki pa je dlje kot sem vozil vse bolj kopnel, čeprav je vedno enako snežilo. kar naenkrat je bilo pred mano samo še za dober centimeter snega in vozil sem slabih 500m za plužno skupino. Mislim kako si dovolijo da je manj kot 5km za plužno skupino skoraj 5cm snega! kar je še huje, zaradi plugov sem moral znižat hitrost vožnje na 60km/h saj nikogar niso spustili mimo do izvoza za Postojno!!! BANDA!!!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

madog ::

Za vse zastoje na naših avtocestah so v 90% krivi vozniki priklopnikov in lahkih tovornih vozil, 10% ostalih je ali preveč pametnih za volanom ali pa nimajo zimske opreme tako kot bi mogli imeti.

@Konspirator tako kot so trobili že 3 dni da bo sneg, ste/smo vsi ostali imeli več kot dovolj časa da se ali pripravimo na to da bodo določene ceste neprevozne
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

kingsix ::

Krivi so vozniki z kitajskimi gumami. Danes na manjšem hribu blizu mene obstal Volvo XC60..avto vreden cca 30k a kaj ko se špara na gumah.

konspirator ::

Iz poročila https://slo-tech.com/forum/t691588/p539... se lepo vidi skupni imenovalec.
"Kitajcev" je toliko.
--

smacker ::

Osebni avto s kitajskimi gumami lahko samo ovira promet, težko pa cesto zapre. V poročilu so itak sami tovornjaki. Ne vidim kak je DARS kriv pri tem, da se majster poprek postavi, namesto da bi se na odstavnem sparkiral pa počakal plug.
Treba bi blo zakon popravit, da se kaznuje take paciente. Vsak ki cesto zapre, 10k eur. Bo hitro red in disciplina.

Telbanc ::

smacker je izjavil:

Osebni avto s kitajskimi gumami lahko samo ovira promet, težko pa cesto zapre. V poročilu so itak sami tovornjaki. Ne vidim kak je DARS kriv pri tem, da se majster poprek postavi, namesto da bi se na odstavnem sparkiral pa počakal plug.
Treba bi blo zakon popravit, da se kaznuje take paciente. Vsak ki cesto zapre, 10k eur. Bo hitro red in disciplina.



Ko začne snežit naj izločajo kamijone pred vrhniškim klancem. Na odstavni pas pri cestninski postaji LOG. To je zgleda pretežko. Kva češ. Nam tud vesolci ne morejo pomagat.

Vsako leto isto sranje u banana republiki. Kjer se še zmeraj vozimo po cestniskih postajah z vinjetami. LOL.

In delajo zaščitne protihrupne ograje tam, ........kjer bo potrebno itak zgraditi še en pas...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

horsemask ::

Telbanc je izjavil:

smacker je izjavil:

Osebni avto s kitajskimi gumami lahko samo ovira promet, težko pa cesto zapre. V poročilu so itak sami tovornjaki. Ne vidim kak je DARS kriv pri tem, da se majster poprek postavi, namesto da bi se na odstavnem sparkiral pa počakal plug.
Treba bi blo zakon popravit, da se kaznuje take paciente. Vsak ki cesto zapre, 10k eur. Bo hitro red in disciplina.



Ko začne snežit naj izločajo kamijone pred vrhniškim klancem. Na odstavni pas pri cestninski postaji LOG. To je zgleda pretežko. Kva češ. Nam tud vesolci ne morejo pomagat.

Vsako leto isto sranje u banana republiki. Kjer se še zmeraj vozimo po cestniskih postajah z vinjetami. LOL.

In delajo zaščitne protihrupne ograje........kjer bo potrebno itak zgraditi še en pas...


ko bo imel dars razpis za delo, se prijav za šefa pa da te pol drugo leto vidimo, sicer po mojih info res iščejo dars šefa tako da kar veselo na delo

Telbanc ::

horsemask je izjavil:

Telbanc je izjavil:

smacker je izjavil:

Osebni avto s kitajskimi gumami lahko samo ovira promet, težko pa cesto zapre. V poročilu so itak sami tovornjaki. Ne vidim kak je DARS kriv pri tem, da se majster poprek postavi, namesto da bi se na odstavnem sparkiral pa počakal plug.
Treba bi blo zakon popravit, da se kaznuje take paciente. Vsak ki cesto zapre, 10k eur. Bo hitro red in disciplina.



Ko začne snežit naj izločajo kamijone pred vrhniškim klancem. Na odstavni pas pri cestninski postaji LOG. To je zgleda pretežko. Kva češ. Nam tud vesolci ne morejo pomagat.

Vsako leto isto sranje u banana republiki. Kjer se še zmeraj vozimo po cestniskih postajah z vinjetami. LOL.

In delajo zaščitne protihrupne ograje........kjer bo potrebno itak zgraditi še en pas...


ko bo imel dars razpis za delo, se prijav za šefa pa da te pol drugo leto vidimo, sicer po mojih info res iščejo dars šefa tako da kar veselo na delo


Dodal bi le še, da bi bila u bistvu novica ki preseneti,

Pazi tole....

Zapadlo 20 centimetrov snega, avtoceste po državi tekoče prevozne.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

čuhalev ::

Telbanc je izjavil:


Ko začne snežit naj izločajo kamijone pred vrhniškim klancem. Na odstavni pas pri cestninski postaji LOG. To je zgleda pretežko. Kva češ. Nam tud vesolci ne morejo pomagat.

Ne, je potrebno prej cestnino do konca pobrati. :D

mat xxl ::

Galus, pa zakaj si helija ne nabaviš, tam lahko letiš tudi ob snežnih padavinah.

Krivda za zastoje je, ker gredo kamionarji na ceste, ko ne bi smeli, najbolje vsakega ki obstane štrafati z ene 5000 eur pa da vidimo....

rdecaluc ::

Kaj a mislite da ne plačajo kazni? Jih, pa niso majhne. Ob vsem kurcanju tovornjakov.. kaj mislite da se roba v vašo bilokatero trgovino ustvari iz nič?

Fajn je izločit ko res ne gre, ampak ponavadi so to kr hude padavine. Po drugi strani kje ste še videli da na lepe oči zaprejo avtoceste na koncu pa ne pade skoraj nič snega. Samo v Sloveniji (to je bilo 2 leti nazaj).
Est modus in rebus. ,typos

Arctander ::

Malo prej sem prišel s primorske AC. Nekaj časa sem vozil v koloni za plugom, nato mi je dosadilo in sem zavil na črpalko po kavo. V tistem času, ko sem bil na črpalki, je spet zapadlo toliko snega, da se ni poznalo, da je pred 15 minutami šel mimo plug. In guess what? Čisto lepo se je dalo peljati 70-80 km/h in tudi prehitevati prestrašence, ki so vozili 40 na uro. Pa nimam kakšnih hudih zimskih gum, ampak celoletne Michelin CrossClimate.

Problem so tovornjaki in PEBSWAS (problem exists between steering wheel and seat).

Telbanc ::

Arctander je izjavil:

Malo prej sem prišel s primorske AC. Nekaj časa sem vozil v koloni za plugom, nato mi je dosadilo in sem zavil na črpalko po kavo. V tistem času, ko sem bil na črpalki, je spet zapadlo toliko snega, da se ni poznalo, da je pred 15 minutami šel mimo plug. In guess what? Čisto lepo se je dalo peljati 70-80 km/h in tudi prehitevati prestrašence, ki so vozili 40 na uro. Pa nimam kakšnih hudih zimskih gum, ampak celoletne Michelin CrossClimate.

Problem so tovornjaki in PEBSWAS (problem exists between steering wheel and seat).


Sej lepo čistijo drgač, sem lani al predlani ob nekem sneženju vozil ponoči pred plugi. Sem komot peljal, pa sem bil pred njimi. In...tovornjakov ni bilo. S celoletnimi gumami...je bilo super nobenega avta nikjer, ene 10 cm ...sam plugi za mano...ene 500m...

Tovornjaki so nek problem. Ki je zgleda nerešljiv.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Magic1 ::

Verjetno bi morali cestarji takrat, ko je dež prešel v sneg instantno posolit celo Slovenijo in potem splužit vse ceste instantno na pol ure...
Sej verjetno bi pomagalo, če bi bilo nekajkrat več plugov, sam naj ta strošek zaračunajo jamračem pa tistim, ki nimajo primerne opreme.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Aston_11 ::

Gaius je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ne štekam, kaj točno bi naj DARS naredil? Prepovedal sneg?


Poskrbel, da bodo ceste prevozne pomojem?
Itak, in ko se kaj zagozdi, pošlje bataljon palčkov, da odstranijo zagozdene tovornjake.

Magic1 je izjavil:

Verjetno bi morali cestarji takrat, ko je dež prešel v sneg instantno posolit celo Slovenijo in potem splužit vse ceste instantno na pol ure...
Sej verjetno bi pomagalo, če bi bilo nekajkrat več plugov, sam naj ta strošek zaračunajo jamračem pa tistim, ki nimajo primerne opreme.
Pol ure je preveč. Gaius pravi, da mora biti instantno. Posipati sol z letali. Eni so razvajene riti v pm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mihec87 ::

Magic1 je izjavil:

Verjetno bi morali cestarji takrat, ko je dež prešel v sneg instantno posolit celo Slovenijo in potem splužit vse ceste instantno na pol ure...


Ne rabijo..
Samo oceniš da podlaga oz cestišče na kritičnih delih ni več primerno urejeno za tovorni promet in jih izločiš...Ne pa da čakaš da ti zaprejo cesto pa pride do zastoja(po možnosti je vmes še plug ki lahko samo žvižga) in šele potem začneš izločat..

Aston_11 ::

mihec87 je izjavil:

Samo oceniš
In potem zapreš meje, pošlješ ekipe palčkov, da instant ustavijo vse kamione.

PacificBlue ::

Na Koroškem danes kaos, nisem še doživel kaj takega, pa je zapadlo že dosti več snega, kot pa teh 10centi.in to vse samo zaradi tovornjakov in priklopnikov. To so kar v več kilometrski koloni stali na cesti ali v jarku. Ljidje so zamujali po 3 ure ali več v službo. Sodelavec je šel ob 15 uri domov proti Velenju, se je ob 18uri vrnil nazaj na firmo, ker je z avtom prišel komaj kilometer poti..zapora v obedve smeri. In se mi niti ne sanja, kaksno je zdaj stanje. :)

Aston_11 ::

PacificBlue je izjavil:

kaksno je zdaj stanje. :)
Ustrezno genijem voznikom, ki vozijo z letnimi gumami in polni bulshita o tem, kako so letne gume dobre pozimi. Evo, da vas vidim danes. Razdrto je bilo sicer prevozno, samo dva kamiona zdrsnila, pa en par talijanov. En se je celo samoizločil. Na stari cesti. Na AC je šel kamion počez na prvem klancu. Verjetno zasluži nagrado, če je imel specialne gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Telbanc ::

mihec87 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Verjetno bi morali cestarji takrat, ko je dež prešel v sneg instantno posolit celo Slovenijo in potem splužit vse ceste instantno na pol ure...


Ne rabijo..
Samo oceniš da podlaga oz cestišče na kritičnih delih ni več primerno urejeno za tovorni promet in jih izločiš...Ne pa da čakaš da ti zaprejo cesto pa pride do zastoja(po možnosti je vmes še plug ki lahko samo žvižga) in šele potem začneš izločat..


Ja to bi blo, sej sem napisal da sem vozil pred plugi, in je šlo precej hitro enih 20 km, do Trojan, več al manj po 10 cm snegu, tko problem nismo mi.

Če maš zimsko letne gume se da že s tem daleč priti. Tud po klancu, ki ni splužen. Za vsak slučaj mam tud verige, tko da mene ne boste dobil na cesti, edin če avto zataji.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

AndrejS ::

Največ so krivi nesposobni vozniki. Danes se poljem po cesti kjer je omejitev 70, pa se vsi vozijo 30.

mihec87 ::

Aston_11 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Samo oceniš
In potem zapreš meje, pošlješ ekipe palčkov, da instant ustavijo vse kamione.


Nisi zabaven..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Aston_11 ::

AndrejS je izjavil:

Največ so krivi nesposobni vozniki. Danes se poljem po cesti kjer je omejitev 70, pa se vsi vozijo 30.
So pa res idioti, da niso vozili vsaj 70.

mihec87 je izjavil:

Ne rabiš cinizma zganjat..
Je treba. Take ideje, kot jih ima OP, bo še kaj verjel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

šernk ::

kamioni ki imajo dobre gume niso problem. jih ne bo ne ustavilo ne zabrisalo s ceste. dokler jih seveda drugi ne ustavijo, potem pa ga ne boš premaknil več z mesta kar tako.

Ustrezno genijem voznikom, ki vozijo z letnimi gumami in polni bulshita o tem, kako so letne gume dobre pozimi. Evo, da vas vidim danes.

nič bat bil pripravljen, da v primeru 10cm snega prevozim nesplužen 30% klanec z letnimi gumami. na srečo je bilo samo 2cm snega, tako da mi ni bilo potrebe it ven z avtom. če imaš pamet v glavi boš tudi z letnimi gumami prevozil večino Slo, sploh pa vse avtoceste.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

mihec87 je izjavil:

Nisi zabaven..
Tudi to jokanje vsepočez in obtoževanje DARSA je povsem odveč. Kot da so oni krivi za neustrezno opremo in ideje voznikov. Danes se je pač pokazala ultrasposobnost dirkačev in ostalih cestnih ignorantov. Da pa DARS instant ne morejo vsega splužiti, posuti, je pa menda tudi jasno. Vsaj nekaterim.

Miha 333 ::

Ob močnem sneženju ne more biti vsak trenutek vsak cm2 avtoceste čist. Preveč pričakujete oz. ste razvajeni. Čisto slučajno sem danes precej prevozil po AC in z zimskimi gumami se je povsod dalo lepo peljati med 70 in 90 km/h, ponekod več. Vi bi ob sneženju radi poletne vozne razmere?

Aston_11 ::

šernk je izjavil:

nič bat bil pripravljen, da v primeru 10cm snega prevozim nesplužen 30% klanec z letnimi gumami. na srečo je bilo samo 2cm snega, tako da mi ni bilo potrebe it ven z avtom. če imaš pamet v glavi boš tudi z letnimi gumami prevozil večino Slo, sploh pa vse avtoceste.
Bedarija na kvadrat. Z letnimi gumami danes niti do jarka ne prideš. Eni ste res ultrasposobni, se kar zbirate danes ob cestah.

RockyS ::

Ob 3h sem sel iz LJ v MB, na val202, FB in Twitterju polno slik in jeznih komentarjev. Res mi ni jasno, kaj bi eni radi imeli, ploscice na cestah ali kaj? Najboljše je videt slike na fb na katerih se vidi asfalt, zravn pa 10 vrstična kritika darsa.
Štajerka je danes bila normalno prevozna, vsaj po 15:00.
To da pa tovornjk obstane ali zdrsne pa Ame ni nek issue, ker se dogaja vsak dan, pac ne tako masovno.
In to kar sem videl danes v klanci pred tunelom golo rebero je absurd, tip srednjih let v svoji škodi na pasu za tovornjake vozi 40km/h in valda so ga morali tovornjakarji prehitevat in s tem delat gužvo. Enako se je dogajo na trojanaj in kasneje slovenski bistrici. Ampak ja, počasni vozniki niso problem, kao!

jype ::

Miha 333> Vi bi ob sneženju radi poletne vozne razmere?

V Švici zimske službe obvladajo situacijo in sredi močnega sneženja vsi lahko vozijo 250 km/h.

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Ljudje so se razvadili, ker jih plugi tako ujčkajo. Pač včasih ne gre prit v 15ih minutah domov. Niti se ni splačalo plužit. Ker takoj, ko bi splužili, bi bilo zadaj spet v parih minutah vse prekrito. To je tako kot tisti pacienti, ki takoj letijo lopatat sneg pred blok, ko začne padat...madona počakaj, da neha pa potem delaj.

folfy333 ::

Večinoma so itak krivi vozniki. Na koroškem katastrofa taka, kot da smo nekje na primorskem. Mislinski klanc, klanc pred Radljami, pa nesreča na najdaljšem ravnem odseku ceste v celotni regiji (Muta, gortina). Nevem no.....

Aston_11 ::

To so razni negotiatorji, ki jim je sramotno, če prilagodijo hitrost cestnim razmeram - ampak morajo, če ne duševno zbolijo, tiščati na polno in dokler gre gre.

chucki ::

Mislim ,da so bolj problem pnevmatike. Skurjene, več ket stare za nizko ceno prodaš v 1 dnevu.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Aston_11 ::

To so pa razni @jalovci, ki vozijo stare zrabljene letne gume že 13 let brez vsake nesreče.

Telbanc ::

jype je izjavil:

Miha 333> Vi bi ob sneženju radi poletne vozne razmere?

V Švici zimske službe obvladajo situacijo in sredi močnega sneženja vsi lahko vozijo 250 km/h.


In vozijo jih nacisti, ane...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mare2 ::

AndrejS je izjavil:

Največ so krivi nesposobni vozniki. Danes se poljem po cesti kjer je omejitev 70, pa se vsi vozijo 30.


Tile so vozili po tvojih priporočilih. :)

Še dobro, da si jih podučil o pravih hitrostih.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

GrimReaper ::

AndrejS je izjavil:

Največ so krivi nesposobni vozniki. Danes se poljem po cesti kjer je omejitev 70, pa se vsi vozijo 30.

Danes ob 15-ih se je en BMW po regionalki vozil celih 10km nekje 30-40. Saj tudi sam nerad vozim hitro v snegu, ampak 50-60, se je pa danes ob 15-ih dalo peljat. Dobro, po ovinkih že zmanjšaš na 30, ampak ta je pa res celo pot vozil kot po jajcih in naredil kolono treh vozil. Počasneje res ni šlo.
Zadnji sem bil sam, ker sem spustil dva naprej. To je pa druga stvar ki je ne maram, da nekdo vozi za mano, sploh v snegu. Pač že zaradi tega, ker noben ne drži primerne varnostne razdalje, že zjutraj mi je eden vozil precej za ritjo. Temu (oz. verjetno bolj tej) v BMW-ju pa to očitno ni bil problem.

Imaš pa vmes tudi kakšne paciente, ki vozijo praktično enako kot po suhem. Res, tolk hitro kot je eden dons vozil zjutraj (na cesti je bil sneg še od včeraj), bi moral v suhem vozit 150, ampak sigurno ne vozi tolk, ampak enako 70-90.
Ravno o tem je pred kratkim govoril negotiator, in je imel povsem prav, res imaš take modele.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Oberyn ::

RockyS je izjavil:

Ob 3h sem sel iz LJ v MB, na val202, FB in Twitterju polno slik in jeznih komentarjev. Res mi ni jasno, kaj bi eni radi imeli, ploscice na cestah ali kaj? Najboljše je videt slike na fb na katerih se vidi asfalt, zravn pa 10 vrstična kritika darsa.
Štajerka je danes bila normalno prevozna, vsaj po 15:00.

Ob 3h sem šel iz MB v LJ oz v KR. Ampak ne šalim se. A da je bila normalno prevozna? Torej to je nepretrgana kolona tovornjakov od MB do LJ, od katerih sta imela ene dva slovensko registracijo. In počeli so take akrobacije, da bi človel mislil, da se snema kakšen film. Na levem pasu ti pride od zadaj 100 na uro in se prilepi 1 m za mano, pa blenda (na cesti 10 cm snega in plundre). Strnjen konvoj tovornjakov šiba po levem pasu 100 na uro in ne jebe ničesar. Na desnem pasu pa druga kolona, ki vozi 40. Cesta bi bila normalno prevozna brez tovornjakov. Sicer zasnežena, ampak to je normalno za januar. Ti kamioni so pa katastrofa. Ta avtocesta je postala dejansko povsem neuporabna zaradi tovornjakov, ker ostane v praksi samo en vozni pas. No danes pa niti ta ni ostak, ker so se prekleti pacienti popolnoma sneli z verige.

Scorpia ::

V ulici je 10 bajt, vse te bajte se dogovorijo, da bojo enemu plačali, da jim bo dovoz očistil z lopato. Ponoči začne padati sneg izvajalec začne kidati okrog 5ih. Ob 6ih so trije ali štirje zadovoljni, kako imajo spucan dovoz. Četrti se jezi, ker more čakati. Ostali se pa jezijo, ker ne morejo avta ven spraviti. Ob 7ih je vse očiščeno.
No cestarji imajo veliko več za splužiti...
////
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134151 (16996) krneki0001
»

*** sneži 2015-2016 *** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712154 (8313) Phantomeye
»

menjava zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516557 (12360) ...:TOMI:...
»

Zakaj se ne izloča tovornih vozil iz prometa, če je sneg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6814494 (12966) r3dkv1c4
»

Cestarje znova presenetilo... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
31620600 (13044) krneki0001

Več podobnih tem