» »

*** sneži 2015-2016 ***

*** sneži 2015-2016 ***

1
2
»

perci ::

Včerej sem bil v Beljaku. Ko sem malo pred 13h zapeljal na avstrijsko stran, nas je tam čakal led in 10 cm snega. Zavora je reagirala približno toliko kot, če si samo spustil gas :). No, smo se vozili počasi, pa je bilo kljub temu že nekaj poškodovanih vozil na straneh avtoceste.

Malo šopinga, potem pa nazaj. Ampak kako? Karavanke zaprte, Ljubelj in Koren tudi (pa tudi, če ne bi bila, se ne bi odpravil tja z letnimi). Sem čakal, da se tunel odpre ampak po 4ih urah sem obupal in se odpravil čez Trbiž. In je šlo BP.

Seveda avanture še ni bilo konec in smo čakali še, da so policisti odprli cesto proti Jesenicam, ker je bila cesta zaprta zaradi nesreče. Potem pa snežna klasika po avtocesti do Ljubljane.

Skratka, enourna pot se je zavlekla v 3urno.

nebivedu: alpska država gor ali dol - se ti morda spomniš, kdaj je takole snežilo konec aprila? Fotr se spomni podobne (hujše) situacije leta 74. Najbolj, da bomo imeli kar do avgusta zimske gume gor, ane? To so pač izredni dogodki, kjer se ne smemo takoj pritoževati, če malo stojiš. Pač, ne greš na pot s praznim tankom in imaš neka vode in sendvičev s sabo. Potem se tut manj sekiraš, če kje obtičiš. Sicer pa sem imel tudi jaz letne gume in se je ob povečani previdnosti in prilagojeni vožnji dalo čisto OK voziti.

J.McLane ::

V takih izrednih razmerah se celoletne gume pokažejo kot pametnejša odločitev od kompleta zimskih nekje v omari. ;)

krneki0001 ::

perci je izjavil:

nebivedu: alpska država gor ali dol - se ti morda spomniš, kdaj je takole snežilo konec aprila? Fotr se spomni podobne (hujše) situacije leta 74. Najbolj, da bomo imeli kar do avgusta zimske gume gor, ane? To so pač izredni dogodki, kjer se ne smemo takoj pritoževati, če malo stojiš. Pač, ne greš na pot s praznim tankom in imaš neka vode in sendvičev s sabo. Potem se tut manj sekiraš, če kje obtičiš. Sicer pa sem imel tudi jaz letne gume in se je ob povečani previdnosti in prilagojeni vožnji dalo čisto OK voziti.


Saj jaz se ne pritožujem, imam na avti ALL TERRAIN gume z ogromno silice notri, tako da me ne preseneti takle sneg. Ja, da se voziti previdno z letnimi po snegu, pa tudi klanci niso problem, dokler se voziš gor. Problem je avto zaustavit po klancu navzdol. Tam teža avta naredi svoje. Že avto s 4x4 pogonom ima probleme, če imaš reduktor si malo na boljšem, ampak še vedno se je težko ustaviti.
Da bi pa čez ljubelj ali korenjsko sedlo rinil v takih razmerah z letnimi gumami, je pa to samomor.
Že s pokljuke, ko sem se gor peljal, so bili "parkirani" avtomobili v jarku, pa je bilo 2cm plundre na cesti. Ko sem se vračal pa je bilo še 5cm zbitega snega na cesti in so se 2wd-ji z zimskimi gumami vozili 5 do 10km/h po klancu navzdol, kljub temu, da je plug vmes vsaj 2x plužil (2x sem ga srečal na vrhu, ko smo se na vrhu, po rudnem polju, sprehajal in kepal).


Sam sem sicer navajen snega za prvi maj. Večinoma za prvi maj vedno pridem gledat eno izmed najtežjih tekem v off roadu na hrvaškem, croatia trophy (http://croatia-trophy.org/ct/). Skoraj vsako leto do sedaj, pa spremljam tekmo že nekje 10 let, je vedno vsaj en dan sneg padal.

ziga1990 ::

Saj ne morem vrjeti kam gre svet spet je vsega DARS kriv to je isto kakor, da ti pokličeš gasilce/policaje/reševalce in jih kriviš, ker niso bili v 2-h minutah pri tebi.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

perci ::

Kreteni, kaj češ. Folk misli, da jim pripada čista cesta pet minut po tem, ko sneg zapade.

krneki0001 ::

Pa sej so na darsu lepo povedali, da gredo na ceste, ko zmrzuje ali ko je tam okoli 10cm snega na cesti. Zmrzovalo ni (je bilo stalno okoli 1 stopinje). In tam koder je bilo nad 10cm so šli delat. Ne vem zakaj bi morali delat pa tam kjer je manj od 10cm snega. Pa še praznik je bil.

ziga1990 ::

Greš na 24ur pod komentarje gledat in vidiš kako se skoraj vsi na DARS spravljajo. Jaz nisem nič se jezil na električarje ko sem bil 4 ure brez elektrike saj sem gledal kako se modro bliska ko je sneg kable trgal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

N0t0ri0us ::

na 24 kur so sami ideologi in rešitelji slovenije. Vsi nekaj lapajo kaj in kako in da smo ovce.. ko pa pade 3cm snega pa snemajo folk na PREŠERCU in kažejo kako jim zdrsne na talno označbi ter jokajo da je slabo spluženo sredi prešeca ob največjem snežeju. Vsi so isti od novinarjev do retardov, kateri komentirajo...

Ne spremljam tega portala že 2 leti in se izogibam klikanju na njihove strani. Od takrat živim bolje.

Heavy ::

Sem gledal slike in posnetke kako je bila avtocesta zabita. Je bil DARS tudi kriv da se nihče ni razvrščal in ustvaril pasa za intervencisjka vozila.



In other news, upam, da imate dovolj alu folje (vsi izbrisani komentarji so top lol):

http://www.publishwall.si/stoychi./post...
#TeamFelix

Dr_M ::

Ojoj, a to on resno?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mare2 ::

Dr_M je izjavil:

Ojoj, a to on resno?


Izgleda, da je res. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

eric_cartman ::

Berem vse njegove članke in se čudim..Sigurno raziskuje po Tor-u, kjer najde veliko dokazov o tem... :D Naj se razpiše še o flatearthers, ki trdijo, da je svet v resnici ploščat in da nas vlada zavaja o tem, da je Zemlja okrogla.

http://www.theflatearthsociety.org/cms/

MrStein ::

perci je izjavil:


Najbolj, da bomo imeli kar do avgusta zimske gume gor, ane?

Saj veliko jih ima (enkrat poleti na kakem večjem parkirišču med hojo do svojega avta malo poglej mimo česa hodiš).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Pa ne zaradi tega, ker bi bile avgusta zimske razmere ampak zato ker delajo premalo km, da bi se jim splačalo imeti dva kompleta gum.

GrimReaper ::

Tisti ki je imel dons še zimske gor, po večini Eskimo S3, verjetno stare vsaj 4 leta, vsekakor pa vožene čez poletje, vprašanje če so bile kaj dosti boljše kot letne. Take sem že vozil, in je blo treba že po suhem pazit.
S TS830/850 pa ne verjamem da je kdo tolk časa vztrajal, sam sem jih dal dol 1.4., pa je blo že od 15.3. kar nekaj dni z okoli 20°C kjer so pri hitro speljanih ovinkih že kazale slabosti.
Tako da tudi če bi vedel da bo danes tako, ne bi čakal tako dolgo z menjavo. Včeraj je bil itak praznik, v take razmere z letnimi ne bi šel nikoli. Pa tudi danes bi bil lahko doma, saj ti pripada 3 dni nenapovedanega dopusta na leto. Ampak se je dalo prit na šiht, edino čez eno vejo sem moral zapeljat.
Sneg sem pa že včeraj odmetal iz avta z eno brisačo, ga je pa blo celih 13cm. Kar je plug zjutraj nasul snega, sem pa kar z rokami pobral, lopate sem že zdavnaj pospravil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

Tisti ki je imel dons še zimske gor, po večini Eskimo S3, verjetno stare vsaj 4 leta, vsekakor pa vožene čez poletje, vprašanje če so bile kaj dosti boljše kot letne.


Veliko je odvisno od km, ki jih nekdo naredi. Kot že enkrat rečeno, pred par leti sem z UG7+, starimi tri leta voženimi tako po snegu po pokljuki kot po 30+ po jadranu, brez težav in verig prišel iz naselja Idrsko v naselje Perati (google it, kje je in kak klanec je) gor in dol po zasneženi, na trenutke ledeni, cesti. Poleti morda res ni bil top oprijem, in ja, vem da lahko metri odločajo pri zavorni poti, ampak bilo je good enoughTM.
Tudi zdaj, menjam gume okoli 1. maja in okoli 20. oktobra. In včeraj nisem imel nikakršnih težav z UG9, starimi leto in pol.
Ampak če pa rabiš za uspešno speljevanje s semaforja avto, ki ima pod 9s do 100, potem verjetno tudi rabiš malo več tipov pnevmatik kot samo dva. Protip za toplo suho so slick ali semi slick, če nisi ravno zelo pogumen, oprijem je _MNOGO_ boljši, pol boš hitrejši k vsak jack v M-u čez ovinke, tut če maš sam 130KM pod ritjo, sam ne it v kak dež s slickom, pol te bojo iz jarka vlekel takoj ...

Dr_M ::

S TS830/850 pa ne verjamem da je kdo tolk časa vztrajal,


Jest imam TS850 se vedno gor, sicer sem hotel ta teden menjat, pol je pa ta sneg... Res pa je, da se zadnje case ne vozim veliko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phantomeye ::

krneki0001 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Letno srečanje ljubiteljev letnih gum. :|



what. to bi bilo smešno pozimi. ne pa v času, ko je logično, da maš letne gume gor.


Zakaj pa je to kar naenkrat logično? Slovenija je taka država, da imaš za prvi maj še vedno lahko snežne plohe. To se ve. In če ti napovedujejo sneg do nižin, imaš letne gume pa se še vedno odpraviš na cesto v takem, si si čisto sam kriv. Posledično bi moral zaradi tega dobiti še veliko kazen, ker nisi imel zimske opreme v takem vremenu.

Sam se ponavadi okoli prvega maja odpravim čez velebit in sem za prvi maj večkrat doživel to da je padal sneg, kot pa da sem se kopal v morju.


Niti policija je ni imela.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava pnevmatik po 15. 11. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12322237 (17930) Buggy
»

Zimske vs. poletne gume (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16833614 (28511) m0LN4r
»

Globina profila na gumah?

Oddelek: Na cesti
4432525 (13311) krneki0001
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724020 (21386) krneki0001
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11332854 (29995) SuperVeloce

Več podobnih tem