» »

DARS je spet presenetilo

DARS je spet presenetilo

1 2 3
4
»

perci ::

V Sloveniji se je živalca strgala z vrvice cca okrog leta 2000 in leta okrog ko zmešana. In to če ne bomo dali nagobčnik nazaj gor in na zelo kratko verigo, bo še štala. In stvari je treba podelat.

Tole si kar mimo usekal. Ta žival se je strgala z verige že par desetletij prej - to, kar imamo danes, je v lepi meri ostanek mentalitete prejšnjega sistema.

jalovec09 ::

krneki0001 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

FTad je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sem psa peljal in pri nas na hribu se Ĺželi en avto pripeljat na vrh. Ga gledam in avto koplje in koplje. Pridem zraven in me voznica vpraĹĄa, Äe bi avto porinil. Pogledam gume in ji povem da njo lahko porinem, avta pa ne bom, ker ima letne gume.


Hahaha :) Kaj je odgovorila? :D


Zaprla ĹĄipo in se trudila z letnimu gumami naprej rint v klanec. Ko sem po enournem sprehodu nazaj priĹĄel, je bil pa avto ob cesti parkiran na ploÄniku.


Nebivedu, saj si v redu fant, samo mogoÄe si z leti in nekim uspehom postal nadut. Nadutost cerkev ĹĄteje kot smrten greh in jaz bi ravnal drugaÄe.

Ne veĹĄ, kaj je zgodba za letnimi gumami. Klimatske spremembe so povzroÄile, da snega v veÄjem delu Slovenije veÄ ni. Zato ne preseneÄa, da ljudje uporabljajo letne gume.

Seveda je to problem, Äe hipoma zapade sneg. In ljudje takrat morajo vedeti, da Äe pridejo v malo globlji sneg, bodo tam obstali.

PaÄ jaz bi Ĺženski razloĹžil prijazno, da ji avta porival ne bom, Äe pa pusti avto ob cesti, pa ji lahko taksi pokliÄem. Äe bi bil blizu in bi imel avto in Äas, bi ji ponudil lokalni prevoz morda do prve avtobusne ali vlaka.

Ne veĹĄ, kako Ĺženske reagirajo, vsekakor drugaÄe kot moĹĄki. Prej prosijo za pomoÄ.

Ne rabiĹĄ pa Ĺženske "porivati", kot si se ji dobrohotno ponudil. Saj nimaĹĄ razloga, da si nanjo jezen. Da ga je polomila, je jasno tudi bedaku, ti pa ne rabiĹĄ zdaj te rane ĹĄe posebej soliti.

Verjamem, da si kljub svoji pameti naredil kakĹĄno bedarijo v Ĺživljenju, ko si malo po premisleku in iz daljave pogledal, je to bila Äista bedarija. Tudi drugim se to zgodi. Verjamem, da si bo Ĺženska za vse Äase zapomnila, da je v snegu obstala.


Povedala je tudi, da dol je šlo pa brez problemov. Torej se je odpeljala po tem snegu in se potem tudi nazaj pripeljala, samo uspelo ji ni priti do doma za končnih 200m.

In za take, ki ne znajo razmišljat, nočejo razmišljat in so potem nevarnost in ovira na cesti za vse


:D haha, torej je dol avto letu ne se vozu.

Mam na svojmu letne pa jih danes mal testiral na vasi na 700-800m, kukr je zasnežen klanc se ustav, ampak pozor tud z zimskimi nebi šlo, ker je led tam. Tam ko ej blo samo sneg brez ledu pa je kr šlo.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

krneki0001 je izjavil:

Sem psa peljal in pri nas na hribu se želi en avto pripeljat na vrh. Ga gledam in avto koplje in koplje. Pridem zraven in me voznica vpraša, če bi avto porinil. Pogledam gume in ji povem da njo lahko porinem, avta pa ne bom, ker ima letne gume.

Jaz bi ji svetoval da gre vzvratno v hrib.

K0K0 ::

Do prvega ovinka pol pa v graben :)
Če ni šlo gor pol pol bi bli problemi tud za dol, tko da je najbolš, da ga je parkirala in ima danes cel avtomobil.

Mam na svojmu letne pa jih danes mal testiral na vasi na 700-800m, kukr je zasnežen klanc se ustav, ampak pozor tud z zimskimi nebi šlo, ker je led tam. Tam ko ej blo samo sneg brez ledu pa je kr šlo.

Razlika med letnimi in zimskimi gumami je ravno v tem da imajo zimske lamele, ki se zatikajo v led in povečajo grip.

jalovec09 ::

Po ledu ti sam verige pridejo v upoštev.
Pri zimskih pa tako, ko je nova je nova, ko je 3-4 sezone stara je pa s*anje.

K0K0 ::

Pred leti sem v živo videl razliko med letnimi in zimskimi gumami. Na avtu so ble slabo leto stare letne gume. Na cesti je blo mogoče 5cm snega, sam ker je bil spodaj led se v 300m nisva uspela ustavit iz 40km/h. Pa niti ni blo pretirano strmo (gor gre z 3-4 prestavo).
Ko sva čakala avtovleko sta prišla mimo 2 avtomobila z zimskimi gumami in nista imela nobenih problemov. Pol je bil pa še eden z letnimi in bil več počez kot naravnost. Mogoče z zimskimi takrat nebi prišel v hrib, sam dol bi se pa le pripeljala v enem kosu.

stara mama ::

bbbbbb2015 je izjavil:


V Bad Radkesburgu, sosednjem mestu sneg čisti kmet, posuje in vse naredi, kar je treba. V Murski Soboti se ob 9h nihče cest ne pritakne, stranskih pa sploh ne.

Vidim, kako so Avstrijci to rešili: imajo pogodbenike, ki opravljajo delo na poziv.

Meni se to zdi dosti bolje, kot skorumpirana javna komunala, kjer se uslužbenec praska po riti in dela doktorat, ko je na bolniški:
http://sobotainfo.com/novica/politika-g...

Je pa to še vedno slabše kot v Ljubljani, tam arestanti, če niso ravno na smrtni postelji, špilajo košarko:
http://reporter.si/clanek/slovenija/pri...

Od tega tvojega hvaljenja, kako je na severu vse super in fajn že človeku rata slabo!
Zakaj se ne preseliš gor?

Zgodovina sprememb…

zee ::

Pri zimskih pa tako, ko je nova je nova, ko je 3-4 sezone stara je pa s*anje.


Voznja s tako starimi (zimskimi ali letnimi) gumami je nevarna v vseh razmerah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zk_eu ::

zee je izjavil:

Pri zimskih pa tako, ko je nova je nova, ko je 3-4 sezone stara je pa s*anje.


Voznja s tako starimi (zimskimi ali letnimi) gumami je nevarna v vseh razmerah.



Ja po dveh sezonah mečimo že stran zimske in letne gume :D. Pa daj, kaj je z vami no :D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

mojca ::

Ko sem v petek ostala na cesti na nespluženem klancu in so me morali sosedje (z odseka, kjer sem obtičala) poriniti dol s ceste, da sem lahko prvič v življenju montirala verige, je sosed "strokovno" posvetil z lučko na pnevmatike in bral podatke. Najprej me je vprašal, če imam letne, potem pa mi je verjetno želel kakšno povedati o tem, da imam prestare gume. Po tem, ko je ugotovil, da so bile novembra ob montaži stare točno dva tedna (in nekje čisto na vrhu po testih kvalitete; ter evropske, ne kitajske izdelave), je ostal tiho. Cesta ni bila poledenela, ampak od nekega kota dalje tudi na nepomrznjeni površini neglede na starost pnevmatik fizika ni več na voznikovi strani. (Nekateri 4x4 so zdelali klanec, večina pa je parkirala kar v dolini.)

zee ::

zk_eu je izjavil:

zee je izjavil:

Pri zimskih pa tako, ko je nova je nova, ko je 3-4 sezone stara je pa s*anje.


Voznja s tako starimi (zimskimi ali letnimi) gumami je nevarna v vseh razmerah.


Ja po dveh sezonah mečimo že stran zimske in letne gume :D. Pa daj, kaj je z vami no :D


Sam sem menjaval gume po treh sezonah. Zaradi lastne in varnosti ostalih udelezencev v prometu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

zk_eu je izjavil:

zee je izjavil:

Pri zimskih pa tako, ko je nova je nova, ko je 3-4 sezone stara je pa s*anje.


Voznja s tako starimi (zimskimi ali letnimi) gumami je nevarna v vseh razmerah.



Ja po dveh sezonah mečimo že stran zimske in letne gume :D. Pa daj, kaj je z vami no :D


Ja, ker vozim neprecenljiv zaklad na zadnjih sedežih, menjam gume na vsake 2 leti. Ampak jih vozim 2 leti stalno. Gume so yokohama geolandar AT (all terrain, kar pomeni, da grem brez problema iz puščavskega peska preko skal, blata,... v zasnežene pokrajine slovenije. Pa povsod gume držijo, tako kot morajo).
https://www.yokohamatire.com/tires/deta...

Da ne bo kdo rekel, da niso za na vse terene:

1) 3-D shaped Sipes
2) Optimised Lug Groove
3) New Pitch Variation
4) 4 Main Grooves



1) Optimised Lug Groove
2) 3-D-shaped Sipes
For better traction on snow and wet surface



4 Main Grooves and New Pitch Variation for better hydroplaning and wet braking as well as for lower noise



Optimised contact shape of centre area for even wear.
Advanced shoulder lug area for improved traction, also Off-Road



The new construction results in better durability of the tyre.
1) The Nylon Full Cover prevent the tread area damages.
2) The wide tread profile cause better mileage and supports the high speed performance

perci ::

In to voziš na Outbacku :)). Zanimivo. Imajo tut kake za Mondea 215/50/17?

Mare2 ::

mojca je izjavil:

da sem lahko prvič v življenju montirala verige, je sosed "strokovno" posvetil z lučko na pnevmatike in bral podatke. Najprej me je vprašal, če imam letne, potem pa mi je verjetno želel kakšno povedati o tem, da imam prestare gume. Po tem, ko je ugotovil, da so bile novembra ob montaži stare točno dva tedna (in nekje čisto na vrhu po testih kvalitete; ter evropske, ne kitajske izdelave), je ostal tiho.


Moca, a to si kar sama nadela verige?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

krneki0001 ::

perci je izjavil:

In to voziš na Outbacku :)). Zanimivo. Imajo tut kake za Mondea 215/50/17?


Sej outback je zmožen vozit po terenu (makadami, kolovozi, slabša cesta,...). Te guem so točno za take razmere.

Najmanjša dimenzija v 17" je pa 225/65/17. Če to spraviš na avto, potem ti jih lahko zrihtam. So pa to baloni in ni "športna" guma za noret. Normalna vožnja z njimi je pa zelo udobna.

jalovec09 ::

Tud brat z novimi gumami ni prišel do hiše, pa je samo 50m klanček, gor je blo 10 cm snega...spodaj pa led.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Jaz imam klanec da zapeljem izpod nadstreška do ceste. Z avtom moram zapeljat v devetih metrih 3m visoko. Tavelika subaruja brez problemov odpeljeta tudi ko je 15cm snega (v petek smo testirali, ko ga je pri nas zapadlo 16cm), malčka (subaru justy/daihatsu sirion) sem pa pustil na parkplacu ob cesti, ker ni ovira za plug.

stara mama ::

Moraš imet dovoz v jami. Če ne prideš ven, boljše da ne greš na cesto :))
Za nalive pa se priporoča obratno, raje na hribčku.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

Dars bi lahko na vse uvoze v avtoceste naredil kontrolo tovornega prometa - pregled zimskih gum in opreme. simpl. Itak so spet tovorjnaki tisti k so naredil glavno štalo

Mare2 ::

Blazz, dars računa na "samoizločanje".
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mavrik ::

Blazz je izjavil:

Dars bi lahko na vse uvoze v avtoceste naredil kontrolo tovornega prometa - pregled zimskih gum in opreme. simpl. Itak so spet tovorjnaki tisti k so naredil glavno štalo


Torej naredili ogromne kolone na vseh uvozih ker bi se moral vsak tovornjak ustaviti (načeloma uvozi niso večpasovni a ne?) in pri tem zgrešiti dejstvo, da večina tovornjakov pride v državo v po avtocesti in jo tam tudi zapusti? :)
The truth is rarely pure and never simple.

madog ::

Blazz je danes ob 09:42:02 izjavil:
Dars bi lahko na vse uvoze v avtoceste naredil kontrolo tovornega prometa - pregled zimskih gum in opreme. simpl. Itak so spet tovorjnaki tisti k so naredil glavno štalo


za kamione ne velja obvezna zimska prema kot za avtombile, je pa obvezno sammoizločanje kar se pa ne dogaja po naših avtocestah, za to je potem pristojna policija ki bi morala neizločene kamione poterat dol z avtoceste in jim vsakemu posebej ki so ga izločili napisat veliko kazen kar pa tudi ni zelo izvedljivo ker primanjkuje policistov za takšne naloge, vrtimo se v krogu ....

dokler v glavah ne bo poštimano kako bi moralo biti ne bo nič bolje in se lahko na razmere kot jih vidimo lahko samo sami pri sebi temmbolje pripravimo (gume, ketne, gorivo, topla oblačila, pijača,....). In vse to bi moralo biti v avtu vsako zimo pri vsakem udeležencu posebej. V kolikor vzameš vse to v zakup ti ne bo nobena gužva, nesreča lai zastoj prišel do živega in se ne boš sekiral prekomerno. Ko je enkrat zastoj in ko vse stoji tudi plugi čez celotni avtocestni krak ne morejo narediti nič!!!

Posipavanje pred sneženjem je metanje denarja stran, začeti posipavati ko začne padat je pravilno samo kaj ko je neizvedljivo na vsakem m2 ceste narediti to takoj, plužnih skupin v sloveniji za teh borih 500km v eni smeri (+500km v drugi pa še to samo en pas!!!!!) glavnih actocest pa tudi ne morete pričakovati 500, ker je neracionalno in neprimerno.

Pluženje tako kot pravi nekdo zgoraj za plugi je šlo BP; seveda je šlo kaj pa 20-30min za temi plugi ko je spet padlo 15cm snega in plužna skupina ni niti dokončala pluženja na določenem delu avtoceste??

Ne moremo in ne smemo pričakovati da bo vse spluženo in da se bomo peljali minimalno 100km/h sredi zime!!!. Kar se tiče ostalih cest pa se ne mislim niti spustiti v to ker bi moral vsak pri sebi vedeti kaj lahko s svojim avtom počne v danih razmerah. Vsak ve kje živi, vsak ve kakšne ravnine/klance ima, vsak ve kakšne ovinke in prepade ima, vsak ve kam gre in mora pri sebi ugotoviti ali je zmožen priti na končno lokacijo in najpomembnejše vsak je samostojno odgovoren da poskrbi za svojo in varnost drugih udeležencev prometa. V kolikor se 100% zanašaš na delo zimskih služb in misliš da bi morali vse oni narediti si v štartu že vse zajebal in ostani doma ker boš/si nevaren udeleženec v prometu sebi in vsem ostalim ki so se na pot podali.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

jalovec09 ::

Pr nas je danes zjutraj zapadlo par cm novega snega (nazaj domov ga ej blo že 10cm), sem moral nujno nekam it, me je mal napodil, ustavil ZMONTIRAL VERIGE in gas. Sam tam okol Vrhnike je blo vse mokro in nobenga snega na cesti, verige pa sem vseeno imel na avtu....sam tale folk tolk bul.:D

No kakorkoli že pozim se vozt z letnimi je samomor;((, če daš ketne gor si pa glavni na cesti:D pa še zadnji konc odnaša tak da se še mal drifta, ahahah :D

RockyS ::

jalovec09 je izjavil:

Pr nas je danes zjutraj zapadlo par cm novega snega (nazaj domov ga ej blo že 10cm), sem moral nujno nekam it, me je mal napodil, ustavil ZMONTIRAL VERIGE in gas. Sam tam okol Vrhnike je blo vse mokro in nobenga snega na cesti, verige pa sem vseeno imel na avtu....sam tale folk tolk bul.:D

No kakorkoli že pozim se vozt z letnimi je samomor;((, če daš ketne gor si pa glavni na cesti:D pa še zadnji konc odnaša tak da se še mal drifta, ahahah :D


Genij, ni kaj!

roCkY ::

Žajfa style!

jalovec09 ::

RockyS je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Pr nas je danes zjutraj zapadlo par cm novega snega (nazaj domov ga ej blo že 10cm), sem moral nujno nekam it, me je mal napodil, ustavil ZMONTIRAL VERIGE in gas. Sam tam okol Vrhnike je blo vse mokro in nobenga snega na cesti, verige pa sem vseeno imel na avtu....sam tale folk tolk bul.:D

No kakorkoli že pozim se vozt z letnimi je samomor;((, če daš ketne gor si pa glavni na cesti:D pa še zadnji konc odnaša tak da se še mal drifta, ahahah :D


Genij, ni kaj!


Posamezni odseki so bili zasneženi, ker je tud burja pihala je sneg nametalo na cesto.
Caa 3km je blo kopnega asfalta.

perci ::

Si potem kar direkt na optiko odpeljal vozilo ali ga boš drugič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jalovec09 ::

Nisem vedel, kaj bo s cesto naprej, zato verig nisem jemal dol. Za optiko pa ravno prav, ker me spomlad čaka menjava ene malenkosti na podvozju.

Blazz ::

večina teh tovorjakov itak štarta v kopru in potem do meja in vice versa. Tam je več kot dovolj prostora za ustavljanje in kontrolo teh vozil. Vsaj tam bi lahko naredili to kontrolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

jype ::

perci> Si potem kar direkt na optiko odpeljal vozilo ali ga boš drugič?

Drugič.

Tear_DR0P ::

madog je izjavil:

za kamione ne velja obvezna zimska prema kot za avtombile, je pa obvezno sammoizločanje kar se pa ne dogaja po naših avtocestah, za to je potem pristojna policija ki bi morala neizločene kamione poterat dol z avtoceste in jim vsakemu posebej ki so ga izločili napisat veliko kazen kar pa tudi ni zelo izvedljivo ker primanjkuje policistov za takšne naloge, vrtimo se v krogu ....


Prosim osveži svoje poznavanje CPP.

Zimska oprema za kamione je res drugačna, kot za osebna vozila, vseeno je pa obvezna. Za izločanje na avtocesti skrbi DARS. Policisti pa pišejo kazni tistim kamionarjem, ki pravil ne upoštevajo (in jih pri tem dobijo).
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mare2 ::

Tear_DR0P je izjavil:



Prosim osveži svoje poznavanje CPP.

Zimska oprema za kamione je res drugačna, kot za osebna vozila, vseeno je pa obvezna. Za izločanje na avtocesti skrbi DARS. Policisti pa pišejo kazni tistim kamionarjem, ki pravil ne upoštevajo (in jih pri tem dobijo).


A se je tako dogajalo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tear_DR0P ::

Mare2 je izjavil:


A se je tako dogajalo?


ne vem. Vremenarji so že cel teden napovedovali sranje na cestah, DARS je vse jutro opozarjal da je sranje, ker se je nekemu nesrečniku vžgal avto in sem raje ostal v službi in nisem rinil na cesto in posledično ne vem kakšno je bilo. Bi pa rekel, da je bilo kot napovedano.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Tear_DR0P je izjavil:

Mare2 je izjavil:


A se je tako dogajalo?


ne vem. Vremenarji so že cel teden napovedovali sranje na cestah, DARS je vse jutro opozarjal da je sranje, ker se je nekemu nesrečniku vžgal avto in sem raje ostal v službi in nisem rinil na cesto.


Aja, potem ne veš, kaj se je dogajalo? Niti ne bereš sporočil, samo kr neki napišeš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tear_DR0P ::

Mare2 je izjavil:

Aja, potem ne veš, kaj se je dogajalo? Niti ne bereš sporočil, samo kr neki napišeš. :)


Vem kaj se je dogajalo. Snežilo je. DARS je delal. PRovca so naučili da ne govori bedarij ("sneg nas je presenetil"). Berem sporočila ;)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bbbbbb2015 ::

stara mama je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


V Bad Radkesburgu, sosednjem mestu sneg čisti kmet, posuje in vse naredi, kar je treba. V Murski Soboti se ob 9h nihče cest ne pritakne, stranskih pa sploh ne.

Vidim, kako so Avstrijci to rešili: imajo pogodbenike, ki opravljajo delo na poziv.

Meni se to zdi dosti bolje, kot skorumpirana javna komunala, kjer se uslužbenec praska po riti in dela doktorat, ko je na bolniški:
http://sobotainfo.com/novica/politika-g...

Je pa to še vedno slabše kot v Ljubljani, tam arestanti, če niso ravno na smrtni postelji, špilajo košarko:
http://reporter.si/clanek/slovenija/pri...

Od tega tvojega hvaljenja, kako je na severu vse super in fajn že človeku rata slabo!
Zakaj se ne preseliš gor?


V grobem kratek odgovor: Ker sem državljan Republike Slovenije in plačam davke 24+ let v Sloveniji in ker sem še pred nastankom Slovenije bil prisiljen prispevati k skupni varnosti (JNA), mi to da možnost in pravico, še posebej ker je večina mojih strank v tujini, da s prstom pokažem, kaj mi ne paše, ker vidim zelo dobre prakse v tujini in lahko to primerjam s Slovenijo.
Najmanj, kar pri tem želim je, da se v Sloveniji živi bolje, kar v praksi pomeni višjo učinkovitost javnega sektorja, kjer je učinkovitost definirana z outputom, ki ga JS da ven in inputom, koliko je treba za to plačati.

janezvalva ::

no, če je mene presenetilo, kako ne bi potem DARS presenetilo
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Najmanj, kar pri tem želim je, da se v Sloveniji živi bolje, kar v praksi pomeni višjo učinkovitost javnega sektorja, kjer je učinkovitost definirana z outputom, ki ga JS da ven in inputom, koliko je treba za to plačati.

Očitno še nisi imel oprvka z javnim sektorjem in bančništvom v VB in Nemčiji ;).

Kjer za vsako ustrano preprosto zadevo čakaš 3-4 tedne.

Ampak to ne pomeni, da naš javni sektor briljira ;). Samo nekatere osnovne zadeve so porihtali. Vseno premalo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

stara mama ::

[D]emon je izjavil:

https://twitter.com/DARS_SI/status/8212...

Da ne bo kdo jokal.

^+1

Velika verjetnost MEGLE!!!!!
Da ne bo koga čez dva dni "presenetilo", tako kot lani...

(pa pravjo, da so na štajerskem najslabši vozniki)

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Evo, kako izgleda 8 cm snega na Japonskem. :)

http://klip.si/video-ste-videli-kako-zi...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stara mama ::

Gaius je izjavil:

Sneženje je bilo napovedano že vsaj 3 dni, do kaosa pa je prišlo vseeno. Kako je mogoče da v tej državi nikoli nihče ne odgovarja za malomarno opravljanje službe?

https://www.rtvslo.si/kolumne/zima-zima...
Prijetno branje, razvajena rit.

"Kaj storiti, da se to ne bo več dogajalo?" "I, kaj? Ukiniti zimo, izločiti tovornjake že na Madžarskem, zamenjati župana, nagnati meteorologe, odpustiti mestno komunalo, zmanjšati čakalne vrste in rezervirati si smučanje v Avstriji."

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134154 (16999) krneki0001
»

*** sneži 2015-2016 *** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712154 (8313) Phantomeye
»

menjava zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516558 (12361) ...:TOMI:...
»

Zakaj se ne izloča tovornih vozil iz prometa, če je sneg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6814494 (12966) r3dkv1c4
»

Cestarje znova presenetilo... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
31620602 (13046) krneki0001

Več podobnih tem