» »

Cestarje znova presenetilo...

Cestarje znova presenetilo...

fosil ::

Očitno ste vsi prišli na cilj. Torej so bile ceste prevozne.

Gužve in zastojev niso povzročili cestarji in sneg ampak ostali vozniki, če bi bilo manj avtomobilov tudi zastojev ne bi bilo.

Preden pade sneg se lahko samo posuje. Plug ne postrga 100% snega iz cesta, ampak kakšnega pol centimetra, centimeter še vedno ostane. Tako da mi ni jasna logika ljudi, ki bi plužil že pri 1 centimetru.

Takrat ko je bilo na cesti toliko snega da se je splačalo plužit je bila ravno jutranja konica, in takrat se pač ne da splužit.

Ampak pač novinarji morajo pumpat ljudi, kako je vse grozno in sploh in oh in seveda je treba najti krivca. Kdaj ste pa še na televiziji videl kakšen pozitiven prispevek?

Se pa precej podobna situacija zgodi tudi ob močnem deževju. Kdo pa je takrat kriv?
Tako je!

Azrael ::

Če je več kot 10cm snega se ima cestna služba za spokat na ceste. Ni debate o tem.

Pri nas (okolica Bleda) je začelo snežiti 13.1 ob 21:30, prej pa je kake pol ure rosilo, da je nastala lepa glazura. Do jutra se je nabralo že več kot 20cm snega.

Prvi plug se je narisal ob 12:30, 14.1., posuto pa je bilo šele danes 15.1..

Dela cestna po sistemu bog dal, bog vzel? Ali je res tajko neverjetno, da v teh krajih pozimi pade sneg?
Nekoč je bil Slo-tech.

mesoreznica ::

Ja, sneg je bil napovedan teden prej. Dovolj dosti prej, da bi se lahko mentalno folk pripravil na prejšnje vstajanje, nižjo hitrost po cestah, da bi se manj živcirali, ip.

Pa ne, ljudje morajo bit tečni, nezadovoljni, vse mora bit po njihovo :P Eh, jebeni negativci...

Zakaj jih za jebenega vraga potem plačujemo po štiri milijone evrov, če jih sploh ne potrebujemo?


Jih potrebujemo ka. Pa kaj ti misliš da oni samo plužijo al kaj? Da so to tovornjaki rezervirani za pluženje? Samo namontirajo jim plug ko jih rabijo za pluženje.

Za teh nekaj centimetrov snega tudi jaz ne vidim smisla z plugom okoli lazit. Jaz bi prej poslal policiste na cesto in naj pri tistih 2 cm sneg alepo kazni pišejo ljudem brez zimske opreme. Če lahko hitrost merijo naj še te frajerje dol mečejo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

;-) ::

Meni je prav lepo ko je sneg po cesti:) Ceu dan sm se ga gono, duga kot tank bencina in polomljen zadni odbijač ni :D

Komaj čakam da spet dobim avto popravljen in upam da še bo sneg.

PaX_MaN ::

Jih potrebujemo ka. Pa kaj ti misliš da oni samo plužijo al kaj? Da so to tovornjaki rezervirani za pluženje? Samo namontirajo jim plug ko jih rabijo za pluženje.

Me prav briga s čim plužijo, tudi če samo z metlami ali celo s svojimi ritmi.

Za teh nekaj centimetrov snega tudi jaz ne vidim smisla z plugom okoli lazit.

Aja? Pri dveh centimetrih je baje že tako ledeno, da nobena stvar ne pomaga.

Jaz bi prej poslal policiste na cesto in naj pri tistih 2 cm sneg alepo kazni pišejo ljudem brez zimske opreme.

Aja? A oni pa imajo 4x4 s serijsko namontiranim plugom, da si lahko kar sami pucajo cesto pred seboj?

SmeskoSnezak ::

Eni se tu gor tak bunijo, kot da so morali z avtom po več kot 1m snega vozit :D Človek se res lahko samo zamisli, ko bere take prispevke... če ne marate zim in snega, se preselite. Ne pa da vsako ZIMOOOO poslušam jamranje, kak nea cest splužijo in podobno... Ja, tristo kosmatih, pozimi je sneg pa basta. Navadite se nanj!!
@ Pusti soncu v srce... @

PaX_MaN ::

Človek se res lahko samo zamisli, ko bere take prispevke... če ne marate zim in snega, se preselite.

Sneg je kul. Samo ne na cestah, ko imamo plačance, ki bi ga morali odstranit, pa ga ne. Tega ne maram.

Ne pa da vsako ZIMOOOO poslušam jamranje, kak nea cest splužijo in podobno...

Če jih pa res ne!

Ja, tristo kosmatih, pozimi je sneg pa basta. Navadite se nanj!!

Ja, tristo kosmatih, pozimi so cestarji plačani za pucat sneg pa basta. Navadijo se naj!!

krneki0001 ::

Ja, sej cestarji so navajeni na sneg in ga čistijo, samo vi bumbarji niste navajeni na sneg, pa ne morte dojet, da če sneg pada so tudi zasnežene ceste. Razvajeni otročaji!!!

dzinks63 ::

V času zime moraš imeti zimsko opremo, vsaj tisto obvezno katero določa zakon. Nekateri pa imamo še nekaj več. Kljub zimskim gumam z globokim profilom (vsaj 6mm, tiste 3mm kateri so zakonsko določeni, je odločno premalo), še dodatno verige, zložljivo lopato, rokavice in deko. Pozimi te lahko tudi kaj preseneti. Pred leti me je doletela nesplužena cesta z 25cm celega snega, sem kljub dobrim zimskim gumam nataknil verige in ni bilo nobenega problema nadaljevati vožnjo in priti do cilja.

Zima je tukaj in zimske razmere v prometu prav tako. Nekateri pa najbrž še nikoli niso vozili v takšnih razmerah (zasneženih in poledenelih cestah) in se ustrašijo takoj, ko zagledajo malo zasneženo cesto in že bemtijo čez cestarje. Pozimi je pač vožnjo treba prilagoditi razmeram na cesti in se ne da voziti tako kot poleti ali vsaj v jeseni po deževnih cestah.

Največ sranja pozimi pa itak naredijo kamionarji (nekateri še z slabimi gumami za povrh), kateri v pehanju za kilometri in zaslužkom ne gredo prej s ceste, kot da obtičijo in potem je vse narobe. Policija pa jih tudi ne izloči pravočasno. Vozilo zanese, promet stoji, vozniki se pritožujejo in jezni so vsi povprek, nazadnje so pa krivi cestarji.

SmeskoSnezak ::

Ne, ne, ne pa ne! Urediti morajo ceste zimskim razmeram primerno! Ne pa pucati sneg do milimetra natančno. Več si lahko prebereš tukaj, sploh pa si je dobro še prebrati
zato je v skladu z dolocili Zakona o javnih
cestah (Ur.list RS št. 29/97) in Pravilnika o vrsti vzdrževalnih del na javnih cestah in
nivoju rednega vzdrževanja javnih cest (Ur.list RS št. 62/98)

te listine, ki sem jih ravnokar citiral.

Čudno, da si še ne zmislite, naj vam pridejo pred bajto sneg odmetat :D
@ Pusti soncu v srce... @

krneki0001 ::


Največ sranja pozimi pa itak naredijo kamionarji (nekateri še z slabimi gumami za povrh), kateri v pehanju za kilometri in zaslužkom ne gredo prej s ceste, kot da obtičijo in potem je vse narobe. Policija pa jih tudi ne izloči pravočasno. Vozilo zanese, promet stoji, vozniki se pritožujejo in jezni so vsi povprek, nazadnje so pa krivi cestarji.


Ni res, da so kamionarji samo "nekateri s slabimi gumami". Velika večina ima nalite in samo narezane gume, brez lamel in to je za po suhih ali mokrih cestah v zimskem času, ne pa za po zasneženih cestah. Za po zasneženih cestah so gume z lamelami.
Ko so ceste zasnežene, bi morali pri nas policaji izločit vse kamione nad 7,5 tone, ki so brez pravih gum. Ampak dokler en izmed takih kamionov ne bo stisnil kakega avta in ubil ljudi v njem, do takrat boste vsak sneg lahko gledal zastoje, ki jih kamionarji povzročajo.

Meni osebno bi bilo odlično, če bi prepovedali tovornjakom, katerih lastniki niso slovenski državljani, vožnjo po naših cestah in bi jih v prekmurju ali pa na primorskem postavili na vlak.

Ejsi_Disi ::

Pa v naslednje, ko bo dež, naj pridejo s feni sušit cesto, da ja ne boste v kakšno lužo zapeljali.
Rock n' roll ain't noise pollution!

KandazaR ::

Mene pa je bolj kot nesplužene ceste včeraj zjutraj motilo da sem se tudi domov ob 6 zvečer peljal po enako nespuženi cesti. Zjutraj ni bilo enega pluga nikjer (ne po lokalni, ne na ac ne po lj).

Good Guy ::

ma niso problem cestarji pa plugi..

problem so butasti vozniki k ne znajo vozit..

eni sploh nimajo zimske opreme ipd.

cestarji in splužene ceste so še najmanjši problem..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

solatko ::

Matako - Dej citate izjav tistega, ki ga je napisal.

PaX_MaN ::

Ja, sej cestarji so navajeni na sneg in ga čistijo, samo vi bumbarji niste navajeni na sneg,

Ne, niso. Sredi najhujše gužve se ne pluži! Dejte no, saj ni, kot da je jutranja gužva sporadičen pojav.

pa ne morte dojet, da če sneg pada so tudi zasnežene ceste. Razvajeni otročaji!!!

Eni pa ne morejo dojet, da so cestarji plačani, da se tega snega znebijo.

Pa v naslednje, ko bo dež, naj pridejo s feni sušit cesto, da ja ne boste v kakšno lužo zapeljali.

O dežju si odpri kar svojo temo, hvala lepa.

Čudno, da si še ne zmislite, naj vam pridejo pred bajto sneg odmetat :D

A za to so tudi plačani? Olala, že kličem!

Glede tovornjakarjev. Sej nimamo avtocest dolgih kot pondelk, da bi tranzitni promet trajal cel dan, no! Itak pa smo v tretjem tisočletju in bi morali za izločanje slabih tovornjakarjev glede na snežne razmere po teh dvestotih kilometrih asfalta poskrbeti že na mejah. Internet, pa veliki brat s kamerami v vsakih rovtah, pa vrlih vremenarjev napovedi, pa to. Aja, pa neprenehno sneženje zadnjih deset ur bi pa RES lahko kdo opazil, ane?

jype ::

Azrael> Dela cestna po sistemu bog dal, bog vzel? Ali je res tajko neverjetno, da v teh krajih pozimi pade sneg?

Jah, sej veš kako je to, k mamo global warming.

imagodei ::

SmeskoSnezak "Ne, ne, ne pa ne! Urediti morajo ceste zimskim razmeram primerno! Ne pa pucati sneg do milimetra natančno. Več si lahko prebereš tukaj, sploh pa si je dobro še prebrati "

Pa kaj bi ti še rad? Azrael ti je malce višje napisal:
Pri nas (okolica Bleda) je začelo snežiti 13.1 ob 21:30, prej pa je kake pol ure rosilo, da je nastala lepa glazura. Do jutra se je nabralo že več kot 20cm snega.

Prvi plug se je narisal ob 12:30, 14.1., posuto pa je bilo šele danes 15.1..


Kaj zdaj, selektivno bereš, ali kaj? ;(

Moja punca je tudi z okolice Bleda in je šla okoli 12:30 na šiht. Ceste: katastrofa. Jaz sem pa še malo višje gor tudi pisal o svojem dogodku na 14.1. ob 18h, ko je avtomobil avtošole malo pred mano zasukalo. Na cesti, ki je plug niti videl ni; sneg je bil zgolj zvožen.

Sicer pa, ko boš naredil izpit in boš imel enkrat probleme, pa poročaj.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

rovtar> "ma niso problem cestarji pa plugi..

problem so butasti vozniki k ne znajo vozit.."


Ko je cesta nesplužena 20 ur po začetku sneženja; ko je na cesti 20 cm snega, nima smisla govorit o "butastih voznikih". Zatajila je zimska služba. Period.
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::

Danes se je prvic to zimo zgodilo, da jih sneg ni presenetil, pa ceprav je snezilo ze vceraj. Verjetno je to tudi zadnjic v tej zimi.
Kar se tice ciscenja cest pri nas, je res katastrofa. Potem se pa se kdo najde, ki vozi po ocisceni avtocesti 70km/h.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

imagodei ::

Sploh pa slepo držanje enih pravilnikov zgolj dokazuje, da so vodilni kadri v cestarskih službah popolnoma nesposobni. Kot je rekel PaX_Man, jutranja gužva ni sporadičen pojav in sredi največje gužve se pač ne gre plužit. Dejte no, zato, ker bi bilo npr. ob 6. zjutraj na cestah "zgolj" 9 cm snega, ne gredo na ceste; ko pa ob 7:30 končno preseže tistih zakonskih 10 cm, gremo pa dren delat? Itak se pa ve, da se pri 30 na uro po avtocesti NE DA plužit!

Treba je mal potegnit glavo iz riti in se nehat slepo držat nekih pravil. Če vidiš, da močno sneži že celo noč in je napoved takšna, da bo snežilo še cel dan; pa zakaj za vraga ne bi poslal prvih plugov na cesto pri 7 cm snega ob 4h zjutraj?

In na koncu še tole: kamot preživim, da ob 8. uri zjutraj ceste niso speglane in da se ne vidi asfalt. Ko pa ob 18. uri najprej pred mano zavrti en avto na NEDOTAKNJENI cesti, nato pa 3 kilometre kasneje skoraj še mene na prav tako krasno pobeljeni cesti, se mi to zdi že preko meje malomarnosti!
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

Daj si človek preberi tisti link, ki sn ga prejle dal. Pa malo pobrskaj po netu za tvoj kraj tudi, če te tak muči, kako se sneg čisti. Boš vsaj končno vedel, kere ceste imajo prioriteto pluženja, kot sn v tej temi že bogvekdaj omenil!!! In namesto da jamraš, se prijavi za "plužatorja" in mej veselje pucat ta tvoj zaje**** sneg... Meni ni nič v napoto, se znam vozit po snegu in se tud prej zbudim, če že vem da bo sneg po poti.

p.s.:In kaj majo cestarji veze, če je "direktiva" kriva? Saj se morajo oni držat pravil, ki si jih država zmisli... kdo je potemtakem kriv? Ja, seveda... ubogi cestarji, ljudje ki si služijo kruh na ta način.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Beli_Zajcek ::

In na koncu še tole: kamot preživim, da ob 8. uri zjutraj ceste niso speglane in da se ne vidi asfalt. Ko pa ob 18. uri najprej pred mano zavrti en avto na NEDOTAKNJENI cesti, nato pa 3 kilometre kasneje skoraj še mene na prav tako krasno pobeljeni cesti, se mi to zdi že preko meje malomarnosti!


Točno tako! Cestarji so krivi, ker ljudje vozijo brez verig (oz. voznim razmeram primerno opremljeni) in jih potem obrača. Barabe! Če ne drugega imajo vsaj MORALNO odgovornost! :))
Drugače je pa ena izmed rešitev preselitev v Avstrijo. Naši severni sosedje imajo reči nedvomno bolj pod kontrolo, če verjameš v pravljice.
In pa cestarji v sredo v večjem delu države ne bi rabili plužiti. Zapadlo je namreč manj od 10 cm.

gzibret ::

Eh, kakšne imate nekateri. Včeraj je bilo v Ljubljani po cestah vsaj 10 cm snega. Pa če plug pusti 1 cm na cesti, je razlika glede vožnje po 1 cm ali po 10 cm snega očitna. Glede tega je moje mnenje, da je 10 cm snega pri nas v januarju res tako nenavaden dogodek, da so vsi cestarji lahko brez slabe vesti presenečeni, nepripravljeni in osupli.

Je pa tudi res, da se veliko folka dobesedno "userje", če vidi 2 snežinki. Če so dobre gume na avtu, te še z uporabo ročne komaj kaj zasuče....
Vse je za neki dobr!

jype ::

Dr_M> Potem se pa se kdo najde, ki vozi po ocisceni avtocesti 70km/h.

Če je pa vidljivost 40 cm.

PaX_MaN ::

Daj si človek preberi tisti link, ki sn ga prejle dal. Pa malo pobrskaj po netu za tvoj kraj tudi, če te tak muči, kako se sneg čisti.

6.2 Redno vzdrževanje cest v zimskem času obsega:
-...
- odstranjevanje snega z vozišča in cestnih objektov
-...

Boš vsaj končno vedel, kere ceste imajo prioriteto pluženja, kot sn v tej temi že bogvekdaj omenil!!!

Ja, polne avtoceste in mestna gužva.
Jaka prioriteta.

In namesto da jamraš, se prijavi za "plužatorja" in mej veselje pucat ta tvoj zaje**** sneg... Meni ni nič v napoto, se znam vozit po snegu in se tud prej zbudim, če že vem da bo sneg po poti.

Ti se kar zbujaj, če se ti zdi, da si za to (po)plačan. Jaz bi pa rad videl, da za plačano delo cestarji tudi opravijo le-tega.

p.s.:In kaj majo cestarji veze, če je "direktiva" kriva? Saj se morajo oni držat pravil, ki si jih država zmisli... kdo je potemtakem kriv? Ja, seveda... ubogi cestarji, ljudje ki si služijo kruh na ta način.

Potem se delajo mal neumne, ker že s puščanjem snega do 10 cm kršijo predpise:

61. člen

(prepovedi ogrožanja državne ceste in prometa na njej)

(2) Prepovedano je predvsem:
2. puščati na cesti sneg ali led, ki pade ali zdrsne nanjo;

EDIT: Grammar kismet got low.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

imagodei ::

SmeskoSnezak> "Daj si človek preberi tisti link, ki sn ga prejle dal. Pa malo pobrskaj po netu za tvoj kraj tudi, če te tak muči, kako se sneg čisti. Boš vsaj končno vedel, kere ceste imajo prioriteto pluženja, kot sn v tej temi že bogvekdaj omenil!!!"

O, jej, pa kolk si ti star, da se pogovarjaš kot užaljeno dete? Misliš linke, ki sem jih npr. dal tukaj? Pa ja ne misliš, da si edino ti sposoben brskat po netu? Mal se prizemlji, no...

SmeskoSnezak> "In namesto da jamraš, se prijavi za "plužatorja" in mej veselje pucat ta tvoj zaje**** sneg... Meni ni nič v napoto, se znam vozit po snegu in se tud prej zbudim, če že vem da bo sneg po poti."

"Plužatorjem" plačujem, da je cesta spucana. Če se ti ne bi odpeljalo vedno, ko prebereš prvi stavek, s katerim se ne strinjaš, bi že zdavnaj ugotovil, da me moti predvsem to, da cesta ni primerno očiščena niti po 20 urah od začetka sneženja. Ne pa to, da je treba zjutraj v 5 ali celo 10 cm snega vozit.

In če boš takle odnos nosil na cesto tudi, ko boš imel narejen izpit za avto, upam, da te ne bom srečal niti na daleč.
- Hoc est qui sumus -

Beli_Zajcek ::

Pa sej so sčistili te ceste. Samo eni bi radi videli, da Cestna Vila zamahne s palčko in so vse ceste tako državne kot lokalne v trenutku očiščene te bele nevšečnosti. Tako da najbolje, da vsi vi, ki niste zadovoljni s hitrostjo pluženja cest, začnete zbirati podpise za referendum. Ali pa ustanovite listo za pluženje cest. Za pitno vodo jo že imamo. :))

tsh2 ::

najbrž ne morejo biti vse ceste po sloveniji splužene nakmalu, ker nima vsaka cesta latnega plužilca, ker bi bilo preveč drago. po 24 urah pa so večinoma splužene. se boste pa malo bolj počasi vozili tiste redke dni, ko pada sneg (max 80 na avtocesti, 50 drugod, 30 v ovinkih). a vas to tako moti? živci? dokler se da voziti po cestah normalno (tudi če počasi) ni nobenga problema. glede varnosti pa tudi ni problema, ker s počasno vožnjo se hude nesreče skoraj ne morejo zgoditi. pa tudi 80km/h porabi veliko manj kot 130km/h.

imagodei ::

Beli Zajček> "Pa sej so sčistili te ceste. Samo eni bi radi videli, da Cestna Vila zamahne s palčko in so vse ceste tako državne kot lokalne v trenutku očiščene te bele nevšečnosti."

tsh2> "najbrž ne morejo biti vse ceste po sloveniji splužene nakmalu, ker nima vsaka cesta latnega plužilca, ker bi bilo preveč drago. po 24 urah pa so večinoma splužene."

Že, že... ampak še vedno ne berete, ampak se kar nekaj postavljate v bran cestarjem. Sej je lepo, sploh, če imate kakšnega v družini, ampak vseeno: ostajajo vprašanja.

1.) Zakaj se trmoglavo spravijo na cesto šele, ko sneg preseže 10cm, čeprav to pomeni, da bodo zadeli največjo gužvo? V gužvi, kjer ljudje stojijo, je nemogoče plužiti. Plug potrebuje določeno hitrost, da sneg odstranjuje iz ceste. Plus, plug, ki je le še eden, ki stoji v gužvi, ne pomaga pri čiščenju. Pravzaprav ne čisti niti tiste ceste, na kateri stoji, vmes se pa tudi na drugih nabira sneg. Saj imajo naši cestarji več desetletne izkušnje; ne moremo ravno reči, da se letos prvič srečujejo s snegom.

2.) Če se spravijo na ceste šele, ko je na njih 10 cm snega, potem je jasno, da bodo z omejenimi resursi določene dele cestišča dosegli šele, ko je na njih npr. 15 cm snega. Zakaj ne bi na najbolj prometne oz. večje ceste poslali pluga preventivno že, ko se na njih nabere 7-8 cm snega? Ko bi splužili večje ceste in bi na njih tako ostalo samo 1-2 cm snega, bi na ostalih delih sneg dosegel 10 cm in bi plužili še naprej po drugih cestah. Pri tem bi bile glavne ceste prevozne še več ur!

3.) Pa še bolj konkretno: čeprav Cestna Vila ne zamahne s palčko, bi glavne ceste morale biti očiščene prednostno. Zakaj torej 20 ur po začetku sneženja ni bila očiščena cesta Lesce-Žirovnica-Jesenice?
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Poglejte si malo prevoznost cest v A, na vseh mejnih prehodih z gorenjske smeri so obvezne ketne, za gor pa itak kmetje s traktorji čakajo 100€ na avto, pa potegnejo do vrha. Z naše strani so spucane do tal.

Invictus ::

Glavni problem so sami vozniki. Pade 1cm snega pa že drekajo 50 km/h, seveda po novi slovenski navadi po prehitevalnem pasu. Ko jim poblendaš, pa še zabremzajo pred tabo.

Sicer nisem vedel kdaj se je zamenjala pri nas smer vožnje. Vsi vozijo po levem pasu ... Ampak to ni prava tema.

Kar se tiče čiščenja cest in snega na cesti, bom ponovil že vse našteto:
-zimske gume
-verige v prtljažniku (če se vam zdi 20 EUR zanje drago, prodajte avto)
-rokavice (sigurno se vam valjajo kake stare smučarske kje v predalu)
-kaka lopata tudi prav pride (so jih prav poceni prodajali - 5EUR, pa še železno imam).
-če vam sneg ni všeč, ostanite doma, uporabite javni prevoz ali pa se preselite tja kjer snega ni.

Mene je ta kombinacija že večkrat potegnila iz dreka, čeprav sem bil potem skupaj z ostalimi v njem.

Cestarji imajo zakonsko določeno kdaj gredo na cesto. Posebej za avtocesto in posebej za lokalne ceste. Naj zakone in pravilnike najde nekdo, ki se bolj znajde v tem.

Osebno menim, da je sneg do 15 cm čisto obvladljiva zadeva brez verig. Pri več snega pa tako ali tako ne pomaga več, ker vam avto nasede.

LP I.

P.S. Gorenjska avtocesta mimo Kranja je bila super spucana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

globoko grlo ::

Delno se moram strinja z imagodejem&co, po 20h bi ceste že morale biti splužene pa pika. Za to ni opravičila. Se tudi strinjam, da bi morale biti te sližbe bolj fleksibilne in ne čakat v bazi pr kuhancu na 10 cm snega ampak že prej odrint na ceste.

Je pa tudi res, da se da v 15 cm snega čist normalno vozt, če imaš zimsko opremo (dobre gume in ne kkšnega nalitega/narezanega sranja) in če ni prehud klanc.

tko da, smo vsi mal krivi za nastalo situacijo

pa cestarji imajo tudi računico kolk jih vse to košta

pa če te zaflosa iz ovinka pomeni, al da ne znaš vozt v snegu, al pa da nisi prilagodil hitrosti razmeram na cesti

in ja, če sneži, greš pač prej od doma, ane in se ne pizdiš ker ne morš 200 gont do šihta ker se ti ne lub 15min prej ustat

imagodei ::

solatko> "Poglejte si malo prevoznost cest v A, na vseh mejnih prehodih z gorenjske smeri so obvezne ketne, za gor pa itak kmetje s traktorji čakajo 100€ na avto, pa potegnejo do vrha. Z naše strani so spucane do tal."

Sej je v redu, potem naj se pa tako pove - da zimska služba pač očisti samo avtoceste in glavne ceste, ostalo pa ostane zasneženo do pomladi. Ni problema, samo da se ve. Pa kak milijonček evrov manj damo za cestne službe, pa bo, ane.

Pol se ne bo noben razburjal. Dokler imamo pa zapisano, da se čisti vse, se imam pa pravico razburjat, če pluga na neko cesto z omejitvijo 90 km/h ni niti po 20 urah od začetka sneženja.

Pa še enkrat pravim: mene ne moti to, da bi se ob 6h zjutraj moral vozit po celem snegu. Moti me, če 12 ur kasneje pridem na isto cesto, pa pluga tam mimo še ni bilo in se po cesti "melje" 100x zvožen sneg, ali pa se celo naredi kakšna ledena podlaga, ker se sneg že tolikokrat zatepta.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Invictus> "Cestarji imajo zakonsko določeno kdaj gredo na cesto. Posebej za avtocesto in posebej za lokalne ceste. Naj zakone in pravilnike najde nekdo, ki se bolj znajde v tem."

Že sama dikcija je en problem. To, da se določa, da morajo na cesto ob neki določeni višini snežne odeje, je traparija, ker to avtomatično pomeni, da bodo ceste v bližini cestne baze splužene takoj, medtem ko se bo na oddaljenih cestah sneg nabiral in bo presegel tudi 15 ali 20 cm.

Bolj smiselno bi bilo, da bi določili, koliko je maksimalna snežna odeja, ki je lahko na cestah določenega tipa. Npr., na avtocestah ne sme biti več kot 5 cm, na hitrih cestah ne več kot 10-12cm, na ostalih lokalnih cestah ne več kot 15, na večjih ulicah ne več kot 17 cm... Naj se določi, koliko ur po zaključku sneženja mora biti sneg odstranjen iz določenih tipov cest...

Pa naj se cestarji organizirajo kot vejo in znajo - dokler je snežna odeja nižja od predpisane.

Invictus> "Osebno menim, da je sneg do 15 cm čisto obvladljiva zadeva brez verig. Pri več snega pa tako ali tako ne pomaga več, ker vam avto nasede."

No, ja... Deloma se strinjam, je pa to odvisno tudi drugih dejavnikov: ali je sneg moker ali suh, ali so ceste posute in se gume kljub temu lahko oprimejo podlage, teže avtomobila, višine avtomobila... Kakšen nižji, spuščen avto z nižjo maso bo nasedel prej, kot pa terenec ali polterenec.
- Hoc est qui sumus -

šernk ::

zanima me koliko od vas ki se tu pritožujete, vas je že držalo lopato v roki (vsaj v roki, brez da bi kaj delali z njo). kot drugo pa me zanima koliko od vas vas je že ob pluženju sedelo v tovornjaku. če odgovorite na to boste najbrž ugotovili da vse to delajo le ljudje in nobeni stroji ki bi lahko 24/7 plužili, taki boste najbrž tudi vedeli da istočasno ne moreš plužiti 3 vzporedne ulice, ki so po vrhu vsega verjetno še tako zaparkirane da plug morda celo ne upa noter.

Ko pa ob 18. uri najprej pred mano zavrti en avto na NEDOTAKNJENI cesti, nato pa 3 kilometre kasneje skoraj še mene na prav tako krasno pobeljeni cesti, se mi to zdi že preko meje malomarnosti!


sedaj še reči da v naslednjih treh urah ne gre tam mimo niti en avtobus/vlak. če pač nisi sposoben prilagodit vožnje razmeram sedi na avtobus. aja nisi plačan da čakaš 3 ure na avtobus sem pozabil oprosti... kupi si helikopter pa boš verjetno kmalu ugotovil da tudi v zraku ni vse tako lepo, čeprav ni snega na cesti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

Sej je v redu, potem naj se pa tako pove - da zimska služba pač očisti samo avtoceste in glavne ceste, ostalo pa ostane zasneženo do pomladi. Ni problema, samo da se ve. Pa kak milijonček evrov manj damo za cestne službe, pa bo, ane.


obstajajo ac, državne ceste ter občinske. če imaš problem z občinsko mislim ,da veš kam se obrniti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

steev ::

zanima me koliko od vas ki se tu pritožujete, vas je že držalo lopato v roki (vsaj v roki, brez da bi kaj delali z njo). kot drugo pa me zanima koliko od vas vas je že ob pluženju sedelo v tovornjaku. če odgovorite na to boste najbrž ugotovili da vse to delajo le ljudje in nobeni stroji ki bi lahko 24/7 plužili, taki boste najbrž tudi vedeli da istočasno ne moreš plužiti 3 vzporedne ulice, ki so po vrhu vsega verjetno še tako zaparkirane da plug morda celo ne upa noter.

Za ulice nam je vseeno. Vazno je, da so glavne ceste spluzene. Na blokovsko parkirišče mi je pa useeno če sploh pridejo. So splužili popoldne titi dan, ko je padal sneg, pa je danes isto kot če nebi splužili. Pač ne moreje plužiti pod avti.
:|

bzp ::

Realno. Število plugov je omejeno. Poleg tega so ceste državne in občinske (mogoče še kaj tretjega, pojma nimam). Za državne skrbi država, za občinske pač občina (ki najame lokalnega kmeta s plugom na traktorju). Tako da je potrebno ločiti pritožbe glede občinskih in državnih cest (glavna/večja cesta skozi občino je lahko prav tako državna).

Če v svoji ulici nimate spluženo, težite županu ali pa ga zamenjajte. Vsak proračun je omejen in sigurno je ceneje najeti 2 lokalna kmeta s plugom (ki tudi ne zmoreta delati 24 ur nepretrgoma) kot pa urediti lastno cestno bazo z 20 modernimi plugi. Pri nas so sredi noči posipali, zjutraj pa plužili po glavnih cestah. Logično naša ulica ni prišla na vrsto za pluženje do večera. Pa smo vsi preživeli.

Če pa avtocesta ni splužena, pa ugotovite kje imajo najbližjo bazo in težite tam. Mene količina snega na avtocesti še ni presenetila (problem so samo uvozi/izvozi recimo na lj. obroču ker jih je ogromno), redno plužijo tudi pri manj kot 10cm, da o posipanju sploh ne govorimo.

Sicer je pa že zgoraj nekdo dobro napisal. Poglejte malo čez mejo. Medtem ko so pri nas mejhni prehodi spluženi in skoraj še pometeni, lahko o čem takem pri avstrijcih sanjate. Nekateri imate resnično nerealna pričakovanja.

kixs ::

Ja, samo glavne cesto so problematicne. Da je obvoznica in AC polna snega ni opravicila, tudi ni tako mocno padalo, da ne bi mogli spucat.

PaX_MaN ::

zanima me koliko od vas ki se tu pritožujete, vas je že držalo lopato v roki (vsaj v roki, brez da bi kaj delali z njo).

Zadnja dva dni sem zjutraj po dve uri lopatal svoje dvorišče. Zdaj pa mene zanima, če si ti sploh kdaj videl lopato, pa magari v izložbi štacune.

kot drugo pa me zanima koliko od vas vas je že ob pluženju sedelo v tovornjaku.

Že N-tič, kjer je N večje od tisoč: boli me kurac, ker nisem plačan za sedenje v plužnem tovornjaku, z razliko od tistih, ki za to SO plačani!

če odgovorite na to boste najbrž ugotovili da vse to delajo le ljudje in nobeni stroji ki bi lahko 24/7 plužili, taki boste najbrž tudi vedeli da istočasno ne moreš plužiti 3 vzporedne ulice,

Kako, kurba, pa potem plužijo avtoceste, ki imajo s priključki ponekod tudi do pet pasov?! Mislim, že proslule fabrke, kot so BETI, IUV pa tudi ne čisto proslule, kot je Revoz, poznajo delo v izmenah. Kako težko je najet par tovornjakov več, če driska zadane ventilator?

ki so po vrhu vsega verjetno še tako zaparkirane da plug morda celo ne upa noter.


Pa poglejmo, kaj zakon pravi na to:
63. člen

(obveznosti sosedov ob državni cesti)

(1) Sosedi ob državni cesti morajo dopustiti prost odtok vode in odlaganje snega na njihovo zemljišče, če se jim s tem ne povzroča škoda.
(2) Sosedi ob državni cesti morajo v skladu z zakonom in za odškodnino dopustiti dostop do cestnih objektov zaradi njihovega vzdrževanja, gradnjo odtočnih in ponikovalnih jarkov in drugih naprav za odvod vode od cestnega telesa ter postavitev začasnih ali stalnih naprav in ureditev za zaščito ceste in prometa na njej pred snežnimi plazovi, zameti, hrupom, slepilnimi učinki in drugimi škodljivimi vplivi, če teh ni mogoče postaviti na zemljišče, ki je sestavni del ceste.

sedaj še reči da v naslednjih treh urah ne gre tam mimo niti en avtobus/vlak. če pač nisi sposoben prilagodit vožnje razmeram sedi na avtobus.

Prilagajanje razmeram na cesti ali prilagajanje nesposobnim cestarjem?

aja nisi plačan da čakaš 3 ure na avtobus sem pozabil oprosti...

Najprej čakaš tri ure na avtobus, potem pa ugotoviš, da se še takrat tudi avtobus ne more nikamor premaknit, ker si cestarji še niso blagovolili splužiti ceste?
Ekslent dedakšn, Ajnštajn.

Azrael ::

Še enkrat za tiste, ki ne štekate imagodei je imel opisane prigode na regionalni, če hočete, državni cesti. Dokler ni bilo AC, je bila to glavna prometnica med Radovljico in Jesenicami.

Domačini to cesto še vedno veliko uporabljajo, saj je pot po njej krajša in neredko tudi malenkost hitrejša kot pot po AC, seveda odvisno kam si namenjen.

AC pa po pripovedovanj šoferja šleparja, ki je prišel iz Italije, nič boljše.

Zjutraj 14.1 ostal v koloni z vrhniškega klanca, kjer so mu dali globo (umakniti se ni imel kam, saj so bila vsa počivališča že davno polna), plugov od nikoder.

Vse skupaj je pokomentiral: če bi vedel, da v SLO cest ne plužijo, bi šel za Udine in potem za Avstrijo in skozi tunel na Jesenice. Nazaj je šel točno po tej poti.
Nekoč je bil Slo-tech.

šernk ::

zanima me koliko od vas ki se tu pritožujete, vas je že držalo lopato v roki (vsaj v roki, brez da bi kaj delali z njo).


Zadnja dva dni sem zjutraj po dve uri lopatal svoje dvorišče. Zdaj pa mene zanima, če si ti sploh kdaj videl lopato, pa magari v izložbi štacune.


tudi vstal sem že ob 5 zjutraj namesto ob 7 da smo do takrat očistili pot do glavne ceste(in to mi ni bil noben problem od 10 leta naprej, če en celo prej), plug še nekaj let nazaj sploh ni prišel do nas,sedaj pa nas ponavadi doseže okrog popoldneva.


Prilagajanje razmeram na cesti ali prilagajanje nesposobnim cestarjem?


osebno sem se prilagajal razmeram, od sedaj naprej pa se bom nesposobnemu vremenu, ki ni sposobno stopiti snega preden pade na zemljo

pa da ne bo pomote, ne branim cestarjev, vendar jih tudi ne krivim če ceste niso splužene.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Dr_M ::

Komunalno podjetje mora poskrbet za javne ceste. Za to so placani.
Ce jest v sluzbi ne bom naredu za kar sm zadolzen, bom tut brez (dela) place ostal.

Tole velja za Ljubljano.
CPL

Zimsko vzdrževanje cest

Zimsko vzdrževanje cest temelji na izdelanem izvedbenem programu zimske službe v katerem so določene odgovorne osebe, načrt cestne mreže s prioritetami, odzivni časi, dežurstva, načrt posipanja proti poledici ipd. Za izvajanje zimske službe imamo poleg izurjenih ljudi na voljo najsodobnejšo mehanizacijo vključno s posipalci za tako imenovano »mokro posipanje«, ki omogočajo hitro in učinkovito ukrepanje pred nastankom poledice ali za odstranjevanje le-te.

THEY FAILED! Njihov odzivni cas je...cca 30 ur!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

SmeskoSnezak ::

Potem pa idi tja in jih vprašaj, kje se jim je zalomlo. Če si tak pameten, da tu jamraš, še lahko njim pomagaš rešit logistični problem. Aja, seveda vi niste plačani za to :P Jamrali pa bi vedno za vse, naredli pa nič. Še večje reve ste, ker ne morete jim it v obraz povedat to. Komentirat, predlagat rešitve dejanskim delavcem (in ne ovim smotancom v zboru). Mogoče bi še celo kaj ugotovli v pogovoru z njimi.

Na naslednjih trenjih bo spet kak je cestarje presenetlo, spet bo kregarija okol tega. Hehe =) (ne vem, če bo v resnici, just a figure of speech)

Kot je omenjeno v citiranem članku. Slovenski narodni šport je kritiziranje. Se kar strinjam :P

Ni mi več... adju, mejte se in veselo se kregajte dalje
@ Pusti soncu v srce... @

fosil ::

Vse skupaj je pokomentiral: če bi vedel, da v SLO cest ne plužijo, bi šel za Udine in potem za Avstrijo in skozi tunel na Jesenice. Nazaj je šel točno po tej poti.

Odlično. Čim več takih kamionov, ki se izogibajo slovenije.
Če bi to naredili vsi, zastojev na cestah sploh ne bi bilo.
Tako je!

PaX_MaN ::

Potem pa idi tja in jih vprašaj, kje se jim je zalomlo. Če si tak pameten, da tu jamraš, še lahko njim pomagaš rešit logistični problem. Aja, seveda vi niste plačani za to :P

Jep.
Jamrali pa bi vedno za vse, naredli pa nič.

Jep, ker:
seveda vi niste plačani za to


Še večje reve ste, ker ne morete jim it v obraz povedat to. Komentirat, predlagat rešitve dejanskim delavcem (in ne ovim smotancom v zboru). Mogoče bi še celo kaj ugotovli v pogovoru z njimi.

Mislim, da bi v desetih letih bunjenja nad nesposobnostjo pa že morali dojeti, kaj je narobe z njimi.

Na naslednjih trenjih bo spet kak je cestarje presenetlo, spet bo kregarija okol tega. Hehe =) (ne vem, če bo v resnici, just a figure of speech)

Bodo vsaj v čefaro dobili lep barven graf, s čim se ne strinjamo, če jim že besede ne pridejo do živega.

Kot je omenjeno v citiranem članku. Slovenski narodni šport je kritiziranje. Se kar strinjam :P

Ja, nad zabušanti.

dzinks63 ::

A ti znaš kakšen normalen in kontsruktiven post napisat. Samo pi*diš se nekaj na vsak stavek, kateri ti ni pogodu. Vedeti moraš, da nimaš vedno v vsem prav in da imajo drugi lahko tudi drugačen pogled na zadevo, kot ga imaš sam. To je pač normalno v demokratični družbi, da so dialogi in dogovarjanja, na tak način se potem pride do kompromisov, katerih pa zgleda, da nisi sposoben sklepat, ampak bi rad vse kar po diktatorski poti uredil.

PaX_MaN ::

A ti znaš kakšen normalen in kontsruktiven post napisat. Samo pi*diš se nekaj na vsak stavek, kateri ti ni pogodu.

Ja, sej, moje mnenje o stavku, ne?

Vedeti moraš, da nimaš vedno v vsem prav in da imajo drugi lahko tudi drugačen pogled na zadevo, kot ga imaš sam.

Seveda.

To je pač normalno v demokratični družbi, da so dialogi in dogovarjanja, na tak način se potem pride do kompromisov

Tile kompromisi so mal čudni. Imamo plačance, ki naj bi to urejali, potem pa, ker tega ne naredijo, svetujejo, da naj nad tistim, česar oni ne uredijo, pazijo tisti, ki jih v bistvu za to plačujejo?

katerih pa zgleda, da nisi sposoben sklepat, ampak bi rad vse kar po diktatorski poti uredil.

Moje mnenje, da. Če si šef Nečesa, MORAŠ biti diktatorski. To - diktirajo, namreč - predpisi.

Dr_M ::

SmeskoSnezak: a bi bil vesel, ce bi tako resevalne sluzbe tako delale. Ali pa gasilci?
A bi jamru, ce bi ti hisa zacela goret, gasilci bi prisli naslednji dan? Ali bi rekel jebiga tko pac je?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18133807 (16652) krneki0001
»

DARS je spet presenetilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19137590 (31383) stara mama
»

*** sneži 2015-2016 *** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712010 (8169) Phantomeye
»

Zakaj se ne izloča tovornih vozil iz prometa, če je sneg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6814310 (12782) r3dkv1c4
»

pof*kani cestarji in šleparji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12111047 (7673) krneki0001

Več podobnih tem